Belevenissen van een Leidat o-sand wich man Wedstrijd voor standhouders Dames en heren van Siseo verliezen Crescendo's kansen op titel sterk gedaald TOV heeft kampioenskansen PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 MAART 1967 ZONDAGAVOND AL DE 10.000STE BEZOEKER Erica Terpstra in Leidato-stand JONG ECHTPAAR (Roelofarendsveen) TRAGISCH OM HET LEVEN GEKOMEN MililiHMIIIill1 Het gaat goed met de Leidato. Zondagavond half tien mocht het Leidato- comité al de 10.000ste bezoeker verwelkomen. Het was mevr. M. C. C. Hens, woonachtig in de Kanaalstraat te Leiden, met haar familie, die min of meer toevallig, zonder vooropgezette bedoeling, Leidens voorjaarshuishoudshow bezocht. Leidato-voorzitter, de heer Wolfslag, bood haar enkele geschenken aan, waarbij het bloemetje, waarvan de foto getuigt, niet ontbrak. Na sluiting van de Leidato heeft de jury zaterdagavond de uitslag van de onder de deelnemers uitgeschreven wedstrijd in de aankleding van hun stand bekend gemaakt. Bij de beoordeling was gelet op de verkoopkrachtigste, de fraaiste en de origineelste stand. Ruim tachtig stands waren in deze be oordeling betrokken. De eerste prijs (een legpenning van de gemeente) in de afdeling verkoop- krachtigste stands kwam in het bezit van de N.V. v. d. Klugt. Op een tweede prijs (beker) legde Radio Westrik be slag, terwijl de derde prijs (lauwer tak) in deze afdeling ging naar de firma Vlasveld. Deze prijzen, en dit geldt voor iedere afdeling, waren aan geboden door het Leidato-comité. In de groep fraaiste stands waren de prij zen voor: de heer C. L. Mulder (1ste prijs) beker aangeboden door de heer I. Milikan, 2e prijs (beker) N. V. War- necke en 3e prijs (lauwertak) kapsa lon Tetteroo. Origineelste stand: 1ste prijs (medaille van de gemeente) N.V. De fraaiste stand. Langezaal, 2e prijs (beker) firma L. A. Knegtel en 3e prijs (lauwertak) ge zamenlijke warme bakkers. Voor de inzending van de Leidse Aquarium vereniging „De Natuurvriend", die buiten de beoordeling was gehouden, had het E'eidato-comité een beker be schikbaar gesteld. (ADVERTENTIE) LEIDATO RADIO WESTRIK TANDARTSENDIEN ST Deze dienst wordt uitsluitend waarge nomen tussen half zes en zes uur door van Geest. APOTHEKERSDIEN ST De apotheek van Lisse, Vierkant, is dit weekeinde (slechts voor spoedgeval len) geopend. Erica Terpstra, bronzen medaillewin nares op de Olympische Spelen van To kio op de 100 in. vrije slag en schrijfster van het sportboek je: Zwemmen om in te watertanden, zal vandaag, morgen en overmorgen waarschijnlijk op de Lei dato in de stand van „Actie 67" haar medewerking verlenen om de ton, die nodig is om de sporthal in Zuid-West van de grond af te helpen, by elkaar te Zoals bekend staat de Leidse uitgeve rij Meander 40% van de bruto-opbrengst van de sportboeken, die zij uitgeeft en die In Leiden In het kader van „Actie 67" worden verkocht, af aan deze actie. Erca Terpstra zal zo onder meer boek jes zien te verkopen van Johan Cruyff, Tom Okker, Eddy Pieters-Graafland, haarzelf en nog enige bekende sport- ZOETERWOUDE (H.R.) SUCCES VOOR EHBO MEERBURG Zaterdagmiddag heeft de EHBO Meerburg deelgenomen aan dlstrikts- wedstrijden in Den Haag. De ploeg, die