Algemeen bestuur waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" verleende kredieten Leidse schoolkinderen krijgen vrijaf GROFVUIL; OPHAALDIENST. QUDR0 AMSTERDAM BEREIKTE VOLMAAKTE KLANKSCHOONHEID DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 APRIL 1967 Distributienet te Zoeterwoude wordt verder uitgebreid T\jden« de openbare vergadering van het Algemeen Be stuur van het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" te Boskoop, welke gistermiddag ten gemeentehuize Boskoop werd gehouden, werden door dit bestuur op vlotte wijze de door het dagelijks bestuur gevraagde kredieten ver leend. By het voorstel tot bet verlenen van een krediet voor de reconstnietle van de Witte Singel te Roelof- arendsveen, waarbij «'en nieuwe hoofdleiding van een grotere diameter dan de oude, en een nieuwe zinker zal worden gelegd merkte de heer Bakker op, dat h(J het niet juist vond dat de kosten daarvan bij het polderbe stuur in rekening zullen worden gebracht. De directeur van het bedrijf, de heer Van der Kaa.v, deelde hierop mede dat met het polderbestuur reeds besprekingen wor den gevoerd doch dat de z.g. méórkosten voor rekening van het bedrijf «uilen komen, waarna het voorstel werd aangenomen. Het krediet voor de uitbreidingswerkzaamheden te Waddinxveen kon ieders goedkeuring wegdragen. Bij het voorstel om de zinker in de Gouwe te Boskoop, welke reeds in 1960 was gelegd, nu aan te sluiten vroeg de heer Ververs of dit soms een vergeten zinker was. De heer v. d. Kaay deelde mede dat dit niet het geval was doch dat men de zinker. b(J de uitvoering van andere werkzaamheden alvast had meegetrokken hetgeen een besparing op de kosten betekende. Nu bestaat de behoefte deze aan te sluiten. Bij het voorstel tot uitbreiding van het distributienet te Zoeterwoude geeft de heer v. d. Kaay vooraf een zeer uitvoerige toelichting omtrent de gang van zaken b(J de uitvoering van de werkzaamheden en ook van de moei lijkheden. Het is een zeer groot werk dat al vrjj ver ge vorderd is en waarin tenslotte ook de aansluiting met Hazerswoude is begrepen zodat dan de eerste werkelijke ringleiding zal zijn voltooid. Ook al weer ten goede van de watervoorziening. De heer Detmers, burgemeester van Zoeterwoude, sprak waarderende woorden aan het adres van het dagelijks bestuur over het verloop en de resulta ten van het werk. Voorts werd het nodige krediet ver leend voor de uitbreiding te Roelofarendsveen en te Zoe- terwoude-Rflndijk. Bij het voorstel tot het aanschaffen van een nieuwe nachtpomp en pompsets voor het pompstation, vroeg de heer Ververs waarom nog een pomp met een capaciteit van 240 m3 moest worden tussengeplaatst. De heer v. d. Kaay gaf hierop weer een uitvoerige uiteenzetting. Er waren verder geen bezwaren. Voorts werden nog enkele interne aangelegenheden be sproken waarbij bleek dat het woningprobleem voor het personeel zo goed als volledig is opgelost. Het bevreemdde de heer Verhoeven, dat nog zoveel mensen een aanmaning moet worden gezonden omdat zij hun aanslag niet betalen. Worden deze mensen inder daad van waterlevering afgesloten? De heer v. d. Kaay deelde hierop mede dat vrij soepel wordt opgetreden en dat de betrokkenen nogmaals worden gewaarschuwd en wanneer dan nog niet wordt betaald onherroepelijk wor den afgesloten en de kosten voor hun rekening komen. De heer Wagenaar (Alkemade) vond het hek om de nieuwe reinwaterkelder niet mooi en vroeg of daar wat aan gedaan kon worden. Het bleek dat een plan voor de beplanting al klaar was. Het is echter gebleken dat