Hoogheemraad van Rijnland in zorgen over afmaling bij zware regenval verz ilting en Pro Ecclesia" voor Ph. v. d. Drift PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 3 APRIL 1967 Burgerlijke stand 1 D. M. Stormschade van duinen «root De Verenigde vergadering hield haar voorjaarabijeenkoni8t In het Gemeen- landahuia te Lelden. De vergadering nam kennia van de briefwisseling van dijkgraaf en hoog heemraden met de minister van verkeer en waterstaat, gevoerd over het steeds knellender wordende vraagstuk van Rijn lands zoetwatervoorziening. De veralltlng Het basis-probleem, de voortschrijdende veralltlng van de beneden-rivieren, blijkt de bijzondere aandacht van de regering te hebben. Zoals reeds eerder in de pers vermeld, besloot de regering verdieping van de toegang tot Europoort voor sche pen van 225.000 ton samen te doen gaan met de uitvoering van bepaalde werken in de Nieuwe Waterweg, die verdere op dringing van de verzilting beogen tegen te gaan. Het betreft hier het vastleggen van bepaalde bodemgedeelten landin waarts, gepaard gaande met verhogin gen. Het zwaardere en daardoor langs de kanaalbodem zich bewegende zoute water zal aldus, naar men zich voorstelt, minder ver dan anders landinwaarts dringen. De maatregel ls nieuw en daar door een experiment. Van waterschaps zijde wordt er bij de Minister op aan gedrongen meer inzicht te geven in de nadelige waterkwalttatieve gevolgen van het maken van de nieuwe vaargeul en het te verwachten effekt van de maat regelen ter compensering van de te wachten nadelen. Dijkgraaf en hoogheemraden sullen afhankelijk van de ontwikkeling van za ken, In deze handelen naar noodzake lijkheid. Het eerdaags te verwachten rapport van het Werkcomité van des kundigen van ryk, provincies en water schappen, over het vraagstuk var Watervoorziening Midden-West Neder land zal hierbij mede van invloed kun nen zijn. Inmiddels is de grote bezorgdheid ln Rijnlands kring over de ontwikkelingen ten deze geenszins weggenomen. Aan de orde kwam vervolgens de briefwisseling door dijkgraaf en hoog heemraden met de eerder genoemde be windsman gevoerd over de moeilijk heden, de laatste jaren gerezen rond Rijnlands afmallngen op het Noordzee kanaal met de gemalen te Spaarndam en Halfweg. Van Rynlandswege was grote veront rusting uitgesproken naar aanleiding van herhaalde verzoeken van 's rijkswe ge om tfyden» zeer hoge waterstanden op het kanaal de bemalingen tydeiyk stop te zetten. Er was op gewezen, dat deze verzoeken gevolg kan worden ge geven, omdat de boecemaltuatle zulks In de gegeven omstandigheden toeliet. Mocht dit laatste by eventuele volgen de soortgelyke verzoeken echter niet het geval zijn. dan zou Rijnland niet aarzelen, gelet op i|Jn oude aanspra ken op onbelemmerde afmaling, de Ryn- landse belangen te doen prevaleren en aan dergeiyke verzoeken gevolg gege ven. De Minister was dringend verzocht zo spoedig mogeiyk het In brede kring noodzakeiyk geachte gemaal te IJmul- den te realiseren. De bewindsman bleek op dit verzoek positief te hebben gereageerd, doch met de nodige slagen om de arm in verband Rijnlands dringend verzoek om in- mt de stand dr ryksflnanciën. middels noodmaartegelen te nemen werd. ondanks ondersteuning door de ge meente Amsterdam, niet gehonoreerd. TE VEEL REGEN De minister achtte do noodzaak daarvoor niet aanwezig. De extreem hoge water standen die zich de laatste jaren een enkele maal op het kanaal hebben voor gedaan hingen samen met neerslag hoeveelheden van nog nimmer waarge nomen omvang en van een zodanig ge ringe frekwentie. dat kostbare nood maatregelen niet verantwoord zijn. Niemand garandeert echter, zo werd door de dijkgraaf belicht, dat extreme regenval zich niet op korte termijn her haalt. Bovendien is de afvoer van water naar het kanaal vergroot door nieuwe waterhuishoudkundige voorzieningen el