Ex-premier van Iran, Mossadeq overleden „Picasso" geopend TWEE VLIEGRAMPEN EISEN 109 DODEN Koop zelf auto in Amerika Echtgenoot van vriendin met geweer beschoten Bij ziekenfondsen enkele miljoenen overconsumptie EEN WEEK IN ZAAK VAN TRES SOEHARTO VERZOEKT CONGRES MATIGING JEGENS SOEKARNO Oe Thant: vrede in Vietnam nog veraf MAANDAG 6 MAART 1967 DE LE1DSE COURANT Flauw vallen en tranen politieke middelen TEHERAN (AFP—DPA) In een ziekenhuis In Teheran ls gisterochtend de Perzische oud-premier dr. Gholam Mohammed Mossadeq overleden. Hij moet omstreeks 88 jaar geworden zijn lijn Juiste geboortedatum is niet bekend. Mossadeq heeft 'n bijna 50-jarige loop baan als politicus gehad. In 1950 richt te hij het „Nationale front" op, een be weging die streefde naar nationalisatie van de Iraanse olie-industrie welke maatregel Mossadeq het jaar daar op als minister-president doorvoerde ten gevolge waarvan hij een nationale held Door ingrijpen van generaal-majoor Zahedi werd Mossadeq afgezet, nadat hij zich in augustus 1953 tegen de sjah had gekeerd met de bedoeling, de mo narchie ten val te brengen. Een krijgs raad veroordeelde hem tot drie jaar ge vangenisstraf. In augustus 1956 kwam hij op vrije voeten. Mossadeq de radicale zoon uit een aristocratisch gezin heeft een stormach tige politieke carrière gehad als gevolg waarvan hij verscheidene malen in de gevangenis terechtkwam of in bal lingschap moest leven. Hij werd op 28 april 1951 tot pre mier benoemd en de dag daarna reeds tekende de sjah de wet op de nationa lisatie van de olie-installaties. Tijdens opgewonden redevoeringen placht de Iraanse politicus in tranen uit te bar- Mossadeq was een lange en uitge mergelde figuur, wat nog geaccen tueerd werd door zijn prominente neus. Hij zag er els een lijdende oude man uit en hield ervan dit nog eens te over drijven door n 'n gestreepte pyjama in het openbaar te verschijnen. Het flauw vallen en het voorwenden van lichame lijke zwakte was voor hem een politiek wapen. Ondanks de komedie die hij speelde was hij echter een onverzoen lijk strijder. Hij gaf zich zelfs niet ge wonnen toen de grote Amerikaanse olie maatschappijen zich indertijd, tegen z'n verwachting, solidair verklaarden met de Anglo-Iranian. Tegenover de wereld boycot van Iraanse olie knoopte Mossa deq onderhandelingen aan met kleine Italiaanse, Japanse en zelfs Amerikaan- e maatschappijen. De sjah heeft Mossadeq ondanks diens pogingen om de monarchie ten val te brengen geen kwaad hart toegedragen. De betrekkelijk milde straf die hij in 1994 kreeg drie jaar gevangenisstraf in plaats van de geëiste doodstraf te danken aan tussenkomst van de sjah, die later verklaarde: „Mossadeq hoe dan ook de incarnatie van een nationaal verlangen; men veroordeelt natiole verlangens niet ter dood". Ir. Witte opent Voorjaarsbeurs Bouwcapaciteit niet te groot UTRECHT (ANP) „Juist nu de werkloosheid toeneemt hoort men nogal eens de vraag stellen of de huidige bouwcapaciteit niet te groot is. Ik aar zel niet, op dese vraag met een krach tig neen te antwoorden. De vergroting van het bouwpotentleel ln de achter ons liggende Jaren was niet alleen gerecht vaardigd, maar ook een gebiedende els met het oog op de ogenblikkelijke en de nog voor een lange reeks van jaren te verwachten behoefte. Op het ogenblik is de toestand Inderdaad zorgelijk, voor al voor hen die de werkloosheid aan den lijve ondervinden, maar toch meen ik dat er voor zwart pessimisme geen plaats ls". Dit verklaarde de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde- ning, ir. H. B. J. Witte, vanmorgen in Utrecht waar hij de internationale Voorjaarsbeurs 1967 opende. Hij meent, dat er enkele bemoedigen de factoren zijn. De top van de werk loosheid schijnt te zijn gepasseerd en er is reeds een duidelijke daling van de rentevoet