„ALS JE BEGINT MET SCHAATSEN DENK JE NIET EENS AAN GEVOLGEN Schaatsers op jacht naar wereldrecords Wat voert Bobby in zijn schild? Delft zette Stien in goud en zilver de serie Alle „groten" aan de start Beslissingen kunnen niet lang uitblijven Acht fietsende dames vormen merkenteam! WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Burgemeester Ravesloot hoopt op kunstijsbaan (Van onze sportredactie DELFT. Voor de zoveelste keer in korte tijd trotseerde Stien Kaiser gisteravond de natuur elementen. Ondanks de geweldige storm stapte zij in 'n open calèche voor een triomfale rijtoer door de Delftse binnenstad, die de inleiding vormde voor een grootse huldiging ten stadhuize, waar de gebruinde wereldkampioene door burgemees ter mr. J. M. Ravesloot de ge meentelijke Gouden Sportpenning uitgereikt kreeg voor haar recente prestaties. Vele andere personen zetten eveneens de wereldkam pioene „in het zonnetje" en deden hun woorden vergezeld gaan van fraaie geschenken. Om half acht gisteravond stapte Stien Kaiser, samen met haar rivale en vrien din Carrie Geyssen aan de Hertog Go- vertkade in de open calèche, die gevolgd werd door een jan plezier waarin vader, moeder en de zeven broers en zussen Kalser hadden plaatsgenomen. Langs de route door de stad hadden zich enkele duizenden mensen opgesteld om de wereldkampioene toe te juichen. De stoet passeerde op zijn tocht de verschil lende studentencorporaties die zich ge wapend met fakkels bij de stoet aan sloten. Op het Marktplein voor het stadhuis had zich een grote menigte verzameld die inmiddels bekende „sport'liederen aanhief als „Stientje zal wel zien" en „zij heeft gewonnen de Zilvervloot". Burgemeester Ravesloot sprak namens Eerste van l DELFT. De gemeentelijke sport- penning, die Stien Kaiser gister- j avond ten deel viel, was de eerste in een serie die de gemeente Delft J heeft laten slaan naar ontwerp van it de Amsterdamse pennlngdeskundige J Erich Claus. De penning wordt uit- it gereikt bij sportprestaties van hoog gehalte, volgens onderstaande maat- staf: goud: eerste plaats bij wereldkam- pioenschappen of Olympische Spe- lm: zilver: tweede en derde plaats bij wereldkampioenschappen of Olym- pische Spelen: brons: eerste of tweede plaats bij Europese kampioenschappen. Ü-K-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k* de gehele gemeente zijn grote bewonde ring voor de prestaties van zijn inge zetene uit. Hij memoreerde daarbij de verschillende figuren die Delft in het verleden als sportstad naar voren heb ben doen komen zowel op nationaal als internationaal niveau. Hij noemde Stien Kaiser voor de jeugd een voorbeeld van moed. vertrouwen, wilskracht en door zettingsvermogen. Hierna reikte de heer Ravesloot Stien Kaiser de erepenning in goud uit en overhandigde haar tevens gouden armband. Buiten dreunden inmiddels de spreekkoren. Vervolgens spraken diverse vertegen woordigers van Delftse verenigingen. Namens de Sportraad Delft liet de heer Wolf zich evenzeer lovend uit en deze gewaagde van een visioen: een Delftse kunstijsbaan met Stien Kaiser als trainster. De Delftse IJsclub en de IJsclub Voorwaarts, waarvan Stien Kaiser sinds jaar en dag ldi is, sprak bij monde van de heren Ammersteeg en Sonneveld die hun woorden vergezeld deden gaan van een bloemstuk, een cadeau, het erelidmaatschap en een tin- Een onverwachte verschoning was Pleun Verkerk, vader van „Keessie" die naar hjj meedeelde in het vliegtuig van