1 mei nationale feestdag RECONSTRUCTIE VAN RIJNZICHTWEG TE OEGSTGEEST ZAL EEN JAAR DUREN SLEUTELGAT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 MAAKT 196 VERENIGING KONINGINNEDAG BRENGT NIEUW PROGRAMMA UIT Schoolbus blijft naar Voorschoten rijden In 1937 werd de aan de RtJndijk te Voorschoten gevestigde openbare lagere school opgeheven. Toen dit gebied by de grenswijziging van Voorschoten naar Leiden overging, bleek dat de gemeente Voorschoten sedert dat ji de; A. Pilia en C. J. Noppe; A. Faas en M. C. Velthuijzen; G. v. d. Putten en C. R. v. Gennep; K. v. d. Sigten- horst en I. v. d. Sluijs. Gehuwd: C. v. d. Zwan en M. J. T. Slingerland; H. Vredeveldt en C. W. Stikkelorum; H. J. Koet en D. van 't Hoog; C. A. v. Staveren en J. v. d. Wilk; P.J. v.d. Reijden en J. C. Vin- kestijn; N. J. M. v. Leeuwen en J. C. v.d. Born; C.J.J, v.d. Voort en H. C. Cornet; P. Vermond en I. F. Noorder de aan de Ryndyk en elders meer; B. J. Botter en S. Haase; J. 140 STANDAARDPAKKETTEN MET BESCHUIT BOTER EN MUISJES VOOR VIERING ORANJEGEBOORTE De Vereniging „Koninginnedag" to LHden heeft gis teravond t(jdens de Jaarlijkse ledenvergadering in res taurant Van der Hejjden het programma bekendgemaakt voor de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin, die dit Jaar op 1 mei plaats aal vinden. In grote IJjnen komt de dagindeling overeen met het programma van het vorig Janr. Nieuw is echter de voetbalwedstrijd, die In de middaguren in de Kikkerpolder aal worden ge speeld tussen een elftal van Leid se spelers uit verschil lende verenigingen tegen Zwaluwen. Oorspronkelijk was het bovendien de bejaarden In de feestviering te be trekken door het vertonen van films In de voor- en na middag, maar de bejaardentehuizen blekén niet over verdulsteringsaccommodatie te beschikken, zodat dit programmapunt moest komen to vervallen. De nationale feestdag wordt ingeluid met «en reveille om 7 uur door verschillende drumbands. Op het Stad huisplein wordt vervolgens om 8.16 uur een aubade ten gehore gebracht met medewerking van het Leids Politie Muziek Gezelschap. Voor de Jeugd is er om 9 uur het eerste gezamenlijke vermaak ln bioscopen. Antonlus Clubhuls en in de buitenwijken in de open lucht. De Lodewtjkatoren zal van 9 tot 10 uur feestelijke carillon klanken over de Sleutelstad uitstrooien. VOOR JONG EN OUD Ondertussen vinden ln De Burcht de poppenkastvoor stellingen voor de allerkleinsten plaats, terwfjl om 10 uur voor de wat oudere jeugd kinderspelen worden georga niseerd op het Zoeterwoudse singel-terrein. Tegelijkertijd beginnen op het Stadhuisplein gymnastiekdemonstraties, die om half elf eindigen. Op dat tijdstip komen de earil- lonklokken van de Stadhuistoren ln beweging voor een De burgemeester van Lelden reclpleert rond het mid daguur ln de burgerzaal van het Stadhuis. Voor de sportieve feestgangers ls er dan om half twee de moge lijkheid aan een der Oranje-wandeltochten deel te ne men, die hun vertrekpunt hebben ln De Burcht. Voorts vermeldt het programme voor de middaguren: 2.SO voet balwedstrijd, 3 tot 4 uur judo- en jiu-jutsl-demonstratles op het Stadhuisplein. 4 uur openluchtconcert ln het Van der Werfpark door Werkmans Wilskracht, terwijl Nieuw Leven en de R.K. Harmonie een muzikale rondgang maken, 4.45 uur wandelaarsdefllé op de Breestraat, 8 uur prijsuitreiking wandeltochten. GEEN KERKDIENST Aangezien de feestdag een dag is verschoven door de zondag, waarop H.M. de Koningin tijdens de kerk diensten toch al wordt herdacht, heeft het bestuur van de vereniging besloten geen afzonderlijke kerkdienst in het programma van 1 mei op te nemen. Het avondprogramma vermeldt tenslotte een muzikale demonstratie en taptoe op het Pieterakerkplein en een feestconcert in de Stadsgehoorzaal onder auspiciën van K. en O. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. de Gast, het overlijden van penningmeeater de heer J. F. Voorby, die de vereniging 1 januari van dit jaar ontviel. Zijn heengaan wordt oprecht betreurt e.D vormt een verlies voor de vereniging, daar hy van de op richting in 1929 af als bestuurslid en sinds 1952 als penningmeester heeft gediend. BESTUURSVERKIEZING Voorts las de heer J. C. J. Lambermont, secretaris, het uitvoerig jaarverslag voor, waarin hy onder meer dank bracht aan allen, die met woord en daad de vereniging hebben gesteund. Waarnemend penningmeester de heer J. G. Krabbendam vermeldde in zyn financieel verslag een voordelig saldo van 2480,47, een bedrag, dat voor het eerst sinds jaren hoger is dan het vorig saldo. De kascommissie had op het verslag geen bemerkingen. Th de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren J. Baart, W, M. van den Burg en Van der Reyden. Twee van de drie periodiek aftredende bestuursleden de heren C. F. Meerpoel en G. v. d. Vliet hadden zich opnieuw kandidaat gesteld en werden by acclamatie her kozen. In de vacature A. van der Neut. die om gezond heidsredenen moest afzien van voortgezette bestuurs- aetivlteiten, werd op voorstel by acclamatie gekozen de heer W. A. Kosten. GEEN FUSIE Tydens de rondvrsag werd o.m. de vraag gesteld of nog onderhandelingen gaande zyn met de Christeiyke Oranjevereniging, die een noodiydend bestaan ïydt. De voorzitter deelde mede, dat genoemde vereniging de suggestie had gedaan zowel de Chr. Oranjevereniging als de Vereniging „Koninginnedag" op te heffen en een geheel nieuwe vereniging in het leven te roepen. De voor zitter achtte evenwel geen aanleiding aanwezig op dit voorstel in te gaan. De Vereniging „Koninginnedag" is op het ogenblik een gezonde organisatie. ORANJE-BABY De geboorte van de Oranjetelg zal ln Leiden worden gevierd, zoals we eerder reeds uitgebreid hebben ver meld, met een tractatie op de scholen in de vorm van beschuit met muisjes, waarvoor 140 standaardpakketten beschuit, boter en muisjes door de afdeling Onderwys van de gemeente zyn besteld. De koksschool zal voor transport van het stadhuis naar de scholen zorg dragen. Bovendien zullen er muzikale rondgangen plaatsvinden en zo enigszins mogeiyk een Oranjebal. De avond werd besloten met de vertoning van *nkele films over de Rykspolitie en het Oranjehuis. HOUT-DETAILLISTEN MAANDAGMIDDAG DICHT Da ln Lelden gevestigde winkeliers ln de z.g. „doe het zelf-branche", te om- echryven als „kleinhandelaren in hout en houtwaren" hebben in grote meerder heid de wens te kennen gegeven, dat de Verordening.op de Winkelsluiting 1953 I in dier voege wordt gewyzlgd, dat de Verplichte maandqgnptddagsluittng ook hun winkels van toepassing wordt verklaard. De Kamer van Koophandel adviseert b. en w. het verzoek in te willigen. B. «n W. adviseren raad: Geen aanlijngebod voor gehele stad Bij de laatstgehouden begrotingsbe handeling hebben b. en w. In preadvies genomen een voorstel van d« heer M. Aken, luidende: „De Raad van de ge meente Lelden dringt er by het College van Burgemeester en Wethouders op aan hun besluit van 29 oktober 1965 in zake het aaniyngebod voor honden in dier voege te wijzigen, dat het ders en eigenaars van honden verboden ts deze op ds openbare weg los te laten Het College heeft op 29 oktober 1965 bepaald, dat bedoeld verbod niet geldt voor het gedeelte van de gemeente, gele gen aan de buitenzijde van de «lngelwe- gen Moresingel, Rynsburgerslngel, Mare- aingel. Herensingel, zyieingel, Zoeter- woudseslngel, Witte Singel, zulke met uitzondering van het park Roomburg, het Sportpark Noord, het Bospark in de Kikkerpolder en de plantsoenen ssn de Zoeterwoudeeslngel tegenover de Van Disselbrug. Naar aanleiding van een voorstel Negen maanden wegens verduistering Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 20-jarige boekhouder-kassier uit Leiden, terzake van verduising van plm. 10.000.- De jongeman had de verleiding niet kun nen weerstaan om grote uitgaven te doen en leefde, royaal van het geld van zijn werkgever. Door moeilijkhe den omtrent Maling van een huur auto, kwamen d« feiten aan het licht. De officier via justitie eiste tegen verdachte een Jaar gevangenisstraf, waarvan vier .maanden voorwaarde lijk en aftrek van het voorarrest. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. Deelnemers aan Intern. Jeugdmuziekweek door gemeentebestuur ontvangen De deelnemers asn het Leldse mu ziekfeest, ést in het. kader van de ju bileumviering der L. J, A. deze week gehouden wordt, zjjn vanmiddag om 12 uur op het Stadhuis door het Leids ge meentebestuur ontvangen. Burgemees ter mr. G. C. van der Willigen sprak bij hy deae gelegenheid in het bjjsonder een welkomstwoerd tot de gaston uit Zttrich ea het Dultee HttttentaJ. Da burgemsaster herinnerde aan de banden die reeds tussen de jeugdorkes ten van ZUrlch en Leiden bestaan en aprak lofwoorden aan het adres van de stad ZUrtch. De naam ZUrlch heeft Leiden al een bekende klank, dat dank zy de arbeid uit die stad sinds enkele maanden in „ModeE'-congresgangers op stadhuis ontvangen De burgemeester van Lelden, mr. G. C. d. Willigen ontving ten sladhulze deelnemers aan 't 29ste congres van do Organisatie van Natuurphllosophtsche en Technologische Faculteiten in Neder land, dat dit jaar In Lelden wordt ge houden. In zijn toespraak zei de burge- Graag zou ik ook van myn kant met enige gedachten willen aansluiten by uw congres-thems. waarin u het mo del centraad wilt stellen. Door het denken ln modellen wordt - dunkt my - niet alleen de beoefening van de natuurwetenschappen vergemak- lykt, ook ln het bestuursapparaat pleegt men zich van „modellen" te bedienen. Zo wordt - om maar een willekeurig voorbeeld te noemen - in de landelijke model-bouwverordening, die nog maar kort geleden tot stand kwam, op dui- deiyke wjjze aan de gemeentebesturen een sluitend stel van model-bepalingen gepresenteerd als resultante van een ja renlang denkwerk van technici en ju risten tezamen. En ls ook in de regelmatig terugkerende jurisprudentie van de Kroon en andere administratieve instanties niet Iets terug te vinden van het „model" in deze omgeving wonende scholieren naar scholen ln de dorpskern van Voor schoten had gezorgd. I Kort voordat de grenswijziging feit werd. Verzocht een lid van hel dercomité van de St. Jozephschool te Voorschoten b. en w. v. Leiden 'n zoda nige regeling te treffen dat de schoolbus zou kunnen blijven ryden, alsdan mede voor rekening van de gemeente Leiden, Het College heeft besloten de bestaan de vcrvoersregeling met betrekking tot de naar Leiden overgekomen kinderen, die in Voorschoten kleuter- of lagere scholen bezoeken van de gemeente te handhaven. B. en w. hebben gestreefd oplossing die het mogeiyk maakt dat de schoolbus naar Voorschoten nog tot het einde van het schooljaar 1971-1972 kan blijven rijden zodat de leerlingen, die thans een school in Voorschoten bezoe ken, het onderwys aan die school volle dig kunnen biyven volgen. SImavi-coUecte In de week var 3—8 april a.s. wordt ook in onze ge meente de jaarlijkse Simavi-collecte ge houden. Simavi helpt in de tropen waai zy kan en wil gaarne medicynen, in strumenten, verbandmiddelen en ver- plegingsartikelen schenken aan artsen en verpleegsters die in de tropenlanden verantwoord werk doen. De jaarlijkse collecte van maandag 3 april tot en met zaterdag 8 april moet daarvoor echter de benodigde gelden byeenbrengen. Burgerlijke stand Geboren: Nicolaas z.v. N. Geers G. G. v. Wieren: Jorien d.v. J. H. de Haan en A. M. de Zwaan; Marina Christina d.v. A. M. J. v. Eeden en E. P. Klerks; Pieter Cornelis z.v. W. Boom en J. M. v. Zijp; Dirk z.v. J. W. Havenaar en A.M. Stikkelorum; Mar cel z.v. J. N. Hartevelt en M. Bekooij; Richard Theodorus z.v. T. M. J. M. v. d. Kraan en W. M. v. Hartevelt; Eric Jan Johannes z.v. J. W. de Rooij en J. M. de Water; Sandra Daniela d.v. L. M. Palenzona en C. T. Widmer; Monique Margaretha Maria d.v. J. de Jong W. M. Versteege; Jacqueline Johanna Maria d.v. P. J. M. Overdevest H. C. Bakker; Monica Antonia Maria d.v. H. A. Heuzen en A. E. M. Verlaan; Maria Barbara d.v. T. J. W. Lusten- houwer en M. A. M. Mathijssen; Jaco- ba Theodora Geertruida d.v. J. T. Kor- tekaas en J. H. M. Remmerswaal; Ro bert Theodoor Marcel z.v. A. J. Kamp huis en J. O. S. Samuels; Marcel z.v. W. H. Jansen en M. de Heij; Angélique Claudia d.v. W. H. d'Arnault en R. Koster; Suzanna Mathilde d.v. J. Kind en M, M. de Vink; Sara Susanna d.v. J. Zandvliet en S. S. Hemerik; Petrus z.v. P. Sierat en J. M. Lardé; Marian ne Antoinette Rozina d.v. M. J. Mul der en M. M. H. Klein; Frengois Philip Johannes z.v. G. F. Scheffer en J. J. Pardon. Ondertrouwd: P. J. Hiep en J. On derwater; H. G. M. Bos en A. Toussaint; G. Robbers en W. A. v. Leeuwen; O. P. Hofkes en E. Dazert; P. J. E. van Winden en J. M. Uljé; W. Leupe en A. Faas; E. S. C. Puitrum en M. J. A. Boon; H. G. Palm en P. H. Schalk; P. J. de Nobel en H. v.d. Wiel; G. W. M v. d. Ploeg en M. Pet; J. Veilbrief en E. Nijkeuter; C. A. Bendter en H. Gummels; W. Rientsma en J. Stikke- de Groot en V. M. Ober. Overleden: