Eerste twee partijen: 500 caramboles in beurt SCHOLTE BARST 24 UUR NA EINDE SCHORSING ALS WAANZINNIGE" LOS ra p VLASVELD Minikinïs in Zuidzee- en Jugendstil dessins Engels duo wint concours Gaudeamus Katechismus behoeft geen goedkeuring VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT Libretitel kan hem al nauwelijks meer ontgaan L1EROP. Nog geen 24 uur nadat zijn uitsluiting van het officiële wedstrijd wezen was afge lopen, heeft Henk Scholte zijn rentree gemaakt als titelverdedi ger, maar ook als een goed orga nisator van 't librekampioenschap in het Brabantse Lierop. Dat midden in een serie van Janus Jacobs één van de biljartlampen uitfloepte en even later de hele lampekap op het laken terecht kwam, mag men organisator Scholte niet verwijten. Dit inci dentje trof trouwens ook de Eind- hovenaar zelf, die in de eerste beurt van zijn partij tegen de Alkmaarder Jaap Lïgthart op weg was om de Nederlandse record- serie en het partijgemiddelde in het gouden boek waren daar achter reeds de namen Scholte, De Ruyter, Vultink en Jacobs opge tekend te evenaren. Scholte was op het moment van de met veel hilariteit begroete onderbreking op 178. Jacobs, die de ballen eveneens in de positie van de serie Americaine had, stond op 123. Dat beiden nauwelijks geschokt waren bleek na voortzetting: Scholte ging ineens uit, terwijl Jacobs nog 345 punten scoorde. Alleen in het begin en tegen het eind heeft Scholte het moeilijk gehad. Het duurde tot de 43ste carambole aleer de ballen in een trosje aan de lange band lagen, maar toen sprintte de donkere librespecialist in een moordend tempo weg. Na 470 ging de ideale positie verloren, maar Scholte is vechter genoeg om dan ook met ruime caramboles door te gaan. Overigens waren zijn 500 ineens niet zo'n verrassing, indien men de records be kijkt. die Scholte bijna twee jaar geleden in het wereldkampioenschap pentathlon in Antwerpen met ivoor heeft gemaakt: een algemeen gemiddelde van 375 en een geprolongeerde serie van 2500. hetgeen wil zeggen vijf partijen achter elkaar in één beurt uit. En in Lierop wordt voor het eerst libre met compositieballen gespeeld. Dat heet gemakkelijker te gaan. maar over het algemeen kwam het in de ope- (ADVERTENTIE) mini VOOR ALLE RIJBEWIJZEN WATERPOLO OLYMP. SPELEN Nederland wil directe plaatsing voor Mexico MILAAN Tijdens het congres van 4e Europese waterpolocommissie in Milaan hebben de Nederlandse verte genwoordigers ernstige bedenkingen ge uit tegen het uitschrijven van een kwa- lificatlewaterpolotoernooi, waarvan eerste éTie landen recht van deelneming zouden verwerven voor de Olympische "pelen In Mexico City. Zes Europese landen zouden direct geplaatst worden: Rusland, Oost-Duits- land, Zuid-Slavië, Hongarije, Italië en Roemenië, omdat deze landen de eerste zes plaatsen innamen bij het Europese waterpolokampioenschap in Utrecht. Nederland heeft in Milaan aangevoerd, dat bij de plaatsing voor Tokio ook was uitgegaan van de eerste acht bij het Europese kampioenschap, dat destijds in Leipzig was gehouden, en dat er geen enkele reden was om van dit procédé af te wijken. Ook het blad Swimming World" weet te melden, dat de FINA op een vergadering in Jamaica besloten heeft de eerste negen landen Utrecht toe te laten tot het Olympische waterpolotoernooi. „Er zijn echter bepaalde stromingen in' Europa, die een kwalificatietoernooi willen, en daar zijn wij tegen", aldus de heer Keetelaar, afgevaardigde van Koninklijke Nederlandse