Moskou naar Nederland nog even vlug inzamelingsactie voor Stien had ge- Op Westduitse kunstijsbaan Inzeil INZELL. De Westduitse kunstijsbaan Inzeil staat zaterdag, zondag en dinsdag in het teken van het wereldrecord. Op die dagen komen de beste rijders en rijdsters van de wereld tegen elkaar uit met als doel de wereld records op de vier afstanden scherper te stellen. Een niet zo voorbarige gedachte is het te stellen, dat dit ook werkelijk zal gebeuren mits de weersomstandigheden het toelaten. Immers, een jaar geleden reed Ard Schenk de records over 1500 3000 meter aan flarden en gezien de vooruitgang die het schaatsenrijden ook nu weer boekte kan men in Inzeil groot- >e daden verwachten. A 11a wereldrecordhouders bij de heren komen aan de start: de Amerikaan Tom Stien Kaiser c.s. alsnog naar Inzeil DEN HAAG De Nederlandse schaatsenrydsters, wereldkampioene Stien Kaiser, Carry Geyssen, Ans Schut en WH Burgmeyer, zullen alsnog zater dag, zondag en dinsdag in Inzeil deel nemen aan de internationale „record- wedstrijden" De KNSB heeft de organisatoren ver zocht de wedstrijden in Inzeil, die oor spronkelijk alleen bedoeld waren voor heren, uit to breiden met een dames wedstrijd De mogelijkheid bestaat dat Stien Kaiser een aanval zal doen op het wereldrecord op de 3000 meter. Trainer Plet Zwanenburg zei hierover: iilk hoor woensdag meer bijzonderheden. In Inzeil zijn de omstandigheden een half uur, hoogstens drie kwartier per dag gunstig voor recordpogingen. Op heze tijdstippen zullen de heren wel rijden. Misschien moeten de meisjes heel vroeg of heel laat rijden. Maar als ze mogen rijden ln de pauze van de heren wedstrijden, zit de kans op een record- verbetering erin". Gray, onze ladgenoten Ard Schenk en Kees Verkerk en de Noor Fred-Anton Maler, terwijl bij de dame6 Stien Kaiser zal proberen het record over 3000 meter onder de vijf minuten te brengen. De 35 deelnemers uit tien landen nemen deel aan de kleine vierkamp (500, 3000, 1500 en 5000 meter), dat gebeurt op zaterdag en zondag. Dinsdag staan de 500, 1000 en 10.000 meter op het programma. Op de sprint starten Tom Gray, wereldrecordhouder tezamen met de Rus Evgeny Grishin in 39,5 sec., Anatoly Lepeschkin (39,7) en de Japan ner Keichi Suzuki (39,9). Kees Verkerk en Ard Schenk zullen elkaar bestrijden in de vierkamp. Naast hen komen alle Noorse en Russische cracks als Fred- Anton Maler, Ingar Bollerud, Eduard Matusevltsj, Ants Antson en Valery Kaplan naar Inzeil. De huidige heren record lijst ziet er als volgt uit: 500 meter: Evgeny Grishin (Rusl.) en Tom Gray (V.S.) 39,5. 1000 meter: Evgeny Grishin (Rusl.) 1.22,8. 150Ö meter: Ard Schenk (Ned.) 2.05,3. 3000 meter: Ard Schenk (Ned.) 4.26,2. 5000 meter: Fred-Anton Maier (Noor wegen) 7.28,1. 10.000 meter: Fred-Anton Maier (N.) 15.32,8. VERKERK WON, MAAR... Laatste loodjes zwaar bij schaatsers NOTODDEN. Het Nederlandse schaatsteam, dat na de zeslandenwed- strijd in Moskou doorreisde naar Nooor- wegen, is gisteren uitgekomen bij I schaatswedstrijden in Notodden. De om standigheden waren weinig gunstig: re gen bij een temperatuur van omstreeks nul graden. De tijden waren dan ook niet goed. Winnaar van het totaalklassement opgemaakt na de 500 en 1500 meter, werd Kees Verkerk. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Suzuki (Jap.) 43,4; 8. Lle- brechts (Ned.) 45,3; 7. Jorrltsma (Ned.) 45.5; 8. Bartling (Ned.) 45,6; 9. Kees Verkerk (Ned.) 45,9; 13. Nottet (Ned.) 47.0, 14. Schenk (Ned.) 1500 meter: 1. brechts (Ned.) 2.22,5; 4. Thomassen (Norw.) 2~23 (Ned.) 2.23,3; 9. Bartlin., (Ned) 2.27,1. 