O. J. Roseleur 89 jm.; M. A. J. Mooijekind 6 j., z.; E. de Kie- wit 68 j., w.v. A. Oskam: A. E. M. de Wit 88 j„ w.v. C. H. G. Langemeijer; W. J. M. de Looze 62 jr., m.; A. Pladdet 77 j., w.v. C. Riemens; C. A. M. Holier- hoek 82 j.. e.v. F. Peters; M. C. de Man 91 j., w.v. A. v. Dam. AGENDA te gaan en de positie van de wat meer exclusievere restaurants te verstevigen in Nederland de „Alliance gastro- nomique Neerlandaise" opgericht, een verbond van 19 restaurants. Initiatief nemer hiertoe was de Leidenaar S. M. Borgerding van het Leids „Panne- koekenhuysje" en Rottisserie „Oudt Leyden'. De 19 aangesloten restaurants willen komen tot een uitwisseling van hun chef-kOks. bedrijfsvergelijkende onder zoeken en zo mogelijk een gezamenlijk inkoópbeleid. De „Alliance" stelt jaar lijks twee prijzen ter beschikking, de Weremeus Bunningprijs voor de beste publicatie op het gebied van eten en of restaurants en een nog nader te om schrijven prijs, die iemand, die nog het vak wil voor bepaalde ver- uullullclo, RSSP diensten ten deel zal vaUen. Wat lorum; R.'Geerlof en E. A. v.d. Steen;! Leiden en omgeving betreft, zijn zo- A. A. J. Pijl en W. A. E. M. Opdam; H. j wel „Oudt Leyden" als „De Beuken- F. A. M. Walenkamp en Y. M. Hofste- I hof' bij de Alliance aangesloten. VOORSCHOTEN RECEPTIES IN HET CULTUREEL CENTRUM In 1957 werden door de raad de tarieven vastgesteld voor het gebruik van het Cultureel Centrum. Tot nu toe zijn deze tarieven niet gewijzigd. Uit bedrijfseconomisch oogpunt bezien, moesten de tarieven zeker worden opgetrokken, doch uit bestuurlijke overwegingen menen b. en w. daartoe niet te moeten overgaan.. Het doel van het Cultureel Centrum is immers de stimulering van het verenigings leven ter plaatse zoals kunst, ontspan ning en cultuur. De plaatselijke ver enigingen verkeren vaak toch al in een moeilijke financiële positie en dan zou verhoging van de tarieven inhouden, dat zij geen gebruik meer zouden ma ken van het C.C. B. en w. willen nt het Cultureel Centrum ook beschik baar gaan stellen voor het houden var recepties en andere gelegenheden, doch dan zullen de werkelijke kosten rekening worden gebracht en deze zyn voor het gehele gebouw per dag 336.- Thans betalen verenigingen voor het houden van repetities slechts 5.- a 6.- per avond. Dit dient echter gezien de hoge kosten verhoogd te worden tot 15.- per avond. PAND IN DE SCHOOLSTRAAT GEMODERNISEERD Gistermiddag deed de heer Roest in de Schoolstraat de deur van zijn ge heel vernieuwde en gemoderniseerde winkel open. Het ging er feestelijk aan toe. Het winkelpand heeft thans drie grote etalages en de verkoop ruimte is royaal. Fietsen en brom fietsen kunnen de a.s. koper duidelijk worden getoond. Ook voor de nodige accessoires is voldoende ruimte be schikbaar. De Schoolstraat is weer een echte winkel rijker geworden. Geboren: Thomas A. O., z.v. Jose- phus M. M. van Noort en Joanna Wij- zenbroek; Judith, d.v. Antonie Molle- man en Johanna Schmidt; Jolanda H. M., d.v. Jan Jongedijk en Elisabeth W. J. Timmer; Marcia A. E., d.v. Gustaai de Coole en Janny Teunissen; Carine A., d.v. Johannes W. T. M. Braam en Paula M. Keulen; Peter, z.v. Nicolaas de Water en Neeltje Sollie; Mark A„ z.v. Jan de Graaf en Christina M. Vuijk. Onedrtrouwd: Johannes M. Mete ring te Katwijk en Fenna Meijering. Gehuwd: Willem A. Verbeek en Trijntje Daemen; Kornelis G. de Jong Marigje E. M. H. Boet. Overleden: Johannes A. P. M. Kohier 70 jaar; Michiel C. Roos, 2 dagen; Wilhelmina J. M. Abbenhuis, wed. H. C. Jos, 80 jaar. OEGSTGEEST Collecte Rheumafonds Deze v van 27 maart tot 2 april, wordt ook Ter handhaving van de gastrnno- "i Oegstgeeet de jaarlijkje colleete miache en culinaire tradities, om de Behouden ten hal.e van de Stichting vervlakking in de horeca-sector tegen PAUZE VRIJDAG 31 MAART Ned. Politiebond afd. Leiden To neelultvoering. Grote zaal van de Burcht 20.00 uur. K. en O-LJA Jeugdconcert. Stads gehoorzaal, 20.00 uur. Kon, Ned. Natuurhlst. Ver. afd. Lel den By eenkomst -Ryksherbarium, Schelpenkade, 20.00 uur. Leldse Smalfilmliga Byeenkomst. Witte Huls, Oegstgeest. 