MORGAN, laat naar je kijken... LEIDSE RAADSAGENDA MEDISCHE DIENSTEN UW MENING Leidse padvindersjeugd kreeg opdracht van de wethouder BEATFESTIJN IN EMS-GEB0UW VOOR DE LEIDSE SPORTHAL Uii'lillifJUM VRIJDAG 31 MA V. DE LEIDSE COURANT EEN OPMERKELIJKE ENGELSE FILM De kreet waaronder deze week in Studio een film draait is niet voor niets gekozen. De persoon, waar het in deze Engelse film om gaat is Morgan Delt, die een grenzeloze liefde koestert voor het oerwoud en derhalve het feit niet onder ogen kan zien, dat hij als gewoon mens en niet als een mannetjes gorilla van 200 pond op de wereld is gekomen. Dat de visioenen, die hij krijgt van het oerwoud en de steppe, de lianen, de zebra's, giraffen, maar vooral van apen, niet bevorderlijk zijn voor zijn huwelijk laat zich begrijpen, temeer omdat Morgan zich vereenzelvigt met een gorilla en zo probeert zijn vrouw te boeien, die zich echter iets leukers kan voorstellen, dan naar de gorilla-lokroep uit het oerwoud te luisteren. Dit verhaal is zo op het oog dol komisch en de toeschouwer zal dan ook menigmaal in lachen uitbarsten, maar toch heeft deze film een tra gische diepte-gang; die van de onvol- wassene jongen met een onstabiele geest, die voor zijn zwakheid, zijn wil loosheid vlucht in een wereld waar o niet de woeste gorilla, dan toch als uiterste concessie Tarzan, de brute krokodillenkraker en redder veler schone feeën, kan zijn. Hoewel Mor gans leefwereld vol absurditeiten is hij houdt er ook nog revolutionaire communistische ideeën op na, als aan hanger van Trotzki weet hij toch de toeschouwer te boeien en te ver tederen met zijn onmogelijke en on uitputtelijke trouvailles om de nieuwe huwelijkskandidaat van zijn vrouw Leonie „zijn" huis uit te bannen. Een opmerkelijke film! (18 jaar). SPIONAGE LIDO De internationale spionnage neemt geen eind, ook niet op het witte doek. In „The spy with my face" we derom een geheim-agent-verhaal. Het begint nu echt wat teveel van 't goede te worden. Nauwelijks waren we enigszins bekomen van de James Bond- rage, of een nieuwe ster heeft zich binnen ons gezichtsveld begeven: Na poleon Solo. Weliswaar niet de man die alles kan, maar wel iemand, die tot een reeks ongelooflijke staaltjes in staat is. Met behulp van computers, een serie mooie vrouwen en veel ge luk slaagt Mister Solo erin een contra organisatie te slim af te zijn. „De spion met mijn gezicht" is onderdeel van een reeks, die wat ons betreft maar niet te lang gemaakt moet worden. (18 jaar). SUPER SEXY LUXOR Aan de film, die deze week in Luxor draait onder bovenstaande titel, valt weinig „super" te beleven. Het is een aaneenschakeling van strip- tease-scènes, die door een veelvuldige herhaling van hetzelfde onderwerp op den duur stomvervelend worden. Sommige van die ontkleedpartijen kwetsen overigens de goede smaak. De KFC keurde op het randje af goed, maar maakte toch voorbehoud voor strikt volwassenen. KLASSIEK INDIANENVERHAAL REX Witte Buffel, een door vuur water beneveld personage, kan 'n ge makkelijke prooi worden van lieden, die er op uit zijn de indianen hun grond te ontnemen. Witte Buffel en zijn stam, die toch al ni^t op goede voet leven met de Apachen, laten zich zelfs verleiden de oorlog te verklaren aan Winnetou, het grootste struikel blok van een landhongerlge gangsters bende. De opzet is duidelijk: de twee indianenstammen moeten elkaar af slachten en de bende kan als lachende derde de buit binnenhalen. Natuurlijk slagen zij niet, want Winnetou, het slimme opperhoofd van de Apachen, heeft sterke bondgeno ten. Op de eerste plaats is dat uiter- LEIDSE BIOSCOPEN aard