Zwembond Milaan. Een definitieve beslissing is op 6 maart tijdens een vergadering van de LEN, waarvan onze landgenoot Jan de Vries president is, in Zwitserland te verwachten. Blokkeer dinsdag naar Boekarest DEN HAAG Blokkeer, de Neder landse volleybalkampioen, vertrekt dins dag vanaf Schiphol naar Boekarest, waar het donderdagavond 2 maart de tweede wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese volleybal beker tegen Rapid Boekarest zal spelen. Het Haagse team, dat de eerste wed strijd verrassend met 32 won. bestaat uit Joop Tinkhof (aanvoerder), Henk Schreuders, Frank Constandse, Jurrien Kooien, Jacques de Vink, Hans Kra nenburg, Rob Barzilay en Ton Zwagers. Trainer/coach is Henk Hoogerwaard. Na de wedstrijd in Boekarest reist de ploeg naar Praag, waar zaterdag maart een wedstrijd tegen Spartak Praag wordt gespeeld. Kees Verkerk heeft zich in Oslo maar weer eens in het nationale kostuum" gehesen, aldus meewerkend aan de mythe, dat heel Nederland boerenkielen en idem mutsen draagt en op klompen loopt. Verkerk werkte met de Noorse skispringer Lars Grini (rechts) mee aan een schaatsshoio in Oslo. ningsronde niet tot uiting. Alleen Scholte. Tini Wijnen (winnaar In vier beurten tegen clubgenoot Van Hinthum met een hoogste serie van 356) en Jacobs (hij had i zijn serie van 468 tegen Roodenburg •erigens nog zes beurten nodig voor de laatste 29 punten) maakten deze stelling aanvaardbaar. Alle anderen echter reikten hetzij net aan de nieuwe degradatiegrens 40 (winnaar Rijvers met 41,66) of bleven er ver onder. Lighthart, die van acquit twaalf punten scoorde en toen niet meer aan bod kwam kan men dit niet zo kwalijk nemen. Maar Buys, Roodenburg Van Hiilthum kregen meer beurten. IJSHOCKEYSCHANDAAL Tessier (Luik) gearresteerd na vechtpartij DEN BOSCH. De gisteravond in Den Bosch gespeelde ijshockey wedstrijd tussen Den Bosch en Luik. die meetelt voor de Cup International, is in de tweede speel tijd bij de stand 30 in het voordeel van de Nederlanders gestaakt. Aan het einde van de eerste speeltijd ontstond een fikse vechtpartij. Ook na de hervatting bleven enige Luikse spelers moeilijkheden veroorzaken. Op een gege ven ogenblik maakte de Luikse Canadees Tessier het echter al te bont. toen hij met zijn stick op het publiek begon in te slaan en daarbij één van de officials van de Bossche ijshockeyploeg verwondde- De politie maakte een einde aan het tumult en arresteerde de heetgebakerde Luikse speler. In een cel van het politiebureau in Den Bosch overdenkt deze thans zijn zonden. Torn Okker bij laatste vier PARIJS Tom Okker, vierde ge plaatst voor de internationale Franse indoortenniskampioenschappen in Parijs, heeft gisteren de halve finales vai herenenkelspel bereikt. Hij stond in de kwartcindstrijden zijn Franse tegenstan der, de als vijfde geplaatste Franqois Jauffret, slechts een set toe en won duidelijke cijfers: 62 61 46 60. Behalve Okker plaatsten zich verder nog de Deen Jorgen Ulrich, de Tsjech Jan Kodes en de Brit Bobby Wilson de halve finales van het herenenkelspel. Jorgen Ulrich zorgde voor een sensatie toen hij de als tweede geplaatste Frans man Pierre Darmon uitschakelde. Ul rich overklaste zijn tegenstander volko en won in straight sets: 63 6- Jan Kodes had vijf sets nodig de Deen Carl Edward Hedelund op de knieën te krijgen (46 64 16 63 60). De Brit Bobby Wilson tenslotte I deiijk, zegevierde met 64 63 1210 Tsjech Kukal. bleven desondanks ver beneden de Nu is libre een merkwaardig