r Honderden wilden sandwichman zijn LEIDSE STUDENTEN IN TOUW BIJ HERSTEL VAN FLORENCE PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 FEBRUARI 1967 Ontvangst voor jubilerende Leidse Huisvrouw ten Stadhuize AGENDA WOENSDAG 22 FEBRUARI Leidse vereniging van postzegelver zamelaars vergadering. Gebouw Steenschuur, 20.00 uur. K. en O. film van de maand. Ca mera-theater, 19 00 en 21.15 uur. Kon. Ver. „Litteris Sacrum" speelt „Helden". Leidse Schouwburg, 20.00 u. DONDERDAG 23 FEBRUARI N.K.V., afd. Leiden bijeenkomst voor kaderleden. St. Lidwinahuis, Zoe- terwoudsesingel, 20.00 uur. K. en O.-meesterserie concert door „The Festival Strings" Luzern. Stads gehoorzaal, 20.00 uur. VRIJDAG 24 FEBRUARI Gronheid Boussac modeshow. Stadsgehooizaal, 14.30 en 20.00 uur. Leids Kamerkoor Bachs Johannes Passion. Zuiderkerk, Lammenschans- i weg. 20.00 uur. Amsterdams Volkstoneel laatste opvoering Rooie Sien. Leidse Schouw- burg, 20.00 u. K. en O.. Leiderdorp lezing door dr. J. Zeldenrust. Dorpshuis, 20.00 De sandwichman u weet wel zo'n man, die als een belegd broodje twee borden met reclameteksten met zich meevoert is (bijna) uit het stadsbeeld verdwenen. Op 4 maart zal het beroep echter voor enige uren herleven. Het Leidato-bestuur heeft nl. mannen aangetrokken om op Zaterdagmiddag van 25 uur in de binnenstad als leidende reclameborden rond te lopen. Wie is daartoe bereid Voor een bedrag van f 25.velen. Dat bleek gisteren u el. Honderden en honderde- mannen boven de IS jaar verdrongen zich voor de deuren ran de Stadsgehoorzaal om zich op te geven. Reeds om vijf uur stonden de eersten voor de deur. terwijl men om zeven uur pas ingeschreven kon worden. En dan nog slechts 50. De politie moest er aan te pas komen om circa 700 a S00 man nen. die 25 piek aan hun neus zagen voorbij gaan, weg te leiden. 'SLEUTELGAT De 57-jarige alleenwonende mej. J. van Zijp ie gistermiddag omstreek* kwart over vier in haar woning aan da 4de Binnenveatgracht onwel geworden door kolendampvergiftiging. Nadat de EHD haar zuurstof had toegediend werd ze overgebracht naar het Dtaco» nessenziekenhuia. De rookafvoer wai verstopt doordat de schoorsteen door de wind was omgewaaid. Gistermiddag omstreeks 5 uur gleed de 75-jarige mevr. J. Klein-Arnoldus in de keuken van haar woning aan de Mecklenburgstraat uit en liep daarbij eenheupfraotuur op. De EHD bracht haar naar het Diaconessenziekenhuis. De voorlichtingsdienst van het Mi nisterie van Justitie deelt mee dat mr. N. J. Óut te Leiden benoemd ia tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Leiden bij K. B. dd. 10.2/67. PAUZE ZOl* ER WEL WAT ZIJN? Van vrijdag 17 februari tot en met donderdag 23 februari: Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot I Voor de 4e, 5e en 6e klas zowel als alle Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, andere Warmonders die tot de jeugd be tel. 21060. I horen, gaf Sam Swaap met zijn West- WEST-NEDERLANDS SYMFONIEORKEST GAF JEUGDCONCERT TE WARMOND Een waardig slot van de lustrum viering van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen, afd. Lei den. vormde gisteren een excursie voor de leden doof de buitenwij ken van Leiden met deskundig commentaar van wethouder Piena. Deze excursie werd besloten met een ontvangst ten stadhuize. waar burgemeester mr. G. C. v. d. Wil ligen de dames verwelkomde en feliciteerde in een toespraak, waar- „De zorgende vrouwenhand heeft een belangrijke plaats in 't maat schappelijk bestel" zei de burger vader. terwijl zijn echtgenote, ere presidente van de vereniging, nauw lettend toeluisterde. „Hoe je het ge zin ook bekijkt, altijd bekleedt de vrouw er een doorslaggevende en centrale functie in. We zijn ook bij- in Leiden, naasi hun huishoudelijke taken, ook nog tijd hebben voor de publieke zaak. Ik hoop dat dat er in de toekomst steeds meer wor den." De burgemeester bedankte hen voor alles wat zij maatschap pelijk betekenden. „En dat is 507c naar boven afgerond". Mevr. Van Dam-Nederhoed maak te tenslotte een eind aan de festi viteiten rond het vijftigjarig be staan door haar waardering voor Ontwikkelingshulp en bedrijfsbeëindiging voor en van middenstanders zonder blij met de huisvrouwen die deze dag uit te spreken. Promotie J, L. van der Gouw (Voorschoten) aan Leidse Universiteit Vanmiddag om 4 uur promoveerde J. L. v. d. Gouw uit Voorschoten tot doctor in de lette ren