Hulshoff Internationale Muziekweek te Leiden Bij twintigjarig feest van de Het belooft een groots evenement te worden Rijdt op aangewezen wegen naar de bollen 't Gaf blijde gezichten toen onze medewerkers hoorden dat ook zij (net als U) op 2e Paasdag vrij zijn. Dl LEIDSE COURANT rve viering van het twintigjarig bestaan van de Leidse Jeugd Actie krijgt, met Pasen als middelpunt, een hele week lang een bijzonder muzikaal accent. In tientallen Leidse ge zinnen wordt onderdak verleend aan bijna 90 buitenlandse jongelui, Zwitsers en Duitsers, die samen met het Jeugd- kamerorkest Leiden een veelbelovend internationaal muziek festijn gaan opbouwen, een jeugdmuziekweek. Zwitsers en Leidenaars kennen elkaar al van wederzijdse bezoeken sinds 1959 en de jonge Duitsers kwamen met Leiden in contact toen zij vorig jaar in Rijnsburg de opening van het nieuwe raad huis muzikaal opluisterden. Komende Paasweek vormt wel het hoogtepunt in deze driezijdige vriendschapsband: men komt gewoon by elkaar aan huis, gaat wat zien van de schuchtere lente in het Hollandse bollenland en bovendien komt men om iets te presteren. Leiden kan kennismaken met de hoogstaande resultaten van serieus opgevatte muziekbeoefening door jonge amateurs, die reeds een reputatie hebben gevestigd. Bijna 90 jonge Zwitsers en Duitsers komen banden verstevigen ZATERDAGMORGEN arriveren de 50 Zwitserse gasten in restaurant Zomer- zorg aan de Stationsweg: het Jugendorches- ter Ziirich, dat in de vyftlger jaren model heeft gestaan voor het Jeugdkamerorkest Leiden, was in 1959 en 1962 al in de Sleutel- ij stad om zyn uitstekende kwaliteiten te be- wijzen onder de enthousiaste leiding van Georges Scherrer. Het orkest, dat als beschermheer de wereldberoemde cellist Pablo Cassals heeft, maakte in de loop der Jaren al concertreizen naar Oostenrijk, West» Dnitsland, Zuid-Frankrjjk en Nederland. De Zwitsers hebben reeds te kennen gegeven, dat voor hen dit hele jaar draalt om het deelnemen aan de Internationale jeugdmuziekweek te Lelden. HARD GEWERKT Dinsdagmiddag komen de 30 leden van het Streich- orchester Flirst Johann Moritz Gymnasium uit Hüttental- Weldenau op het Gerecht aan. Na de ontmoeting ln RQnsburg met de Leidenaars kreeg het Jeugdkamer orkest Leiden een uitnodiging voor een concertreis naar HUttental die een geweldig succes werd. Het Duitse tegenbezoek wordt daarom des te meer op prijs gesteld. Dirigent is de muziekdocent Joachim Hildebrand, die bij de voorbereiding op het Leidse muziekfestival niets aan het toeval heeft overgelaten en hard met de orkest leden heeft gewerkt om in Leiden goed voor dag te komen. De Leidenaars weten zelf nog van hun bezoek ln juli 1966 tot welke voortreffelijke verklankingen deze gymnasiasten kunnen komen. Wij in Leiden wachten het optreden van dit jeugdorkest, wiens roem al vooruit ge sneld is, met belangstelling af. STIMULERENDE WERKING. die feitelijk geen krans behoeft: het I Jeugdkamerorkest Leiden, dat onder de be- I f kwame en inspirerende leiding van een ras- I musicus als Henk Briër ln de korte tijd van zijn bestaan al volop lauweren heeft geoogst Het eerste concert werd gegeven op 15 april 1961 in het Leidse Gymnasium. In amper zes jaar heeft het orkest, dat 35 leden telt en in novem ber 1964 werd uitgebreid met een B-afdeling van 16 nog jeugdiger musici, aanzien verworven. Niet alleen ln ae eigen stad, maar ook op tournees ln West-Duitsland en Zwitserland. Het Jeugdkamerorkest Leiden is een ensemble, dat hard werkt en er gaat zo'n stimulerende werking vanuit, dat jongelui, die in hun vrije tijd opgaan in de edeie kunst van het muziek maken, in het orkest zelfs een basis gevonden hebben voor een verdere carrière