zijn blanke broeder Old Shatter- hand en verder de cavalarie van de gouverneur, die op het nippertje red ding komt brengen. Voor één man komt de blauwe garde van de gou verneur echter te laat. In de laatste fase van de strijd ziet Winnetou, dat de leider van de bende aanlegt op Old Shatterhand. Met zijn lichaam schermt hij zijn vriend af, maar het gevolg is, dat hij in de hartstreek wordt getroffen. Winnetou sterft, maar zijn dood is niet tevergeefs. In vrede kan zijn stam verder leven en gaan bouwen aan een gelukkige toekomst. Dit spannende Karl May-verhaal, waarin de hoofdfiguren gespeeld wor den door Lex Barker (Old Shatter hand) en Pierre Brice (Winnetou) wordt uitstekend gebracht. Het spel is goed, terwijl men ook kan genie ten van de kleurrijke natuuropnamen. De keuringsinstanties achten deze rol prent toelaatbaar voor personen bo ven 14 jaar. NACHTELIJKE ZAKEN CAMERA „La tit. du clicnt", ouderwets inventief vertaald met „suc ces in nachtelijke zaken" biedt in Camera een stukje slapstick, maar dan op specifiek Franse wijze. Waar vele komieken succes oogsten door bijvoor beeld het gooien van taarten of het elkaar voortdurend op het hoofd slaan, gaat dit in Frankrijk op een meer spi rituele wijze. De Franse humorist ex celleert meestal in een onnavolgbare, veelal luidruchtige woordenstroom. Ongeacht de amstandigheden, die uiteraard bizar dienen te zijn, de he ren leuteren maar door, en inderdaad, zij slagen er regelmatig in daarmee allerlei komische sferen op te roepen. Zo ook bij de „nachtelijke zaken". Enkele heren, die wij al eerder in dit genre konden bewonderen, maar die desondanks min of meer naam loos blyven, dienen weer het klassieke recept op. Een oud thema, de man met het dubbelleven wordt weer eens ge bruikt. De heer Berrien, overdag eer zaam huisvader en handelaar in hoofd deksels, exploiteert in de vrije avond uren een klandestien speelhol. Onver mijdelijk bij dit soort manipulaties is de afperser een noodzakelijk figuur, en ja hoor, hij komt prompt te voor schijn om zijn pond vlees op te eisen. En aangezien je een chanteur nooit zijn zin moet geven, wordt hij uit de weg geruimd, althans dat is de bedoe ling. Om kort te gaan, nadat het ver haal al lichtelijk gecompliceerd is door bijbehorende familiezaken, komt in een afgelegen villa, in het dage lijks gebruik een speelhol, de zaak tot een ontknoping. Wat gesol met een pseudo-lijk, nog wat gooi- en smijt werk, vele onduidelijke handelingen, en tenslotte neemt het recht zijn loop. Berrien, zijn compagnon en de chan teur worden gearresteerd. Maar daar om niet getreurd! In de „6 maanden- bajes" weten zij in hun primitieve omstandigheden toch nog een lucratief bestaan op te bouwen. Al met al, een pretentieloos, wat langdradig maar toch wel geestig stukje amusement. KFC keurde 14 jaar. PROLONGATIES TRIANON had verleden week goed geschoten, de film „Goed geschoten Matt Helm is geprolongeerd Weliswaar komt er weer veel in voor wat te zeer aan het nog steeds groeiende leger ge heim agenten herinnert, maar deze film is niet ontbloot van spanning en humor. STUDIO heeft terecht in de middag uren Walt Disney's „Merlijn de Tove naar" geprolongeerd. Voor jong en oud een sprookjesachtige film, die vooral kinderen moeten gaan zien. De gemeenteraad van Leiden komt op len van gelden voor het treffen maandag 10 april a.s. te 14.00 openbare vergadering bijeen. De agends vermeldt o.a.: Benoeming van een hoofd van de Dr. van Voorthuysenschool (openbare school voor b.l.o. aan de Marnixstraat. Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Stichting Roomsch-Katho- lieke Scholen te Leiden om medewer king voor de aanschaffing van leermid delen voor het godsdienstonderwijs ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs Ter Haarkade 1. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de inrichting van een derde speelwerklokaal ten behoeve van de openbare kleuterschool „Hum- melhof", Jacob van Campenlaan 43. Voorstel inzake het vergoeden aan de gemeente Voorschoten van een deel van de kosten van het door die gemeente per schoolbus verzorgde vervoer van school kinderen die wonen in het deel der ge meente, dat per 1 juli 1966 bij de ge meente Leiden is gevoegd, naar scholen in Voorschoten. Voorstel inzake het beschikbaar stel- voor Leiden en Omgeving Lelden. Voor alle artsen die de straat 31, Lisse. Wijkverpleging: Wit weekdiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huis arts raadplegen. APOTHEKEN LEIDEN Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, telefoon 23553. De Oegstgeestste Apotheek is geopend. Op zaterdag 1 april is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: Apo theek v. Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Zuider Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 2 april, van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. Alkemade en Lelinuiden. dkt. P. J. J. M. Heynen, Noordeinde 166, Roelof arendsveen, tel. 01713-329 en dkt. J. A. Brinkhorst, dkt. Stapenseastraat 6. Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn- Zat. en zond. dkt. Houwing, Briljantstraat 446 noord tel. 3309 zat. Apotheek Allart, Raad huisstraat 206 tot 13 uur, daarna gehele weekeinde Apotheek Somberg, Wilhelmi- nalaan 67. Bodegraven. dkt. E. M. Bol, Wilhel- minastraat, tel. 2113 en zr. P. de Vos, Vosholstraat, Zwammerdam, tel. 2566; dierenarts: G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Apotheek Grendel, Lange Tiende- weg te Gouda. Ilazerswoude. Zie Leiderdorp. Hillegoin. dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Tandarts H. A. Meulemans, Gladiolenstraat 31, Lisse, tel. 02530-4297. Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hlllegom. Katwijk aan den Ryn. dkt. W. J. Louwerse, tel. 5805. Apotheek: Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee. dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600. Koudekerk aan den Rjjn. Voor dok ter zie Leiderdorp. Wijkverpleegster zr. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leider dorp. tel. 01710-23109. Hazerswoude (R. D.) Ook voor Koudekerk, Leiderdorp en Zoeterwoude HRDBij ongevallen aan de Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nleuwveen en Woubragge dkt. J. A. Sandkuijl te Langeraar, tel. 01722-139 en zr. De Haan te Wou- brugge, tel. 01729-238 b.g.g. 320. Leiderdorp. dkt. M. P. Hennink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. 33686. Lisse. Apotheek en Tandarts onder Hillegom, dkt. F. J. L. M. Haasse, Hee- renweg 337, tel. 3685. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. C. A. Es8ens, Noorden, tel. 01724282. Noordwjjkerhout dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 025332385. Tandarts: H. A. Meulemans, Gladiolen- Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. J. H. Meissner, de Colygnylaan 19, tel. 53865, zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Rynsburg zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheini dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Voorhout en Warmond dkt. A. W. Bots. prof. Aalberselaan 2, tel. 02532 7393. Voorschoten dkt. J. M. Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tandarts: G. M. Manschot, Pauwenstraat 1 (spoed gevallen melden om 9.30 uur) zat.: apo theek: Voorschotense Apotheek Leidse- weg 66, tel. 2525. Zondag: Zuiderapoth. (zie Lelden). wykverpl.: zr. Wegman, Oranjekade 7, tel. 2041 of 2177. Wassenaar dkt. E. M. N. Ooster- is.n, Prinses Marielaan 14a, tel. 3056 J. H. Jaarsma. Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Apotheekdienst: Wassenaarse Apotheek, Gchouwweg 32, tel. 2402. Tandartscndienst (zat. en zondag van 18-18.30 uurB. P. Hazenberg, Van Z. van Nyeveltstraat 108, tel. 5535. Sto ringsdienst gas, water en elektriciteit: tel. 2248. Zwammerdam dkt. P. K. v.d. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725308. voorzieningen in het pand IJdo aan de Hooglandse Kerkgracht en tot het in be heer en exploitatie geven van dit gebouw aan de Stichting Leidse Jeugdverblljven voor de huisvesting van het jeugdwerk. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor storting in het ten toonstellingsfonds ten behoeve van de dekking van het tekort van de Gabrlël Metsu-tentoonstelling. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de uitbetaling van schadeloosstellingen en bijkomende kos ten in verband met de onteigening van eigendommen, welke z(jn begrepen in het onteigeningsplan van percelen, gele gen aan de Morssingel, het Pieter Hui- bertshof, de Rijnsburgersingel en de Stationsweg. Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor het doen van kapi taaluitgaven ten behoeve van de dienst van gemeentewerken. Voorstel inzake het voeren van ver weer tegen de door de heer P. J. Turk ingestelde rechtsverordening tot ver goeding van schade, geleden ten gevolge van de vanwege de gemeente getroffen maatregelen met betrekking tot een achter het perceel Timorstraat 21 aan wezige opstal. Voorstel tot het vaststellen van een verordening houdende wijziging van die op de Winkelsluiting 1953 I (maandag middagsluiting kleinhandelaren in hout en houtwaren). Preadvies op het voorstel van het raadslid de heer M. van Aken inzake wijziging van het aanlijngebod voor hon- „De man van Rio'' maandfilm K. en 0. Jean Paul Belmondo krijgt in „De man van Rio", een film die gisteravond voor K. O. leden werd vertoond in het Ca- meratheather, alle kans zijn tempera ment uit te vieren. Renpartijen la Ha rold Lloyd, op zijn tijd een knokpartijtje en stuntwerk hoog in de lucht zijn zo de specialiteiten van Jean Paul. "De man van Rio" is eigenlijk een Kulfjesverhaal, waarin Jean Paul de rol van Rintintin (kuifje) vervult. Als dienstplichtig sol daat op verlof beleeft h(j in korte tijd zoveel fantastische dingen, dat zijn a turen nauwelijks z(jn te evenaren. Humor en spanning kruiden het verhaal in prettige kwantiteit. Het is verheugend, dat K. O. haar leden op zijn tijd ook een film van een lichter genre voorlegt. (ADVERTENTIE) GOUDEN RINGEN GOUDEN BROCHES GOUDEN ARMBANDEN U weet het uw geld is nu beat besteed in DE HOOGMIS OP PASEN LEIDEN. 30 maart. Uw "Pauze"-artikeltje in uw blad van dinsdag j.l. zal zeer velen, evenals mij, uit het hart gegrepen zijnMaar waarom moest het enthousiaste "ingezonden stuk" van de heer Willemse, over de meegemaakte Latijnse Hoogmis in de Antoniuskerk, in hetzelfde nummer, toch maar vooral van een wat zuur com mentaar worden begeleid? 