onder leiding van mevr. Vaneman stond, met de dames v. d. Werf en De Winter zagen kans om de eerste plaats te bereiken. Zij ontvingen uit handen van de dlstriktsvoorzitter de fraaie wisselbeker en een bekertje voor de ver- enigingsprijzenkast. Op 1 april a.s. zal de ploeg uitkomen in de landelijke fi nale die in Delft zal worden gehouden. Dat men dit resultaat behaalde is wel te danken aan de goede zorgen van de instruktrice mevr. Van Dam-Borst. Op een ander jaar zal een andere ploeg van Meerburg de beker moeten verdedigen omdat men nu automatisch seniorploeg is geworden. Hel echtpaar G. II. van der Meer-, j Kroft, respectievelijk 25 en 22 jaar i I oud, uit Roelofarendsveen is gister- J avond op tragische wijze om het leven gekomen bij een ongeluk nabij de Weteringbrug te Oude Wetering. De j I heer Van der Meer, van beroep keur meester voor siergewassen, naderde Jongen (15) kwam onder motor Bjj motorcrossoefenlngeii aan het eind van de Lage Morsweg nabij de z.g. tank val is zaterdagmiddag omstreeks drie uur de I5-jarige R. Kerkhof uit Zoeter- woude gewond geraakt. Tijdens het cross-rijden wilde de be- sturder van een motor met zijspan, een 26-jarige metaalarbeider eveneens uit Zoleterwoude een heuvel van 5 meter hoog oprijden, hetgeen mislukte. De motor rolde omlaag en sloeg om. De 15-jarlge Zoeterwoudenaar die op de duozlt had gezeten, kwam bij deze tui meling onder de motor terecht en brak zijn rechterbeen. De EHD bracht de jongeman naar het Academisch Zieken huis. De besturder, alsmede een plaats genoot, die in het zijspan had plaatsgë- nomen, liepen geen verwondingen van betekenis op. over de Weteringweg uit de richting Ter Aar de brug en vloog door nog onopgehelderde oorzaak uit de bocht. Door de schrikhekken heen schoot de auto de Ringvaart in. Mevr. Van der Meer - Kroft overleed ter plaaLse, haar echtgenoot is op weg naar het zieken huis overleden. DEELNEMERS LEIDATO '67 v. d. Klugt N.V. Van ZUp H. Walenkamp Zonen Lewesteln N.V. Fa. J. P. v. Berge Ileneg. Fa. Vogels Langezaal N.V. Warme Bakkers: P. Degenaars A. J. Dysselbloem H. de Groot T. A. Hendriks J. F. Raaphorst N. van Rjjnswou G. Straathof J. D. Stuurwold C. M. Streng H. Tysterman Fa. A. Zwart Fa. Vlasveld Fa. Ligtvoet - Kraalerstr. De Gouden Sleutels Van Stcyn N.V. Brandt Zn. Singer N.V. C. L. Mulder Vrumona N.V. Sinaleo N.V. I. Milikan Fa. Overgaauw Citin N.V. Fa. L. A. Knegtel Fa. Ligtvoet Gangetje Het Nieuwe Boekhuis Jan Wolfslag N.V. Iemco N.V. Fa. Corpel Fa. Film Van Tongeren De Leidse Courant Radio Westrik Gé Hofenk Fa. v. d. Burg Bas Neon Fa. J. de Nie Fa. van Heeringen Gemeente Leiden VVV Fa- Balkestein Fa. Oerlemans Antilope Fa. Tettero Warneeke N.V. All in Drinks A. J. van Haasteren G. Goedhart Zn. N.V. Excelsior stofzuigers N.V. Fa. Arnoldus Ned. Roode Kruis Assurantiebedr. v* Wijk jr. J. van Koperen Lucky Strike Beierse Bier Stube Poly Gas-Novltas N.V. Gehandicapte kind Reclame-bureau Ziegelaar-Visser ZOIETS GEEFT TOCH EEN ZEKERE VOLDOENING. Vijftig dubbele boterhammen met beleg ertussen, sandwichmannen genaamd, schreden zaterdag middag door de straten van onze oude stad. De term sandwichman is ontleend aan het begrip sandwich, dat op