AAN DE VROUWEN DIE NOG GEEN ECHTE BOTER GEBRUIKEN Nederland in finale tegen Israël Europees kampioenschap kader 47/2 Jean Marty zo snel dat arbiter de tel niet meer kon bijhouden Scholte na debacle toch goed terug Beter Quick Boys wipt bekerhouder Volendam BONNETERIE WOUT BERGERS is't eigenlijk wiet jammer van dieboterham P van die biefstuk Ach, 't was wél goed, maar toch wat saai en gewoontjes... Natuurlijk, u bezuinigt per boterham wel een cent of zo, en per bief stukje misschien zelfs wel een of twee stuiver. Maar eigenlijk bezuinigt u vooral op smaak, op eerlijk gezond plezier -in-t- eten 0 6) 3) (O) i??, v~' Beter met Boter DONDiüi-cDAG 6 APRIL 1967 VOLLEYBALTOERNOOI WOLVEGA. Israël, dat dinsdag na jen aanvankelijke achterstand Italië versloeg, heeft gisteren in Wolvega op dezelfde wijze van West-Duitsland ge wonnen en is daarmee de grote concur rent van Nederland voor de eindzege gebleven. De ontmoeting tussen deze beide landen, vanavond in Amersfoort, zal dan ook een waardige afsluiting van dit evenement betekenen. Het Nederlandse team speelde gister avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische ploeg Hevoc. De uit slag was 32 in het nadeel van Neder- In de verliezerspoüle heeft gisteren in Alkmaar de Nederlandse jeugd met 32 gewonnen van de Nederlandse mili tairen. De setstanden waren: 1715, 0—15, 16—14, 4—15, 15—12. De uitslagen luiden verder: VerliezersgroepFinlandZwitserland 1—1 (15—4, 10—15, 15—5, 15—4). Finalegroep: IsraëlWest-Duitsland 3—2 (15—8, 8—15, 11—15, 15—2, 15—5) België—Italië 1—3 (15—12, 11—15, 11—15, 6—15). De stand in de finalegroep luidt: Nederland 3 3 0 6 92 Israël 3 3 0 6 94 De stand in de verliezerspoüle luidt: DE LEIDSE COURANT (Van onze biljartmedewerker) DEN BOSCH Nog geen twee maanden nadat hij in Caïro het wereldkampioenschap kader 47/2 heeft ver overd is de Fransman Jean Marty weer moeten aan treden in de biljartarena, nu om in het sfeervolle Bossche Casino zijn Europese titel in deze spelsóort te verdedigen. Wat Marty voor een kadertoernooi bete kent werd al in de eerste ronde duidelijk toen hij de partij tegen stadgenoot Maurice Coyret in een beurt uitstootte en daarmee de op zijn naam en die van Piet van de Pol, Tini Wijnen en Henk Scholte staande Europese records evenaarde. Zo snel speelde de kalende Fransman dat de arbiters hem soms niet meer bij kon houden. Marty zelf was dan zo vriendelijk om ook nog de correcties in het tellen en het aangeven van de posi ties aan te brengen. Grandioos was het wat deze biljartmachine liet zien. Hij stak ver uit boven de andere deelnemers, van wie Hans Vultink, die in Cairo een zeer eervolle remise tegen Marty bereik te en daar dan ook tweede werd, hem nog het meest wist te benaderen. In de ontmoeting tegen Henk Scholte bleek dat Vultink in Egypte weer veel heeft opgestoken van het spel van Marty. De Nederlandse kampioen was al eerder in dit seizoen begonnen zijn sttjl om te buigen in de richting van die van Marty en hij heeft daaraan de laat ste weken nog eens geschaafd. Het resul- Hoog opspringend laat Hans Jansen een sma-sh los op het blok van de Belgen in de enerverende ontmoeting voor het Westeuropees volleybalkampioen schap, die Nederland ver na twaalven in de nacht van dinsdag op woensdag Zilveren Molentoernooi LFC De Zilveren Molen zal niet in het de finitieve bezit komen van