waarom Keukenhof-voorzitter mr. de Graaf kritiseert de versnippering van VVV A.N.V.V. MOET DESKUNDIG ORGAAN WORDEN En.... ALTIJD VERS. Want: GOEDKOOP is dikwijls DUURKOOP Uw groenteman, de vakman Cabaret Pepijn met ..Opus S in de Leidse Schouwburg B. en W. stellen wijziging van de belasting op vermakelijkheden voor ZZ1.4'aDAO - MAART 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Nederland als totaal heeft in het toeristische vlak steeds sterker coördinatie nodig met een leiding, waarvan een eigen mening en een eigen plan uitgaat. Niet slaafs volgend de planologische lijnen van de regering, die nu eenmaal van meer algemene doelstellingen uit gaat, niet springend van de hak op de tak naar gelang de een hier en de ander daar een ei legt of een andere stunt uitvindt. Geen hap snap-werk dus, doch wel het doelbewust uitzetten van een politiek op korte of lange termijn, gebaseerd vooral op gegevens, die moderne wetenschappelijke onderzoekmethoden kunnen leveren. Deze woorden sprak mr. Th. M. J. de Graaf, voorzitter van de Nationale Bloemen tentoonstelling „Keukenhof" en burgemeester van Lisse, tijdens de gisteren gehouden „sneeuwklokjes"-persconferentie, die aan de ope ning van de 18e Keukenhof op 22 maart voorafging. Er is geen duidelijk coördinerend beleid Mr. De Graaf wees erop, dat zijn kritiek niet uitsluitend op de ANVV houden van duidelijk op het tourisme gerichte wetenschappelijke gegevens, blijft de arbeid van de ambtelijke leiding teveel in de lucht hangen en behoudt deze arbeid een te sterk toe vallig en casuïstisch karakter. Tegenstrijdige uitspraken „Ik min de vrijheid", zei mr. De Graaf, „maar ik verlang echter naar gebondenheid in de uitingen van een zelfde streven. Dan mag het niet voor komen, dat allerlei VW-instanties naast elkaar werken en tegenstrijdige uitspraken doen, die tot verwarring leiden. De Keukenhof was met Pasen 1966 bereid haar gasten te ontvangen en had daarvan uitbundig in binnen- en buitenland door affiches en folders getuigd. Eén of andere paniekeling uit de Randstad Holland liet echter naar Duitsland seinen, dat Holland reeds overvol was en geen buiten landse gasten meer kon herbergen. Meerdere hotelexploitanten aan de kust beklaagden zich bij mij, omdat Amsterdam en andere steden dan wel bezet waren, doch de kusthotels nog bij lange na niet". Coördinatie harde noodzaak Coördinatie, centraal leidende infor matie zijn geen luxe meer, doch harde noodzaak teneinde het particulier ini tiatief in juiste functie te laten, ook de Keukenhof, stelde mr. De Graaf, die er tenslotte nog aan toevoegde, dat de Keukenhof-resultaten niet erg lijden onder het euvel, dat hij had aangesneden. De Keukenhof is nu eenmaal een randverschijnsel in de zin van voor loper van het tourisme. Wel is de Keukenhof kwetsbaar door weersom standigheden, conj unctuurschommelin- gen en dergelijke niet te beheersen factoren, maar zij is minder kwets baar voor het beleid van andere. Het bezoekersaantal ruim 710.000 heeft dit wederom bewezen, ondanks het feit, dat het bar slechte voorjaars weer, volgend op het eveneens slechte voorjaarsweer van 1965 aan de Keu kenhof-achillespees knaagde. In het begin van zijn kritische be schouwing had mr. De Graaf gezegd, dat de Keukenhof in het totaal van Nederlands touristische patroon niet de hoofdtoon kan voeren, maar dat Neerlands bloementuin in dat totale patroon wel jaarlijks voorop gaat en elk jaar weer opnieuw de eerste tonen aangeeft symfonie de totale touristische Over enige weken zal onze nationale tuin, De Keukenhof, weer een dergelyke magnifieke aanblik bieden. zich ook niet richt tegen bepaalde personen, doch wel tegen het systeem, waaronder geen enkele functionaris van de ANVV of welke instelling dan ook tot