de plaats waar deze kelder is gebouwd, voorheen een geliefd speelterrein voor de jeugd was en dat ook 'reeds tijdens de bouw veel schade werd aangericht door de jeugd, zodat zelfs een bewaker moest worden aangesteld. Tenslotte gaf de heer v. d. Kaay nog een overzicht van de stand der werkzaamheden. In Zoeterwoude is het werk gereed. In Roelofarendsveen kan de nieuwe installatie zeer waarschijnlijk ongeveer half mei in gebruik worden genomen. Dan zal het met de drukdalingen welke nu nog weieens voorkomen gelukkig gedaan zijn. Met de productie-eenheid te Hazerswoude-Rijndijk zit het niet erg mee. Er wordt echter met man en macht aan gewerkt en wanneer alles gereed is zal de angst voor de maandae en vrjjdag, wanneer het grootste waterverbruik optreedt, en de daarvan het gevolg zijnde daling van de waterdruk, uit de wereld zijn, De heer v. d. Kaay noemde dit een keerpunt van het bedrijf waarbij zich alles ten goede gaat keren. Vooral Waddinxveen en Boskoop zullen dan ook, tijdens de topdagen, normale druk hebben. Gehoopt wordt een en ander ongeveer half mei a.s. te realiseren. Bij gelnn>rte van Oranjetelg Felicitatie-register De kinderen van Leidse open len krijgen ter gelegenheid v; maand verwachte geboorte van een Oranjetelg vrijaf overeenkomstig de rijksregeling. Aldus een besluit van bur gemeester en wethouders. De Inspectie lager onderwijs zal besturen van bijzon dere scholen adviseren zich hierbij aan te sluiten. De regeling komt voor de schooljeugd neer op: de rest van de dag vrijaf, als de aankondiging vóór drie uur 's mid dags komt; de rest van de dag plus de volgende schooldag, wanneer de ge boorte na drie uur wereldkundig wordt gemaakt; resterende schooluren vcj] plus de v-'gende maandag h(J aankon diging op aterdagmorgen vóór twaalf uur; de eerstvolgende schooldag vrj|- af In geval de geboorte op zondag of op een feestdag bekend wordt gemaakt. De vierjarige Dirk van der Heiden uit de Louise Colignyatraat is gisteravond om half acht door een auto aangereden. De kleuter lette niet op het verkeer. Hij liep een linkerbovenbeenbreuk op en moest naar het Academisch Zieken huis worden gebracht. AGENDA VRIJDAG 7 APRIL „De Natuurvriend" - algemene leden vergadering. Petruszaaltje, Lamme- schansweg, 20.00 u. Leids Zolder Cabaret - café-chantant - Auberge Frangatse, Kloksteeg, 21.00 u. ZATERDAG 8 APRIL L.T.T.V. „Scylla" - receptie t.g.v. het kampioenschap. Rest. Het Karrewlel, Steenstraat 55, 15.00 - 17.00 uur. MAANDAG 10 APRIL Scheidsrechterscomlnissle en scheids rechtervereniging, afd. Lolden - bijeen komst. Grote Burcht, 20.00 uur. Leidse gemeenteraad - vergadering. Stadhuis 14.00 uur. DINSDAG 11 APRIL Bevolkingsonderzoek T.B.C. in Petra- kerk, Surinamestraat 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur. ExPoGó, afd. Leiden - excursie naar de Synagoge. Levendaal, hoek Korevaar- straat, 20.00 uur. Margriet - modeshow. Stadsgehoorzaal 14.30 - 19.00 en 21.15 uur. WOENSDAG 12 APRIL Bevolkingsonderzoek t.b.c. - Petra- kerk. Surinamestraat 3, 9.00 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur. Hollandse katholieke W erkgeversver. - kring-bijeenkomst. Rest. Van der Heij den. 16.30 uur. Nederlandse Ver. van Zulkerzleken - jaarvergadering. Logegebouw, Steen- schuur 6, 20.00 uur. APOTHKEKD1ENST Geopend voor spoedeisende gevallen; Centraal Apotheek, Breestraat 74. Tel. 20552. Tentoonstellingen GALERIE WALENKAMP, Nieuwsteeg 11): Tentoonstelling van werk van Van den Abeel, Verstockt en Vanden branden. Geopend 2-6 uur n.m.; zon dag en maandag gesloten (tot 25mrt). De Ruif Janvossensteeg 59): „Affl- Eveneens hebben b. en w. besloten dat onmiddelijk na de bekendmaking in de burgerzaal van het stadhuis een felici- tatieregister zal klaarliggen. Dit blijft die dag tot zeven uur 's avonds en op de twee daarop volgende werkdagen van 's morgens acht tot 's avonds zeven uur liggen. Wordt op de dag van de geboorte of op de daarop volgende dag In de Studsgi-hoorzaal een Oranjebal gehou den, dan zal bü de ingang fellcltatlereglster liggen. „VICTORIES-BESTUUR WEER OP VOLLE STERKTE GEBRACHT Noodkreet niet geslaakt voor dovemansoren „Denk niet, dat het idee geboren is in de één of andere idiote bui. Wc zijn gewoon tot de overtuiging gekomen, dat er iets moet gebeuren willen we met onze vereniging niet helemaal vastlopen en toch echt voor de nood zaak geplaatst worden tot liquidatie over te gaan". Victorie-voorzitter Wout Bergers sprak gisteravond in Zomer- zorg niet voor dovemansoren, want nadat hij uitvoerig uit de doeken ge daan had waarom het nodig was ge weest met alarmerende convocaten (agendapunt 3: Opheffing van „Vic torie") een algemene ledenvergadering uit te schrijven, werd hij spontaan uit de zorgen geholpen. Een aantal belangrijke bestuursfunc ties, het secretariaat en het penning meesterschap o.m., en commissies zijn al geruime tijd zwaar onderbezet. In feite drukte het organisatiewerk van deze grote katholieke gymvereniging (650 leden) de laatste tijd op de schou ders van slechts drie mensen. De heer Bergers rekende het zijn leden voor: twaalf mensen voor de bezetting van stuk voor stuk belangrijke posten zijn nodig om de vereniging goed draaien de te houden en normaal te laten uit groeien. „Victorie" kan echter weer>met ver trouwen de toekomst tegemoet zien, want ter vergadering melden zich inderdaad twintig gegadigden voor de vacatures. Dat waren: mej. A. Wallaart, mevr. H. Gij bels, mej. A. Hogenboom, mevr. E. van Bommel, mej. I. Schrok, mevr. Verhoogt, mej. C. van der Lin den, mevr. M. Prins, mej. R. Blyleven en de heren A. Th. Lakenberg, G. A. Montanus en H. Th. de Wilde. In de eerstvolgende bestuursvergadering zul len nu de functies verdeeld worden. De heer Bergers verduidelijkte ter vergadering ook, waarom het nood zakelijk is, dat „Victorie" een vrij omvangrijk bestuur nodig heeft. De activiteiten van de vereniging zijn verdeeld over maar liefst zes gymza len, op de meest uiteen gelegen plaat sen in de stad. Ook de leden wonen over de gehele Sleutelstad verspreid en het is gewoon praktisch ondoenlijk, dat enkelingen alles goed kunnen na lopen. Zijn grote waardering en be wondering uitte de voorzitter derhalve in het bijzonder aan het adres van mevrouw A. de Vries - Veldt, die lange tijd optrad als secretaresse-pen ning- meestresse en het schier onmogelijke Contactcentrum De Victorie-voorzitter sprak tenslotte de wens uit, dat het bestuur er op korte termijn in kan slagen de hand te leggen op een lokaliteit, die als vast contactpunt of organisatiecentrum kan gaan fungeren. Het gemeente bestuur heeft reeds de suggestie ge daan, dat een aantal Leidse gymver enigingen proberen een pand in de binnenstad te verwerven. Iedere ver eniging zou dan een eigen gedeelte kunnen inrichten, terwijl men in een gemeenschappelijke ruimte byvoor- h..pl<-i pozamenliik M>n «tencvlmschin*. ehes". Dagelijks 10 uur v.m.