BAREND SCHUURMAN GAF NIEUWE VISIE AAN BACHS JOHANNES PASSION I0VER SNEL PIJNSTILLEN Voorschoten krijgt zijn Wethouder Schrama-school GROFVUIL; OPHAALDIENST. MEDISCHE DIENSTEN PAGINA uiAJ DE LEIDSE COURANT PAGINi /"gisteravond hebben we met enigs- zins gemengde gevoelens naar de uitvoering van Bachs Johannes Pas sion geluisterd. Na het overlijden van Willem Mizee, de leider van het Leids Kamerkoor, moest naar een andere dirigent worden omgezien. Voor de uitvoerenden stond thans, na 'n korte directietijd van Leo Pappenheim, de jonge Barend Schuurman. Duidelijk was meteen, dat hij een andere visie op deze passiemuziek bezit dan zijn beide voorgangers, een visie overigens, die nog enigszins verhuld bleef, zodat wij nog geen volledig oordeel kunnen Met enige reserve kunnen wij een tweeledig oordeel geven: enerzijds heeft Barend Schuurman in zijn ko ralen een grote eenheid weten te bren gen, zodat hier zeer waardevolle frag menten te beluisteren waren, ander zijds heeft hij de lichtheid en het bijna- staccato. zo kenmerkend voor het Leids Kamerkoor, prijs gegeven. Soms kregen we de indruk, dat Schuurman uitging van een numeriek groter aantal zangers in gedachte, wat Paanakker en Co heropende in Maarsmanssteeg Zaak bestaat 100 jaar De firma Paanakker Co, bekend schoenenmagazijn in het centrum van Leiden, heeft gisterenmiddag onder gro te belangstelling zijn nieuwe vestiging aan de Maarsmanssteeg 12 betrokken. Door aankoop van 't oude pand, Maars manssteeg 3, waar de zaak honderd jaar zijn onderkomen had, door V D moest naar een nieuwe ruimte worden omgezien. Alen bleef in de oude omge ving en thans, na een rigoureuze ver- houwing van het pand waar slagerij Van Zandvoort gevestigd is geweest, kon men een winkelpand betrekken, dat aan de nieuwste eisen beantwoord. Ongeveer 75 jaar geleden kwam de heer Pierre Plouvier van Vlissingen naar Leiden om de schoenenzaak van de heren Paanakker over te nemen. 15 jaar later kwam de heer E. H. J. Plou vier, thans bijna 80 jaar, als firmant in de onderneming. Zijn zoon J. L. M. Plou vier is nu 22 jaar medefirmant. De her opening van Paanakker was gistermid dag tevens aanleiding om het 100-ja- rig bestaan van de zaak te herdenken. Het nieuwe pand, waarin de verkoop ruimte en de service opvallend vergroot zijn, kwam tot stand onder architectuur van de heer Splinter, die ook het smaak volle meubilair ontwierp. De voorraad schoenen is thans uit de winkel naar 'n magazijn beneden verdwenen, zodat alle ruimte voor de clientèle benut kan wor- Leerzame avond voor DEV-leden over kamerplanten De Leidse Tuiniers en Bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbon den" heeft gisteravond in het gebouw voor Chr. Belangen haar maandelijkse en weer zeer goedbezochte ledenbij eenkomst gehouden. In het kader van het voorlichtingsprogramma, dat het DEV-bestuur ook in dit seizoen weer samenstelde, hield de voorzitter, de heer J. H. Smit, een caserie over de keus en verzorging van kamerplanten. De heer Smit wees zijn aandachtig gehoor allereerst op het feit, dat ka merplanten in grote verscheidenheid worden aangetroffen. De vraag ernaar is thans vooral zo groot, omdat vele plantenliefhebbers in verband met de moderne hoogbouw geen eigen tuin meer hebben en daarom hun hobby binnenshuis willen uitoefenen. Naast de grote groep van groene of bonte bladplanten, die meerjarig zijn. houdt men veelal ook bloeiende planten, zo als b.v. cyclamen, primula's, azalea's enz., die echter maar een tijdelijke de coratie in de huizen vormen. Aan de hand van vele voorbeelden vertelde spreker uitvoerig welke verschillende eisen al deze planten stellen, inzake de juiste temperaturen, bemesting, grondsoort, rustperiode en ziektebe strijding. Hij gaf de DEV-leden hierbij tevens tal van waardevolle tips en legde daarbij steeds de nadruk op het feit, dat men bij het kweken van plan ten in b.v. bakken, schalen en potten steeds de plaats van herkomst in hel oog moet houden. Zo zal men de oor spronkelijke woestijnplanlen (o.m. cac tussoorten) en planten van tropische oorsprong (w.o. varens) nimmer te zamen in één plantenbak kunnen kwe ken, omdat van beide soorten de juiste verzorging (goede grondsoort, weinig of veel water geven, enz.) zo heel ver uiteenloopt. Na nog enkele bijzonder heden te hebben verteld over de juiste wijze van het