3 3 'E E maminette "jj^ 't KARREWIEL In Amsterdam op mode-safari Modeontwerper Holthaus heeft voortreffelijke noten op zijn zang Provo's wilden lijk voor happening spelen in maminette-wonderland maminette Amateurs redelijke kans op succes tegen Finland CD 0 CD ■+- 4— 0 C Eerste Davis Cupduel beheerst door Zuidafrikaanse vraagtekens DE LEl'V'.i: C U :.\NT Plastrons aan voor- en rugzijde Het broekeffect speelde een grote rol in de collectie-Holthaus. Deze modellen zijn uitgevoerd in katoen en foulardzijde met Afrikaans gedessineerde motieven. (Van éen oneer Verslaggevers./ DEN HAAG—UTRECHT ..Ik denk er niet aan een Hik uit te lenen en de minister zal daar ook stellig geen toestemming voor ge ven", aldus de reactie van de direc teur van het anatomisch laborato rium van de rijksuniversiteit In Utrecht, dr. W. J. van Dooren- malen na het bekend worden van de plannen van Maastrichtse pro vo's om op het komende studie weekend van Utrechtse psycholo gische studenten een happening te verzorgen met een l\jk. De Maastrichtse provo's zouden in brieven aan de ministers Klompé (Cultuur. Recreatie en Maatschap pelijk Werk) en Diepenhorst (On derwijs) verzocht hebben voor dit doel een lijk te mogen lenen van het laboratorium in Utrecht. Minis ter Klompé liet door haar woord voerder nadrukkelijk ontkennen een dergelijk verzoek te hebben ontvangen. Minister Diepenhorst wilde geen commentaar geven of hij al dan niet een brief van de Maastrichtse provo's had ontvan gen. Naar men aanneemt zal de minister, indien hij de brief mocht hebben ontvangen, daar niet op antwoorden. Dr. Van Doorenmalen van het ana tomisch laboratorium, dat bij wlls- akte over stoffelijke overschotten, beschikt, zei, dat het verzoek on mogelijk zou kunnen worden toe gestaan. Stoffelijke overschotten staan alleen de wetenschap en in justitiële gevallen de justitie ter beschikking. „Als ik zo hoor wat die heren In Maastricht willen, dan lijkt het alsof het ze in de bovenkamer is geslagen", aldus dr. Van Doorenmalen. Een van de organisatoren van de lugubere happening, drs H. Mol uit Maastricht zegt in de brief aan de ministers „dat wij het lijk nodig nebben om aan te tonen, dat het sacrale karakter avn de doodstaboe leidt tot destructie". KDC verliest ook laatste promotie wedstrijd Ook de laatste wedstryd van KDC tegen Rijsoord eindigde in een neder laag. Door zeer ongeïnteresseerd te spelen gingen partjjen verloren, die op z'n minst nog remise hadden kunnen worden. Drie KDC'ers wonnen hun partijen en twee speelden remise zodat KDC in eigen huis met 128 werd verslagen. De uitslag luidt: J. Passchier (KDC)- W. de Koning (Rijsoord) 2-0, J. Zwaan- T. Goud 02, J. van Duyvenbode-P. de Koning 02, A. van Beelen-P. de Ruy- ter 0—2, T. Plas-J. Kanters O2,H. Klinkenberg-W. IJsselgtyijn 2—0, J. Schoneveld Pzn.-J. Veen 20, J. Gott- waldt-T. v. d. Burg 11, J. Schone- veld-S. Wildschut 11, H. Voorzaat- D. van Pelk 0—2. Totaal 8—12. Een tweede achttal speelde tegen de reserves van Rijsoord. De reserves van KDC bleven met 106 in de meerder heid. Dat de voorjaars- en zomercollectie van Dick Holthaus iets met safari te maken zou hebben, bleek al uit zijn etalage waar een kleine jungle was ge creëerd, compleet met panter en aap. Wel droegen de mannequins bij de pre sentatie nit en dan lioge sueQe laarzen, veel pakken met opgestikte zakken en broekeffecten, en nog meer western- hoeden met stormband, maar wie naar de Afrikaanse rimboe trekt, zal zich toch een andere uitrusting