20.00 uur. Bonaventura fancy-fair Opening. Gymnastieklokaal Mariënpoelstraat, 20 Bevolkingsonderzoek TBC. Aula openb. school Du Rleustraat 4, van 9.00 —12.00 en van 14.00—16.30 uur. Docos Klaverjaswedstrijd tegen LFC. Docos-kantine, 20.00 uur. ZATERDAG 1 APRIL Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. afd. Lel den Bezoek dierenpark Wassenaar. Vertrek bus 43 vanaf Stationsplein. Jazz Society Folk Beat 14 Optre- >n van quartet Dick Vennik, Room burg hockeykantine, 20.00 uur. Leidse Boys Stadsgehoorzaal, 20 ZONDAG 2 APRIL R.K. MelkverkopersgUde St. Pascha- lis Sociale zondagmorgen met H. Mis. St. Elisabeth Ziekenhuis, 9.00 uur. MAANDAG S APRIL Kath. Middenstandsbond Jaarver gadering rest. Van der Heyden, 20.00 u. Kynologenver. „Rijnland" Algem. ledenvergadering, Zomerzorg, 20.00 u. APOTHEEKDIENSTEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. GASTRONOMISCH VERBOND OPGERICHT PATERTJE LANGS DE KANT Op de weg naar Montfoort liep ii de Paastijd een man met gezicht, geheel verdiept in het pro bleem, hoe hij van zijn geld de meesti rente kon trekken. Als we menset zien, zittend of gaand, rijdend of i tend, vragen we ons dikwijls af: w denkt die man achter het stuur aan waar denkt die boer in het land aan" Het zou belangwekkend zijn de ge dachten in al die hersenweefsels kunnen controleren, op de manier vi O.L. Heer zelf. Het kon wel eens zwa tegenvallen ook voor O.L. Heer] In dit geval wisten we, dat die wan] delaar naar Montfoort een rente rekenaar was en daarbij, ondanks het mooie weer en de Paastijd, nors keek Er zyn van die dwaze schepseltjes, dia zich daarover geen zorgen maken. Eér] van hen, in een bruin habijt, waarvan Franciscus zei, dat dat de echter min- dersbroeders waren, vond het tijdstip gunstig een preek langs de weg td houden: tierelierend vloog een leeuwe-| rik op en bleef hoog in de lucht tiere lierend de lof van de Allerhoogste zingen. De leeuwerik hield het lang vol, net zo lang tot het preekje in sloeg bij de norse wandelaar. Toen gleed het barrevoetertje voldaan om laag. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 30 maartl tot 5 april zyn door de Katholieke! Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Succes in nachtelijke zakenI (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Spion met myn gezicht (18 jaar» Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Super Sexy 1966 (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, én 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. StudioMorgan, a suitable case for treatment (18 jaar). Dageiyks: 7.00 en 9.15 uur. Merlin de Tovenaar. Dageiyks 2.30 en zondags 2.30, 4.45 u. Trianon: Goed geschoten Matt Helm (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, e: Zondag 2.15, 4.30. 7.00 Rex: Witte Buffel valt aai Dagelijks: 2.30, 7.15, er Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 Het Nationaal Rheumafonds' fonds bestrijdt -de gevolgen v matiek onder meer door de financiële zorgen van patiënten te verlichten, door huisvrouwen weer in staat te stel len zelf hun huishouden te doen, huis vaders te helpen de kosten voor hun gezin te verdienen en voor kinderen de mogelijkheden te scheppen normaal mogelijk leven te leiden. Ook vakanties voor patiënten in het eigen reumavakantiecentrum worden moge lijk gemaakt. Het gironummer van 't fonds (Den Haag) is: 324. STOMP WIJK Filmvoorstellingen Op zaterdag 1 april zal „Gyversto" in café „Het Blesse Paard" twee filmvoorstellingen voor de schoolgaande jeugd geven. De voor stellingen beginnen resp. 's morgens om half tien en 's middags om twee uur. Ook voor ouderen, die de film nog niet gezien hebben bedraagt, de toegangsprijs 0.50. „Model" bezat ln het verleden de taalkundige betekenis van: ideaalbeeld (in welke betekenis het thans in de we tenschap niet meer wordt gebruikt). Met dit ideaalbeeld komen we in de sfeer van het sprookje, waarin we steeds weer figuren ontmoeten, die als nastre venswaardig ideaal gelden. kent het Na het "grote" werk van woensdag- ideale slot van dit sprookjeen zy avond werd gisteren b(j de verdere af leefden lang en gelukkig. Welnu, met j handeling van de raadsagenda te Oegst- ingenieurs dit ideaal, met dit „model", wilt u met ^r-est een aantal kleinere zaken aan de kennis de wereld uiteindelijk ook orde gesteld waarvan sommige nog een BUNKER IN BOS VAN WIJCKERSL00T WORDT RH0D0DENDR0NHEUVEL OVERLAST VAN KATWIJKSE LUCHT de heer Van Aken besloot het CollegeLeiden een supermoderne vuilverbran- vooruit stuwen. En