Hedendaagse Nederlan dse grafiek in Lakenhal RUNDVLEES... JAAP BOLLE Voorschotense Voorjaarsbeurs gesloten met gift voor Kon. Wilhelmina-vereniging HET KATHOLIEK-ZIJN IN DEZE TIJD' „C-5" UIT 0EGSTGEEST WON EERSTE RONDE BRASEM-CONCOURS MAANDAG 3 APRIL 1967 ALLE EDITIE0 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Een prent uit de serie „5 bomen naar Vasalis" van Sipke H V er keersongevall en in de binnenstad Zaterdagmiddag kwart over vyf ver leende een bromfietser rijdend op de Hooigracht geen voorrang aan een wiei- rydster, die van de Nieuwstraat de Hooigracht opreed. De 17-jarige brom fietser, die richting Nieuwe Rijn reed, kwam te vallen en kreeg een hersen schudding en een wond aan het achter hoofd. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Een 55-jarige voetgangster uit Leiden Intern. Muziekweek Leiden roept om herhaling Traditie hangt in de lucht parkeerplaats op de Nieuwe Beesten- orchester Zurich naar huis en drie markt kwam en de dame niet opmerkte kwartier later volfde het Streiehor- Het slachtoffer werd met schudding, een wond aan het achter hoofd en een wond aan het linkerbeen naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. achter- chester Fürst Johann Moritz Gymna sium Ilüttental, nagewuifd door tal van gastfamilies en leden van 't Jeugd- kamerorkest Leiden, die tezamen zo voortreffelijk de rol van gastgever vervuld hebben. Zaterdagavond was er in Het Leidse Volkshuis een bijzonder gezellig slot feest. Burgemeester v. d. Willigen, die ook een kijkje kwam nemen, had het best naar zijn zin, want hij bleef oeral een praatje ma kend. Er was een bandje en er werd enhtousiast door muzikanten en gast families gedanst. De muzikale manifestatie rond het twintigjarig bestaan van de Leidse Jeugd Actie heeft overal zó aangesla gen, dat men het er bij het afscneid- nemen roerend over eens was, dat dit feest op gezette tijden herhaald moet worden. Zaterdag schreven we reeds te hopen, dat deze muziekweek het begin van een traditie zou worden. Welnu, bij de organisatoren denkt men eender over. Het ligt in de bedoe- |dSM| de twee, drie jaar de In geleende auto te Katwijk over de kop Door de Katwijkse politie werd zon dagmorgen te half drie op de Hoornes- j anderhalf laan ter hoogte van de Zwarteweg een personenauto aangetroffen, die klaar blijkelijk enkele malen over de kop geslagen was. Van de inzittenden ont brak echter elk spoor. Informatie bracht aan het licht dat de eigenaar uit Noordwijk de auto had uitgeleend aan een broer. Deze be vond zich reeds met drie mede-inzit tenden in een Leids ziekenhuis, waar uit alle vier inmiddels weer zi.in ont slagen na behandeling. De bestuurder was bij het oprijden van de Hoornes- laan vanaf de Zwarteweg tegen de I U^'dat opstaande rand van de middenberm orkesten zich muzikaal zullen meten, gereden en over de kop geslagen, ver- Tezijnertijd zullen de plannen hier moedelijk door een te hoge snelheid, i ZOETER WOUDE Motorrijder tegen hek gebotst De 23-jarige motorrijder F. P. is gisteravond omstreeks half zeven op het Watertje van de weg geraakt en tegen het ijzeren hek nabij de Ned. Herv. kerk gereden. Dokter W. Kort- mann, die spoedig ter plaatse was, achtte de toestand van het slachtoffer zo ernstig, dat hij ter plaatse door pater G. Scheerder van het H. Oliesel werd voorzien. De heer P. werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De verwondingen bleken daar minder ernstig dan dat zij zich aanvankelijk lieten aanzien. Hij kon na behandeling