Ook in Leiden feest bij geboorte prinselijke baby Bouwplan II ..Buitenkist" te Oegstgeest wordt verbeterd Betaling abonnementsgeld per giro DONDERDAG 23 MAART 1967 DE LEIDSE COURANT B. en W. Leiderdorp: Berkenkade moet gesloten blijven De op handen zijnde blijde gebeurtenis op kasteel Drakensteyn zal zo goed als zeker ook de nodige drukte gaan geven in de Sleutelstad. De Vereeniging Koninginnedag, de meest aangewezen instantie om initiatief te nemen bij gebeurtenissen het Koninklijk Huis betreffende, is de laatste dagen koorts achtig aan het werk om te zorgen, dat Leiden de geboorte van de jongste Oranjetelg met gepaste vreugde gaat vieren. Hoewel het nog rijkelijk vroeg is om reeds een compleet feestprogramma klaar te hebben, is de Vereeniging. die met verschillende organisaties en instanties in contact getreden is, ge komen tot een globale opzet van het programma op de feestdag. De feeateiykheden zou men bijvoor beeld avonds willen concentreren op de Stadsgehoorzaal waarin de WSL voor de aankleding van een Oranjebal zal zorgen, maar valt de blijde gebeur tenis op donderdag 13 april, dan is het welhaast uitgesloten, dat men de Stads gehoorzaal ter beschikking krijgt. Die avond komt namelijk de wereldvermaar de pianist Arthur Rubinstein voor K O concerteren ln het kader van zijn af- scheidstournee. Kan de Stadsgehoorzaal op de avond van de geboortedag niet gebruikt wor den, dan bestaat de mogelijkheid, dat de sociëteit Minerva" een Oranje-bol werk bij ultnemenddheid ook wordt open gesteld voor de burgerij. De vrang en punt van overleg is ech ter of de studenten een Oranjebal van enig formaat, waarvoor reeds drie or kesten gecontracteerd zijn, binnen hun gebouw kunnen realiseren. PLAATS VAN ORANJEBAL NOG NIET ZEKER Een moeilijkheid is echter de datum. Volgens de laatste mededelingen van de Rijksvoorlichtingsdienst kan de prinse lijke baby zich op 11 april aankondigen, maar het even goed nog enkele dagen later z|fn. Omdat een definitieve datum bij dit soort gebeurtenissen niet is vast te stel len, Is het bijzonder moeilijk een gebouw Twee Leidse meisjes aangereden op zebra-pad Twee Leldae meisjes, de 10-Jarige Janneke Speel en de 9-jarlge Elly De- vtlee, beiden afkomstig uit de Hoflaan, zijn gistermiddag aangereden op het ze bra-pad by de Vyf Meilaan, door een 80- Jarige autobestuurder uit Voorschoten. De bestuurder was, toen hy merkte dat de bus voor hem stopte automatisch uit geweken naar links met het bovenge melde gevolg. De meisjes kregen hoofd wonden en een hersenschudding en zyn door de EHD overgebracht naar het ziekenhuis. Haag! :se „Fraaie piraten" vond politierechter ..Jullie zyn een mooi stelletje piraten" aldus luidde de kwalificatie van de Haagse politierechter over de daden van een tweetal 20-jarige jongelieden uit Leiden, van wie één verstek liet gaan. Het oorspronkelijke plan van 't twee tal was om ln Amsterdam „provo-ky- ken" te gaan beoefenen. Doch onderweg sloeg de belangstelling voor het provo- gebeuren over ln bootje varen. En dus onderbrak het tweetal in Sloterdijk de reis, namen voor het station een flets weg en reden naar de Haarlemmermeer. Onderweg stalen zij een Jerrycan met benzine en een scheepslantaarn. Ver volgens probeerden zij de motor var een speedboat op gang te krijgen, het geen niet lukte. Daarna werd beslag gelegd op een jacht van 15.000, doch deze vaarderlj mislukte eveneens. Toen volgde een roeiboot en tenslotte een zeilboot. Het liep weliswaar zonder on gelukken af, doch de Officier van jus titie vond het toch wel een ergeriyk stukje door verdachten uitgehaald, waarmee de verschenen verdachte het overigens van harte eens was. De politie had verdachten betrapt toen zij met een boot bezig waren. Ge zien het blanco strafblad wilde de Of- clcler verdachten nog niet meteen naar de gevangenis zenden en volstaan met 100.en voorwaardeiyk een maand gevangenisstraf. ..Ik heb geen reden om clementie te vragen", bekende de Jongeman. Met een stevige waarschuwing ver oordeelde de rechter overeenkomstig