©sftjidóeSötirëswtf Topconcours sloot het seizoen af Damkampioenschappen Z.-H. met 150 paren Delftsblauw voor winnaar De film van vanavond: Golgotha anders dan andere ABALLEH 0 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 13 MAART 1967 VVD- visie op partijstructuur- omwenteling OOK de liberalen gaan in eigen kring studeren over de Nederlandse partij structuur; mr. Toxopeus heeft vóór die studie begint, een paar gedachten ont vouwd, die van zyn kant wel eens als een axioma beschouwd kunnen zijn. Volgens mr. Toxopeus is niet de ver vanging van het evenredigheidsstelsel door een districtensysteem het ei van Columbus; als het om duidelijkheid gaat kan men beter op de evenredigheid dan op het districtenstelsel bouwen. Heel be grijpelijk dat de liberale leidsman zo redeneert; want in de huidige verhou dingen zou de VVD van de wijziging van hel kiesstelsel alleen maar nadeel onder vinden. Dus mikt mr. Toxopeus eerst op een hergroepering van partijen. Hij ziet dan in D '66 niet meer dan een katalysator in een proces dat eerlang moet leiden tot een driedeling van Nederland qua party wezen: socialistisch, liberaal en conservatief met dan uiterst links en rechts nog wat pressiegroepen. |I\EZE driedeling heeft het met mr. AA Toxopeus' idee sympathiserende Algemeen Handelsblad op één lijn ge steld met de idee waarvoor twee jaar geleden een andere vooraanstaande liberaal, mr. H. van Riel, heeft gepleit: een grote derde party die gebaseerd is I op liberale beginselen naast een confes- sionele en een uitgesproken arbelders- j partij. I Maar in de ogen van mr. Toxopeus zou naast de socialistische en de liberale partij de confessionele groepering dus het stempel moeten krijgen van een con servatieve partij. Wellicht Is hier de wens van mr. Toxopeus de vader van zijn gedachten. Maar hij weet zelf deksels goed, dat op de meeste terreinen de christen-demo cratische partijen meer vooruitstrevend zijn dan de VVD, zeker als het gaat om sociaal-economische doeleinden. Wan neer hij byvoorbeeld terzake vai maatschappelijke structuurhervormingen de denkbeelden van KVP en de Anti- Revolutionaire Partij gaat overne dan zou hy zich bloot stellen aan risico om een groot deel van de huidige aanhang der VVD te verspelen. Hij moet dan ook maar niet proberen de „Zwarte Piet" van het conservatisme ln handen van de christen-democratie te spelen. 0Ok wy achten hét een heel reële mogelijkheid, dat Nederland in grote ïynen gaat werken aan een driepartyen- stelsel. Maar wanneer de christen democratie één van de hoeken van deze driehoek zal worden wat we vurig hopen! dan zal die christen-democra tische partij een vooruitstrevende en zeer conservatieve groepering moeten zijn. Mr. Toxopeus mag het stempel voor zyn eigen, eventueel gereorganiseerde, party zelf uitzoeken en bepalen. Maar aangaande de confessionele groepering is de beslissing niet aan hem. Hoe goed het ook in de liberale kraam zou passen, als de christen-democraten de rol van conservatief gingen spelen. Harmonie en fanfare Wedstrijden in Houlrustrotonde Hoofdklassers op de dansvloer. Wereld reageert op adoptieplan (Van onze muziekredacteur) ARNHEM De Koninklijke Federatie van Harmonie en F^nfaregezelschappen die met haar 800 ensembles en 30.000 musicerende leden een der belangrijkste organisaties op het gebied van de volks muziek in Nederland Is, heeft zaterdag J.l. in Musis Sacrum" te Arnhem haar jaarlijkse nationale topconcours gehou den. Een topconcours, ter afsluiting van het seizoen, waar aan niet minder dan 12 harmonieën en 7 fanfares het beste van de oogst 1966/1067 hebben drelge- Deze 19 gezelschappen bestreden el kander de eerste prijs, beluisterd door de kritische oren van drie juryleden, ex perts in het vak: Gerard Boedijn (hoorn), Piet van Mever (Krommenie) en Piet Stalmeier (Hoensbroek). In de afdeling harmonieën vormden ,,Drie dansen" van Katsjatoerian, zijnde een arrangement, het verplichte num mer: bij de fanfares was dat een Diver timento van de Belgische componist Marcel Poot, dat typisch Vlaams van al lure, een klaarheid manifesteerde, een speelvreugde en een humor zelfs, die het zevenmaal achtereen luisteren ernaar voor de kritische hoorder allerminst tot een drukkende last maakte. Voor de kritische hoorderWant ge constateerd de reacties van het uitge breid auditorium ging de voorkeur echt uit naar de overigens uiterst verdienste lijke bewerking van de compositie van de populaire Russische toonkunstenaar. Gelukkig konden er in deze Arnhemse ereronde slechts twee zijn. In dit geval de harmonievereniging VOZ uit Zwijn- drecht (dirigent Tom Kotter) en de fan fare ,,Na lang streven" uit Klaaswaal (dirigent Dirk Koster), die respectieve lijk 168 en 16314 punten behaalden. Op Engelse leest geschoeid Karakteristiek voor deze wedstrijd was, wij hebben behoefte dit uitdrukke lijk te memoreren, het Engelse systeem: de hury luisterde geblindeerd", hij wist niet met welk korps hij te maken had. Wat echter aan deze muzikale ontmoe tingen een bijzonder attractie verleende, werd vooral bepaald door de omstandig heid. dat de Koninklijke Federatie, aan gesloten bij de Confédération Internatio nale des Soeiétés Populaires de Musique, section de I'Uncsco, niet minder dan 100 representatieve korpsen uit de gehe le wereld geadopteerd had met de inten tie hun een jaar lang gratis eigentijdse werken van Nederlandse componisten toe te zenden, voor blaasmuziek gedacht en geschreven. Met deze daad bedoelde zij haar oprechte genegenheid aan alle vrienden der toonkunst, waar ook ter we reld, te betuigen. Adoptieplan: een succes Dat adoptieplan is een groot en daar door verheugend succes geworden. Reac ties van positieve aard heeft men reeds ontvangen uit verschillende staten van Noord- en Zuid-Amerika, uit Tsjecho- Slowakije, uit Denemarken, België. Ita lië, Frankrijk Engeland, de Nederland se Antillen en Suriname. Laten we in dit verband vooral Abes- sinië niet vergeten, waar een muziek korps uit, Addis Abeba pen der eerste re flectanten was. Met een gezelschap van kloosterzusters uit het Amerikaanse Mil waukee, dat ook onmiddellijk van de partij wenste te zijn Werkelijk een allerprettigst resultaat, dat echter zonder voorbereidende en zeer intensieve voorarbeid van de Wereldom roep, die het terrein bouwrijp maakte en met deze arbeid onverdroten doorgaat, niet zo gemakkelijk bereikt zou zijn. Federatie en Wereldomroep: onze va derlandse componisten hebben ook thans weer veel aan deze twee instanties te danken. In de Houtrustrotonde werden zondag middag onder auspiciën van de Ned. Amateurs Dansers Club (N.A.D.C.) de Zuidhollandse danskampioenschappen 1967 gehouden. De wedstrijd was open gesteld voor nieuwelingen. D. C. B. A en de hoofdklasse. De jury bestond uit de heer en mevr. R. Gerver en de heer Kuil. allen uit Amsterdam. De organisatie be rustte by de heer H. Kleynhaaus. Delfts blauwe wandborden, vormden de pryzen. Aan de kampioenschappen namen 150 paren deel. Bij de hoofdklasse werd kampioen het paar Bake-Bake uit Hengelo. Op de tweede plaats kwam Ihet paar Van Bler- kum-Van Blerkum, de derde prijs ging naar het paar Bronmeyer-Beck. op de vierde plaats het paar Keyser-Keyser en op de vijfde plaats kwam het paar Aeschbacker-Van Aken. allen uit Den Haag. Bij de A-klasse werd het paar Lem- merts-Lammers uit Rotterdam kam pioen. op de tweede plaats kwam het paar Roepe-Zondervan. de derde prijs ging naar het paar Van Raalte-Meeren- donk, de vierde plaats werd ingenomen door het paar Van der Velden-Van der