je moet de wasserij erbij hebben je moet de wasserij erbij hebben Svetlana verborgen in Zwitserse Alpen Enquêterecht voor vakbond Aannemer lijkt wel een kermisexploitant Op zo n manier kost tv-toestel ruim 10.000 Naakt over de schutting Je merkt 't elke week TELEFOONTJE ÓlfAfUiecfee a. Voorwerker tuinman b. Tuinlieden c. Motormaaiers d. Plantsoenwerkers VOLSLAGEN VERKOPERS - AANK. of LEERLING-VERKOPERS VOLSLAGEN BEDIENDEN LEERLINGEN beschaafde administratieve medewerkster DAMES voor hele of halve dagen SIMON DE WIT DE LEIDSE COURANT MAART 1967 Voorlopig nog niet naar VS Bkaterina Zhdanova, dochter van Svetlana en kleindochter van Joaef Stalin, die in Rusland is achter- UTRECHT (ANP)liet contactorgaan „Medezeggenschap" van het N.KK.V. is van mening, dat niet alleen de aandeel- houden een recht van enquête moeten hebben om een onderzoek naar eventuele misstanden en (wan (beleid te kunnen Instellen. Ook de werknemers moeten het enquêterecht hebben. Overleg met de vakcentrale over het al of niet feitelijk hanteren van het enquête recht zal, aldus meent het N.K.V., een extra-waarborg zijn tegen een lichtvaar dig gebruik. Men is overigens unaniem van oordeel, dat de ondernemingsraad geen geschikt instituut Is om pen enquête uit te lok ken. De raad is immers pen orgaan van de onderneming, dat bovendien geen eigen rechtspersoonlijkheid heeft. Men staat voorts op het standpunt dat een gespecialiseerde rechtsprekende instantie voor het bedrijfsleven dient te worden Ingesteld. De voorkeur van het N.K.V. gaat uit naar een aparte ondernemings kamer bij het gerechtshof in Amsterdam, Er bestaat volgens het N.K.V. daar naast behoefte aan een beroepsrecht, dat hetm idden houdt tussen het enquête recht met een algemene strekking en de rechtsbsecherming van de individuele werknemer vla de klachtenprocedure. GENèVE (AP) De dochter van Jo seph Stalin, Svetlana, wiens pogingen asiel in de VS te krijgen nog niet ge slaagd zijn, verbergt zich ergens in de Zwitserse alpen. Zy staat onder bescher ming van de Zwitserse politie. Honderden Journalisten, fotografen en cameramannen, zwerven door het Berner Oberland om een spoor van haar te vin den. Volgens aanhoudende berichten zou Svetlana verblijven in een particulier huis of in een klein hotel, ongeveer 50 km van Interlaken, maar deze berichten kunnen wel van officiële zijde uitge strooid zijn om de pers op een dwaal spoor te brengen. Er Is echter geen zekerheid over haar toekomstige verblijfplaats. Van Zwitser se officiële zijde' wordt meegedeeld, dat zij op het ogenblik niet naar Amerika gaat. Naar vernomen werd, nam president Johnson zelf deze beslissing, om een plot selinge afkoeling te vermijden in de lang zaam beter wordende betrekkingen met de Sovjet-Unie. Van Russische zijde schijnt men zich in het bijzonder zorgen te maken over de reactie van communistisch China. Het regime in Peking zal ongetwijfeld bewe ren dat de dochter van een van „de grote helden van het communisme uit de Sov- I jet-Unie gevluent is omdat de Sovjet-1 leiders het marxisme-leninisme in de steek gelaten hebben." De Zwitserse, autoriteiten zorgen er in tussen voor dat Svetlana niets doet, ter wijl zij op Zwitserse bodem is, dat ge bruikt zou kunnen worden als propagan da in de koude oorlog of in het slechter wordende Russisch-Chinese geschil. Officieel is zij vry te gaan waar zij wil; een voorwaarde: een algeheel verbod voor elk soort politieke activiteit. Zaterdag was zy uit Rome aangeko men als enige passagier in een gechar terd Italiaans vliegtuig, Het Russische persbureau Tass heeft gisteren in ant woord op vragen van journalisten beves tigd dat Stalins dochter Svetlana zich in het buitenland bevindt. Volgens Tass kreeg Svetlana eind 1966 een visum voor een reis naar India, teneinde daar de as van „haar man, een Indiaas staatsbur ger, die in de Sovjet-Unie was overle den" te begraven. „Hoe lang Svetlana in het buitenland wil blijven i« haar zaak," aldus Tass. Stalins dochter Svetlana bij haar aankomst op het vliegveld van