spelletje. Want dezelfde Buys, die 's middags bij wijze van spreken geen carambole had kunnen maken, ging een paar uur later tegen Jacobs met 384 van start. Een ge makkelijke overwinning leek weggelegd voor de Hagenaar, maar hij verviel weer in zijn eerdere geknoei en alleen dank zij het feit dat Jacobs in een grote serie de ballen „vast" speelde en de positie verloor, kon Buys toch nog in de tiende beurt zegevieren. Ook Rijvers ging tegen Roodenburg voorspoedig van start: 334 in drie beurten. Daarna kwam Roodenburg in het offen- >n toen hij in de elfde beurt met slotreeks van 193 zijn eerste winst bewerk stelligde was Rijvers nog altijd niet verder dan 373. De eerste dag kreeg nog een spannend slot. Want nadat Scholte tegen Van Hin thum opnieuw in een ruk de 500 had vol- gemaakt (in 26.5 minuut) dreigde Wijnen van Lighthart te gaan verliezen. Een neder laag van de voornaamste runner-up zou fataal zijn voor de spanning ln dit toer nooi. Dan zou Scholte in de volgende dagen minstens tweemaal moeten verlie- wilde iemand anders hem nog kunnen bedreigen. En aan twee nedei'lagen de Scholte in deze vorm valt vrijwel niet te denken. Duidelijke taal Die gevaarlijke situatie ontstond toen Wijnen in zijn derde beurt met een serie van 339 op 397 was gekomen. Lighthart de ballen snel aan de band verzamelde en aan een indrukwekkende opmars begon. Na 302 gave caramboles, waarvan de meeste volgens het boekje waren gespeeld, strandde de Alkmaarder echter. Wijnen, kennelijk aangeslagen, faalde in de vol gende twee beurten en liet geen moeilijke positie voor Lighthart achter. Deze wilde het echter te mooi doen. te snel de positie herstellen en bracht het ook niet tot meer dan tien punten in totaal. Toen kwam Wijnen weer aan stoot en zijn slotserie 100 betekende dat in ieder geval het toernooi weer een dag was gered, zelfs Lighthart in de nastoot remise maken. Ook dat gebeurde niet. zodat Wijnen tenslotte toch in matchpunten op gelijke hoogte met Scholte bleef. De ge middelden van deze twee spreken echter duidelijke taal: Scholte 500 en Wijnen 100. Rijv< s ('s-Gr£ Jacobs (Amsterdar iop Roodenburg ProgrammaLeidse korfbalclubs Eerste klasse: Fluks-Swift (zat. 25/2 3.30. LKB: le klasse: Crescendo 2-De Alge mene 3; Danaïden 4-Crescendo 3; KNS 3-Fluks 5; Vicus Or. 3-N'kwartier 1. 2e Klasse: Danaïden 5-De Alg. 4; Zui- derkw. 3-KNS 4; KNS 5-Fluks 6; Vicus Or. 4-Creseendo 4. Jun. A: Eureka-Trekvogels; DKC-For- tuna; Danaïden-Spangen; N'kwartier- O. Eebernest; Z'kwartier-N'kwartier (zat. 25/2). Jun. BI: KNS-Die Haghe; Ready-HKV; Vicus Or.-HSV; De Algemene-GKV; Crescendo-De Alg. (zat. 25/2). Jun. C: De Alg. B-Fluks A; Madjoe A- N'kwartier BDanaïden B- Crescendo B. Adsp. LKE-HKB; Fluks A-Die Haghe A; Danaiden A-Vicus Or. A; Ons Eibernest A-Fortuna A. le Klasse: N'kwartier A-KNS A; Z'kwartier A-De Algemene A. 2e Klasse: Crescendo B-KNS B; Vicus Or. B-Z'kwartier B; Danaïden B-Mad- 3e Klasse: Danaïden C-Fluks B; Danaï den D-De Algemene B. 4e Klasse: Fluks C-Z'kwartier D; Noor- derkw. *C-Crescendo C; Pup. A: Fluks a-Danaïden a; KNS a- Vicus Or. a. Pup. B: De Algemene a- Z'kwartier a; N'kwartier b-Danaïden b. Pup. C: De Algemene b-Crescendo b; N'kwartier c-Fluks b; Z'kwartier c-Ons Eiland a. Ongeveer 1200 bouwvakarbeiders hebben gisteren gehoor gegeven aan de oproep van het Amsterdams bouwvakcomité en de schilders commissie om te demonstreren voor betere loon- en arbeidsvoorwaarden. De betogers eisten een loons verhoging