ders. Ook op dit punt is de in Rijnlands kring levende ongerustheid derhalve niet weggenomen. STORMSCHADE AAN DUINEN Het herstel van schade als gevolg van de stormen op 23, 24 en 28 februari j.l.. waarbij opnieuw een deel van de afras teringen werd weggeslagen en het talud verder aangetast, vorderde een extra- uitgave van 22.400,- waardoor het to taal-bedrag aan herstelkosten in de af gelopen winterperiode is gestegen tot de abnormale hoogte van 95.800,-. Aan het slot van de vergadering richtte de dijkgraaf zich tot de hoogheemraad, de heer A. L. van Wijk te Stompwijk, die in verband met het bereiken van de 70- Jarige leeftyd per 1 mei a.s. als zodanig zal terugtreden. Vanaf 1940 tot 1957 fun geerde de hoogheemraad als hoofdinge land, vertegenwoordigende het onge- Geboren: Moya Kirstien, dr Banks en V. Lomax, Jan, zn van W. Groenewegen en J K. Strokapper, Ger- rit Johannes Albertus, zn van A Barn- hoorn en R. C. C. van Poppel, Barbara suzan, dr van A. J. Roskam en E. B. van Deinse. Jan Jasper Adriaan, zn van A. M. Groos en J. E. van Egmond. Ja- bouwd eigendom in het 16e district. In cob Johannes Roelof. w Op twee plaatsen in de stad werd zaterdag een autoradio gestolen. De eerste werd ontvreemd uit een auto, die stond geparkeerd in de Nieuwstraat. Het betrof een transistorradio merk Philips t.w.v. 379,-. Ook in de Paulus Buysstr. werd ingebroken in een auto. Daar ver dween een Blaupunkt autoradio, waar van geen waarde is opgegeven. In beide gevallen werd een ruitje in het rechter- voorportier opengebroken. In een studentenkamer in de Jan- vossensteeg brak gisteravond om tien over half tien een brandje uit. toen de student de kachel zo hevig had opge stookt. dat omringend materiaal vlam vatte. De brandweer bluste het vuur. Er was niet alleen brand- en waterschade, maar ook blikschade. De ladderwagen van de brandweer schampte namelijk twee personenauto's, die ter plaatse ge parkeerd stonden in strijd met het par keerverbod. De ladderwagen liep geen schade op. wel de illegaal geparkeerde Woensdagmiddag 5 april van 2.30 4 uur geeft de Ver. Sancta Veronica weer gelegenheid materiaal te komen halen en hetgeen, gereed gekomen ls, ln te leveren. Huldig adres: voorm. klooster van de Voorzienigheid, Hogewoerd 57. 1ste etage. Daar in de maand mei geen bijeenkomst gehouden wordt, rekent het bestuur op een goede opkomst van de trouwe medewerkers. Indeling zomertralnlng Bataven. Maandag: 17.30 uur meisjes C, D en pupillen; 18.30 dames en meisjes A. B. Woensdag: 17.30 meisjes C, D en pu- ptllen; 18.30 jongens C, D en pupillen; dames en meisjes A. B; heren en Jon gens A. B. Vrijdag 18.30 heren jongens A. B. Saterdag 14.0016.00 alle groepen. Datum van ingang 1 april. De bus voor de leden die aan de AVRO-cross deelnemen vertrekt zondag om 13 00 vanaf het Schuttersveld. gebrek „Victorie" heeft schreeuwend aan kader De R.K. Gymnastiekvereniging „Vic- torie" heeft besloten over te gaan tot een wanhoopssprong, door op haar bui tengewone ledenvergadering, te hou den op donderdag 6 april in rest. Zo- merzorg, als punt drie van de agenda te vermelden: liquidatie van de ver eniging. Menigeen zal zijn ogen uit wrijven en het nog eens lezen, tenein de vergissingen uit te sluiten, maar staat er. De oorzaak van dit besluit is niet gelegen in een gebrek aan belang- ling. Integendeel. Victory mag zich verheugen in een enorme groei, die haar echter noodlottig lijkt te worden. De huidige bestuursleden zijn daar door, mede door hun toch al gekop pelde functies overbelast, terwijl ook enkele bestuurs- en commissieleden menen hun functie te moeten neer leggen. Daar het bestuur ondanks intensieve pogingen er niet in geslaagd ic kandidaten, die de vacatures moeten bezetten, aan te trekken, meent het huidige bestuur van Victorie, dat er niets anders op zit dan de vereniging maar op te heffen. Uiteraard is dit geen voldongen feit en men hoopt natuurlijk, dat op de valreep er een oplossing zal komen in de vorm van ouders en supporters, en niet te ver geten leden, die zich grootscheeps aan gaan melden voor een aantal open staande bestuursfuncties. Zij kunnen zich aanmelden, een kwartier voor de aanvang van de vergadering, die om 20.00 uur zal beginnen, bij de secre taresse mevr. A. de Vries-Veldt, tel. 22102. 