optimale prestaties kan komen. „Voor de directie van de ANVV hier in Nederland en voor vele ANVV- directeuren in het buitenland heb ik integendeel vaak grote waardering", zei de Keukenhof-voorzitter, „terwijl voorts VVV-directeuren als de heren Strijkers van Amsterdam en Schutter van Rotterdam een voor ons allen be kende goede naam hebben." „Doch het systeem als zodanig deugt niet", zo vervolgde mr. De Graaf. De oorzaak daarvan zoek ik in de ver snippering van het totale VVV-wezen in Nederland en de aan de ANVV on voldoende gegeven mogelijkheid daarin coördinatie te brengen. Aan die ver snipperde activiteiten van het over het algemeen natuurlijk goedbedoelde VVV-wezen in ons land kan slechts een einde komen, indien in de cen trale ervan, te weten de ANVV, een ander personeelsbestand mogelijk wordt, in dier voege, dat de ANVV hgt deskundige orgaan wordt, waaruit het totale VVV-wezen kan worden gevoed". Wetenschappelijk gevormde mede werkers De leidende staf moet, volgens mr. De Graaf, kunuen beschikken over wetenschappelijk gevormde medewer kers en niet louter over publiciteits- mensen. Deze laatsten kunnen slechts werkelijk goed werken, wanneer zy gedirigeerd worden langs lijnen, die zijn uitgezet op sociaal-economisch, sociologische en psychologische basis gegevens. Die noodzakelijke grondslag ontbreekt nog steeds. Weliswaar wordt de ANVV met enige miljoenen uil 's-lands kas gesubsidieerd en bestaat er daarnevens nog een zogenaamde J pot van een miljo uit buitenlandse acties door het De partement ADVERTENTIE B(jna Iedere winkelier verkoopt tegenwoordig sinaasappelen, maar de lekkerste sinaasappelen koopt II toch nog steeds bjj UW GROENTEMAN. In iedere zaak worden blikken sperziebonen verkocht. Dikwijls voor veel lagere prijzen dan bij de ORIGINELE BRON, UW GROENTEMAN. MaarUW GROENTEMAN IS VAKMAN. Hij verkoopt U wellicht niet de goed koopste bonen, maar verreweg de BESTE! En daar gaat het nu om. Om dit te bewijzen heeft de GEZAMENLIJKE GROENTENHANDEL VAN LEIDEN EN OMSTREKEN een grote partij, ca. 36.000 BLIKKEN SPERZIEBONEN van de allerbeste kwaliteit, dus van de bekende FIRMA NIEUWENHUIZEN („SLEUTELS") aangekocht, die ter kennismaking vanaf vrjjdag 3 tot en met zaterdag 11 maart (zolang de voor raad strekt) VER onder de normale prys worden verkocht. KEUKENHOF HEEFT WEER MEER PARKEERRUIMTE Zoals wU gisteren nog konden melden wordt de 18e Keukenhoftentoonstelling in successie op 21 maart a.s. officieel geopend en daags daarop voor het pu bliek opengesteld. Het Keukenhofbestuur heeft de afge lopen maanden niet stilgezeten. Zo is de parkeerruimte weer uitgebreid en wel ten oosten van de hof. Deze uitbreiding heeft bovendien het voordeel, dat de be zoekers via een nieuwe ingang direct vanaf het parkeerterrein de tentoonstel ling kunnen betreden. Tijdens de weekeinds in de periode van 25 maart tot en met 15 mei. alsmede op 1 mei en op Hemelvaartsdag (4 mei) zullen voorts aan het station Lisse weer 'treinen van de normale dienstregeling stoppen, waaronder ten gerieve van de Belgen een z.g. Beneluxtrein. Buitenlandse akties De buitenlandse akties vinden onver minderd voortgang. Van 10 t.e.m. 25 maart zal het Keulse Kaufhaus Karstadt tot een kleine Keukenhof worden omge toverd. Voor de stationsakties viel de keuze ditmaal op Wenen, Antwerpen en Brussel. In Nederland zelf zal Keuken hof vertegenwoordigd zijn op de "Len- tiade" te Rotterdam en Eurocamp te Valkenburg (L). Evenals vorig jaar zal ook weer een grote postzegeltentoonstelling worden in gericht; ditmaal staat deze in het teken van de zegels voor "Het Kind". Ook de bloemschikdemonstratie en het grote aquarium zullen weer de belangstelling vragen. In samenwerking met de Hol- land-Amerikalijn worden de z.g. „Tulip