van tenminste zeven procent, een werktijdverkorting tot tioeeënveertigeneenhalf uur en vol ledige werkgelegenheid Topclubs spelen toernooi in Y.S. LONDEN De North American Soccer Leagues, de officieel door de F.I.F.A. erkende voetbalbond in Noord-Amerika, zal zijn activiteiten in april beginnen met een invitatietoernool, waarvan de kosten 2,7 miljoen gulden bedragen. In dit toernooi zullen uitkomen Leeds United, West Ham United, Liverpool. Rode Ster Belgadro, Atletico Bilbao. Vasas Boedapest. Cruzeiro (Brazilië), Benfica Lissabon. Real Madrid, Glasgow Rangers, een nog niet bekende Italiaanse ploeg en Eintracht Frankfurt. Er zullen zes wedstrijden worden gespeeld: Rode SterAtletico Bilbao. Real MadridLeeds United. Vasas—West Ham, Eintracht- Cruzeiro. Glasgow Rangers—Italiaanse club, BenficaLiverpool. Tussen 28 mei en 9 juli wordt een com petitie gehouden, waarin de twaalf gesloten Noordamerlkaanse clubs zullen worden vertegenwoordigd door ploegen van andere continenten, zoals Aberdeen, Hibernian, Stoke City en Sunderland. De North American Soccer League zal eerst in 1968 met een eigen competitie beginjii KDC verspeelt promotiekansen Ditmaal heten de KDC'ers de kansen tegen de Vlaardingse Damvereniging onbenut. Met een voorlopige eindstand van 9-9 en een partij afgebroken (die waarschijnlijk verloren is) en nog een wedstrijd te spelen, zijn de promotie kansen voor KDC in rook opgegaan. Dit lag niet aan Schoneveld Pzn, die met een prachtige combinatie de partij in zijn voordeel besliste. H. Voorzaat die op winst stond in zijn partij tegen H. Lans bergen had het te kwaad met de klok en kwam niet verder dan remise. De ged. uitslag luidt D. van der Kerkhoff (VDV)-A. Beelen (KDC) 1-1; C. Biel-J. Zwaan 2-0W. H. Niestadt-J. van Duyvenbodc 2-0; C. W. van Veelen-J. Passchier 2-0; J. J. van Leeuwen-J. Schoneveld Pzn 0-2; M. van der Splinter-H. Klinken berg 0-2; J. Vermeulen- J. Gottwaldt 1-1; H. A. Lansbergen-H. Voorzaat 1-1; W. F. Vreeburg-J. Schoneveld afgebr. N. Oudheusden-T. van der Plas 0-2. To taal 9-9. Overige uitslagen luidden; Damlust- DOS 11-7 (voorl.); DCR-GDC 12-8. De stand met nog een ronde te spe len luidt: 1. Damlust 4-7 (promoveert) 2. DOS 4-4: 3. en 4. KDC en VDV 3-3 5. DCR 4-3 en 6. GDC 4-2. Skikampioene brak dijbeen SCHRUNS/TSCHAGGUNS De Oos tenrijkse Olympische kampioene in de af daling. Christl Haas. heeft gisteren tij dens de training voor de Oostenrijkse skikampioenschappen op de hellingen van het Hochjoch in de buurt van Schruns/TSchagguns een zware val ge maakt. De 23-jarige Oostenrijkse kwam zo ongelukkig 'terecjjit dat zij haar dij been brak. l i I AP 1" herinneren sommige patronen aan de Zuidzee, Anderen, die flower- prints heten aan bloemenweiden. Ter wijl er ook Jugend-Stil dessins of ab stracte figuren te zien zijn. Dit alles in briljante ,,ijs"-kleuren, waaraan bo vendien glans is toegevoegd. Niemand minder dan Ruben Torres, de man die destijds de opzienbarende monokinl uit vond, ontwierp enkele modellen voor Tweka. Onder andere een driedelig bad pak, bestaande uit 2 afzonderlijke cups, die op het lichaam worden vastgeplakt, en een minimaal broekje, hangend aan een frontje, dat met een klem om de I hals sluit. Geen pak om een omzet ir l'iTJ l'« °m dal Geldrop wat aandurft. 