Kley en de vyfde prijs werd toegekend aan het paar Loovestein-Loovetein. By de B-klasse werd het Sliedrechitse kwam het paar „De Rijk-Korteberger. de derde prijs ging naar het paar Brouwer- Bommele, de vierde plaats werd inge nomen door het paar Dieka-Spetter en de vyfde prys ging naar het paar De Groot-Verschoor. Bij de D-klasse werd het paar Van der Velden-Buyse uit Zeist kampioen, op de tweede plaats kwam het paar Arkel- Aben, de derde prijs ging naar het paar Akkerman-Soldt, ,de vierde Drijs kreeg het paar Den Broeder-Rijswijk en de vijf de prjjs ging naar het paar Nansink- By de nieuwelingen werd het Haagse paai- Breugom-Mos kampioen, op de tweede plaats kwam het paar Luykx- Vesselie, de derde prijs ging naar het paar Brummer-Sol en de vierde prijs kreeg het paar Groos-Elkerhout. I paar Van der Tak-Meynsler kampioen, i op de tweede plaats het paar Dirkzwa- ger-Bonteveld .de derde prys ging naar het paar Mos-Dirkzwager, de vierde prijs ging naar het paar Rongelrooy-Tom en de vijfde prijs ging naar het paar Mole naar-Scholten. By de C-klasse werd het kampioen schap toegekend aan het Haagse paar Hendriks-Bettinger, op de tweede plaats ARA-tv vraagt ongeh. moeders (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Dezer dagen is een on gebruikelijke advertentie in enige bla den verschenen. Hierin vraagt de re dact!^ van Achter het nieuws" of enige ongehuwde moeders bereid zijn om voor de t.v. over hun problemen te komen praten. Zij dienen hun melding te richten aan „Achter he nieuws" postbus 175, Hilversum. De bedoeling is om in „Achter he nieuws" een t.v.-programma te ma ken. Aangezien de redactie van mening is, dat je bij zo'n onderwerp vaak al snel terecht komt bij de bekende gere gistreerde gevallen, heeft men deze advertentie" geplaatst. Het is naar ana logie ven een methode die de laatste tijd in Engeland met succes wordt toegepast. (ADVERTENTIE) caballero De KRO t.v. biedt in de passietijd de unieke gelegenheid om binnen het tyds- bestck van één weck een vergeiyking te trekken tussen en klassieke, meer dan dertig jaar oude. evangelieverfilming en een hedendaagse benadering van het leven van Christus. Maandag 13 maart zendt de KRO-t v. via Nederland II de film ..Golgotha" van Julien Duvivier uit. De film met de hoofrollen Flobert le Vigan als Chris tus, Jean Gabin als Pilatus. Harrv Baur en Edwige Feuïllère, werd in 1934 ge maakt. Zondag 19 maart volgt „Het evangelie volgens Mattheus" van Pier Pasolini. Duviviers" film, vóór de oorlog dé pas siefilm bij uitstek, begint met de triom fale intocht van Jezus in Jeruzalem op Palmzondag en volgt daarna de in het Evangelie verhaalde gebeurtenissen op de voet. Gestreefd werd naar een recon structie van het Jeruzalem uit de tijd van Christus. Op deze manier ontstond er een traditionele, romantische verfil ming van het lijden van Christus, die aansluit bij de voorstellingen zoals men die vroeger in de schilder- en beeldhouw kunst tegenkwam en bij b.v. de passie spelen zoals die in Tegelen en Oberam- mergau worden gegeven. Bij dit alles heeft de regisseur Julien Duvivier. één van de groten uit de voor oorlogse Franse film, niet nagelaten met de middelen van de film toe te voegen en weg te laten wat de indruk zou kun nen versterken. Met een. ook voor de huidige filmlief hebber. opmerkelijk bewegende camera en met een soms bijzonder effectieve en snelle montage maakte hy zijn film tot meer dan een plaatjesalbum van een passiespel. Daarom, maar ook omdat het hier om een klassieke en lange tijd als aanvaarde benadering van het lijden van Christus gaat. is Golgotha ook nu nog van belang. Ned. II, 20.05 uur. NEDERLAND I STER I Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws in het kort 19.00 uur: Kenmerk, religieuze actualiteitenrubriek AVRO 19.30 uur. De Dick van Dyke Show, t.v.