'n Commen taar dat bovendien ergens met de wer kelijkheid overhoop ligt en de indruk wekt dat u de Latijnse Hoogmis geen populariteit gunt. Want Pastoor Com mandeur van de Antoniuskerk had deze Hoogmis tijdig en goed omschreven aan gekondigd in "Sursum Corda", terwijl de parochianen van de St. Petruskerk middels een circulaire óók hadden verno men hoe de Hoogims zou worden gevierd. Dus bij beide kerken een duidelijke me dedeling vooraf. Het is toch wel opmer kelijk dat de Hoogmis b.v. in de Heren singelkerk werd bijgewoond door 440 mensen (d.i. voor een derde gevuld); de Hartebrugkerk bracht het er niet veel beter af. Dus alle kerken waren niet tjokvol! Neen, we kunnen rustig con cluderen dat het weten naar een mooie Latynse Hoogmis te gaan en op die wijze het Paasfeest echt te vieren, de ge lovigen (ook uit andere parochies!) in zo grote getale naar de twee eerstge noemde kerken heeft getrokken. Mocht men toch twijfelen, wel: "the proof of the pudding is the eating"! H. B. LEIDEN, 30 maart, Naar aanleiding van het doorwrochte artikel van de heer Willemse in het num mer van dinsdag j.l. nemen wij de vrij heid daarbij nog een kleine kanttekening te maken. Wij hadden ook het grote ge noegen de sfeervolle Eucharistieviering op Paasmorgen in de Antoniuskerk te vieren. Deze solemnele viering was reeds ruim van te voren aangekondigd met de profane toevoeging "alles er op en er aan." Als men het bewijs had willen leveren, dat een dergelijk gebeuren uit de belangstelling zou zijn is de uitkomst wel heel anders geweest. De geestelijk heid had deze geweldige opkomst niet verwacht, zelfs niet op paasmorgen. Het zou tot nadenken moeten stemmen! Moeten de vernieuwers zich niet tel kens weer opnieuw afvragen of zij niet doorslaan en bij hun kritiek op het oude geen echt waardevolle verworvenheden van de traditie overboord zetten! Bo vendien moeten zij goed nadenken, dat met name de geloofsbeleving, ook binnen PAPIERPRIKKEN IN ZUID WEST. rrir/I IvrTT/^ WIT* ITTC vooruitzicht op de beloning, maar ook _l rr lli 1 ÊKT mm Hj I 1 J tij O wegens de kou, die wel noodzaakte de handen flink uit de mouwen te ALS BELONING De Leidse padvindersjeugd kreeg vanmorgen de grootste opdracht, die ooit in het kader van de actie „Heitje voor 'n Karweitje" werd gegeven. Op drachtgeefster was wethouder mevr. N. A. den Haan, die op het Vijf Mei plein aan de verzamelde heitjesjager tjes uitlegde, waar het om begonnen was. Onder leiding van opzichters van de gemeentelijke Plantsoenendienst kreeg telkens een groep van vijftig een wijk in Leiden Zuid-West toege wezen, die schoongemaakt diende te worden. Het werk bestond voorname lijk uit het papierrapen en afval ver zamelen. Een geluidswagen doorkruiste het stadsdeel met een medewerker van de gemeentelijke voorlichtingsdienst ach ter de microfoon, die zyn aanwijzingen met vrolijke muziek omlijstte. Uitge rust met prikstokken en jutezakken (aangeboden door de Leidse Meelfa briek De Sleutels) togen de jongens en meisjes op pad. Deze eendaagse actie maakt in groter verband deel uit van de achtweekse schoonmaakactie, die op het ogenblik in de stad wordt uitgevoerd. In de namiddag werden alle jongelui ten stadhuize ontvangen waar ze be halve de beloning (20 heitjes voor hun arbeid van half negen tot half twaalf en van twee tot vier uur) ook een rondje frisdrank kregen aangeboden. Het geüniformeerde volkje, ongeveer vierhonderd in getal, toonden zich allen enthousiast. Niet alleen in het de parochiegemeenschap, een rijke scha men zelf, in prijzenswaardige vernieu- kering aan mogelijkheden toelaat. Wat wingsyver, soms als niet meer zinvol er vaart, kan voor een ander wel degelijk nog zinvol zijn. Het gaat ook niet aan om dergelijke vernieuwingen er zonder meer "door te drukken" door de midde len te heiligen door het doel b.v. de preek- toel, waar men elke discussie bij voor baat uitgeschakeld weet. Het respect voor de ander en de liefde voor het wel zijn van het geheel der parochiegemeen