17 procent van de Nederlandse be volking is 15 tot 25 jaar oud. Dat is de groep, die het meest houdt van het wa ter en de waterkant, en zich bovendien niet hoeft de schamen. Aldaar veel char mes ten toon te stellen. Het is ook de groep, die zich wil afzetten tegen de oudere generatie. Kunnen er klem mender redenen zijn voor een jeugdige bodmode In het Amsterdamse Hiltonhotel liet Tweka de nieuwe collectie voor zien en de vele minikini's hebben het goed voor met de mooi gebouwde meis- Hockey B-dames tegen Engeland DEN HAAG. De opstelling van het Nederlands dames B-hockeyelftal, dat za terdag 4 maart in Manchester uitkomt tegen Engeland B. is als volgt: Doel: Jose Stoots (EMHC)achter: Hanneke Moolen- burgh (BDHC). Anke Dienske (Deventer) en Anneke Staring (BDHC): midden: An- netje Braat (De Kieviten) en Jobs Ver- kaik (Gooise HC); voor: Marjolein Vor stelman (Gooise HC). Marjolein Bakker (HDM). Loes Seelen (Venlo Girls). Jean- neke van 't Hek (Be Fair) en Llesbeth Lieve (BDHC). Reserve: Gaby van Meer wijk (Groen Geel). Maar het de conclusie te trekken, dat het eende lige badpak ouderwets, of niet aamve- i zig is. Integendeel. Het is er zeer dui- elegant, uitstekend van snit en zonnig van kleur of chic in effen tint. 1 wit, zwart en met geraffineerd ajour. Tweka onderscheidt zijn badmode in sportieve, een romantische en een straklijnige groep. Nieuw zijn de zeer diepe, vaak vierkante rugdecolletès, waarbij de halsuitsnijding aan de voor kant rond of v-vormig is. De zogenaam de spaghettibandjes zijn nog dunner ge worden en heten nu uiteraard vermicelli- bandjes. Het eendelige badpak wordt zeer interessant als er diepe zijuitsnij dingen zijn gemaakt. Aan de onderkant is het pak recht of met opgeknipte pijp jes gesneden,, zodat de waternimf, ook al draagt ze geen bikini, een maximale huidoppervlakte aan de zon kan bieden. Wij telden achttien verschillende mate rialen in deze collectie, vanaf (gevoer de) badstof, tot aan vederlichte, rekba re stof, die een pakje slechts 60 gram doet wegen. Onder de honderd verechlllende dee-1 marken. Voorsprong Indiase tennissers COLOMBO India heeft gisteren in Colombo in de eerste ronde van het Davis Cup-toernooi (Aziatische Zopel een 20- voorsprong genomen op Ceylon door beide enkelspelen te winnen. De Indiase nummer één Jadeep Mukerlea won ge makkelijk met 63, 64. 63 van Lasan- tha Fernando en Shivpralad Misra had eveneens weinig moeite met Kumara: 6—0, 64, 6—3. WALLASEY - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor de finale van de Europese zone van het landen-badmintontoemooi om de Thomas Cup, door ln de halve finales Engeland, te Wallasey (Cheshire) met 6—3 te verslaan. Zuld-Afrika komt in de finale, die waarschijnlijk te Kopen hagen wordt gespeeld, uit tegen Dene- Paarden geweerd in koersen Hilversum (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Het lykt wel of de eer ste dag van optreden door de nu pas drie jaar geworden dravers ln Hilversum ook verder een golf van paarden naar de baan drijft. Zondag zjjn er tien zeer vol geboekte nummers en als het mocht, had den het er elf moeten zijn want in een koers moeten tien paarden thuisblijven omdat ze uitgeloot zijn. Alleen ln de tweede draverij komen ditmaal nog maar paarden uit de nieuw ste lichting in de baan en hoewel de erva ring leert dat de jonge dieren meteen al aan het winnen slaan, geloven wij nog niet zo direct dat dit zondag gaat gebeu ren, al zijn de oudere broeders en zusters waartussen zij te veld gaan geen hele gro ten in het vak. Voor het Gouden Paard komen zeven tien paarden in de baan met misschien, omdat hij een gunstige start kan maken. Brillant. Heny wel als gegadigde