Hoogleraren in Jiebben tekort de anatomie lesmateriaal In Leiden slechts vier lijken per jaar beschikbaar CLAUDIO ARRAU FORMIDABEL IN SCHUMANNS PIANOCONCERT Beatgroep Nonesuch door diefstal dedupeerd PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 APRIL 1967 „De Nederlandse hoogleraren in de anatomie kampen sinds jaren bij hun onderwijs met een ernstig gebrek aan lesmateriaal, dat wil zeggen met een groot tekort aan stoffelijke overschotten. Dit manco werkt niet alleen nadelig op het geven van onderricht en op het doen van wetenschappelijk onderzoek, maar in het bijzonder op de aanschouwing door de studenten zelf. Bij zijn opleiding moet de aanstaande arts om nog maar te zwijgen van de toekomstige chirurg zich een uitstekend beeld eigen kunnen maken van de opbouw van het menselijk lichaam. Dit beeld immers dient later de grondslag te zijn van zijn medische arbeid bij het stellen van diagnoses en is alszodanig onmisbaar", aldus prof. dr. J. Dankmeijer, hoogleraar in de anatomie en de embryologie aan de Leidse universiteit. „Genoemd probleem", zo vervolgde bij acte, als omschreven Is In artikel de hoogleraar, „kan alleen worden op gelost indien meer mensen bereid zouden zijn om na hun overlijden hun stoffelijk overschot ter beschikking van de medische wetenschap te stel len, hetgeen in feite een dienst aan de lijdende mensheid betekent". Een dergelijke mogelijkheid is neer gelegd in de „Wet op de lijkbezor ging" en het desbetreffende artikel dat overgenomen is uit de oude begrafeniswet van 1869 luidt al dus: „Zo de niet gescheiden echt genoot, of, bij ontstentenis of niet aanwezigheid van de echtgenoot, de naaste ter plaatse van het sterfge val aanwezige meerderjarige bloed of aanverwante tot de derde graad ingesloten en, ook deze niet tegen woordig zijnde, de aanwezige meer derjarige erfgenamen of degenen die anderszins het lijk te bezorgen heb ben, verlangen of vergunnen, dat 't voor ontleding bestemd worde, of zo de overledene bij uiterste wil of Prof. Burchell houdt Einthovenvoordracht Op vrijdag 7 april zal prof. H. B. Burchell, die is verbonden aan de Mayo Clinic van de University of Min nesota, te 16.15 uur in de filmzaal van het Academiegebouw der Leidse Uni versiteit de Einthovenvoordracht hou den. Deze voordracht is in 1956 door de universiteit ingesteld ter herinne ring aan de Leidse fysioloog \V. Elnt- hoven, uitvinder van de snaargalvano meter en in 1924 winnaar van de No belprijs voor geneeskunde. Zij wordt thans voor de vijfde keer gehouden. Prof. Burchell, een vooraanstaand cardioloog van Canadese nationaliteit, is in Nederland onder meer ter bij woning van een aan de cardiologie gewijde Leidse Boerhaavecursus. Na afloop van de lezing zal de rector- magnificus, prof. dr. K. A. H. Hidding, aan prof. Burchell de Leidse Universi teitspenning uitreiken. Deze penning, in 1958 ingesteld, wordt uitgereikt aan hen. die zich grote verdiensten jegens de universiteit hebben verworven, die de Lorentzleerstoel hebben bezet of de Einthovenvoordracht of een gelijk waardige voordracht hebben gehouden. 982 van het burgerlijk wetboek, zijn lijk voor ontleding heeft bestemd, kan met verlof van de burgemees ter die bestemming worden gege- Hieruit blijkt dus. dat de opvatting kamer" kunnen verkopen" drukking, welke nogal eens wordt) positief onjuist is. BROODNODIG „Heeft men in Leiden", zo ging prof. Dankmeijer voort, „voor de bo vengenoemde doeleinden per jaar minstens vijftien lijken nodig, sinds december 1959 waren er slechts drie tot vier per jaar beschikbaar. Om echter goed te kunnen werken, moet men over twintig lichamen per jaar kunnen