-serie NTS 0.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Sportpanorama 20.50 uur: De halsbannd (2), t.v.-thriller 21.40 uur: Klank-klaar Neder- HILVERSUM I NRU 20.05—21.30 uur: Concert door het Noor delijk Philharmoniseh Orkest en het Omroep orkest 22.55—23.5 22.05 uur: Televizier. actualiteitenrubriek NTS 22.30 uur: Humanisme in de praktyk, documentaire 22.45 uur: Tweede journaal 22.50 uur: Sluiting NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.01 en 21.56 uur) Golgotha, film 21.35 uur: Persconferentie Neder lands Episcopaat HILVERSUM II NCRV 20.20—21.30 uur: Ogier Ghislain, hoorspel 23.00—23.55 uur: Studio 2300, NTS 22.00 uur: Tweede Journaal 22.15 uur: Pauze TELEAC 22.30 uur: Automatisering (6) 23.00 uur: Sluiting T.V. morgen NTS 10.20 uur: Tieners in het vizier 10.45 uur: Walter and Connie, Engelse les 11.10 uur: We gaan op reis 11.35 uur. Maatschappeiyke oriëntatie TELEAC 12.00 uur: De detaillist als ondernemer (6) 12.30 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00. 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30. 8.00, 8.30, 12.30. 19.00. 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk China en de ontwikke- amusementsprogramma heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 NWS, actual.. 18.25 Instrumentaal trio, 18.50 Stereo, kinderkoor. 19.20 Musical, 19.40 Humanistisch (192 m) 18.00 Verzoekplaten. 19.00 Rolling Stonesshow, 19.15 Joost mag het lel:, 21.(111 De Vi.i 111 '_;e i DINSDAG HILVERSUM 1 (402 m) AVRO: 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.20 Gram., 8.00 N' jiteman), 8. 12.00 Orkestmuziek', 12.25 Land- en tuinbouw, 12.40 Orkestmuziek, 13.00 Nieuws, 13.10 Journ, 13.30 Klass. muziek. VPRO: 14.40 Schoolradio. AVRO: 51.00 Voor de vrouw, 15.40 Stereo: Mod. strijkkwartet, 16.00 Nieuws. 16.02 Eng. volksliederen, 18.15 Voor de jeugd, 17.15 New-York calling, 17.20 Stereo: Gram. muziek voor de tieners. HILVERSUM n (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram., 8.00 Nieuws, 8.10 Gram.. 8.30 Nieuws, 9.32 Voor de hulsvrouw, (9.35 Conci liepostbus), 10.00 Gevar. muziek, 11.00 Voor de zieken, 12.00 Stereo. Musette orkest, 12.20 Land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws, actual 12.50 Gram.. 13.30 Musiësta: Gevar. muziek. 14.20 Schoolradio, 14.40 Stereo: Gram.. 15.00 Gevar. progr., 17.00 Overheidsvoorlichting: Suriname en de Ned. Antillen (lezing). HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) TROS: 9.00 Nieuws, actual., 9.07 P-r-r-r-rT; VARA: 10.00 Nieuws, 10.02 Lichte muziek. 12.00 Nws, actual., 12.05 Gevar. muziek. 13.00 VERONICA (192 m) 7.00 Ook goe 9.00 Muziek terwijl u werkt, 11.00 Verzoek box, 15.00 Oude gram. muziek, 16.00 Dinsdag- middag-speciaal. BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Nieuws, 12.03 Lichte muziek. 12.48 Lichte muziek. 13.0» Nieuws. 13.20 Klass. muziek, 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 14.25 Pianorecital, 15.03 Lichte muziek, 16.09 Lichte muz.. 16.30 Voor ADVERTENTIE VOÓRJAARSBEURS BOUW+VERWARMING Ogier Ghislain, hoorspel Het hoorspel „Ogier, Cliislain". dat de NCRV vanavond uitzendt, speelt zich af in de tyd van Erasmus, De hoofdpersoon, Ogier Cliislain de Busbecq, is een edel man die in Leuven studeert. Hoewel hU voorbestemd is om een dienaar van koningen of keizers te worden, wijdt hy zich geheel aan verhandelingen over planten en bloemen In Leuven ontmoet manszoon Willem Quak» tegenstander van de Spanjaarden, doch verliefd op Donna Isabella, dochter van de Spaanse ridder Don Pedro Lasso de Castilla. Ogier tracht Donna Isabella opmerkzaam te maken op Willem en geraakt daardoor in het eerste, maar niet het laatste, avontuur met