naar de ouderlijke wo ning in Zoeterwoude worden overge bracht. HAZERSWOUDE KLEDING VOOR PATER KOOT VOOR VERZENDING GEREED Eenendertig jutenzakken, elk gevuld met vijfendertig kilo kleding, staan In het damlokaal van de vereniging "Samen omtrent wel uit de doeken worden gedaan. Voorlopig teert men op fees telijke herinneringen aan een klinken de, kostelijke week van muziek ma- ADVERTENTIE nr*er gelegenheid van het dit jaar in Leiden plaatsvindend jaarlykse congres van de Interuniversitaire Kunsthistorische Studenten Organisa tie in Nederland (IKON) op 6 en 7 april a.s. heeft het bestuur van deze organisatie een tentoonstelling inge richt, die gezien kan worden als de visie van een aantal studenten in de kunstgeschiedenis op de ontwikkeling I van de Nederlandse grafiek in de laat ste jaren. Het is dus geen „Lakenhaltentoon stelling" in de gebruikelijke betekenis van dit woord. „Dat wil niet zeggen", aldus drs. M. L. Wurfbain, directeur van de Lakenhal, „dat ik er niet ge heel achter sta". Deze tentoonstelling wijkt dan ook af van de exposities, zoals deze tot nu toe normaal in de Lakenhal werden gehouden. Het be tekent tevens de inzet van een ander beleid, een persoonlijk beleid van de opvolger van drs. van Wessem; een beleid voorts, dat in we-zen anders zal Kenmerkend voor deze tentoonstel ling is het werk van na de tweede wereldoorlog. Ze laat het verschil in klimaat zien tussen dat, waarin de voor-oorlogse kunst zich ontwikkelde en dat van nu. Men leeft en werkt vanuit een andere filosofische instel ling: de angst voor een nieuwe we reld. Maar men uit zich ook in een andere vrije techniek, waarbij de houtsnede ook weer de zo lang ver waarloosde plaats gaat innemen. Hoe wel ook hierin een andere mentaliteit aan het woord is. Bij een beschouwing over de heden daagse Nederlandse grafiek moet steeds in het oog worden gehouden, dat veel stromingen in feite naast el kaar voorkomen. Aldus W. F. Lash in de met steun van het Prins Bernhard- fonds verschenen catalogus van de tentoonstelling Lucebert, Anton Hey- boer, Jacq. v. d. Heyden, Ed Dukkers en Co Westerik zijn generatiegenoten; de zeefdrukken van Bonies en Struyc- ken ontstonden in dezelfde tijd als de macro-etsen van de in Antwerpen werkzame Zoltin Peeters. In de hui dige Nederlandse grafiek zijn een aan tal hoofdgroepen te onderscheiden overigens met onderlinge verschillen als de herleving van de figuratie, de bewogen abstractie, de geometri sche abstractie, pop-art en zeefdruk- De tentoonstelling in de Lakenhal geeft aldus een goede doorsnede van wat er leeft in de hedendaagse Neder landse grafische kunst. Constant Nieu- wenhuis' werk staat in het teken van zijn New-Babylonproject: tien litho's bij teksten van Simon Vinkenoog. Sipke Huismans beeldt de chaos in de wereld uit in nauwelijks herkenbare motieven als „5 Bomen naar Vasalis". Piet Holstein maakt abstracte pren ten, die hij soms met de hand inkleurt, zoals de ets „Pagina uit de natuurlyke historie". Ed Dukkers drukt forse litho's over ongecompliceerde onder werpen. Co Westerik is aanwezig met de ets „Botaniker en vrouwen", die we reeds zagen op de tentoonstelling van zijn werk, eerder in de Lakenhal gehou den. Van Herman Berserik is 'n grote aquating „Badhotel" aanwezig, van Aat Verhoog enkele grote litho's w.o. „De brief'. Van Geert Vóskamp is er een pop-artachtige kleurenhoutsnede „Speelautomaat". Bouke IJlstra is o.m. aanwezig met een ets van drie grote platen „Pop-Eye my best friend". Van de min of meer