Genève. Het was voor de fotografen een vrijwel onmogelijke opgave om dichtbij te komen. Armenische handschriften weer terug NEW YORK (AP) De welgestelde industrieel Alex Manoogian uit Detroit is gisteren uit Londen teruggekeerd na Sotheby's 140.000 dollar betaald te heb ben voor dc teruggave van 23 godsdien stige handschriften, die zijn verdwenen uil het Armenische patriarchaat te Jeru- De handschriften behoorden tot een verzameling van 28 delen, die tussen 1952 en 1967 sit het patriarchaat is ver dwenen. Zij zijn zaterdag naar Jeruza lem teruggezonden. Manoogian, op het ogenblik voorzitter van de algemene Ar menische unie van liefdadigheid, zei tus senbeide gekomen te zijn nadat patriarch Eghshe Derderian hem om financiële hulp verzocht had voor het terugkrijgen vqn de handschriften, die in veiling ge bracht hadden zullen worden In het Stedelijk Van Abbemuaeum te Eindhoven wordt van 11 maart tot en met 16 april de tentoonstelling Ar- typo gehouden. Er ls kunst te zien, gemaakt met hulp van de grafische technieken. De expositie toont werk uit Japan, de V.S., Duitsland, Frank- ryk, Nederland en Engeland. UTRECHT (AND Discontinuïteit In de bouw die ontstaat doordat er eerst „een schepje op" moet cn daar weer moet worden afgeremd, is een bedenkelijke zaak. Zü heeft het bouwbedryf in liet verleden er steeds toe bewogen om een minimale vaste kern van (icrsoneel aan te houden en minimaal te investeren ter beperking van de vaste kosten. Dit heeft geleid tot een achterstand ln sociaal en technisch opzicht. De produk- tiviteit en het produktievermogen zijn Luchtaanvallen op N.-Vietnam SAIGON (AP) Amerikaanse hom- j enwerpers hebben van vliegkanipsche- I ?n aanvallen gedaan op een opslag plaats van luchtdoelraketten, een kracht centrale en een nuinitieopslagplaats ln Noord-Vietnam. De doelen lagen ln het gebied Hanoi en Haiphong. Dit heeft het Amerikaanse hoofdkwartier in Saigon gisteren meegedeeld. Vliegers hebben gerapporteerd dat een aantal van de elf meter lange luchtdoel raketten van Russische makelij in brand is gevloge.n. Er deden zich talrijke se cundaire ontploffingen en branden voor. De aanvallen werden gelijktijdig uitge voerd met die op de eerder gemelde staalfabrieken op 60 km ten noorden van Hanoi. In Thailand gestationeerde vliegtuigen van de Amerikaanse lucht macht hebben de staalfabriek Thai Nguyen, de grootste van Noord-Vietnam, zaterdag voor de tweede achtereenvol gende dag aangevallen. daardoor ln gevaar gekomen. Dit betoog de vanochtend dr. W. J. Diepeveen, hoofd van de bouwafdeling van het raadgevend bureau ir. B. W Berenschot N.V. uit Amsterdam, in een voordracht voor de Lighthouse Club op de Voorjaarsbeurs in Utrecht. Door de eenzijdige belangstelling van de overheid voor de woningbouw, raakt de zorg voor een gezond bouwbedrijf vol komen op do achtergrond. In de laatste verkiezingsstrijd hebben bijvoorbeeld de programma's van de poiltieke partijen met geen woord gesproken over een gezond bouwbedrijf. Volgens dr. Diepeveen is het wel duide lijk dat de traditionele bouwer, die het produktieproces telkens opnieuw op de bouwplaats moet opzetten en daar het hele produktieapparaat als een kermis exploitant naar toe moet slepen, hierdoor met enorme hoge kostprijzen moeten rekenen. Als Philips op deze manier zou werken, zou een televisietoestel minstens 10.000 a 20000 gulden moeten kosten, zo is eens berekend. Dr. Diepeveen noemde de produktivi- teitsstijging van één procent per jaar niet hoopgevend voor een bedrijfstak, die ln het nationale produktieproces zo'n cen trale positie heeft en die voor de naaste toekomst nog ln zulke enorme behoeften moet voorzien. Verlies SPD in West-Berlijn BERLIJN (Dl'A) In de verkiezin gen voor een nieuw Westberlijns parle ment heeft do sicoaal-democratlsche par ty van burgemeester Helnrich Albertz vjjf procent van haar stemmen verloren, vergeleken met 1963, maar de absolute meerderheid behouden. Van de volgens officiële gegevens uit gebrachte 1.720.688 stemmen kregen zij 56,9 pet, tegen 61,9 