1957 benoemde de Kroon hem op beveling van de Vergadering van hoofd ingelanden tot hoogheemraad. Bij zijn 25-jarig bestuurajubileum werd de heer Van Wijk wegens zjjn grote verdiensten voor het hoogheemraadschap de ere penning van Rijnland in brons toegekend. De dijkgraaf belichtte de vele aktivl- telten van de scheidende hoogheemraad In Rijnlands belang en wenste hem alle goeds toe voor de nog komende tijd. De heer Vergeer, als nestor van de verga dering, sloot zich ln passende bewoordin gen aan bij het door de dijkgraaf gespro kene. De heer Van Dijk dankte de ver enigde vergadering en het college van dijkgraaf en hoogheemraden voor de goede samenwerking, in beide bestuurs colleges ondervonden, en sprak zijn beste wensen uit voor de toekomst van het hoogheemraadschap. Staveren; Paulus Johan nes Maria, zn van P. G. Kraan Westgeest. Samuel Cornells, zi J. M. Groeneveld en M. E. A. Veringa. Jules, zn van C. Webbers en J. Hoek. Ronald Johannes Hermanus, zn van J H. Kerkhoff en G. E. Knopp, Monique Yvette, dr van T, M. Klinkert en J. W. van Dijk, Esther Margaretha Johanna, dr van A. A. de Groot en H. C. J. Vink, Petronella Jacoba, dr van H. H. van Beelen en A. A. de Vreugd. in Het geluid, dat de klokken van de „Hartebrugkerk" vanochtend produ ceerden, moet de heer Ph. v. d. Drift niet alleen feestelijk, maar ook heel bijzonder in de oren geklonken heb ben. Want bij de heer v. d. Drift valt de cent niet ver van het bakje. Zijn vader schonk niet alleen een klok aan de „Hartebrug", hij was er ook collec- E. H. tant, een functie die zijn zoon reeds meer dan veertig jaar bekleedt. Geen wonder dus, dat de heer v. d. Drift vandaag bij de viering van dit jubi leum, in zijn woonplaats Oegstgeest, zich wellicht geen echte Leidenaar meer voelde, maar dan toch in ieder geval een Hartebrugger van het oude soort, dus in hart en nieren! Overleden: T P. G. Schakenbos. m.. 30 jr. B Langeveld, m., 64 jr.. N. C. de Bruijn 68 jr. m., B Sjouke 64 jr.. m.. P van Duuren. 70 Jr.. m.. A. Overbosch. 88 jr.. m., H. A J Warmond, 69 jr.. C. de Roode, 70 jr., e. v. L. J. van Meer. L. Hassefras. 61 jr., m., F. Chong. 58 jr., m. LEIDSE BOYS VIERDE NEGENDE LUSTRUM MET CABARETPROGRAMMA Zomerpostzegels 1967 Van dinsdag 11 april aanstaande af illen wederom d postzegels worden van de Instellinge gebied van de volksgezondheid, rul- tuurhevordering en maatsehappeiyk werk. zowel landeiyke als provinciale plaatseiyke. Van de opbrengst In '66 ten bedrage van 648.000 kon 40 pet besteed worden In de provincies, de rest werd als financiële steun gegeven aan landeiyke instellingen voor thuislozen, jeugdcentra, melsjesbelangen, gehandi capten. kruisverenigingen. ontspan ningswerk In sanatoria en ziekenhuizen, behoud van cultuurmonumenten en nog veel meer. De afbeeldingen op de Zomerpostze gels en briefkaarten zijn dit Jaar ge ïnspireerd op onze stranden. Van dinsdag 11 april tot en met vrij dag 21 april zullen deze postzegels en kaarten verkocht worden in een speciale verkoopstand in de hal van het post kantoor. Tot en met 27 mei zullen de postzegels verkrijgbaar blijven op het postkantoor en de postagentschappen, en zowel postzegels als kaarten aan de adressen van het plaatselijk comité te Leiden: Aalmarkt 14 te Leiden en Hoge Rijndijk 97 te Zoeterwoude. De postze gels blijven geldig tot en met 31 dec. '68. HAZERSWOUDE Leden en donateurs van Leidse Boys hebben zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal het 45-jarig jubileum gevierd met een uitgebreid programma, dat tot drie uur in de nacht werd voort gezet. De voorzitter van de contact commissie wenste in zijn openings woord voorzitter C. v. Berkel geluk met de mijlpaal die werd bereikt. Al kan Leidse Boys niet bogen op roemrijke feiten en successen op het voetbalveld, wel kent de vereniging successen op ander terrein: de goede geest en de rechte vriendschapsband tussen de leden onderling. Namens de hele vereniging bood hij de voorzitter doelnetten en 6 ballen aan voor het veld en een transistor- radio voor de kantine, die door de heer Van Berkel in dank werden aan- Vervolgens ging het doek op voor het cabaretprogramma „Recht op het doel", waaraan bekende en minder be kende artiesten medewerking verleen den. Somora Paramarera verwelkom de het gezelschap met muziek, die werd voortgezet door het kwartet Piet Daalhuizen. Gastvrouwe Elisabeth Mooy presenteerde voorts The Young Sisters, die enkele nieuwe succeslied jes brachten. Ook Jeanette van Zut- phen ontbrak niet op het feest. Somora Paramarera trad vervolgens nog ver schillende malen afwisselend op met Surinaamse en beatmuziek. Een der hoogtepunten vormde ongetwijfeld het optreden van De Wama's, maar ook Chiq en Co mochten er wezen. Na afloop van het cabaret werd tot diep in de nachtelijke uren gedanst op vro lijke muziek. LISSE Fotoclub Bollenstreek Vrijdag avond heeft de Fotoclub Bollenstreek een bijeenkomst gehouden in het Bloembollenlaboratorium. Bij de ope ning deelde de voorzitter, de heer C. UCAT-..UC HHSP- van ^e<^e Hillegom, mede, dat de erkócht" ten"'b»te j Fotoclub Bollenstreek een uitstekende werkzaam op het P_laats heeft weten te APRIL In vrij groten getale tippelden ze er toch in zaterdagmorgen, de pupil len en adspirantjes van de voetbal vereniging Hazerswoudse Boys. Het bestuur had hen allemaal uitgenodigd om die eerste april in de morgenuren present te zijn in het sportpark, want daar zou Feijenoords doelman Eddie Pieters Graafland present zijn. Om de drie strafschoppen van eenieder te stoppen en om daarna een causerie te houden. Eddie was nergens te vinden op het veld van Hazerswoudse Boys. Wél een spandoek met de woorden: „1 APRIL'... Kennemerstreek-competitie, in welke competitie de Bollenstreek nu staat op de derde plaats. De voorzitter zei. dat dit een prijzenswaardige plaats is voor de Bollenstreek. Verder stond de avond in het teken van een „zelf- werkavond". Er waren verschillende dames aanwezig die bereid waren als foto-modellen te fungeren. Met zeer dure apparaturen is deze avond ge werkt, vaak onder leiding van de ouderen, om de beste resultaten te kunnen bereiken. Aan het einde van de avond kon worden vastgesteld, dat het een in alle opzichten geslaagde Gouden jubileum met receptie In verband met het 50-jarig bestaan van de afd. Lisse-Hillegom van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen biedt 't gemeentebestuur van Lisse een recep tie aan ten gemeentehuize van Lisse op woensdag 12 april van 4-5 uur, omdat de vereniging 50 jaar geleden te Lisse werd opgericht. De heer J Nederpelt te Lisse heeft in een huldigingsbijeenkomst in de ..Nachtegaal" te Lisse mogen ervaren dat men zijn 50-jarige werkzaamheid zeer weet te waarderen. Hij begon op 11-jarige leeftijd (zo ging dat toen zó van de schoolbanken af zijn arbeid in het loodgieter.sbedrijf van de firma Hoes te Lisse. Hij heeft zich dit vak geheel eigen gemaakt en zich ook meer gespecialiseerd als verwarmings- ihonteur/lasser In hartelijke woorden van de directie en vanuit de kring der collega's heeft hij kunnen verne men dat hij in het bedrijf bij directie en personeel een geziene figuur is door arbeid en omgang. De gebruike lijke geschenken vielen hem ten deel. waarvoor hij hartelijk dankte AGENDA MAANDAG 8 APRIL Katli. Middenstandsbond Jaarver gadering rest. Van der Heijden, 20.00 u. Kynologenver. „Rynland" Algem. ledenvergadering. Zomerzorg, 20.00 u. DINSDAG 4 APRIL Res. orkest Concert Stadsgehoor zaal, 20.00 uur. A POTHEEKDIENSTEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. 