Volendam, dat in 1965 en 1966 op overtuigende wflze (ie eindoverwinning voor zich opeiste. Die eer komt Quiek-Boys toe. De Kat- wjjkers hebben door hun enthousiaste, snelle en intelligente spel hun geduchte tegenstanders geen schijn van kans ge geven. Met 4-2 zijn de wijdbroeken er n°g genadig afgekomen, want was het geluk wat meer op de hand van de man nen van Nieuw-Zuid geweest, dan zou de uitslag ongetwijfeld nog groter zijn geweest. Bij de aanvang van de wedstryd werden bloemen aangeboden door de spelers van Quick-Boys aan Volendam, dat zondag j.l. door een 4-1 overwinning op de RCH-reserves opnieuw de titel be haalde in haar afdeling. Waren de Volendammers nog onder de Indruk van deze sympathieke geste? Het leek erop, want reeds na 3 minuten werd de achterhoede volkomen verrast. Geheel vrijstaand ving Dijkdrent een voorzet van links op en doelman Jan Vis ser was kansloos op zijn schot (1-0). De- i ze Dijkdrent houdt grote beloften in I voor de toekomst. Afkomstig uit de re gionale jeugd, was deze, nauwelijks 18- jarige knaap, ingevallen voor v.d. Plas. Met zijn snelle rushes stelde hij links- j achter Th. Jonk voor moeilijke proble men. Volendam, nauwelijks bekomen van de eerste schrik, ging zelf in de aanval en al gauw kwam men tot de ontdek king, dat de Q.-B.-achterhoede moeilijk te passerep zou zijn. Vooral G. Vooys ontpopte zich reeds in die eerste fase I van de strijd als een uitstekend doel man. Een hard afstandsschot en een schuiver van C. Tol verwerkte hij prima. Een aantrekkelijke wedstrijd ontwik- I kelde zich voor de vele toeschouwers (het weer in aanmerking genomen), vooral omdat beide ploegen zich veel vuldig van de dieptepass bedienden. Op een van deze passes sprintte C. Dijkdrent fel, en zijn harde schot ging maai naast. Even later zou het toch 2-0 den. Pluimgraaff ving in de 20e minuut een voorzet van Klinkenberg op, ei nieuw was Visser kansloos. Pech had Klinkenberg nog toen hij zijn schot tegen de lat zag belanden. Volendam leek te zullen worden overspeeld, maar juist toen bracht A. Tol na een goede combi natie met o.m. B. Steur de stand terug tot 2-1. Een geweldig afstandschot in de linker-benedenhoek was Vooys te machtig. Toen iedereen zich reeds verzoend had met deze ruststand, was het Pluimgraaff die in de 40e minuut, opnieuw uit dieptepass, Visser passeerde en beheerst scoorde. Bijna leek ook in deze stand nog verandering te komen, maar nu ten gunste van Volendam, toen uit een scri- mage voor het Q.B.-doel de bal plotse ling voor de voeten van Tuyp kwam. Geheel vrijstaand schoot hy echter naast. Na de rust verschenen de ploegen in andere shirts en broeken. Volendam startte overrompelend. Een schot H. Tol ging rakelings over en naamge noot Aad zorgde in de 8e minuut voor 3-2. Onverwacht schoot hy in en hoog belandde de bal in de goal, onbereikbaar voor Vooys, die er nog een fraaie duik aan waagde. Bange voorgevoelens by de vele Katwykers, maar niet bij de spe lers, die rustig bleven combineren. In tussen viel de regen gestadig neer en maakte het veld steeds moeliyker te be spelen. Vreemde situaties deden zich soms voor. Zo trapte Jonk finaal over de bal heen, Dykdrent zou een vry veld taat was een prachtige overwinning in vier beurten met een hoogste serie van tegen Scholte, die in totaal slechts 10 punten verzamelde. Ook op recordlijst Enkele uren