1 „Leidse Jeugd Actie" bestaat 20 jaar GROFVUIL; OPHAALDIENST Kleine branden, grote schade in Hillegom Aanrijder ontsnapte, maar kwam niet ver PAGINA 4 DE LEfDSE COURANT MAANDAG 13 MAART 1967 INLEIDING VAN PROF. DR. P. TOENES V 4 y> G-i jr-% >- x ■■■■a 'SU V ACTIEF, ONDERZOEKEND EN VEELZIJDIG De Leidse Jeugdactie bestaat 20 jaar. De Stichting L.J.A. stimuleert en organiseert, met behulp van hoofdzakelijk gemeentelijke subsidies, evenementen voor de jeugd en dan voor de jeugd in de ruimste zin van het woord. Naar aanleiding van het jubileum van de stichting vond er zaterdagmiddag in de Burgerzaal van het Leidse stadhuis een herdenkingsbijeenkomst plaats. r\E VOORZITTER van de L.J.A., de heer H. Zunderman, heette de genodigden, onder wie de bur gemeester en vertegenwoordigers van het Leidse verenigingsleven, welkom met een toepasselijk woord. In het bijzonder verwelkomde hij de oud-wethouder J. C. v. Schaik, die de initiatiefnemer van de Leid se Jeugdactie is geweest. De heer Zunderman verhaalde dat het in het verleden wel eens moeilijk was gelden voor het werk van de LJA los te krijgen, maar dat tegenwoor dig gelukkig een belangrijk bedrag van de gemeentelijke begroting be schikbaar is, waarvoor hij B en W openlijk dank bracht. De aanvankelijke vrees van velen, dat de overheid zich te veel zou gaan bemoeien met het jeugdwerk, is gro tendeels verdwenen en men weet nu de weg te vinden wanneer er iets voor de jeugd gedaan moet worden. Spre ker memoreerde ook het belangrijke werk van een aantal particulieren voor het LJA. Het Jeugdkamerorkest uit Leiden (B groep) bracht vervol gens een twinkelend muziekje ten ge hore. Onder het motto: „Op de drem pel der meerderjarigheid" hield prof. dr. P. Thoenes, socioloog, een inlei ding. Leendert Jan Appel komst gaan doen? (De) LJA is niet zo veel verschillend van zijn neefjes en nichtjes uit andere gemeenten. Het best is hij wellicht te karakte riseren als actief, onderzoekend en veelzijdig. Als sterk punt van de acti viteiten van de LJA noemde spreker bijvoorbeeld de jaarlijkse kerstboom verbranding. Simpel maar sympathiek. Vervolgens noemde prof. Thoenes de 5-mei-viering, de collectes, de concer ten, de wandelmarsen en speurtoch ten. Als resultaat van de onderzoe kende geest van de LJA vermeldde spreker de kampeerterreinen in Lei- muiden en Noordwijkerhout en het nog op stapel staande jeugdmuseum. Voor de toekomst zal het nodig zijn dat het jéugdwerk grondig van ka rakter zal moeten veranderen. Om te beginnen is de term jeugdwerk ge maakt door volwassenen. Er is een duidelijke scheiding tussen volwasse- j nen en jeugd. De volwassenen zegt: de wereld van nu is van ons. De jeugd nu zet zich af tegen de verantwoorde lijkheid van de ouder. Er is sprake generatie-conflict, maar niet meer in de traditionele vorm. De volwassene moet niet „klaar zijn", maar moet ook onderweg zijn. In een schets van de nabije toekomst stelde prof. Thoenes, dat de superiorltelts- positie van de ouderen vervalt. Een werktijdverkorting tot een 3-daagse werkweek is al geen utopie meer. De Prof. Thoenes stelde zich voor dat mens minder gedwongen zijn als LJA ook zou kunnen betekenen Leen- W"5ln HH| dert Jan Appel. Een persoonlijkheid, die zo langzamerhand gegroeid de tienerziekten en zich bevindt in zijn actieve fase. Het voornaamste bezit van een 20-jarige is de toekomst. Je zou twee belangrijke vragen kun nen stellen. Wat heeft ie tot