waarneembaar, die 'n gun stig effect zal hebben op de bereidheid om in bouwwerken te investeren. De hoeveelheid werk in uitvoering is op het ogenblik voor het hele land groter dan een jaar geleden. De totale bouwsom van het nog te produceren werk in de gebouwensector inclusief woningen, was op 1 januari 5202 miljoen gulden, 810 miljoen gulden meer dan vorig jaar. Afgezien van de vraag, of het huidige produktieniveau voldoende ls aangepast aan de actuele en toekomstige behoef ten, blijkt volgens de minister gezien de huidige werkloosheid dat de produk- tie nog groter had kunnen zijn. De fi nancieringsmiddelen schoten daarvoor echter tekort. Hij vindt dit een zeer ernstige zaak. De daling van de natio nale besparingen van 23 procent van het nationaal inkomen in 1960 tot 19 procent in 1966 noemde hij in dit ver band uiterst bedenkelijk, aangezien band uiterst bedenkelijk, aangezien bouwkapltaal nu eenmaal geput moet worden uit besparingen. Het pianoduo Alfons en Aloys Kontarsky concerteren op zaterdag 11 maart in Diligentia. Samen met de slagwerkers Christoph Caskel en Heinz Könlg ge ven zij een uitvoering van Bartoka sonate voor twee plano's en slagwerk. Voor de pauze spelen de Kontarsky's werken voor twee piano's van Mozart, Schumann en Debussy, Dit ia een van de 130 schilderijen van Picassodie vanaf zaterdag zijn tentoongesteld in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Voor de opening van de tentoonstelling door de Franse ambassadeur P. Siraud links op de foto) bestond grote belangstelling. Maar toen het officiële gedeelte achter de rug was, afroomden de bezoekers van pagina 1 toe. A raison van drie gulden konden zij hun kumthonger bevredigen. Als de toeloop aanhoudt, zal museumdirecteur E. de Wilde (r.) een bezoekersaantal moeten noteren dat ver boven de door hem geschatte 75.000 ligt, wat nodig is om de (verzekerings)-kosten eruit te krijgen. AMSTERDAM (ANP) Onder grote belangstelling ls saterdag de Picasso- tentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdan door de Franse ambassa deur In ons land, de heer Pierre Siraud, officieel geopend. De heer Jean Leymarie. hoogle raar in de geschiedenis aan de universi teit van Genève en samensteller van de pas gesloten grote Picasso-expositie in Parijs, hield een inleiding over het le- ;n werk van de Spaanse kunstenaar met wie hij nauwe persoonlijke relaties onderhoudt. De bijna duizend genodigden verdron gen zich na de opening om zijn eerste blik te kunnen werpen op de 130 schil derijen en 50 tekeningen en gouaches uit alle perioden van Picasso's oeuvre. 22 musea en 22 particulieren hebben hun bezittingen tijdelijk afgestaan voor de overzichtstentoonstelling in Amster dam. Ook Picasso heeft diverse kunst werken naar Amsterdam gezonden. DC-6 stort op dorp Liberia MONROVIA (Reuter-A.F.P.) Een passagiersvliegtuig van de Brazlllanse lucht vaartmaatschappij Varig ls gisterochtend vroeg met 89 inzittenden aan boord op ongeveer vijftig kilometer van het vliegveld van Monrovia, de Liberiaanse hoofd stad, neergestort. Drieëntwintig mensen overleefden het ongeluk. Het toestel, een DC-8, kwam in een dorp terecht. Na twee huizen te hebben vernield, waar door vijf dorpelingen het leven lieten, kwam het vliegtuig brandend op een begraafplaats tot stilstand. Het toestel, dat nabij het internationale vliegveld Robertsfield verongelukte, was van Beiroet, vla Rome, op weg naar Rio de Janeiro. Een woordvoerder van Varig ln Rome verklaarde dat het de in mist gehulde landingsbaan van Robertsfield miste. Voordat het zou gaan landen deed zich een explosie voor. Er was voordien geen melding gemaakt van moeilijkheden aan boord. Een vliegtuig van de Amerikaanse maatschappij Lake Central Airlines ls gister avond bij Kenton in Ohio neergestort. Niemand van de achtendertig inzittenden heeft het