SCHOPPEN-RIDDERS PALEISREVOLUTIE IN NOORDWIJKSE ZEEZEILERSVERENIGING RUITERHUWELIJK IN LISSE - DE ENGEL Voorhouts „Contact" in nieuwe vorm onder nieuwe voorzitter WIL NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUTS GEBIED ANNEXEREN AKTIEVE BEZORGERS VERENIGING VOOR ZWEMLUSTIGE^N TE KATWIJK IN OPRICHTING ACTIVITEITEN VOOR DE JEUGD TE SASSENHEIM GASTENSTATISTIEK IN NOORDWIJK EEN MOEILIJKE ZAAK GROFVUIb OPHAALDIENST. HERZIENING SCHADELOOSSTELLING BIJ ONTEIGENING IN PLAN ENDEP0E1 WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA De betekenis van de tekens in het kaartspel zyn te vergelijken met de maatschappelijke standen in het 14e eeuwse Italië en Duitsland. In Schoppen zyn de speerpunten van de ridderstand te herkennen, waarbij zy opgemerkt, dat schoppenkoning, koning David voorstelt. In 1392 vervaardigde de hofschilder Jacquemin Grigonnens voor de gees teszieke Franse koning Karei VI drie kaartspelen, om. volgens de beta- lingsrekening van de thesaurier, voor de verstrooiing van onze heer koning te dienen. Zo wordt ook DE LEIDSE COURANT in nagenoeg alle katholieke gezinnen van Leiden en omgeving gelezen. Het is thans een voortreffelijke krant, met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt, tot in uw eigen straat. Daarbij, in een smaakvolle opmaak, een keur van artikelen, door uiterst bekwame journalisten en medewerkers geschreven. Het is dan ook beslist niet moeilijk, om een nieuwe abonnee op deze graag gelezen krant aan te brengen. Probeert U het eens bij familie, vrienden en kennissen! Uw aktiviteit honoreren wij met een spel prima Leidse Courant speelkaarten Zend nog heden onderstaande bon in. Vul nog heden onderstaande bon ln. Ondergetekende! I Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Gemeentelijke subsidie hangt er van i Bij b. en w. van Noordwijk was een verzoek binnengekomen van de Noord- wijkse vereniging van zeezeilers om om subsidie ten behoeve van de bouw van een clubtent op het strand. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, had het college daar wel oren naar en stelde voor het subsidie te bepalen op het tekort, dat de exploitatierekening van de vereniging aangeeft, evenwel met een maximum van 1000 gulden per jaar. Echter, bij de besprekingen door de raad blijkt, dat men niet gerust is over de interne gang van zaken in die vereniging. De heer Duindam (PSP) onthulde n.l., dat hij inlichtingen had ontvan gen als zou er in het geheel geen be stuur meer zijn van de zeezeilersver- eniging. Zelfs een splitsing in die groep is mogelijk en dus zou alles op het ogenblik op losse schroeven staan. Hoe wel spr. anders voor het voorstel van b. en w. zou zijn geweest, vraagt hij nu echter verdaging daarvan. Burgemeester Bonnike werd door de mededelingen van de heer Duindam wel wat overvallen, maar de raad zou een principebesluit kunnen nemen. Zelf is de burgemeester enthousiast over wat de zeilvereniging in het verleden heeft gedaan. Het zou jammer zijn als interne moeilijkheden en ruzies het voorstel zouden torpederen. De heer Bervoets (BP) heeft prin cipieel wel bezwaren; hij ziet de ver eniging niet als van algemeen maat schappelijk belang. Een tekort van 1000 gulden kost die „luxe sportlie den" persoonlijk zes k zeven gulden per jaar. Laten we geen precedenten scheppen. De voorzitter was het daar KOUDEKERK A. D. RIJN Zaterdag j.l. herdacht mej. Rika Scheffers de dag dat zij 40 jaar in woonster was van Rhijnzicht te Koude kerk aan den Rijn. De thans 76-jarige jubilaresse kwam op 36-jarige leeftijd in „Rhijnzicht", en heeft haar 40 jaren aldaar in de huishouding en in de keuken een belangrijke rol gespeeld. Burgemeester Q. Waverijn en wet houder Van Vegten kwamen haar na mens het