zijn beurt de naam dankt aan Lord Sandwicheen hartstochtelijk kaartspeler, die zijn gasten op dubbele boterhammen onthaal de, om het spel niet te hoeven onderbreken. In dit geval waren de boterhammen van hout en beschilderd met leuzen, die de argeloze stedeling naar de Stadsgehoorzaal moesten lokken, alwaar de roemruchte Leidato-tentoonstelling de slacht offers met open armen stond te ontvangen. Een vijftigtal levenslustige knapenin leeftijd varië rend van 18 tot 64 jaar, vormden het beleg; zij hadden gevolg gegeven aan de oproep van het Leidato-bestuurdie hen via de dagbladen of d.m.v. familie en verxoantende kunst van het lezen machtig, bereikte. Dit resulteerde in de grootste veldslag, die ooit in de Br eestraat is gevoerd, nl. op de avond van dinsdag 21 februari, toen achthonderd lieden de plaats van vijftig sandwichmannen dachten in te kunnen nemen, hetgeen voor velen uiteraard gedoemd was op een mislukking uit te lopen. A ANGEZIEN ik tot één der gelukkigen behoorde, werd ik omstreeks twee uur in een kommercieel dwangbuis gehesen, nadat mij een keurig getypte route door de binnenstad van Leiden was overhandigd. In gezelschap van een vriend, die eveneens door een der gelijk martelwerktuig werd gekweld, begaf ik mij op weg. De verbijstering der voorbijgangers was onbe schrijflijk; sommigen zagen ons aan voor marsbewo ners, anderen vluchtten ijlings hiertoe gereed liggende stegen in. Weer anderen echter gaven door een milde glimlach te kennen, een dergelijke demonstratie wel te kunnen waarderen. Kleuters staarden ons vanuit wandelwagens verwilderd aan. Een klein meisje zocht toen wij naderden angstig bescherming bij haar moe der onder de uitroep: „oh, mam, daar heb je weer twee van die enge mannen!" Even later zagen de enge mannen tot hun onuitsprekelijke verbazing op de hoek van een steeg een figuur staan, die ook een bord om de nek droeg en wel met het onheilspellende opschrift: „rijwielstalling in de steeg 15 cent". Toen wij hem passeerden, zei hij joviaal: „ha, kollega's!" Opgelucht haalden we adem; het geeft een groentje altijd een geruststellend idee, wanneer hij door de oude rotten wordt geaccepteerd. A LDUS in ons zelfvertrouwen geschraagd belandden wij op de markt, waar de uitbundigheid van de jeugd welhaast geen gx-enzen kende. Ook onder de marktkooplieden heerste luide hilariteit; bij een kraampje met de leuze: „halt even kijken, hier is Japie" hielden we halt en keken even naar Japie, die ons de volgende bemoedigende wooi'den toesprak: „link bekeken, jongens, drie uur lopen en straks de poen!" De hele stad scheen overigens op de hoogte van de geldelijke beloning, die ons te wachten stond: het wei-d ons voorldui'end met nauwelijks verholen jaloezie nageroepen, Hoewel we aan beide zijden door twee levensgrote borden aan het gezicht werden ont trokken, stonden we steeds bloot aan kritiek. Een bijziende grijsaard keek ons wantrouwend na, onder tussen op uitbundige wijze vage beschuldigingen uitend aan het adres van demonstranten tegen de oorlog in Vietnam. 