surrealistische Theo Daamen hangen er enkele etsen, we reeds zagen op een recente tentoonstelling bij het L.A.K. Ben Pe ters toont knappe litho's, Metten Koornstra twee indringende prenten „Laat geluk" en „Discussie". Zeer ii zijn de droge-naaldetsen van Wil fred Voet. Het voert in het bestek van dit ver slag te ver om diep in te gaan op alle tentoongestelde werken. Behalve de reeds genoemden zijn o.a. nog ver tegenwoordigd Gustave Asselbergs, Jan Beutener (met etsen, die ons lie ver zijn dan het schilderwerk, dat wij eens bij het L.A.K. zagen), Bonies (met zeefdrukken in de trant van zijn geometrische schilderingen bij Walen- i kamp), de Leidenaar Kees Buurman (een fascinerende prent „Drie figu- i"), Dick Cassée met blinddrukken, de beeldhouwers Wessel Couzijn en diens vrouw Pearl, hier met grafiek, Jef Diederen, Ger. v. d. Eerenbeemt en Marthe Röling. De tentoonstelling is geopend tot 21 april tijdens de gewone uren van openstelling van het museum. W. PRINS. SO ct per kilo VOORDELIGER! KALFSLAPPEN 500 gram ƒ2,98; mager ƒ3,50 VOLOP LAMSVLEES Kilo DOORR. PAARDELAPPEN 2,98; mager 3,98 4 slavinken of 4 Hamburgers 1.39 VLEES VOOR UW HOND Vleessnippers 1,poulet 1,50; hart 2,pens 0,50 per 500 gr. Twee kinderen te Katwijk aangereden Tweemaal binnen een kort tijdsbe stek vonden zaterdagmorgen te Kat wijk aanrijdingen plaats waarbij kin deren betrokken waren. Om tien voor elf stak de driejarige Albert Groot- oonk uit Rotterdam in de Rijnstraat zonder op te letten de rijbaan over van achter een geparkeerde auto. Hij werd gegrepen door een passerende per- sonenaut6 en brak zyn rechteronder- Tien over half twaalf werd de 5- jarige Engel Vlieland uit Katwijk eveneens bij het oversteken van de rijbaan, op de hoek Voorstraat - Dwars straat, aangereden, in dit geval door een bromfiets. Het jongetje brak zijn rechterscheenbeen. Beide kinderen werden naar het St, Elisabethziekcn- huis te Leiden overgebracht. Zaterdagavond was de sluitingsavond van de Voor schotense voorjaarsbeurs van de middenstand. Op de ze avond vond de trekking plaats van de loterij. De trekking werd verricht door notaris G. J. Boom. Hierbij waren verder aanwezig een assistent van de notaris, de heer H. L. C. Schuurman, die de trekking verrichtte en verder de heer H. F. C v. d. Burg en J. Planjè als getuigen. 54 prijzen werden getrok ken. Hoofdprijswinnaar werd mevr. H. J. Schulp, Fred. Hendriklaan 40. Zij werd winnares van de automati sche grill. De fiets ging naar de familie H. W. Bouter, v. Heuven Goedhartstraat 28 en de 3de prijs, een came ra, ging naar de heer C. Vesseur, Pauwenstraat. De overige prijswinnaars ont vangen bericht of zijn reeds in kennis gesteld. De Kon. Wilhelmina-ver eniging kreeg op deze avond een mooi douceurtje. Zoals aangekondigd kreeg een ge deelte van de opbrengst van de entréegelden een bestem ming voor een liefdadig doel. Dit jaar was de keus geval len op de Koningin Wilhel- mina vereniging, de Voor schotense oranjevereniging, die elk jaar zoveel doet ten bate van de jeugd. De orga nisatoren overhandigden op deze avond aan de voorzit ter der Kon. Wilh. Ver., de heer J. A. Versluis, een lin nen zakje Inhoudende het mooie bedrag van 752,27. zegelaktie ter plaatse op perden naar aanleiding van deze beurs een Idee, wat mogelijk wel aan zou slaan. Hun gedachten gingen uit naar een soort vorming van een fonds, dat tot doel zon hebben In Voorschoten te komen tot een „verkeers- speeltuln", waar het moge- is, de jeugd van Voorscho ten „verkeersbewust" to