40 jaar collectant Wat het betekent 40 jaar als col lectant verbonden te zijn aan een kerk. dat weten alleen zij. die collectant zijn. Vandaar dat het voltallige col- der 'e®e vanochtend officiéél dus in het „zwart" aanwezig wa ren om de H. Mis en het feestelijk ont bijt, die ter gelegenheid van de ju bilaris werden gehouden, bij te wo nen. Wat het betekent 40 jaar een „zondagsbeurt" te hebben, dat weten ook de familieleden van de heer Van der Drift maar al te goed; zijn vrouw en kinderen, die juist op de dag, waar op het hele gezin verenigd is, hun va der op gezette tijden moesten missen. Vandaar dat ook zij deelden in de feestelijkheid en dankbaarheid, die de geestelijkheid, het kerkbestuur en het college van collectanten van de Harte- brug-parochie, zo ruim ten toon spreid- Van 24 juni tot 5 september 1966 is in stedelijk museum „De Lakenhal'' een tentoonstelling van werken van Gabriël Metsu gehouden. Aanvankelijk zou deze tentoonstelling in 1965 worden georgani seerd. Moeilijkheden bij het verkrijgen van een representatieve collectie maak ten echter uitstel noodzakelijk. Zonder meer kan worden gezegd, dat de Metsu-tentoonstelling niet alleen Leiden, maar voor heel Nederland gebeurtenis van grote culturele beteke nis is geweest. Het aantal bezoekers is hiervan een overtuigend bewijs. Mede als gevolg van deze ruimere op zet hebben de kosten aanzienlijk meei bedragen dan aanvankelijk was ge raamd. In totaal heeft de tentoonstelling een uitgave gevergd van 86.902.-. Aan entreegelden werd een bedrag 29.522.- ontvangen, zodat het tekort neerkomt op rond 57.380.-. Van de voorbereidingskosten werd ln 1965 een bedrag van 1685.- ten laste van het tentoonstellingsfonds gebracht, zodat thans nog een bedrag van 55.695 dient te worden gefinancierd. Hiervan kan 17.695,- worden "geput uit de batige saldi van het tentoonstel lingsfonds over voorgaande jaren. In totaal zal derhalve nog een extra krediet van 38.000.- beschikbaar dienen te worden gesteld als aanvulling var tentoonstellingsfonds. Dankbaarheid verricht. „We wilden u graag iets blij vends geven" zei pastoor Van Berkel en die gedachte resulteerde in de aan- Na de H. Mis wachtte er in de pas- vang van de pauselijke onderscheiding torie een feestelijk ontbijt, waarna de „Pro Ecclesia et Pontifice", die de 69-jarige jubilaris flink in de bloeme- heer Van der Drift kon worden opge- tjes werd gezet. Pastoor J. v. Berkel speld. Ook de „andere helft van de o.f.m. moest bekennen, dat hij een ju- jubilaris", zijn echtgenote, werd in de bileum van een collectant in deze dankbaarheid van de aanwezigen be- vorm nog niet had meegemaakt en trokken. Het kerkbestuur gaf bij mon- bedankte hem voor het enthousiasme de van de penningmeesteresse mevr. en plichtsbesef waarmee hij jaar in Van Rooijen, een schitterende fruit- jaar uit zijn functie als collectant had mand. De heer Van der Drift, deskundige op het gebied van onroerend goed. bleef zijn beide functies van bouw- makelaar/taxateur en collectant ge trouw in zijn dankwoord door te zeg gen, dat de schatting van zijn ver diensten wel wat „hoog" was LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond j.l. tijdens de acht ste ronde van jie viertallen-competitie van de Leiderdorpse Bridgeclub heb ben Tijssen-De Winter met Loof-Wit- kamp, dank zij een forse zege op de laag geklasseerde dames Wessels-Bos- se met mevr. Van Schendel-hr Bosse hun voorsprong op hun naaste con currenten weer iets vergroot. Gerlich- Van Leeuwen met het echtpaar Van Klaveren kwamen niet verder dan een 51 zege op het sterke viertal echt paar Danz met