dusverre gedaan en wat moet hij in de toe- LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De donderdagavond jJ. gespeelde 6e ronde van de viertallencompetitie heeft zich gekenmerkt als de avond waarin de laatstgeplaatsten zich heb ben opgeworpen als „reuzendoders". Niet een van de leidende viertallen wist de volle bult binnen te halen en het sterke viertal dames Jans-Van Zonneveld met Pias-De Vries leed zelfs een 15 nederlaag. Tijssen-De Winter met Loof-Witkamp kwamen niet ver der dan een gelijk spel. Gerlich-Van Leeuwen met het echtp. Van Klaveren behaalden moeizaam een minimale overwinning op de rode lantaarndra gers dames Bosse-Wessels met mevr. Van Schendel-hr Bosse en de dames Van Gelder-De Jong met het echtpaar Rompes kon ook niet verder komen dan een gelijk spel. Slechts het echtp. Danz met Blom-Danz jr. sponnen zijde bij deze resultaten door via een 60 overwinning op de vierde plaats te komen en zich hiermede bij de leiden de teams te voegen. De dames Altink- Van Upwich met het echtp. Van Don- kersgoed zakten twee plaatsen op de ranglijst en de dames Van Berge He- negouwen-De Koning met de heren Duyker-Kieft klpmmen een plaats ten koste van mevr. Zwarts-hr Karstens met Damen-Sehlppers, die nu beden kelijk dicht bij de laatste plaats zijn gekomen. Stand: 1 Gerlich-Van Leeuwen met echtp. Van Klaveren 29—7 +291, 2 Tijssen- De Winter met Loof-Witkamp 297 244, 3 dames Jans-Van Zonneveld met Pias-De Vries 27—9 +171, 4 echtp. Danz met Blom-Danz jr 2610 174. 5 dames Van Gelder-De Jong met echtp. Rompes 2610 +144, 6 echtp. Verduin met Berge Henegou- wen-Brummelkamp 2313 +56, 7 Jans-Pouw met gebr. Karstens 2214 +60, 8 dames Lenaers-Schutte met heren Lenaers-Schutte 1917 59. 9 dames Hoogervorst-Zandbergen met echtp. Stokhuyzen 171911. 10 da mes Altink-Van Upwich met echtpaar Van Donkersgoed 1719 31. 11 Van der Bijl-Van der Koog met Wessels- Zwanenburg 1323 89. 12 dames v. Berge Henegouwen-De Koning met he ren Duyker-Kieft 9—27 —196. 13 da mes Van der Bijl-Zwanenburg m. echt paar Groesbeek 9—27 —202, 14 mevr. Zwarts-hr Karstens met Damen-Schip- pCrs g28 —138, 15 De Koning-Van Zonneveld met Veldhuyzen-Van Vliet 7_29 143, 16 dames Bosse-Wessels met mevr. v. Schendel-hr. Bosse 7 29 —192. gesteld kader. Spreker hoopte dat hij volgend jaar in de gelegenheid Jeugdige leden van Leidens jeugdorkest en -drumband „De Burcht" brachten de nu bijna volwassen Leidse Jeugd Actie een muzikale felicitatie op het Stadhuisplein. Jeugdorkest Pater Sweerts dankte spreker voor zijn belangrijke uiteenzetting en no digde de gasten uit om mee te gaan naar het balcon van het stadhuis voor een verrassing. Aldaar aangekomen bleek dat het „Eerste Leidse Jeugd orkest De Burcht" stonè aangetreden om de LJA-mensen op muzikale wijze te huldigen. Een aantal kinderen van de zangvereniging „Staalwijk", het Volkshuis en de Vrolijke Ark bracht de „LJA-feestmars" van A. Labordus ten gehore. De bijeenkomst werd be sloten met een geanimeerde receptie. Nieuwe voorzitter voor Bond Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers Zuid-Holland De jaarvergadering van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers, afd. Zuid-Holiand-noord, zaterdag jl. te Leiden gehouden, werd grotendeels beheerst door het aftreden van voorzitter D. Tegelaar en de be noeming van een nieuwe voorzitter. Ook dit keer stelde kolonel T. H. Wes- sels de kantine van de Doelenkazerne voor de bond