de eis van de Officier. Een nadere toeliching van de winke liers in de Hoofdstraat en het ingewon nen advies van de Kamer van Koop- Behalve het Oranjebal staan er noghandel te Leiden inzake de afsluiting mee, punten op het voorlopig program- van O" Beritenkade heeft geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Dit delen b. ma. Zeker is, dat aUe Leidse school- en w. mede naar aanleiding van het kinderen getrakteerd zullen worden op adres van de winkeliers aan de raad. beschuit met muisjes, dat muzlekkorp-1 B' en. blÖven van mening, dat een v openstelling van de Berkenkade zoals sen een muzikale rondgang zullen ma-1 door de winkeliers en hun adviseurs ken dat ln het Stadhuis fellcltatie- registers ter tekening zullen liggen. Voor de ambtenaren is zoals reeds bekend een vrye dag-regeling vastge steld. Wordt de baby 's nachts geboren dan krijgen de ambtenaren - gemeen telijk, provinciaal en rijks -een hele vrije dag. Komt de baby in de genuren dan wordt het heugiyke nieuws pas 's middags vla de nieuwsdienst be kend gemaakt dan wordt geen vry ge geven. Wat de werknemers in de particuliere bedrijven betreft: minister Veldkamp van Sociale Zaken heeft gisteren de ver hoord over de verschillende mogeiykhe- den en wensen. Daar tijdens dit onder houd geen onoverkomelijke bezwaren geuit werden, neemt men aan, dat op korte termijn een ministerieel adviefc aan het bedrijfsleven zal uitgaan. Ze kerheid. dat iedereen op de geboorte dag vryaf zal krijgen bestaat echter niet. Het advies zal van bedrijf tot bedrijf beoordeeld moeten worden. School-diplomazwemmen in Zweilandbad NEOMIST IN N00RDWIJKERH0UT p_ Timorstraat (hr van Dijk). Dipl. A: Yvonne Kleft, Paul Steyn, John van Egmond. Tonnie Kerkvliet. Dipl. B: Sjaak Bentvelzen, Gerard Bentvelzen, Hans Verhoog. Sumatrastraat (hr. Bartelsman). A: Lenie Brouwer. Ria Onderwater. Hans v. d. Wetering. Peter van Tongeren. B: John Slagwein, Nannie de Wolf. Herman Brouwer. Toob Lens, Nellie de Bruin, Fred Bleyenberg. Sumatra straat (hr. Brittyn). A: Je- sica Westerkamp, Wilma v. d. Veer, Marga Ruis. B: Atie Bey. Paul Seller. Loes van Bemmel. MarnUstraat hr. Klinkhamer). A: Joop Vlasveld. B: Martin Eygenbergen, Theo Prins. Boerhaavelaan (hr. Hettinga). A: Klaas Paardekooper, Leo van Veen. B: Plet Hillenaar. Gerard Looyestein, Rob bie Piekaar, Nico Bouwmeester, Wim Looyestein. Haarlemmerweg hr. van Elsen). A: Jan Bos. B; Jules Kuyer. Lusthof laan (hr. Lippits). A: Maria Dernee. B: Carla Verhoeven. Pelikaanstraat (mej. Bonnet). B Gonny Wltteman, Corrle Oudshoorn. Willem de Zwygerlaan (hr. Schuur man). A: Anneke van Berkel, Marja v d. Wllk, Els Boekee, Lia Zierikzee. Llneke van Egmond, Marja Petit, Ger- da van Leeuwen, Wim Nlevaart, Jifke Op dinsdag 28 maart a.s., derde Paasdag wordt Bert van Veld huizen. wiens ouders en familie op de Haarlemmertrekvaartweg 2 wonen, door mgr. H. Beel in de kloosterkerk in Wittem tot priester gewijd. Pater Van Veld huizen CssR zal zondag 2 april in de parochiekerk van St. Vic tor in Noordwijkerhout samen met zijn familieleden en de pa rochiegemeenschap de eucharis tie vieren. Dit vindt plaats om 9.15 uur. Die dag is er in het Retraitehuis St. Clemens. Kerk straat 80. van 15 tot 16 uur ge legenheid de neomist geluk te wensen. Rynsluirgersingol (hr. Bronner) Glel Leupen, Ritn de Vink. B: Trudie Kromhout, Willy Slera, Rla Slera, Paul van Hamersveld, Sjaan Harteveld, Eddy v. d. Veen, Peter Riemens, Wynand Bo- dery, Henk Sabee. Adriann Pauwstraat (hr. Berg). A: Marian Zwanenburg, Annelles de Mooy, Hanneke de Mooy, Albert Jan Wessel, Ronald van Duin, Theo Faes. B: Ada Beuning, Agda Mulder, Jan Peursum, Alida Kikkert. Gientje Doorduin, Thijs de Vries. Damlaan (hr. van Adrlchem). A: Freddy Overdyk. Marjo Janssen, Els v. d. Berg, Joke Kemper, Wim Kooloos, Aad Wijsman. Theo van Oort, Loes Ha- zes, Jos van Haarlem, Aad van Egmond. B: Henk Kerkvliet, Bea Werkhoven, George v. d. Kley, John van Steyn. Isanne Wysman. Dantlaan (hr. Fluyt). A: Robbie v. d. Zeeuw, Marlska