gemeentebestuur feliciteren, de burgemeester overhandigde haar een prachtig gouden polshorloge, ter wijl zij van het bestuur van „Rhijn zicht", en nog vele andere aanwezige bekenden, fruitmanden, taarten en nog veel meer cadeaus mocht ontvangen. Kaarten voor Blindenbond In ho tel Van Egmond te Koudekerk aan den Rijn werd een klaverjasavond georga niseerd door Marry v. Harskamp ten bate van de Ned. Blindenbond. Een 40-tal kaartliefhebbers en hun dames niet mee eens. Is zeezeilen wel eer luxe sport? Het zijn voor het meren deel jongelui en de vereniging werkt zuinig. De burgemeester wordt daarin bijgevallen door dokter Van Nes (Gem. Bel.). Deze sport wordt niet beoefend door kapitaalkrachtige zeezeilers, doch door eenvoudige lieden, hoofdzakelijk afkomstig uit de werknemersgroep. Bovendien doen zij soms heel goed werk door assistentie bij reddingen, zoals in het verleden al enige malen is gebleken. Spr.. gelooft verder niet dat het met die interne moeilijkheden zo'n vaart zal lopen. Ook andere raadsleden namen aan de discussie deel, maar het resultaat was, dat de raad instemde met het voorstel van de burgemeester het ver lenen van subsidie aan de prudentie van het college van b. en w. over te laten. Burgerlijke Stand LEIDEN I Gehuwd: P. R. Grobben en G. S. Kriek. Geboren: Pieter, zn. v. P. A. van Oor- I schot en C. A. van der Meij; Lodewijk Hendrik, zn. v. L. Otto en H C. Eike lenboom; Roland Ar noldus Andreas, zn. v. P. C. Koster en M. C. P. Zaal; Ingrld Elisabeth Maria, dr. v. M. de la Rie en W. M. Crama; Helena Margaretha, dr. v. J. L. A. van der Reyden en H. Janse; Yvonne Agnes Elisabeth, dr. v. N. W. de Groot en M. Schoneveld; Thelma, dr. van H. N. Muller en A. C. A Konkol; Annette, dr. v. J. J. Stubbe en J. M. van Hilst; Claudia Irene, dr. v. J. J. F. Veen en B. I. Spaargaren; Stephanie Christine, dr. v. R. K. A. van Wermes- kerken en E. S. M. Deitmers; Carloe, dr. v. H. F. Massee en L. van der Valk. Monique Wilhelmina, dr. v. N. J. van Roijen en M. W. Verhoeven; Johan, zn. v. T. Zijlstra en J. de Haan; Anna Ja- coba Cornelia, dr. v. P. J. van Tol en M. C. H. van Stijn. Overleden: J. Garsijn, 74 jaar, man; H. Giesbert, 59 jaar, echtgen. van L. S. Wouda en A. Kuitert, 71 jaar, man. SASSENHEIM „VLUCHTWEG AFGESLOTEN!" De in deze streek bekende toneel groep „Elckerlyck" uit Sassenheim zal op zondag 12 en dinsdag 14 maart a.s. haar 2e uitvoering van dit seizoen geven. De keus ls gevallen op het ac tuele toneelspel van Dré Camper „Vluchtweg afgesloten". Het gegeven vindt plaats in Oost-Berlijn, vanwaar nog steeds pogingen worden onderno men eeh weg te vinden naar het vrije westen. De toneelavonden worden ge houden ln de KSA te Sassenheim te 8 uur. Kaarten b(j: J. v.d. Zwet, Floris Schoutenstraat 4, P. G. v. d. Kraan, In dustriekade 8, en 's avonds aan de zaal HILLEGOM OPRICHTING SPORTRAAD Vrijdag 3 maart wordt in hotel Sis termans de Sportraad Hillegom opge richt. In deze bijeenkomst wordt de bedoeling van een sportraad toege licht door de voorzitter, de heer J. S. L. v. Reisen en zullen de vertegen woordigers der deelnemende vereni gingen worden aangewezen, waarna de verkiezing van het bestuur zal vol gen. Omdat het in de bedoeling ligt een neutrale voorzitter te benoemen, zal een verkiezing plaatsvinden uit de bij het bestuur ingediende kandidaten, waarvoor de gelegenheid is openge steld tot 1 maart aan het adres Els- broekerlaan 40. Kath. bejaarden zagen Rome D( voorzitter van de kath. Bejaardenbond te Hillegom hield gistermiddag een causerie over Rome. Daarbij maakte hij gebruik van een groot aantal kleu- ren-dja's.De, grote verscheidenheid van beelden, die dé' eeuwige stad te zien geeft en de wijze waarop de heer P. v.d. Hulst