Wilt U iets weten 11 W Wij weten het LEIDSE CLUBHUIS JEUGD STREED OM TITEL IN EIGEN SONGFESTIVAL Uitvoering van Handels „Messiah" door Toonkunstkoor maakte diepe indruk DONDERDAG 6 APRIL 1967 DE LEIDSE COURANT ALLÖ-EDTTTF F" PAGINA 1 Van plankenkoorts was geen sprake TIENER-TEST Ter gelegenheid van het 20-Jarig be- l staan van de Leidse Jeugd Actie wer- den gistermiddag In het Leidse Volks huis de finales gehouden van het Song- I festival. Jongens en meisjes, in leef- I tyd variërend van 6 tot 12 jaar, streden van 2-4 uur om de hoogste plaatsen. De 1 leiding was In handen van pater De Ponti en de presentatie werd verzorgd door de dames N. Jansen en R. v. Bok horst, die zorgdroegen voor een byzon- der geslaagde middag. Het progTamma, dat bestond uit 20 liedjes, werd vrij vlot afgewerkt. Dit was o.m. te danken aan de medewerking van de jongelui, die tijdens het optreden van de concurentie byzonder rustig wa ren en alleen by het bekendmaken der punten was het voor de presentatrices moeiiyk zich verstaanbaar te maken. Deze punten werden gegeven door een uit 5 leden bestaande jury: leraren en leraressen van scholen in Leiden Noord. De hoogste waardering was een 6 en Marja Riemens van het Leidse Volkshuls kan er zich op beroemen deze waarde ring van alle juryleden op zich te heb ben gevestigd. Onbevangen bracht zy haar liedje "Dlederik", waarmee zij 5 punten voorbleef op Ria Ouwerkerk van De Mirt, die 25 punten verzamelde. Van plankenkoorts was toch weinig sprake by de jeugdige zangers en l9te Pryswinnares Marja UUI11II1CIH LVVt.„ Volkshuis); 2 Rla TV-r verzUvsrd lauwertak). Ouy/erkerk 25 (De Mirt); cl k h m a winnaars van de derde prijs In de avonduren was het Volkshuis voor de oudere jeugd van 12 tot 17 jaar. De jongeren van deze leeftyd staan met twee benen in de hitparade wereld en het valt daarom niet te verwonderen, dat de belangstelling voor het songfestival byzonder groot was. De zaal was tot in alle hoeken gevuld. De Leidse beatgroep "The Fel lows" begeleidde de meeste liedjes met hun speciale sound. Voor een gedeelte was byzondere training met de deelnemers nodig ge weest, die de band voor de jubilerende LJA graag op zich had genomen. De uit slagen luiden: Solo: 1 De troit City, De Boei; 2 Long pall shorte, De Boei; 3 The beat goes on, Anker; Duo 1 Jo met de banjo, Duik boot; 2 Een pet of een hoed, Sperwers; 3 This is my song, Spreeuwpot; Groep: 1 Ma ma 'k wil een man hè, Het Honk; 2 Just a little ray, Leids Volkshuis; 3 De Kei zer van Slam, Spreeuwpot. Voor de eerste prijswin naars waren er bekers, de twee kregen een Stelnbach, directeur i Marquenie-C. lijk geïnspireerd door de successen van hun grote ^drdv°„°M.ai't «spreeuwpot, Actie. Waal, waarby Ton Kloet op de trompet voor de muzikale Duo: 1 't Vooronder 27 (J. begeleiding zorgde, de v-d- Llnden-L. Zirkzee); 2 Ploem Ploem Jenka, de Honk 26 (H. Abspoel-H. Koor: 1 't Anker 29 (M. boys", die in de groep Duo Wandelclub en Teddybeer de Raat); 3 Vroiycke Arke Dykstra, M. Bey, E. Boeh- de eerste prijs wonnen, gebracht. Het Wilde Westen was vertegenwoordigd door Joke v.d. Linden en Lia Zirkzee: 2 eenzame Cow boys. Byzonder kleurrijk waren de eigengemaakte kleren en intrumenten (mandoline en banjo) en we mogen zonder twyfel zeggen dat aan de voorbe reiding van deze middag hard is gewerkt. Toen om ongeveer half 4 iedereen zyn liedje ten gehore had ge bracht was het wachten op de einduitslag. Spannende momenten, die overbrugd werden door de heer Vlas veld die aan de piano be kende "meezingertjes" speelde, welke goede weer