vier jaar geleden en verwierven daarmee 81 van de 140 be schikbare zetels. Zij hadden er 89. Winst werd geboekt door de CDU, die van 28.8 op 32.9 pet van de stemmen kwam en van 41 op 47 zetels klom. De enige andere partij die nog in het parlement vertegenwoordigd is, is de li berale vrije democratische party, die van 7.9 op 7.1 pet van de stemmen kwam en van haar tien zetels er een verloor. Rlnus Ferdinandusse is aan zijn der. de boek. Hij gaf al eerder bij de Arbei. derspers te Amsterdam korte stukjei uit onder de titel Neem er eentje van mij en Stukjes in de Kraag, die goed aansloegen. Zijn naam was trouwens al gevestigd door zijn medewerking o Zo was het toevallig ook nog eens e keer. een oneerbiedig programma, a de VARA te ver ging en dat daarc verdween, door iedereen die eerbied e bijzonder gevaarlijk verschijnsel vindt in te grote dosis gebruikt, een ni schatten gemis. Zijn derde boek is ,,'n soort sriller!" Naast het portret van Rinus Ferdinan dusse op hot omslag leest men: Lust! en ook de titel van de „sriller". Naakl over de schutting wijst er op dat de i teur de banaliteit noch het schutting, woord mijdt. Ondanks de zeer directe openhartigheid treft men er de pornc grafie vrijwel uitsluitend in de bende die erin optreedt, die zich specialiseer in pornografie, zowel wat vervaardiging als verspreiding betreft. Het boek zelf is uitgesproken, maar bepaald o vangen. Ferdinandusse neemt een 1 je met misdaad en misdadigers, de wreedheden la James Bond, de Politie, maar ongetwijfeld ook de lust en de sex, wat tenzij zeer gevoelig is op dit gebied i ontnuchterend als ontwapenend werkt. Naakt over de Schutting is dus parodie, het verhaal is er te lang uitge sponnen, te ongeloofwaardig zelfs vc kolder, maar speciaal de typen uit dio en televisie en politionele kringen, z.jn er, zij het verzonnen, echt, en de lakonieke opmerkingen die de auteur door zijn soms wat lang relaas strooit, doen het herhaaldelijk uitnemend. Kunst en Kunstenaars Aan mej. drs. A. J. Flipse te Londen ts door de minister van C.R.M. opdracht verleend een heruitgave van de poëzie van Jacob van der Burgh 1599-16591 te verzorgen. De heer T. Breeker, chef belichting, beeld en geluid van de N.V. Neder lands Congresgebouw ln Den Haag, vertrok gisteren per vliegtuig naar Osaka. In deze Japanse stad zal hij technische medewerking verlenen bij de uitvoering van de opera's Die Wal- küre en Tristan und Isolde door het gezelschap van de Bayreuther Fest- HUISDIEREN f Vermist slnils vrijdag maart: grof gevlekte Cyperse kater (byna zwar te rug) met wit befje en vier witte sokjes. Terug te bezorgen tegen hoge belo ning. Mevr. Coppens, Fran- ehimontlaan 64. Tel. 22880 of 26767. 10-14214 AUTO'S X Aral benzine, zuinig minder liters, meer kilome ters. Aral-service. Hoge Ryndyk 90. 9-1184 X Witte pomp vrije benzine gratis wassen, doorsmeren en repareren- Na 't tanken ont vangt u een bon. Met deze bonnen kunt u uzelf bedie nen. Benzinestation 't Haag- sche Schouw, Valkenburgse- weg 1, Leiden. Tel.: 01710— 42861. Fa. A. v. d. Pouw Kraan en Zonen. 9-1231 X Neem geen enkel risico Laat u deskundig voorlich ten over da conditie van uw banden. Wacht niet te lang. Maak een afspraak met uw Forddealer, Automobielbe drijf Rijnland, Leiden, 01710. 24647. Noordwijk 01719-4300 9-1336 ^F Auto Heemskerk voor «en goede betrouwbare en daarom ulteindeiyk goed kope gebruikte wagen. Roe- lofarendsveen, teL 01713- 866. Ook zaterdag en zon dag. 9-1215 X Autorijders, uw schaden worden snel en met modern materiaal hersteld. Het lak werk gemoffeld ln onze al lernieuwste overdruk spuit- oabint. Voor deskundige re paraties en taxaties Automo bielbedrijf Rijnland NV Off. Porddealer. Afd. schaden: Rooeeveltlaan 1». Leiden TeL 24647. 9-1198 2F Nog enige duurdere was machines en centrifuges m. schoonheidsfoutjes, dubbel wandig, volle garantie. Was machines vanaf 155,—, f 210,-, 310,-. De nieuwste rwlnset Combi's v.a. 490,- •nz. Volautomatische trom- nelwasmachines 735, Firma Duaoswa, Turfmarkt t-3, Leiden. Telefoon 24409. 