er over weet te vertel len deden de tijd omvliegen. Kien-avond voor H.O.V. Vrijdag avond wordt er in „Weltevreden" een kien-avond georganiseerd, waarvan de voordelen ten goede komen van het Uitvoeringsfonds van de Hillegomse Oratorium Vereniging. Het bestuur verwacht grote deelname van dames en heren, jcng en oud. De H.O.V. dient die belangstelling. In de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Lisse - De Engel is gisteren de heer Wim Duineveld in het huwelijk getreden met mej. Els van Noort. Voor deze plechtigheid bestond zeer grote belang stelling, niet alleen van vrienden en bekenden van het bruidspaar, doch ook van vele andere parochianen en zelfs zoals de foto laat zien van de paarden der landelijke rijvereniging „St. Hubertus". Deze grote belangstelling was zeker gewettigd. De heer Duine veld is een zeer actieve figuur in buurt- en parochie gemeenschap. Hij heeft zich voor het gehele paro chiale verenigingsleven, met name vooral voor de L.T.B. en niet te vergeten „St. Hubertus", grote ver diensten verworven en dat die niet onopgemerkt zijn gebieven bleek uit de overweldigende belangstelling, zowel bij huwelijk als bij de later op de dag ge houden receptie. LISSE DIERENFOKKERS GAAN JUBILEUMTENTOONSTELLING HOUDï Dinsdagavond werd in Salvatori Lisse een drukbezochte vergaderi gehouden van de Pluimvee- en Kor. nensportvereniging „Lisse en Omst: ken", in welke vergadering beslot/ werd om ter gelegenheid van het jarig bestaan der vereniging in a.s. winterseizoen een grote jubileui tentoonstelling te houden. Terugziende op de nu pas gehoud tentoonstelling bracht voorzitter N. Dol dank aan alle medewerkers, in bijzonder aan mevr. Nederpelt-Lievt se, die op uitnemende wijze haar rr dewerking heeft verleend. Als bli van waardering werd haar 'n gesche: toegezegd. Mede dcor de geslaagde tentoonsU ling en de vele activiteiten der vei niging hadden zich 15 nieuw/ aangemeld. Daar zijn vooral ook jol ge fokkers onder. Tot 2e secretaris werd benoemd heer J. G. Nederpelt. Tot leden de kascommissie, de heren E. Luyk A. v. Egmond. De jaarvergadering w< vastgesteld op 29 maart. Voorts w< besloten om op 9 sept. een grote taf: keuring te houden. •De gewonnen bekers op de tentoi stelling en andere prijzen werden de winnaars uitgereikt. Uitgebreid werd gesproken over te houden jubileumtentoonstelling. Men verwacht grote deelname, do» men besloot een limiet vast te steil* van 1000 inzendingen. GOUDEN JUBILEUM J. H. SLOBB» De heer J H. Slobbe zal a.s. zate dag het feit herdenken, dat hij 50 ja in dienst is bij het Bloembollenbedr M. Beelen. Door de directie wordt he een receptie aangeboden op zaterda morgen van 11.30 tot 12 uur in h parochiehuis, Bondstraat, waar ied hartelijk welkom is, die de gouden j bilaris wil komen gelukwensen. Waarin de oorzaak moest worden ge zocht van de grote belangstelling voor de jaarvergadering van de Voorhoutse .k.j.v. „Contact", maandagavond in het parochiehuis, was niet helemaal duide lijk. Op de agenda prijkte als laatste punt „na afloop platenbal". Er was echter ook nog iets anders: bestuurs verkiezing en een eventueel samensmel- ran de meisjes- en jongensafdeling tot één geheel. ,t er in ieder geval iets komen zou, bleek uit de wat ongebruikelijke opening de vergadering. Kapelaan Harry Groenewegen nam namelijk zelf de voor zittershamer ter hand. Uit hetgeen hij mededeelde bleek wel dat men in het al gemeen niet bijzonder tevreden was over het afgelopen jaar. Op het beleid van het bestuur was weinig aan te merken. Er werden echter te weinig positieve bijdragen door de leden geleverd, v. door het voor het bestuur moeilijk bleek het de leden naar de zin te nikken. Om uit de malaise te komen werd samenbrengen