maken. Gelden van een ge houden beurs en stortingen van de zegelaktie moeten dan de basis gaan vormen voor deze verkeerstuln, zo dat het mogelijk moet zyn na enige jaren tot de verwe zenlijking hiervan te komen. De voorjaarsbeurs mocht zich ook over een behoorlijk aantal bezoekers verheugen. Het aantal benadert de 3000. De avonden waren het drukst. De deelnemende middenstanders zijn tevre den over de resultaten. Er zyn behoorlijk zaken gedaan en er zijn de nodige contac ten gelegd, waaruit een za kelijke transactie zal vol gen. De beurs trok niet al leen belangstelling van Voorschotense ingezetenen, doch ook veel publiek uit omliggende gemeenten, zo als Leiden, Leldschendam, Wassenaar, Den Haag en zelfs uit Rotterdam. De organisatoren van de Voorjaarsbeurs, de heer L. van der Zwan en de heer D. van den Hoek, overhandigden 752,52 van de entrée gelden aan de Kon. Wil- helmlna Vereniging-voor zitter Versluis. PAUZE PRETTIGE MENSEN Langs de grote wegen In de Bollen streek stonden ln de verregende zondag kramen met narcissen, narcissen ln rui kers en narcissen In slingers. De bollen- drukte bleef, mét het weer. beneden peil en de opbrengst voor de kleumende bloemenkramers zal navenant geweest zijn. De auto's en de brommers spetter den ln vaart en haast over de weg. In het drijfnatte voorbijgaan zagen we toch verscheidene auto-bezitters, die be zig waren hun wagen-pui met bloemen kransen te sieren. Zonder hen te ken nen, weten we dat het prettige lieden z(jn, geen zeurders, geen kankeraars. Zij lieten zich niet ontmoedigen door het hullcbalkerig klimaat. Zy waren in ln de Bollenstreek en zij profiteerden er van. Misschien ook wilden zij de kra mers wat profijt gunnen. En we hebben zo'n idee, dat zij tussen het algemeen gezeur van de binnenhokkers klets nat plezier hebben gehad. April doet wat hy wil. Deze levenskunstenaars zelden: April kan doen wat hy wil. Le ve de lente! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 30 maart tot 5 april zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Succes ln nachteiyke zaken (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Spion met myn gezicht (18 Jaarj Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Super Sexy 1966 (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Morgan, a suitable case for treatment (18 Jaar). Dageiyka: 7.00 en 9.15 uur. Merlin de Tovenaar. Dagelijks 2.30 en zondags 2.30, 4.45 u. Trianon: Goed geschoten Matt Helm (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Witte Buffel valt aan (14 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Katholieke melkhandelaren bezonnen zich VIJFJARIG KIND DOOR ZWARE VRACHTAUTO AANGEREDEN Met ernstig letsel is de vierjarige WIno Goddijn wonend aan de Morsweg te Lei den, zaterdagmorgen ln het St.-Elisa beth ziekenhuis opgenomen na een aan- rydlng door een zware vrachtauto. Het jongetje speelde met het onderstel van een kinderwagen rond half tien in de Herman Costerstraat, toen hy te- april wordt deze lading, resultaat de actie ten behoeve van de bevolking In de Nieuw Gulnese missie van pater Jan Koot (OFM), "ingescheept". Driehonderd stuks kleding hebben en kele aktieve dames uit Hazerswoude in de zakken gestopt. Er bevonden zich on der de spontaan beschikbaar gestelde gaven enkele jassen en wat schoeisel, dat voor gebruik in Nieuw Guinea als minder geschikt voorkwam. Dat nu heb ben de organisatoren geschonken aan Oostprieaterhulp. De missieprocuur van de Franciscanen te Woerden zorgt voor de