1I7ANNEER een koppel sandwichmannen elkaar te- gen het gepantserde lijf liep, volgden onverander lijk blijmoedige opmerkingen als „met zo'n bord om je nek loop je ook ontstellend voor knetter, zeg!" of vriendelijkheden van gelijke strekking. Zo togen wij drie uur door de stad, hetgeen tamelijk vermoeiend was, maar als je eenmaal in de gaten had, dat je onder het lopen heerlijk kon leunen tegen het bord, dat op je rug hing, viel het allemaal best mee. Een grote morele steun was de heer, die mij de weg naar de Stadsgehoorzaal vroeg, zoiets geeft toch een zekere voldoening. Om vijf uur begaven wij ons naar het uitgangspunt om de zo vurig verbeide beloniqg in ontvangst te nemen en de sandwich wellicht voor goed aan de wilgen te hangen. PST ER VAN ZONNEVELD. Over het geheel genomen kunneu de Siseanen niet bepaald terugzien op een succesvolle hockeydag. De be reikte resultaten waren: Dames 1 Rijswijk 1 13 (bekerwedstrijd); HDM 5—Dames 2 3—1; MRHC 1—Heren 1 41; Meisjes AGroen Geel E 00; VCL BJongens A 01; Jongens B HGC E 12. Wegens de weer zijzonder slechte gesteldheid van het Room- burgerveld moest de wedstrijd Heren 2Leiden 7 worden afgelast. DAMES 1 Vanwege de weer bijzonder slechte gesteldheid van het eigen veld (zie boven) reisde dames 1 naar Rijswijk om aldaar voor de derde ronde om de „Amsterdam-beker" de strijd met Rijs wijk I te gaan aanbinden. In de eerste helft ging deze vrijwel gelijk op en hadden de Leidse dames zo nu en dan zelfs een klein overwicht. Na een afgekeurde strafbully, slaagde Els de Vrind er in de 20ste minuut, in een van de paal terugspringende bal in de „Kriterion" studenten-werkbureau Aangezien blijkt, dat behalve in Den Haag ook in Leiden grote behoef te bestaat aan een arbeidsbemidde lingsbureau voor studenten, zelfs zo, dal veel Leidse studenten naar Den Haag reizen om daar met de „Stichting Studenten Arbeidsbemiddeling Krite rion" in 1953 te Den Haag opge richt in verbinding te treden om evt. aldaar tijdelijke werkzaamheden te verrichten, heeft de Raad van Be heer van die Stichting op verzoek van de bestuurders van de Leidse univer siteit besloten in Leiden het door de universiteit te Leiden onderhouden „werkstudentenbureau" van de be stuurders over te nemen. Het desbetreffende „Kriterion"-kan- toor is gevestigd aan de Lange Mare te Leiden. Het kantoor is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00- 12.30 en van 13.30-17.00 uur. Op ver zoek stelt de student-kantoorleider mannelijke of vrouwelijke studenten Ryswijkse kooi te pushen (01). Hier door gesterkt, nam Siseo het initiatief vrijwel geheel in handen en werd Rijs wijk (tweede klasser) geheel in de verdediging gedrongen. Deels door goed werk van de Rijswijkse verde diging, deels door pech met schieten konden de Leidse dames de voorsprong echter niet hoger opvoeren. Na de hervatting ontketenden de Rijswijkse dames reeds direct een sterk offensief en kon de Leidse verdediging alle voortreffelijke pogingen ten spijt niet verhinderen, dat respectievelijk Bea Pietersen en Anne-Marie de Hol lander (tweemaal) hun club uiteinde lijk de zege konden bezorgen. HEREN Door in Rotterdam met 41 van MRHC te verliezen is voor Heren 1 de hoop op een eventueel kampioen schap u wel definitief vervlogen. Het werd een vrij goed hockey opleveren de wedstrijd, waarin de Rotterdam- mers op het nogal