beschikken. De huidige toe stand heeft tot gevolg, dat de weinige, binnenkomende lichamen bij de prac tica moeten worden gebruikt, zodat men er geen enkele meer voor het broodnodige wetenschappelijke onder zoek kan bestemmen. Hoe belangrijk dit laatste is, bewijzen onder meer de wetenschappelijke onderzoekingen, die men naar de congenitale afwijkingen doet en naar het probleem van de veroudering, waarover nog veel te weinig bekend is." schrijden van de leeftijd verandert, is men toch nog onvoldoende op de hoogte met de preciese verschijnse len, waaruit deze veranderingen be staan (veranderingen aan de bloed vaten, zenuwen, hersenen, inwen dige organen enz.) en met de fac toren, welke deze steeds plaats heb bende veranderingen beïnvloeden. Nauwkeurig onderzoek van de on derdelen van het menselijk lichaam, ook en juist wanneer deze organen niet beslist „ziek" zijn, zal veel ge gevens kunnen verschaffen omtrent opbouw en afbraak van het nog in zo vele opzichten mysterieuze men selijke lichaam. OGENBANK Prof. Dankmeijer was er van over tuigd, dat menigeen bereid zou zijn om later zijn stoffelijk overschot voor wetenschappelijke doeleinden te be stemmen, als hij zich goed realiseerde, „welk een grote dienst hij daarmee aan de lijdende mensheid bewees". In dit verband herinnerde hij ook aan de zogenaamde „Ogenbank", waar bij men na zijn dood zijn hoornvlies ter beschikking van een blinde stelt. Voor zulk een gedeeltelijke lijkontle- ding is de toestemming van een bur gemeester niet nodig, evenmin als bij een sectie, die geschieden kan met toestemming van de familie of op last van de justitie, wanneer het vermoe den bestaat, dat de overledene geen natuurlijke dood is gestorven. Abonnementsconcert Residentie-Orkest TWEE UITEENLOPENDE klankwerelden vielen gisteravond tijdens het abonnementsconcert door het Residentie-Orkest in de Stads gehoorzaal te beluisteren. De hedendaagse muziek werd vertegen woordigd door de reeds gerijpte Ton de Leeuw, een componist van betekenis, die in de uitgevoerde Syntaxis II aan zijn experimenteren al een zekere vervolmaakte vorm heeft weten te geven. Als tegen hanger voerde dirigent Willem van Otterloo louter romantiek aan: Schumanns pianoconcert, met eerf fenomenale solistische bijdrage van de Chileense pianist Claudio Arrau en het fantastische oeuvre van Berlioz, de symfonische belevenissen van „Harold en Italië". Als solist trad hierin op de altviolist José Stordiau, lid van het Haagse ensemble, die een bijzonder mooie vertolking gaf. PERFECTE UITVOERING VAN DE LEEUWS SYNTAXIS II Oyntaxis II van De Leeuw (over de getallen 1 tot en met 6) stelde dirigent en orkest voor geen gemak kelijke opgave; dit geldt trouwens ook voor het luisterend publiek. Er wor den gedachten gewekt aan decormu- ziek bij een modern drama. Het begin is somber, donker van klank, waarna allengs meer licht ook meer kleur in de getallen brengt. Het is een knap samengestelde klankstroom, waarvan de waarde nog niet voor iedereen evi dent zal zijn; een manifestatie, waarin wij niet zonder slag of stoot kunnen geloven. Niettemin is deze orgie van geluid zo verschillend van de felle uitbarstingen bij een Berlioz ob sederend en suggestief. Deze verwar rende toonwereld werd met groot elan door het orkest, dat accuraat reageer de op de door Van Otterloo aangege ven doseringen, herschapen. Het klassieke beeld van onze ver trouwde orkesten past eigenlijk niet meer bij de in deze muziek opgeroe pen vormen. De musici zouden moe ten optreden in een futuristische kle dij en in de vreemdste opstellingen. Het veelzeggende magere applaus was eerder gericht aan het adres van de