NKV-kader nam afscheid van vice-voorzitter J. Je de Groot THE FESTIVAL STRINGS LUZERN MUCISEERDEN OP EXACT TOONFEEST VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Veel waardering voor voortreffelijk werker De kaderleden van het NKV afdeling Leiden hebben gisteravond officieel af scheid genomen van de heer J. J. de Groot, die een lange reeks van jaren de functie van vice-voorzitter heeft ver vuld. De bijeenkomst werd ingeleid met een eucharistieviering in de kapel van het St. Lidwinahuis aan de Zoeterwoud- sesingel, gecelebreerd door de geestelijk adviseur rector M. v.d. Ploeg. In de aula van de St. Lidwinaschool zetten de vak bondsbestuurders vervolgens hun me de-lid in het zonnetje met een aantal toespraken en geschenken. Voorzitter Th. de Wilde schetste in zijn openingswoord de heer De Groot als een man die op vergaderingen het zijne op een pittige manier wist te zeg gen en "recht door zee" te werk ging. In de periode waarin voorzitter K. de Bree niet in staat was zijn functie te vervullen toonde de vice-voorzitter zich een voortreffelijk vervanger. Voor het vakbondswerk offerde hij veel tijd op. Hij was te vinden op scholingsweekein- den, cursusavonden van de Gewestelij ke Sociale School en heeft zich beijverd voor de oprichting van de Don Bosco LTS. De heer De Wilde las vervolgens een brief voor van de voorzitter van de Raad van Arbied, mr. Gorter, waarin deze zijn waardering uitsprak over de vierjarige arbeid van de heer De Groot in deze Raad. Voots betrok de voorzit ter mevr. De Groot in de hulde. Bij het begin van de avond was haar reeds een boeket aangeboden. Tenslotte overhan digde de heer De Wilde de scheidende vice-voorzitter namens alle NKV'ers een dia-projecför. W De politie heeft gisteren bij een Leidenaar twee goudvinken, twee ke pen en één frater in beslag genomen, die de man in strijd met art. 7 van de Vogelwet, die het o.m. het houden van beschermde vogels verbiedt, in een volière had opgesloten. De gevederde gevangenen werden op vrije voeten gesteld. Hun vrijheidsberover zal zich tegenover de dienaren van Herman dad moeten verantwoorden. ^.Op.het terrein van d,e. Coöp. Rijn land aan de Rooseveltstraat ontstond rmiddag omstreeks vyf uur brand De voorzitter van de onderafdeling Herwonnen Levenskracht de heer E. P. Arts, noemde de heer De Groot "Ome Sjaak", eraan herinnerend, dat deze hem in de geheimen van het bestuurders- werk had ingewijd. Hij bood een boe- kenbon aan. Namens de onderafdeling St. Eloy (metaalarbeiders), waarvan de heer De Groot het voorzitterschap be kleedt en voorlopig nog blijft bekleden, sprak de heer J. P. Hogeboom een woord van dank. Op het ogenblik dat de gla zen gevuld waren bracht rector v.d. Ploeg een dronk uit op de heer De Groot, wie hij nog vele jaren in goede gezondheid toewenste. De heer F. Van Hees, voorzitter van de R. K. Bejaar- denbond, memoreerde de samenwerking in de beginjaren en liet niet na zfln vriend te adviseren lid te worden van zijn bond, zodra deze met pensioen zou gaan. De heer De Groot dankte alle sprekers en spoorde allen aan tot voort durende samenwerking in het belang van de vakbond. Tijdens de vergadering bood mevr. C.