beschikbaar, waarvooi men heel dankbaar was. De heer Tegelaar legde de voorzit tershamer neer, omdat, zo zeide hij, de kans en het gevaar bestaat, dat voorzitter na een aantal jaren 'n stem pel kan gaan drukken op het beleid. Dit kan voor- en nadelen bieden, maar in ieder geval moet er in een bestuur af en toe een nieuwe wind gaan waaien. De ex-voorzitter blijft te al len tijde bereid „in te springen". Dat de stemming in het bestuur al tijd goed was, ondanks dikwijls felle discussies (gelukkig maar, aldus Tege laar) bleek uit het fraaie afscheidsge schenk, nl. een projectietafel, van het bestuur. Ook de penningmeester, de heer A. F. Laue, was aftredend, maar herkies baar, en behield met algemene stem men zijn functie. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester toonden een gunstig beeld. Een ledental van 186 en e« voordelig saldo van f 1982,75 was h goede resultaat van 1966. „Hele bestuur verdiende lintje" Secretaris, de heer J. Tieman, ontving van het hoofdbestuur het bronzen kruis voor het 15 jaar uitvoeren deze functie met inzet van al zijn krachten. De heer Tieman was er niet zo gelukkig mee, maar begreep de goede bedoelingen, die er achter sta ken. „Wat ik gedaan heb, acht ik mijn plicht en daarvoor hoef ik niet be loond te worden. Wat tot stand kwam, is het werk van heel het bestuur en daarom hadden er meer lintjes moe ten zijn." Degenen, die de altijd opge wekte en grapjesmakende secretaris kennen, wisten, dat hij dit meende. Hierna ging men over tot de benoe ming van een voorzitter. De vergade ring had geen voorstel. Het bestuur wees in de richting van de heer H. Gouw, die na schriftelijke stemmen gekozen en geïnstalleerd werd. De heer C, Hoogerdijk nam diens plaats in het bestuur in. Als afgevaardigden voor de algemene jaarvergadering wer den de heren Gauw en Tieman aan gewezen. Een belangrijk onderwerp als pen sioenwetgeving werd aangesneden PRIJSWINNAARS VAN DE VEB0 PAASVEETENTOONSTELLING Algemeen kampioen (rood): D. Ra demaker Zoon, Wieringerwerf. Al gemeen kampioen (zwart): Fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerswoude; Kam pioen afd. A rubriek 1-4: Fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerswoude: Reser ve-kampioen afd. A rubriek 1-4: G. J. van Leeuwen, Oud-Ade. Kampioen afd. A rubriek 6, 7 en 8: T. v. d. Meij, Leiderdorp. Kampioen afd. A rubriek 10 t/m 13: P. v. d. Eijk, Hazerswoude. Reserve-kampioen afd. A rubriek 6 t/m 13: P. W. Baars, Nieuw-Vennep. Kampioen afd. B rubriek 1-4: J. de Waal, Amsterdam. Reserve-kampioen afd. B rubriek 4: Gebroeders Spronk, Zoetermeer. Kampioen afd. B rubriek 7-8: J. de Waal, Amsterdam. Kampioen afd. B rubriek 10-13: J. Leune, Bent huizen. Reserve-kampioen afd. B ru briek 7-13: P. Roos, Ter Aar. Groepen lste prijs: Gebr. Spronk, Zoetermeer; prijs: K. de Roos, Bovenkerk; 5e prijs: J. v. d. Maarl, Hoofddorp; 6e prijs: Fa. G. Roos, Hazerswoude; 7e prijs: G. J. van Leeuwen, Oud-Ade. Hoogste in klasse D: J. H. Verbrugge, Midden- meer. Op één na de hoogste in klasse D: N. C. T. H. Koot. Hazerswoude. Hoogste in punten afd. B rubriek 2 (geen kampioen): J. de Waal, Am sterdam. Hoogste in punten afd. B ru briek 3 (of reserve): J. J. Zandvoort, Leiden. Hoogste in punten afd. B ru briek 4 (kampioen): Gebr. Spronk, Zoetermeer.Afdeling E - schapen, kam pioen of eerste ere-prijs: Fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerswoude. Kam pioen afd. C. roodbont: J. van