al zal dit ideaal wel- houders of eigenaars dingainstallatie functioneert. op 10 mei 1966 van honden toe te staan, hun honden in genoemde parken en plantsoenen los tej ds vrienden laten lopen, doch uitaluitend vóór 10 en n& 18 uur. De geldende regeling heeft geen de kunnen maken aan de vervulling de trottoirs, zowel binnen als bulten de licht nooit in volle c vang worden De Duitse gasten begroette hy met: wezenlijkt, moge het toch richtinggevend de gemeente Rynsburg zijn bij al zyn ook onze vrienden. Rynsburg had] reeda contacten met de gemeente Hiit- tental. De burgemeester benadrukte in zyn rede, dat door de muziek alle gren zen verdwijnen en een van de mooiste niet alleen door loslopende doch ookhelemaal geen probleem door aangeiynde honden wordt Hoewel voor wat betreft het gedeelte van de stad waar het aaniyngebod van van een zodanige aard, dat hierin een doorslaggevend argument kan worden gevonden ten gunste van een aaniynge bod door de gehele stad. Krediet voor jeugdwerk in v.m. dnikkerij IJdo Het pand van de v.m. drukkery IJdo, Hooglandse Kerkgracht-Koppenhink- steeg, leent zich uitstekend voor de huis vesting van Jeugdwerk. De begane grond van het pand kan geschikt gemaakt worden voor Jeugdleideracurauaaen van de Stichting Leidse Jeugd Actie, de eer ste verdieping kan ala jeugdmuseum worden ingericht en de tweede en zolder verdieping kunnen gaan fungeren als ruimten voor wisselend gebruik door jeugdgroepen. Voor de verwezeniyking van deze be stemmingen dienen enige voorzieningen te worden getroffen. Het plan tot ver betering van het pand is gesplitst ln twes fasen; de eerste fase. die een be drag van 17.500,- beloopt, omvat hoofd- ■aksiyk de verbetering van de eerste en tweeds verdieping. H< «en SLOTCONCERT Vanavond om kwart over acht verzor gen de gasten tezamen met het Jeugd- kamerorkest Leiden, onder leiding Uit de „Mededelingen" van de voor lichtingsdienst van het Ministerie van Justitie in Den Haag blijkt, dat mr. M. C. de Graaf, mr. H. A. C. Branderhorst, mr. J. C. de Vroom en mr. D. J. Gorter herbenoemd zyn tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Leiden. •kapelletje" opleverden, advies inhoudende de voorgenomen constructie van de Rjjnzichtweg vanaf het viaduct ontmoette weinig bezwaren. Men ging akkoord met de verhoging van het krediet van f748.828,14 tot 1.245.000,De werkzaamheden zullen ongeveer een jaar vergen. BUNKER Via het onderwerp "drainering brand gang Balistraat" mevr. Gouverneur-v. Deene (kvp) zag graag dat men ook eena een kijkje ging nemen in de Java- straai- kwam net chapiter "Bunker Bos wyckerslooth" aan de orde. De heer vergt een bedrag van 4500 gulden, dat door de raad beschikbaar werd gesteld. De heer Dorgelo (wd) vond het een fors bedrag en vroeg zich af of het ryk niet tegemoed wilde komen in de kosten omdat het bunkeropruiming betreft. Loco-burgemeester, weth. M. v.d. Voet deelde daarop mede. dat het totaal ver wijderen van de hunker wel op 15000 gulden zou komen te staan. Mevr. Gou verneur-v. Deene (kvp) maakte zich be- zorgd of de Rhododendrons wel genoeg r**~ houvast zou hebben in de heuvelgrond. veel speelruimte. Spr. pleitte voor meer speelplaatsen. Mevrouw O. J. Samkalden sloot zich hierbij aan. Stank Hierna stapte men over op de rond vraag. Een gelegenheid die aangegrepen werd door mevr. Gouverneur (kvp) om eens te informeren naar wat men kon doen tegen de overlast die Oegstgeest ondervindt van een grasdrogery te Kat- wyk, gelegen aan de Noordwykseweg. Meerdere malen hing er in de gemeente by westenwind een ondragelijke lucht. De voorzitter verklaarde dat men bij Katwijk er scherp tegen heeft geprotes teerd. Hij hoopte dat men maatregelen zou treffen. De heer Stapels had informaties inge- bij de inspectie van de Volks- KORRELTJE werkt karakter- De voorzitter kon haar echter gerust gezondheid. Het blijkt dat men de P, Benning 25 jaar bij Verto mr. raera.H, ,n n,^h.ppniuk'p XnïlnTÏ. W? Ar M A M KlnmnA t«» .Vcre- P" Bennin«: hft fe,t. dat hU 25 jaren Tl b« de N.V. Ver. Touw- Dr. J. van Riemsdijk secretaris van Raad voor de Kunst In de vacature, welke was ontstaan door da benoeming van de heer J. Kas- •les tot directeur van de Toneelschool te Amsterdam heeft de minister cultuur, taris van de Raad voor de Kunst be noemd dr. J. van Riemsdyk