hobbelige veld een duidelijk betere sticktechniek demon streerden en de Leidse verdediging voor rust niet afdoende tegen hun snel en flitsende spel opgewassen bleek te zijn. Hoewel invaller-doelman Jan Stolwijk zijn uiterste best heeft gedaan, werd de geblesseerde „routi nier" Frans van Adrichem zeer gemist. Reeds van meet af zette MRHC de Leidse verdediging onder zeer hoge druk en door een doelpunt van Sefers en een door Bonders benutte straf- corner keek Siseo in de 15e minuut al tegen een achterstand van 20 op. Wel kon Jacques Gems tijdens een korte opleving aan Leidse zijde circa 10 minuten later de stand op 21 brengen, doch nog voor rust slaagden Van der Linden en Sefers erin de Rot terdamse voorsprong tot 41 op te voeren. Na de hei-vatting hield de Leidse verdediging beter stand «n voorkwam aldoende een nog grotere nederlaag. ter beschikking, teneinde door deze verlangde, tijdelijke werkzaamheden te doen verrichten. In de nacht van vrijdag op zater dag is uit een loodgietersbedrijf aan do Kanaalweg een geldkistje met een in- inhoud van 30,— ontvreemd. De da ders hebben zich toegang verschaft door een ruit aan de straatzijde met een glas- snijder te verwijderen. Het beatfestjjn van de Leidato heeft voor sommige bezoekers een onprettig besluit gekregen gisteravond. Toen ze wilden vertrekken bleek dat hun man tels met een waarde van resp. 80. f 70,en 58,spoorloos verdwenen De politie heeft gistermiddag om streeks half vier een ondernemend in- woonstertje van Delft op het station aangetroffen, dat op eigen gelegenheid een treinreis je had gemaakt. De vader van het 10-jarig meisje heeft haar in Leiden opgehaald, voordat ze haar reis kon verlengen. Burgerlijke stand Geboi-en: Joanne Frederieke d.v. T. E. Spreij en H. E, Pieters; Peter Henri Frank z.v. H. W. Boeren en P. F. Ren- ne; Jack z.v. D. Barnhoorn en J. E. v. Kooij; Jolanda Marina Alice d.v. M. v. d. Plas en M. P. Oliemans; Henri- cus Gerardus Maria z.v. A. S. M, van Leeuwen en H. M. Aanhaanen; Dirk Pieter z.v. T. Kramp en J. Verkuijlen; Marinus Gerardus z.v. P. A. v. Schaik en M. J. T. Jansen; Jeannette d.v. H. v. Heuzen en S. Kroesemeijer; Antje Christina d.v. C. v. d. Meer en E. Gij- zenij; Jean-Yves Bernard Claude z.v. E. R.J. G. Saliez en K. S. P. M. Eeck- hout; Sonja Margaretha Johanna d.v. A. v. Beelen en M. W. E. de Winter; Cornelia Maria d.v. A. W. v. Kordelaar en C. M. A. v. Zijp; Marcel Wilhelmus Adrianus z.v. T. W. Westgeest en W. A. v. d. Poel; Chun Yin d.v. W. G. Tan en C. M. v. d. Boorn; Emiel z.v. A. J. van Beek en H. W. G. Bruitzman; Chris- tiane Judith d.v. C. F. Sepmeijer en C. G. Recter; Robertus Christianus Maria z.v. F. P. M. Mentink en M. A. G. T. de Krijger. Overleden: D. Carree 92 j., m.; A. v. Houten 60 j., m. LISSE BEAT-FOTO De Beat-fotowedstrljdavond, gcorga- nleseerd door de firma Mieloo te Lisae, is enorm geslaagd te noemen. Met i dewerking van de Kodakorganisatie de firma Mieloo werden niet minder dan 60 fototoestellen uitgereikt x zien van films en 12 blltslampjes op de Beat-fotowedstrijdavond in het Pa rochiehuis. De heer Mieloo sprak een welkomstwoord tot de jeugd van Lisse en wenste allen een goede kans om de wedstrijd met