van jongens en meisjes in één afdeling met een grotendeels nieuw bestuur dan ook noodzakelijk ge- Dat nieuwe bestuur zag er na de ver kiezing als volgt uit: Joke -Zonneveld, Leo Venne, Wil Overdevest, Jeanne v. d. Hulst, Bert v. d. Lubbe, Tine v. d, Berg, Jan v. d. Berg, Cees Floor en Henk Bakker. Van dit negental werd Leo Venne bij acclamatie tot voorzitter gekozen. DAN SCOMITé Suggesties uit de raad Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Noordwijk gis teravond stelde de heer v. Riems dijk (Gem.bel.) de vraag of het mogelijk zou zijn een deel van Noordwijkerhouts grondgebied te annexeren. Die vraag werd hem in gegeven door een voorstel van b. en w. tot het toekennen van een krediet voor een nieuwe toegang naar het landgoed „Nieuw Leeu wenhorst". Wij schreven daar reeds eerder over. Van het een kwam het ander bij de behandeling: de voorzieningen, die Noordwijk in eigen belang als badplaats b.v. aanbrengt aan de Gooweg tot aan de grens met Noordwijkerhout, worden door Noordwijkerhout niet voortgezet (straatverlichting o.a.), omdat deze laatste gemeente daar geen belang bij heeft. Maar die suggestie was de raad van Noordwijk toch te gortig. Wet houder de Geus vond het niet hele maal eerlijk. Zoals de toestand nu is, is die voor Noordwijk bijzonder gunstig. We vinden het zelf erg vervelend dat Katwijk aanspraak meent te moeten maken op gebied van Noordwijk. Bovendien: wat zou Noordwijkerhout beletten een actie te gaan voeren om de Duindamse en Langevelder slagen bij haar ge bied te krijgen? De andere raadsleden waren het daarmee wel eens en zo ging de voor Noordwijkerhout „dreigende annexatie" geruisloos de mist in. Voor het overige viel er met uitzondering van de punten „gas- tenstatistiek" en „subsidie aan zee- zeilers", waarover elders, weinig te beleven. Alle andere agendapun ten gingen al dan niet met enige discussie onder de hamer door. Bij de ingekomen stukken was een brief van het pr.ehr. raadslid Den Hollander, dat hij om gezond heidsredenen ontslag neemt als lid van de raad. Burgemeester Bonnike zei het besluit van de heer d. Hol lander te betreuren, maar te moe ten eerbiedigen. Medegedeeld werd voorts, dat van G.S. bericht werd ontvangen dat, met betrekking tot de voorge stelde grenswijziging Noordwij k- Katwijk, zij hun advies aan het mi nisterie van binnenlandse zaken hebben uitgebracht. Over de in houd van dat advies was b. en w. echter niets bekend. Jan Bakker, die veel kritiek had het gevoerde „dansbeleid". Het re sulteerde in de benoeming van een dans- comité, dat de organisatie van dans avonden voor „Contact" ter hand zou gaan nemen. Gerard Hekker, Jan Bak ker en de dames Nel v. d. Hulst en An neke Turenhout werden in dit comité benoemd. Met betrekking tot het te voeren be leid stelde voorzitter Leo Venne het zó: „Het bestuur wil op de eerste plaats dat gene wat de leden willen, maar de leden zullen met behoorlijke positieve bijdra gen moeten komen". Kapelaan Groene wegen voegde er aan toe, dat het nieuwe bestuur echter zelf bezieling zal moeten geven aan zijn leeftijdgenoten. Hij hoop te daarbij dat zijn streven wortel zal schieten, dat het nieuwe bestuur zelf standig te werk zal gaan zonder al te veel te leunen op de schouders va geestelijk adviseur. Zo nodig zou echter altijd een beroep op hem kunnen Nadat de kapelaan de afgetreden be stuursleden had bedankt voor de im mer prettige samenwerking, besloot men de avond met het platenbal. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32. telef. 