ongeluk overleefd. Het toestel was op weg van Cohimbus naar Toledo In Ohio ACTIE REISBUREAU (Van onze correspondent) TILBURG. Voor een uniek feit in de autohandel zorgt momenteel het reisbureau Raptlm N.V. te Tilburg. Het bureau gaat uit van een systeem dat berust op het kopen van Amerikaanse wagens. De man die een dergelijke wagen hebben wil, vliegt zelf naar Ame rika en stuurt de auto per boot op naar Antwerpen. Het reisbureau, dat samenwerkt met de Amerikaanse handels maatschappij Seven Continents en Pan American Airways, geeft, als eenmaal de koop gesloten is, tegen een geringe administratieve vergoeding een 21-daags retour- biljet derde klasse voor de Panam. Volgens de directeur van het reis bureau, de heer T. Wassing, is op deze manier een uit Amerika gehaalde wagen aanzienlijk goedkoper dan een in Nederland gekochte. Bij de koopsom zijn naast de vliegreis Inbegrepen: verscheping, omzetbelasting, in voerrechten, transportverzekering, Nederlands kentekenbewijs en nummerplaten. De heer Wassing vertelt zeer hard aan dit procédé gewerkt te hebben. Een wagen is reeds gekocht, terwijl het momen teel storm loopt met bestellingen. Velen willen tevens hun vakantie aan deze transactie koppelen. Het idee is door Nederlandse dealers van de Amerikaanse wagens uiteraard met zeer gemengde ge voelens ontvangen, (Van onze correspondent SCHINVELD/WAUBACH Aan een drie jaar oude vriendschap is vrijdag avond een einde gekomen, toen de 28- jarige mijnwerker M. uit Sehlnveld zijn 30-Jarige vriend, de bankwerker F. uit Waubach van het leven trachtte te be roven. M. schoot zijn vriend nabij een afgelegen grindhoeve met een zwaar kaliber Flobertgeweer neer. Vervolgens sloeg hij F. enkele malen met de kolf van het geweer op bet hoofd en trachtte hem tenslotte te wurgen. Na zijn wandaad te hebben begaan, liet M. zijn vriend achter en ging naar huis. Na zijn arrestatie verklaarde M. »n bui van jaloezie te hebben ge handeld, daar hij was gecharmeerd van rouw van F. Door zijn vriend uit de weg te ruimen, dacht M. dat niets zijn verhouding met de vrouw van F. in de weg kon staan. Eerder op de avond had M. zijn vriend in Waubach opgebeld en hem ge vraagd in Aken 'n glas bier te gaan drin ken. Daar zulks meer voorkwam koe sterde F. geen argwaan. Hij begaf zich naar de plaats waar M. op zijn vriend zou wachten, een afgelegen grindhoeve in Waubach. Op het moment dat F. tot op ongeveer twee meter was genaderd schoot hij hem in de buik. Ondanks zijn zware verwondingen wist F. zich naar zijn huis in Waubach terug te slepen, waar hij de politie v schuwde. Deze liet F. in allerijl het Heerlense St.-Josephziekenhuis bren gen. Tegen de ochtend kon de Wau- bachse politie M. arresteren. Hij bleek nog steeds in het bezit te zijn van geweer, dat hij speciaal voor deze daad in België had gekocht. Geweer en nitie zijn in beslag genomen. Hij heeft volledige bekentenis afgelegd. Hij zal woensdag aan de officier van justi- r. W. Moors worden voorgeleid. Stijgende kosten door kostbare behandelingen UTRECHT (ANP) „Btf de be staande ziekenfondsenvergoeding waar in behoudens de controle geen enkele stimulerende factor voor een zuinig beheer is Ingebouwd, is sprake van een overconsumptie, die vele mil joenen kost". Tot deze conclusie komt de arts dr. H. Festen, gedelegeerde van de federa tie van door verzekerden en medewer kers bestuurde ziekenfondsen, in een be schouwing in „De Ziekenfondsglds" van de V.M.Z. Hij baseert zijn stelling op de enorme verschillen in de financiële uitkomsten van het werk van individuele huisartsen en specialisten die onder vergelijkbare omstandigheden werken, verschillen, die geconstateerd kunnen worden op het gebied van het voorschrijven van ge neesmiddelen in de verwijzingspercenta ges en in de frequentie en duur van ziekenhuisopnemingen. Het