mooie prijzen te winnen. Er werd druk geflitst in de zaal. Het "weerlicht" was geen moment van de lucht! De band "Beatgroep The Flying Birds" verleende medewer king. Het werd een bijzonder geslaagde avond. KATWIJK AAN ZEE GEEN VOORRANG VERLEEND De 13-jarige B. P. uit Katwijk reed zaterdagmiddag, 2onder voorrang te verlenen aan een pei*sonenauto, het kruispunt Zuidstraat - Schoolstraat op. De jongeman moest met een hersen schudding en een kaakfractuur in het AZL opgenomen worden. PAUZE Prins Frederik, een broer van koning Willem II, heeft zich te Wassenaar midden in het bos een balzaal ge bouwd. Het is een soort Griekse tem pel met een ingang van witte zuilen, waarboven een rei maagdelijke muzen in bevallige houdingen. De zuilengang zet zich naar buiten voort in rijzige gladde beuken en gegroefde eiken met in het verschiet een waaier van bos sen en glinsterende vijvers. Van bin nen (men kan door de glazen deuren kyken) is de voorhal van de balzaal geplaveid met ingelegd marmer. Bui ten is een tapijt uitgespreid^ van gras, een groen vast tapijt van zo'n formaat als in geen vorstelijk paleis hoe gx-oot ook zou passen. Prins Fredexik is reeds lang bij zijn vaderen ten grave ge dragen in de Nieuwe Kerk te Delft (in 1881). Hij was een goedmoedig doch stipt man en zou er niet zo zuinig aanmerking op hebben gemaakt, als hij ons had aangetroffen in ruste op de trappen van zijn balzaal. Binnen was de dansmuziek verklonken. Buiten was het opnieuw lente-muziek. In de vroegte want straks komt de meute van honden-uitlaters zaten we ei als eens Prins Frederik en dachten hopelijk hetzelfde als Z.K.H.: dat het nog zo gek niet is op een lente-zondag morgen mens en onder de witte zuilen van onze balzaal sprookjesprins te zijn. PUNT „Er hebben een paar motten ingezeten, maar als luchtig slrandshirt kun je het nog heel goed dragen." KORRELTJE Iedere moeder heeft haar dromen over de toekomst van haar dochter, maar ook hier zijn dromen maar al te vaak bedrog. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 6 maart - Vee - Aan voer totaal 1304 (slachtrunderen)450- 480, 405-440. 370-395, 330-335; stiereni 400-450; worstkoelen 320-345. Slacht runderen: ruimer, kalm, staande prijzen. AMSTERDAM, 6 maart Vee Aan voer 249 runderen. Prijs 3.504.85. Han del rustig. RESULTATEN LEIDSE KORFBALCLUBS Crescendo. - Crescendo heeft haar kansen op de titel sterk zien dalen. Na een gelykopgaande strijd werd in Den Haag met 5-3 tegen Olympia aan kortste eind getrokken. Door Ton Ou- werkerk werd het wel 0-1, doch n gelijkmaker van de Hagenaars duurde het een tijd voordat er gescoord werd. Dat gelukte Olympiaan nog voor de rust, hetgeen 2-1 betekende. Nadat de thuisclub de stand op 3-1 ge bracht had, had Leny Kok met een door loopbal succes (3-2). Wederom na de gastheren twee punten voorsprong, maar Ton Ouwerkerk scoorde nog maals, doch een vijfde treffer van Olym piaan maakte een einde aan de Leidse illusies. (5-3). De onderlinge strijd tussen de reser en het derde team leverde een ruime ge voor eerstgenoemde op. De overige resultaten zijn: Crescendo 3-Ci'escendo 2 1-6; Crescendo 4-De Algemene 4 Jun: GKV-Crescendo uitgesteld; De Al gemene B-Crescendo