voor de- winst. Verder is er voor de hoogste klasse een mijl waaiin het kan gaan tussen Aureola en Zephyr Scotch. Om half twee is de eerste start in het volgende programma: Don Giovannlprijs (2020 meter met trio): Dione G Camingo Scotch Eulogle II. Outsider: Brero Harvester. Wertherprijs (2000 meter, autostart); Donald Williams Diablo Egena. Toscaprijs (2000 meter, eerste afd., auto- start, met trio); Charles H Crack Hol- landia Ballerine. Outsider; Beautiful Star. Di Figaroprijs (2000 meter, eerste afd., autostart): Darius Norton Diabolus Elgin. Outsider: Due Narclso. Het Gouden Paard (2900 meter): Bril lant Heny Canard S Dominica. Out sider: C. Alkestis van E. Amateur Winterkampioenschap VIII (50» meUr, met trio): Barbarossa W De over zichzelf en z'n zaken uitsluitend in superlatieven sprekende circus- showdirecteur Toni Boltini heeft giste ren in Soesterberg zijn circusacademie annex café, bar, dancing geopend. De opening was in elk geval groots op gezet: Vera Lynn kwam zingen, het zigeunerorkest van Tata Mirando kwam spelen en de gasten kwamen zich laven aan de gratis drankjes. Het liep echter allemaal een beetje uit de hand gelegenheidshuis moest door de po litie worden ont ruimd. Voor het ver was, werd deze foto gemaakt: Toni Boltini met echt genote Dikkie en dt kameel Oma vooi de nieuwe circus- 'academie. Eiko T Zilvertip. Outsider: Dave Nar clso. Zauberflöteprijs (2400 meter, autostart): Bernadotte Eliza Mac Aleph. Out sider: Bianca Scotch. La Bohémeprijs (1600 m, autostart): Zephyr Scotch, Aureola, Anton. Toscaprijs (tweede afd., met trio): Drai- sine. Captain Williams. Beloma F. Out sider: B Roi Kinley. Di Figaroprijs (tweede afd.(: Enesoo Estafette, Dochter van Enterprise, (Van onze correspondent UTRECHT. Dat de organisatoren van het jaarlijkse Internationale con cours voor vertolkers van muziek van onze tyd het begrip „onze tijd" ruim ne men (deze eeuw), blijkt uit het feit dat men tydens het elndconcert der laurea ten in het gebouw van K. en W. te Utrecht, zowel Cellosonate van Debussy (1915) te horen kreeg, als pas voltooide stukken als „The night music" voor fluit van Ton de Leeuw en de Dialogue voor klarinet en piano van Jan van Vlymen. De Nederlandse muziek neemt op dit concours een royale plaats in. Want van de deelnemers (ook de buitenlanders) wordt geëist, dat van de zes te presente ren composities er twee van Nederlandse makelij zijn. De animo voor dit jaarlijkse concours, dat georganiseerd wordt door de stichting Gaudeamus in samenwer king met het Utrechts Conservatorium, was weer groot. Er waren 24 deelnemen de solisten of ensembles uit meer dan tien landen, zowel uit Europa als uit Amerika. De vier Nederlandse deelne mers bleven helaas buiten de eindronde, hetgeen geen diskwalificatie inhoudt, want ook tijdens de voorronden werden veel goede prestaties geleverd, terwijl de jury, bestaande uit Johan van den Boo- gert, Kathy Berberian (Amerika), A. Dobrowolski (Polen), F. Palm (Duits land) en A. Rabot (Frankrijk), over het peil der gekozen stukken zeer te spre- Het slotconcert bracht niet alleen spe cialistenwerk, maar ook waarlijk hoge vertolkingskunst, die door het geïnteifcs- .seerde publiek met grote spanning werd fevolgdT. Er waren dank zij subsidies zfeer behoorlijke prijzen (resp. 3000, 1500, 1000, 750 en 375), die in deze toe gekend werden aan het Engelse piano duo Joan Ryall-June Clarc, de Roemeen se klarinetist A. O. Polpa, de Zwitserse fluitist F. Perret, de