schap eisen daarom, dat men bij alle kritiek op oudere vormen ernstig pro beert zich te verplaatsen in de situatie van hen die door deze vormen nog steeds worden aangesproken. Dit te verwaar lozen betekent onverdraagzaamheid die w(j nauweiyks nog christelijk kunnen noemen en die daarom schade toebrengt. Wij ontkennen beslist niet de levensnood zaak van het voorzichtig proberen van vernieuwingen in het oud en eerbied waardig kerk-lnstituut. Hoe meer men echter de gemeenschap liefheeft, des te voorzichtiger zal men moeten aftasten, wy menen, dat die zo nodige voorzich tigheid in de laatste jaren nogal eens uit het oog is verloren en er te weinig rekening is gehouden met de toch zeer grote groep behoudsgezlnden. VALENTIJN. Van redactie-wege ingekort. ADVERTENTIE j/}nZmtPcd£ U opAtufrt, faief-l jan janssen ZOETERWOUDE Kleding voor West-Irian De klcdlnglnzamellngsaktie die in Ha zerswoude is gevoerd voor de missie van pater J. Koot (OFM) heeft nog eens de aandacht gevestigd op de nood onder de bevolking van het voormalige Nieuw Guinea. In het kader van de cursus van de LTB sprak enkele maanden geleden de heer P. de Jong over het leven op Nieuw Guinea. De heer de Jong verbleef in dit gebied als marinier. Na zijn mil. diensttijd bleef hy nog een half jaar als vrijwillige missiehulp. Van nabij kent hy dus de noden van de arme bevolking in dit zeer uitgestrekte gebied. Na zijn terugkeer in Holland is de heer de Jong zich gaan beyveren om kleding naar dit gebied te zenden. Gedragen kleding in goede staat, zowel voor mannen, vrou wen als kinderen wordt door hem gaar ne in ontvangst genomen. Het adres van de heer De Jong is: Hoge Ryndyk 96, Zoeterwoude. In heel veel gezinnen is kleding voorradig die door het ouder worden van de kinderen e.d. niet meer past. Het is in West Irian byzonder wel- 8. J. Z. De groenwltten spelen a.s. zondag de uitwedstrijd tegen MMO dat nog in de gradatie gevaar verkeert. De opstelling luidt: doel; G. v. Cromvoirt; achter: C. Overdevest, Jac Olsthoorn, L. Bosman en L. v.d. Ham; midden: L. v. Veen en G. v.d. Geest; voor: J. Koek, W, Belt, Chr. Bosman en Jac. v. Slingerland. Aanvang 2.30 uur, scheidsrechter M. E. v.d. Ryst. LEIDERDORP ZOETERWOUDE H.R.- BEJAARDEN VAN MEERBURG VIERDEN PAASFEEST Op plechtige en ook feestelijke wijze hebben de bejaarden van de Meer burg-parochie gisteren het Paasfeest gevierd. De dag werd begonnen met een gezongen H. Mis om 11 uur in de parochiekerk door pastoor J. Kragtwijk opgedragen. Door 't,parochiële dames koor, met aan het orgel mevr. Van Rooden, werden de gezangen op voor treffelijke wijze uitgevoerd. Na het evangelie hield pastoor Kragtwijk een korte toespraak naar aanleiding van het Paasfeest. Na de H. Mis togen de bejaarden naar hun „clublokaal", waar 'n brood maaltijd gereed stond, waarna koffie met gebak geserveerd werd. Toen een maal de kaarten te voorschijn kwa men en er ook „een borrel" werd ge schonken bereikte het feest het hoogte punt. De klok van half vijf sloeg, veel te gauw voor de bejaarden en maakte 'n einde aan deze zeer geslaagde feest viering. Alvorens men huiswaarts keer de sprak de heer J. Boer een dank woord namens de bejaarden tot pas toor Kragtwijk, het zangkoor en het damescomité, dat zeer veel tot het slagen van deze feestdag heeft bijge dragen. OEGSTGEEST Geboren: Theodorus C. P., zn. v. T. J. Lamboo en A. Zwanenburg; Edo An- tonle, zn. v. R. Zecha en A. A. M. Pee- ters; Thijs, zn. v. J. B. Nouwens en J. Vrijenhoek; Geneviéve Colette, dr. van P. L. R. Giraud en van C. M. Leriche; Hans Peter, zn. v. L. C. Zwanenburg en S. Tysen. Ondertrouwd: P. Olivier en I. B. de Niet; F. Versteeg en H. T. Oosterom. Overleden: A. C. ten Haken, wed. van J. C. Janssen. VLOTTE TEWATERLATING VAN HEKTREILER ANNIE HILLINA TE WOlIBRliGGE De Actie '67 waarmee een funderinkje gelegd moet worden voor de sporthal aan de Boshuizerlaan (kosten in totaal ƒ1,3 miljoen) begint thans goed te lopen. 