Segge- len, Oud-Ade. Reserver-kampioen afd. C. roodbont: A. de Wit. Aalsmeer. Kampioen afd. C Zwartbont: A. Bin nendijk, Wassenaar. Reserve-kampioen afd. C zwartbont: N. Verburg, Rijn- saterwoude. Groepen afd. D. C. Uit den Boogaard, Warmond. door mr. W. G. Lettinga, adjunctdirec teur van het bondsbestuur. Hij besprak de belangrijke vernieuwingen in de wet, vooral met betrekking tot de mi litaire oorlogsslachtoffers, de interem- wet op arbeidsongeschiktheid en welk burgerpensioen met in bepaalde ge vallen naast militair pensioen kan ge- Was de stemming 's middags al vest, 's avonds steeg deze tot opperbest. Bij de muziek van een bandje werden oude kontakten vernieuwd, bingo ge speeld en gedanst. De afdeling kan terugzien op een geanimeerde vergadering en een ge slaagde avond. Kath. Vrouwgilde, afdeling Lelden, woensdag kwart voor acht mis in de Lodewijk ('s avond). Niet om half acht zoals in het convocaat stond. AGENDA MAANDAG 13 MAART Adelbertvereniging. Inleiding over Europese economische integratie, Doe len, 20.00 uur. Maatschappij voor Toonkunst. jeugdconcert, Zuiderkerk, 14.30 uur. Maatschappij voor Toonkunst. concert. Zuiderkerk, 20.00 uur. Volkstuindersverenlglng „Het Zonne veld". Receptie t.g.v. 25-jarig be staan, Doelen, 6-18 uur. K O - Schoolvoorstelling. Nieuwe Comedie speelt „The Ballad of the sad café". Schouwburg, 20.00 uur. DINSDAG 14 MAART Museum van Oudheden, lezing door prof. dr. W. Kimmis (Tübbingen), 20.00. Leidse Jeugd Aktle. discussie over vernieuwing Jeugdwerk, Leids Volks huis, 20 uur. Residentie-orkest. concert o.l.v. Willem van Otterloo, Stadsgehoorzaal, 20 uur. K. Kath. Nat, Bond voor EHBO, afd. Leiden - Aanvang cursus 20 uur ge bouw G.G. en G.D. WOENSDAG 15 MAART K. en O. Nieuw Rotterdams Toneel: „Strikt Geheim". Leidsche Schouwburg, Gistermorgen om ongeveer 8 uur heeft de heer v. D. uit De Kwakel (Uit hoorn) met zijn auto een bijzonder spectaculaire duikeling gemaakt ter hoogte van het viaduct over De Drecht te Lelmulden. Door nog onbekende oorzaak miste de bestuurder, die in de richting Alphen reed, het viaduct geheel. De auto vloog door het hekwerk, maakte een „zweefvlucht" van ongeveer 10 meter en kwam zes meter lager naast de weg langs de Drecht terecht. De chauffeur brak een been op twee plaatsen en liep Inwendige kneuzingen op. Hjj moest naar een Lelds ziekenhuis worden vervoerd. Werkgroep v. Hedendaagse muziek. - Concert in de Lakenhal, 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Di.nsd*S Aaltje Noorderwierlaan Cor- Leiden - Aanvang cursus 20 uur ge bouw G.G. en G.D. Nederl. Chr. Bond van Werknemers in hout- en bouwnijverheid - feestavond 50-jarig jubileum. Den Burcht, 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde. Mis in Lode- wijkskerk, 19.45 uur. Daarna bijeen komst in rest. Bernsen. Kon. Ned. My. van Tuinbouw- en Plantkunde. Ledenvergadering in Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19,20 uur. DONDERDAG 16 MAART en O. - meesterserie. Rotter dams Philharmonisch Orkest. Stadsge hoorzaal, 20.00 uur. en O. Nieuw Rotterdams Toneel: nelté Schuytlaan Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Holstraat, Obrecht- straat, Churchilllaan, Willem Pijper straat, Peter van Anrooystraat, Joh. „Strikt Geheim". Leidsche Schouwburg, 20.00 uur. Kon. Ned. Nat. Historische Ver. Bijeenkomst in Rijksherbarium, Schel penkade 6, 20.00 uur. Van vrijdag 10 maart tot en met donderdag 16 