toonkunstenaar De Leeuw dan aan dat van het Haagse orkest en zijn dirigent, die tot een perfecte uitvoering kwa- Als een grote tegenstelling werd ver volgens een weldadige Schumann over de concertgangers uitgegoten. De kroon van zijn pianomuziek, het con cert voor klavier en orkest, werd hier aangedragen door een meesterpianist als de 63-jarige Claudio Arrau. Te zamen met het geïnspireerde orkest zorgde de Chileen voor een belevenis van de eerste orde met markant en toch vloeiend spel. Imposant en steeds doorzichtig ge tuigde Arrau van zijn geëngageerd heid met deze romantiek, gesecundeertf door een verzorgde en wel afgewogen tegenpartij van het orkest. Formida bele techniek frappeerde evenzeer als de overtuigende muzikale voordracht van deze pianist, wiens vrij sterke tem powisselingen eenmaal de celli éven parten speelden in het Allegro. Zijn magistrale vertolking bezorgde Arrau een ovationeel applaus, waarin hij di rigent en orkestleden dankbaar liet l^a de pauze werden wij vergast op „Harold en Italië", een symfonie in vier delen, waarin de altviool een grote en opmerkelijke rol speelt. De viool-grootmeester Paganini, die veel verering had voor Berlioz, bestelde bij de componist een symfonie, waarin de altviool de solopartij had. Hij betaalde er 10.000 francs voor. Het resultaat was vrij sensationeel, fantastisch zoals men dit van Berlioz gewend was, maar toch niet groots. Vooral het eerste deel komt met een melodiek die wat aan de triviale kant is, net aan het gemid delde. De overige delen zijn rijker van melodie en scheppen een aparte sfeer, zoals bijvoorbeeld in het klokgelui dat de pelgrims tegemoet klinkt. Het laat ste deel vooral is boeiend en werd levendig en tintelend in een feeste lijke orgie omgezet. José Stordiau toonde zich een be gaafd solist, met muzikale en ontwik kelde technische capaciteiten. Ondanks een aanvankelijk gehavende strijkstok kwam zijn spei knap en zuiver over. In het tweede deel had het orkest de neiging tot het overstemmen van de solist, wiens mooie, volzingende toon- vorming iets te lijden had onder een zwak klankvolume. Na een tempera mentvol gespeelde grandioze, bijna diabolische finale mochten solist, diri gent en orkest een uitbundige hulde van het publiek in ontvangst nemen. T. P. AGENDA APOTHEEKDIENSTEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. ^3 Geschrokken door het oprijden van een file auto's, die een 55-jarige bromfietsbestuurder uit Katwijk gis termiddag twaalf uur op het Rapen burg (Oostzijde) passeerde, viel hij en brak daarbij zijn linkerpols. Zie kenhuisopname was noodzakelijk. In een kantoorark in de Heren singel werd vannacht een inbraak ge pleegd, waarbij men zich toegang ver schafte door het inslaan van een ruitje. Een bureau werd opengebroken. De buit bedroeg f 20.- Het aantal be de bezoekers der Stadsgehoorzaal de maanden januari, februari en maart heeft een record-aantal bereikt, n.l. 68.223. Na aanrijding eerst zijn gillende vrouw thuisgebracht De vrouw van een chauffeur uit Lel den begon na een aan ry ding zo te gil len, dat hy daarop snel naar huls was gereden om haar thuis te brengen. Toen hy daarna terugkeerde naar de plaats der aanrijding, was ledereen verdwenen. Dit gaf de chauffeur op als antwoord op het verwyt. dat hy na een aanrijding was weggereden. ..Maar dan had u in elk geval de po litie kunnen waarschuwen," opperde de officier van justitie. ..Op dat idee ben ik niet gekomen," aldus verdachte. Omdat hij nog een blanco strafblad heeft, wilde de officier nog volstaan met 60.