- Uphoff-Visser, voorzit ster van de Stedelijke R. K. Vouwenbe- weging, een enveloppe met inhoud aan en kwam een telegram binnen van de districtsbestuurders, waarin dezen de scheidende vice-voorzitter in kennis stel den van hun erkentelijkheid. Geschenken bij het afscheid. Voorzit ter Th. de Wilde (links) overhandigt een diaprojector aan de scheidende vice-voor zitter, J. J. de Groot (rechts). Mevrouw de Groot (midden) kreeg een boeket aan geboden. Met Pasen het (warme) water in Het zwembad „De Vliet" aan de Voorschot er weg zal als eerste zwembad in Nederland reeds op (Paas)zaterdag 25 maart a.s. zijn poorten openen. Dit is anderhalve maand eerder dan normaal het geval is. De Leid- se Sportstichting, die de exploita tie van het bad heeft, hoopt op een zonnige Pasen en zodoende op veel zwemlustigen. Door de vroege opening kunnen de waterpoloërs eerder met de zomercompetitie aanvangen, temeer daar er dit jaar een verlichting is aangelegd, waardoor het mogelijk wordt ook 's avonds laat een wedstrijd te spe- Leidse industriëlen en de voorlichting Gisteravond zijn in de kantine van Royal McBee te Leiden een aantal in dustriëlen uit Leiden en omstreken bij een geweest om van gedachten te wis selen over de verhouding tussen industrie en pers. Door de heer M. C. Beauchez, directeur van het gelijknamige Public Relations Bureau, werd een voordracht gehouden. De Leidse Vereniging van Industriëlen overweegt in de nabije toe komst op dit terrein een aantal initia tieven te ontwikkelen. In tegenstelling tot wat wij giste ren meedeelden, is het alleen voor ge nodigden, toekomstige bewoners e.d., mogelijk om van de rondleiding, die de gemeentelijke woningstichting za terdag a.s. organiseert bij de in aan bouw zijnde woning aan het Jacques j Urlusplantsoen (Churchilllaan) ge bruik te maken. GRAFIEK BIJ WALENKAMP Vanaf heden is in Galerie Walen kamp aan de Nieuwsteeg een tentoon stelling ingericht van grafiek door Cassee, Bonies, Dibbets. Hilkemann en Verstock. De expositie duurt tot en met 2 maart en is vrij te bezichtigen, uitgezonderd zondag en maandag, da gelijks van 2 tot 6 uur (in plaats van zoals tot nu toe vanaf 11 uur v.m.). AGENDA VRIJDAG 24 FEBRUARI Gronheid Boussac modeshow. Stadsgehoorzaal, 14.30 en 20.00 uur. Leids Kamerkoor Bachs Johannes Passion. Zuiderkerk, Lammenschans- weg, 20.00 uur. Amsterdams Volkstoneel laatste opvoering Rooie Sien. Leidse Schouw burg, 20.00 u. K. en O., Leiderdorp lezing door dr. J. Zeldenrust. Dorpshuis, 20.00 u. Leidse tuiniers- en blocmistenver. „Door Eendracht verbonden" - Leden vergadering. Gebouw van Chr. Belan gen, 20.00 uur. Alphons Ariënssehool Ouderavond Timorstraat, 20.00 uur. Leidse Smalfilm Liga Nationaal programma. Witte Huis, Oegstgeest, 20.00 uur. gistermiddag omstreeks vyf uur brand 'in het droge 'gras,''foen' vóritfëri 'Over sloegen van een terrein van een naast de Coöp. gelegen firma, waar men olievaten uitbrandde. De brandweer heeft het vuur geblust. De 13-jarige P. Bakker uit Leiden heeft gisteravond tien voor half negen zijn linkerarm gebroken tijdens gym nastiekoefeningen in een lokaal aan de Boommarkt. De EHD heeft de jon geman naar het Academisch Zieken huis gebracht. Op de Witte Singel nabij het Noordeindsplein zijn gistermiddag half vijf twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen, toen een van bei de uitweek naar links omdat uit een rechtse uitrit een auto de weg opreed. De bestuurder, die de uitwijkmanoeu vre maakte, een 41-jarige Leidenaar, botste frontaal tegen een tegenligger die werd bestuurd door een 31-jarige Leidse. Eerstgenoemde liep wonden aan hoofd en linkerbeen op, het an dere slachtoffer kreeg een hoofdwond. Beide auto's werden zwaar bescha digd. Herinneringstegels voor schoolkinderen in Leiderdorp Bij de geboorte van de jongste