ziekenfondsbudget per verzeker de per jaar is sinds 1948 met ruim 600 procent gestegen. De kosten bedroegen volgens de laatste ramingen in 1966 191,89 gulden per verzekerde, tegen 27,20 ln 1948. De sterkste stijging ver toont de post ziekenhulsverpleging (met 1267 procent tot 76,43 gulden), gevolgd door de specialistische hulp (met 718 procent tot 27,89 gulden), de farma ceutische hulp -f- 525 pet), de post overige verstrekkingen -f 438 pet) en de huisartsenhulp 315 procent tot 19,67 gulden) terwijl de administratie- en de beheerskosten per verzekerde met 184 procent stegen. Dat de kosten van de ziekenfondsen aanzienlijk sterker zijn gestegen dan de lonen, is een gevolg van de sterke uit breiding van de behandelingsmogelijk heden, die niet alleen de geneeskundige verzorging veel duurder hebben ge maakt, maar waaraan het bovendien te danken is dat de gemiddelde levensduur tot de ongekende hoogte van 74 jaar ls gestegen. Indien de kosten van de zie kenfondsverzekering niet boven de loon grens zouden mogen stijgen, aldus dr. Festen. zouden de verstrekkingen ach ter moeten blijven by de voortdurende en sterke uitbreiding van de medische mogeiykheden. Volgens dr. Festen wordt de om vang van de consumptie echter het meest beïnvloed door de wyze van voor schrijven door de behandelende artsen. In dit verband vraagt hU zich af, of men het aan iedere huisarts en aan Iedere specialist kan overlaten, volledig naar eigen opvattingen en inzichten te handelen, ook wanneer blijkt dat men te maken heeft met uitzonderiyke ziens- Na veertien dagen levend uit sneeuw gered MOSKOU (DPA) Veertien dngen lang heeft een vrouw In Noord-Slberlë bij een temperatuur van 48 i 63 graden onder nul onder de sneeuw begraven ge legen en het er toch levend afgebracht. Naar het verhaal in het blad „Sovjet- Rusland" waren de vrouw Valentina Eptoene en haar man Poepta, van de jagersstam der Njenzen, aan de bene denloop van de Jenissei in een zware sneeuwstorm op de toendra verdwaald. De vrouw bleef ziek achter terwijl de man verderop op verkenning uitging en tenslotte bij een weerkundige post te rechtkwam, vanwaar verscheldende red dingsacties ondernomen werden. Hat speuren het hondesleden, speciale ter- reinwagens en een vliegtuig uit Doe- dinka bleef echter aanvankelijk zonder resultaat doordat de sneeuwstrom alle sporen had uitgewist. Na twee weken tenslotte wezen honden de weg naar de plek waar de in pelsen gehulde Valen tina, die nog maar 44 kilo bleek te we gen. ingesneeuwd lag met bij haar da stijfgevroren kadavers van de zes sledehonden van het echtpaar. De vrouw had al die tijd niets te eten gehad en haar dorst gelest met sneeuw. In het ziekenhuis van Doedinka opgenomen, is Valentina moeder van een achtjarige zoon, thans aan het herstellen. wjjzen waarvan d« toepassing gepaard gaat met hoge kosten. Uiteraard zal men de peraooniyka verantwoordelijkheid van de arte voor zijn patiënt moeten eerbiedigen, aldus dr. Featen, maar het la een open vraag of men daarbij zo ver moot gaan dat opvattingen ,dte aterk afwijzen van da gangbare mening ln de kring dar be- roepagenotenzonder meer worden ge accepteerd. Een mogelijkheid om de ge neeskundige consumptie te beïnvloeden, ziet dr. Featen ln het regelend optreden by het scheppen van voorzieningen (plannen en taakverdeling) en in het opstellen van nonnen voor ondersoek en behandeling. AMSTERDAM (A.NJ*.). Het Am- sterdajnse gerechtshof heeft ln hoger beroep zet* leden (studenten en oud st tub-nten van het selecte Utrechtse studentengezelschap ,.Tre« faeiunt col legium", die betrokken wnren bij het. Inwijdingsritueel met de roetkap, waar bij op 10 april 1965 de 20-jarige eerste jaarsstudent Jhr. D. L. L. Rutgers van Rozenburg uit Zeist om het leven kwam, leder veroordeeld tot een week onvoor waardelijke gevangenisstraf. Een