maart: Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apo theek, Doezastraat 31, tel. 21313. Chr. Bond van Werknemers in hout- en bouwnijverheid bestaat vijftig jaar Franse 18e eeuwse muziek door schoolorkest Rijnlands Lyceum te Oegstgeest Was het eerste matinee-concert van het schoolorkest van het Rijnlands Ly ceum te Oegstgeest vorig jaar geheel gewfjd aan de Nederlandse muziek uit de achttiende eeuw, met het concert dat gistermiddag gegeven werd had men zich geheel gericht op de Franse ensem- blemuziek uit die tijd. Het was een waar genoegen de jeugd van het Rijnlands Lyceum met veel overgave te zien, maar bovenal te horen musiceren o.l.v. dr. Chr. C. Vlam. Het concert werd gegeven in de gymnastiekzaal van de school waar de opstelling van het concertpodium in 't midden van de ruimte alles een meer intiem karakter gaf. Akoestisch ge zien wellicht iets beter dan 'n voor gaande maal, alhoewel het spelen in deze zaal o.i. niet licht valt. Het eerste werkje „concerto pour cinq flutes traversières" van Joseph Bodln de Bosmortler (1691-1765), door een vijftal jongedames ten gehore ge bracht, was imponerend. Geen geringe opgave en tijdens het „allegro" waren niet allen even „vingervast". In de „Sarabande" uit de opera „Phi- lomèle" zagen wij het gehele school orkest in actie in een aanvaardbare uitvoering. Jacques Christophe Naudot's „Con certo opus XVII nr. 5" voor fluit en strijkorkest werd eveneens met over gave vertolkt, waarbij wij vooral Ma rijke de Jong vermelden voor haar aandeel op de fluit. Het talrijke publiek, waaronder vele jongeren, was bijzonder gul met ap- Het programma na de pauze ver meldde een concerto opus XXVI nr. 6 van Michel Corette met aan het clave- cimbel Frank den Herder, alsmede de suite uit de opera „Castor et Pollux". A. K. Drie maal drie op Hasersivoudse boerderij Op de boerderij "Aurora" van de heer Th. Verkley aan de Rijndijk had men dezer dagen een abonnement op een lammeren-drieling. Binnen vieren twintig uur schonken drie schapen elk het leven aan een drieling. Toen ook een vierde zich meldde voor ter we reld brengen van nageslacht, liet deze het afwetenAlthans, zij hield het "maar" op één lam Leven en werken van De Goya door prof. Van Wessem belicht voor K. en 0. Oegstgeest Vrijdagavond j.L sprak in de aula van het Rijnlands Lyceum te Oegst geest prof. drs. J. N. Van Wessen (hoogleraar aan de Ac. van Beeldende Kunsten te Amsterdam) over het leven en werken van de Spaanse schilder Francisco José de Goya (1746-1828). Spreker gaf, alvorens men over ging tot projectie, een korte levens schets van De Goya, diens verblijf in Italië, een eerste opdracht voor de kerk in Zaragoza, het ontwerpen van gobe lins en in 1789 schilder aan het Spaan- Zaterdag om 5 uur bleek er brand te zijn ontstaan in een rietschelf, staan de op een terrein van de fa. X. C. J. Boot. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, pakte het geval met een aantal stralen dadelijk flink aan en al slaagde zij er niet in de rietschelf te behouden, mede vanwege de harde wind, wist zij toch de in de onmiddel lijke omgeving staande gebouwen te sparen. De schade beloopt toch wel enige duizenden guldens. Met vuur spelende kinderen schijnen de oorzaak te zijn van de brand. In het baarhuisje Zondagmiddag om ongeveer 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in het oude baarhuisje en een daarbij gebouwd schuurtje, gele gen achter de St. Martinuskerk. De