klank vonden by de aanwe zigen. Daarna volgde om 4 uur de prysuitreiking door de heer Stelnbach, directeur van de LJA. De prijzen be stonden uit bekers (le pr.), lauwertakken (2e pr.) en medailles voor de 3e prijs winnaars, beschikbaar ge steld door de LJA. Tenslotte volgen dan de uitslagen van de 3 groepen: solo, duo en koor: Solo: 1 Marja Riemens 30 JUBILEUM-BRIDGEWEDSTRIJD IN LEIDERDORP WERD GROOT SUCCES In het kader van het zilveren Ju bileum van de Leiderdorpse Bridge club werd dinsdagavond de tweede Jubileum-bridgewedstrijd gehouden. Ook nu heeft het bestuur weer velen moeten teleurstellen omdat de grote zaal van het Dorpshuis weer geheel gevuld wa?. Doordat burgemeester mr. R. M. Gallas op 20 maart verhinderd was heeft hy dinsdagavond de ope ning verricht. Hy was verheugd weer een 25-jarige in Leiderdorp te mogen begroeten, die zyn werk werk nog met jeugdig élan verricht. Immers de laat ste jaren is de bridgeclub van een kleine vereniging gegroeid tot het respectabele aantal van 64 leden. Hieraan echter, zo zei de burgemees ter, heeft ook het gemeentebestuur in niet geringe mate bygedragen door in Leiderdorp' huizen te bouwen waar bridgers komen te wonen. Met een fe licitatie aan het bestuur en de toezeg ging dat de Leiderdorpse Bridgeclub op de steun van het gemeentebestuur kan rekenen beëindigde mr. Gallas zyn toespraak. Onder de bekwame leiding ve~ de beer H. van Leeuwen werd hierna een aanvang gemaakt met de wedstryd en om pijn. 11 uur kon voorzitter Veld- huyzen de volgende uitslagen bekend maken. Groep rood I: 1 Elink-Ooyendyk, 2 Schalks-Van Ryn, 3 Star-v. d. Zeeuw, 4—6 Tyssen-De Winter en echtp. v. d. Kommer, 6 echtp. Van Klaveren sr., T8 Danz-De Koning en Pias-De Vries. Groep rood II: 1 Kerkvllet-Sype- steyn, 2 echtp. Kapteih, 3 dames Die- ben-Vrijenhoek, 4 Van der Byi-Ger- Hch, 5 echtp. De Winter, 6 De Jong- Link, 7 dames Jans-Van Zoneveld, 8 echtp. Van Klaveren Jr. Groep zwart I: 1 echtp. v. Wingen, 2 echtp. Zwanenburg. 34 echtpaar Altlnk en echtp. Stikvoort. 5 Mus- •cher-Wilmer, 6 mevr. Tielkemeljer- Van Kins, 7 Huls-Ooyendijk, 8 Laer- noes-Verhoef. Groep zwart II: 1 Aukes-Noordijk. 2 mej. Van Wingen-De Graaf, 3 Staal- Van Dokkum, 4 Hissink-Roth, 5 echtp. Aenmey, 6 Biegstraten-Vreeburg. 7 Jans-Pouw, 8 dames Korswagen-Nor- Groep groen I: 1 Lenaers-Schutte, 2 dames Van Gelder-De Jong. 3 Zwe- «loot-Schweers, 4 dames Altink-Van l-Tpwich, 5 dames Kengen-Vlaardinger- broek, 6 gebr. Karstens, 7 echtpaar Vos, 8 dames Brand-Stigter. Groep groen II: 1 dames Hoger- rorst-Zandbergen, 2 Danz jr.-Duiker, 3 dames Bosse-Hillegehekken, 4 echtp. Kruts, 5 echtp. Van Leeuwen, 6 eclïlp. Weasels, 7 echtp. Verduin, 8 echtp. Slackhoofen. Groep geel I» 1 Veldhuizen-*. Vliet, 2 echtp. Van Pesch, 3 echtp. Groes- beek, 4 mevr. Van Schendel-hr. Ros senberg, 5 dames Holten-Schlppers, 6 dames De Groot-Wagener, 7 Van Berge Henegouwen-Jeurissen, 8 mevr. v. d. Byi-v. d. Koog. Groep geel II: 1 echtp. Stokhuyzen, 2 echtp. Keet, 3 echtp. Bosse, 4 dames Van Berge Henegouwen-De Koning, 5 echtp. Van der Pool, 67 De Ko ning-Van Zonneveld en dames Dries- sen-Schultemaker, 8 echtp. Zwarts. Grootse opvatting van Iskar Aribo In de Stadsgehoorzaal te Leiden hoor- den wij gisteravond onder leiding van de dirigent Is. Aribo een grootse uitvoering door het Toonkunstkoor en het Amsterdams Kunstmaandorkest van één der meest bekende werken uit de muziekliteratuur, n.l. de „Mes siah" van G. F. Handel. De titel kreeg als bijvoegsel „A Sacred Oratorio". Deze grandioze schepping werd door Handel in 23 dagen