zevende TreeUd, dat in eerste In stantie door de Utrechtse rechtbank was vrijgesproken, werd door het hof ontsla gen van rechtsvervolging De rechtbank ln Utrecht had vijf Tres- leden een boete van f2000 opgelegd en een zesde een boete van f 1000. In hoger beroep had de procureur-generaal tegen alle zeven een uniforme boete geëist van f 5000, subs. 50 dagen hechtenis met daar naast tegen loder een voorwaard el y ka gevangenisstraf vorieerende van twee tot 12 weken met een proeftijd van I Jaar. Op de zee Tresleden van de door het Hof opgelegde straf, die zwaarder ls dan waartoe zij in eerste instantie waren ver oordeeld. ln cassatie zullen gnan by de hoge raad kon hun raadsman nog niet meedelen. Zes van de zeven Tresleden waren bij de uitspraak aanwezig. Ds zevende was ziek. Het hof ls van oordcel dat het optreden van de Tresleden zodanig zedelijk laak baar ls en een zo ernstig gevaar Inhield voor de gezondheid en zelfs het leven van het slachtoffer, dat slechts een on voorwaardelijke gevangenisstraf een pas sende bestraffing kan opleveren, an werd ln het arrest gezegd. Mevrouw Northway uit Hingham bij de Amerikaanse stad Boston weet zich nauwelijks gehinderd door haar drie maanden jonge dochtertje Tina. Met het kind op haar linkerarm beoefent te met haar rechterhand haar geliefde kegelspel. TVant een kinderoppas kan zij nlef vinden. OORLOG IN VIETNAM Demonstratie in Groningen GRONINGEN (APN) In Groningen is zaterdag een demonstratie gehouden tegen de oorlog ln Vietnam. Ruim 400 demonstranten trokken een uur lang door de binnenstad van Groningen. ZIJ droe gen spandoeken en borden mee. De tocht verliep correct en ordelijk. Daarna werd in het „tehuis" een vergadering gehou den, waar 700 belangstellenden luister den naar vier sprekers die vanuit diver se gezichtspunten 't probleem Vietnam benaderden. In het Koetshuis ln Gronin gen Is 'n fototentoonstelling ingericht over de oorlog in Vietnam, georgant- weerd door de afdeling Groningen van 't Jongeren Comité Vietnam. De expositie werd oficieel geopend door prof. dr. B. Delfgaauw en duurt tot 9 maart. Generaal Soeharto tijdens zijn redevoering, waarin hij vraagt niet al te gauw druk op president Soekarno uit te oefenen, teneinde nieuwe conflicten te voorkomen. Universitair nieuws ïchtsgeleerdheld J. L. Scholtes uit VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM kwal 4 ;rd 1304 slachtrundere 403—440. 2e 370—SOS, Je km koelen 320-345: slachtrunderen n staands prijzen. BARNEVELD Aanvoe ?n, handel vloti prijzen: IC 820—340, IS 280—310. BARNEVELD I kwal 345—370, Malik is voor harde lijn Slachting in Yietkongkamp RANGOON (Reuter-Al') Secretaris generaal Oe Thant heeft In Rangoon ver klaard, niet optimistisch over de voor uitzichten op vrede In Vietnam te zyn na zyn besprekingen met vertegenwoor digers uit Hanoi. Volgens Vietnamese kringen waren de twee functionarissen uit Hanoi Ha Van- lau en Nguyen Toe -nguyen van het Noordvietnamese ministerie van Buiten landset Zaken. Noordvietnamese functionarissen ln DJAKARTA (A.N.P.). Generaal Soeharto, de huidige Indonesische be windvoerder, heeft hef. Volkscongres, dat morgen over Soekarno'z positie gaat praten, tot gematigdheid gemaand. Hij zei ten overstaan van het parlement, waarvan alle leden aan het werk van het Volkscongres deelnemen, te hopen dat het hoogste wetgevende orgaan geen resolutie zal aannemen die „de regering niet zal kunnen uitvoeren en die slechts voor Iedereen moeilijkheden soa ecbep- Waarnemere in de Indonesische hoofd stad zijn van mening dat het oordeel van het congres milder zal zijn dan aan vankelijk werd verwacht nu „sterke man" generaal Soeharto heeft gezegd geen te zware druk op de president uit te oefenen om nieuwe conflicten in het land te voorkomen. Soeharto doelde op eisen om het ontslag van Soekarno