aanschaffen. In de salons van Holthaus is safari een zeer Westerse en zeer modieuze aan gelegenheid, op een enkel grapje na is de nieuwe collectie zelfs beheerst. De show opende met een paar bekoor lijke linnen tentjurkjes, beschilderd met Afrikaanse motieven. Dan volgden de tailleurs met sportieve en militaire ac centen, broekrokken en een taille die laag geaccentueerd werd door de ket tingceintuur, het Parijse nieuwtje dat zich al reeds rond de wereld heeft ge slingerd. Dick Holthaus reeg echte en nagemaakte paranoten tussen de scha kels, maar desondanks zal de ketting rage wel gouw vervelen. Geen nood, hij heeft veel voortreffelijke noten op zijn zang: de pakken zijn mooi van coupe, materiaal en kleur. De mantels noemen ze hier „jasjes", want ze zijn zo kort als de japon (en dat is een eind boven de knie), smal in de schouders en recht of tentvormig naar beneden. Na veel bruin, marine en zwart met weinig zomers effect, bracht geel en oranje, rose, groen, wit en grece de zon in het beeld. De robe-manteau heeft dit jaar man- teua-robe. Je slaat hem niet om, maar stapt erin en hebt dan een chique, fraai belijnd silhouet. Het broekeffect blijft niet beperkt tot mantelpakken, ook in japonnen z(jn vindingrijke plooien ge maakt waarvan de mannquin dooi moeilijke houdingen moet laten zien dat de voorkant broek, maar de achterkant rok is, een knap werkstuk dat nodeloze moeite lijkt, want bij normaal gebruik van de benen is het verschil niet te Zo koket en stoer als de stormhoeden staan boven de pakjes met overhemd blouse en das, of omgeknoopte cowboy sjaal, zo ongemotiveerd balanceren ze boven de vele mouwloze japonnen met glad hoog halsje. Na hoeden af en een applaus voor de korte, wijde zijden jurkjes, waaronder nauwelijks zichtbare bloomers (pof broeken) volume geven. We laten de broek ook wel eens duidelijker zien, zoals de Bermuda onder een. openval lende lange japon met Afrikaan^ streep- dessin. In deze hele collectie prevaleert een detail: het vierkant in- of opgezet plastron aan voor- en rugzijde. Zelfs bij avond is het aanwezig, nu geheel ge- pailetteerd en de slanke, soepel vallen de japon is er als het waren met ajour Inderdaad Maminette-wonderland. Want die unieke kollektie kinderkleding van Maminette is sprookjesachtig mooi. Bovendien zo op en top mode, ge- kreëerd voor de kleine mensen van nu. Maar Maminette-mode moet ook praktisch zijn en vervaardigd van speel-sterke stoffen. Want hoe mooi uw kinderen ook willen zijn, ze spelen pas écht fijn, als ze,niet aldoor op hun kleding hoeven te passen. Daarom kiest Maminette veilige kinderkleding, die tegen een stootje kan en er toch modieus en 'paasbest' uitziet. Ook üw kin deren zijn Maminette waard! A Kwalificatie Olymp. voetbaltoernooi Zondag- en zaterdagspelers in één elftal ROTTERDAM. Het Nederlands zondagamateurelftal heeft gisteravond op het Zwart-Witterrein in Rotterdam met 32 gewonnen van het nationale zaterdagelftal in een oefenwedstrijd, die de afsluiting vormde van de eerste faze van het voorbereldlngsplnn dat voor het olympisch voetbalelftal is opgesteld. De sectiebesturen van het zondag- en zaterdagamateurvoetbal zijn voor de Opstelling Dukla Praag-Ajax Dukla: Viktor; Omarada, Novak, Cadek en Taborsky; Masopust en Gele- ta; Strunc, Mraz, Nedorost en Zlocha. Ajax: Bals; Suurbier, Pronk, Soete- kouw en Van Duivenbode; Groot en Müller; Swart, Cruyff, Nuninga en Keizer. Scheidsrechter: Kurt Tschenscher (West-Duitsland). Titelstrijd badminton