in deze gebouwen bevindende goederen, hulpmiddelen voor de versiering van de kerk, tuingereedschappen, hout blokken voor de open haard en veel planken en ander houtwerk was een welwillende prooi voor de vlammen en de harde westelijke wind deed daar toe nog het zijne by. Ofschoon de brandweer binnen de 5 minuten ter plaatse was en dadelijk met 3 stralen de brand bestreed, werd de inhoud door 't vuur verslonden. De wederopbouw en het aanschaffen van de verloren gegane attributen is een schadegeval dat ver over de tien mille loopt. De oorzaak van de brand is onbekend. Het kerkbestuur verzocht ons hulde te brengen voor de vlugge aankomst en de voortvarende wyze van 't blus- singswerk door deze vrijwillige brand weerlieden. se hof. Tijdens de Franse bezetting „flirtte" hij naar 't scheen met de be zetter, maar richtte anderzijds het ver zet op. In 1824 vestigde De Goya zich te Bordeaux waar h(j- ook stierf. Er verstreken nadien nog tientallen jaren voor hij in Spanje de erkenning kreeg die hem toekwam. In 1900 werd hij in Madrid opnieuw ter aarde besteld. SCHERPE KARAKTERISTIEK Het bestuur van de Ned. Chr. Bond in werknemers in de Hout- en Bouw nijverheid afdeling Leiden heeft zater dagmiddag in het gebouw van Chr. So ciale Belangen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling een drukbezochte receptie gehouden. Tien tallen bloemstukken en schriftelijke ge lukwensen vertolkten de gevoelens van de drie onderscheidene vakorganisaties voor dit gouden jubileum heeft en zeer vele reccptiegangers kwamen deze ge voelens met een handdruk, vaak verge zeld van waarderende woorden en een geschenk, persoonlijk bezegelen. PIONIERS KJ A EEN hartelijk welkomstwoord van de voorzitter, de heer C. Via, vertolkte de heer Leenheer in zijn feli citatietoespraakje de grote waardering, die liet hoofdebstuur voor de jubilerende afdeling koestert. Hij herinnerde aan de strijd, die ook de Leidse pioniers in de Chr. Vakbeweging hebben moeten voe ren voor de nodige sociale voorzieningen die thans als vanzelfsprekende feiten worden gezien. Met enkele voorbeelden inzake de nog vele strijdpunten tussen de werkgevers en werknemersorganisaties toonde spreker aan, dat ook voor de Chr. Bond van Werknemers in de Bouw nijverheid in de nabije toekomst nog een belangrijke rol in deze is weggelegd „Ook U in de Leidse afdeling dient, zo besloot de spreker zijn toespraakje, de hand aan de ploeg te houden en voort te bouwen op hetgeen de pioniers reeds tot stand brachten". Wagenaarlaan, Valeriusstraat, v. Blan kenburgstraat, Julius Röntgenstraat, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweellncklaan, Eduard v. Beinumstraat, Brücknersfcraat, Debussystraat, Ravel- straat, Chopinstraat, Moesorgskistraat, Caesar Franckstraat, Verdlstraat, Jao. Urlusplantsoen. Dinsdag - Kneppelhoutstraat, Multa- tulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lodewijk v. Deyselstraat, Albert Verweystraafe, Jacq. Perkstraat, Heerman Gorterstr., Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telderskade, Mul derstraat, Gerrit Kasteinstraat, Segaar- straat, v. Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel). DONDERDAG Lage Rijndijk, Voor straat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soembastraat) Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Suri- namestraat, Antillenstraat, Curaqaostr. Sint Maartenstraat, Sint Eustatlustraafe Sabastraat, Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. Donderdag Herensingel (van Me dusastraat Julianasraat), Julianakade, opbrengen teneinde in de strijd tegen de-.... vergruizing, zociale onzekerheid en on-1 Sophiastraat. Anna PauIowna.tr. Alex- rechtvaardigheid uiteindelijk te kunnen 1 ,andftrst„r!