later ontzenuwden de beide Belgen hun klachten en die van Henk Scholte over de slechte bespeel baarheid van de ballen door beiden een serie van 400 te maken. Schrauwen deed het tegen Spielmann, Vervest tegen de debuterende Stenzel. zy liet dus even hun naam byschrijven op de Euro pese recordUjst. Hoe moeilijk Marty het de komende dagen wellicht nog kan krygen demon streerden 's avonds laat ook Vultink en Scholte. Hans Vultink won in twee beurten van de Spanjaard Galvez, die zijn eerste optreden dus niet met vreugde zal terugdenken en Henk Scholte leek van aquit al Croyet van de tafel te gaan vegen. Een trekstoot, in derdaad niet eenvoudig met deze ballen, bracht hem van de wijs en hij had drie beurten nodig (9990 en 211) om zyn superioriteit toch heel duideUjk tot uit drukking te brengen. ei (Oost) 107 11 38 9.72 Schrauwen Winst voor studentenhockeyploeg RIJSWIJK. Het Nederlandse stu- dentenhockeyelftal heeft ook de tweede wedstrijd van het internationale stu- dententoernooi, dat in Rijswijk wordt gehouden, gewonnen. Nederland zege vierde met 31 over Engeland. Bij de rust wag de stand 11. Voor Nederland scoorden Frans Spits (2x) en Robert Westdijk. Het Engelse doelpunt werd gemaakt door Morgan. Duitsland en Frankrijk speelden ge lijk (0—O). ADVERTENTIE BLOUSES - ROKKEN VESTEN - PULLOVERS EN LINGERIE modehuizen. HERENSTRAAT 83 BREESTRAAT 137 1. VuUlnk ADVERTENTIES SPORTIEVE Aank. verkoopster Leerl.-verkoopster Hulp voor de zaterdag (scholier(e) Aanmelden SPORTHUIS Haarlemmerstraat 232 - Tel. 24681 (ADVERTENTIE) Scylla 4 werd kampioen in afd Den Haag De eerste kampioen in de tafelten- niscompetitie van de Afdeling Den Haag is bekend. Het vierde team van landskampioen Scylla versloeg in pro motieklasse A 3 Witbats 7 met 19 en werd daardoor met nog één wed strijd te spelen onbereikbaar. Ook het Zoeterwoudse Pit '54 1 heeft goede vooruitzichten op de titel. Na de matige start van de Leidse teams is het getij in de promotieklas sen van de competitie van de Afdeling Den Haag helemaal gekeerd: het vier de Scylla-team zette tegen Wibats 7 de kroon op het werk (19) en ook de beide overige ploegen zijn volop in de running. Het Zoeterwoudse Pit '54, dat overigens niet achter de tafel behoefde te komen, bleef in A2 aan de leiding, terwijl het derde team van De Treffers uit Roelofarendsveen 'in Al zijn (theoretische) kansje op de titel behield door DDC 3 geen enkele kans te geven: 100. In de degradatie-afdelingen ziet de toekomst er echter minder rooskleurig uit voor de teams uit Leiden en om geving. Weliswaar stelden de Docos- reserves zich door een puntenverde- lnig tegen Sparkler 1 definitief in vei ligheid, maar alle overige ploegen ver keren nog in de gevaarlijke zone: Scylla 5 bezet in BI na de nederlaag tegen het sterke Te Werve 1 (73) zelfs de laatste plaats evenals de re- Serves van het Alphense ATTC in B3. UITSLAGEN Promotiegroep Al: Phoenix 1St. H/TSB 4 7—3; De Treffers 3—DDC 3 10—0, Stand: 1 Phoenix 1 6—10; 2 De Treffers 3 7—9; 3 St. H/TSB 4 6—8; 4 Sportief 1 6—3; 5 DDC 3 7—2. A2: Gossima 3Excelsior 2 37; NKF 1—VVV 1 8—2. Stand: 1 Pit '54 1 6—9; 2 NKF 1 7—9; 3 Excelsior 2 7—9; 4 VW 1 6—3; 5 Gossima 3 6—2. A3: Wibats 7Scylla 4 19; Sala manders 3DSB 1 73. Stand: 1 Scyl la 4 713; 2 Salamanders 3 79; 3 DSB 1 6—3; 4 Wibats 7 6—2; 5 DHC 1 6—2. Degradatiegroep BI: Te Werve 1 Scylla 