zonder selectie DEN HAAG De Nederlandse bad mintonkampioenschappen, die op 15 en 16 april op negen banen ln de Van Hogendorphal te Amsterdam worden gehouden, zullen ditmaal niet vergezeld gaan van een B- en een C-toernool. Spelers, die normaal in deze toernooien uitkwamen, kunnen inschrijven voor de nationale titelstrijd. Daarby zal geen selectie worden toegepast. Naar alle waarschijnlijkheid zal bij de heren de strijd gaan tussen de gebroeders Van Ginneken, Herman Leidelmeyer en Leo Kountul, terwijl bij de dames de grote tweestrijd Imre RietveldAgnes Geene pp het programma staat. Wéér Nederlander we re ldkampioen STOCKHOLM - Sinds gisteren heeft Nederland er een wereldkampioen bij en wel een in een van de meest barre spor ten die er bestaat het ijszeilen. De wereldkampioenschappen van dit jaar. die op een bevroren meer in de om geving van Stockholm werden gehouden, eindigden in een dubbele Nederlandse overwinning. Bouw van Wijk, meer be kend van evenementen, waarbij het ele ment water ln vloeibare vorm aanwezig is. ging in de laatste wedstrijden de lei dende Peter van Akker voorbij en tooide zich met de titel van wereldkampioen De vier Nederlandse deelnemers klas seerden zich allen bij de eerste zes van de eindrangschikking. De eindstand werd. 1 Bouw van Wijk (Ned) 11 strafpunten. 2. Peter van Ak ker (Ned.) 17.4 str.p.: 3. Sune Lind (Zwe den) 34 str.p.; 4 Franz Kapek (Oosten rijk) 54,7 str.p.; 5. Jan Wevers (Ned.) 55 str.p.: 6. JaJn Eindhoven (Ned 57 str.p. Er waren meer dan veertig deelnemers Op H.O.K.IJ. strijd om kunstrijtitels DEN HAAG Op de HOKIJ zal op woensdag 15 maart worden uitgemaakt wie zich voor een Jaar nationaal kam pioen kunstrijden op de schaats mag noe men. Nieuw bij deze kampioenschappen ls het paardrijden voor junioren. Over dag zullen de verplichte figuren worden gereden bij de Junioren en de senioren dame» en heren. Om acht uur 's avonds wordt begonnen met het vrij» rijden. eerste maal overeengekomen de krach ten te bundelen en te komen tot één gecombineerd team, dat zich via kwali ficatiewedstrijden moet proberen te plaatsen voor het eindtoernooi ln 1968 te Mexico City. Dit besluit heeft de onderlinge rivaliteit tus9en de spelers verhoogd en zij konden in de testwed strijd tussen beide teams laten zien wat zij waard waren. Het is een verdiende overwinning voor de zondagamateurs geworden, die over het geheel genomen het beste van het spel hadden en tech nisch beter verzorgd voetbal lieten zien. Trainer Siem Plooyer heeft bij deze „tableau de la troupe" een Inzicht kun nen krijgen in het beschikbare spelers materiaal. Bij het zaterdagelftal kwa men de namen naar voren van achter spelers Van der Glesen en Kralt, terwijl Nieuwetraten, Diepenveen en Hoeksema (ln de eerste helft) een voldoende haal den. Aangezien halfspeler Den Rooyen volkomen uit vorm was, had het zondag elftal een overwicht op het middenveld met als gevolg een goede indruk voor De Quant en Salawane, die het llnker- verdedlgingsblok vormden. In de voor hoede onderscheidden zich Spiekerman en De Vos. Conclusie: er kan een gecombineerd amateurteam gevormd worden, dat met redelijk optimisme de olympische voor ronden tegen Finland tegemoet kan zien. De opstellingen waren: Zaterdagelftal: Van de Laan (Zwart Wit '28); Gouman (Heerjanedam), Van der Giesen (Zwart Wit '28), Schinkel (Go Ahead, Kampen) en Kralt (Rljns- burgse Boys); Nieuwstraten (Zwart Wit '28) en Den Rooyen (SSC '55); Diepen veen (DOVO), Pluymgraaff (Quick B Hoeksema (Oranje Nassau) en Van de Beek (SDVB). ZondagelftalKievits (De Spechten); Delmotte (Middelburg), Leusakamp (Quick '20), Salawane (Vliseingen) en De Quant (CVV); Schuring (Quick '20) en J. de Wit (ZW); De Ridder (Vlls- singen), De Vos (Middelburg), Ouwens (TOP) en Spiekerman (DOG). 