aan de Rijksuniver siteit te Leiden. De ti tel van het proefschrift is „De Ring van Put ten" onderzoekingen over een Hoogheem raadschap in het Delta- De heer J. L. van der Gouw is geboren in Zwolle in 1914. Van "33 tot '43 was hij werk bij het lager on derwijs; van '44 tot '57 in verschillende func ties bij het Algemeen Rijksarchief te 's-Gra- venhage: van '57 tot'66 provinciaal inspecteur der gemeente- en wa terschapsarchieven in Zuid-Holland; sinds 1 sept. '66 algemene Rijks archivaris. Sedert '64 is de heer v. d„ Gouw te vens docent in de La tijnse -en Nederlandse pallografie aan de Ge meentelijke Universiteit van Amsterdam. Dr. v. d. Gouw heeft o.a. in Voorschoten en Wassenaar het gemeen telijk oud-archief ge ordend. Speciaal in Voorschoten heeft hij door vele lezingen voor verenigingen belang stelling gewekt in bre de kring voor „Oud- Voorschoten" en zijn onderzoekingen zijn in druk verschenen over Voorschoten met als ti tel: „Het Ambacht en de Heerlijkheid Voor schoten". Met K. en 0. door Griekenland Ook regeling voor brandstofienhandel Middenstanders die voor ontwikke lingshulp of een uitkering bij vrijwillige bedrijfsbeëindiging in aanmerking wil len komen, kunnen aanvraag indienen bij de Stichting Ontwikkeling en Sane ring voor het Midden- en Kleinbedrijf. Ontwikkelingshulp kan bestaan uit bemiddeling bij het krijgen van advie zen tegen gunstige voorwaarden, voor zover nodig en mogelijk gecombineerd met een door de Staat gegarandeerd Voor K. O. werd gisteravond in het St. Antonius Clubhuis een klankbeeld ten gehore gebracht met diavertoning over Griekenland onder de titel "In het i krediet. De hulp bij bedrijfsbeëindiging spoor van Theseus." De samenstellers zal bestaan uit een uitkering ineens van van het programma zijn een aantal pad- vinders van de Hiiversumse groep "De 2000" uitzonderingsgevallen oplo- Argonauten", die verscheidene malen pend tot 5000) voor ondernemers die een tocht door het nieuwe Hellas onder- n„r zijn dan 55 Jaar. namen. Aanvankelijk leek de diaverto ning veel op een verzameling mooie plaatjes, her en der geschoten in Grie kenland. echter zonder onderschriften. rend van 305 tot 539. afhankelijk van de leeftijd waarop het bedrijf wordt beëindigd. Ondernemers van 65 jaar en ouder krijgen een uitkering van 114.- per jaar als aanvulling op de AOW. Voor bedrijfsbeëindigingshulp komen in aanmerking ondernemers die de laat ste tien jaar onafgebroken ondernemers zijn geweest en op het moment van aan melding nog een bedrijf uitoefenen. De laatste drie jaar mag hun fiscaal inko men uit het bedrijf niet meer dan 8300 hebben bedragen en dit bedrijfsinkomen mag bovendien niet meer dan de helft van het totale inkomen zijn geweest. Voor de brandstoffenhandel die door de opkomst van het aardgas in speciale moeilijkheden is geraakt, gelden afwij kende bepalingen. Zij kunnen voor sa- neringshulp in aanmerking komen als zrj op 1 juli 1962 gevestigd waren. De grens aan het inkomen uit het bedrijf is gesteld op 9400 per jaar. Voor het overige zijn de bepalingen gelijk aan die voor andere middenstanders. Het is deze vraag, die we op de meest verrassende momenten hebben opge vangen. vroeger nie^ minder dan tegen woordig. Uit humanistische en ook uit praktiserend-katholieke monden, mon den van zulke geheide pilaarbijters als kerkmeesters en koorzangers! Het ant woord is een kwestie van geloof en van weten. Het geloof in je eigen bestaan geen gelóóf. Het is de enige hebben. Hoezeer de dierlijke levenswijze ook op de menselijke gelijkt, in één op- zicht stijgt de mens erboven uit: hij e draagt, door middel van zijn beter her- senvolume, kennis van zichzelf en van hepping. Zou door een atoom-ont- Nederlands Symphonieorkest een instructief concert. Naar deze muziek werd door de jeugd met grote belang- zekerheid die stelling geluisterd. Werken van Mozart, Ao Haydn. Bela Bartok en Schubert we den uitgevoerd. Sam Swaap leidde i der werk op de ons bekende prettige manier in. Begonnen werd met 2 delen van de serenade: Eine kleine Nachtmu- d® „ik van Mozart. Deze feestelijke „erena- I Plotting de aarde uit elkaar spetteren de. bestemd voor een nachtelijk feest. -mogelijkheid Ie door de werd zeer fijntjes en in goed tempo door de strijkers uitgevoerd. Vooral het 2e j deel toonde dat dit orkest op hoog peil j staat. Wij zagen daarin ook weer vele nieuwe gezichten. Vervolgens