administratieve rompslomp, verbon den aan de verzending naar pater Jan Koot. ndlng. Op 16 land j„ het mu Ikon houdt congres in Leiden De Interuniversitaire Kunsthistorische Studenten Organisatie In Nederland zal op 6 en 7 april a.s. haar jaariyks con gres ln Leiden houden. Het programma omvat een ontvangst door de stedelijke en universitaire autoriteiten; lezingen door de hoogleraren Van de Waal en Lunsing-Scheurleer en rondleidingen o.a. door een speciaal Ingerichte tentoonstel- hedendaagse grafiek In N'eder- rechtkwam tussen het rechtertandem- stel van een zeswielige vrachtwagen. Het kind brak beide bovenbenen, liep een bekkenfractuur op en kreeg inwen dige verwondingen in de onderbuik. De toestand van het kind vertoont momen teel enige vooruitgang. De politie ver zoekt getuigen zich in verbinding to stellen met de afdeling verkeer van de Leidse politie, hoofdbureau Zonneveld straat, tel. 44444. gilde lykse sociale zondagmorgen gehouden, die geopend werd met een gezongen H. Mis in de kapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis, opgedragen door pater Wol- dendorp ofm, kapelaan aan de Haagweg kerk. De algemeen geestelijk-adviseur, pastoor N. J. Commandeur, was wegens bijzondere omstandigheden verhinderd de sociale morgen mee te maken. Onder de genodigde belangstellenden bevond zich onder meer de heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de Leidse Kath. mid denstandvereniging. Na de mis trok het uit rond zestig dames en heren bestaande gezelschap naar restaurant "In den vergulden Turk" voor een gezellig en feestelijk ontbyt, waaronder pater Woldendorp dan zijn aangekondigde inleiding zou houden. De algemene leiding had secretaris M. Brou wer, die dan ook alle deelnemers ver welkomde. Op aantrekkeiyk-humoristi- sche, doch niet minder indringende wijze hield pater Woldendorp zijn causerie. eerbied voor het leven was weg, men denke maar aan de concentratiekampen en Hiroshima. Iedereen beschikte over dood en leven van anderen, niet alleen de vyand, maar ook de illegaliteit. Met de bevrydlng kwam tevens de haat en de drang naar vergelding en soms nam men het recht aan zichzelf. De grote reactie was een opstand tegen alles wat gezag ls: van staat, gemeenschap en gezin. Ander we>reldbeeJd We zitten nu met een geheel ander levensbeeld en die weg daar naar toe Is in korte tijd afgelegd. Het leven en de Er zyn In de geschieden!* al meerdere uitdrukking van dat leven la hard ge malen tijdperken van onruat geweeat. woMe„, bqtend. .pottend en satyrlsch Sint Franclacua van Asalalé leefde ook Rad,0 en T v „eme0 blad voor de tijd. We hebben de hervorming mond en „iets word Se,panrd. ook de Kerk niet. De mens werd nuchterder, de ln deze tyd rondlopen met twyfels. We krygen tegenwoordig de ene explosie na de andere, die de geloofspraktijk wel een beetje verduistert en verstikt. Er is in korte tijd veel veranderd. Pater Wol dendorp wilde geen "gekke meningen verkondigen en afbraak plegen", hij pleitte voor een "gemêleerde aanpassing, waarby al het oude niet overboord moet worden geworpen." gekregen van Luther, Calvyn en Zwingli. Altijd zijn er al moeilijkheden geweest in en door de tyd waarin de Kerk leeft. De laatste tyd echter gaat het "verschrik- keiyk vlug". De oorzaak van de veran deringen zag spr. ln de bezettingstijd en de tijd van de bevrijding. Er was geen vryheld van spreken, de menselijke per- sooniykheid werd kapot gemaakt, de 'De Lakenhal" zichtiging van de kerken, hofje« en j grachtenhi/'-en In Leiden. L - i wordt besloten met een forum .