Oranje telg. die in april verwacht wordt in het gezin van prinses Beatrix en prins Claus, zullen alle leerlingen van de la gere scholen en kleuterscholen verrast worden met een herinneringstegel. Om alle leerlingen te voorzien van 'n tegel, waarop in kleuren alle gegevens worden vermeld, zal een bedrag nodig zijn van 1.234,90. B. en w. stellen de raad voor 1250,- beschikbaar te stel len. LEIDSE UNIVERSITEIT DR. L. I. SWAAB BENOEMD TOT BUITENGEWOON LECTOR Bij K.B. is dr. L. I. Swaab benoemd tot buitengewoon lector in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de voortplanting van de mens en de gynaecologische endocrinologie. Dr. L. I. Swaab, geboren in 1908. studeerde na het behalen van zijn einddiploma gymnasium-bètlia aan de Universiteit van Amsterdam, waar hij in 1933 het artsexamen aflegde. Na als assistent in het Nederlands-Israëlitisch Zieken huis op de gynaecologische-obstetrische en interne afdeling en aan de Universi- teits-Vrouwenkliniek te Amsterdam werkzaam te zijn geweest, maakte hij in 1939 een studiereis naar gynaecolo gische klinieken in de Verenigde Sta ten van Noord-Amerika. Na zich in 1940 te hebben gevestigd als vrouwen arts te Amsterdam, promoveerde de nieuwbenoemde lector in 1942 op een proefschrift getiteld „Bijdrage tot de therapie van het carcinoma vulvae". Vanaf 1945 was hij als waarnemend chef de clinique aan de Universiteits- Vrouwenkliniek te Amsterdam ver bonden. In 1950 riclite dr. Swaab de polikliniek voor steriliteit van man en vrouw aan het Aletta Jacobs Huis te Amsterdam op, van welke kliniek hij sindsdien de leiding heeft. Polikliniek in A.Z.L. Dr. Swaab legde na het einde van de Tweede Wereldoorlog vele inter nationale contacten door het bezoeken van buitenlandse gynaecologische kli nieken en het actief deelnemen aan internationale congressen op het ge bied van de gynaecologie: de onvrucht baarheid (o.a. New York 1953, Rome 1956, Amsterdam 1959), de family- planning (Stockholm 1953, Bombay 1955, Warschau 1962, Singapore 1963 en vele andere), de orale anticonceptie (als lid „Oral Group") en de intra- uteriene geboorteregeling (New York 1964). Deze internationale contacten wer den verder verstevigd door lidmaat schappen en later bestuursfunctie bij de Internationale Steriliteitsvereni- ging (I.F.A.) en de International Plan ned Parenthood Federation (I.P.P.F.). Sinds 1955 is dr. Swaab voorzitter van de Medische Raad van de N.S.V.H., in welke functie hij betrokken is bij belangrijke organisatorische en sociaal- medische facetten, zoals het eerste Ne derlandse onderzoek betreffende orale anticonceptie en de invoering van deze methode aan de consultatiebureaus. Behalve zijn proefschrift heeft dr. Swaab verscheidene boeken en een groot aantal tijdschriftartikelen, zowel in Nederlands als in internationale vakbladen, op zijn naam staan. Sinds enige tijd houdt dr. Swaab ook zitting op de gynaecologische afdeling van 't Academisch Ziekenhuis te Leiden. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Zoals reeds medegedeeld, zal de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek met ingang van 6 maart weder haar vroe gere, doch geheel gerestaureerde en vergrote pand, Steenschuur 17, gaan betrekken. Wegens de verhuizing van de boe kerij is men genoodzaakt de biblio theek gedurende 14 dagen te sluiten en wel van 6 t/m 18 maart. Men wordt verzocht zich vóór die tijd van vol doende lectuur te LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS VEILDEN