3000 meter: 1. Nottet (Ned.) 4.52,9: merman (W.-Dld) 4.54,9; 3. Jorritsm; De eerste wereldtitel voor dames, die Stien Kaiser naar Nederland bracht, was voor de gemeente Delft aanleiding haar de eerste legpenning van een speciale serie aan te bieden, wat burgemeester mr. Ravesloot met zichtbaar genoegen deed. houden. Het geschenk werd een gouden hanghorloge, dat Stien Kaiser werd om gehangen door Verkerks dochter AdrL En namens de Delftse Kunstijsbaan vereniging sprak de heer R. van Leeu wen. die met een grote groep supporters ook in Deventer van de partij was, een kort maar krachtig woord. Zijn woorden gingen vergezeld van een zilveren broche. Stien Kalser bleek diep onder de Indruk van deze geweldige ontvangst. .Als je begint met schaatsen denk je niet eens aan de gevolgen", merkte zij wat verwezen op. Zij dankte alle spre kers voor de vele woorden en geschen ken en al degenen die ervoor gezorgd hadden dat zij op het erschavotje had kunnen komen. Daarbij noemde zij niet in de laat-ste plaats haar trainers Piet Zwanenburg en Holleboom en Simons (AV '40. Delft). Burgemeester Ravesloot besloot de ge slaagde huldiging met een kort woord waarin hij gewaagde van een Stien Kalserbaan die in de toekomst eventueel ln Delft zou moeten worden aangelegd. Anton Geesink verheugd in Rusland te zijn MOSKOU „Ik ben verheugd in Rusland te zijn" en „(le Russen zijn onze grootste rivalen", dat zei gisteren bij aankomst in Moskou, wereld- en Olym pisch kampioen Anton Geesink, een dag voor de tournee door Rusland van de Nederlandse judoploeg. Onze landgeno ten vormen de derde groep, die in een tijdsbestek van enkele maanden 't druk ke sportverkeer tussen Rusland en Ne derland accentueren. De eerste ontmoeting vanavond in Moskou, tegen een Russische selectie- ploeg zal een krachtmeting van formaat worden ofschoon in de Nederlandse ploeg Ernst Eugster en Peter Snijders, die in Japan verblijven, node worden gemist. De Russen, die in tegenstelling tot Fransen, Engelsen, Nederlanders en natuurlijk ook Japanners, een geheel nieuwe stijl brachten waarbij conditie en vechtlust een groter plaats innamen dan de techniek van het judo, kwamen in de laatste drie Europese kampioen schappen tot evenzovele overwinningen, ofschoon zij in Luxemburg in 1966 drie Europese titels door Peter Snijders, Joop Gouweleeuw en Wim Ruska naar Nederland zagen gaan. Als team waren de Russen evenwel sterker en. daarom is deze krachtmeting met het oog op de komende Europese titehvedstrijden in Rome van groot belang. Resultaten van koersen Hilversum HILVERSUM. De uitslagen van de giste ren ln Hilversum gehouden koersen lulden: HerderprUs 2000 m. 1. Dorlethe J. (M. Bouw huis) 1.27,2; 2. Benno Six; 3. Chrisje Norton. Toto: winnend 7.60, plaats 2.80, 2.60, 3.40, cov. 6,10, koppel 18.30, trio 512.40. Setterprijs 2440 m. 1. Dochter van Enterprise (J. Verhoeve) 1.31,2; 2. Eduard H.; 3. Cyrus. Toto: winnend 6.10, plaats 2.50, 3.00, 4,30, cov. 5.70, koppel 11.30. Amatricewinterkamplocnschap 2000 m: 1, Cella D. (mevr. G. dg Jong-van Essen) 1.24,9; 2. Brün Beer; 3. Beautiful Star. Toto: win nend 6.90, plaats 2.10, 1,60 1.50, cov. 5.60, kop- P Foxprljs 2000 m: 1. Charles H. (J. Wagenaar jr) 1.24,7; 2. Billy Boy; 3. Bentoprlse. Toto: winnend 1,90, plaats 1,90, 2*00, 3,40, cov. 5,20, koppel 4,60, trio 129,50. Poedelprijs 