voltooid en op 12 augustus 1742 voor de eerste maal uit gevoerd te Dublin. Het resultaat was zó groot, dat de verguisde Duitser naar Londen geroepen werd voor een uitvoering, om daarna als de „Grootste nationale toondichter" te worden uit geroepen. Het is een onloochenbaar feit, dat men na iedere uitvoering, evenals na een van de Matthaeus Pas sion, diep onder de indruk huiswaarts gaat. Aribo heeft gisteravond door zyn wer kelijk grootse opvatting, strenge di rectie en door een keur van mede werkenden ons zo'n diepe geestelijke indruk meegegeven. De koren waren imponerend, groots gezongen in echte Handel-stijl en koor Nr. 12 werd zelfs een juweeltje van koordiscipline. Maar ook de beste koren kunnen wel eens een steek laten vallen, zal Aribo op gemerkt hebben, de polyfonische bouw van de koren brengt iedere dirigent in spanning, vooral wat de inzetten be treft. Het orkest heeft bewezen voor haar taak berekend te zijn. De ouver ture en de Pastorale werden inderdaad heel mooi uitgevoerd. Ook de begelei ding van soli en koren klonken voor naam en stijlvol. door grammofoonplaten wereldbeken de sopraan Jennifer Vyvyan en de tenor David Johnston. In het begin Storm richt schade aan in Katwijk De storm, die vanmorgen langs de kust raasde, heeft in Katwijk verschil lende vernielingssporen nagelaten. Van het troephuis van de zeeverken ners achter de Noordwijkerweg werd het dak weggerukt, evenals van een consumptietent op het strand. Ook het dak van een kiosk op het Vuurbaak plein bleek niet voldoende bestand tegen de windsterkte. Op de kruising Zeeweg-Meeuwenlaan woei een be slist niet kleine boom om. Een strandexploitant die zijn paviljoen met het oog op de vroege lente al had opgezet zag zyn terras vernield. ADVERTENTIE NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT moesten we even wennen aan de klank van deze sopraan, maar wat een bijna volmaakte techniek, adem- beheersing en voordracht. Haar Aria's nr. 16 en vooral nr. 43 „I know" waren specimen van hoge zangkunst, vol maakte coloraturen en volkomen be heersing van alle registers. Ook de tenor Johnson heeft een mooie heldere stem. Maar ook bij hem ont dekten wij dat speciale geluid dat op vallend is bij de Engelse uitvoeringen van de „Messiah". Soms intoneerde hij even te laag. Maar reeds in zijn eerste recitatief en aria ontdekten wij, dat hij een groot zanger is. ter, hoewel him timbre anders klinkt, voor de Engelsen niets onder. Aafje Heynis heeft met haar mooie en gevoelige altstem in Aria nr. 8 en in het byzonder in nr. 21 „He despised" ons sterk getroffen. In Aria nr. 18 „He shall feed" trof ons by de overgang van alt naar sopraan-solo voo ra» het verschil in timbre. In Max van Egmond mogen we één van de grootste bas-solisten zien die wy in Nederland bezitten. Zijn aria'! werden met grote maar beheerste be wogenheid gezongen. Hij heeft een sterke stem in alle registers. Zijn grote aria nr. 46 met trompetsolo (magni fiek geblazen) bewees dit ten volle. Albert de Klerk aan het orgel gaf naast het orkest betrouwbare draag kracht aan het geheel en Jan van Meer was de onfeilbare clavecinist. Het geweldige Amen van het koor kon tevens het antwoord zyn van de ge heel gevulde zaal. Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden AFNEMENDE WERKLOOSHEID, MAAR IN METAAL EN TEXTIEL TOESTAND ONGUNSTIG De werkloosheid van mannen nam in de maand maart af met 207 mannen (van 802 tot 595). Deze gunstige ont wikkeling valt vooral toe te schrijven aan de toegenomen werkgelegenheid in de bouwnijverheid. De werkloosheid onder de bouwvakarbeiders verminder de met 120 mannen (250-130). Wel bleven werkgevers in deze sector uiterst kritisch ta.v. mentaliteit I vakbekwaamheid van in dienst te ne men arbeidskrachten. Gezien naa beroepen is er een vrij sterke concen- Slooprijpe auto „vervangen": 2 maanden „En dat allemaal uit zucht naa status en uiterlijk vertoon met eei auto, waaraan de mensen tegenwoor dig alles opofferen," zo constateerde de Officier van Justitie by de Haagse Politierechter in de zaak tegen een 23-jarige electriciën, die terecht stond wegens diefstal van een auto in Leiden. Het was een brutaal stukje, dat de jongeman uithaalde. Zijn eigen auto was kennelijk aan de sloop toe. Toen hij een auto zag staan gelijk aan die welke hy had bezeten, doch in heel wat betere staat, sloeg hij een ruit van die auto in en reed er mee weg. „Jawel, dat moet natuurlijk auto rijden", verweet de rechter, „dat ben je wel jegens de meisjes verplicht om indruk te maken. En als je geen auto meer rijden kimt, dan gap je die een ander". „Ik was niet van plan de auto te stelen", wierp verdachte tegen, doch daar maakte hij het kwader door. „En u was in Rotterdam bezig met de nummerplaat van uw vroegere auto op de gestolen auto te zetten, was dat dan voor?" wierp de rechter op. Het antwoord bleef uit. De Officier van Justitie merkte op, dat de algemene zucht om maar auto te kunnen rijden, naar dit soort daden leidt. Dergelijke feiten dienen echter stevig te worden aangepakt en on danks het blanco strafblad, luidde de eis drie maanden gevangenisstraf. De rechter wees er nog op, dat verdachte de papieren van de gestolen auto in het water had gegooid. „Dat doe je ook niet als je de auto alleen maar wilt gebruiken", stelde hij vast. Het von nis luidde twee maanden gevangenis straf. Circussen Kunt u mij adressen van circussen, die Nederland regelma tig aandoen, verstrekken? Inkomstenbelasting Voor de I.B. mag men normale bestedingen voor de tuin aftrekken van het bedrag van de huurwaarde van een huis. Indien mijn maaimachine is versleten, mag ik dan de aanschaf van een nieuwe maaimachine eveneens aftrekken van deze huurwaarde? Antwoord; Kosten van tuinonder houd zijn aftrekbaar, wanneer zy een eigen huis betreffen waarvan de huur waarde tot het inkomen behoort, voor zover zij niet te boven gaan hetgeen redelijkerwijze noodzakelijk is om het gehele huis met tuin in behoorlijke staat te houden. Tot die kosten kan ook een nieuwe grasmaaimachine behoren. Deze is dan niet ineens aftrekbaar, indien de uit gave verhoudingsgewijze belangrijk is, doch in gedeelten, verdeeld over de gebruiksjaren. Zilveren rijksdaalder Wij zijn nog in het bezit van een zilveren rijks daalder met jaartal 1845 en beeltenis van koning Willem II en een halve gulden met jaartal 1858 met beelte nis van koning Willem III en ook een halve gulden van 1929 met beeltenis van Wilhelmina. Kunt u mij de waar de van deze munten geven? Antwoord: De waarde van deze munten hangt sterk af van de staat waarin ze bewaard zijn gebleven. Nor male, goede stukken met geringe slij tage zouden wij willen stellen op: rijksdaalder 1845: f 12.50, halve gul den 1858: f8.halve gulden 1929: f 2.Is de slijtage zeer gering, en nog iets van de stempelglans te zien. dan resp. f20.—, f 12.50 en f3.