+ P.r.lnsenst.r+: °,r++r zegevoeren. „Mede dank zij de trouw EEN LIJN VE HEER COSTER, die de gelukwei het werk van deze pioniers, oefent de vakbeweging thans zo'n grote invloed op de samenleving uit", aldus de heer Lamers, die in dit kader voorts nog zei, dat er voor de onderscheidene vakbewe gingen óók nog veel inzake de welzijn van de mens en matschappij te doen viel. Woorden van gelukwens en waarde ring voor de gouden jubilaresse in haar strijd voor de maatschappelijke welzijn van haar leden werden voorts nog ge sproken door de heer Middelkoop (CBC) wethouder Piena en de heer J. van Dam, districtsbestuurder van de NCB. Nadat de heer B. de Klerk Wolters, voorzitter van de jubileumcommissie, namens de leden het huidige bestuur hulde en dank had gebracht voor de wijze waarop zij haar taak verstaat en verrichtte, sprak voorzitter Vis tot slot nog een kort dankwoord voor de blij ken van medeleven met het gouden jubileum. Lusthoflaan, Nassaustraat, Mecklen- burgerstraat, Os- en Paardenlaan, Ber- nhardkade, Marijkestraat, Margrietstr., Irenestraat, Beatrixstraat, Bernhard- straat, Dilenburgerstraat. VRIJDAG Haagweg (geheel) Rijn dijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haagweg (tien huizen), Kllkspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nic. Beetstraat, Potgieterslaan, Tollensstr„ Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hase- broeksraat, Borgerstraat, Van Lennep- straat, Ten Katestraat, Toussaintkade, Staringkade. Vrijdag - Schubertlaan, Mahlerstr., Hèindelstraat, Beethovenlaan Vivaldistr. Bachstraat, Corellistraat Toscaninilaan, Berliozpad, Rossinlstraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahma laan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Reger- laan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smé- tanastraat, Paganinistraat, Scarlattistr. Grieg8traat, Donizettilaan. „ELCKERLYC" TE SASSENHEIM KOOS GOED MET „VLUCHTWEG AFGESLOTEN" De Sassenheimse toneelgroep „Elcker- lyck" heeft met de keuze van haar tweede stuk van dit seizoen „Vlucht weg afgesloten" een bijzonder ge lukkige hand gehad. Het drie bedrij- ven tellende stuk van Dré Camper Alg. Ned. Ëtond van del ,eent zich hijzonder goed voor een Bouwbedrijven overbracht, prees de goe- avondvullend programma en de spe- de verstandhouding tussen de drie vak-1 tAm' A' i speelsters komt de eer toe de Zeer bekend is zijn etsenserie "Desas- tros de la guerra", voorts de Tauroma- quia (stierengevechten) en de Prover- bios (spreekwoorden). Etsen die al gemeen beschouwd worden tot de top- j gediend", aldus de heer Coster, punten van grafiek. Professor Van Wes sem toonde ook een aantal dia' organisaties in de bouwnijverheid. „Het is Inderdaad van zeer groot belang, dat er bij de diverse onderhandelingen door alle drie één lijn wordt getrokken want eerst dan zyn de belangen van de onder scheidene aangesloten leden het beste spanningen, die Camper in zijn werk stuk opwekt, ook over te dragen aan de geboeid kijkende en luisterende Voor de eerste uitvoering van „Vlucht weg afgesloten", zondagavond in het Sassenheimse KSA-gebouw, bestond een zeer bevredigende