B 2-3; Adsp.: KNS A-Crescendo A 0-5; Vicus Or. B-Cres cendo B 0-3; Madjoe B-Crescendo C 5-0; Pup: Crescendo a-De Algemene a 0-7; N'kwartier b-Crescendo b 0-1. OVERGANGSKLASSE Vlcus Orlëntis-Spangen 0-5. Ook Vicus Or. heeft haar kansen zien ver minderen, door in een slechte partij korfbal met niet minder dan 0-5 van concurrent Spangen te verliezen. Tien minuten voor de rust was het overigens nog steeds 0-0, doch de rust brak aan met een 2-0 voorsprong voor de gasten. Na ds hervatting werd het er aan Letdse zijde niet beter op. Dat de eindstand tenslotte 0-5 werd was beslist niet ge flatteerd. Rozenburg 2-Vicus Or. 2 1-3; Madjoe 1-Vicus Or. 3 1-1; Danaïden fl-Vicus Or. 4, 4-0. Danaïden-Rust Koest 6-6 Dana ïden heeft weer een bijzonder kostbaar puntje aan haar totaal toegevoegd. Met een beetje meer geluk hadden het zelfs twee kunnen zijn. Vlak voor tijd bij de stand 6-6 werd namelijk een atraf- worp gemist. Het begin zag er overigen» somber uit, want al vlug namen de Eind- hovenaren een 0-3 voorspi'ong. Vla 1-3 door Sander v. Unen en 1-4 bracht Dik Beekman de ruststand op 2-4. Na de thee werd het al snel gelijk. Bert Bleyi scoorde 3-4 en Gerard Nap kon een strafworp goed benutten. (4-4). Tot tweemaal toe kwamen de Leldenaars daarna aan de leiding. Eerst door Sander v. Unen, later door Casper van Nierop. (6-5). In de slotfase profiteerde de Eindhovense club echter van het zwakke verdedigen aan Leidse zijde, waardoor de winst vlak voor zijn tijd nog gehal veerd werd .(6-6). Zuiderkwartier 2-Danaïden 2 5-3; Algemene 3 7-3; Dan. 5-Vicus Or. 4 5-0: Olympiaan 2-Danaïden 3 2-4; Dan. 4-De EERSTE KLASSE Zulderkwartier-Swift 6-2. Dankzij een zuiverder schot heeft Zuiderkwartier de volle winst kunnen binnenhalen op het Zeeuwse Swift. De Middelburgers, die vaak goed combineren, zijn voor de korf echter niet gevaarlijk. Na 10 min. had de thuisclub reeds een 2-0 voorsprong door Gijs Kloos en Henny Devilee. Uit een doorbraak liet Sari de Vink eex: derde Leidse treffer aantekenen (3-0) De rust werd bereikt met 3-1. Ook na de rust gaf het betere schot van onze stad genoten de doorslag. Via een goed benutte strafworp van Frits v. d. Riet en een tegenpunt van Swift, werd de eindstand op 6-2 bepaald door twee treffers van wederom Gijs Kloos. Z'kwartier 2-Dan. 2 5-3; Fluks 6-Z' kwartier 3 5-5. OSCR-De Algemene 4-5. De Alge mene is er in geslaagd de lastige uitwed strijd tegen het Rotterdamse OSCR ni winst om te zetten. Bart Lambooy open de al vlug de score (0-1). Na de gelijk maker gaven Wim van Vliet uit een strafworp en Ans Lambooy de Alge mene wederom eei voorsprong. De rust ging in met 2-3. Na de thee schenen onze stadgenoten al vlug te gaan beslis sen want door An dries Molenaar en Ruud van Vliet werd het 2-5. De Leidse aanval faalde daarna echter, zodat OS CR vlak voor tijd de achterstand tot 4-5 verkleinde, maar kundig „bevriezen" van het spel door het Leidse aanvala- kwartet rieden belde punten toch nog naar Leiden gaan. De Algemene 2-KNS 2 5-7; Dan. 4-De Algemene 3 7-3; Crescendo 4-De Algeme ne 4 4-0. TWEEDE KLASSE GVK-KNS 4-8. KNS heeft door eer ruime zege haar kansen op de titel vol ledig behouden. Reeds na 5 min. leidde KNS door