en van de muziek hun beroep hebben gemaakt. Een eminent voor beeld is de talentvolle fluitist Rien de Reede, een van de gangmakers van het kamerorkest en nu al interna tionaal uitblinkend als solist. Er wordt in het Jeugdkamerorkest Leiden, vaktech nisch en artistiek begeleid door Henk Briër, met veel plezier gemusiceerd, maar steeds wordt daarbjj een uit spraak van de beschermheer van het orkest, de violist Theo Olof, voor ogen gehouden: „Het spelen ln een goed jeugdorkest Is de beste leerschool voor jonge musici, die later de plaatsen in de grote beroepsorkesten zullen Innemen". GEZAMENLIJK SLOTCONCERT Er wordt door de drie jeugdorkesten de volgende week intens gerepeteerd voor het grote slotconcert, dat door de drie gezelschappen tezamen gegeven wordt als „Inter nationaal Muziekweekorkest" op vrijdag 31 maart des avonds in de Stadsgehoorzaal. Uitgevoerd wordt dan een Nederlandse première van Jos. Haydns Symphonie no. 97, onder leiding van gastheer-dirigent Henk Briër. Het moet de bekroning worden van een ideaal, dat de drie jeugdgroepen zich gezameniyk hebben gesteld: het versterken van een Internationale, onderlinge band, beter begrip voor elkaar en niet ln het minst het scheppen van veel muzikale schoonheid voor zichzelf en voor anderen ln het gastvrije Lelden. MUZIEK EN ANDERE ONTSPANNING f: hebben doorgebracht by de gastfamilies beginnen de muzikanten hun concertenreeks i 3p dinsdag 28 maart in De Lakenhal met een I kamermuziekavond. De dag daarop wordt j door de Duitsers gespeeld in de Leidse Mu- j zlekschool aan het Rapenburg en 's avonds is er een uitvoering van jeugdwerken van Mozart in de St.-Antoniuskerk in Zuid-West door het Zwitserse orkest. Het programma werd eerder al met zeer veel succes ten gehore gebracht ln de Tonhalle Zürich. Donderdags hoopt men op fraai strandweer, want dan koerst het gezelschap gasten naar Noordwijk en Katwijk. Die avond concerteren de HUttentalers in het raadhuis van Rijnsburg. Vryaagmiddag worden de deel nemers door het gemeentebestuur ten stadhuize ontvan gen en 's avonds vangt het reeds eerder gememoreerde slotconcert aan. Zaterdag is het „Feierabend", dan gaat het op de Keukenhof aan en wordt in het Leidse Volkshuis gegeten. Het slotfeest 's avonds voor gastenheren en -vrouwen is eveneens in het Volkshuis. Zondag komt het afscheid na vele rijke ervaringen, met biyde, dankbare harten waarschijnlijk. En ongetwijfeld zijn de banden nog hech ter geworden dan ze al waren en zitten de bijna 150 jonge muziekbeoefenaren al weer boordevol plannen voor de toekomst. Het lustrumfeest van de weidse Jeugd Actie zal, naar wij nopen, zeer velen nog lange tiji heugen. ADVIES VAN DE RIJKSPOLITIE Met het oog op de te verwachten drukte op de wegen naar en in de bollenstreek tijdens de bloeitijd heeft de commandant van het district Lei den der Rijkspolitie een aantal richt lijnen gegeven ten behoeve van een zo vlot mogelijke voortgang van het verkeer. Daarbij zullen geen „dwin gende geleidingen" plaats hebben, ten zij de „intensiteit van de aanvoer ver tragend gaat werken op de afvoer." Het personenverkeer uit noordelijke richting met bestemming de „Keuken hof", kan het autoparkeerterrein van de tentoonstelling bereiken zowel via de Loosterweg, de Venenburgerlaan als de Hyacinthenlaan. Het toerwagen- verkeer dient via de Rijksstraatweg (Rijksweg 8), de Veldhorststraat in 't centrum van het dorp Lisse en de Stationsweg naar de autobusparkeer terreinen bij Keukenhof te rijden. Het verkeer uit zuidelijke richting rijdt over de Rijksstraatweg (Rijks weg 8) via Vuursteeglaan, Spekkelaan en Van Lyndenweg naar het autopar keerterrein, c.q. de autobusparkeer- lerreinen van „Keukenhof". Het verkeer komende vanuit Haar lemmermeer wordt via de rondweg te Lisse rechtsaf noordwaarts, vervolgens over Rijksweg 8 zuidwaarts, via Veld horststraat en Stationsweg geleid. De brug over de ringvaart van de Haar lemmermeer te Lisse mag niet wor den gebruikt voor toerwagenverkeer. Het verkeer komende van de kust- Doorgaand verkeer Het algemene verkeer wordt drin gend aangeraden de bollenstreek te vermijden. Het verkeer vanuit 't noor den over Rijksweg 8 rijdt naar keuze door het dorp Lisse of over de rond weg van Lisse. Het doorgaande ver keer vanuit het zuiden volgt deze rondweg. In geval van noodzaak wordt het verkeer met bestemming de „Keuken hof" dwingend via een van de boven- aangegeven routes geleid. Voor de corsodag (29 april) worden t.z.t. afzonderlijke richtlijnen gegeven en maatregelen bekend gemaakt. Stadsgehoorzaal weer showroom Al in het prille begin van de lente bekijken de huisvrouwen hun huis raad met kritische blik: alle versleten en doorgezakte meubels gaan de deur uit, in het teken van de vernieuwings drang van de grote voorjaarsschoon maak. Buiten verjongt de natuur zich. Da takjes beginnen uit te lopen en de bollenvelden lokken de sportieve toe rist, die graag op het zadel van de fiete geniet van de kleurenrijkdom. Enkele Leidse winkeliers haken in op de vernieuwingsplannen van moeder de vrouw en pa de sportfietser met een grote show in alle zalen van de Stadsgehoorzaal. De fa. Langezaal toont een groot assortiment bankstel len, eethoeken, bergmeubels, slaapka merameublementen, kinderwagens en wasmachines, om de voornaamste ar tikelen te noemen. Fietsen en brom fietsen, waaronder opmerkelijk zijn een opvouwbare fiets en de z.g. little Honda met de motor op het achter wiel gebouwd, worden tentoongesteld door de fa. Van Zijp. De fa. Vogels uit Wassenaar neemt aan de show deel met een collectie geluidsappara tuur, als radio's, platenspelers en bandrecorders. Voorts kan men in de Stadsgehoorzaal een sneltekenaar aan treffen, een kleine dameskapsalon en een stand van dé Actie '67 voor de Leidse Sporthal. LISSE 31 maart a.s. hoopt de heer J. Neder- pelt, Jullanastraat 170 te Lisse, de dag te herdenken waarop hy 50 Jaar geleden in dienst trad by het Loodgieter»- en Verwarmlngsbedryf Hoes, Grachtweg 35, Lisse. Op de viering biervan komen wy nog nader terug. Programma Intern. Jeugdmuziekweek Leiden Zaterdag 25 maart 11.30 aankomst Zwitserse deel nemers Café-Restaurant Zomer- zorg - bovenzaal Stationsweg 35a Ontvangst en verdeling gasten over de gastadressen. 's Mid dags en 's avonds: vrij. Gedurende de beide Paasdagen zijn de gasten toevertrouwd aan de goede zorgen van de gast families. Dinsdag 28 maart: 13 uur aankomst Duitse deelne mers in Huis over 't Hof, Ge recht 10: ontvangst en verdeling gasten over de gastadressen. 1016 uur repetities in het Rijn land Lyceum Tromplaan 1 tc Oegstgeest, voor gezamenlijk concert op 31 maart a.s. en voor de kamer-muziekavond. 20.00 kamermuziekavond in de grote Pers van het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal". Programma: M. BLAVET - So nate no. 4 „La Lumagne" Rien de Reed, fluit; Theo Bles, piano. F. SCHUBERT - Arpeggione so nate, Harro Ruysenaars, cello - Ada v.d. Bent, piano. B. MARTINU - Sonate no. 1 - Rien de Reede, fluit - Theo Bles, piano. J. HAYDN - Divertimento voor fluit, hobo, klarinet, hoorn en fagot. „Chorale St. Antoni" - Blaasquïntet Jugendorchester Zürich. J. BRAHMS - 2e sonate A-dur opus 100. Else Bongers, viool - Birgit Schaedler, piano. W. A. MOZART - Klarinet quin tet A-dur K.V. 581. Quintet Fürst Johann Moritz Gymnasium. Hüttental: Gunnar Taubitz, kla rinet; Fritz Behr en Fritz Sten- ger, viool; Joachim Hildebrand, altviool; Christiaan Hickel, cello. Woensdag 29 maart: 1012 uur gezamenlijke repeti tie in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. 