verstekken van kamer planten. gaf de heer Smit zowel uit voerig als deskundig antwoord op de vele vragen, die hem over bepaalde details gesteld werden. Al met al kunnen de DEV-leden weer terugzien op een leerzame en dus geslaagde avond. de werkelijk aanwezigen tot een for ceren van de stemmiddelen bracht. Met zijn tempokeuze konden wij ons zeker niet altijd verenigen. Ruh't wohl verdragen een lang zaam, maar geen slepend tempo, zoals hier werd aangehouden. Ernstiger was de tempowisseling voor de solisten, die dan nog niet altijd op een betrouw bare begeleiding konden steunen: de sopraan Ank Reinders voldeed in haar eerste aria uitstekend, maar zij kreeg moeilijkheden in de tweede. Ook de alt Nel Wisse werd tot een laag tempo gedwongen, wat haar kennelijk in spanning kostte. David Hollestelle gaf aan de kleine baspartijen gaaf gestalte en wist van het zeer langzame „Be trachte" ook iets te maken; zijn aria met koor „Mein treuer Heiland" was evenwel allerminst een hoogtepunt. Ruth Post, die de tenor-aria's zong, redde zich er door grote toewijding verdienstelijk uit. al zijn zijn stem middelen beperkt. Het was de eerste maal, dat wij Marco Bakker in Leiden hoorden. Voor de Christuspartij bezit hij nog niet de vereiste rijpheid, maar de stem "is groot van volume en spreekt, ondanks een zekere holheid, gemakkelijk aan. Dat deze avond toch onvergetelijk voor ons zal blijven, lag in het op treden van Chris van Woerkom, die de evangelistenpartij werkelijk ideaal zong. Elke noot, elke stemwending was verantwoord en zijn geluid is het stralendste dat wij ooit in deze partij hoorden. Hij zong deze reeds vele ma len in Leiden, maar zoals gisteravond hoorden wij hem nog niet eerder. Dit was zang van internationaal gehalte. Het Zuid-Hollands Orkest heeft een minder goede indruk achtergela ten. Noch de toonvorming der solis tisch optredende musici, noch het en- semblespel klonk erg rond. We zou den meer slagvaardigheid en exact heid wensen. Een uitzondering maken Op 7 maart a.s. is het de beurt aan de St.-Leonardus-parochie om het 3e lus trum van de bejaarden-sociëteit te gaan vieren. Op die dag zal 's avonds te 7 u. in de parochiekerk een H. Mis worden opgedragen, waarna in het parochiehuis een feestelijke herdenking. we gaarne voor de clavecinist Tijn v. Eijk. de gambiste Hans v. d. Bijlaard en de organist Jan Welmers. Zou het echter geen aanbeveling verdienen, 't repertoire te vernieuwen en een vol gend jaar eens enkele van Bachs toch zo grootse koraalcantates te zingen? AGENDA ZATERDAG 25 FEBRUARI Kon. toneelver. Litteris Sacrum speelt ..Helden". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Chr. Muziekvereniging „Kunst en Genoegen" Uitvoering. Stadsge hoorzaal, 20.00 uur. (Middagprogram ma 2.30 uur). Jeugdkamerorkest Leiden Con cert. Aula chr. Ulo-school, Asserstraat, 19.45 uur. Districts Opleidings Commissie Diploma-uitreiking. Van der Heijden, 15.00 uur. ZONDAG 26 FEBRUARI Het Leidse Volkshuis Optreden van poppentheater „Fabella". Apothe- kersdijk 33, 14.30 uur. Ned. Kath. Gym. Bond Jeugd clubkampioenschappen. Stadsgehoor zaal, 11-17 uur. MAANDAG 27 FEBRUARI K en O Lezing over de geologie van Europa. Snouck Hurgronjehuis, 20.00 uur. K en O Haagsche Comedie speelt „Lied in de schemering". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Hollandse Kath. Werkgeversver., kring Leiden Bijeenkomst tezamen met de Rijnlandse Club van het ver bond van Protestants-Christelijke Werkgevers. Rest. Van der Heijden, 16.45 uur. UVS Halfjaarlijks ledenvergade ring. Kantine Kikkerpolder, 20.00 uur. Expogé Jaarvergadering. Cen traal, 20.00 uur. Kynologenver. „Rijnland" Lezing over „Honden en Schrijvers". Zomer- zorg, 20.00 uur. Hollandse Mij. van Landbouw Bijeenkomst drie samenwerkende landbouworganisaties in Rijnland. Den Burcht, 20.00 uur. DINSDAG 28 FEBRUARI K en O Vertoning van „Elektra". Camera-theater, 19.00 en 21.15 uur. K en O Muziek van deze tijd. De Lakenhal, 20.00 uur. BEWONERS FLATS MORSKWARTLER Gezien het suksea van de onlangs ge houden voorlichtingsbijeenkomst over „De kunst van flatbewoning" zal voor de bewoners van de flats in het Morskwar- tier op donderdag 2 maart a.s. 