5 73; Docos 2Sparkler 1 5 5. Stand: 1 Te Werve 1 710; 2 Docos 2 6—7; 3 Sparkler 1 7—7; 4 St. H/TSB 5 6—5; 5 Scylla 5 6—3. B2: Docos 3De Treffers 4 28; Salamanders 4Den Burcht 1 46. Stand: 1 Den Burcht 1 7—11; 2 De Treffers 4 68; 3 St. Vooruit 67; 4 Docos 3 64; 5 Salamanders 4 72. B3: Gossima 4Rustenburg 1 64; TOV 2Docos 4 uitgesteld. Stand: 1 Gossima 4 610; 2 Rustenburg 1 68; 3 TOV 2 5—5; 4 Docos 4 6—5; 5 ATTC 2 6—2. voor zich gehad hebben, maar belandde in de modder. Fraai redde Vooys, toen H. Tol gevaariyk voor hem was opgedo ken. Q.B. ging zelf bok in de aanval. Het beperkte zich niet tot verdedigen. Zo had Pluimgraaff de zege definitief kunnen veilig stellen. Alleen voor Visser faalde hy echter. De te zacht ingescho ten bal werd uit het doel geranseld door Visser. Geen der overige aanvallers was present om de doelman definitief te verslaan. Even later kwam Q.B. toch op 4-2. Op de rand van het strafschopgebied werd v. Leeuwen gehaakt. L. Aande- wiel belastt^ zich met de uitvoering van de vrye schop. Door de Volendam-muur schoot hy de bal langB de verraste Vis ser. Het was de genadeslag voor de Vo lendammers, die er toen niet meer in geloofden. Quick Boys won deze wed strijd verdiend. De ploeg, die in toernooi en merkwaardigerwys altyd beter pleegt te spelen als in de competitie bekert dus verder, en gezien het vertoonde spel: met Jimmy Greaves maakt come-back LONDEN. Jimmy Greaves, de vir tuoze aanvaller van Tottenham Hotspur, heeft zijn rentree in het sinds vorige zomer ongewijzigde Engelse elftal ge- Greaves, die gisteren werd gekozen ln de ploeg die op 15 april in Wembley tegen Schotland aantreedt, verdrong Roger Hunt (Liverpool) van de rechts- bultenplaats, Alf Ramsey, reeds druk bezig een verjongde ploeg voor het we reldkampioenschap 1970 in Mexico op te bouwen, bracht geen andere veran deringen aan. De opstelling luidt: Gordon Banks; George Cohen, Ray Wilson, Nobby Stiles en Jack Charlton; Bobby Moore en Alan Ball; Jimmy Greaves, Bobby Charlton. Geoff Hurst en Martin Peters. Twee nederlagen Kuypers HALLE. Gisteren zijn In het zone- toernooi In Halle de afgebroken partijen van de vijftiende ronde uitgespeeld. De Nederlander Frans Kuypers verloor zijn partij tegen de Pool Pietruslak. In de zestiende ronde verloor Kuypers van de Zweed Johansson. De stand na 16 ronden Is: 1. PortLsch (Hong.) 13^ pnt.; 2. Hort (Tsj.-Slow.) 12 pnt. en 1 afgebr. partij. INDIANAPOLIS (Reuter) Dr. Her mann Joseph Muller, winnaar voor d« Nobelprijs voor geneeskunde van 1946, is woensdag na een langdurige ziekte op 76-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Indianapolis overleden. Dr. Muller was geneticus. Hij kreeg de Nobelprijs voor zijn werk op het ge bied van de invloed van straling op de erfelijkheid. mm»mmmmmn» - vj l i"A de beste chef-kok kan üw boterham niet i verbeteren als er heel gewoon echte bóter op zit sO üw kippetje j thuis,mevrouw, kan zo fijn en lekker smaken alsof het In de beroemde Franse keuken is klaar gemaakt. 't Recept Is simpel:braden in echte bóter f'fi. V' w,-j, yrv waarom denkt u dat men spreekt van botermalse biefstuk? t"'\ U weet het best: 'd.J j zo'n sappig stuk vlees '"'P'C rf worc*t immers alleen maar echt fijn met echte bóter. nbT<5 1een klontje echte bóter op gewone V doppertjes om ze super super fijn te maken

Leidse Courant | 1967 | | pagina 11