Brussee, Els Pardon. Marco Klels, Rob Roelvlnk. B: Herman Strik. Wouter Vyibrlef, Gert Suurland, Petra den Ouden, Arle Peet. Slorm Buyslngstr. (mej. Wiersinga). A: Eduard Webber. Corrie Rijsdam. Ynake Beekman. B: Johan Boelee, Elly Roozema. Morsweg (hr. 81erat). A: Guus d. Weel, Marian Bey. Gert Bouma, Jan Jansen. Willy Gljsman, Paula van Huls. Hans van Meurs, Joke Meerland, Hannie Oostendorp. Stadhouderslaan i hr. v d. Brink). A: Theo ChrlsptJn, Connie Gressie. Mieke van Veen B: René Boelee, Henk van Vliet, Rob Roskam. Sjaak v. d. Wete ring, Gert Seller. Everdien v. Oosten, Lldy van Kampen. trie Octoherstraat hr. v. Weerlee). Marian Schipper. Marion van Wes- trlenen. Betty Burthen. Ton van Mun- steren, Wim Arbouw. B: René v. d. Lin den. Sjank Bekooy. Eddy Kanbier, Jaap Lalau. Piet van Vliet. Anja van Hoogen. ItoftliuizcrkiMlc (Ijr van Dalsen). A: Hans Koster, Ronnie Brouwer. Marjo lein de Zoete, Rob Stouten. B: Cor Man tel, Nico Rijsbergen. Peter de Winter. Andrea Westerbeek. Kees van Went, Wim Fakkel, Louis v. d. Hoeven, Yvon ne Bentveld Bosliuizerlann (hr. Duym). A: Yvon ne Mentzy, Thomas van Iersel, Jos de Helde. B: Connie Zonderop, Brigitte Lcidelmeyer, John van Schle, Peter van Haren, Bertram Wesselman. Keenedylann (hr. Drukker). A: Rik Bovenberg, Annelleke Hazeweyer, Piet Otte. B. Clara Hennekes, Peter Druk ker, Nico Pouw. Cesar Franekstraal 1 (hr. Rotteveel). A: Paul Hunk. B: Leo Lorist, Janka Kluivers, Marja Waalwyk, Polly Ho- genboom, Ben Ditmar, Hans Beekers. Cesar Franokstraat 5 (hr. v. Meeu wen). A: Lida Stroosnyder, Greet je Breeuwer, Jan Breel, John Kiel. B: Dlt- teke Doeleman. Henny Dubbelaar. Johan Wagenaarlann (hr. Cossee). A Wim Hamerllng, Paul van Rossen. Coen Coster. Marion Koning, Patricia Meer. Irma v. d. Heyden, Nelleke Celn- da. Elvira de Lannée de Betancourt. B Tineke Blikman, Clara van Es. Sara Plezier. Anke Brand. Marianne Meer. Joost Ras. Fred Wyiing, Dolf Liebert, Wllma van Strien. Da Costastraat hr. de Jong) bie Teunlssen. Elly Dieperink, Yvonne Brouwer, Loekie Guldemond. Ohreehtstraat (hr. Noorduin). A: Ma rlon Petersen. Marja Haasbroek. Onno de Jong. B: Marjan Zandbergen. Lydia Martljn, Erik Weeda. Telderskade (hr. v. d. Veen). A: Cor rie Dam, Annemieke v. d. Heljde, Willy de Ridder, Coble Marsée, Mark de Rooy, Jeannete Zwart, Marjan Zierikzee, Ron nie Bouwmeester, Tamara Kleinan, Ja- nlta van Drie B: Freda de Zwart, Mar- celine v. d. Plas, Alphons Delphorterle. Peter Profijt, Hermanus Bavelaar, Anja v. d. Berg, Marjan Koenen, Ellen Bey, Inge de Haas, Connie Schaafstra, Nan- da v. d. Water, Rens Henzen, Reza Bakker. Ter Haarkade (hr. v. Oudenhoven). A; Connie Brouwer, Wil van Dam. Mie ke Boot, Chris Scheeper, Peter Slinge- land, Joop Vors. B: Donatta Verver, Rob de Koning, Sjaak Wortman, Jaap Brouwer, Hans van Rooden, Fred Boo- Lorentzkade (hr. Ober). A: Tom Boogaard, Hans Schouten. Els Mazurel, Paul Hansen, Tom de Beer, Arnold Boon. B: Selma van Leeuwen, Suze v. d. Lucht, Frits Jfigers. Franchlmontlnan (hr. Wltteman). A: Inez v. d. Burg, Jeanette Verplancke, Sjef Maasdijk, Chris Deckers, Roel Hos- man, Gerrie Plkaar, Margo Witteman, Cor Droogh, Joke Verhoogt, Bram Ba- velaar. B: Simon de Man, Wim Koek, Ilco Burgering, Quirina Lagerberg. Adrie Wyrwas, Frans van Noort, Theo Owel. Lorentzkade (hr. van Duursen). A: Theo Vosters. Hennie Jansen, Thomas Stolker, Lldy Paardekooper, Barto Kriek, Ronald Boonekamp. B: Marian Coenen, Rob Plasschaer. Lammenschannweg (zr. Edith). A: Door v. d. Broek, Lia Rljksen. B: Lida Vieveen, Angelien Engelhart. Kernstraat hr. v. d. Scheun). A: Erik Kenter. Elly La lau. Ellen Kuneken. B: Gijabert v. d. Vos. Monique Jansen, Yvonne Paes. Michiel Leyzersvia, Els Janssen, Betty Sierat, John Beekman, Henk Kroone, Tineke de la Rle. an Yollenhovenkade (hr. de Vriea). Ellen Oudman, Roelanda Zierikzee. Dirk Everaarta, Ton van Iterson, Ab Stlkkelorum. Tannle v. d. Reyden, Ti neke Oom. Christine v. d. Sluis, Hans Verschoor, Ingrid Jonkers, Frans Kan bier. Gerard Feenstra. B: Anja Splin ter, Cor Stlkkelorum, Adorée van Heer- Ingevolge de gewyzigde Lager-onder- den. Joke van Es. Veronica Harsma. wijswet 1920 moet de gemeenteraad in Philip Geelkerken, Leonard Kasteleyn, een gemeente, waar meer dan één ou- Henk van Spyker, Angela Glans. dercommissie bestaat, een ouderraad Oppf-nhflnintraal (hr. v. Iterson) A: Instellen, of in plaats van een ouderraad voorgesteld, in feite een verslechtering zou betekenen van de verkeerssituatie op het kruispunt Persant Snoepweg-Aca- clalaan. Aan de raad wordt daarom voorgesteld de afsluiting van de Berken kade te handhaven. Opening tennis9elzoen A.s. zater dag 25 maart begint voor de Leider- dorpse tennisclub De Munnik het seizoen 1967. Dan zullen de banen worden open gesteld zodat, als het goed weer is, de liefhebbers een balletje kunnen slaan. Speciaal voor de nieuwe leden heeft het bestuur op zaterdagavond 1 april een kennlamakingaavond belegd terwijl op 12 april de heer L. Engelenburg voor de junioren de technische kanen en de spel regels van de tennissport zal bespreken. Bij voldoende belangstelling zal een he rencompetitie starten, dit op initiatief van het district Lelden. Met 4 gemeng de- en 1 herenteam zal De Munnik aan de zondagcompetitie deelnemen. Geboorte Oranjetelg Als de nieu we Oranjetelg geboren is zal er des avonds ln Leiderdorp een vereniglngs- defllé worden gehouden. Start en tijd worden tijdig bekend gemaakt terwijl verenigingen die zich nog niet voor deelname hebben opgegeven, dit nog kunnen doen bij Liethorps Boeckhuys, Hoogmadeseweg 13. Spreekuur burgemeester. De bur gemeester van Leiderdorp zal volgende week spreekuur houden op woensdag morgen 29 maart van 910 uur. Schaken Voor de onderlinge com petitie van de Leiderdorpse Schaak vereniging werden de volgende partijen gespeeld: Ph. Goedhart-A. W. F. Geer- lings 1—0, J. Pool-S. Wels 1—0, W. Goedhart-J. Verdyn C. van Tol- P. C. v. d. Leek 1—0, M. Splinter-G. C. Verschoor afg., R. v. d. Zwan-J. M. v. d. Maat 1—0, J. den Hoed-J. M. Hak afg., H. Hoogenkamp-M. Flohr 10, W. Goedhart-J. Pool afg.. S Wels-J. Verduyn P. C. v. d. Leek-J. H. v. d. Velde 0—1, P. C. v. d. Leek-R. Marbus 10, H. Hoogenkamp-J. den Hoed W—M. Leidse archeologen vinden oude geschriften Nederlandse archeologen onder lei ding van prof. dr. H. J. Franken van de Leidse universiteit hebben in Jor danië, ten noorden van Jeruzalem ge schriften gevonden die even belang rijk moeten zijn als de enige jaren geleden ontdekte rollen van de Dode De geschriften zijn gevonden bij de uitgraving van een gebouw dat ver moedelijk een heiligdom is geweest en omstreeks 2500 jaar voor Christus door een aardbeving moet z(jn verwoest. De teksten zijn geschreven met een penseel in zwarte en rode inkt. Prof. Franken meent dat zij in het Ara mees of het Hebreeuws zijn gesteld uit de zesde eeuw voor Christus, in tijd van Cyrus de Grote van Perzië. Subsidie voor begraafplaatsen te Oegstgeest VOORSTEL VAN B. EN W.: ƒ5000.- per jaar voor alg. begraafplaats ƒ2500.- voor r.k. kerkhof Oegstgeest neemt deel aan seriebouw gymzalen In de raadsvergadering van 26 okto ber 1966 hebben b. en w. toegezegd" d« mogelijkheid van een tegemoetkoming voor de bijzondere begraafplaatsen op nieuw te bezien. zy hebben by een twintigtal gemeen ten gegevens opgevraagd. Dit zijn in hoofdzaak ongeveer even grote plaatsen. Er zijn echter ook enige grotere plaat sen bij t.w. Amstelveen, Dordrecht Emmen. Uit de ingekomen gegevens biykt dat ln doorsnee de jaarlijkse tekorten de algemene begraafplaatsen zich be wegen tussen 5000,- en 1(1,000 hec tare. Hiermede hangt samen de kwes tie van de tarieven. Een vergelijking van de tarieven in de verschillende gemeenten is niet geiyk gebleken. De indruk is wel kregen dat de tarieven by de bijzondere begraafplatsen in onze gemeente niet ongunstig afsteken (d.w.z. niet te laag zijn) in vergeiyking met wat elders wordt geheven. De destijds getrokken conclusie dat de begraafplaats De Groene Kerk een vry duur onderhoud heeft, is echter wel juist