's avonds om 8 uur in de zaal naast de Maranatha- kerk nogmaals een dergelijke oriëntatie bijeenkomst gehouden worden. Voor deze gelegenheid nodigt de Vrou wen Advies Commissie voor de Woning bouw te Leiden ook de bewoners uit, die de vorige maal verhinderd waren. Met een aantal deskundigen zal mew van gedachten kunnen wisselen over praktische zaken. Er wordt geen enkele reklame voor- wat-dan-ook gemaakt. Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kand.ex. scheikundig ingenieur de heer J. S. M. Ouwerkerk, wonende te Leiden. ADVERTENTIE Pijnstillen dient niet alleen grondig maar ook snel te geschieden. Reuma tische pijnen, spit, griep, hoofdpijn, menstruatiepijnen verdwijnen snel met Togal. Neem ze in huis. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. DE V.E.B.O.-OPEN1NG Tafeltennisprognoses De Paasveetentoonstelling te Leiden zal op vrijdag 10 maart geopend worden door de wethouder van financiën en De 2e helft van de 2e competitie in markt- en havendienst, de heer P. S I de landelijke klassen wordt vandaag Harmsen. ingezet. We constateren, dat vrijwel promotie- als De heer H. de Mooy. voorzitter van het Christelijke Slagersorgaan in Ne derland zal 'n rede houden over „Markt, Ouderkomitee Alpkons Ariënsschool Ook „onbezorgde jeugd" heeft zorgen In het Ouderkomité van de Alphons Ariënsschool aan de Timorstraat zijn sinds kort ook de ouders opgenomen van kinderen die school gaan op de kleu terschool "Het Klompje". Gisteravond werd in de aula van de Alphons Ariëns school de eerste gemeenschappelijke bij eenkomst belegd. De voorzitter van het komité heette de ALPHEN AAN DEN RIJN VERMISTE KLEUTER BLEEK VERDRONKEN De bijna vijf-jarige kleuter Maria v.d. Stouvve, gewoond hebbende in de Kort- steekterbuurt te Alphen a.d. Rijn die sedert twee uur vrijdagmiddag werd ver mist, is, naar omstreeks zeven uur gis teravond bleek door verdinking in de Oude Rijn om het leven gekomen. Het meisje had kort voor twee uur de ou derlijke woning Korsteekterbuurt 13 ver laten om naar de Christelijke Kleuter school aan de Gouwestraat te gaan. Op deze wandeling moet zij op onverklaar bare wijze nabij de Damse Rijnbrug te water zijn geraakt. Toen Maria niet op school was verschenen werden de ouders hiervan op de hoogte gesteld. Onmidde- lijk toog men op zoek naar de kleuter. Ondertussen nam ook de politie aan het speurwerk deel, bijgestaan door vele buurtbewoners. Zonder onderbreking werd de wijde omgeving stukje voor stukje doorzocht. Daarbij werden ook de waterkanten afgezocht, omdat 't kind een stuk van haar weg naar de Kleuterschool langs water moest afleggen. Wat men naar mate de tijd verstreek, in toene mende mate begon te vrezen, werd bij het vallen van de avond helaas bewaar heid, toen een toevallige voorbijganger het ontzielde lichaampje onder de Dam se Rijnbrug op de waterspiegel zag drij- ouders van harte welkom, in het bijzon der kapelaan F. Verlaan, en de ver tegenwoordiging van de Diocesane Ou derraad. De heer H. A. Kamphuis is aan het komité toegevoegd. De toestand van de speelplaats is nog steeds een bron van zorg. Gelflkkig is een oplossing in zicht. Wanneer de ULO (hoek Suriname- straat-Kooilaangereed zal zijn, zal er ook een aanvang gemaakt worden met de bestrating van de speelplaats, aldus was vernomen van de Stichting, R. K. Scholen. Mevr. Schenk deed vervolgens als penningmeester een financieel ver slag. Tot genoegen konden de boeken worden afgesloten met een batig saldo van 398,40. Vervolgens was het woord aan mevr. J. Surink-Groen, radiospreek ster en schrijfster van kinderboeken. Het onderwerp was "moeilijkheden bij de op voeding in verband met straffen." Mevr. Surink gaf aan de hand van voorbeel den van alledag enkele principes welke wellicht het beste gehanteerd kunnen worden bij de opvoeding. De opvoeding is geen recept want elk kind is anders en leeft weer in andere omstandigheden. Als belangrijke factor voor het welsla gen van de opvoeding van het kind noemde spreekster de goede verstand houding tussen de ouders. De kleuter periode is bijzonder belangrijk omdat de indrukken van het kind dan het sterkst zijn. Mevr. Surink adviseerde in deze periode nog niet met de kleuter te j gehandeld was. De heer Krol (BP)" Boeren (Knip)laan Boerenpartij en In de gisteravond gehouden raads vergadering in Voorschoten hebben alle fractievoorzitters zich instemmend uit gelaten over het voorstel van b. en w. om de 4e openbare lagere school te ver noemen naar ex-wethouder Schrama voor zijn