—. Is er geen enkele slijtage, doch wel een krasje of iets dergelijks (b.v. vlek;, dan f 30.f 20.en f 6.50. Is de munt geheel perfect, dan resp. f 40.f 25. en f 10.Uiteraard zyn dit maar richtprijzen. Handelspryzen kunnen Nalatenschap In een gezin, man, vrouw en 5 kinderen, is plotseling na de dood van de man de volgende si tuatie ontstaan. Het echtpaar was niet in gemeenschap van goederen ge trouwd en hadden een zaak in textiel- goederen. De oudste zoon is getrouwd en is thans in de zaak. 1. Wordt de goederenvoorraad van de zaak en evt. verdere bezittingen thans aan de weduwe toegewezen? 2. Zo niet alles, hoeveel wordt toe gewezen aan de weduwe? 3. Hoeveel aan de kinderen? 4. Kunnen de getrouwde kinderen, alsook de ongetrouwde hun aan deel wat in de zaak zit vorderen Of een rente vorderen van hun aandeel? 5. Er zijn 3 zoons die in de textiel branche zjjn opgeleid. Wie heeft de rechten om in vaders zaak opvolger te worden? Antwoord: Daar, zoals u meldt 't door u bedoelde echtpaar buiten gemeen schap van goederen was gehuwd is 't in de allereerste plaats van belang te weten aan wie de zaak toebehoorde Behoort deze aan de vrouw, dan valt ze natuurlijk niet in de erfenis. Be hoorde ze aan de man. en zijn door hem geen speciale testamentaire be schikkingen getroffen, dan valt de zaak geheel in de nalatenschap, com pleet met voorraden e.d. De echtgenoten en de kinderen zijn ieder tot gelijke delen der nalaten schap gerechtigd, tenzij er een anders luidend testament bestaat, of het een tweede of verder huwelijk der vropw betreft. De erfgenamen kunnen steeds schei ding en deling der nalatenschap vor deren, zij kunnen zich echter ook ver plichten evt. gedurende bepaalde tijd genoegen te nemen met een aandeel in de zaak. Geen van de zoons heeft boven de ander een recht om zijn vader op te volgen. Dit is een familie-aangelegen heid. Mocht deze kwestie in der minne niet op te lossen zijn, dan zal waar schijnlijk slechts verkoop van ds **ak een oplossing kunnen brengen. Kostgeld Ik heb myn zuster by mij in huis genomen en zou graag van u vernemen hoeveel kostgeld ik van haar kan vragen. Ze heeft een grote zolderkamer (zelf spulletjes), eet bij mij mee. Ik was en strijk voor haar en betaal haar ziekenfonds. Zij geeft mij f 175.per maand. Mijn zuster verdient f 800.bruto per maand. Antwoord: Het is onmogelijk een drag te noemen als een redelijk kost geld voor uw zuster, aangezien ieders omstandigheden en levensbehoeften verschillen. Gezien uw gegevens mogen wij ech ter wel stellen dat het door u genoem de pensiongeld billijk is te noemen en ook door uw zuster kan worden be taald. U behoeft zich geen zorgen te maken dat u daarop een ongehoorde winst zou maken. Kopje niet zeven oortje* In ons blad van 24 maart antwoordden wy op een vraag van een onzer abonnees, dat wy niet met zekerheid konden zeggen, wel ke de betekenis is van "een kopje met zeven oortjes." Andere abonnees zyn ons te hulp geschoten. Twee van de brieven laten we hier béknopt volgen. De heer L. P. M. Bik uit Leiden schrijft ons: "Het moet niet zyn „kopje met 7 oren, potje met 7 oren of duideiyker 's nachts een po gebruikt. Dan werd by wyze van grap als er een paartje ging trouwen een pot gegeven met zeven VAKANTIEGELD Myn dochter is half april 1966 getrouwd, maar bleef werken. Eind Juli is zy in de ziektewet gegaan, zy is in de ziektewet gebleven tot zy ging trekken van de zwanger schapsuitkering. Na de geboorte van hel kind niet meer naar haar baas terug gegaan, want dat hoefde niet meer. Zi; heeft een ontslagbewys gekregen dat zy tot eind augustus by hem gewerkt heeft, wegens huweiyk stond erop. Heeft zy nu recht op vakantiegeld? Toen myn dochter haar zwangerschapsuitkering kreeg stond zy Ingeschreven als ln loon dienst. Zy is niet aangesloten by Antwoord: Recht op vakantietoeslag uw dochter alleen dan