sailings" gecontinueerd. Belangstelling van Hof Zo is de Keukenhoftentoonstelling in de loop van haar bestaan van een sim pele vaktentoonstelling uitgegroeid tot een toeristisch evenement van groot be lang. Het zal ook dit jaar weer een tref punt zijn en een ontvangstcentrum. B.v. bij de opening van het vernieuwde Schiphol en ook het Hof heeft al con tact opgenomen voor bepaalde, niet na der genoemde evenementen. KORRELTJE wZL 7.vln gedaan. Met directeur Paul van Vliet Economische Zaken uU Lise|ore Gerritsen, Ferd. Hugas i m één jaar oude programma van het an K O voor drie dagen Leiden aan het „Tableau de Ia troepje" bestaande Rob van Kreeveld heeft dit cabaret worden gesteund, indien zij plaats lipt Lejdse schouwburgpubliek in de ban gebracht van de kleinkunst met vinden onder auspiciën van de ANVV. n heeJ eig.en karakter jong, zelfbewust, ironisch, een tikkeltje „shocking" i en Haags. Zonder politiek „want daar hebben we geen verstand van, evenals Voorts hebben we, zei de voorzitter de meeste Nederlandse politici", vol persiflages over de welvaart, „het teveel van Keukenhof, op het Departement waarin wij leven" en het „vage gevoel van onbehagen" dat daaruit voort van Economische Zaken een directo- vloeit, dat alles is koren op de molen van het cabaret Pepijn, raat, speciaal ook voor het tourisme staatssecretaris, die daarvoor j^ctig jarige Paul i Vliet, met politieke verantwoordelijkheid draagt. acht jaar durende rechtenstudie in Dat is allemaal verheugend. Maar Leiden achter de rug en met hier evenzeer bedroevend Ls het, dat on danks de jarenoude regeringsnota over het tourismc er nooit een duidelijke coördinerend beleid is ontstaan, het welk onder meer eist, dat de bestuurs samenstelling van een zo zwaar ge subsidieerde instelling een weerspie geling vormt van de grote financieel economische belangen, die eraan zijn toevertrouwd, zodat zo'n bestuur indien samengesteld uit deskundigen directieven zou kunnen geven aan dc ambtelijke staf. daar wat grijs dat tegen het koolzwart van zijn haardos lijkt te protesteren, vond, zoals hij te kennen gaf op het licht kreunend toneel van de Leidse Schouwburg, het heerlijk om weer in Leiden terug te zijn. Gemoedelijk op een krukje zittend zei hij tegen de onzicht bare duistere menigte, die zich een ander kijkspel had verkozen, dan de voetbalwedstrijd „Ik heb eerst op het Rapenburg gewoond in een onbewoon baar verklaarde woning, daarna in Mo len de Valk, maar daar moest ik uit toen ik trouwde wegens brandgevaar. Door het ontbreken van dergelijke „liat|.>tnP-h«nv.r duidelijke dirictieven. door het ont- j gedicht, indirect licht! plastic bloemen in het dal en voor de heren wordt zo goed gestript. Liefje 'wat wil je nog meer?" zong Paul van TE WEINIG VERMAAK IN ZOETERWOUDE Plaatsen van caravans wordt aan banden gelegd De bestaande verordening op de hef- Regeling voor caravans: masten, lichtmasten, afscheidingen van Het komt de laatste tijd veelvuldig terreinen, waterbouwkundige werken, voor, dat op diverse plaatsen in de ge- monumenten enz.; meente caravans worden geplaatst, die b. alle reclame aan objecten als bedoeld min of meer als weekendhuisjes dienst onder a. doen voor mensen die dikwijls uit de c. alle andere objecten en aangelegen- stad afkomstig zijn. Hoewel b. en w. heden, welke b. en vv. met het oog op het van mening zijn, dat vooral stadsmen- in lid 1 gestelde doel van belang achten, sen behoefte hebben aan een buitenver- een en ander voor zover b. en w. ter zake blijf en dat dit voor zoveel nodig door de van gemeentelijke objecten geen afzon- Vliet. Maar bet Liefje, overtuigd ge speeld door Llselore, met een zwoel en blasé aureooltje om zich heen, nog ver- nng van een vermakelijkheidsbelasting p-emeente die hierin