15.00 concert in de Leidse Mu ziekschool, Rapenburg 22 door het strijkorkest van het Fürst Johann Moritz Gymnasium Hüt tental. Dirigent Joachim Hilde brand; solist: Gunnar Taubitz, klarinet. K. STAMITZ - Concert voor kla rinet en orkest no. 3 B-dur. BELA BARTOK - 10 stukken uit het „Kavierbuch für Kinder", bew. Leo Weiner. J. S. BACH - 4e Brandenburgse concert G-dur BWV 1049. Rein- hard Goebel en Ulrike Arnzt, blokfluit. Fritz Behr, viooL MOZARTCONCERT (Jeugdwer ken) - 20 uur in de St. Antonius- kerk - Vijf Meilaan, hoek Chur- chilllaan te Leiden Z.-W., door het Jugendorchester Zürich; di rigent Georges Scherrer; solis ten: Margarete Luginbühl, sopr., Roger Widmer, tenor. Programma - Ouverture „Lucio Silla" K.V. 135. „Galimathias Musicum" K.V. 32. Laatste deel: een fuga over het lied „Willem van Nassau". Sub tuum praesidium K.V. 198 Motet voor sopraan, tenor en strijkorkest; Aria voor sopraan tenor en strijkorkest. Aria voor sopraan en orkest K.V. 23. „Con- servati fedele"; Aria voor tenor en orkest K.V. 21 „Va, dal furo portata"; Symphonie in D-dur (de tweede) K.V. 19. Donderdag 30 maart: 's morgens - 's middags bustocht naar het strand Noordwijk en Katwijk. Vertrek 10 uur vanaf het Station. 20.00 uur concert in het Raad huis te Rijnsburg door 't Streich- orchester Fürst Johann Moritz Gymnasium Hüttental. Program ma als woensdagmiddag! 19.30 - 22.00 gezamenlijke repe titie in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest Vrijdag 31 maart: 12.00 ontvangst door het gemeen tebestuur in de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis. 15.00 - 16.30 generale repetitie in 't Rijnlands Lyceum te Oegst geest voor gezamenlijk concert. 18.45 zaalrepetitie in de Stads gehoorzaal. 20.15 gezamenlijk concert onder auspiciën van de K O-LJA- Commissie Jeugdvoorstellingen in de Stadsgehoorzaal door Ju gendorchester Zürich, Streich- orchester Fürst Johann Moritz, Gymnasium Hüttental., Jeugd kamerorkest Liden. Programma: CARL M. VON WEBER - Peter Schmoll Ouver ture, opus 8. Jugendorchester Zürich; dirigent Georges Scher- ÏT BARTOK - 10 stukken voor strijkorkest uit het „Klavierbuch für Kinder", bew. Leo Weiner. Streichorchester Fürst Johann Moritz. Gymnasium Hüttental. Dirigent Joachim Hildebrand. H. STRATEGIER - Partita in Modi AntichL Jeugdkamerorkest Leiden; dirigent Henk Briër. J. HAYDN Symphonie no. 97 Internationaal Muzlekweekork. dirigent Henk Briër. Zaterdag 1 april: 10 uur vertek vanaf Pieterskerk hof voor gezamenlijke excursie o.a. naar de Keukenhof, Lisse. 17.00 gezamenlijke maaltijd voor de orkestleden in het Leidse Volkshuis .Apothekersdijk 33. 20.15 slotfeest voor gasten, gast heren en -vrouwen in de grote zaal van het Leid9e Volkshuis. Zondag X aprilt ADVERTENTIE Vooruitstrevend als Hulshoff is, zijn haar showrooms op 2e Paasdag gesloten. Onze medewerkers genieten dan, evenals U, van een welkome vrije dag. Met des te meer vreugde zullen zij U begroeten op Goede Vrijdag en Paaszaterdag en de dagen na Pasen. Als steeds, zullen zij U dan graag deskundig adviseren bij het kiezen van meubelen, vloerbedekking, gordijnen en al wat tot een vernieuwde, smaakvolle inrichting van Uw woning behoort. Hulshoff - vooruitstrevend in exclusieve stijl. Interieurbouwers Den Haag. Spui/hoek Kalvermarkt, Rijswijk. In de Bogaard, WORLD CUP-FILM OOK IN LEIDEN Momenteel wordt ln Engeland de tour nee van de fenomenale screen film WORLD CUP 1966 "GOAL", die reeds 25 miljoen bezoekers trok ln prolongatie voortgezet. Na lange onderhandelingen is het Henk Brusse Productions gelukt deze film ook op het continent te gaan vertonen. Onder auspiciën van Tolevi- zier wordt deze sensationele kleuren film gedurende vier maanden ln vele steden In Nederland vertoond, op 1 en 2 april zal hy te Lelden zyn ln de Leidse- Schouwburg. 