grote verdiensten op onder wijsgebied in de gemeente Voorschoten. Hoewel de ex-wethouder aanvankelijk aarzelde om dit eerbetoon te aanaar den, is hij er toch mede akkoord gegaan. Ook het hoofd van de school is er con tent mee. Het gemeentebestuur be schouwt dit als een blijvende waarde ring. Voor de vergadering begon moest wethouder Van der Laan uitleg geven, waarom de raadszaal en speciaal de tafels van de raadsleden waren getooid met bloemen. Dit was ter ere van de verjaardag van burgemeester L. de Kool. Het was lente in de raadszaal! Dr. Pels completeerde de woorden van wet houder Van der Laan en bracht de ge lukwensen van de raad over. Aan het eind van de vergaderng werd nog een heildronk op de jarige burgemeester uitgebracht. Deze werden op hun merites gewaar deerd. Het zal een verbetering zijn, maar nog geen afdoende oplossing. Eénrichtingverkeer dus in de School straat. Inrijden dus vanuit de richting Leidschendam. Toch blijven nog vele knelpunten over. Deze zullen worden be zien. Pas als het hele plan centrum zal zijn voltooid kan van afronding worden gesproken. Dit moet dus slechts worden gezien als een begin en een eerste stap. Inzake de verkeersproblemen zal bij de bespreking daarvan de adviescommissie voor middenstandsaangelegenheden in geschakeld worden. In de Schoolstraat zal ook tijdelijk een parkeerplaats wor den gecreëerd, doch slechts zolang tot gegadigden voor de aldaar te bouwen winkelgalerij zich melden en de bouw plannen vorm. zullen krijgen. De verkeersmaatregelen voor Bosch geest werden eveneens onder de loupe genomen. Er komt een bord gevaarlijke bocht en daar is in de pers kritiek op geweest. Dr. Pels schaarde zich achter deze kritiek en had een zelfde mening. Dit had niet zo mogen zijn. Weth. Van der Laan gaf een laconiek antwoord. Het zijn eigenlijk drie straten, hoewel het publiek slechts één weg ziet. Het is in wezen geen bochtige weg, maar het zijn drie straten met bochten. Het bord is dus nodig. C'est le ton, qui fait la musique! Gemeente neemt Kniplaan over Het compliment van zijn fractiege noot de heer Westermann (VVD) was voor wethouder Kamminga (VVD) re den geen verdere explicatie te geven. De raad was van oordeel, dat er goed 'redeneren", men moet vriendelijk doch beslist tegen kleuters optreden. Wanneer de lagere school een scherpe scheiding aanbrengt tussen arbeid en vrije tijd heeft het kind soms aanpas singsmoeilijkheden. Spreekster trok dan ook in twijfel of de vaak gebezigde term "onbezorgde jeugd" wel terecht was. Met het schoolkind moet overleg gepleegd worden. Straffen mogen nooit gegeven worden als wraak, maar uitsluitend aan gewend worden als middel tot vorming. Terwijl men een kind altijd vergiffenis moet schenken om de liefdeband tussen ouders en kind weer te herstellen. Na de pauze beantwoordden mevr. Surink vra gen uit de zaal. mening dat de jachthaven aldaar in de toekomst veel autoverkeer zou aantrekken en pleitte dus voor een dub bele rijbaan. Wethouder Van der Laan verklaarde dat het college moest kiezen tussen dubbele rijbaan of een landelijke weg. Het gemeentebestuur had net als de heer Uijterlinde (Prot. Chr.) geko zen voor een boeren (zonder hoofdlet ter)-laantje. Toen bleek dat de diverse sprekers met het voorstel van 't college meegingen, sloot ook de Boerenfractie zich daar bij aan. Eventuele uitrij- of invoegstroken aan de zijde van de Veur- seweg, naar voren gebracht door de heer Franken van de KVP hadden ook wel de instemming van wethouder Van Middenstand van Leiderdorp heeft begrip voor eisen des tijds Dat de plaatselijke middenstand be grip heeft om zich aan te passen aan de eisen die deze tijd stelt, is gisteren Buurt 25 (maandag 27 febr.) Buurt 26 (dinsdag 28 febr.) Oude Herengracht, Ververstraat, Zijl straat, Oost Havenstraat. Dwars Ha- Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug venstraat. West Havenstraat, Ververs- tot Rijnvreugd), Utrechtse Jaagpad plein. Haven. Havenkade, Kalver- (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), markt, Kijfgracht, Minnebroersgracht, Rijnvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Zuidsingel, Herengracht (beide zijden). Park „Die Leythe", Roomburgerweg, Korte en Lange Langestraat, Nieuwe Aarstraat. Meerburgerkade, Gouwe- Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waard- straat, Amstelstraat, Leedestraat, Wie