zouden kunnen voor- derlijke regeling hebben getroffen, sterkt door haar inton, hese stem. wil dateert van 1048. Bij toepassins vnn deze zlen aangemocdl|;d moet „.orden door de het Metste vnn alles meer, want ze verordening ls duidelijk gebleken hoe- nodlge faciliteiten te scheppen menen zij zeer deze ls verouderd. Be tarieven zjjn dat het ge„eMt iB hiervoor bepaalde re zo hoog dat ondernemers van vermake lijkheden hierdoor terug schrikken met gevolg dat er weinig vermakelijkheden plaatsvinden en geen belasting wordt ontvangen. Door wijziging gels te stellen. De terreinen waarop deze particulieren en de gemeente kan houdt dat gevoel van onbehagen. On danks het feit, dat alle opgroeiende meisjes weten, dat alle opgroeiende gens moeten weten, de mussen die vet en overvoerd zyn, de zeer superfonlsche, sterofoiilselie troep en de extra voordeel aanbiedingen, houdt ze de groeiende on tevredenheid. „Stop een tjjger In uw tank of een Turk in uw huis. Neem de trein, tram of vliegtuig. Vlieg er eens \iit" is de raad, die Paul haar geeft T, .11 en met haar liet hele publiek. Hij geeft Door de wijziging zullen voortaan toneel- bedwingen. In de eerste plaats niet alleen de raad, h(j schept tmemobnini,. Ho. o-oinb- >rar-Kr.a ii-nnnon mogelijkheid daartoe. Onderwijszaken De Stichting r.k.-scholen Zoeterwoude- ue terreinen waai op ueze D verzoekt de definitieve vergoeding „orden geplaatst zijn e.gendom ate]len v00r 1Me_ uft de wordt blijkt dat genoemde scholen geduren- h als z°damfr hiertegen mets doen tenzij bezocht werden 8 een algemeen verbod wordt gesteld om .j, T_ dende i [lening verwachten b. akeljjkheden frequenter zullen worden georganiseerd waardoor de be lastingopbrengst zal toenemen. algemeen verbod wordt gesteld zonder vergunning deze bouwsels in gemeente te hebben. B. en w. hebben onderzoek ingesteld n; heden om dit euvel enigszins t door gemiddeld 413 1/3 leerling. In band hiermede wordt voorgesteld de 1966 PAUZE BLOEMEN VOOR HET MEISJE Op een voorkomende toon worden „geheel vrijblijvend" vernuftige rede neringen gesponnen rond de kernpun ten van het christendom. Deze ge- dachtenspinsels worden geweven rond het aannemen van een veranderende werkelijkheid. Om een simpel voor beeld te geven: bloemen zijn natuur voortbrengselen, maar wanneer die bloemen door een jongeman gezonden worden aan een meisje, zijn ze voor haar een andere, hogere, de eigenlijke werkelijkheid, namelijk liefde. Wij verzinnen hier een onschuldig en uiterst simpel voorbeeld van een dub bele werkelijkheid. De redeneringen die wij op het oog hebben zijn niet simpel, integendeel zeer vernuftig, en zijn ook niet onschuldig. Zij beogen een subtiele aanpassing van de open baring in zwevende bewoordingen en betekenissen en willen ijverig de al macht van God erkennen, op voor waarde dat die almacht voor ons be grijpelijk is. Zulk een voorwaarde deugt niet. Paus Paulus schreef dezer dagen bezorgd aan alle bisschoppen: „Wat zou er van de inhoud van ons geloof overblijven, indien zulke po gingen (tot uitleg van het christen dom) zouden overwinnen?" De vraagt houdt, dunkt ons, 't ant woord al in: niets. PUNT „Papa vraagt of het nog lang duurt, voordat de vlinder uit de pop te voorschijn komt." MARKTBERICHTEN wone. ronde kolder, het dolkomische sketchje voor twee heren, er is veel goede muziek, maar bovenal is er de spitse, intelligente spot over onze maat schappij, over de schijnwelvaart, de bu- reaucratie (in het liedje „Onwankelbare trouw"), de sociale verplichtingen en het noblesse oblige van het intellekt (in „Intellektueel twistgesprek"). Daar naast blijft cabaret Pepijn ook kleur be kennen. In „Levensliederen" over het huwelijksgeluk, de eenzaamheid en de Hollander krijgen we Jonge, zelfbewuste