VEERTIG KAVELS In de bijzonder gezellige sfeer, welke de voorzitter, de heer A. de Best, steeds weer weet te scheppen in de bijeenkom sten van de Leidse Ver. van Postzegel verzamelaars, kwamen de ledenhobbyis ten gisteravond weer bijeen in het ge bouw aan de Steenschuur. Bij de aan vang gaf spreker enkele mededelingen door. O.a. zal de jeugdafdeling in maart niet op de tweede donderdag hun bijeen komst houden doch op donderdag 16 maart in het bekende gebouw aan het Gerecht. In verband met Dukla Praag-AJAX zal de grote veiling pas gehouden wor den op 5 april a.s. terwijl er op 26 april een bijeenkomst met lezing over water bouwkundige zegels zal plaats vinden zonder de gewone veiling. Het verslag van de penningmeester de heer A. Geey- kema over de jaarvergadering in januari werd zonder op- of aanmerkingen onder dank goedgekeurd. Als lid van de kas controlecommissie werd met instemming van de aanwezigen mev. Van Heurn be noemd, terwijl de heer W. Dreef zich be schikbaar stelde als reserve lid. Op advies van de ballotage-commis sie werden deze avond weer 9 nieuwe leden aangenomen, die door de voorzitter op hartelijke wijze werden verwelkomd. De nieuwe veilingmeester, de heer Ha- geman was goed op dreef en wist op rustige wijze ruim 40 kavels onder zijn hamer door te laten gaan. Goede en zeer goede kavels waarvoor onder de leden veel belangstelling was. Daar de rondvraag geen bijzondere aangelegen heden naar voren bacht, bleef er voor de leden nog geruime tijd over onder elkaar hun hobby te beoefenen. Gistermiddag omstreeks 4 uur werd in de Lagewaard te Kou dekerk a.d. Rijn de bestuurder van een vrachtauto uit Aals meer plotseling verrast door een hevige windstoot. De man ver loor daardoor de macht over het stuur en vervolgens dook de wagen met een harde plons in de langs de weg lopende wete ring. De bestuurder kwam <tr met een nat pak af en werd bib een der veehouders in de Lage waard van droge kleren voor zien. De wagen is later door mid del van twee kraanwagens van de firma Boot uit Alphen weer op het droge gehaald, een kar wei waarmee men uren bezig is geweest. Burgerlijke Stand Geboren: Birgitta Désirèe, d.v. P. J. van der Burg en T. van Evert; Hiddo, z.v. F. Rombout en P. Wessel. Ondertrouwd: J. T. Duijnstee en M. M. Hettinga; G. M. T. van der Klaauw en P. C. van Wetten; J. L. M. Honsbeek en H. J. Stouten; A. I .van der Vlist en G. de Wolf; H. den Heijer en M. T. de Roode; P. J. van Midden en N. P. Kol- derman; G. K. Zauner en H. C. T. de Graaf; R. R. Enger en E. M. Beurse; L. C. Schouten en J. J. de Graaf; H. Vos en J. L. Timmers; W. de Vrieze en W. Venema; F. Boot en M. C. Wasse naar; J. B. de Groot en V. M. Ober. Gehuwd: J. G. Nagtzaam en M. M. Boon; A. H. E. M. Wellink en J. S. C. Bout; H. Levarht en A. Spaanderman; F. Otto en A. W. P. van der Voort; J. Lammertsma en M. Bloemendaal. Overleden: M. J. van Luijken, 88 jaar, wed. van M. J. Zomerhuis; P. Klop, 69 jaar. man; C. T. van Rijn, 72 jaar, man; J. Koene, 78 jaar, wed. van A. F. Blansjaar; T. Borst, 64 jaar, man. Schilderijen en Siet Zuyderland IJET LAK heeft in het trappenhuis van het Universiteitsgebouw aan het Rapenburg ditmaal een tentoon stelling ingericht van werken door de Amsterdamse schilder Siet Zuyderland (geb. 1942). Het werk is sterk afwisse lend van gehalte en van stijl, hoewel abstract met soms een enkel herken baar motief de hoofdzaak vormt. De tekeningen zijn dikwijls slordig, de kleur over het algemeen niet fraai, maar