«LeuiO(Lek ln de Kunstgeschle- i denis" te houden vanaf 20.00 uur des avonds in sociëteit Minerva. Deze con frontatie met de visies der verschillende universiteiten over dit onderwerp be looft boeiend te worden; het forum be staat voor niet-kunsthlstoricl open. Tydens de buitendag 7 april gaan de deelnemers 's morgens naar Gouda, Haastrecht en Oudewater of Den Haag en zullen 's middags het palels Huis ten Bosch bezichtigen en het kasteel Dui venvoorde. Zaterdagavond was 't weer zo ver. Het door de tafel- tennisver. „De Treffers" georganiseerde en in den lande zeer bekende Bra sem-concours was in de Pancratiuszaal met de in leidende muziek van „The Keystones" uit Leiden weer van start gegaan. Ook tij dens de pauzes en bij hel dansen werd de muziek verzorgd door „The Key stones", evenals zij dit za terdag a-s. zullen doen bij de 2e ronde. Evenals voorgaande jaren was de organisatie, met aan het hoofd Egbert Elst- geest, weer prima ver zorgd, terwijl de presen tatie verzorgd werd door zijn broer Fried Elstgeest De jury bestond uit Hein van Berkel, musicus en componist, uit Roelof- arendsveen, Jan Nederhof, muziekleraar, dir. Muziek school Zwaag; Mart. Luy- pen, dir. theaterbureau Holland, en André Kor- pershoek, medewerker club 500. Voor deze le voorronde was al weer een goede be langstelling. Uiteraard wa ren er ook prestaties van een minder goed gehalte, maar over het algemeen heeft men'veel kunnen ge nieten. Met kop en schou ders trad deze eerste avond als de grote overwinnaar uit het strijdperk „C 5" uit Oegstgeest, een beat- groep met originele num mers, gecompleteerd met eveneens originele licht effecten in kleuren, waar voor de zaal bijzonder ge boeid was. Blijkbaar had ook de jury hiervoor veel waardering. Voor hen werd de uitslag no. 1 met 307 p., en tevens 'n plaats in de finale. Deze finale bereikte ook Arie Vreeken uit Oude- Wetering, een zanger met een goede stem en eigen gitaarbegeleiding. Hij zong o.a. de protestsong „Altijd. Altijd" en een nummer van Harry Belafonte, nl. „Island in the Sun". Hij eindigde op een verdiende Op de 3e plaats kwam Anne Monster uit Oost- voome, een zangeresje me' eigen gitaarbegeleiding. Met enkele eigen compo sities wist zij de zaal ech ter niet te boeien. Zij kreeg als waardering 253^ pnt Op de voet gevolgd nl. met 253 p. eindigde The Screa mers op de 4e plaats. Zij brachten enkele leuke beat-nummers, waaraan echter nogal wat by te schaven valt. Vijfde werd Brenda Droogh uit Lange- raar. Een leuk vlot meisje, speelde accordeon, wel goed afgewerkt maar wat te eenvoudig. Honorering 244 Jacky Painter uit Leiden kwam met 231 p. op de 6e plaats. Hij bracht twee eigen liedjes, maar de uit spraak was zo onduidelijk, dat er weinig van te ver staan viel De beatgroep „In Cash" uit Leiden ein digde met 220 p. op de laatste plaats. In feite wa ren deze nog niet ryp voor deelname aan dit concours Zaterdag 8 april a.s. volgt de Pancratiuszaal weer romantiek ls weg, er wordt reëel en za- kelijk geleefd. De moderne en steeds voortschrydende techniek ls oorzaak van veel vooruitgang, maar ook van veel bitterheid en leed. Grenzen vielen weg, 'wereldwyd" geworden. Gelso- KORRELTJE MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 april. Vee Aan voer 1251 stuks. Prijzen: slachtrunde- ren extra kw. 4.70-5.00, le kw. 4.25- 4.60, 2e kw. 3.85-4.05. 