- boete voor de aanrijding en 75,- boete benevens) twee weken gevangenis straf doch deze voorwaardelijk terzake het doorrijden. De rechter veroordeelde conform die els. Burgerlijke stand Geboren: Peter, z.v. T. B. Gebbink en M. Vrins; Vivian M., d.v. H. A. J. Curfs en V. S. de Graaf; Carla, d.v. C. J. van den Burg en A. M. A. Witteman; Folkert O., z.v. S. H. Bloembergen en H. H. van der Morst; Theresia C. M., d.v. J. J. Streefland en T. M. Bik; Ernst J., z.v. G. J. van Markus en A. Faas; Dirkje C., d.v. C. Varkevisser en J. Verdoes; Monique T., d.v. P. A. Vernet en H. G. van der Zwaan; Fran- ciscus, z.v. H. Ansink en E. C. M. Walenkamp; Andrea A., d.v. C, J. Maho en J. C. Telussa; Miranda, d.v. J. van der Hoogt en E. Knul; Monique, d.v. F. J. L. Smit en S. E. Schipper; Angé- lique J., d.v. G. S. Kuiters en W. M. Raaphorst; Douwe, z.v. J. J. van Houte en A. C. Vink; Duco, z.v. W. P. Mizee en E. Meijers; Eduard N., z.v. N. Kop en S. van Tongeren; Marc. B., z.v. B. W. Thannhauser en G. R. M. Steverink; Paulien A. en Monica J., dochters van P. H. J. J. Terhal en E. M. Wellink; Margaretha H. M., d.v. A. P. L. den Elzen en M. J. Trompert. Overleden: P. J. de Graaff, 76 jaar, man; A. H. Mieremet, 66 jaar, echt genote van J. Dool; A. Wijling, 67 jaar. wed. van A. Verwer; P. van Oort, 68 jaar, man; A. J. Laeven, 59 jaar, man; R. van der Kruk, 38 jaar, man; J. L. van Dort, 77 jaar, man; J. Speksnijder, STOMPWIJK Maandagavond J.l. heeft zuster Boone kamp van de zusters Augustinessen uit Utrecht voor het Kath. Vrouwengilde een voordracht over het mooie doch moeiiyke werk van haar orde gehouden, zy sprak op een leuke, spontane wijze over o.a. Meisjesstad en de eenzame mensen. Ondanks de serieuze onderwer pen die zuster Boonekamp ter sprake bracht hebben de leden van het Vrouwen- Gilde een gezellige avond gehad. Europees kampioen ijszeilen ontving kostbare trofee Zoals wy reeds meldden behaalde de zeiler Bouw van wyk uit Wou- brugge enkele weken geleden op het Djnngsholmmeer by Stockholm het Eu ropese kampioenschap yszellen met zyn schip IJslol(ly). Behalve een fraaie gouden plaquette en een kostbaar gouden klokje werd hem als wisselprijs geschonken een schynbaar waardeloos stuk hout, circa 30 cm. hoog, met inscriptie, hetgeen voor een Zweed evenwel als een nationaal relikwie wordt beschouwd. Dit goed geconserveerde stuk eiken hout is nameiyk een onderdeel, van hel in 1623 even buiten Stockholm op ge heimzinnige wyze vergane oorlogsschip Wasen. Enkele jaren geleden is dit i tuig, gebouwd door Hollandse scheeps bouwers, ten koste van miljoenen kro nen uit een 30 meter diep vaarwater ge licht en thans ls een speciaal gemaakt dok weer geheel in de oorspronkelijke staat opgebouwd. Voor de Zweden is het thans één der grootste toeristische binnenlandse at- trakties. Voor de heer Van Wijk is het dan ook een grote eer, dit relikwie, dat voor liefhebbers een klein vermogen waard ls, tydeiyk (mogeiyk voor altijd) te mogen bezitten. Op 29 januari 1968 moet hy zijn titel weer verdedigen bij de Europese kampioenschappen op de Neu- siedbersee (Oostenryk). Een week cel voor overspannen landmeter „Ik was een beetje overspannen." al dus de motivering van een 27-jarige landmeter uit Alphen aan den Ryn die zich voor de Haagse politierechter moest verantwoorden terzake van mishande ling. Van dat „overspannen" zfjn was een plaatselijke winkelier dan toch maar de dupe geworden. Want in diens zelfbedieningszaak ge bruikte verdachte de telefoon om op re kening van zyn moeder telefoongesprek ken te voeren. Doch toen de moeder kondigde die gesprekken niet meer te zullen betalen, belde de landmeter des avonds by de winkelier aan. en sloeg deze meteen op het gezicht. „Dat soort praktyken