0> 3 H* i-H- 0 DE KONING Haarlemmerstraat hk Donkersteeg (Van onze sportredactie DEN HAAG De Nederlandse Davis Cupploeg voor het treffen van de eerste ronde van de Europese zone tegen Zuid-Afrika bestaat uit Tom Okker, Niek Fleury en Evert Schneider. Aanvoerder is de heer W. Breu- kink, die ook vorig jaar als zodanig optrad. De KNLTB heeft Zuid-Afrika voorgesteld de wedstrijd in Scheve- ningen te houden op donderdag 4 (Hemelvaartsdag), vrijdag 5 en zaterdag 6 mei. Dit heeft als voordeel dat de nationale competitie op zondag 7 mei gewoon door gang zal kunnen vinden. De KNLTB is niet ingegaan op suggesties om deze derde Davis Cupwedstrijd in drie jaar tegen Zuid-Afrika uit te besteden aan Zuid- Afrika zelf. Tennistitels Zuid-Afrika Manuel Santana op eerste plaats JOHANNESBURG Voor het eerst sinds vele jaren komt er geen Zuid- Afrikaan voor op de plaatsing van de nationale titelstrijd, die maandag in Johannesburg begint. Cllff Drysdale, de enig overgebleven speler van wereld klasse ls onlangs aan zijn maag ge opereerd en heeft zich moeten terugtrek- De plaatsing luidt: 1. Manuel San tana (Spanje); 2. Roy Emerson (Aus tralië); 3. Bob Hewitt Austr./Z.-Afr.) 4. Ken Feltcher (Australië); 5. Owen Davidson (Australië); 6. Bill Bowrey (Australië); 7. Jan Leschly (Denemar ken); 8. Torben Ulrich (Denemarken). Dames: 1. Billy Jean Moffitt (V.S.); 2. Maria Bueno (Brazilië); 3. Annette van Zyi (Z.-Afr.4. Rosemarie Casals (V.S.); 5. Pat Walkden (Rhodesië); 6. Judy Tegart (Austr.7. Christine Truman (G.B.8. Edda Buding (W.- Dld.). HOTEL-RESTAURANT Steenstraat 55 Leiden Oud-Hollandse saai voor Uw receptie en/of diner. - Op aanvraag zenden wy U gaarne onze suggesties voor Uw Huwelijksdiner Tafelreservering: tel. 01710-22509 of 31851 Van „oudegarde' alleen Tom Okker overgebleven Het Davis Cupreglement, dat wel regels geeft indien Europese landen meerdere malen tegen elkaar loten, voorziet niet in de mogelijkheid dat dit gebeurt by een Europees en een niet- Europees land, zoals al voor de derde achtereenvolgende maal het geval Is by Nederland en Zuld-Afrlka. Nederland verloor ln 1965 met 90, begon in 1965 met een 5—0-overwinnlng op Ierland, maar trof toen opnieuw Zuld-Afrlka, dat ditmaal met 41 zegevierde. Het derde treffen tussen belde landen belooft aantrekkelijker te worden dan de belde voorgaande ontmoetingen, om dat ln belde teams wyzlgingen zyn aangebracht. Zuid-Afrika kan niet lan ger rekenen op de steun van Keith Diepraam, die tennisleraar ls gewor den. Daarnaast ls de komst van de nationale kampioen Cllff Drysdale on zeker, omdat deze zeer onlangs een maagoperatie heeft ondergaan. Het Is nog een vraagteken of Zuid-Afrika een beroep zal doen op de talentvole, maalr zeer opvlegende Bob Hewitt. Deze Aus tralische rebel is getrouwd met een Zuidafrikaanse en verbiyft reeds zolang ln het land van zyn echtgenote, dat hy rechten kan doen gelden op de Zuid afrikaanse tenrilsnatlonalltelt. ocht hy niet worden opgesteld dan behoort Zuld- Afrlka met spelers van de tweede gar nituur als McMillan en Maud niet lan ger tot de favorieten van de Europese Het Nederlandse Davls Cupteam ls eveneens sterk gewyzigd. Van het teamm dat vorig jaar werd