3e kw. 3.45-3.70; stieren 4.15-4.65, worstkoeien 3.35-3.60, alles per kg. Marktoverzicht, resp. aan voer, handel en prijzen: slachtrunde- ren, ruimer, kalm, prima en lo kw. onveranderd, 2e en 3e iets gedrukt in prijs. AMSTERDAM, 3 april. Vee Aan voer 231 runderen. Prijzen: 3.60-5.00. Handel vlot. RIJNSBURG, 1 april Bloemen Amaryllis 2530 per kelk. Anthu- rium 165—200; Rozen 25—58; Am. An jers: Witte Sim 5057; Rode Sim 31- 39; Carry Sim 3038; Crowly Sim 30 —37; Rose Sim 28—37; Arthur 27—36; Dusty 2535. Gerbera 1535; Irissen 1825. alles per stuk. Tulpen: Aladin 300325; Sweet Harmony 200235; Pink Attraction 180225; Prunes 180 200; White Verginian 160185; Ox ford 140165; Bonanza 140160; Ed dy 125—145; Red Giant 120—145; v. d. Eerde 125135; Bellonn 120135; Apeldoorn 110135; Lustige Witwe 110 135; Preludium 100130; Olaf 90 115; Piccadilly 90—110; Gem. Hya cinten 80110. Freesia's: Romany 150 165; Snow Queen 110140; Pimper nel 110—135; White Swan 100—135; Golden Yellow 60110; Stockholm 50 —80, alles per bos. Anemonen' 300 650. Narcissen: Unsurpassible 210 leerde gemeenschappen bestaan prak- 800; Golden Harvest 200250; Carlton tisch niet meer. We leven ln een t!1d j 190230 per 100. van "Zeg maar Ja tegen het leven" en er wordt geen "neen" meer gezegd, ook niet wanneer dat moot. Geen ongenaakbare rots De Kerk kan ln deze tyd niet meer staan als een "ongenaakbare rots". Dat Is voor vele ouderen soms moeilijk te verteren, doch de Kerk moet zich aan passen, de Jongeren willen niet meer het kerkbeeld van het verleden. Maar soms gaat het te ver, ook tegen de priesters, echter de priester ls niet "de Kerk". Er wordt geschreven over priesters, die uit treden. maar aldus spr. vergeten we niet, dat er duizenden priester zijn, die het geloof willen biyven uitdragen. De Kerk moet open worden. Of men Jong of oud Is. men moet proberen te zyn onder elkaar zich aan de wereld present "Kerk van mensen". Pater Woldendorp besloot zijn causerie met een tekst van ibaretler Rudy Carrel!"Wat een geluk, dat ik een stukje van de wereld Secretaris M. Brouwer dankte de pa- r voor zyn Inleiding, voorzitter L. P. Janson sprak nog een opwekkend woord en met het lied van Schaepman "Aan U o Koning der Eeuwen" werd de bijeen komst -tóch op de wyze van het Rijke Roomse Leven- besloten. De aantrekkc- de tweede ronde van dit I HJkheld van de byeenkomst, waarin die vooral bij de jeugd zo ge- pe ernst waa omhuld met frisse humor, waardeerde „Brasem-con- j werd nog verhoogd door pianospel van cours". 1 de Haagse pianist Anthony Tuis. „Samenspel" op Duivenvoorde te Voorschoten Vrijdag 7 april a.s. zal „Studio La ren" onder leiding van Marijke Fer guson in kasteel Duivenvoorde optre den met een „samenspel", een com binatie van teksten met muziek en beelden. De attributen zyn oude mu ziekinstrumenten, waaronder de re- naissanceluit, vedel en clavecimbel, met daarnaast belichtings- en projee- dë Kerk mëët lta-«PP»r»«uur De opret is mei de elementen mziek, taal en beeld een impressie te geven van een bepaalde cultuurperiode. Hierbij wordt gezocht naar de reactie tussen de verschillen de uitingsvormen, waarby mogelijk ook een relatie met onze eigen tyd zich manifesteert. Het repertoire bestaat uit „Werre- werelden" (Gouden eeuw), „Scherzi Musicali" (ca. 1600, tijd van heksen verbrandingen en grote uitvindingen) en „Scinc hir den wijn", een burleske uit de middeleeuwen. Medewerkenden zijn Maria Suchèl als vocaliste, Maryke Ferguson en Hans Verzijl. De teksten en liedjes zijn van Donald de Marcas. De regie heeft Joost Tholena.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3