—8.30 uur 1 beeld gezamenlijk een «tencylmachina, een adresseermachine etc. kan exploi teren. Het idee staat Victorie wel aan, maar de kosten zullen wellicht onover komelijk zijn. Ruitentikker te Noordwijk aangehouden Na intensief speurwerk heeft de re cherche een Noordwljkse jongeman op gespoord, die zich blijkt te hebben schuldig gemaakt aan het vernielen van verschillende etalageruiten. Sinds de vorige zomer werd tot drie maal toe 's nachts een grote ruit van een manufacturenzaak te Noordwijk aan Zee ingegooid, terwijl ook in Noord- wijk-Binnen twee keer een winkelruit sneuvelde. Toen hij vorige week in de Hoofdstraat weer een steen door een etalageruit wierp, kreeg de recherche een signale ment in handen en dit is de dader nood lottig geworden. De door hem aangerichte schade loopt in de honderden guldens. Bijeenkomst Leidse Aquariumvrienden In het kader van de reeks van voor- lichtingsbijeenkomsten, die het bestuur van „De Leidse Aquariunivrienden" in dit seizoen organiseerde, kregen de tal rijke LAV-l«*den gisteravond in de re creatiezaal van de HCW en NEM voor het eerst in de geschiedenis van de ver eniging een aanschouwelijke les over de inrichting van een zeeaquarium. De les werd gegeven door de bekende zeeaquarium-deskundige Bob Leenaard die aan de hand van een demonstratie- bak met zeeanemonen, krabben enz. als mede van een aantal wandplaten van zeewateraquaria de LAV-leden enig in zicht gaf van de problemen, die met de opbouw van een goede en levensvatbare zeeaquarium gepaard gaan. Temeer daar het geheel voor de meeste LAV- leden een nog vrijwel onbekende mate rie vormde, vond de heer Leenaard, een vlot en geestig causeur, van begin tot eind een aandachtig gehoor voor z|jn zowel interessante als leerzame les. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd een druk gebruik gemaakt. Als gevolg van de gebruikelijke gra tis verloting gingen enkele gelukkige winnaars ditmaal met een bijzondere importplant, w.o. de zeldzame gaasplant huiswaarts. Burgerlijke stand Geboren: Maria Magdalena, dr van J. B. M. Rijnbeek en C. T. M. de Vrind, Elisabeth Petronella Cornelia Maria, dr van P. J. Westgeest en C. J. M. v. d. Star, Abraham Benjamin, zn van G. H. Cohen Stuart en M. E. J. Jumelet, Ma rijke, dr van D. van Rhijn en M. Groen. René. zn van P. A. van Hal en M. Ou- werkerk. Elisabeth Johanna Maria, dr van C. J. J. Bakker en G. A. M. Ham. Lorenzo Enrico, zn van W. F. Neute boom en M. J. A. Benvenuti, Carola Sandra, dr van M. J. H. Oldenburg en j H. van der Zijde, Maria Wilhelmina Ge- j rarda, dr van W. K. J. M. Lange en M. i M. G. van Paridon. Ondertrouwd: A. G. Holleboom en P. J. H. Punselie, J. A. Swanen en D. H. Sierag, K. den Heeten en A. H. J. Karstens, C. G. van den Akker en J. M. van Wetten, J. A. van der Weijden en M. J. Pardon, W. J. M. Luk en H. J. Weber, J. M. Bakker en Y van Rhee- nen, R. G. Mantel en S. van den Broek, J. van Hooven en C. Fakkel, J. B. Stee kers en H. S. J. v. d. Burg, J. W. de Vet en J. C. M. van der Laan, T. O. Klaassen en T. M. Willemsen, M. Lefln- se en Y. M. J. H. Erkelens, J. Verbeek en M. S. Piket, A. C. van Huffelen en C. M. A. Roosen, W. P. J. Smitt en E. Sturm, J. Bouquet en J. J. C. Brandt, W. M. Barentsen en M. Nijweide, W. F. van Koperen en M. C. Leeflang, H. G. Diepenbach en M. J. Trouwee, H. B. R. van Wegen en H. J. M. Schillemans. Getrouwd: M. F. H. Zee en D. E. L. Wahban Hllal, J. P. van Leeuwen en A. M. van Mourik, P. Dozij en C. C. de Klerk. W. van der Linden en S. M. Brakhoven, F. P. de Ia Rie en H. P. Horree, F. Boot en M. C. Wassenaar, P. W. H. van Wesbroek en S. E. Otto, P. D. van der Geest en H. T. M. v. Bil- sen, P. J. M. C. Polman en E. D. J. Otten. Overleden: S. F.-van der Horst, 88 jr, w.'v. J. van der Laan, J. T. H. Borst. 