Duitse cellist O. Liesmann en de Amerikaanse pianist M. Miller. De premie van de Stichting Nederland- Muziekbclangen van 1000 voor de beste vertolking van een Nederlands werd aan de winnaars van de eer ste prijs, de dames Ryall en Clarc toege kend. De prijzen werden uitgereikt door dr. J. Hulsker, directeur-generaal voor Culturele Zaken van het ministerie van C.R.M. Amateurs KNVB Res. le klas: Neptunus 2Excelsior 3; Gouda 2Leerdam Sport 2; LFC 2 Feijenoord 3; ADO 3—CVV 2; DFC 3DCV 2; Sparta 3Overmaas 2. Res. 2e klas A: Hermes DVS 3 Sparta 4; RFC 2—VUC 2; SVV 3— HB2; Neptunus 3Westlandia 2; Roodenburg 2DHZ 2; ON A 2Laak kwartier 2. Res. 2e klas B: VFC 2—Wilhelmus 2; Lisse 2—VIOS 2; ONA 3—Quick 2; HBS 3—CVV 3; RVC 2—DHC 2; VCS 2Hillegersberg 2. Res. 3e klas A: Kranenburg 2RVC 3; Alphen 2Roodenburg 3; DHL 2 Laakkwartier 3; Gouda 3ADO 4: RKAW 2UVS 2; Blauw Zwart 2— Olympia 2. Res. 3e klas B: BEC 2Westerkwar tier 2; Stolwijk 2Delft 2; Celeritas 2 GDA 2; Archipel 2—HVV 2; RAVA 2Verburch 2; Velo 2Lugdunum 2. Res. 3e klas D: Cromvliet 2VCS 3; Lugdunum 3RKAW 3; UVS 3— Quick 3; GDA 3-HW 3; Altior 2— Celeritas 3; SJC 2Wassenaar 2. BISSCHOPPEN: DEN HAAG. (K.N.P.). l)c Nieuwe Nederlandse Katechismus behoeft niel de goedkeuring uit Rome, aldus hebben enkele Nederlandse bisschoppen desge vraagd aan het Katholiek Nederlands Persbureau (K.N.P.) verzekerd. Er heersen hierover in Nederland blijkbaar nogal wat misverstanden, zo verklaren zy. Zij wijzen erop, dat de Katechismus is uitgegeven onder eigen verantwoorde lijkheid der Nederlandse bisschoppen. De bisschoppen zijn overigens niet op de hoogte gesteld van de verschillende on derzoeken, die blijkbaar ln Rome wor den verricht en die naar het K.N.P. van betrouwbare bron In Rome ver neemt zeker niet tot afkeuring of veroordeling zullen leiden. De Nederlandse bisschoppen zjjn ook niet op de hoogte gesteld of en op welke wflze ln Rome gereageerd is op de klacht, die een aantal geestelijken en leken per brief van 12 oktober 1966 aan de Paus kenbaar heeft gemaakt. Russinnen Europa Cup basketball? PRAAG De Russische club Daugava Riga heeft gisteren in Praag de eerste finalewedstrijd om de Europese basket ballbeker voor landskampioenen (dames) tegen Sparta Praag met 56—41 gewon nen. De ruststand was 27—26 voor Riga. De Russische dames zijn met de thuis wedstrijd voor de boeg sterk favoriet voor het winnen van de beker. Ka m pioenschappen Leiclse Dambond De laatste voorronden van de LDDB- kampioenschappen verliep geheel volgens de volgende verwachtingen: Fase en v.d. Zwan zagen geen kans om van hun resp. tegenstanders v. Winkel en A. Brunt te winnen. Ook nu weer kwam de Sassen- heimer van Duijn niet op en kreeg Dui- venbode dus een reglementaire 2. In de eerste klasse leverde LDV's voorzitter een knappe prestatie door de sterke DCL'er D. v. Duijvenbode op remise te houden en Hagenmulder, die een ogen schijnlijk verloren partij speelde tegen Veldhuijzen zette alsnog remise. De ged. uitslagen luidden: Hoofdklasse: H. v. Winkel-J. Fase 1-1; A. Brunt-A. v.d. Zwan 1-1; J. v. Duiven- bode-A. v. Duijn 2-0; H. Brunt-J. Pas schier 0-2; S. Koopsman-J. Gotwaldt 0-2; G. v.d. Wiel-J Schoneveldt Pzn. 1-1. Eerste Klasse: J. Dreef-C. Brunt 0-2; J. Masurel-G. Notenboom 0-2; H. Schild- H. Brunt 1-1; C. Hakenmulder-H. Veld huijzen 1-1; D. v. Duflvenbode-B. Lam mens 1-1. Uitgestelde partij: D. v. Dutf- venbode-A. v.d. Putten 2-0.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 9