te Lelden. De heer Van Riemsdyk werd in 1931 te Amsterdam geboren. Hy behaalde in 1948 in Lelden het einddiploma HBS-B. Hy studeerde psychologie in Leiden en Utrecht. Na zyn doctoraal examen in 1957 werd hy ln Utrecht medewerker van Jhr. prof. dr. D. J. van Lennep. Hy ryksuniversltelt te Leiden als medewer- speclallseerde zich in de psycho-analyse. In 1962 werd hy vérbonden aan de rijks universiteit te Leiden als medewer ker van prof. dr. N. Beets, waar hy be last werd met de opbouw en de dageiyk- ■e leiding van de afdeling Algemene Psychodiagnostiek. Eind 1966 promo dag is. Deze dag is een Wereldgebeds- j uit donkere tyden niet kon worden afge- 8tellen. Voor de verbetering van bouwplan II Buitenlust werden de nodige gelden be schikbaar gesteld op basis van voorschot en fonds perdu. Een tweetal subsidie verzoeken, aangehouden bij de begroting 1967 werden afgehandeld. De vereniging EHBO afd. Oegstgeest krijgt een bedrag van 800 gulden, doch het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie niets. De OUDERRAAD r j i De ouderraad voor het openbaar lager L«g«. (PvdA) had een m„od geleden onderwbl de eemeente „erd door5de Ingeleid. Dr.. de Graaf (pvda) i t" 1 pn n,p "n pn £rp- pieitte voor het instellen van een school- j raad. Wethouder J. Thorn (kvp) vond echter, dat een ouderraad alsnog de 1 voorkeur verdient, mocht er later be de Rooms Katho- dekt met grond. Reden temeer v i de gehele wereld. De Harte- thans verheugd te zyn dat b. ei genoemde drogery te heet heeft gestookt. Behalve de penetrante, lucht die van Katwijk aanwaait, veroorzaakt de wind in vele huizen, oude zowel als nieuwe, een rioollucht, zo had mevr. Gouver neur vernomen. „Geeft U de klachten maar door, wij kijken of er iets aan te doen valt", antwoordde de zitter. Het in bedrijf stellen van de kraak wagen is dezer dagen te Oegstgeest een enorm succes geweest, maar het bleek dat men véél te véél tegelijk buiten had gezet. De voorzitter hoop te, dat het in de nieuwe wijken beetje binnen de perken zou blij' Drs. de Graaff (PvdA) was heugd dat er weer een jeugdsportdag fabrieken. Na verwelkomd te zijn door de maatschappelijk werkster werd de jubilaris in de kantine van het admi nistratiekantoor feestelijk ontvangen en herinneringen uit het verleden van de jubilaris opgehaald. Was de spin nerij de eerste afdeling, waar de heer Benning zijn werkkring vond, de staal- kabelfabrick werd de afdeling, waar hij zich helemaal op zijn plaats voelde. Nooit zal de jubilaris de werkkampen in Duitsland vergeten; noch minder zijn tocht van Berlijn naar Odessa, na dat hij door de Russen was bevrijd. Vervolgens bracht de directeur, de heer H. B. Haanappel de jubilaris dank voor de wijze, waarop hij zyn werk had verricht. Het verheugde hem te hebben vernomen, dat de heer Ben ning zijn werk steeds met zoveel ple zier doet.Spr. overhandigde de jubila ris hierbij de zilveren V.T.-legpenning, alsmede de zilveren V.T.-draagspeld en een enveloppe met inhoud. Hierna boden ook de heren I. Vogelenzang, J. Vink en H. J. Dingjan hun geluk wensen aan, alsmede de heer J. H. N. Bakker, terwijl tenslotte de heer P. Hillebrand de jubilaris niet alleen als vertegenwoordiger van de Onderne mingsraad, maar ook als „medevisser" toesprak. „Zwijgen" was onder alle omstandigheden het kenmerkende van de jubilaris, aldus spr., die zijn harte lijke woorden vergezeld deed gaan van een fleurige bloemenhulde. De jubilaris dankte voor de tot hem gesproken woorden, de ontvangen ge schenken en vooral voor het prachtige bloemstukje, dat zyn echtgenote thuis had ontvangen. Alvorens de heer Benning huis waarts keerde, maakten vele collega's van de gelegenheid gebruik hem har telijk geluk te wensen. hoefte ontstaan toch een ouderraad op gehouden zal worden, terwijl mevr. te richten dan kan dat eventueel ook. Munting het nog steeds naar vond, dat j "Laten wij eerst maar eens zien hoe de c"e dames van de VVD destijds niet ouderraad ga.t werken". mochten vergaderen in de kantine van de Voscuyl. Het werd een keurig steek spelletje in woorden, waarbij zelfs de de Terwee- middenstandsbelangen in het geding niet meer de beschikking heeft gemeenschapsruimte, waar ouders van de schoolgaande kinderen kunnen verga deren. I het verleden is hier reeds meer over gesproken en thans nam de voor