kunnen we hier niet gebruiken," deelde de officier van Justitie mee. Want verdachte was reeds eerder terzake van mishandeling ver oordeeld en een week gevangenisstraf ondergaan. Thans eiste de officier opnieuw een week gevangenisstraf. De rechter veroordeel de dienovereenkomstig. „En dan komt u er nog goed af," aldus de mededeling van de rechter. Omstandigheden dwongen huisvrouw tot het zetten van valse handtekeningen De officier van justitie by de Haagse politierechter constateerde, dat er eigen lijk gevangenisstraf stond op hetgeen een 33-jarige hulsvrouw uit Alphen aan den Rijn had misdaan, doch er golden hier wel zeer byzondere omstandigheden zodat hy tot een clementer straf kwam. De vrouw had nameiyk de handtekening van haar echtgenoot - van wie zy In middels aan het schelden is - geplaatst teneinde bij een Instelling 360.- te kun- lenen. Ze had de valse handtekening ook moeten zetten onder de cheque welke zy als gevolg daarvan had te Incasse- Het kwam allemaal, omdat de man haar te weinig huishoudgeld liet, omdat aldus verdachte - haar echtgenoot re laties met andere vrouwen onderhield. Het geld had ze gebruikt om voor haar kinderen te kunnen zorgen. De officier justitie stelde vast, dat hier van een gezinsdrama kan worden gesproken en hetgeen verdachte mededeelde, als juist moet worden aangenomen. Niettemin draaide op deze wijze de man wel voor de gemaakte schuld op. Hy wilde met de omstandigheden rekening houdend volstaan met 100 boete en voorwaar delijk twee maanden gevangenisstraf. Hoofdinspecteur Merkelbach te Noordwijk met korpseer begraven Onder grote belangstelling van hon- uit de omgeving, is het stoffelijk «ver derden Noordwykers. politiefunctiona rissen uit omliggende gemeenten, ver tegenwoordigers van gemeentebesturen DRIEDUIZEND GULDEN AAN INSTRUMENTEN KWIJT Wordt nieuwe groep gevormd De rhythm and blues-groep „Nonesuch" Is bestolen. Toen de vier leden van deze groep uit de Rynstreek vrij dag hun repetitieruimte in de voormalige r.k. lagere school In Hazerswoude-Ryndyk binnenkwamen, misten zy daar een groot gedeelte van de daar opgeslagen appa ratuur. Volgens hun manager Karei Bleekveld uit Bode graven is voor ongeveer drieduizend gulden verdwenen. De beatgroep ..Nonesuch", die onlangs nog te beluis teren was in VARA's radioprogramma Discobal" na een opname in Alphens „Club '66 ls ln.niet geringe mate gedupeerd. Immers Boskoper Pieter van Bodegraven mist zyn drumstel, Haagse Don Subaglo moet het stellen zon der plano, terwijl bovendien nog verdwenen: microfoons, versterker, standaards en echoblok. Vrflwel niets was verzekerd tegen diefstal „Alleen Don 8ubagio. onze pianist, was. geloof ik, verzekerd", aldus Bleekveld. Overigens zyn niet alleen de leden van de groep, de Alphenaren Jan Dankmeyer en Wil Boerstoel, de Boa koper Pieter van Bodegraven en de Hagenaar Don Suba- gio, de dupe. immers: „de oprichter van de groep. Lode- wyck den Hengst (thans discjockey op Radio Dolfyn), en ondergetekende hebben ook geld in de apparatuur gestoken", zo zegt Bleekveld, die in de loop der Jaren al heel wat ervaring heeft opgedaan in de beatbualneaa. Toch optimisme In het afgelopen weekend hebben de jongens van „None such" toch opgetreden: met geleende spullen van collega- groepen. Ze hopen ook het komende weekend hun ver plichtingen na te komen. De leden van de groep biyven ondanks de tegenslag toch optimistisch wat de toe komst betreft. Overlgena: de Haagse groep „Mack" werd onlangs ook bestolen. „En die Jongens missen nu net, wat wy nog overhouden", aldus Bleekveld. Zodat er wellicht binnenkort een nieuwe groep kan ontstaan