en diens berechting wegens zijn vermeend aandeel in de mislukte staatsgreep van 1965. De 651 leden van het Volkscongres die bijeenkomen in het sportpaleis, dat halverwege Djakarta en de satellietstad Kebajoran ls gelegen, hebben lange werkdagen voor de boeg. Morgenochtend begint de speciale zitting en naar ver wachting zal deze eerst zaterdag om middernacht eindigen. De meerderheid (345) van de congresleden is ook lid van het parlement dat onlangs in een reso lutie en een memorandum praktisch om het ontslag en de berechting van Soe karno vroeg. Het congres zal voorts onderzoeken in hoeverre de president verantwoordelijk is voor de economischs en morele achteruitgang van hst land. Naar een woordvoerder van het con gres zaterdag meedeelde, hebben de voorzitter, generaal Nasoetion, en de procureur-generaa/, generaal Soegih Ai-toe vrijdag enige aspecten van hst memorandum en de resolutie besproken met generaal Soeharto. Ds voorbereidingen voor ds bijeen komst van het congres waren gisteren al waar te nemen toen militairen rond het gebouw stellingen betrokken om op eventualiteiten voorbereid ts zijn. Hagenaar won hammondorgel UTRECHT (ANP) De 20-jarlge J. G. Treurniet uit Den Haag heeft zater dagmiddag in Utrecht een hammondor gel ter waarde van 5000 gulden cadeau gekregen. HIJ werd nummer één bij de finale van het nationaal hammondorgel concours 1967.. Met de klassieke werken onder an dere fuga's van Bach die hij, na acht jaar hammond-ervaring virtuoos ver tolkte oogstte hij de hoogste punten bij de uit Pierre Palls, Plet van Egmond, Bernard Drukker en Louis van Dijk ba- staande jury. De 18-jarige Anemieke Kolen uit Bre da, die het meer in het populaire genre zocht en die nog maar dlre Jaar ham mondorgel speelt, bezet de tweede Gastvrouw Teddy Scholten bood haar een bandrecorder aan. Aan het concours hebben ln totaal 271 amateurorganisten deelgenomen. Ns de voorselectie bleven negen finalisten over. Op de finalemid dag in de Utrechtss Stadsschouwburg trad# behalve de concoursdeelnemsrs ook zangeres Thérèse Stelnmetz en de Amerikaanse hammondorganist Jackie Davis op. Rangoon hebben eehder gezegd dat zfl ln beginsel sympathiek staan tegenover het uit drie punten bestaande vredesplan van de secretarisgeneraal, dat san on voorwaardelijke staking van de Ameri kaanse bombardementen op Noord-Vlet- nam, gevolgd door een wederaytko ver mindering van de militaire ln.spannlng en vredesbesperklngen Inhoudt By twee mortieraanvallen van de Vlet- kong op Amerikaanse stellingen ln Zuid- Vietnam zyn vanochtend vroeg 27 Ame rikanen gewond geraakt, zo is ln Saigon meegedeeld door een Amerikaanse mili taire woordvoerder. Hy zei ook, dat gis teren vier Amerikaanse helikopters zyn neergeschoten. Acht Amerikanen kwamen daarbij om het leven en vier worden ver mist Zuid Vietnamese troepen hebben een kamp van de Vlctkong ln de Mekong- delta veroverd en duar elf vermoorde Vietnamese burgers en een gewonde oude man aangetroffen, zo heeft een woord voerder van de regeringstroepen ln Sai gon gemeld. De burgers, onder wie een vrouw, wa ren by de enkels aan elkaar vastgebon den Hun kelen waren doorgesneden. De enige overlevende ls ln een zieken huis opgenomen. Den Bosch steekt 165.000 gulden in Jeroen Bosch DEN BOSCH (ANP) Voor de ko mende Jeroen Boschtentoonstelling, een internationaal evenement dat tn dit na jaar in Den Bosch gehouden wordt, heeft de Bossche gemeenteraad een be drag van 165.000 gulden gevoteerd. 65.000 gulden Is bestemd voor de exposi tie zelf, 100.000 gulden ls voor ds be strijding van de kosten voor de om bouw ven de ruimte van het Provinciaal Genootschap van kunsten en weten schappen, dat speciaal met het oog op de Jeroen Boschtentoonstelling van een betere accommodatie wordt voorzien.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5