zitter nog eens alle mogeiykheden, die er waren, door hetgeen neerkwam op een denkbeeldige rondleiding door de Terweeschool. Het vele oversteken van het Schoolplein door voorbijgangers die dat een korte route vinden van de Ter- weeweg naar de Juffermansstraat leidt de schoolkinderen af. De voorzitter over weegt deze doorgang af te sluiten. Vol gend jaar wordt de achterzyde van de school opgeknapt en dan wil men er de jeugd vandaan houden. De heer Brouwer (PC) vond het ver standiger de jeugd er toch maar te la- spelen. Er is voor de kinderen ln bezet zouden zijn geweest, werd dooi de voorzitter in twijfel getrokken. Het bestuur van de kleuterschool aan de Lijtweg is (een beetje laat) geschrokken van het feit, dat er aan de overzijde van de weg een benzine station komt. Het verkeer zal gevaar opleveren voor de kleuters. Wethou der J. Thorn vond dat het allemaal nogal mee viel. Trouwens kleuters zullen zelden alleen van en naar huis gaan. In de regel worden zij afge haald door de ouderen. Nadat de heer Dorgelo (VVD) nog eens had aangedrongen op het ver schijnen van een nota over het sub sidiebeleid (er wordt hard gewerkt, merkte wethouder Thorn op) werd 't openbare gedeelte van de zitting be sloten. Hierna kwam in besloten kring de heer Ranitz spreken over het uit- da kora van de gemeente toch al niet breidingsplan Morsebelpolder. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 maart. Vee Aanvoer 10 stieren, 80 melkkoeien. 240 vette koeien. 115 vare koeien, 23 pinken, 10 graskalveren, 18 vette kalv., 83 nuch tere kalveren, 300 vette schapen, 150 fokschapen, 706 vette lammeren, 224 zuiglammeren, 16 geiten. Totaal 1975. Notering: Slachtstieren (schoon gew. 4.10-4.30-4.60; melkkoeien 915-1285-1500 vette koeien (schoon gew.) 3.70-4.30-4.80 koeien 600-1000-1400; pinken 400- 575-675; graskalveren 275-425; vette kalveren (lev. gew.) 2.60-3.00; nuchtere kalveren (b1„ lev. gew.) 1.10-1.25-1.50; idem (fok) 60-70-85; vette schapen 95- 125-140; fokschapen -f 1 lam 165-190; idem 2 lamm. 200-290; vette lamme ren 100-130-150. Handel: slachtstieren willig, melk koeien rustig, vette koeien stug duur, vare koeien kalm, pinken en graskalve ren stil, vette kalveren zeer flauw, nuch tere kalveren voor de slacht redelijk en j voor mestery slecht, vette schapen flauw I vette lammeren goed. fokschapen rustig. Kaas Geen aanvoer. BARNEVELD, 30 maart, Eierveiling I Aanvoer 470.026 stuks, handel rus- I tig. Eieren van 37-42 gram 6.51-8.05; 47 -53 gram 8.75-9.81; 57-64 gram 11.60- 13.01; 65-72 gram 13.18-14.44; eende eieren 12.31-12.82. RIJNSBURG, 30 maart, Bloemen Am. anjers: Rode Sim 25-35, Rose Sim 27-36, Witte Sim 50-55, Crowly Sim 25- 35, Carry Sim 28-39, Dusty 29-36, Ar thur 28-35. Gerbera 25-36, Cyberium T00 -125, Anthurium 165-215, Irissen 18-25 per stuk. Amaryllis 25-30 per kelk. Nar cissen: Carlton 190-250, Unserpassible 200-350, Golden Harvest 200-300. Gol den Advance 190-220, Anemonen 350- 650 per 100. Tulpen: Lustige Witwe 125- 175, Preludium 125-165, Apeldoorn 125- 170. Sweet Harmony 200-225. Prunes 185-200, Aladdin 300-325. Pink Attrac tion 185-220. Bellona 100-135. White Vir ginian 125-175. Eddy 125-150. Hollands Glory 180-220, White Seal 180-200. Pa rade 180-210. Bonanza 125-165, Picca dilly 90-135. Freesia's: Pimpernel 95- 130, Golden Yellow 65-95. Stockholm 65- 95. Snow Queen 85-125, White Swan 75- 120 alles per bos. R'VEEN 30 maart, Bloemen Am. An jers: Sim Rose 28-39; Sim Rood 22-25; Sim Wit 47-49; Keef er 28-30, Désiré 28, Esperence 31, Gerbera 23-29. Rozen: Zorina 25-31, Garnette en Carol 18-22, Carla 26-33, Sonora 24-25, Towny Gold 16. Velvet Times 17-21, Carol Princess 31, Baccara 39-49 p. st. Irissen: Wedge- wood 1,45-1,80. Freesia's 48-120, idem Apollo 2,10-2.20, Yellow Stone 1,35, Ane monen 43-78, Duizendschoon 1,40, Blau we druifjes 30-31, Narcissen (buiten) 18- 37, idem kas 54-69, Tulpen Apeldoorn 1,15-1,75, Athleet 1,50, Sweet Harmonie 1,40-1.90, Golden Harvest 1.30-1,65, El- Lustige Witwe, v.d. Eerden, Rose Copland. Gordel Huil, Beauty of Volen- dam. Piccadilly. Queen Elisabeth, Prins Charles. Striped Seal. Gen. Eisenhouwer 110-150. Aureola, White Sail, Paris. Edith Eddy, Piccadilly. Golden Eddy. Wintergold, Ralhp, Marget Milton 90- 1,25 per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4