2040 m: 1. Danlella Prelesjnlk, (lr. J. Oostlng) 1.30,2; 2. Double Deter; 3. Ed ward Volann. Toto: winnend 3,90, plaats 1,60, 1,40, cov. 3,80, koppel 5,10. ZELF zwijgt Robert F. Kennedy, dc senator uit New-York, in alle talen- Maar Washington, en vooral het kamp van Lyndon B. Johnson maakt zich ongerust. Waar, wil Bobby naar toe. In een toespraak tot lyceumstudenlen in een klein plaatsje op Long Island, in Syosset, zei h(j binnen enkele weken een be langrijke verklaring inzake Vietnam te zullen afleggen, „naar alle waarschijn lijkheid in de senaat in Washington zelf. Bobby's Europese reis heeft officiële kringen in de Amerikaanse hoofd stad nogal geïrriteerd. Voerde Ken nedy een buitenlandse politiek op eigen houtje? Waarom zag hü ach ter elkaar premier Wilson in Lon den, president De Gaulle in Parijs, kanselier Kiesinger en Willy Brandt in Bonn, de paus in Rome, de stu denten in Oxford, Amintore Fanfani op het Pallazzo Chigi, George Brown, Couve de Murville en Frangoise Sa- gan? Bijzondere aandacht in Washington trok Kennedy's ontmoeting in Parijs met de directeur van het directoraat Azië van de Quai d' Orsay, de heer Etienne Mannach. De Franse func tionaris bleek in nauw contact te staan met de vertegenwoordiger van Noord-Vietnam in Parijs, Mai van Bo. Mannach legde Kennedy een mo gelijk vredesplan voor. Er waren moeilijkheden met de taal. Kennedy begreep niet onmiddellijk de portee van Mannachs uiteenzetting in het Frans. Zijn begeleider John G. Dean van de Amerikaanse ambassade in Parijs zou de kernpunten van Man nachs betoog onmiddellijk begrepen hebben. Alhoewel Kennedy In alle talen over zijn Parijse besprekingen heeft ge zwegen, zijn de details ervan vroeg tijdig uitgelekt. Washington reageer de fel. Moet een Amerikaanse sena tor op zijn eigen gezag diplomatie bedrijven op het hoogste niveau in het buitenland. Het is bovendien nooit eerder voorgekomen dat een Amerikaans parlementslid op zo ge makkelijke wijze entree heeft bij de hoogste gezagsdragers van andere landen. President Johnson schijnt verontrust te zijn. Speculaties in di plomatieke kringen hier houden er rekening mee, dat Noord-Vietnam in derdaad wel eens op de Kennedy- familie zou kunnen spelen om tot een vergelijk in de oorlog te komen. Robert McNamara, in een getuige nis voor een congrescommissie erop heeft gewezen, dat de bombardemen ten van het noorden niet tot ge volg zullen hebben dat Hanoi capitu leert. Opvallend, omdat Washington lange tijd het Amerikaanse publiek heeft voorgehouden, dat juist deze bombardementen het regime van Ho oorlogsmoede zouden maken. De re gering Johnson schijnt thans zelf een tactische terugtocht voor te bereiden van haar straffe positie dat de bom bardementen onder geen beding stop gezet zullen worden. Intussen dringt oud-senator Barry Goldwater er krachtig op aan dat de Amerikaanse President Johnson zou zonder meer in zijn hemd staan, wanneer het Ken nedy zou gelukken een vredesformule te vinden. Tijdens de besprekingen tussen pre mier Wilson en premier Kosygin zou zijn komen vast te staan dat er geen mogelijkheid te vinden is het regime van Ho te bewegen aan de onderhandelingstafel te gaan zitten zonder dat de Amerikanen eerst hun bombardementen op Noord-Vietnam stilzetten. Kennedy heeft zich thans uitgesproken tegen het bombarderen van doelen in Noord-Vietnam. Op vallend acht men hier dat in tegen stelling tot eerdere verklaringen nu ook Johnsons minister