kerkplein. Waardkerksteeg, Waard- rickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, gracht, Oranjegracht, Kaarsemakers- Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, straat, Looyerstraat, Weverstraat, Ves- Merwedestraat, Drechtstraat, Linge- testraat, Groenestegen, Uiterstegracht, straat, Spaarnestraat, Lekstraat, Meer- Kerksteeg. burgerstraat. weer overduidelijk gebleken. Burge meester R. Gallas opende gistermor gen de geheel opnieuw geïnstalleerde drogisterij en fotohand el van de heer N. Schouten aan de Hoofdstraat. Deze heeft dit wel zo grondig aangepakt, dat het moeilijk is zich de oude toe stand te herinneren. Alles is nu op overzichtelijke wijze uitgestald, ter wijl men door een praktische indeling veel aan ruimte heeft gewonnen. Collega-buurman v. Zwieten die de felicitaties overbracht namens de naas te collega's, kon toch niet zwijgen over het feit dat het college van b. en w. de raad geadviseerd heeft de Berken kade dicht te houden. Ons argument, dat de omzetdaling zwak schijnt te zijn. Welk argument is dan wel steekhou dend? Dat de sluiting van het post kantoor oorzaak is lijkt ons juist een argument om de Berkenkade te her openen. Houdt b. en w. niet te veel reke ning met een middenstand, die er nog niet is? Dit alles neemt niet weg. dat wij de komende concurrentie zelf moe ten bedrijven. Wij verwachten dat de leden van de raad onze belangen a.s. maandag goed zullen overwegen. Na mens de collega's bood de heer van Zwieten een klok aan. 's Middags open de de burgemeester bet geheel op nieuw gebouwde en ingerichte schil dersbedrijf van de heer J. Nagtegaal. aan de Hoofdstraat. We kunnen zonder overdrijving zeg gen dat met de totstandkoming van dit pand de middenstand een in alle opzichten prachtig bedrijf is rijker ge worden. De doe-het-zelver kan nu vol op keus maken om zijn schildersta lenten volop te benutten, terwijl ook de afdeling tuinmeubelen op fraaie wijze is uitgestald. Vele bloemstukken van zakenrelaties en vrienden onderstreepte de waar dering, die men heeft voor deze bei de winkeliers. Dr. Zeldenmst voor Leiderdorpse K. 0. Voor de afdeling Leiderdorp van K. en O. sprak gisteravond in het dorps huis dokter J. Zeldenrust over de ge rechtelijke geneeskunde. Er zijn bij onnatuurlijke doodsoorzaken altijd 2 vragen. Wie heeft het gedaan en hoe is het gebeurd. De medische weten schap kan hier vaak opheldering over geven, dikwijls in samenwerking met andere deskundigen. De beslissing van de rechter is in veel gevallen 'n moei lijke taak. Hij móet de vaste overtui ging hebben zich op de juiste wijze van de adviezen van de deskundigen te hebben ingevlochten. Aan de hand van dia's lichtte dokter Zeldenrust uitvoerig toe, hoe vaak eerste vermoedens totaal onjuist blij ken te zijn. Daarom is men uiterst voorzichtig met het trekken van con clusies, waardoor niet een beschuldi ging tegenover een verdachte wordt ingebracht, die niet tenvolle verant woord is. Hel tegendeel is waar. Het is juister twijfel ten gunste van een verdachte te laten uitvallen, dan op grond van niet vaststaande gegevens het bewijsmateriaal ongunstig te be ïnvloeden. Door nader onderzoek komt ook vaak aan het licht dat er van misdrijf geen sprake is, maar dat een lichamelijke afwijking de oorzaak van het soms raadselachtige overlijden is. Van veel belang op het gerechtelijk onderzoek is ook een antwoord op de vraag hoe de letsels tot stand zijn ge komen en met welk voorwerp de ver wonding Is toegebracht. Ook hier kan het medische onderzoek aan het licht brengen. Nadat dokter Zeldenrust enkele vra gen had beantwoord, «loot d« heer J. Koeken de avond. der Laan. Met de provincie zal hierover nader contact worden opgenomen. Als er bij de sloop van de huizen in de Schoolstraat eventuele historische vondsten worden gedaan, en dat is slist niet uitgesloten, dan worden deze vondsten eigendom van de gemeente. V erkeersmaatregelen De verkeerswetgeving is gewijzigd dat maakt het nodig nieuw.e borden a te brengen. Nu had de gemeente keus de oude borden met plastic platen te beplakken of over te gaan tot aanschaf van nieuwe borden. De aanschaf nieuwe borden is per bord ƒ3.duur der, doch solider en duurzamer, w om het gemeentebestuur voorstelde het laatste te doen. De raad was dezelfde mening toegedaan; ƒ5500.was reeds in de