Willem. Dit soms meditatief, soms luchtig en soms spannend hoorspel werd geschreven door de Nederlandse auteur Peter van Gestel, van wie de NCRV eerder de hoorspelen „Het keerpunt" en „De Poëzie in meet kunde en algebra" heeft, uitgezonden. Hilversum II. 20.20 uur. In het Gools Museum te Hilversum wordt van 1 maart tot en met 12 april een tentoonstelling gehouden van tekeningen, aquarellen en grafiek van Jan Wiegers en van klelnplastie- ken van Arthur Spronken. Van 15 maart tot en met 2 april zijn in het zelfde museum tekeningen en gouaches van Kaak Heskes en teke ningen van Bert Grotjohan geëxpo- \1j ju.»jfTtes Myliiiiifi s constante kwaliteit Toneelspeelster «rt TV-actricd Pieunlo Touw 2S STUKS 1.60 EEN LAURENS PRODUCT Aan de kinderprogramma's van de t.v. plegen we hier niet zoveel aandacht te besteden, o.m. omdat we niet steeds in staat zön ze allemaal te volgen. De VPRO bracht er zaterdag drie. die een prys verdienen: ..Kabouter Kander" van Marja Lemaire en Ton Hasebos, nu al jarenlang het beste voor de allerklein sten; „Plezier in prenten", waarvan de 2de aflevering een bijzonder aardige doorsnee van het Haagse Gemeente museum liet zien en „Bahseptem ber! de kindermusical die we vorig jaar al prezen en die het herzien alleszins waard bleek. 's Avonds vormde een met veel talent bevolkte Gilbert Bécaudshow van de Duitse t.v. een plezierige hoofdschotel. Eigen produktie was een „Speciale be richtgeving" over de BVD. Die BVD is geen sympathieke instelling, maar we vonden „Speciale berichtgeving" géén sympathiek programma. Men begon met een aantal beschuldigingen die later weer voor een deel moesten worden teruggenomen. Bovendien bleef de te neur van de uitzending agressief, on danks de olie-op-het-vuur-gooiende woorden van mr. J. A. W. Burger, on verdacht democraat, en als oud-voor- zlttw van de Tweede-Kamprcómmlssle voor de BVD. gezaghebbend. We geloven dat men met negatieve pu- blikatles over de BVD voorzichtig moet zyn. Vrijwel niemand zal aan de nood zaak van het apparaat twijfelen: men vecht hoogstens de gevolgde methoden aan net vervelende daarbij is. dat men die alleen op de „missers" kan be oordelen. De positieve resultaten moe ten immers ceheim blijven. Natuurlijk zal de BVD. mensenwerk tenslotte, fouten maken. Maar. mr. Burger wees er terecht op. het is een democratische regering die instructies geeft en resul taten beoordeelt. En het is een onpar- tijdige Kamercommissie die klachten behandelt. Veel klachten zyn cr. vol gens mr. Burger en hy kan het we ten overigens niet. DE VPRO introduceerde zaterdag een nieuw trio: De Hejawle's, bestaande uit Jenny Arean. Jacco van Ftenesse en Willem Nyholt. Drie Jonge mensen die elk bewezen hebben dat ze wat waard zijn. Die waarde ligt by geen van drie- en overigens op de eerste plaats in het vocale vlak zonder meer Wil dit trio succes hebben dan dient het over ster ke tekstliedjes te kunnen beschikken dl« bovendien gelegenheid tot acte rend zingen bieden. Het Is te hopen dat dergelijk repertoire voorhanden is. Wat zij deze avond brachten leek ons nauwelyks geschikt. Gisteren was het niet gemakkelyk om Bram v. d. Vlugt te vergeten als dr. Finlay in „Memorandum van een dok ter". Rol en acteurs zyn in de loop van de tyd nu eenmaal te sterk Ineenge groeid. Toch alle lof voor de manier waarop invaller Cor van den Brink zich van zyn taak kweet. Het was ove rigens geen sterke aflevering met dat kirrende meisjestrio. Rob de Vries speelde zyn vaderrol als een overjarige padvinder die doorlopend goede daden moet stellen. Verder by de NCRV een drie jaar oude ..Nashville Show", door Rieke van Epen handig gepresenteerd of het een eigen programma betrof. De t.v. 6taat voor niets. Beste man, ook hier, de be treurde Jim Reeves, die met