cabaretiers te zien, die het publiek een spiegel voorhouden, waarvan het beeld bepaald wordt door hun leeftijd, intelli- gente en maatschappelijk engagement. Leidse Universiteit Prof. Feenstra (jp voorstellingen en andere vermakelijk- dergelijk verbod kunnen worden opgeno- ggQ heden met 20% van de entreeprijs wor- men in de bestemmingsplannen. Dit is den belast. mogelijk krachtens de nieuwe wetge- Bijdrage r.k. avond-ulo Leiden Voor vertoningen welke kosteloos toegan- ving. Deze procedure zal veel tijd vra- kelijk zijn moet 25,- betaald worden, gen, b. en w. achten het beter een doel- Reeds eerder besloot de raad zowel Voor het ten gehore brengen van auto- treffender middel te hanteren en stellen aan ket bestuur van de gemeentelijke matische of mechanische muziek, een voor de Algemene Politieverordening te alsmede aan de r.k. avond-uloschool te radio- of t.v.-toestel daaronder begrepen, wijzigen en aan te vullen en deze onmld- Leiden een bijdrage te verlenen over het in hotels, caf&'s cafetaria's enz. ten be- dellijk af te kondigen. In art. IV wordt cursusjaar 1965/1966 in de nettokosten hoeve van de bezoekers 25. per jaar. bepaald dat de op het tijdstip van lnwer- Per leerling uit deze gemeente. Thans kingtreding van deze wijzigingsverorde- verzoekt het bestuur van de stichting ning aanwezige tenten, caravans of voer- r k- scholen te Leiden eveneens voor het tulgen worden geacht tot 1 juli 19G7 met cursusjaar '66-'67 een bijdrage. Drie leer- ontheffing van b. en w. aanwezig te zijn. Sfij eredoctoraat De Universiteit van Siena heeft be sloten het eredoctoraat in de rechten toe te kennen aan prof. mr. R. Feen stra, sinds 1952 hoogleraar in het Ro meins recht en zijn geschiedenis aan de Leidse Universiteit. De erepromotie zal plaatshebben op woensdag 12 april. Prof. Veens tra ontving in 1965 reeds e*n eredoctoraat in de rechten van de Universiteit van Dijon en is sinds brengst niet meer dan 20% 1966 buitenlands lid van de Koninklijke king van noodzakelijke onkosten Vrijstellingen Van de belasting zijn vrijgesteld: a tentoostellingen van voorwerpen van land- en tuinbouw, nijverheid, zending en missie of jeugdarbeid, wetenschap of kunst voorzover de toegangsgelden geen recht geven tot bijwoning van de aan de j-je gemeente-architect heeft tentoonstelling verbonden vermakelijk- ontworpen tot verruiming van de par- heden keergelegenheid bij het raadhuis. Hier- e. lezingen, voordrachten -al dan niet voor moet een gedeelte van de tuin, ge- door lichtbeelden toegelicht- welke een |«gen achter het raadhuis worden opge- uitsluitend godsdienstig, wetenschappe- offerd. De raad wordt gevraagd een be- lljk, staatkundig of sociaal karakter dra- tlrag van f 9 440 beschikbaar te stel- £en: len uit het fonds „Dorpsuitleg" voor de c. toneelvertoningen en andere vermake- uitbreiding van de parkeerruimte bij het lijkheden, welke rechtstreeks door of raadhuis. voor rekening van de gemeente worden gegeven; Verordening welstandstoezicht e. danscursussen en danslessen; Ingevolge de Woningwet wijst de ge- ningwetflats, die in opdracht f. kosteloos toegankelijke sportwedstrij- meenteraad een deskundig college aan Woningbouwvereniging St. Willibror- den in het belang van de gunstige ont- voor het schriftelijk uitbrengen van ad- door de fa. de Lange en v.d. Plas wor- wikkeling van de lichamelijke opvoeding vies bij de toepassing van de voorschrif- den gebouwd, een aanvang gemaakt met en de sport. ten omtrent de welstand. Er is reeds een de huizenbouw in het uitbreidingsplan In artikel 6 wordt bepaald dat de be- aantal Jaren een welstandscommissie „Westeinde". lasting wordt terugbetaald wanneer zij werkzaam. B. en w. zijn van mening in opdracht van Stikvoorts bouwbe- is geheven voor