117 camera's werden opgesteld om de shots te vereeuwigen, waaruit deze film werd samengesteld; 110 minuten top voetbal van de voetbalsterren van 16 landen, op een zeer instruktieve manier opgenomen. Producer Octavlo Senoret heeft van De bollenbloei komt op gang Hoewel leder jaar 21 maart volgens de kalender de eerste lentedag is, zit er dit jaar reeds méér voorjaar in de lucht dan de meeste jaren omstreeks deze tijd. Het gevolg Is, dat men overal in de bollenstreek, zowel op de velden als in de Keukenhof reeds nu kan genieten van bloei ende narcissen en de vroegbloei- ende tulpen, de z.g. tulipa's. In de luwte van de Keukenhof lo pen de heesters uit en men vindt er al overal toeven bloei ende narcissen, tulipa's en z.g.n. bygoed, van die kleine zeer vroeg bloeiende voorjaarsgewas- jes als scilla, sneeuwklokje, e.d. In de grote verwarmde kas pron ken thans honderden tulpen in grote verscheidenheid van kleu ren en vormen. Als de weersomstandigheden gunstig blijven, zal globaal met de volgende bloeitijden reke ning kunnen worden gehouden: narcissen en tulipa's van heden tot ongeveel half april; hyacin ten eerste week april tot onge veer 22 april; vroege hulpen van half tot eind april en late tul pen van circa 22 april tot rond het evenement World Cup 1066 een mees terwerk gemaakt. Een voetbalstory zo boelend verfilmd, dat ook de niet voet bal-Insider gefascineerd wordt door de aaneenschakeling van hoogtepunten ln deze bijna twee uren durende mammoet production, o.a. de Bhow motion momen ten, het toegekende doelpunt ln de laat ste wedstrijd Engeland-Dultstand, de close-ups van de spanning by de spelers, scheidsrechters en rcaktles van het pu bliek. Groots geeft Senoret een beeld van de mens ln de sport binnen en buiten de ïynen. De vreugde om een gemaakt doel punt, de teleurstelling en oppositie als een speler het veld wordt uitgestuurd, de gebeurtenissen ln en om de stadions ln Londen en Liverpool, de begeleiden de muziek, de Inleiding en het commen taar van Nederland meeat vermaarde scheidsrechter Leo Horn, dit alles te zamen maakt GOAL tot een uniek eve nement ln briljante kleuren. Elke dag zyn er 5 voorstellingen. De aanvangstijden zyn: 13.30. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Lezing voor K. on O.-leden Drs. W. L. A. Beeren over Pablo Picasso Onder patronage van K. en O. werd gisteren ln de Grote Pers van de Laken hal een lezing gehouden over Pablo Pi casso door drs. W. A. L. Beeren, hoofd conservator aan het Stedeiyk Museum te Amsterdam. Drs. Beeren deed dit aan de hand van een groot aantal kleu rendia's, die in hun totaliteit een goed beeld gaven van de ontwikkeling in vele artistieke perioden van Picasso's kunst. De lezing vormde een afgerond op zich zelf staand geheel, maar kan ook als Inleiding dienen tot het bezoek aan de Plcasso-tentoonstelllng in Amster dam, welk bezoek door K. O. op 29 maart a.s. wordt georganiseerd. We leerden uit de vertoonde dia's het werk van de Spaanse schilder kennen in de z.g. rose en blauwe perloden, als kubist, klasslcist, surrealist en expres sionist, maar ook in de vormen van de latere jaren. Helaas ontpopte drs. Beeren zich als een zeer matig „lezer", althans in de ruimte van de Grote Pers. Het moei zame spreekritme van deze inleider maakte dat hy dikwyis moeilijk te vol gen was, waarby nog komt dat hij zeker voor velen, die achter ln do zaal een plaats hadden gevonden dikwyis niet te verstaan was. Dat betekende, dat deze zich uitsluitend moesten ver laten op de getoonde beelden en de daar- by gegeven toelichting niet altyd naar waarde konden benutten. Dat was Jammer, want het werk en de figuur van Picasso hoe men ook zyn kunst moge denken Is be- langryk genoeg om er kennis van te wl!