hebben, zy viel onder een c.a.o. In dat geval kan de vakbond geraadpleegd werden en zal de werkgever alsnog worden gedwon gen de vakantietoeslag uit te betalen, ge zegd po met 7 oren." In vroeger ja- Waarschyniyk is echter, dat uw dochter ren. toen het slapen nog voor een groot t\iet onder een c.a.o. -regeling valt gedeelte geschiedde in bedsteden werd Ban zij op vakantietoeslag geen recht deze z.g. nachtspiegel, dus po. op de J doen gelden. Vorig jaar ten tijde beddeplank geplaatst of In het gun stigste geval onder het bed. Als men dan van de nachtspiegel gebruik wilde ma ken, moest men deze gem&kkeiyk kun nen grijpen, (de verlichting bestond '8 nachts slechts wel of niet uit een klein oliepit Je) en zodoende maakte men po's met 7 oren. In latere jaren werden deze po's in zeer klein formaat nagemaakt en dlend dan als asbakje. In figuuriyke zin noemde men personen waarmede men van alles kon aanvangen ook wel po's met 7 oren." Mevrouw Cosyn uit Noordwykerhout vult aan: "Het is geen kopje met zeven oortjes maar 'n pot met zeven oren, om dat het vroeger overal donker was en de wa veel bulten stond werd er kabinet Cal* ia in de Kamer de sugges tie gedaan om het betalen van vakantie geld aan alle werkgevers verplicht te stellen, een wetteiyke regeling dus, maar hiervan is tot dusver nog niets gekomen. ADRES HUSK EN'S Ik las in de krant een artikel over de heer Hulskens waarin stond dat hy directeur is van een katholiek bureau voor vrye sport beoefening. Kunt u my in verband hier mede het adres van de heer Hulskens en/of bovengenoemd bureau geven? Antwoord: Het Juiste adres van de heer Anton Huiskes, directeur van de be doelde sportschool, luidt: Dennenlaan 24, Maarn, t«L 03432-1690, tratie van de werkloosheid bij de tim merlieden en metselaars. Bezien naar de leeftijd is de werkloosheid relatief hoog in de jongere leeftijdsgroepen. Hierin manifesteert zich een oneven wichtigheid tussen loon en vakbe kwaamheid. De verruiming van de werkgelegen heid in de bouw is te danken aan hel naderende voorjaar. Van een wezen lijke verbetering van de situatie op de bouwmarkt viel nog weinig te be speuren. Het resterende aantal open staande aanvragen is dan ook weinig hoger dan een maand geleden. Dank zij het seizoen daalde ook de werkloosheid van landbouwpersoneel, horecapcrsoneel en chauffeurs. Eerder door bedrijven afgestoten personeel vond weer emplooi, waardoor het aan bod van administratief personeel daal de. De werkgelegenheid in de metaalnij verheid vertoonde nog geen duidelijke opleving. Gevreesd wordt dat hier en daar tot ontslag van personeel zal worden overgegaan. In de textielnij verheid is sprake van een versluierde werkloosheid doordat enkele bedrij ven korter werken. Door het uit de vaart nemen van enkele kotters liep de werkloosheid onder visserij-personeel op. In de groep losse arbeiders daalde het werkloze aanbod van 67 tot 20. Plaatsingsmoge lijkheid in de actie „Schoonmaak Lei den" bij de Gemeentelijke Reinigings dienst was wel de voornaamste oor zaak van deze daling. Het werkloze aanbad van vrouwen daalde van 91 tot 83. Door verruiming van de werkgelegenheid by uitzend- buoeaus vertoonde het aanbod van kantoorpersoneel enige daling. Over het geheel genomen nam de behoefte aan vrouwelijk personeel toe. Monteur (65) valt van auto-brug De 65-Jarige J. de Jonge, technisch adviseur uit Leiden, Is gistermorgen halftlen tydens werkzaamheden in de Autoboxencentrale aan de Van Olden- barneveltstraat gevallen toen hy op een autobrug stond en deze op zyn verzoek omhoog werd