38jr, m. OEGSTGEEST Geboren: Johannes Th. z.v. A. C. de Vroomen en M. M. A. de Jong; Eelco M. z.v. J. A. M. Potters en I. I. Klarenaar; Ritsaert R. z.v. F. L. J. Dolle en T. E. Willemsen: Robert H. z.v. H. Kuijper en F. v.d. Vinne. Getrouwd: E. G. M. v.d. Poel en T. M. M. Remmerswaal: P. M. Driessen en D. C. de Vette; W. Colijn en M. Y. Lesquillier; L. S. Verbeek en R. Arn; H. P. Brussee en C. Wolthaus; F. Versteeg en H. T. Oosterom; H. K. s'Jacob en M. E. Bonga. Overleden: H. T. Hazebroek e.v. J. W. J. Have. „Jacomina" in Alphen aan den Rijn te water Met behulp van twee enorme drijvende bokken is gistermorgen vanaf de scheeps werf „De Industrie" van D. Boot n.v. te Alphen een groot bergingsvaartuig de bouwbokken op de werf getild en daarna voorzichtig in het water var Oude Rijn geplaatst. De wat ongewone tewaterlating van de „Jacomina" trok uiteraard nog nl wat belangstelling. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw N. D. Roskamp—Bergman, echtgenote van een der directeuren vai opdrachtgevers, Van den Akkers Bergingsbedrijf te Vllssingen. Vrijdag: Koorevaarstraat, Plantsoen, wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- lensteeg, Boisotkade, Kampersteeg, straat, Havenstraten 2e en 3e, le en 2e Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. Gortestraat, Geregracht, Levendaal, Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van barasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg, Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Veerstraat, Hogewoerd, Watersteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Plantage, Utrechtse Veer. Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- Vrijdag: Kort Rapenburg, Kabel- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berkel- jauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters- Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- kerkhof, Papengracht, Pieterskerkstr., steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren- Doelengracht. OPEN DAMTOERNOOI LISSE Het eerste door de Damclub Lisse georganiseerde „open" damtóurnooi voor de school- en werkende jeugd is gewonnen door Ton Vermin uit Noord- wijkerhout. Uit handen van de voor- T. H. Teunissen (Openb. Werken Noordwijk) kreeg koninklijk goud bij afscheid Koninklijk onderschelden werd de heer T. H. Teunissen, chef van de teken- by de dienst de Damclub Lisse, de heer ken te Noordwijk. 34 Jaar heeft de heer A. G. de Groot, ontving deze leerling van het Fioretti-College te Lisse de eerste prijs, een fraaie wisselbeker. De overige klasseringen luiden: 2 Jan Akerboom, Lisse; 3 J. Weerdenburg, Haarlem; 4 B. Weert, Lisse; 5 D. Schrama. Lisse; 6 W. van Noort, Voor hout; 7 J. de Vroomen, Lisse; 8 Th. Teeuwen, Lisse. Teunissen, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, zijn krachten ge geven aan de Noordwjjkse gemeenschap. Op het bureau van gemeentewerken speldde burgemeester mr. J. M. Bonnike hem de gouden ere-medallle, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst. Behalve de burgemeester waren Barok-pleidooi op laatste concert van de Kunstkring DE LAATSTE WEKEN is het wel duidelijk geworden, dat Leiden door de Muzen niet stiefmoederlijk wordt bedeeld. We raken zelfs verwend, want niet zelden wordt in deze stad het neusje van de (muzikale) zalm gepresenteerd. Men mag de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" dankbaar zijn, dat zij in de samenstelling van het rijke muziekmenu in niet geringe mate haar bijdrage levert. Gisteravond konden de vele aan