vermakelijkheden, waar- dat hieraan meer inhoud moet worden drijf te Voorschoten is er nu aan de van de zuivere opbrengst uitsluitend be- schapsbeeld wordt een welstandstoe- Veidzic'ntstraat geheid voor 8 woningen stemd ls voor een liefdadig doel, jeugd- luidt: 1 Ter bereiking van een architec- in de vrije sector. Dezelfde firma heeft werk, missie, zending of kerk, mits bin- tonische verantwoord stads- en land- ook nog een plan voor 6 vrije sector- de uitvoering met be- schausbeeld wordt een welstandstoe- woningen in directe voorbereiding. Ook DEN BOSCH, 1 maart, Vee Totaal 5898; runderen 2423; graskalveren 598; vette kalveren 600; nuchtere kalveren 2086; schapen 145; lammeren 46; slacht- runderen 754. Prijzen: guste koeien 1035—1665; melk- en kalfkoeien 825— 1285; graskalveren 400610; kalfvaar- zen 11851635; klamvaarzen 975 1200; guste vaarzen 8501150; pinken 625825; nuchtere kalveren 70220; weideschapen 75125; drachtige ooien 120180; slachtrunderen, extra 4.50 4.85; idem iéfte kw. 4.204.45; idem 2e kw. 3.754.10; idem 3e kw. 3.50 3.70; vette stieren 3.904.50; worst koeien 3.203.50; vette kalveren, 1ste kw. 3.704.05; idem 2e kw. 3.403.65; idem 3e kw. 3.153.35; nuchtere slacht- kalveren 1.301.70; per stuk 4070; vette schapen 90145. Overzicht en handel: melk- en kalfkoeien: ruimer - stabiel - prijshoudend; guste koeien: lingen uit deze gemeente bezoeken de ruimer - behoorlijk - stijf duur; jong- school. De nettokosten per 1.1. bedragen 1 vee: groter - levendiger - goed ge- 223,43. De raad wordt gevraagd drie- handhaaid; vette kalveren; als vorige maal dit bedrag ter beschikking te wil-! week - beter - vaster; nuchtere slacht- len stellen. Bouw vrije sectorwoningen in plan Zoeterwoude-Westeinde de eerste paal 1 nen een maand wijsstukken ten genoege van b. en w. zicht ingesteld. 2 Het toezicht strekt hiervoor gaan nu de palen de grónd in. is aangetoond dat van de zuivere op- zich uit over: De 14 huizen vormen de voorhoede ek- a. alle binnen de gemeentegrenzen te van de in totaal 400 vrije sector-wonin- af- bouwen of te verbouwen objecten, lnbe- gen die deze firma voornemens is te Vlaamse Academie voor Wetenschap- gezonderd en de verdere opbrengst aan grepen z.g. straatmeubilair, zoals abri's gaan bouwen in dit vooral ten opzichtte pen. Letteren en Schone Kunsten van een der genoemde doelen is ten goede kiosken, toiletgebouwtjes, transforms- van rijksweg 4a zo gunstig gelegen uit- Belgie. gekomen. torstationa, gasregulateurstations, tram- breldingsplan. kalveren: groot - vaster - vaster; scha pen en lammeren: minder - tamelijk vlot - stijf duur. UTRECHT, 2 maart. VEE. Totale aanvoer 3333; runderen 1331; vette kalveren 189; graskalveren 40; nuchtere kalveren 1636; schapen 105; lammeren 9; bokken, geiten 23; melk- kalfkoeien 1010-1425; kalfvaarzen 1000- 1340; vare koeien 880-1040; pinken 460- 780; stieren 910-1050; graskalveren 360- eken geleden werd met het j 500; nuchtere kalveren 35-80; fokkal- veren 125-300; schapen 85-125; lamme ren 90-130; bokken, geiten 12-60; vette koeien 4.00-4.30 le kwal.; idem 3.85- 3.95 2e kwal.; idem 3.65-3.90 3e kwal.; vette kalveren 3.25-3.50 le kwal.; idem 3.20-3.25 2e kwal.; idem 2.90-3.10 3e kwal.; nuchtere kalveren .30-1.75; melk- kalfkoeien rustig - als vorige week; vet te koeien stug - prijshoudend; vare koei- ien matig - prijshoudend; vette kalve ren stroef - lager; graskalveren matig - prijshoudend; nuchtere kalveren willig - even hoger; fokkalveren willig - prijs houdend; schapen rustig - prijshoudend; ammeren idem 41. BARNEVELD, 2 maart Eieren Aanvoer pl.m. 2 miljoen stuks, handel /lug. Eieren van 51-58 g 10.50-12.25, Kg-prijs 2.06-2.11; 59-65 g 12.45-13.30, kg-prijs 2.05-2.11. t

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4