gebracht. Met zyn hoofd raakte de man een yzeren bok en ten gevolge daarvan kreeg hy een hoofd wond. Bovendien liep hy een heupfrac tuur op. Door de EHD werd de mar naar het Diaconessenhuls vervoerd. VOORHOUT NOVIB-COLLECTE In de week van 10 tot 16 april zal het plaaseiyk NOVIB-comité een geldinza meling houden voor de aktie „Eten voor India". Het gemeentebestuur Voorhout verleende voor deze collecte de vereiste toestemming. In de avonduren zullen de collectan ten voor dit sympathieke doel op pad gaan. Het comité hoopt dat deze In zameling de vorige (februari 1966: 9754,07) minstens zal evenaren. Geboren! Desiree Martina Maria d.v. A. Montanus en E. F. v. Werkhoven; Margaretha Gudula Maria d.v. A. J v.d. Berg en M. E. M. v.d. Zalm. Ondertrouwd: A. J. v. Haastregt 22 Jaar en M. C. C. v. d. Berg 23 j. LJSSE Geslaagd Aan de Kath. Universi teit te Nijmegen is geslaagd voor het kand. examen rechtsgeleerdehid de heer V. M. P. de Vroomen. MARKTBERICHTEN Rynsburg, 5 april. BLOEMEN Tulpen. Lustige Witwe 80-135; Prelu dium 80-110; v. d. Eerden 75-125; Pro minence 125-150; Bonanza 115-135; Pru nes 115-165; Oxford 125-165; Apeldoorn 115-150; Bellona 115-135; Pink Attrac tion 150-185; Parade 125-165; Hollands Glory 130-170; Sweet Harmony 185-200; Paris 115-125; Kansas 125-130; Picca dilly 100-125; Oriënt Express 150-175; Madam Spoor 115-135; Elmius 115-130; Red Giant 150-185. Freesia's. Golden Yellow 65-105; Stockholm 35-90; White Swan 80-125; Pimpernel 80-120; Romany 80-120; Snów Queen 125-165; Hyacin then gemengd 100-125, alles per boa. Am. Anjers. Witte Sim 20-35; Rode Sim 18-30; Carry Sim 20-27; Dusty 23- 35; Croly Sim 20-30; Arthur 25-35; Eu- hi.ris 200-215; Anthurlum 155-220; Gerberu 15-35; Irissen. 18-23 per stuk. Amaryllis 30-40 per kelk. Anemonen 400-800. Narcissen. Carlton 200-300. He lios 100-170; Unserpu» sable 200-350. Golden Harvest 260-300 per 100. DEN BOSCH, 5 april, Vee Aan- >er totaal 6923; runderen 3694; gras- kalveren 869; vette kalveren 878; nuch tere kalveren 1010; schapen 274; lam meren 198; slacht runderen 714. Prij zen: melk- en kalfkoeien 1000—1660; gustekoeien 8501320; graskalveren 425—625; kalfvaarzen 1150-1650; klam- ten 9751185; gustevaarzen 875— 1175; pinken 610—825; nuchtere kal veren 55185; weideschapen 90—125; PAUZE KINKY MISSEN MET HIPPE ZANO Uit het Oegstgeester Jongerenblad „Doe" (het altyd opgewekt) het vol gende ..kruld(t) nootje": De jongerenmis, die zoveel beat in haar lied deed, ls ondanks haar ecla tante successen, zacht en kalm over leden. Wegens gebrek aan belangstel ling by de voorbereiding, zo deelt kape laan Lansbergen mee in ,.De Harten Omhoog" van zaterdag 4 maart. Zou dit er dan toch op wyzen, dat de Jon geren helemaal niet zo erg hebben zit ten wachten op kinky missen met hip pe zang?" Toch zyn wy niet verbaasd over deze ontwikkeling, omdat uit d* vorig Jaar gehouden enquete over kerk muziek bleek dat vele, en vooral oude re, jongeren de Latynse mis preferen boven alle liturgische experimenten, omdat deze, ondanks alle goede bedoe lingen, een Indruk maken van vroom knutselwerk. U ziet maar weer: Melk- drinken en Latyn zyn „IN"! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 6 t/m 12 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Door de KFC ontraden. Lido: De 13 slavinnen van Fu Manchu (14 Jaar). Dageiyks: 2.30. 7.15, en 8.