« De lezing werd afgerond met de ver toning van de film „Musée Grimaldl Antibes". Aan het slot sprak drs. Wurf- baln, directeur van de Lakenhal, nog een kort woord. De opkomst van be langstellenden was zeer bevredigend. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Actie voor cadeau SJZ Zoeterwoude Onder het motto: „SJZ ln de 4e klas, 'n goede gift komt wel van pas. Spelers deden hun best supporter» doen de rest", wordt door de Zoeterwoudse supportersvereniging een aktle gevoerd om de spelers een cadeau aan te bieden. Om hiervoor gelden byeen te krijgen worden daartoe dezer dagen huls aan huis envelopjes bezorgd. Deze worden morgen of zaterdag weer opgehaald. Hiermede wordt een leder ln de gelegen heid gesteld Iets terug te doen voor alles wat het eerste elftal geboden heeft ln de afgelopen maanden. De apelers moesten zich hiervoor nog al eens leta ontzeggen en trouw het trainingsschema uitvoeren. LEIDEN EN OMSTREKEN IIAD VEEL BELANGSTELLING VOOR SPRUITKOOLAVOND Voor de „spruitkoolavond", die de Cotfp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveillngvercniglng „Lelden en Qmntrc- ken" In de Stadsgehoorzaal belegd had, bestond grote belangstelling, zodat do voorzitter, de beer B. van Vliet, een goed gevulde zaal welkom kon beten. In het byzori- der verwelkomde de voorz. de gasten van deze avond, niej. dr. ir. De Brouwer en de heren V. Wlerlngen, Iful- zebos en Commandeur. Vervolgens gaf hij een voorlopig overzicht over het spruitkoolseizoen 1966-1967. In het begin van het seizoen, aldus spr., hadden de telers te kampen met veel water overlast, waardoor de vrees ontstond dat de oogst onge veer 25% achter zou biyven by dej normale opbrengst, maar door het ultbiyven van strenge vorst kon de groei van de spruiten goed doorgaan en kon ook steeds door- geplukt worden, zodat de gehoopte aanvoer ruimschoots gehaald werd. Dit leidde ook tot een stabiele prysvor- mlng en tot rust in de markt. Hy meende dan ook dat men van een prima seizoen kon spreken. Hierna hield de heer C. van Wlerlngen van het Rljks- landbouwconsulentschap te Dordrecht een lezing met dia\ over de ln het afgelopen jaar opgedane ervaringen met grondbewerking, ontwatering en stikstofbemesting. In de loop van zyn betoog kon hy de telers enkele waarde volle udvlezen verstrekken, waarby wel vast kwam te Btaan dat het noodzakeiyk Is de genoemde punten nog eens extra onder de loep te nemen. Vervolgens was het woord aan de heer D. Hulzebos van het Rykstulnbouwconsulentschap te Groningen, die sprak over de ervaringen met een sprultkoolraasenproel in Groningen. Uitvoerig belichtte hy <!e voor- en nadelen van de beproefde rassen, waarby hij byzondere aandacht vroeg voor een vyftal rassen die door grote productivi teit en andore gunstige eigenschappen zeker voor dc tc- lerH aantrekkelijk zouden zyn. Na een korte pauze kreeg de vergadering de gelegen heid vragen af to vuren op een forum, samengesteld uit mej. De Brouwer en de horen v. Vliet, Commandeur, Hul zebos, v. d. Poel en v. Wlerlngen. Hiervan werd goed gebruik gemaakt en.het bij uitstek deskundige forum kreeg daardoor de gelegenheid vele nuttige wenken ean de telers te geven. Tenslotte volgde nog een geanimeerde rondvraag, waarna de voorz. dank bracht aan mej. De Brouwer, da spreker» en de forumleden eu alten wel thuis wenste.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3