begroting opgenomen, doch dit be drag is niet toereikend, er moest nog ƒ2000— bij. Verkoop bouwterrein ln Boschgeest Bouwbureau Van Bohemen N.V. te Voorburg heeft nog meer bouwplannen in Boschgeest. Het vroeg daarom grond te mogen kopen in genoemd plan. Deze N.V. wil daar gaan bouwen 6 woningen met 2 garages. Voorschotenaren genie ten de voorkeur, d.w.z. ook personen, die economisch aan Voorschoten ge bonden zijn. Akkoord ging de raad zo als ook met de particuliere bouw van de heren Walraven en Hagenouw. De overige voorstellen werden alle z. h.st. aangenomen. Instemming met het plan tot voorbereiding van de bouw van 22 bejaarden- en 22 woningwet woningen in Noord Hofland. De aanvul lende kredieten benodigd voor de stich ting van de openbare kleuterschool en de Chr. Kleuterschool in Vlietwijk wer den toegekend en er zal worden over gegaan tot aanstelling van een vierde vakleerkracht voor de gymnastiek. Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kand. ex. scheikundig ingenieur de heer E. C. G. Geboren; Erik Cornells Christiaan z.v. C. v. Ipenburg en E. H. Th. Hoi- ting; Eline Neeltje Catharina d.v. H Stegman en T. J. Wagner; Mireille Eleonore Gabriëlle d.v. A. Wolfers en E. G. Kris; Robert Jan z.v. J. E. van Nievelt en J. J. Volmuller; Nadja d.v. L. J. Marda en O. Vogelesang. Bromfietser botste tegen huis in Zoeterwoude Een 37-jarige inwoner van Lei derdorp, de lieer S. T., is vrijdagmid dag, komend vanaf de Nieuweweg, met zijn bromfiets in volle vaart te gen het huis van mevr. Ammerlaan- Winters gereden. De verwondingen aan het hoofd lieten zich zeer ernstig aanzien en het slachtoffer werd ter plaatse door deken A. v. d. Boog de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Nadat dokter W. Kortmann de eer ste medische hulp had verleend werd de onfortuinlijke bromfietser door de E.H.D. naar een der Leidse ziekenhui zen vervoerd. Daar bleken de verwon dingen minder ernstig dan zij zich lie ten aanzien. De heer T. kon na behandeld te zijn naar zijn woning in Leiderdorp wor den overgebracht. Het is de politie nog een raadsel hoe het slachtoffer zo maar pardoes rechtdoor reed in plaats van linksaf de Weipoortseweg in te rijden. Mogelijk heeft zijn snelheid hem parten gespeeld. Op dat moment was geen ander verkeer ter plaatse. De voorgevel van het huis, dat al eerder enkele keren flinke schade op liep door uit hun koers geraakte auto's kwam er ook nu niet zonder kleer scheuren af. Wandelsport vereniging „Swleten" In de "Drie Eendjes" hield de wandel sportvereniging Swieten gisteravond de jaarlijkse algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord drong de voorzitter de heer M. Gaar aan op ledenwerving. Uit het jaarverslag bleek dat de vereni ging 58 leden telt. Verder zijn er 27 do nateurs. Er werd aan 18 tochten deel genomen met een totale afstand van 7970 k.m. De penningmeester kon een batig saldo melden. Bij de bestuursver kiezing werd de heer H. v. Helders, die niet meer herkiesbaar was. vervangen door mevr. K. Bos. Bij acclamatie werden mej. E. Stein en de heren M. v.d. Gaar en K. de Boer herkozen. De vergadering besloot de contributie te verhogen tot 35 ct. p.w. voor de seniorleden en 30 ct. p.w. voor de juniorleden. Ook dit jaar zal weer worden deelgenomen aan de jeugdvierdaagse, die van 1-6 augustus in Breda zal worden gehouden, Voorts werd de data vastgesteld van de tradi tioneel door de wandelsportvereniging Swieten te organiseren Rijnstreekmars. Op 2 en 3 september zal dit wandelfes tijn plaatsvinden. Kaartavond Het katholiek Vrou wengilde, afd. Zoeterwoude-dorp, or ganiseert op dinsdag 28 februari a.s. weer een kaartavond voor leden en echtgenoten in het Don Boscohuis. Aanvang 7.45 uur, OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het kan didaatsexamen technologie scheikunde: de heer L. W. Nouwens. degradaticgi'oepen de spanning be waard is gebleven. De beslissingen zul len over 4 weken gevallen zijn! Scylla, dat zo langzamerhand reële perspectieven op de landstitel heeft, maar eerst nog enige zware wedstrij den tot een goed einde moet zii brengen, bezoekt Wibats in Den en kan tot volle winst komen. Stolk was vorige week in grandioze vorm (hij klopte heel AMVJ inclusief Onnes) en ook v. Maarle is gevaarlijk. Daar om toch een moeilijke match voor de Seyllianen. In hoofdklasse B kan de Treffers