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Versieren op z"n Italiaans (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Morgan, a suitable case for treatment (18 jaar) Prol. Dageiyka: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Nattlek (str. volw.) Dageiyks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Opdracht: Dood agent Gordon (14 Jaar). Dageiyks: 2.80, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Waarom mag lk KORRELTJE lammeren 175250; slachtrunderen extra kwal. 4.705.00; le kwaL 4.30 4.60; 2e kwal. 3.80—4.20; 3e kwal. 3.60 —3.70; vette stieren 3.854.60; worst koeien 3.303.55; vette kalveren, 1* kwal. 2.753.00; idem 2e kwal. 2.40— 2.70; idem 3e kwal. 2.102.35; nuch tere slachtkalveren 1.301.50; per stuk 3555; vette schapen 90145; vette lammeren 75115. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: groter - rustig - niet prijshoudend; gustekoeien: groot slepend - gehandhaafd; jongvee: rui mer matig - nauwelijks prijshoudend; vette kalveren: groter - stil - gelijk; nuchtere slachtkalveren: minder weinig verandering - geen verande ring; schapen en lammeren: normaal redelijk - prijshoudend; slachtvee: ge woon - minder vlot - onveranderd. UTRECHT, 6 april. Vee. Totale aanvoer 3856, runderen 1530, vette kal veren 384, graskalveren 54, nuchtere kalveren 1435, schapen 354, lammeren 75, bokken en gelten 24. Melk-, kalf koeien 11501875. kalfvaarzen 985 1285, vare koelen 9001075, pinken 675 775, stieren 8251050, graskalveren 400525. nuchtere kalveren 8560, schapen 80120. lammeren 90—140, bokken, gelten 1248, vette koelen le kwaL 4.004.30, Idem 2e kwal. 3.80 3.90, Idem 3e kwal. 3.703.85, vette kalveren le kwal. 2.652.85, Idem 2e kwal. 2.552.65, Idem 3o kwal. 2,00 2.55, nuchtere kalveren 1.251.55. Melk en kalfkoeien redeiyk, ruim prijsh., vet te koelen redeiyk, pry»h., vare koelen matig, prijsh., vette kalveren traag, even hoger, graakalveren moeizaam, niet geh. prijsh., nuchtere kalveren rus tig, prijsh., fokkalveren Iets williger, ruim prijsh., schapen rustig, pryah., lammeren idem. LEIDSCHENDAM, 5 april. Eieren Aangevoerd 63100 kipeleren. Genoteerd werd voor 4900 eieren no. 0 14.80-15.05 16200 no. 1 12 70-13.63, 21400 no. 2 12.20-12.70, 14700 no. 3 11.20-11.80. 4800 no. 4 9.70-10.60, 800 no. 6 9.00-9.7. 300 no. 6 8.60-9.00. 800 kneus 1 8 00-9.00. 437 eende-eleren 8.50-12.25, 103 kievits eieren 24-32 per stuk, 39 gsnze-eleren 39-44 per stuk. R'ARENDSVEEN, 5 april Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2944; Sim Rood 17—29; Sim Wit 33—40; Sim Arthur 26—35; Keefer 33—39; Désiré 31; Red Diamond 4148; Gorbera 28 30. Rozen: Garnette en Carol 14 23; Super Star 4148; Zorina 2126; Baccara 3248; Elisabeth 3246; Car- la 48—55; Tradition 13—22; Coral Prin cess 3538; Sonora 25; Velvet Times 1516; Towny Gold 16 per st. Tros- chrysanten: Indianapolis 2.753.50; Irissen; Wedgwood 1.301.55; Prof. Blaauw 2.65; Lathyrus 851.50; Free sia's 401.10; Anemonen 4894; Nar cissen 1756; Tulpen: Apeldoorn 1.30 1.45; Red Matador 2.55; Golden Har vest 1.101.45; Algiba 1.45—1.50; Pink Attraction 1.55; Montgomery, Vlam menspel, Cordel Hull, Dynamite, Chins Pink 1.101.55; Lustige Witwe, Dover, Karei Doorman, Rose Copland, v. d. Eerden, Eddy, Elmus, Paris, Queen Elizabeth. Rijnland. Gudoshnik, Pre ludium, Athleet, Margret Milton 90 1.25 per bos. TER AAR 5 apll Groente Witlof 1 1,30-1.42; Idem 2 95-1,15; Idem stek 30- 73; spinazie 74-85; Idem afw, 49-61; ra barber 47-54; komkommers 65; krom 61 j stek 20; prei 44-45; andijvie 61-62 alles per kilo, sla 12-21 per stuk. RAdya 23- 31, Idem afw. 15-20 per bosje, komkom- export 31-50 per stuk. GOUDA 6 april Kiuu Aanvoer 7 par tijen kaas, prys 3,45-3,60. Handel kalm.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3