60.000 van de 100.000 loten zijn nu uitgezet by verenigingen en sigaren winkeliers en het actiecomité verwacht, dat het restant zeker nog weg zal gaan voor de actie eind mei besloten wordt. Men verwacht ook, dat het streefbedrag (.flOO.OOO,-) Inderdaad gehaald zal worden. Sinds de start van de actie op de Leidato komen van alle kanten de reacties en de aanbiedingen. Soms ook bijzonder leuke. Zo kwam er onlangs een brief met 1000 lire binnen van een Leidenaar, die in Italië op vakantie was en tien ritjes met de kabelbaan had uitgespaard door te gaan lopen. Byzonder gewaardeerd heeft men het bovendien, dat een aantal Leidse zakenmensen met koopacties op de loterij hebben ingehaakt. By aankoop tegen een bepaald bedrag geven zij een lot cadeau van de lotery waarvan de hoofdprijs een Opel Kadett ls. Het bestuur van de Leidse Vereeniging van Industrieëlen heeft ook zeer posi tief gereageerd. De leden zullen nu binnenkort over een voorstel van het bestuur gaan beslissen. Gaat men accoord dan is de weg vrij voor een naar het actiecomité hoopt flinke stap in de goede richting. Inmiddels begint ook het slotfeest van de actie eind mei meer vaste vormen aan te nemen. Oorspron kelijk was men van plan een soort kermis te organise ren in het zwembad „De Vliet", maar door de belange loze medewerking van de EMS (Zwolsman) kan het slot feest nu gegeven worden in de leegstaande gebouwen van Van Wyk en Heringa aan de Kaiserstraat. Het festyn gaat drie dagen duren en wordt gegeven in drie zalen. In een zaai zullen drie verschillende cabarets optreden (welke is nog niet bekend), een tweede ruimte wordt ingericht als café-restaurant en in de grootste zaal wordt drie avonden lang een beatdanclng georganiseerd. Voor het beatgedeelte heeft het comité zich reeds con tractueel weten te verzekeren van „Danny en His Ar rows", „The Shoes" en „The Golden Earrings". Op welke avonden de drie bands precies optreden, 24, 25 of 26 mei, zal nog nader worden bekend gemaakt. Op de scheepswerf De Da geraad vond donderdagmid dag onder grote belangstel ling de tewaterlating plaats van de liektreiler Annie Hll- 11 na (KW 170), gebouwd voor rekening van de N.V Kedery De Samenwerking ie Katwyk aan Zee. De doop plechtigheid werd verriclil door de echtgenote van één der directeuren, mevr. H. v. d. Pias-Spierenburg. Na afloop maakten de ge nodigden een rondvaart per Avifaunaboot over de Braas- semermeer en de wyde Aa. Directeur J. H. Boot van De Dageraad wees zijn gasten op de toeristische attrakties van het gebied, waarlangs men voer. Hy beloofde, dat dit vaartuig, de eerste hek- treller, gebouwd voor De Samenwerking, op de afge sproken tyd, eind Juni, zal worden opgeleverd. Voorts wenste hij schipper Bertus Plug veel succes toe met de vleaery. Aan mevr. H. van der Plas overhandigde hy een gouden armband, even als aan de echtgenote van de andere directeur, mevr. A. Parlevliet-Visaer Directeur D. Parlevliet deed een beroep op de toe komstige bemanning, goed Directeur D. van der Plas wees op het belang van een goede samenwerking, ten einde de grote kansen, die men met dit moderne schip bereiken kan, volledig te benutten. Tenslotte sprak de heer N. Parlevliet nog namens De Vuurbaak. i

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3