eigen huis de reserves van Eendracht van zich af houden. Ook hier geldt verrassingen van de zijde der zwakker geachte tegenstander zijn mogelijk. In dezelfde afdeling zal Scylla 2 ver moedelijk beide punten moeten af staan aan Wibats 4, ofschoon het goe de resultaat tegen AMVJ 2 (5-5) be paalde verwachtingen wettigt. Docos (hoofdklasse D) bezoekt in Alphen ATTC en zal met minder ge mak winnen dan enkele weken ge- In de overgangsklasse is de Treffers 2 favoriet tegen St. H./TSB 2 in Den Haag en heeft een andere kampioens gegadigde uit deze omgeving, TOV, Bedrijfscompetitie tafeltennis In januari trad in de situatie aan de kop van de le klasse vrijwel geen wijziging op. Stadhuis 1 (8-15 pnt.) leidt met 1 punt voorsprong op F 1881, dat de wedstrijd tegen de „overheids dienaren", die begin maart zal den gespeeld, zal moeten winnen om het kampioenschap te kunnen verwer ven. Lukt dat niet, dan behaalt waar schijnlijk Stadhuis voor de 3e achter eenvolgende maal het kampioenschap in de hoogste klasse. RTC 1 en ABN 1 delen (nog steeds) de 3e plaats. Onder aan kan Rota mogelijk KOL 1 nog achterhalen, maar dit is niet waar schijnlijk. ABN 2 gaat in de 2e klasse vermoe delijk moeiteloos kampioen worden: 2 punten vóór en 1 Wedstrijd minder gespeeld dan F 188 2. MVO 1 en GGV 1 strijden onderling om de 3e plaats. Onderaan wordt AWS 1 vrij zeker de hekkesluiter. F 188 3, RTC 2 en Mebo 1 trachten de op één na laatste plaats te ontlopen. De heerschappij van Zaalberg 1 en 2 in de 3e klasse duurt onverminderd voort. Het op de 3e plaats staande ABN 3 staat op beide teams 6 resp. 4 matchpunten achter. In de lagere re gionen heerst veel spanning, want Ro ta 2, GGV 2 en MVO 2 verschillen wei nig in speelsterkte. 4e klasse: RZS 1 (14-27 punt.) lijkt onbedreigd kampioen te zullen wor den. Haar reserveteam hielp 'n handje door Stadhuis 2 te verrassen, welk team relatief de 2e plaats bezet, maar in puntental 2 achter staat op F 188 5. Hierna volgen RZS 2 en Durisol 3. Ro ta 4 zal er vermoedelijk niet in slagen zich van de laatste positie los te ma ken, al is RTC 3 nog bereikbaar. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 24 febr. Kaas Commissienotering: Goudse kaas 3.10, Edammer kaas 2.87, Broodkaas 2.87. Handel: redelijk. TER AAR, 24 febr.. Groente Wit lof 1 82-96; idem 2 60-77, idem stek 9- 55, rabarber 75, spruiten A 45-74, idem B 25-41, idem D 68, alles per kilo. Sel derij 6-8 per bosje. RIJNSBURG, 24 febr. BLOEMEN Narcissen Unsurpassable 115-135; Carl ton 80-100; Fortuna 80-95; Early Glory 75-95; Helios 75-90; Tulpen Pink At- PAUZE DE ZWABBERS! Menig huismoeder, die al door t.v. aangeprezen was-, poets- en gl. middelen voor het feest van de G Schoonmaak heeft ingeslagen, zal het aanhoren van het evangelie morgen verzuchten: ik begin er ir niet aan. Menig man, die van plai tegen Pasen zijn schip schoon te zu beren, ziet, na het verhaal over die onreine geest die in gezelschap zes andere snaken terugdraaft, er maar van af. Het eerste zou nog bedoeling van Christus geweest kun zijn ofschoon we het betwijfelen het andere zeker niet. Men schiet eind in de goede richting van wat v\ kelijk bedoeld is, als we de lezing i Mattheus eraan toevoegen: „Zo zal ook gaan met dit verdorven geslact Het is dus een parabel, een pakkend v haal: Het gaat niet over de ziel ieder mens, maar over de tijdget over de geest van d i e tijd. de niet te braaf was. Of onze tijd braver is d die tijd, mogen anderen beoordel Voor ieder persoonlijk blijft het i geval schoonmaaktijd. Dus. dames, g: uw gang; mannen, zwabber mai LEIDSE BIOSCOPE Camera: film t.m. maandag ontradi Dinsdag en woensdag: Elektra (14 j i Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 Lido: Een harde noot voor Dan O'Bri (18 jaa Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Luxor: Wie is bang voor Virginia Wo< (strikt volwassene Studio: 23 febr. Het zevende zegel (18 24-25 febr. De glimlach van i mernacht (18 j.): 26-27 febr.: H oog van de duivel (volw.). 