GROFVUIL* QPHAALPIEN5T. Donderdag: Breeslraat, Langebrug, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg. Wol- Veerstraat. Hogewoerd, Wateysteeg. steeg. Gangetje, Botermarkt, Vismarkt. Plantage, Utrechtse Veer. Stadhuisplein. Koornbrugsteeg, Dwars- Vrijdag: Kort Rapenburg. Kabel- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg. Man- jauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, demakersteeg. Vrouwensteeg (geheel). Nonnensteeg. Kolfmakersteeg, Zeger- Boommarkt. Aalmarkt. Nieuwe Rijn steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren- (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg lensteeg. BoLsotkade, Kampersteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht. Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. Koppenhinksteeg. Hoogl.kerkkoors»eeg, Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg. Ga- Hoogstraat, Kaasmarkt. Hooigracht. St. renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Pancrassteeg, Van Driesenstraat, Mid- Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg. delstegracht. Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht VrUdag: Koorevaarstraat, Plantsoen, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- 4e Binnenvestgracht, Rünstr., Kraaier- terskerkkoorsteeg. Diefsteeg, Berkel- straat, Havenstraten 2e en 3e, le en 2e doelstraat. Pieterskerkgracht, Pieters- Gortestraat, Geregracht, Levendaal, kerkhof. Papengracht, Pieterskerkstr., baraste*g, SI Jonast eeg, Koon «steeg, Doelengracht. schot van de hoofdinspecteur Noordwykse politie A. N. Merkelbach ter aarde besteld op de Algemene Be graafplaats te Noordwyk aan Zee. De begrafenis geschiedde heel sober en stijl vol met korpseer. De ïykstoet werd van het hoofdbureau van politie af begeleid door het gehele Noordwljkse politiekorps, de wethouders en gemeenteraadsleden, alsmede alle hoofden van de gemeente lijke diensten. De stoet werd voorafge gaan door vier gemotoriseerde agenten, burgemeester J. M. Bonnike, inspecteur P. Verhoef en adjudant J. M. P. Barend- se. De baar werd de begraafplaats op gedragen door acht hoofdagenten van het Noordwykse korps. By de groeve, waar omheen zich honderden belang stellenden uit alle lagen van de bevol king en vertegenwoordigers van talloze PAUZE Nog even de computers. Deze vernuf tige bedenksels worden "geprogram meerd" met opgaven die dan verras send verwerkt worden tot feilloze uit komsten. Ook ons eigen menselijke com putertje want ieder levend wezen heeft zo'n ding, veilig opgeborgen in de bunker van zyn schedelkan gepro grammeerd worden. Als winst van de donkere hongerwinter hebben wy een "programma" van uit het hoofd geleer de gebeden, die wij als het zo te pas komt uit ons computertje laten rollen! Er zullen begenadigde mensen zyn, die op zulke formuliergebeden wat neer zien, voor minder vrome zielen biyven zy een praktisch hulpmiddel om de lege gaatjes te vullen. Het is ons onbekend, of in scholen en huisgezinnen "bidden" wordt geleerd. Moet dat nu ook al ge leerd worden? De apostelen vroegen er om f "Heer, leer ons bidden" en zij kregen het voornaamste formulier-gebed. Het is praktisch, het eigen computertje met gebeden te programmeren. Indien men ze er niet ln stopt, komen ze er ook niet uit. LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 30 maart tot 5 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Succes in nachteiyke zaken (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Spion mét mijn gezicht (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Super Sexy 1966 (str. volw.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Morgan, a suitable case for treatment (18 jaar). Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Merlin de Tovenaar. Dagelijks 2.30 en zondags 2.30, 4.45 u. Trianon: Goed geschoten Matt Helm (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Witte Buffel valt aan (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Inderdaad, U had „niets" aan te 6Ve KORRELTJE De mens is als een letter, slechts in samenwerking met anderen betekent hij iets. MARKTBERICHTEN R. A. VEEN, 4 april. BLOEMEN Am. Anjers Sim Rose 31-46; Sim Rood 20-28; Sim Wit 34-36; Sim Arthur 29- 33; Keefer 31; G. J. Sim 33; Gerbera 38-31; Rozen Garnette en Carol 15-24; Carla 32-50; Baccara 40-55; Zorlna 22- 26; Coral Princess 39; Elisabeth 46; So- nora 25 Super Star 40-47 p. st. Tros- chrysanthen: Indianapolis 2.35-3.20; Irissen Wedgewood 1.35-1.65; Prof. Blaauw 2.25; Freesia's 40-1.00; idem Apollo 1.55-1.65; idem Yellow Stone 1.00-1.20; idem Royal Gold 1.50; Lathy rus 1.35-1.65; Anemonen 44-98; Narcis sen 18-51; tulpen Apeldoorn 1.35-1.55; Golden Harvest 1.35-1.70; China Pink 1.55; Sweet Harmonie 1.70; Aureola 1.60; Rose Copland, Lustige Witwe, v. d. Eerden, Piccadilly, Wm. Pitt, Paris. Edith Eddy, Gudoshink, Elmus, Cordel Hull, Dyanito, Nizza, Beauty of Volen- dam; Margret Milton 90-1.35 per bos. HILLEGOM TAFELVOETBAL IN „BOHA-TOERNOOI" HILLEGOM BOVENAAN Zaterdag j.l. werd ln Haarlem't BO- HA-toernooi gehouden tussen de tafel voetbalclubs Bollenstreek-Haarlem. Na dat de Bollenstrekers in het eerste toer nooi, dat het vorig jaar in HUlegom werd gehouden, in de eerste gelederen stonden, was dit ook in Haarlem het geval. M. Litjens. winnaar van het vo rig jaar, eiste ook nu de eerste plaats voor zich op. De heer C. Olthof (Haar lem) volgde hem op de voet. D. Buts H. Verbrugge (B. streek) werden 3 4. Doordat L. Stigter en W. Lemmers moesten invallen voor twee sterke Bol lenstreek-spelers konden zy het niet klaren tegen de overmacht. De eindstand luidde: 1. M. Litjens; 2. Olthof (H'Jem); 3 .D. Buts; 4. H. Verbrugge; 5. N. de Mes (H'lem); 6. Olthof; 7. v. Emmerik (H'lem); 8. Th. Koek (H'lem); 9. L. Stigter en 10. W. Lemmers. Schaakclub „De Uil". Bij de schaakclub „De Uil" werd de strijd om het onderling kampioenschap voortge zet. De uitslagen waren: groep 1. M. Rood-W. F. van de Berg 0-1; W. Peet- Staats 0-1; J. van der Zwet-J. van plaatselijke organisaties hadden ge- def bedden 0-1: Ft van de Berg-CJp- schaard. sprak da. A. Lapré de beg?a- Pe J- U"°? fenlallturgle uit. Namens de familie ?,e'"r Jot"">«r-W. L Bénard dankte dokter C H. G. Goodrlaan. Tij. HiJfSSTt?1". dens de plechtigheid werd de politie dienst in de badplaats waargenomen door enkele leden van de Katwykse ge meentepolitie. 1-0; L. C. Zonneveld-M. de Leeuw 1-0. Spreekuur burgemeester. De bur gemeester van Hillegom is verhinderd om donderdag 6 april zyn gewone spreekuur te houden. Man bij Boskoop vermist De groepscommandant der Rykspoli- tie te Boskoop verzoekt namens de familie te worden bekend gemaakt met de verbiyfplaats van Dick Heertze Wyers. oud 23 Jaar, ongehuwd, wonende te Rotterdam. Hy verscheen op 13 maart JL niet op zyn werk. Zyn auto werd 13 maart onbeheerd te Reeuwyk aangetrof fen. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang plm. 1.74. gedron gen postuur, donker type. rond gezicht, dun zwart haar, bruin-gryze ogen. Hy was gekleed in een donkerbruine jas. grijs kostuum, bruine lage schoenen met dikke zolen. Een ieder die inlichtingen kan ver strekken wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met voornoemde groeps commandant, tel. 017272500 of met de plaatseyke politie.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4