gebleken. Daar de begraafplaats bij de Groene Kerk groter is en ook in de praktijk meer het praktische karakter van alge mene begraafplaats zal hebben dan de rooms-katholieke begraafplaats is billijk daarmee wat het bedrag der te gemoetkomingen betreft rekening te houden. Voorshands zien b. en. w. nog geen methode de bijdragen naar objectieve normen te bepalen. Wanneer zij in de toekomst daar wel de kans voor zien, zullen zy niet aarzelen voor te stellen de wijze van „subsidiëring" te herzien. Voor het ogenblik achten zij het billijk te rekenen vanaf het jaar 1967 voor de begraafplaats bij de Groene Kerk 5000,- per jaar vergoeding toe te ken- ïn en voor de r.k. begraafplaats 2500. Het kerkbestuur heeft geantwoord dat het voornemens ls door een halfjaar lijkse aankondiging in de Oegstgeester Courant daaraan bekendheid te geven. en w. stellen de raad voor in bo- voorgestelde zin te beslissen. samenwerking Noordwtjk te a gymnastiek- Er zijn plannen om met Leiden, Katwyk komen tot seriebouw lokalen. Het gaat hier om een project, ontwor pen door de Vereniging van Nederland se Gemeenten in samenwerking met de Nederlandsche Heide Maatschappij. Voor onze gemeente is nog een gym nastieklokaal nodig in Oegstgeest-N. Om gereed te zijn een dergeiyk project te verwezenlijken, zodra de samenwer- cieringsmiddelen bezitten, is het nodig voor de verdere uitwerking over eer voorbereidingskrediet ad 800,— te be schikken. B. en w. stellen voor dit bedrag be schikbaar te atellen. OPENBAAR LAGER ONDERWIJS veen. aecr. idem; A. G. Bijleveld, voorz. Meissner-Gerlach, secretaresse, secr. idem; K. Bakker, vorz. oudercomm. 3e openb. school; mevr. C. D. H. Mus- Koorn, secr. idem. Aanleg speelveld bij Willibrordlaan Er zyn plannen om met Leiden, Katwyk komen tot seriebouw lokalen. Het gaat hier i Noordwyk te n gymnastiek- projeot straatweg 163 alhier, landerijen gelegen ontworpen door de Vereniging tussen de rijksweg en de Pastoorswete- derlandse Gemeenten ln samenwerking rint verpacht voor het tijdvak 1 juni tot m« de Nederlandae Helde Maatschappij. - - Voor Oegstgeest is nog een gymnastiek lokaal nodig ln Oegstgeest-Noord. Om in staat te zyn een dergelijk project te verwezeniyken, zodra de samenwerken de gemeenten hiervoor de nodige finan cieringsmiddelen bezitten, ls het nodig voor de verdere uitwerking voorhereldingskredlet ad 800.- te be schikken. B. en w. van Oegstgeest stel len de gemeenteraad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. 31 december 1966. De totale oppervlak te bedraagt 4.77.30 ha. terwijl de pacht prijs over genoemde periode door de Grondkamer is vastgesteld op 389,76. De heer v.d. Putten heeft gevraagd of hy het land voor het jaar 1967 op nieuw kan pachten. Daar de gemeente over deze landerijen dit jaar nog niet behoeft te beschikken, hebben b. en w. hiertegen geen bezwaar. De commissie voor openbare werken heeft echter -in verband met plannen om op het terrein tegenover de Willibrordlaan een speel veld aan te leggen,- verzocht hiermede reeds thans rekening te houden. In verband hiermede stellen b. en w. voor van bedoeld terrein een gedeelte van 4640 m2 buiten de verpachting te houden, zodat te allen tijde daarover kan worden beschikt. B. en w. stellen der- gemeenteraad halve voor aan de heer J. v.d. Putten finstelling van voor het tijdvak 1 januari- 31. december 196Ï; V.80.90 nff land te verpachten voor een pachtsom van 603,17. Als bijko mende voorwaarde dient te worden be paald, dat de heer v.d. Putten de polder sloten voor zijn rekening moet onder houden en dat hij de heer L. H. Heems kerk overpad moet verlenen, zodat deze zijn land kan bereiken. Ouderraad voor openbare scholen Oegstgeest stellen de r over te gaan tot de instelling van een ouderraad voor het openbaar lager onderwijs. Voor de ouder raad, welke samengesteld dient te zijn uit personen, die reeds zitting hebben in een oudercommissie, worden voorge dragen: dr. D. Ruiter (voorz.), mevr. H. H. van Driel - Hoogeveen, A. G. Bij leveld, mevr. W. Metssner - Gerlach (secr.), K. Bakker en mevr. C. D. H. Mus - Koorn. Martin Lathouwers. Anja de Groot, Dirk-Jan Binnendijk. B: Marcel Vroom, Koos Zitman, Sjaak Kranenveld, Katja Adriaansche. Josine van Ee. Oppcnheimstraat (hr. Poodt). A: Erik-Jan Huiberts, Yvonne Piket, Frans Neiis8en, Raymund Kluivers. B: Roland Nooyens, Johan Kroone, Nico van Dyk. Du Rleustraa^ (hr. Ravensbergen). Rob v. d. Veld. Rob van Ginkel, Jct- van Sonsbeek, Rutger Tan. B: Wil liam v. d. Wijngaard, Willem Entzlnger, Richard v. d. Berg, Amerentia Koert, Dorien van Leeuwen, Jolanda Heems kerk, Karei van Delft, Marijke Teeuwen, Jan Bodry. Asserstraat (hr. Sleeboom). Kees Vreeken, Yvonne Grondsma, Annemarie Koning, Jan Willem de Jong. B: Aad Knetsch, Dolf Pleiter, Inge de Vos, Evert Kronemeyer, Flen Houweling. Burgerlijke stand Geboren: Willem z.v. P. J. G. v. Rijn en A. Pikaar; Anton Frans z.v. K. Kwestro en A G. Rombout; Geoffrey Edgar z.v. A. L. v. 't Oostende en A. G. Schultz; Erik Ronald z.v. W. J. Stavleu en B. C. W. Sloos; Robbert- Jan z.v A. J. Schoonbeek en A. J. Hoe vers; Adriana Lourense d.v. J. Fla- man en N. v. Vierzen; Francina Ca- tharina d.v. D. M. Boelee en F. C Harteveld; Gert Jan z.v. H. Natzijl en M. E. Westhoek; Martien z.v. W. R. v. Diest en B A. de Weerd; Monique d.v. J. de Vrind en A. Vermond; Peter Wil lem z.v. P. Ouwehand en J. H. J. Guyt. Overleden: J. Schlagwein 61J., m.; M E. Tuinhof de Moed 93 j.. w.v. J. Selier; J. J. Roman 87 j„ m.; H. J. v.d. Zwet 45 i., e v. J. L. J. de Jong; H T. Hazebroek 63 J., «.v. J.W. J. ten Have. Gehuwd: J Roeloffs en A. L. Lam- binon; S. Halbertsma en C. J. Spieren burg WASSENAAR SCHOOLJEUGD PLANTTE BOMEN Gisteren hebben jongens en meisjes van de hoogste klassen van vier scho len uit het zuideiyk deel van de gemeen te deelgenomen aan de jaariykse boom feestdag en jonge laanbomen geplant langs nieuwe straten In het uitbreidings plan Zijlwaterlng. De Jeugd kwam by- een in de gymnastiekzaal van de Euro- paschool, waar burgemeester mr. W. J. Geertsema ter inleiding een woordje sprak over de betekenis van bomen en bossen. Nadat de heer A. Vaandrager, hoofd van de plantsoenendienst nog iets verteld had over de wfjze van planten begaf de Jeugd zich naar de Van Groe- neveltlaan en de Starrenburglaan, waar vervolgens onder toezicht van pereoneel van de plantsoenendienst 90 Jonge Hol landse Iepen werden geplant. In de Bu- ropaschool kregen de jongens en meisjes tenslotte een tractatie en werden enkele toepaseeljfke films vertoond. schoolraad. Het komt b. en w. voor dat gezien de brede samenstelling en de meer uitge breide taak van een schoolraad een der gelijk Instituut meer zal voorkomen in grotere gemeenten en geven zy er de voorkeur aan .alleen een ouderraad in te stellen. Wanneer de gemeenteraad tot deze Instelling besluit kan deze ou derraad onmiddeliyk in functie treden. B. en w. hebben reeds overleg ge pleegd met de oudercommissies over de samenstelling van de ouderraad. Voor de eerste maal zal deze raad uit de vol gende leden bestaan: Dr. D. Ruiter, voorzitter, voorz. oudercomm. Terwee- school; mevr. H. H. van Driel-Hooge- oudercomm. Floraschool; mevr. W Het bestuur van de woningbouwver eniging Buitenlust is enige jaren gele den begonnen met de verbetering var haar drie vooroorlogee woningwetcom plexen. Een bedrag groot 70.999,- werd uit het gemeenschappelijk fonds en een be drag groot 120.500,- als bouwvoor- schot verleend voor verbetering van bouwplan I (27 woningen aan de Rljn- zichtweg). Thans zijn plannen ingediend voor verbetering aan bouwplan n (34 wonin gen aan de Balistrat en 2 aan de Florea- straat). De verbeteringen betreffen in hoofdzaak het wyzigen van verschillen de douchecellen, het vervangen van de bestaande schuurtjes door prefab be tonnen schuren; het verbeteren van ver schillende raamkozynen en het wyzigen van de rioleringen. De totale kosten van de verbetering belopen een bedrag groot 286.805.