bovenal mist het werk diepgang. Een eigen bepaald handschrift valt bij Zuyderland nog moeilijk te ontdekken. Hij hanteert nog teveel stijlen, zelfs Picasso ontbreekt niet en bovendien geloven wij dat het hem schort aan voldoende zelfkritiek. Hoe is het anders'te verklaren, dat hij in de vi trines'zovele infantiele krabbels laat zien naast toch wel enkele geslaagde tekeningen, zoals een vlotte schets van een cowgirl, de tekening van een visetende man en de wrange prent van soldaten-met-gasmaskers als sinistere monsters. Er is dus nogal veel kaf onder het koren. Het meest geslaagd vinden we nog „Luchtaanval II", de tekening „Zeilwagens" en de tekening „Inrich ting", waarin de sfeer toch wel op goede illustratieve wijze werd getrof fen. Woensdagmiddag werd de expo- Sassenheimse huisbroeitentoonstelling weer een groot succes EEN OPMERKELIJKE bijdrage in de Meesterserie van K. O. was het optreden in de (volle) Stadsgehoorzaal van The Festival Strings Luzern dat gisteravond tot een uitbundig succes heeft gevoerd. De leider Rudolf Baum- gartner. veertien strijkers en een clave- cinist hebben in een gepolijste uitvoe ring getoond dat hun faam als zeer be gaafd en homogeen ensemble gefun deerd is. Voor de pauze werden werken van HSndel, Bach en de Franse componist Jean Marie Leclair gespeeld. Zeer fraai ensemblespel werd bereikt in Handels concerto grosso in C gr. t. (Das Alex- anderfest) waarin een fris musiceren opviel. Niet voor niets worden Handels concerti grossi geroemd als diens-beste Instrumentale composities. Vooral in het allegro in het middendeel hielden de Zwitsers een mooi strak tempo aan dat door de zelf meespelende Rudolf Baum- gartner, die alle aandacht heeft voor de muzikale expressie werd aangegeven. The Festival Strings verdienen de bij naam De virtuozen van Luzern, wat on dubbelzinnig geaccentueerd werd in de reeks fuga's en canons uit Bachs on volprezen Die Kunst der Fuge. Voor waar een abstract mathematisch toon- feest, technisch perfect vertolkt, bijna zo volmaakt dat de koelbloedigheid een zekere steriliteit in de hand werkte. De zuiverheid van de partituur bleef con stant gehandhaafd. EEN GLOEDVOLLE vertolking kreeg het vioolconcert in D gr. t. van de Franse componist Jean Marie Leclair, een der beroemdste Franse violisten der achttiende eeuw, die o.m. twaalf vioolconcerten op zijn naam heeft staan. Het was een kostelijk concert, dat sprankelend werd uitgevoerd, waarbij de solist Walter Prytawski een repre sentant was voor de hoge kwaliteit van het ensemble. Hij toonde zich 'n knap violist, ofschoon de zeer moeilijke viool partij een zware opgave voor hem was. Het orkest gaf een zeer genuanceerde tegenpartij. Het optreden van de violoncelliste Esther Nyffenegger was een werkelijke openbaring. Het onbekende concert voor cello en orkest in C gr. t. van Joseph Haydn was een muzikale verrassing, welke nog vergroot werd door het aan deel daarin van deze celliste, die, be houdens een klein» oneffenheid ln het Adagio, het publiek verrukte met een gaaf en virtuoos spel, waarbij zij een forse streek paarde aan vrouwelijke ge voeligheid. Het sublieme optreden van deze celliste en de inspanningen van het strijkersorkest werden met een ovatio neel applaus ontvangen. BESLOTEN WERD met een voorna melijk op jeugdig publiek afge stemde compositie van de lange tijd in Zwitserland gewoond hebbende, tot Amerikaan genaturaliseerde Paul Hin- demith: Fünf Stücke für Streichorches- ter. Het ensemble vertolkte