wezige fijnproevers in de Stadsgehoorzaal op het vijfde en laatste concert van de kring dit weer eens ervaren. Ademloos geboeid werd hier een avond van intens fijnzinnig muzikaal genot en afgewogen perfectie beleefd met het optreden van het kwartet Quadro uit Amsterdam, bestaan de uit Frans Brüggen. fluit en blokfluit. Jaap Schroder, viool, Anner Bijlsma, cello, en Gustav Leonhard, clavecimbel. Men had een evenwichtig barok-programma samengesteld. Welnu, in deze tijd van herleefde belangstelling voor de barok muziek kan men zich voor de kamermuziek in deze stijl geen beter pleitbezorger wensen dan juist dit Quadro, een jaar of zes oud en thans uitgegroeid tot een prachtig en uitzonderlijk gaaf ensemble. wiens faam hem reeds naar Leiden vooruit was gesneld, trok met zijn glansrijke voordracht alle aandacht, ook het spel der overige nog Jonge kwartetleden getuigde van een grote klasse. In het levenslustige kwartet in e kl. t. van Telemann werd een volmaakte klankschoonheid bereikt. Mag men zich vaak door zijn grote hoeveelheid opusnummers in het door de bomen verduisterde Telemann-bos wanen, de moeilijk te overtreffen vertolking van Quardo zette deze vruchtbare componist voor ons in een nieuw licht. Met soepele vaardigheid en overgave werd hier wonder baarlijk mooi gemusiceerd. We denken vooral aan de warme nuanceringen van de cello ln het tweede deel en het zeldzaam r(jke timbre in beide laatste delen. Van de „kleine" Frangois Couperin (1631-1703) hoor den wij twee sonates uit Les Nations: La Frangaise, voornaam en briljant uitgevoerd, en lTmpériale, vol con trasten, waarin Frans Brüggen bewees een fenomenaal fluitist te zijn. CONVERSATION galante et amusante entre i flüte, (het clavecimbel) op. 12 nr. 1 van de Franse componist Louis Gabriel Guillemain verried direct al het soUstisch meesterschap van elk der vier musici. Door volmaakt ensemblespel kreeg hier een onbekend werk een klank kleur die noblesse beest. Niet alleen Frans Brüggen, ken heeft. Dit instrument kreeg het accent in de trio sonate in c kl. t. van Hiindel. Moeiteloos ontwikkelde Brüggen een met indrukwekkende techniek gepaard gaan de unieke toonvorming. Een hoogtepunt in deze sonate was het Andante, dat uiterst doorzichtig werd gespeeld. Tenslotte een verrukkelijk trio in g kl. t. van de barok- virtuoos Antonio Vivaldi met een fris en sprankelend Allegro en ln het Allegro Molto een grootse climax, wel haast een samenvatting van alle opgedane zeldzame Im pressies bij dit optreden van Quadro. De vier deelden ge lijkelijk In de ovaties die het publiek voor hen had op gespaard. De bewondering voor Brüggens vertolkingen achten w|j al voldoende gemotiveerd. Bijlsma en Schro der muntten eveneens uit door smetteloze zuiverheid van klank, daarbij zit de muzikaliteit bij hen tot in de vingertoppen. Op de achtergrond leverde Leonhard aan het clavecimbel rustig, accuraat en bekwaam een niet minder artistieke prestatie. Als toegiften klonken nog het laatste en eerste deel uit het Scherzo ln E grt. t. van Telemann, waarbij Brüg gen de sopraan-blokfluit blies. In de solistenkamer wachtte het kwartet een tweede optreden, ditmaal voor de talrijke „faqs", die om een begeerlijke handtekening kwamen. T. P. aanwezig de wethouders M. C. J, Sie- delaar, j. de Geus en P. den Otter, de gemeentesecretaris, de heer W. v. Sprang, de vroegere wethouder van openbare werken en enkele hoofden van dienst. Hoewel slechts bij een 40-jarig ju bileum een koninklijke onderscheiding wordt verleend, werd gaarne een uitzon dering gemaakt, mede