kop en schouders boven de andere medewer kers uitstak. De Japanse documentaire over de reconstructie van een vliegtuig ongeluk had inderdaad het voortreffe lijke dat deze uitzending een Prix d'Italia waard deed zijn. Geschikt voor de zondagavond? Wij zouden zeggen Vg. Radiodiscussie Gezag in de samenleving In het NRU-discussieprogramma „Gezag in de samenleving" zal dr. C. Boekc- steyn, medewerker aan de Vrye Univer siteit te Amsterdam, vanavond een korte inleiding houden over de „legitimering" van de macht. De heren Laurens ten Cate, hoofdredacteur van de Friese Koe rier en mr. C. Berkhouwcr. Lid van de Eerste Kamer voor de VVD, zullen hier- by als opponenten fungeren In zijn inleiding formuleert dr. Boe- kesteijn gezag als een „door onderge schikten erkende macht" Hij gaat daar bij een aantal machtsgronden na waar van hij het „recht van de sterkste" een „heel eigenaardige" machtsgrond noemt. De kritiek op de machtsuitoefening houdt volgens dr. Boekesteyn verband met het afwijzen van sommige machts gronden door de ondergeschikten en met de attitude van de machtsdrager. De inleider signaleert dat „in de loop van de geschiedenis van de Westerse bescha ving heel duidelyk valt waar te nemen een tendens^om de macht van de machthebber^ in te perken en de uit oefening ervan te binden aan de toe stemming van de onderdanen". Verder -preekt hij over een andere tendentie die de machtsverhoudingen kleurt: „De ver schuiving van persooniyke macht naar institutionele of functionele macht" zoals deze voorkomt in een landbouwschap, een krantenconcern, een politieke partij. Hilv. I, 21.30 uur. T.v.-verdriet na Dnkla-Ajax (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Dat het pad van een televisieverslaggever ook niet altijd over rozen gaat ondervond vorige week VARA-reporter Will van der Smagt. Hij zou na de Eu ropa-Cup wedstrijd D uklaAjax in Praag een der Ajacieden voor de Tsjechische t.v.-camera's inter viewen. Alles was met de Tsjechen grondig voorbereid en doorge sproken. Ook het schakelcentrum van de Eurovisie in Brussel was van een en ander op de hoogte gesteld. De verbinding zou nog een tijdje door blijven staan. Van der Smagt had aanvoerder Bals gevraagd na de wedstrijd niet onmiddellijk in de kleedkamers te verdwijnen, maar even naar de t.-v.-post langs de lijn te komen. Direct na. het eindsignaal begaf Bals zich naar de afgesproken plaats waar Will van der Smagt stond te xoachten op de beeldver binding. Toen het rode lampje om de camera ging gloeien werd het vraaggesprek met de Ajaxkeeper gemaakt. Wie schetst de teleur stelling van Will toen hij enkele minuten na het gesprek uit Bussum bericht kreeg, dat ze wel het beeld maar niet het geluid hadden binnengekregen. Direct toog de VARA-man naar de kleedkamer, die toen hermetisch gesloten was. Itfa een kwartier kioam Bals in zijn goeie pak ge stoken naar buiten. Terwille van de kijkers kleedde hij zich in een wip weer om in sporttenue om zich opnieuw te onderwerpen aan het interview op een inmiddels leeggestroomd voetbalveld. De ontzetting werd nog groter toen bleek, dat een beeldtechnicus van de Oostenrijkse t.v. inmiddels het wachten moe was geworden, de verbinding van Praag t>ia Brus sel naar Bussum had afgebroken en verdwenen was Bestuursleden RTN en AVRO HILVERSUM (ANP) Tijdens de za terdag in Hilversum gehouden verga dering van het algemeen bestuur van de AVRO zijn de volgende bestuursle den van de Stichting Radio Televisie Nederland, RTN, in het dagelijks en algemeen bestuur van de AVRO be noemd: de heren C. Matser, burge meester van Arnhem en P. van der Weele te Gouda. De heer S. van de Bergh te Wassenaar zal in AVRO-be- atuurscolleges als toehoorder zitting

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2