— Na overleg met de Minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening is tol een kostenverdeling gekomen, waar mee het bestuur van Buitenlust akkoord gaat. Voor rekening van de gemeente komen: a. te verlenen gemeentelijk voorschot, waarvoor 't ryk op zijn beurt rijksvoor- schot aan de gemeente verleent (geld lening ad 4 b. bijdrage k fonds perdu uit het by de gemeente aanwezige gemeepschap- peiyke fonds (volgno. 637 sub a der be groting) 50.000,-. De minister gaat er van uit, dat de woningen na de verbeteringen nog ten minste 25 jaren bewoond kunnen wor den. Daar de werkzaamheden ten dele een verhoging van het woongerief wordt verkregen kan de huurprijs, welke thans Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden ver zocht dit voor de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op post rekening no. 103003 van De Leidse Courant, Papengracht 32, Lelden. De abonnementspryzen xtjn: per maand 3,97 per kwartaal 11,90 per kwartaal per post ƒ15,40 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite Indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de girodienst laat overschryven. Op aanvraag zenden wfl U gaarne een opdrachtformulier toe. ABONNEMENTEN-ADMINISTRATIE ,DE LEIDSE COURANT 48.20. 50,70 en 56,55 per maand bedraagt, worden verhoogd met 10,15 per woning per maand. Woningbouw Het bouw- en aannemersbedrijf A. W. v.d. Poll N.V. te Heemstede is voorne mens aan de Terweeweg tegenover de Anna v. Burenlaan een blok van drie woningen te bouwen. Ten einde ter plaat se het trolttoir te kunnen verbreden heeft voornoemde N.V. zich bereid ver klaard een strook grond ter grootte van 12 m2 gratis aan de gemeente in eigendom af te staan. Hierdoor zal het trottoir op geiyke breedte kunnen ko men als het aangrenzende trottoir op de hoek van de Terweeweg dyek. PAUZE MOEILIJK TE VERKOPEN Ook als men de gave van het geloo! heeft, is het de moeite waard de grond slag. waarop dat geloof staat, te on j derzoeken. Het christendom rust na-I melijk op een leeg graf en op het ge' tuigenis van een beperkt aantal vrien den. dat Christus herleefd was. Hur getuigenis houdt bovendien dikwijl» in, dat zij hun vriend pas herkenden, als hun het geloof daartoe gegeven werd. Maria Magdalena dacht, dat het de tuinman was. De Emmaüsgangers nodigden hem aan tafel als een ont wikkelde vreemdeling. De apostelen geloofden het aanvankelijk niet, zelfs toen Hij onverwacht in hun midder. Historisch is het onverklaarbaar; hoe het christendom zulk een vlucht Jcon nemen op het getuigenis van een vriendenschaar, die bestond uit wan kelmoedige en onaanzienlijke lieden Hun getuigenis was: de in Jerusalem als een slaaf gekruisigde Jezus is her leefd en Heer der wereld. Zij werden erom uitgejouwd, geslagen en gefol terd. Ook al hebben zij Hem gezien het leek een hopeloze onderneming dat te „verkopen". Ook nu nog. „Om-i dat je Mij gezien hebt, Thomas, heb je geloofd. Zalig zij, die niet gezien! en toch geloofd hebben. Het geloof is de gave van de herkenning: „Vrede zij u. Ik ben het". LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 23-29 maart zijn door de KFC als volgt gekeurd. Camera: Hoe steel ik een miljoen (a. 1.) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De spion met het kanten broekje (a. 1.) Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 Luxor: Brokkenpiloten (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Studio: Merlin de Tovenaar (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Goed geschoten Matt Heli (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Alvarez Kelly (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Ie en 2e Paasdag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Het leven heeft hoogte- en dieptepun ten: leder krygt er zyn deel van. Tafeltenniscompetitie afdeling Den Haag De uitslagen van de wedstrijden, die de afgelopen week in de tafeltenniscom petitie van de Afdeling Den Haag. waai toe ook de verenigingen uit Leiden e omgeving horen, zijn gespeeld, lulden: Heren Al: DDC 3-Phoenix 1 0-10; Sportief 1-De Treffers 3 4-6. A2: VW 1- Excelsior 2 1-9; NKF 1-Pit 54 1 5-5. A3 