omdat hij zich steeds op bijzondere wijze van zijn taak gekweten heeft. In zijn toespraak prees burgemeester Bonnike de heer Teunis sen om diens trouw aan de gemeente dienst, ook al begon hij zijn carrière met een zekere ontrouw door afwisse lend in een particulier bedrijf en bij de gemeente te werken. Vele zaken waren tot stand gebracht waarvoor het ge meentebestuur zijn dankbaarheid be- Het woord werd verder o.m. gevoerd door de heer P. J. J. Deasing, directeur van openbare werken, die grote bewon dering had voor de chef van de teken kamer, onder wiens leiding niet minder dan 31 bestekken van zeer belangrijke openbare werken tot stand waren ge bracht. Een platenkoffer en een aantal platenbonnen werden de heer Teunis sen aangeboden door de heer A. J. Tu- rion namens het personeel van openba re werken. Bloemen werden o.m. aangebo den door de heer F. J. Boelen namens de ARKA. De jubilaris dankte tenslot te alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en zei diep ontroerd te zijn door de wijze waarop men afscheid van hem had genomen. Helaas kon zijn echt genote om gezondheidsredenen niet aan wezig zijn. In het bijzonder richtte hij zich tot zijn chef, de heer Dessing, met wie hij altijd op zeer aangename wijze heeft mogen samenwèrken. Met de woor den "Het gaat u allen wel" besloot de heer Teunissen zijn dankwoord. Hierna bleven allen nog enige tijd in gezellige sfeer bijeen. Motorrijder maakte levensgevaarlijke rit Met veel bravour en geknetter reed een 28-jarige motorrijder uit Voorhout met duo-passagier weg. nadat hij even had moeten stoppen. Even later vond een autobestuurder langs de Leidsevaart de motorrijder in de l»erm van de weg, de passagier stond op de weg. Al spoedig bleek, dat dc mo torrijder onder invloed van drank ver keerde. Hij was er met lichte verwon dingen afgekomen en werd ln een zie kenhuis verbonden. Wegens het rijden on der Invloed van drank had de motorr\j- PAUZE „TER HELLE" ln de grijze oudheid werd veronder steld, dat de aarde plat was. Erboven welfde zich de hemel en eronder was de onderwereld. Niet de „onderwereld" van het gespuis, maar het hiernamaals. De vage opvattingen daaromtrent wa ren zelfs bij de Joden triest en trooste loos. De onderwereld was het rijk van de droeve schimmen, de sjeool of (bij de Grieken) de hades of vertaald de hel. Deze wijsheid putten we uit de Nieuwe Katechismus, die aangeeft wat er verstaan wordt in de geloofsbelijde nis met „Hij is neergedaald ter helle". Misschien vragen ook anderen zich af: wat moest Christus in de hel doen? Onze geloofsbelijdenis, die in zijn te genwoordige vorm dateert uit de 4de eeuw, denkt in het oude wereldbeeld en bedoelt met hel de onderwereld. De N. K.: „Voor ons huidig gelovig bewustzijn is dood-zijn niet zo aan een bepaalde plaats gebonden. We weten het gewoon niet. De dode is, maar waar?" De „ne- derdaling ter helle" houdt in: dat de dode Christus deelgenoot werd van de sinds de oertijd gestorven mensheid „om haar leven te geven voor altijd". Men heeft daar altijd graag meer van willen weten en er vrij bij gefantaseerd. Rui terlijk zegt de N. K.: „We weten het gewoon niet". LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Door de KFC ontraden. Lido: De 13 slavinnen van Fu Manchu (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Versieren op z'n Italiaans volw. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Morgan, a suitable case for treatment (18 jaar) Prol. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Nattlek (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Opdracht: Dood agent Gordon (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE We zien onszelf overal en altijd als het middelpunt van alles: daarom in casseren we dikwijls zoveel teleurstel- B MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 april - Vee - Aanvoer: Stieren 9, melkkoeien 90, vette koeien 225, vare koeien 120, pinken 25, gras kalveren 21, vette kalveren 20, nuch tere kalveren 60, vette schapen 200, fok schapen 130, vette lammeren 423, zuig- lammeren 187, geiten 9. Totaal 1519. Stieren (sl.) 4,10, 4,30, 4,60; melkkoeien 925, 1285, 1500 vette koeien 3,70, 4,30, 4,80, pinken 400, 550, 700, graskalveren 275, 425, vette kalveren 260 300; nuch tere kalveren (sl.) 1.10, 1,25, 1.50; nuch tere kalveren (fok) 60. 70, 85. vette schapen 90, 115, 130; fokschapen, lam- en 165, 190, 200, 290; vette lamme- 100, 120, 140. Handel: slachtstieren gewild, melkkoeien: rustig, vette koeien: lui, duur; vare koeien: kalm, pinken en graskalveren: kalm; vette kalveren: flauw; nuchtere kalveren: iets williger; vette schapen en vette lammeren: stug; fokschapen: zeer rustig. BARNEVELD 6 april Eierveiling Aanvoer 622.609 stuks, handel redelijk. Eieren van: 42/50 gr. 7,28-8,68; 52/58 gr. 9,30-11,31; 60/66 gr. 11,71-12,52; 66/72 gram 12,53-13,67. R. A. VEEN, 6 april. BLOEMEN Am. Anjers Sim Rose 33-46; Sim Rood 22-29; Sim Wit 33-38; Esperence 31; Gerbera 27-30; Rozen Baccara 47-54; Carla 34-61; Gamette en Carol 13-25; Coral Princess 34; Super Star 49-51; Sonora 21-28: Zorina 26-29; Velvet Times 17-19 p. st. Troschrysanthen In dianapolis 2.70-3.05; Duizendschoon 1.45; Irissen Wedgewood 1.20-1.45; Prof. Blaauw 2.85; Anemonen 49-82; Freesia-s 50-1.10; idem Apollo 1.15-1.50; Royal Gold 1.15-1.20; Lathyrus 1.30-1.90; Nar cissen 22-54; tulpen Apeldoorn 1.30- 1.55; Red Matador 1.60: Rose Copland 1.15-1.40; Golden Harvest 1.30-1.60; China Pink 1.45; Aureola 1.20-1.85; Sweet Harmonie 2.15-2.55; Rosa van Lima 1.70; Beauty of Volendam, Lustige Witwe, Paris, Nizza, Edith Eddy, Elmus, Gudoslinik, Rheinland, Piccadilly, Queen Elisabeth, Yellow Gem, Couleure etc. 90-1.35 per bos. RIJNSBI'RG, 6 april - Bloemen - An- thurium 165-250. Rozen: Baccara 45-64, Pink Sensation 25-48 Carol 20-29, Ger bera 25-45. Am. Anjers: Witte Sim 38- 49, Dusty 37-46, Rode Sim 37-44, Rose Sim 35-44, Carry Sim 37-43, Crowley Sim 35-42, Arthur 35-42, Irissen 18-23 alles' per stuk. Tulpen: Sweet Harmony 200-225, Pink Attraction 185-200, White Virginian 185-200. Prunes 175-200. Queen of the Night 150-175, Orient Express 150-175, Oxford 150-175. Apeldoorn 125- 150, Paris 125-145, Lustige Witwe 85- 145, Bellona 125-140, Elmus 125-140, Ed dy 125-135, Preludium 100-135. Freesia's: White Swan 75-125, Snow Queen 85-115, Pimpernel 65-105, Golden Yellow 65-95 alles per bos. 1 zich nu voor de Haagse politierech te verantwoorden- Het had een dodenrit kunnen wor den", zo constateerde de officier van jus titie. Verdachte was die avond naar de opening van een nieuwe zaak door zijn werkgever in Sassenheim geweest en had daar een en ander gedronken, hetgeen en café werd vervolgd, zodat op het laatst wel een glas of tien bier was verzwolgen, toen h(j op weg naar huis i. De officier van justitie eiste twee weken gevangenisstraf en intrekking het rijbewijs gedurende een jaar. Verdachte had aanvankelijk gezegd, dat z(jn duo-rijder dronken was en h(j daar- o slingerde. De rechter was het met ,1 de officier eens en veroordeelde con- H form diens eis.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4