Blom-Danz jr. Toch een voortreffelijke prestatie. De dames Jans-Van Zonneveld met Pias-De Vries bleven op de derde plaats mede dank zij de 51 overwinning die zij behaal den. Bfj de eerste vier hebben zich nu gevoegd het echtpaar Verduin met de heren Van Berge Henegouwen-Brum- melkamp wat als een zeer goede pres tatie aangemerkt kan worden. Ook de dames De Jong-Van Gelder met het echtpaar Rompes klommen enige plaatsen en staan nu als vijfde ge klasseerd. Jans-Pouw met de gebr. Karstens tenslotte verkeerden niet in hun beste vorm wat hun twee plaatsen Parochieraad in Oegstgeest Pastoor Commandeur„Hiermee verklaar ik de eerste zitting van de parochieraad voor geopend" Drie weken geleden koos men in de Parochie van de H. Willibrordus een negentiental kandidaten voor de paro chieraad. Vrijdagavond j.l. waren zij allen aanwezig in de Jozefzaal van het Parochiehuis waar deze raad werd geïn stalleerd. Naast de dames en heren die zitting ln de raad hebben waren o.m. aanwezig de deken W. Haring; leden van voorbereidend comité (de voorzit ter hiervan mr. J. Bergmeyer was we gens ziekte verhinderd); leden van het op de ranglijst kostte. Overigens vrij wel geen wijzigingen. 1 Tijssen-De Winter met Loof-Wit- kamp 417 +390, 2 Gerlich-v. Leeu wen met echtp. Van Klaveren 399 333, 3 dames Jans-Van Zonneveld met Pias-De Vries 3711 +206, 4 echtp. Verduin met Van Berge Hene- gouwen-Brummelkamp 3216 +87, 5 dames Van Gelder-De Jong met echtp. Rompes 31—17 +131. 6 echtp. Danz met Blom-Danz jr. 3018 +155, 7 Jans-Pouw met gebr. Karstens 3018 +81. 8 dames Lenaers-Schutte met heren Lenaers-Schutte 2820 +5. 9 dames Altink-Van Upwich met echtp. Van Donkersgoed 2424 +11, 10 da mes Hogervorst-Zandbergen m. echtp. Stokhuyzen 1929 59. 11 dames Van der Bijl-Zwanenburg met echtp. Groesbeek 1632 178, 12 Van der Bijl-Van der Koog met Wessels-Zwa- nenburg 1434 166, 13 mevr. Zwarts hr. Karstens met Damen-Schippers 14—34 —213, 14 De Koning-Van Zon neveld met Veldhuyzen-Van Vliet 13 35 142, 15 dames Van Berge Hene- gouwen-De Koning met Duiker-Kieft 939 314, 16 dames Bosse-Wessels met mevr. Van Schendel-hr Bosse 7 41 —327. Geboren: Pieter, zn van H. A. Koe- voets, 29 jr en E. Rooljakkersxzeaea voets en E. Rooljakkers, Christiaan. zn van W. Oorschot en C. H. Groene wegen Sophia Geertje, dr van R. H. Lauwaars en E. T. Ruijsch van Dug- Feestavond Smit Röntgen Ontspa Zowel de leden van de Smit Röntgen Ontspanningsvereniging als de geno digden hebben zich zaterdag in het Antoniusclubhuis kostelijk geamuseerd op de feestavond, die het sluitstuk van het S.R.O.-winterprogramma vormde. Na een hartelijk welkomstwoord van de S.R.O.-voorzitter, de heer C. Braat. volgde een alleszins gevarieerd en op hoog peil staand non-stop cabaret- programma, dat door de feestgangers (sterxi zichtbaar en hoorbaar zeer werd gewaardeerd. Tot het welslagen van het gebodene werkten mee de geestig* conferencier Cor Martelly, die eveneens met o.a. de cabaretière Annemarie van To! drie oerkomische schetsjes voor het voet licht bracht, de hammondorganist Har ry Hamilton, het succesvolle Song festival-duo „The uck Berries' niet een keur van internationale liedjes, de moderne muzikale clown Tol Hansen, het zangeresje Ciska Peters, die enkele liedjes uit haar gevarieerd repertoire bracht en last but not at least Ted Alton en assistente twee verbluf fende en bijzonder goed gebrachte goochelshows. Na het cabaretprogramma werd ook deze weer alelszins geslaagde SRO- feestavond besloten met een gezellig samenzijn, waarbij het dans- en show orkest „The Game Breakers'" o.l.v. Jan de Graaf de danslustigen GROFVUIL- OPHAALDIENST. Besjeslaan. Park „Die Leythe", Room- delstegracht. hurgerweg. Aarstraat. Meerburgerka- Vrijdag: Koorevaarstraat. Plants Drechtstraat. Lingestraat. Spaarnestr. Lekstraat. Dinsdag: Galgewater, Noordeinde er plein,Rembrandtstraat, Oude Varken- Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Veerstraat, Hogewoerd, Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veer. Vrijdag: Kort Rapenburg, Kabel- Gerrit Doustraat. Vreewijkstraat, Hugo lensteeg, Boisotkade, Kampersteeg, de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, 3t. Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg kerkhof, Papengracht, Pieterskerkstr., volop aan hun trekken lieten komen. Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Doelengracht. Kerkbestuur, de kapelaans P. de Bruin en Th. Kloosterman en pastoor N.' A. Commandeur. Deze opende de bijeen komst met een gebed. ADVIES In zijn toespraak noemde pastoor Commandeur de installatie van de raad een mijlpaal in de parochie. Hy zag het als een behoefte van deze tyd dat leken inspraak hebben in het parochieleven. Hij bracht dank aan het comité voor de voorbereiding en begeleiding. De paro chieraad is een adviescollege voo kerkbestuur, aldus spreker, maai voor de priesters van de parochie, de pastoraal en dit is zo mogelijk nog gewichtiger. Verder zal de parochieraad nog een nader omschreven gestalte ten krijgen. Men zal een bestuur ten kiezen, richtlijnen moeten worden opgesteld. „Thans is dus het grote ogenblik de installatie aangebroken", vervolgde Pastoor Commandeur. „Het Is geen plechtigheid, geen wydlng, het gaat niet gepaard met het metselen van f of het opentrekken van een gordyn, zelfs worden er geen geloofsbrieven ge toond. Ik kan volstaan met aan de hand van nitkonist van de stemming te ver klaren dat u geïnstalleerd is. Daarom wil ik het doen net als ap de derde dins dag In september: Hiermede verklaar ik de eerste zitting van de parochieraad voor geopend". SAMENSPRAAK Hierna werd het woord gevoerd door drs. J. Osse, plv. voorzitter b(j afwezig heid van mr. J. Bergmeyer. Hij deelde namens de voorzitter mede dat deze op plezierige wijze het comité ter voorbe reiding had voorgezeten. Hij wilde te vens aan allen dank brengen die aan de oprichting van de raad hebben medege werkt. Drs. Osse stipte als taak van de parochieraad aan het in onderlinge sa menspraak met de geestelijkheid zich beraden over zielzorg en met het kerk bestuur over het te voeren parochiebe- leid. Voorts noemde spreker als eerste daad van de nieuwe raad het aanwijzen I om van vier kiesmannen die een kandidaat van moeten kiezen in de dekenale raad, als- hoe een jongen, mede het maken van een kandidatenlijst gevoerd te hebben, waaruit leden gekozen kunnen wordenopgenomen. voor het kerbestuur. Hierna kwamen de welpen va Waingoendjahorde, o.l.v. Akela Kaay Bagera van Aken en Baloe Trip- pe. We kregen een heel kleurig toneel Raiffeisenbank Voorschoten heeft meer ruimte nodig Het jaarverslag 1966 van de Raiffei senbank Voorschoten is uit. Op de algemene vergadering, die dinsdag 4 april a.s. in gebouw „De Werf" om 8 uur 's avonds gehouden zal worden, zullen balans en resultatenrekening worden vastgesteld. Tevens zal be stuursverkiezing plaats vinden. Van de Raiffeisenbank Voorschoten is dit het 59e jaarverslag. De groei van de toe vertrouwde geldmiddelen heeft zich ook in 1966 voortgezet. Het spaargeld"- bedrag steeg met 0.8 miljoen, waar door het spaargeld de 11 miljoen over schreed. Het aantal spaarrekeningen bedroeg per 31 december 6386. De betalingen per bankgiro namen sterk in aantal toe. zowel in geldbedragen als in aantal verwerkte dagboekposten. De omzet nam in 1966 toe met 29 mil joen tot 186,5 miljoen. Het aantal boe- kingsposten. inclusief de kasposten. steeg met 16.100 tot 147.400. Uitgezet werd in 1966 aan hypotheken, voor schotten en effecten een bedrag van 1,7 miljoen. Aan aflossingen werd ont vangen een bedrag van 1,1 miljoen. Het bestuur van de bank is tevreden over het financiële resultaat. Aan de reserve kan worden toegevoegd een bedrag van 