de vijf on derdelen op de beproefde exacte wijze onder een wel erg bewegelijke directie van Baumgartner. Over het algemeen zijn deze stukken nogal melodisch traag van opzet, maar niettemin boeide de rijke harmonisering van deze aanspre kende muziek. Zoals gezegd werd het hele optreden van deze Zwitserse virtuozen 'n groot succes. Het dankbare publiek werd in een toegift onthaald op een zeldzaam mooie weergave van Bachs Jesus joy of man's desiring. T, P. De 13e expositie van de Huisbroei- vereniging Sassenheim werd voor de eerste maal in het nieuwe bollenhuis van Warnaar Co gehouden en kwam als gevolg hiervan beter tot haar recht. Terwijl buiten een koude wind gierd-:. was er binnen volop lentepracht te be wonderen. Met 200 huisbroeipotten, tul pen hyacinthen en narcissen, en 35 stukjes bloemschikkunst waren er be duidend meer inzendingen dan vorige jaren. Volgens bloembollenkwekers die bij de opening aanwezig waren, kan ge sproken worden van een prachtige kwa liteit. Voorzitter Vreeburg zei in zijn openingsspeech dat er 5 inzenders meer waren dan vorig jaar. De inzendingen maar zelfs uit Woubrugge, Rijnsater- woude en Ter Aar. Zijn dankbaarheid sprak hij uit over de steun die hij mocnt ontvangen, financieel en materieel. Hier bij noemde hij speciaal Warnaar Co, die zowel ruimte alsook 'meerdere per soneelsleden ter beschikking stelde. De inzendingen bloemschikkunst komen dit jaar bijzonder goed uit, dank zij het werk van arrangeur Van Beelen. Het tweetal inzendingen van de kantoren noemde de heer Vreeburg aan de lage kant en h(J riep op tot meerdere deel name in de volgende jaren. Hiervoor verwachtte hij ook inzendingen uit Voorhout en Warmond. Dat de wissel beker ieder jaar naar hetzelfde kan toor gaat kan niet voortduren. Vervol gens sprak burgemeester J. Baron van Knobelsdorff. Deze zei graag de expo sitie weer te openen. Zesmaal had hij dit nu al gedaan, maar evenals andere ja ren. is het ook nu weer een verrassing- hoe prachtig het wonder der natuur is door de spiekende bloemen. Door de nieuwe ruimte te kunnen gebruiken heeft de expositie op alle fronten ge wonnen. Hij beloofde te overwegen om de gemeentesecretarie met haar kanto ren mee te laten doen met inzendingen. Tot slot complimenteerde hij de vereni ging met het mooie resultaat. Nadat de burgemeester de prijzen had uitgereikt kreeg mevrouw van Knobelsdorff bloe men aangeboden van Hannie en Marian Vreeburg. Morgen en zaterdag is de expositie 's morgens om 10 uur geopend en mor genavond tot 10 uur geopend en zaterdag tot 9 uur. De jury bestond uit de heren G. Dem- ming, Sassenheim; C. Mulder jr., Lei den en C. Soeteman, Noordwjjk. UITSLAGEN Verplichte inzending: 1ste prijs Dhr. H. Boer, (Wisselbeker); 2e prijs dhr. A. Kastelijn; 3e prijs dhr. M. Jansen, allen Woubrugge. Vrije inzending: 1ste prijs Dhr. R. Duiker. (Wisselbeker); 2e prijs Dhr. P. A. Vreeburg; 3e prijs Dhr. H. J. Berg, allen Sassenheim. Beste Hyacint Ostara: Dhr. A. Kaste- lijns, Woifbrugge; beste Tulp Apricot Beauty, dhr. H. J. Berg, Sassenheim; beste Narcis Explorer: idem. Kantoorbroei: 1ste prijs: Plantenziek- tenkundige Dienst, Sassenheim (Wissel beker); 2e prijs: K. Tukker, kantoor B K - Bulbhorst N.V. Bloembind Schikwerk: afd. grote inzending: lste prijs: dhr. H. J. Berg, Sassenheim (Wisselbeker); 2e prijs: mevr. M. van Beelen-Havenaar, Sassen- Afd. kleine inzendingen: lste prijs mevr. A. Hogewoning-v. d. Laan, 2e pr.: mevr. P. Rotteveel-Huyg; 3e prijs dhr. H. J. Berg: 