Salamanders 3-DHC 1 10-0; DSB 1- Scylla 4 3-7. BI: Scylla 5-Sparkler 1 5-5; Te Werve 1-St. H. STB 5 6-' B2: Steeds Vooruit l-Salamanders 6-4; Den Burcht 1-DOCOS 3 7-3. B3: de Hof- H. Rustenburg 1-DOCOS 4 6-4; Gosslma 4 ATTC 2 9-1. MARKTBERICHTEN DEN BOSCH, 22 maart. Vee Aan voer totaal 6021; runderen 2687, gras kalveren 887, vette kalveren 523, nuch tere kalveren 1663, schapen 194, lam meren 67, slachtrunderen 667. Prijzen: melkkoeien 1025-1675, guste koeien 850-1300, graskalveren 400-610, kalf- vaarzen 1170-1650. klamvaarzen 975- 1190, pinken 600-825, nuchtere kalve ren 75-210, weideschapen 90-130, scha pen met lammeren 165-245, slachtrun deren extra kw. 4.70-5.00, id. Ie kw. 4.35-4.60, id. 2e kw. 3.85-4.25, id. 3e kw. 3.65-3.80, vette stieren 3.90-4.60, worst koeien 3.30-3.55, vette kalveren le kw. 3.40-3.75, id. 2e kw. 3.15-3.35, id. kw. 2.85-3.05, nuchtere slachtkalveren 1.30-1.60 (p. stuk 35-60), vette scha- 90-145, vette lammeren 70-110. aanvoer, handel en prijzen: melkkoeien, minder, flauw, prijshou dend; guste koelen, flink, redeiyk, niet veel veranderd; jongvee, groter, kalm. nauw prijshoudend; vette kalveren, gewoon, levendiger, vaster; nuchtere slachtkalveren, minder vlotter, anderd; schapen en lammeren, ruimer, beter, stijver; slachtvee, minder, wil lig, duurder. TER AAR, 22 maart. Groente Witlof 1. 1.25-1.38. id. 2. 95-1.15. id. stek 74-76, spinazie 55-76, id. B 40-46, komkommers 67. id. krom 72, rabar ber 65-83, prei 48-53, spruiten 72 alles alles per kilo, sla 14-22. komkommers 44-61 per stuk, radijs 25-31, id. B 16-23, selderij 6 per bosje. LEIDSCHENDAM, 22 maart. Eieren Aangebracht waren 64600 kippe- eieren. De noteringen waren voor: 4100 eieren no. 0 15.70-16.80, 16500 no. 1 14.50-15.35, 21800 no. 2 13.90-14.95. 10900 no. 3 13.50-14.25. 7800 no. 4 12.30- 13.00. 1800 no. 5 11.30-12.00, 70 no. 6 10.20-10.80. 900 kneus I 9.90-11.50, 100 id. II 12.05, 26 kievitseieren 1.30 p. st., 360 eende-eieren 10.00-14.70, 42 ganze- eieren 0.76 p. st. Volgende veiling op woensdag 29 maart a s. RIJNSBURG, 22 maart Bloemen J"ulpen: Pink Attraction 185-200, Pre ludium 100-135, Aladin 300-325, Lus tige Witwe 100-135, Eddy 90-105, Sweet Harmony 300-325. Prunus 185-200, Hol lands Glorie 200-225, Parade 150-165, Oxford 135-150, Red Giant 130-145, Apeldoorn 135-150, Winter Queen 125- 150, White Virgin 180-200, Bellona 125- 135, White Sail 150-165. Queen of the Night 180-200, Lefebers Favonrite 160- 180, Prominence 135-150, Freesia's: Golden Yellow 60-125, Stockholm 60- 125, White Swan 125-150, Snow Queen 100-145, Pimpernel 100-125, Hyacinten gemengd 80-125 alles per bos, Amaryl lis 35-38 p. kelk, Anthurium 165-215, Eucharis 135-150, Gerbera 38-45, Iris- sen 18-25, Am. Anjers: Witte Sim 60- 70, Rode Sim 30-40, Rose Sim 28-35, Crowly Sim 28-36, Carry Sim 30-41, Dusty 30-39, Arthur 40-45 p. st., Nar cissen: Carlton 200-400, Fortuna 150- 300, Golden Harvest 200-400, Unsur passable 300-450, Anemonen 450-900 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 22 maart Bloemen Am. Anjers: Sim rose 34- 5, Sim rood 26-41, Sim wit 59-68, Sim Arthur 36-47, Keefer 42-49, Farah Di- ba 42, Esperance 38, Rozen: Garnette en Carol 24-41, Zorina 37-39, Coral Princess 47-52, Baccara 64-71, Carla 54- 62, Tradition 34-49, Velvet Times 33. Blauwe druifjes 19-38, Anemonen 48- 93. Troschrysanthen: Luyona 2.85. In dianapolis 3.25-3.50, Freesia's: Apollo 1.30-3.10, Yellow Stone 1.70, Gold Coast 68-1.05, Snow Queen 69-97, Gloria So- lis 78-1.05, Golden Yellow 70-138, Stock holm 81-1.08, Pinkola 85-1.10, Narcis sen (glas) 30-95, id. (natuur) 15-37, Tulpen zoals Diplomaat, John Gay, Lustige Witwe, Rose Copland, Paris, Cordel Huil, v. d. Eerden, Carara, Peerless Pink, Reforma, Beauty of Vo- lendam, Bellona, China Pink 1.00-1.45, Apeldoorn 1.10-1.55, Prominence 1.25- 1.55, Sweet Harmonie 1.25-1.60, Ath- leet 1.65-1.75. Alladin 1.85, Queen of the Night 1.75, Spring Song 1.70, Dub bele tulpen 90-1.15 per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4