31.426,59. De bank moet worden vergroot. De kantoorruimte wordt te klein. Op 31 december 1966 kwam de rijksgoedkeu ring binnen en intussen wordt al aan verwezenlijking van de uitbreidings plannen gewerkt. De heer P. M. Grun- deken trad wegens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens af als secre taris van het bestuur. De heer Grun- deken was sinds 1942 lid van het be stuur, en de bank is hem voor het vele werk in het belang van de bank ver richt ten zeerste erkentelijk. In zijn plaats werd benoemd ir. J. Hadonk, terwijl de heer J. J. Hartveld werd gekozen tot secretaris. Dit jaar zijn aftredend de heren A. Rodenburg (bestuurslid)' doch is herkiesbaar en W. Hoogendoorn, lid van de Raad van Toezicht, eveneens herkiesbaar. OUDERAVOND KATH. JEUGD VERENIGING Zaterdagavond is in het Bondsge- bouw de jaarlijkse ouderavond van de KJV gehouden. Na het welkomstwoord districtscommissaris A. J. Duin dam werd de avond door de jeugd zeer sfeervol verzorgd. Allereerst kwamen de welpen van de Sioniehorde, o.l.v. akela v. d. Ploeg Baloe van Adrichem op het toneel, ons terug te voeren naar de tijd de Batavieren. We kregen te zien opdracht uit- >n stam werd De heer Osse besloot met voor te lezen van de Bisschop van Rot terdam, mgr. M. A. Jansen, waarin de ze zijn vreugde uitsprak over het ver nemen van de oprichting van de paro chieraad te Oegstgeest. Het schrijven was ondertekend door de sekr. van de bisschop, de weleerw. heer Gul jé. ER GAAT IETS GOEDS UIT VOORT KOMEN Deken W. Haring gaf in zijn toe spraak een overzicht van de wijze waar op men toegegroeid is naar de vorm van de Parochieraad. Hij noemde de milieumissie, het ontstaanvan comité's. het spreken over structuren, het werk de adviesraad. Het kwam allemaal zo goed uit de verf. i Bestuursraad i /ering van Amerika door Columbus. Het le gedeelte van de avond werd besloten door de verkenners o.l.v. Hop man van Aken en Vaandrig Rooswin kel. De verkenners gaven ons door zang en pantomime een beeld van de slavernij en de afschaffing hiervan. Onder het genot van een kop koffie gaven enkele Rowans beatmuziek ten gehore. Na de pauze was het beurt aan de kabouters o.l.v. Guido Verstegen, die door zang en dans de totstandkoming van de staat Israël uitbeeldden. De gidsen o.l.v. Guido Beurzen ga ven een beeld van het heden, met o.a. een zeer geslaagde modeshow. De avond werd besloten door een groep van de Rowans o.l.v. chef Van Thans kn Groot Lelden. Deken Haring vond dit j velzen en chef Evertstein, die betere benaming dan dekenale raad. blik gunden in de verre toekomst. Het ziet er thans In groot Ijlden zo uit de tijd van de robots. dat er Iets goeds Spreker zette uiteen hoe men zich de raad denkt: samengesteld uit priesters, religieuzen en leken. Het moet een re ëel onderling beraad zijn. Het meest ide ale is dat men op een dergelijke wijze met elkaar kan overleggen dat stem ming nooit nodig is. Deken Haring wenste tot slot van zijn betoog de Oegstgeester Parochieraad (wellicht de grootste van het hele Dekenaat) een heel goed succes toe. „Dat men in christelijke naastenliefde en apostoli sche Ijver elkaar mag vinden". Hierna werd het glas hoog geheven i een dronk uitgebracht op de toe komst. In alle gemoedsrust want zal komen. Tot slot nog een woord van lof voor alle leiders en leidsters, die zich geen enkele moeite ontzegden voor de tot standkoming van deze zeer geslaagde Spreekuur b. en w. B. en w. van Voorschoten brengen ter algemene kennis, dat met ingang van 1 april '67 de wekelijkse spreekuren van de le den van het college van b. en w. als volgt zijn gewijzigd: burgemeester L. de Kool: donderdag morgen van 9.00-10.00 uur; wethouder drs. A. F. v. d. Laan: don derdagmorgen van 10.30-11.30 uur, wethouder dr. M. S. Kamminga: vrij dagmiddag van 2.00-3 00 uur;

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4