4e prijs: mevr. P. Rotteveel- Huyg; 5e prijs: mevr. P. C. van Nieuw koop-Brouwer. Allen Sassenheim. tekeningen van in de Universiteit sitie geopend. De dichteres Neeltl Maria Min las met zachte stem en li te monotone voordracht, een vijftl van haar gedichten voor. De tentooi stelling duurt tot 20 maart en is ij werkdagen van 10-6 uur vrij te fc* zichtigen. Wp| VOORSCHOTEN VERKEERSMAATREGELEN VOOU „BOSCHGEEST" In het uitbreidingsplan „Boschgeej?1, een plan in uitvoering, is het nu reel nodig de noodzakelijke verkeersvcxjS zieningen te treffen. B. en w. steil' - voor de Rosenburgherlaan alleen tfl gankelijk te maken voor wandela*l| en fietsers. Fietsen op de bromm mag ook. Aan het begin van de Sy# germanweg het aanduidingsbord „do# lopende weg" te plaatsen. En op 1 Generaal Spoorlaan nabij de Roub» laan een bord te plaatsen „gevaarli.l bocht". Dat had o.i. niet nodig moetj zijn in een nieuw uitbreidingsplan. voetpaden in Boschgeest krijgen I aanduiding met het bord „voetpai Tenslotte komen in de nieuwe v.j nog enkele borden, vermeldende „pi keerverbod". De kosten voor al dl maatregelen vergen een uitgave I f 4500.—. KLEUTERSCHOLEN DUURDER' DAN GERAAMD De raming der stichtingskosten a de openbare kleuterschool in Vlietw en de Chr. kleuterschool in Vlietw enige jaren geleden opgemaakt, b ken, nu de aannemingssommen beke zijn geworden, te laag te zijn. De boi van de eerstgenoemde school gj kosten f219.858,—, waarvoor dus aanvullend krediet nodig is f24.858,—; de andere school gaat b ten f 256.674,— en hiervoor is een a vullend krediet nodig van f19.199 De openbare kleuterschool wordt bouwd aan de Prof. Boerhaaveweg 1 krijgt de naam van „De speeldot De Chr. Kleuterschool wordt gebou aan de Prof. Eykmanhof en gaat Springplank" heten. Plattelandsvrouwen In een volle zaal vierde de afd. Voorscho van de Ned. Bond van Plattelar vrouwen het jaarfeest. De preside: mevr. W. Gerritsen-v. d. Meer, opel de avond met een toespraak, waa zij de nuttige doelstellingen van Bond uiteenzette, waarna de opv ring van het toneelspel Grote Kin ren een aanvang nam. Dit vroli; soms ernstige stuk over een kipp smid die tenslotte het hoofd mc buigen voor zijn pientere, modern kinderen, werd, op enkele schoonhe foutjes na (maar wat wilt U nieuwbakken amateurs?), uitstek gespeeld door eigen leden van Bond, onder de kundige leiding regiseur J v. d. Hulst. De centrale figuur, de koppige si (de heer J Lekkerkerker), behee het gehele spel, daarbij op uitneme wijze terzijde gestaan door de verst dige smidsvrouw (mevr. Lekker! ker). zijn lieftallige dochter (m v. Santen; had iets levendiger overigens prima), zijn eigengert zoon (de heer W. Eggens) en zijn 1 dige schoonzoon (uitermate vlot overtuigend gespeeld door de W. Schenk). De kleinere, maar toch belangr rollen: de joviale bakker met vrouw (de heer H. Durieux en r v. Sluijs), de bijdehande bakkersdt ter (mevr. Schenk), de deftige meente-secretaris (de heer J. de Vi en de behulpzame buurvrouw (m Zuilhof) waren niet minder goed Met een geestig en raak woord d te de presidente ieder van de mt werkenden en ging toen ove verloting van de vele fraaie prij OEGSTGEEST DE ONTGRONDING In het in ons blad van gisteren publiceerde verslag van de raadsvei dering te Oegstgeest is een storr zetfout geslopen. Een der koppen n namelyk lulden: Agrarische bestemn NIET in strijd met ultbreidingspb zoals de opmerkzame lezer overig wel zal hebben begrepen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4