5-1065 X „De kastenspeclollst" 126 maten-modellen hebben wij ln voorraad ook op maat linnenkasten - ladenkasten - keukenkasten - commodes - bureaus. C. J. v. d. Geest, Houthandel „De Burcht" hk. Nleuwstraat Hoogl. Ke 49. tel. 33078. 's Maandags gesloten. 6-1176 MAAK GEBRUIK VAN DIT FORMULIER VOOR HET OPGEVEN VAN UW 30 woorden 2.— MAANDAG DONDERDAG DINSDAG VRIJDAG WOENSDAG ZATERDAG X Voor al uw accessoires met een zeer grote sorte ring en deskundige voor- lloliling. Automoblelbedryf Rijnland N.V., Vijf Meilaan 7, Leiden, tel. 01710-24647 Aid. magazijn: Ingang Hof- laan. Voor de Doe-het-zel- ver» ook 's zaterdags van 9.30-13.00 geopend. 9-1199. X Autowassalon. Zelfbe diening, muntinworp een gulden. Nieuw in Lelden. Gevestigd Aral Benzine station. Gebr. van Ulden, Hoge Rijndyic 90, Lelden. 9-1125 DIVERSEN SF Overhemden reparatie nieuwe boorden 2.95, in ny lon 3.78: nieuwe enk. man chetten 2.50 in nylon 3.-. Warnecke, Haarlemmerstr. 158. 5-941 X Tophypotheken tot 125.000 gulden. Aflossing in 30 jaar VUet-Crediet, Bakkersteeg 6 (bij de Kaiserstraat). Tel.: (01710)-81144. 8-1200 financiering in een dag ge reed Vliet - Orediet. Tel. (01710)—31144. 5-1166 Auto. boot, caravan, snel- X Sleutels, Lips, Yale, Autocontact- en voordeur- sleutels. Klaar terwijl U wacht bij: Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 8—11, Lelden. 6-1064 X Verhuizingen. Binnen- en buitenland. Pianotranspor ten. Jan van Duuren. Telef. 85468. 5-876 TEKST Plaats Tel-nr. In wtt of zwart: Korts cup B en Cr maf en 3-7 cup D, maf en 4-9 Lang: cup B, mafen 4-9 cup C, maten 4-10 cup O, maten 5-11 116,90 f27,50 STATIONSWEG 22 BREESTRAAT 126 HAARLEMMERSTRAAT 158 's maandags gesloten vraagt voor spoedige indueusttreding a. een medewerker voor de afdeling calculatie en voorraadadmini- b. tljdschrijver Leeftijd tot 22 jaar. Gelegenheid tot aollioiteren dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. Na telefonische afspraak ook ln de avond uren, tel. 01714-241, Na 18.00 uur 01714-818. GEMEENTE LEIDEN Bij de hoofdafdeling civiele werken B van de Dienst der Gemeentewerken kunnen voor het onder houd van de gemeentelijke plantsoenen worden geplaatst: (vereist: diploma bezit) loongroep V in loongroep IV ln loongroep IV ln loongroep III Bruto salaris per maand: loongroep m: 24 jaar en ouder 626,16 loongroep IV: 25 jaar en ouder 661,38 loongroep V: 26 jaar en ouder 702,47 Bovendien vakantietoelage 6%; premiespaar regeling; ziektekostenregeling (I.Z.A.): ver strekking werkkleding: premie A.O.W./R.W.W. voor rekening van de gemeente: pensioen premie 7,9 i Biu'gemees- Desgewenst kan men zich ook persoonlijk aan melden elke middag van 3.30 tot 5 uur op de afde ling personeelszaken van de dienst der gemeente werken. kamer ,314. derde verdieping, stadhuis. In ons filiaal te Katwijk beslaat gedurende het vakantieseizoen 1967 ijuni-juli-augustus) plaatsings mogelijkheid voor: VAKANTIEHULPEN die gedurende een aantal weken diverse werk zaamheden zullen verrichten. Tevens kunnen in deze periode geplaatst worden HULPKRACHTEN Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op dinsdag 14 maart a s. 's middags tussen 14.00 17.00 uur in het filiaal Sluisweg 2 te Katwijk aan Zee. In diverse van onze afdelingen, o-a. de afdelingen: TAPIJTEN WONINGTEXTIEL SPORT- EN KAMP AARARTIKELEN kunnen worden geplaatst In onze magazijnen Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling Personeelszaken, 2e etage gedurende de winkelopenstelling., dus ook op zaterdag. V D LEIDEN Wij vragen voor ons Correspondentiekantoor Mulo opleiding en enige kantoorervaring gewenst. Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling Personeelszaken, 2e etage gedurende de winkelopenstelling, dus ook op zaterdag. V D LEIDEN Wij vragen voor onze Huishoudelijke Dienst Ook gehuwde dames kunnen aangesteld worden. Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling Personeelszaken, 2e etage gedurende de winkelopenstelling, dus ook op zaterdag. V D LEIDEN

Leidse Courant | 1967 | | pagina 6