geselecteerd, is al leen Tom Okker over. Plet van Eysden trok zioh na de wedstrijd tegen Ierland terug, Ron van Gelder verdween Amerika en Jan Hajer had na de ope ning van zyn sportinstituut geen tyd meer over voor een serieuze training. Tom Okker wordt ditmaal bygeataan door Niek Fleury, die vorig jaar als vyfde man juist bulten de ultelndeiykc ploeg viel cn de Hagenaar Evert Schneider. De laatste speelde ln 1962 zyn eerste en tot dusver enige Davls Cupwedstryd (tegen Rusland). In de daarna volgende jaren behoorde hy steeds tot degenen, die werden uitge nodigd voor de training, zyn rechten studie verhinderde echter een serieuze voorbereiding. Het afgelopen jaar stu deerde Evert Schneider af, waarna hij in militaire dienst mogeiykheden kreeg om tennis te spelen. Het Davis Cupteam wordt getraind door Rinus Buytelaar, die Joop de os in opgevolgd als oefenmeester. Jong Oranje ook een Europa Cup BERN Niet minder dan zeventien landen hebben zich oangemeldt voor het Europese bekertoernooi voor nationale ploegen bestaande uit spelers onder de 23 jaar. Het zijn Oostenrijk, Bulgarije, T8jecho-Slowakye, Finland, Frankrijk, Oost-Dultsland, Griekenland. Italië, Nederland, Noorwegen, Polen, Roe menië, Spanje, Zweden, Zwitserland, Turkije en Joego-Slavlë. Twee van deze landen zullen by loting worden aangewezen om elkaar te ont moeten ln de eerste wedstryd voor de beker. De winnaar van deze ontmoeting zal dan gelden als titelhouder en mag vervolgens door elk van de overige landen worden uitgedaagd. De wed strijden zullen moeten worden gehouden in het land van de bekerhouder binnen drie maanden, nadat de uitdaging is ge steld. Per kalenderjaar zullen slechts drie van dergeiyke ontmoetingen mogen plaatsvinden. Nol Sikking tafeltennis kampioen van Warmond Nol Sikking, lid van de tafeltennis vereniging „Steeds Vooruit", heeft het kampioenschap van Warmond voor zich opgeeist. Hij speelde zich op de gecombineerde kampioenschappen van Warmond en de tafeltennisver. „St, Vooruit" ln vier finales en won ook, alleen of met een medespeler, deze finales. Nora Broxterman eiste de da mes-titel van Steeds Vooruit voor zich op. Uitslagen Heren leden: 1 en clubkampioen Nol Sikking; 2 Joop v. d. Zwet. Heren niet-leden: 1 Jah v. d. Klauw; 2 Simon van Rijn, Dames: 1 Nora Broxterman; 2 Leny van Wissen. Kampioenschap van Warmond 1 en kampioen van Warmond: Nol I Sikking; 2 Jan v. d. Klauw; 3 Noru Broxterman. Algemeen dubbel: 1 Nol Sikking- Joop v. d. Zwet; 2 Louis Ritzes-Ton v. d. Voort. Mix dubbel: 1 Nol Sikking-Nora Broxterman; 2 Ton v. d. Voort-Wil Sikking. Junioren meisjes: 1 Nelly van Rijn; 2 Ciska Sikking. Adsp. meisjes: 1 Tineke v. d. Zalm; 2 Els van Riiswijk; 3 Marian Versluys. Jun. jongens: 1 Corrie Elburg; 2 Paul Stol; 3 Hans van Wissen. Adsp. jongens: 1 Frank Beugelsdijk; 2 Peter Moerkerk; 3 Cees Harteveld. Badmintonspeelsters winst en verlies KOPENHAGEN - De Nederlandse knmploene Agnes Geene ls de Internatio nale badmintonkampioenschappen van Denemarken begonnen met een overwin ning op Aanc Fllndt. ZIJ zegevierde na felle strijd met 12—10, 9—11, 11—6. In de tweede ronde werd zU echter door de Deense Ulla Strand uitgeschakeld met 11—6. 11—7 Imre Rietveld die ln de eerste ronde een bye had. won ln de tweede ronde met 114. 115 van de Deense Jytte Erik sen. In de kwartfinale* komt ze uit tegen dr Japanse Hlroe Amono; belde speelsters worden beschouwd als behorend tot de besten ter wereld.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7