20935. Het Centraal Watervrienden Bestuur op de eerste plaats het bevorderen val van de Nederlandse Culturele Sportbond overweegt ook in Katwijk een Water- vriendenvereniging op te richten, nu is te verwachten, dat het overdekte bad ln deze gemeente zal worden voltooid. Het Watervriendenwerk beoogt niet Voor de bijeenkomst gisteravond van de Commissie Jeugdrecreatie in de kantine van het Sportpark bestond goede belangstelling. Er waren meer deren, die zich aanmelden om daad werkelijke steun te verlenen, waar mee de taak van het bestuur aanmer kelijk wordt verlicht. Tevens werd van de zijde van de diverse damesvereni gingen medewerking toegezegd. Een voorlopig programma kon worden vast gesteld. Geopend zal worden met een open luchtbal, dat later nog enkele malen zal worden herhaald. De Vereniging Veilig Verkeer organiseert een Veilig Verkeersdag voor de jeugd en de Zwemvereniging Sassenheim weer een groot waterfeest. Ook wordt .weer een VOORHOUT Wie won de hoofdprijs? De kin derfiets, hoofdprijs van de op 15 janu ari uitgelote loterij van de Voorhoutse postduivenvereniging, blijkt nog steeds niet afgehaald te zijn. Wie is de be zitter van lot- nummer 2921. Voor de hoofdprijs kan men zich vervoegen bij de heer P. van Schie, Mgr. Broerestraat 29, Voorhout. „Logeerschap" i dit festijn deel. De afdeling j 1 I t nrlanKnnfl U'CIICII zegt Boerenpartij De door het gemeentebestuur van Noordwijk gehanteerde gastenstatistiek is blijkbaar een moeilijke zaak. En dat niet alleen voor de kamerverhurende burgerij, maar ook wel voor sommige raadsleden. Het verloopt allemaal niet zo vlot en daarom hebben b. en w. de raad voorgesteld een bepaling in het Algemeen Politiereglement op te i, die als stok achter de deur kan Gouda van de Ned. Blindenbond ren met een bus naar Koudekerk ge komen om tegen de klaverjassers van Koudekerk strijd te leveren. De op brengst was 110.-, een succes voor Marry. Prijswinnaars werden: Berk houwer (Gouda). Dorrepaal (Koude kerk), Zweeris (Koudekerk), Schellin gerhout (Koudekerk) en Vredeveld (Gouda). Begin van brand In een opslag loods van de kleiwarenfabriek van de heer Colijn in de Hogewaard, brak gis terochtend een begin van brand uit. De vrijwillige brandweer van Koude kerk aan den Rijn was spoedig ter plaatse, maar behoefde geen dienst te doen, want het personeel van de fa briek wist de brand met een in de fabriek aanwezige waterpomp zelf te blussen. De schade viel nogal mee. hen, die niet of slecht meewerken. De grote boeman schijnt de belasting te zijn, maar b. en w. hebben met de hand op hun hart verklaard, dat de gegevens die overigens onder code worden behan deld nimmer aan de belastingauto riteiten zullen worden verstrekt. De bedoeling van de statistiek is alléén een wapen in de hand te hebben tegen over de regering ter ondersteuning van 't gevoelen, dat een recreatie-gemeente extra uilkering uit de rijksmiddelen dient te krijgen. NIET SYMPATHIEK De heer Alkemade (KVP) vond de voorgestelde wijziging van de A.P.V. weliswaar niet sympathiek, maar het systeem van gastenstatistiek is een zo nuttige zaak, dat de kath. fractie het voorstel toch wil steunen, mits van de sancties een soepel gebruik wordt ge maakt. Zeker, aldus burgemeester J. M. Bonnike, het is bepaald niet zo, dat de politie huis aan huis zal gaan controleren. Helaas echter, is de be paling nodig om de zaak algemeen te doen slagen. Uit het verdere vexdoop van de discussie bleek, dat de inge leverde formulieren onder code wor den verwerkt en daarna vernietigd. De heer Van Duyn (Prot. Chr.) in formeerde naar eventuele mogelijkhe den tot vereenvoudiging en de heer Van Riemsdijk (Gem. Bel.) meende te moeten protesteren tegen enkele uitlatingen als zouden alle Noordwijk- se kamerverhuurders belastingontdui kers zijn. De heer Duindam (PSP) ziet in de hele zaak geen nut en stelt voor de statistiek maar helemaal te laten ver vallen. We moeten met andere midde len de minister trachten te overtui gen, dat er voor recreatiegemeenten meer geld nodig is. De heer Bervoets (VVD) daarentegen ziet het nut van de gastenstatistiek zeer wel in, maar niet dat van strafbepalingen. Spr. ziet meer heil in een uitgebreide voorlich ting. Boerenpartijer Burger vindt het geheel maar lijken op een „logeer schap" en schaart zich aan de zijde van de heer Duindam. Tenslotte wordt echter het voorstel van b. en w. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, met aantekening dat de heren Burger en Duindam tegen Buurt 23 (donderdag 23 febr.) Haarlemmerstr. (van Turfmarkt tol Mare), Stille Rijn, Apothekersdijk, Schapensteeg. Goegerritsteeg, Prinses- sekade, Turfmarkt, Steenstr., Beesten markt. Nieuwe Beestenmarkt, Kort Galgewaver, Morsstr., Smidsteeg, Klaverjaswedstrijd A.s. vrijdag 24 februaxi wordt in café Het Wapen van Ter Aar (B. van Harlingen) te Lan- geraar, door het K.N.V. een klaverjas wedstrijd georganiseerd. De baten van de wedstrijd zijn bestemd voor de be jaardensociëteit. Na de eerste wed strijd, die een mooi bedrag opleverde, hopen de organisatoren dat ook deze wedstrijd zal slagen. Er zijn vele mooie prijzen beschikbaar. Iedereen is van harte welkom. avondvierdaagse gehouden, in samen werking met de C.S. W.V. „Hou Koers". Getracht zal worden meer groepen te formeren. In samenwerking met de brandweer is er weer een spuitbal- wedstrijd. Ook wordt er weer één of tweemaal een fietstocht gehouden. Een kindermarkt en een attractiemiddag staan ook weer op het programma. De filmdag in het KSA-gebouw, zal 's morgens tekenfilms geven voor de kleuters en 's middags films voor de oudere jeugd. Dan wordt er ook weer een viswedstrijd georganiseerd. Verder wordt overwogen een dierendag te houden, zo mogelijk een judo-demon stratie en een spelmiddag op creatief gebied, waarin ook het wedstrijd - element niet ontbreekt. De commissie verzoekt i.v.m. de komende schoon maak om gebruikt speelgoed, huishou delijke artikelen, boeken e.d. die voor opruiming in aanmerking komen, be schikbaar te stellen voor de kinder markt. Verleden jaar was er ruim 300- batig saldo afkomstig van deze markt, waarmee andere activiteiten konden worden gefinancierd. Aan. het eind van de vergadering merkte voor zitter Mazee op dat hij een mooi zo- merprogramma verwachtte. de topsport, maar het heeft ten doel allen, die een stukje verenigingslevej willen beeven een aangepast progran ma te bieden. De "YVate vrienden", die in het 40-jarig bestas aan meer dan 100.000 leden geheel gr j tis zwemonderricht heeft gegeven, tt len thans, meer dan 16.000 leden. Een aantal functionarissen uit Leidl j- is bereid geüëel vrijwillig' ook dè'Ka-f wijkse Watervrienden het zwemmen tl te brengen. Jeugdraad Hét jeugdwerk heeft by de Water, - vrienden grote aandacht. Enkele face.' ten daarvan zijn jeugd- en jongerenkan pen, mogelijkheden om deel te nemel aan sportleiderscursussen en deelnam' aan de nationae jeugdvaardigheidsd; gen. Voor geboren sportslieden zijn c ook mogelijkheden te over: ook into nationaal neemt Watervrienden deel aal wedstrijden. In 1966 bijvoorbeeld in Is raël, Zwitserland, Fankrijk, Duitsland e:;i Aanmeldingen voor de Katwijkse al deling van Watervrienden kunnen wor den doorgegeven aan mevr. L. Gooretj$ Slagboom, Prinses Margrietlaan 40, Kati wijk aan Zee en mevr. L. v. Wijk, Prir. Bernhardlaan 11, Katwijk aan Zee. SASSENHEIM Geboren: Adrianus G. J. C., z.'jji Gerrit van Breda en van Ria Gelder man; Amanda, d.v. Jacobus J. Korte1 kaas en van Geertruida Hopman. Ondertrouwd: Hubertus J. Bouv.j meester te Alkemade en Maria Aa Schrama. Gehuwd: Anthonie H. P. van Ruite:| en Antonia H. M. Montanus. Overleden: Jacobus Drost, 56 jaar j Voorstel B. en