een doelpunt van Bram Zie- rlkzee, maar 3 min. later was het alweer gelijk. (1-1). De Leidse Hout bewoners werden sterker en namen door Wim Bra- kel (2 x) en Hans Filemon een 1-4 voor sprong. Vla een Haags tegenpunt werd de ruststand door Bram Zlerikzee op 2-5 bepaald. Ook na de rust behielden de Leldenaars een overwicht, hetgeen in de stand wel tot uiting kwam. Na 3-5 til den Wim Brakel, Henk Roedoe en Bram Zierikzee de stand naar 3-8. Vlak voor tijd werd het nog 4-8. De Algemene 2-KNS 2 8-7; KNS 3- N'kwartler 1 6-2j KNS 4-KNS 5 6-2. NOORDWIJk De wedstrijd van TOV 1 op zaterdag j.l. was echt een wedstrijd welke an ders had kunnen uitvallen als in de prognoses was nangegeven. Het met kampioensperspectieven geladen TOV- team heeft echter bewezen, dat de prognoses niet ongegrond waren en heeft ook St. Hoger kansloos naar huis gezonden. In de eerste drie par tijen werd de stand op vlotte wijze 3-0, en de dubbel leverde voor hen geen moeilijkheden op waardoor de stand op 4-0 kwam. Doordat in deze ontmoe ting de TOV-spelei's superieur waren en geen enkel steekje lieten vallen, werd St. Hoger het kind van de reke ning en ging met liefst 10-0 ten onder. Met nog drie wedstrijden voor de boeg zijn de kampioenskansen sterk geste gen en door het constante spel van Peter Turk, R. Alkemade en Th. v.d. Ploeg is het Noordwijkse tafeltennls- peil op een niveau gebracht, en het is daarrtiee niet uitgesloten, dat zij dit met het kampioenschap in do Over gangsklasse zullen bevestigen. LEIDSCHENDAM Vergadering „St. Josef". Morgen avond (dinsdag) houdt de Bouwvak- arbeidersbond haar jaax-vergadering in het Patronaatsgebouw. De voornaam ste agendapunten zijn bestuursverkie zing, bespreking CAO en vaststelling van de herdenking van het 55-jarlg be staan van de afdeling. Zondagmorgen a.s. zal in de Petrus en Pauluskerk een H. Mis worden opge dragen waarna gemeenschappelijk ont bijt. Receptie wordt in de middag ge houden en de dag wordt besloten met een cabax-etavond. KOUDEKERK A. D. RIJN AANRIJDINGEN Vrijdagavond Jl. werd in de Hooge- waard nabij de fa. v. d. Bijl de 10-Jarlge A. van der Voort gegrepen door een personenauto, bestuurd door K. uit Kou dekerk. Het slachtoffertje werd vrij ernstig gewond naar het St. Ellsabeth- zlekenhuis te Lelden overgebracht. Even later scoot in de Hoogewaard een personenauto, bestuurd door P. van Wetten (Haz.) door een fout van een bromfietser onder een aldaar gepar keerde tankauto van de fa. Van der Meijden. De vier inzittenden werden slechts licht gewond, terwijl hun auto zwaar werd beschadigd. In belde ge vallen stelt de politie een onderzoek in. Klaverjassen Na de overwinning van Koudekerk In januari Jl. te Alphen, nam de voetbalvcieniging „Alphen" in Koudekerk revanche. De uitslag was Alphen 111422 p. tegen Koudekerk 106232 p. Persoonlijke prijzen gingen naar 1 P. l'Amle (Alphen) 5660 p., 2e werd J. Baltus (Alphen) 5046 p., 3e P. Verkerk Aiphen5577 p., 4c C. Rademaker (K.) 5222 p., 5e A. van Dolder (A.) 5201 p., 6e J. van der Meij den (K.) 5187 p., 7e werd Jac. v. Ocve- ren (A.) 5117 en 8o T. van Vegten (K.) 5089 p. De beker ging naar „Alphen",

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3