van Defensie, Leidse Schaakbond Reeds enkele beslissingen zijn er ge vallen in de competitie van de Leidse Schaak Bond. Zo is in de eerste klasse Philidor IV, dat in de afgelopen twee ronden grote nederlagen kreeg te ver werken (resp. 100(tegen LSG II en 7«/s2'/ï tegen Alphen I) met nog één ronde te spelen reeds gedegradeerd. De laatste partij die dit tiental, dat inderdaad een klasse te zwak is geble ken, moet spelen is tegen kampioens kandidaat Voorschoten; de uitslag is eenvoudig te voorspellen. Dat geldt trouwens ook voor het eindklassement in deze eerste klasse: Voorschoten gaat tweemaal met groot verschil winnen tegen het derde en vierde tiental van Philidor, en daar- die door de collegiale sterke samengedrongen, bevond zich ook Stien Kaiser, binnen moest worden geloodst. Concurrentie voor ivielerprofs...: Premies aan einde seizoen (Van onze sportredactie) ST.-WILLEBRORD/ZEGGE. „Wij mikken op het wereldkampioenschap op de weg, dat op 2 september in Neder land wordt verredien. Onze meisjes moe ten erbij zijn en als dat lukt willen wij, door in ploegverband te rijden, proberen een Nederlandse op het hoogste scha votje te krijgen". Henk Kokke MJkt zeker van rijn zaak ala hij dit zegt. Met „onze meisjes" be doelt hij do acht leden van de damee- wielerploeg, die hij samen met Piet La- zeroms uit Zegge heeft opgericht. Henk Kokke, die eigenaar la van een zaak in sportartikelen met als specialiteit wieier- uitrustingen, en Piet Lazeroms, firmant van de gebrs. Lazeroms, die een beton- vlechterij hebben, hebben de damesploeg geadopteerd. Hoe het allemaal begonnen is? „Onge veer vier weken geleden kwam Piet La zeroms bij mij en vroeg of ik geen interesse had om ala zakenman, gespe cialiseerd in wlelerultrustingen, een dameswielerploeg te adopteren en van materiaal te voorzien. Hijzelf zou ploeg leider worden. Uit het oogpunt van reclame heb ik positief gereageerd. Bij Sjef van de Vijver thuia werden de meisje# aan mij voorgesteld". Henk Kokke leunt achterover in zijn stoel „Enfin, mi i» het dan «over, Ik ben begonnen met kleding voor de dames te ontwerpen. Het worden paarse truitjes met witte mouwen. De trainingspakken worden eveneens paars met een witte bles. Op de truitjes komen de firma namen te staan. Alle dames krijgen twee truitjes, een trainingspak en een be drukte spoitdas. Of zij ook fietsen krij gen la afhankelijk van een bespreking met een rijwielfabriek. Als deze firma een aanvaardbare reductie geeft, wordt de uitrusting gecompleteerd met fiet- „Wij gaan mikken op dat wereld kampioenschap. Als training zullen de dames in alle koersen in Nederland uit komen. Daarnaast gaan we ook naar Engeland. De dames, die eerste of tweede worden in de koersen krijgen een premie uit een door de firma's aan te leggen pot. Deze wordt beheerd door de ploeg leider en na het seizoen zullen de pre mies worden uitgekeerd. Behalve het rijden van koersen zal er speciaal wor den getraind onder leiding van Plet La zeroms en Manua Brinkman. Wij eisen van de dames, dat er tijdens het wereld kampioenschap, hoe dan ook, in ploeg- verband zal worden gereden". Goedkeuring van de K.N.W.U. heeft de nieuwe dameséquipe ove rigens nog niet. mee wordt Philidor II, dat inmiddels het falende reserve-team van LSG met 6V23V* verslagen heeft, de voet naar een terugkeer in de KNSB-com- petitie dwars gezet. De tweede degra dant lijkt ons Philidor III te zullen worden. In 2A versloeg LSG IV in zijn