W. van Warmond: De raad dezer gemeente komt dinsdag 28 februari a.s. des namiddags 8 uur in openbare vergadering bijeen. In be handeling komt een schrijven van b. en w. van Leiden inzake uittreding van die gemeente uit de gemeenschappelijke re geling' geneeskundigschooltoezicht. Hil legom en andere gemeenten. B. en w. stellen voor akkoord te gaan met deze uittreding voor zover betreft het gebied dat krachtens de grenswijziging van de gemeente Oegstgeest naar de gemeente Leiden is overgegaan. Naar aanleiding van een in de vorige raadsvergadering gedane suggestie om cursussen voor jeugdleiders te subsi diëren delen b. en w. mede dat zij er de voorkeur aan geven om subsidiëring van bedoelde cursussen bij elk voorkomend geval afzonderlijk te bezien en dit zo welwillend mogelijk. Aan de hand van de ervariftgen in de praktijk ware dan la- Narmslr., Kruisstr., Ie Binnenvest gracht. 2e Binnenvestgracht, St. Aag- tenstraat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistr., Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tol Turfmarktbrug), Fokkestr., Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare. Vrouwenkerk hof, Vrouwenkerkkoorsteeg, Dolhuis- steeg, Sionshof, St. Ursulasleeg, Caeci- liastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, j ter te beoordelen of het treffen va>< Korte en Lange Agnietenstr., Spijker- formele subsidieregeling terzake dien- boorsteeg. Nieuwe Mare, Vestwal, 3e stig is. Binnenvastgracht, Reineveslsteeg, Lan- Ondenvijs Ter tafel komt een verzoekschrift van de stichting Kath. Onderwijs om een bedrag van 8.000,beschikbaar te stellen voor de beloning van een aan haar school voor gewoon lager onder- wys verbonden onderwyzeres in licha melijke oefening. Een dergelyk verzoek komt eveneens ter tafel van de Vereni ging tot stichting en instandhouding vnn een school met de bybel ten bedrage van 3600,alsmede voor een onderwyze- Buurt 24 (vrijdag 24 febr.) Zoeterwoudsesingel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Tiboel Siegenbeekstr., Roodenburgerstr., De Mey v. Streefkerkstr., Cobetstr., De Ridderstr., Thorbeckestr., Wasstr., De Laat de Kanterstr., Croonesteinkade, P. J. Blokstr., Fruinlaan, de Gijselaar- straat, Kernstr., Verdamstr., Catharina- etraat. Onteigeningsprocedure In bespreking komt een voorstel va j b. en w. met betrekking tot de proceduj re inzake onteigening in het belang va| de volkshuisvesting van de grond val de heer P. Ciggaar in het bestemming: plan "Endepoel". Bij besluit van 22 f< bruari 1962 besloot de raad om dagvaarding ter onteigening van het bestemmingsplan "Endepoel" gelei gen grond van de heer P. Ciggaar eer schadeloosstelling voor hem aan te bit den van 127.620,50. In een brief rechtskundig adviseur der gemeenti welke brief ten grondslag heeft geit gen aan vorenbedoeld besluit, vermeldt deze o.m. dat een correctie van dit be drag bij nadere overweging tot de mog< lijkheden bleef behoren. Uit een latfi brief van genoemde deskundige blijkt da voor een correctie, als bedoeld, alleszir. aanleiding is. In deze bief wordt geadvi seerd de schadeloosstelling aan de het Ciggaar in dien zin te regelen dat be ven bedoeld bedrag ad 127.620,50 word verhoogd tot 150.000,een strooi grond achter de schuur van de heer Cig gaar uit de onteigening wordt genome: de eventuele belastingschade voor reke ning van de gemeente wordt genome en zij zorgt voor een afscheiding twee schuifhekken. De heer Ciggaar gaa met een zodanige regeling akkoord, en w. zijn van oordeel dat het treffen a deze regeling in het belang dezer ge meente is, waardoor mede de zoz« boden vlotte afwikkeling van deze ontj eigeningsprocedure bevorderd wordt.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4