belangstelling. De zaal was goed bezet en dat kwam «i uiuo vmi Sprekende namens de L.C.B.B. het idyllische 18e eeuwee •chüderwërii I de h'er tfüE™,<Tjer nie*I.1°p de moed I de sfeer allec" maar ten Boëdc. van De Goya. Hier ziet men hoe de vakbondsleden destijds moesten „Vluchtweg afgesloten" speelt zich schilder vooral de aandacht heeft ge-1 vestlgd op de hoofdfiguren die hij si tueerde tegen een schematisch aange duide achtergrond. In de serie geschil derde portretten beeldt Goya zijn op drachtgevers gekarakteriseerd uit, op het karikaturele af. Niet minder tref fend overigens dan zijn lugubere "hek- sensabbath" of een weergave van de "fusillade". Hij hekelde de toestanden op een ongewoon scherpe wijze en het 1 d^,. een inwoner is in de ontwikkeling van zijn kunst duidelijk waarneembaar dat zijn, op la tere leeftijd, volslagen doofheid zijn waamemingszin geïntensiveerd heeft. af in Oost-Berlijn ten huize van Margot Hagen, een vrouwelijke arts. die bij haar schoonouders een verdieping in een flatgebouw bewoont. De hoofdrol van Margot Hagen wordt goed gespeeld door mevr. A. Immerzeel-Homan, ter wijl ook de overige rollen (door P. G. van der Kraan. mevr. I. Schoone-Blom mej. A. v. d. Maat) goed op de plan ken worden gebracht. De bijrollen (door A. Scholten, mej. C. de Zwart, H. Heuer, P. van der Zwet en mej. C. Wolvers) doen daar trouwens ook niet veel voor onder. De regie van „Vluchtweg afgeslo ten", dat dinsdagavond opnieuw wordt gespeeld in het KSA-gebouw (aanvang 20.(>0 uur) is in (goede) handen van H. Berg. Fr. Homan is inspiciënt en J. van der Klugt souffleur. NACHTELIJKE AANRIJDING IN VOORHOUT Het gebruik van een tweetal dia projectoren was tijdens de boeiende le zing een vondst op zich. Hierdoor was prof. Van Wessem in staat vergelijkin gen te trekken met het werk van Rem brandt en Velasquez. In het bijzonder door de buitengewoon levendige voor dracht van prof. Van Wessem zullen velen met genoegen aan deze avond te rugdenken. Lis- nachts de kom van het dorp Voorhout doorreed, werd de politie van Voorhout gewaar schuwd, dat er een auto bestelwagen op 'n vreem de wijze tegen de pui van een huis gedrukt lag. La ter bleek dat dit de Ci troenbestelauto was van de Gebr. De Jong, welke ge woonlijk vóór him winkel pand „De Spar" staat. De rijkspolitie van Voor hout ontdekte op zijn tocht naar het aangegeven punt 'n rijdende service-wagen, welke echter doorreed naar de Leidsevaart, waar bleek dat een gestrande luxe auto „opgehaald" zou worden. Dit werd ook ge daan, maar voor on derzoek naar het politie bureau. De eigenaar en bestuurder dezer auto, H. J. M. uit Leiden, viel spoedig door de mand, want hy bleek alles af te weten, waarom eerstgenoemde auto in el kaar gedrukt was. Uit zijn verklaring bleek hij, richting Leidsevaart rijdend, tegen de bestel auto te zijn opgebotst. Hij had deze een 15-tal me ters meegesleurd, om tegen een pui van een huis te stranden. De vertegenwoordiger uit Leiden, niemand op de weg bemerkend, heeft ge probeerd door te rijden. Hij kwam echter niet ver der dan de Leidsevaart. omdat ook zijn wagen niet verder meer kon rijden wegens beschadiging. Nadat zijn rijbewijs was ingetrokken, kon de heer M. zijn reis vervolgen. De Citroënbestelwagen van de gebr. De Jong kan als ge heel afgeschreven worden beschouwd. Niemand uit de omgeving had ook maar iets van het ongeval vernomen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4