laatste wedstrijd Black and White met 73. Hierdoor is het team van de Catena- leden in de voorlaatste ronde reeds gedegradeerd. LSG IV is nu uitge speeld en heeft 8 matchpunten en 33 bordpunten uit 6 wedstrijden. De strijd om de eerste plaats zal worden uitge vochten in de onderlinge ontmoeting tussen de kanshebbers Bodegraven Boskoop. In 2B heeft Noordwijk I, dat con current Katwijk met 64 versloeg, nog slechts gevaar te duchten van Sassenheim I. Om te promoveren moe ten de Sassenheimers echter nog twee monsteroverwinnLngen behalen, waar van één op Noordwijk, hetgeen we niet waarschijnlijk achten. Philidor V, Boskoop II en VTL zitten hier in de degradatie-zorgen. In 3A bleef Hazerswoude twee match- punten voor op Aarlanderveen, en in 3B heeft Leiden een dergelijke voor sprong op Leiderdorp II. In 3C daaren tegen heeft favoriet Revanche enige tegenslag te verduren gekregen: in de eerste plaats werd de wedstrijd tegen mede-kanshebber Rijnsburg uit de 4e ronde tenslotte toch nog met een ge lijkspel besloten, en voorts gaf men tegen het zwakke Voorschoten II ook een matchpunt af. De beslissing in deze groep gaat dan ook vallen in de tweede onderlinge ontmoeting tussen de beide kanshebbers. In 3D tenslotte heeft Zwarte Pion voorlopig, met een wedstrijd meer ge speeld, de leiding overgenomen van Katwijk VI, die wij echter toch favo riet achten. Will van Zoelen in NTTB-com m issie De Noordwijker Will van Zoelen, vele jaren tafeltennisintemational en op het ogenblik bestuurslid en speler van het tweede Scylla-team is be noemd tot lid van de sportcommissie van de Nederlandse Tafeltennis Bond in de vacature ontstaan door het uit treden van de heer C. J. Vos. Will van Zoelen krijgt met de overige leden van de sportcommissie tot taak de richtlijnen van het anderhalf jaar geleden door de commissie .Training en Begeleiding" opgestelde rapport verder uit te voeren. Dit rapport be helst naast het opvoeren van het spel peil van de Nederlandse dames- en herentop (die op de Europese rang lijsten resp. de elfde en veertiende plaats innemen) ook de verbetering van de begeleiding van de nationale teams en het kweken van meer team geest in de nationale afvaardigingen. De sportcommissie van de NTTB staat onder voorzitterschap van de heer Scharro, die enige tijd geleden het commando van de heer Holswilder heeft overgenomen. Okker tweemaal succes in Parijs PARIJS Tom Okker is gisteren doorgedrongen tot de derde ronde van de Franse indoorkampioenschappen in Parijs. Hij versloeg ln vijf sets de Fransman Jean Claude Barclay, die en kele jaren geleden op Wimbledon furo re maakte in bet dubbelspel. Okker, die in de derde set op het rand je van de nederlaag balanceerde, zege vierde met 46, 79, 60, 61. Ook in het dubbelspel kwam Tom Ok ker een ronde verder. Samen met de veelvoudige Franse kampioen Pierre Darmon zegevierde hij in de kwartfina les met 63, 61, 64 over de Austra liër Bruce Gulley en de Amerikaan Ted Hoehn, luchtmacht zou moeten streven naar een totale vemletigng van Noord- Vietnam. Toen Robert Kennedy uit Europa terugkeerde had hij een ontmoeting met president Johnson op het Witte Huis. Het is er heet toegegaan. Ad viseur Walt W. Rostow merkte op, dat de toon van de heren Johnson en Kennedy „vals" was geweest. Men schijnt elkaar ongezouten de waar- hed te hebben gezegd. Kennedy schijnt zich dan thans voor te berei den op een grote aanval op de rege ring Johnson (uit zijn eigen partij) en Washington wacht met ongewone spanning op wat Bobby te zeggen zal hebben. Uitslagen NeVoBo afdeling Leiden De uitslagen van de wedstrijden, welke in de vierde competitieweek gespeeld werden, zijn: DAMES Promotieklasse: Rijnsburg 1-Argos 3 2-2, Castellum 1-Nw. Brunh. 