Voorjaars mode JKfkispeelt een vrolijk spelletje V;- Het is nog geen 2000, maar we spoeden ons vlug naar het einde van de eeuw. Wij bereiden er ons op voor en de mode doet mee aan het spel. Ze maakt ideetjes klaar die aan de toekomst laten denken, maar ze wenst toch de mensen van nu evenmin te vergeten. Door die zorg voor iedereen komt ze wel eens in conflict met haar eigen principes van elegantie en schoonheid, maar ze vindt altijd toch een aanvaardbare oplossing, omdat het minder geslaagde of al te revolutionaire of buitenissige mee aanvaard wordt. Zo was het vroeger en zo blijft het ook nu. De hele wereld zegt en roept „mini", en de mode beaamt dat woord, maar weet er een eigen stempel op te drukken, die het geheel meer soepelheid en draagbaarheid geeft. Sommigen van haar dienaars hebben „safari" en „het Verre Oosten" in hun programma geschreven en naast hun deur komen lieflijke jongëméisjes en jongevrouwen met geborduurde jurken en bloomerbroekjes uit de modesalons te voorschijn. Greta Garbo en Al Capone drukten hun stempel op herenkostuums voor dames, maar te zelfder tijd springen mannequins in Afrikaanse raffiarokjes en bou-boujurken te voorschijn als duveltjes uit een doosje. Spring-in-het- veld-jongeren stappen onvervaard met „echte" jongenskostuums en witte sportkousen, in rugbystijl, de zomer tegemoet, maar de kostuums zijn zo dat geen enkele jongen ze zou willen dragen. Hemdjurken en klassieke japonnen, gemakkelijke pakjes en tailleurs, babyjurkjes en tentmodellen zijn er ook. En een hele reeks van broeken om onder de korte rokken te dragen: bloezend, strak, bloomer, gefestonneerd en gegalonneerd. Want kort zijn de rokkenOveral. Dat is onafwend baar. maar het verschil kan toch nog vele centimeters bedragen van de een tot de ander. De mode speelt haar spelletje en iedereen kan eraan meedoen: op de vooruitgeschoven posten en In de achterhoede. Vol vuur en behoedzaam, naar ieders smaak, type en persoonlljk- We hebben tijdens de -modeweken zoveel verteld over nieuwe kleuren en snufjes, dat we u vandaag alleen maar laten kijken en oordelen. "De namen van de ontwerpers vertellen hun „lijn" en u kunt bij dat alles de kleuren en het weefsel indenken. Hebben we te veel gezegd, wanneer we beweerden dat de mode ons voor de komende lente en zomer een kleurig, zonnig en vrolijk spelletje heeft voorgespeeld'' We geloven het niet. Of u meespeelt, daarover laten wij u zelf beslissen. OP WEG NAAR 2000, AL IS HET NOG 1967

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7