28 feb 1 maart: De grote stilte (str. volw Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: De professor slaat een moor slag (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.1 Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.: Rex: Dodemansdollars voor Ringo (14 j Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 1 PUNT „Het is maar hoe je het ziet, baas. B is gewoon te lui om een keertje mee te lopen!" KORRELTJE Als je eenmaal met leugen en bedroi begint, verval je van kwaad tot erger traction 275-300; Pruness 260-295; Ox ford 175-210; Apeldoorn 185-200; Gudo-: snick 160-175; Prominence 170-185; Bo nanza 140-165; Paul Richter 140-165: Jack 140-165; Winter Gold 130-150; v .d Eerden 135-160; Pax 135-160; Beatrix 135-155; Lustige Witwe 135-150; Kre- lage 130-150; Bellona 130-150; Golden Harvest 130-150; Olaf 125-150; Preludi um 120-145; Gemengde hyacinthen 90- 120; Freesia's Pimpernel 145-170; Snow Queen 140-160; White Swan 135-155; Golden Yellow 85-125, alles per bos. Anlhurium 165-240; Eucharis 140-155: Gerbera 31-58; Am. Anjers: Carry Sim 26-35; Rode Sim 26-35; Rose Sim 25-34; Crowley Sim 24-34; Witte Sim 25-33; Irissen 18-22 alles per stuk. Amaryllis 25-40 per kelk. voor Leiden en Omgeving Leiden Voor alle artsen die de eekenddiensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Zaterdag tot 12 uur eigen huis arts raadplegen. Apotheken: Apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. Op zaterdag 25 fe bruari is in Leiden voor spoedeisende gevallen 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apo theek is op zondag 26 febr. gesloten van 8 tot 24 uur. Alkemade en Leimuiden dkt. J. H. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- ring, tel. 01712-202 en dkt. D. A. van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn Zat. dkt. Hou wing, Briljantstraat 476 (noord) tel. Apotheek Somberg, Wilhelmina- laan, tot 13 uur. daarna gehele week einde Apotheek Allart, Raadhuisstr. 206. Zondag dkt. J. H. Veenendaal, Rem- brandtlaan 31, tel. 2072. Bodegraven dkt. E. M. Bol. Wil- helminastraat, tel. 2113 en zr. Bos. Vos- holstraat, tel. 2566. Dierenarts: J. van Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Apo theek Grendel, Lange Tiendeweg 6 te Gouda Boskoop dkt. Jongeneel, tel. 2019, wijkverpleging zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hlllegom dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14. tel. 5114. Tandarts J. Werkman, Hoofdstraat 322, Sassen- heim. tel. 02533-7457. Apotheek Muy- zert. Hoofdstraat 198, Sassenheim. Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg- an, tel. 2921. Apotheek Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. A. F. Beyder- welle, tel. 2182. Koudekerk a. d. Ryn voor dkt. zie Leiderdorp. Wijkverpleging, zr. v. d. Holst, Rijndijk 200, tel. 01714-255 Ha zerswoude (Rd.), ook voor Leiderdorp Zoetorwoude (Rd). Bij ongevallen d® Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrugge dkt. J. Nooter te Woubrugge, tel. 01729- 104 en zr. Eys te Nieuwveen, tel. 01723- 144. b.g.g. 01725-777. Leiderdorp dkt. G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Lisse Apotheek en tandarts onder Hlllegom: Dkt. F. J. L. Haase jr. Heere- weg 337, tel. 3685. Nieuwkoop en Noorden dkt. M. Sanders. Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk dkt. J. D. Mulder, Nwe Zeeweg 69. tel. 2230. Groene Kruis Wit-Gele Kruis: gemeenschap, wijkgeb. Van Panhuysstraat, tel. 2907, resp. 2338. Apotheken: Duinrand Apotheek (zat. van 86 uur n.m.) en zondag 11—12 uur en van 5—6 uur. Noordvvykerhout dkt. H. C. de Graaf, Duindoornstraat 1, tel. 2910. Tandarts J. K. Werkman, Hoofdstraat 322, Sassenheim. Wijkverpleging: Wit- Gele Kruis. Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. E. W. F. v. Walch- ren. Oranjelaan 29, tel. 52130. Wit-Gele Kruis: zr. v. d. Kiev, tel. 52426, b.g.g. 33774. Rjjnsburg Zie Katwijk aai Sassenheim dkt. H. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 7253. Voorhout en Warmond dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532- 7393. Voorschoten dkt. W. I. M. v. Dam, prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WijkverplegingGezondheidscentrum Wijngaardenlaan 1. tel. 2177. Wassenaar dkt. J. A. Romer, L. Kerkdam 56, tel. 2501 en H. S. Boo- gaart, Storm van 's-Gravesandeweg 1, tel. 4466. Apotheekdienst: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsendienst (zaterdag en zondag van 18—18.30 uur) P. C. T. A. Bredero, Van Zuylen van Nijeveltstraat 112, tel. 2501. Storingsdienst gas, water en elec- triciteit: tel. 2248. Zwammerdam dkt. K. Gill, Zwam- merdam, tel. 01726-2527.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4