1, sch. n.o. Ie klas: Nw. Brunh. 1-DES 1 0-3, Rijnsburg 2-Kangeroes 2 2-2. 2e klas A: Alvo's 1-Raaphorst 1 2-2, Donar 1-DVO 1 2-2. 2e klas B: Argos 4-Rijnsburg 3 2-2, de Valken 2-WW 1 3-0. 3e klas A: GGV 1-SUES 1 2-2, Donar 2-de Vinnen 2 3-0. 3e klas B: Gemini 1de Vinnen 1 2-2, de Moriaen 1-Castellum 2 3-0. 4e klas A: Catena 1-Gemini 2 3-1, c>2 Valken 4-DES 3 1-3. 4e klas B: GGV 2-Alvo's 2 3-0, Ar mada 2-de Valken 3 1-3. 5e klas: Cgstellum 5-de Vinuen^ P*3, In Up Go 1-Argos 6 2-2. de Valken 1-Rijnsburg 2 3-0, Castellum 1-DSS 1 3-0 le klas B: Kangeroes 3-WS 4 3-1, LUSV 3-Castellum 2 2-2, VVS 3-GGV 1 3-1. 2e klas A: Raaphorst 1-de Moriaen 1 2-2, Alco's 1-DOG1 3-1, LUSV2-ÜO- nar 2 2-2. 2e klas B: DVO 1-Blijf Fit 1 3-0, Ca tena 1DSS 2 3-0, Castellum 3-de Val ken 2 sch. n. o. 3e klas A: Donar 3-Armada 1 2-2, Gemini 1-Rijnsburg 3 2-2, Meerburg 1- WS 6 3-1. 3e klas B: Catena 2-WW 1 0-3, LUSV 4-VVS 5 sch. n. o., de Moriaen 2- SUES1 1-3. 4e klas A: DSS 3-de Moriaen 3 0-3, DVO 3-Rijnsburg 4 1-3, Armada 2-Ad- vendo 1 2-2 4e klas B: Gemini 2-GGV 2 2-2, In Up Go 1-DVO 2 1-3, de Vinnen 1-de Valken 3 3-0. 5e klas A: Raaphorst 2-Rijnsburg 6 3-0, SUES 2-WVV 2 1-3, Castellum 4- Castellum6 3-1. 3e klas B: Gemini 1-de Vinnen 1 2-2, De Zijl geklopt door De Gouwe Het is gisteravond opnieuw bewe zen: het Spaardersbad te Gouda is ongeschikt voor het moderne water polo. Dit heeft De Zijl gistra vond aan den lijve moeten ondervinden. De Gouwe is goed thuis in het pieren- badje en speelt met gebruik van alle mogelijkheden en ohmogelijkheden. De Zijl moest tegen de lijstaanvoerder aantreden met een verzwakte ploeg: goalie Bodt was ziek, reserve-doelver- dediger Plezier aan het werk, De Boer op school en Leune en Martijn thuis als disciplinaire maatregel. Toen de Leidenaars ook nog te weinig gebruik maakten van strikte mandekking, le verde het zich over aan de willekeur van de Waddinxveense ploeg. Daar naast had scheidsrechter Hoonhout be paald niet zijn avond en floot zeer inconsequent. Bij het einde van de ereste speeltijd keek De Zijl tegen een 01 achterstand aan, veroorzaakt door Eef Overdam die van Leo Onderwater teveel armslag had gekregen. Een snelle combinatie van Bergman en Pont in de tweede periode leverde de gelijkmaker op, terwijl een ver schot van Kees Pont beloond werd met het tweede Leidse doelpunt. Ondanks het verdienstelijke keepwerk van Loek v. Kampen slaagde Gijs van der Leeden er in met een omhaal, in de derde speeltijd, beide ploegen op gelijke hoog te te brengen, maar de vreugde voor de Veners was van korte duur. Na een derde zware fout kreeg Pont een strafworp toegewezen, die hij feilloos benutte: 32. Een overtreding in de vier meter leverde echter ook Overdam een straf worp op en hij gaf Van Kampen het nakijken. Nadat de vierde periode was geopend met een hard en onhoudbaar schot, dat echter door de binnenkant van de paal gestuit werd, kreeg ook De Gouwe een penalty toegewezen na drie overtredingen. Het was Van der Leeden dit het vonnis velde, terwijl dezelde speler in de eindfase alle ruim te kreeg van Hans van der Moolen om de eindstand op 25 te brengen»

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7