hoorden we ecu „ov..wu„- yM| "bewoond, werelden' slechts een verplaatsing van de vragen. iemand zijn. anders zou er 1 nooit iemand geweest zijn. Vooral voor de jeugd wae de kinder.ym- wat phonie van Jos Haydn een inslaand **"■- •olutie opgeroepen dan is het waanzinnig te veronderstellen, dat omdat er geen mensen meer zijn, er niemand kennis zou dragen van het be- I staan van het heelal. De tot nu toe Hoorneon- door niets gegronde veronderstelling eert, ook van Mozart. De solist heer Maks. Deze blies feilloos zyn hoorn- ek werk je. Naast het grote orkest had Haydn enige op de markt gekochte kin derinstrumenten ingevoegd, zoals een trommetje een triangel, een koekoek fluitje. een vogelfluitje en een kinder trompetje. Als modern werk hoorden we Roe meense Volksdansen van Bela Bartok. Zeer in de geest van Bartok werden de ze dansen streng ritmisch en waar no dig met grote vaart gespeeld. Wij hoor den in de verschillende dansen allerlei solo-instrumenten, hetgeen voor de kin deren na de inleiding van de dirigent leerzaam was. Tot slot werd UITKERING Voorschotens Wilhelmina-vereniging wil op koninginnedag ringsteken op losse paard Onder voorzitterschap van haar euwe voorzitter, de heer J. A. Ver sluis, hield te Voorschoten de Konin gin Wilhelmina Vereniging in huize De Weif" haar jaarlijkse ledenver gadering. Achter de bestuurstafel had ook zitting genomen de erevoorzitter de vereniging, burgemeester L. de Kool. Voorzitter Versluis opende de ver gadering en besprak hdt wel en wee le vereniging. 937 leden telt het ledenregister. In 1966 verlieten 72 le den de vereniging (16 vertrokken naar elders. 3 wegens overlijden en 53 le- bedankten), 60 nieuwe leden meldden zich aan, achteruitgang dus 8 leden. De notulen werden voorgelezen door de heer P. J. Wiertsema. Het jaarver slag doro de secretaris, de heer G. Nas- en het financsiëel verslag door de heer J. G. van Gent. De vereniging heeft nog in kas ruim f 2500.doch •olgens de opgezette begroting voor het komende feest, is dit saldo net iets te kort. De aftredende bestuursleden, heren J. G. v. Gent, G. Nas veld en C. Kraayeveld werden allen her- Plannen voor het komende feest 30 april valt dit jaar op zondag. De Koningin Wilhelmina Vereniging wil de festiviteiten al laten beginnen op vrijdagmiddag met de attracties, o.a. 'oor de bejaarden op vrijdagmiddag !8 april. Zaterdag 29 april zullen de kinderen van de lagere scholen van de 4e, 5e en 6e klasse onthaald wor den op toneel, verzorgd door „Het Masker". Plan. maar nog niet defini tief zijn 's middags een wielerwed strijd in Adegeest en een wandelpuz- zeltocht. Maandag 1 mei voortzetting der feestelijkheden, o.a. de Kinderop tocht. die een half uur later zal aan- angen. kinderspelen, toespraak bur gemeester. puzzelritten voor wielrij- en brommers, 's Middags hope lijk ringsteken op een los paard; dit ?ou een novum zijn; en natuurlijk kuipje steken. Het ligt ook in de be doeling om op deze dag een foto-dia- en smalfllmwedstrijd te organiseren. De onderwerpen moeten gezocht wor den tijdens de viering van Koningin nedag. De tieners komen aan hun trek op de beatavond. Een der leden opperde het idee om tijdens Koninginnefeest de Voorscho- ense film en nog enkele andere films amateurs, die in Voorschoten zijn gemaakt, met muzikale omlijsting bij wijze van feestavond voor het publiek te vertonen. Dit idee vond bijval, maar het bestuur moet zich nog beraden omtrent het tijdstip. Dank zij goed samenspel tussen be stuur van de Koningin Wilhelmina Vereniging en de vertegenwoordigers van de vermakelijkheden is 't steeds mogelijk geworden, de prijzen voor de ittracties laag en betaalbaar te hou den. En dit zei de burgemeester: ver heugd beu ik, dat in Voorschoten ge zamenlijk wordt opgetrokken om Ko ninginnefeest te vieren. Jammer is het, dat slechts 1 op de 4 gezinnen lid is van de Koningin Wilhelmina Vereni ging, die zoveel doet in het belang voor de jeugd en de ingezetenen om van Koninginnedag een feest te ma ken voor iedereen! Ouderen kunnen een welvaartsvaste Het commentaar bij de dia's was te maandelijkse uitkering krijgen varic- sober en te algemeen om de toeschouwer hel feest van de reis zelf te laten mee maken. Na de pauze was er een dia- reeks, waarin verhaal was gebracht door Theseus' tocht naar Kreta uit te i beelden. De verkenners fungeerden als Atheners. hun leidei-, mr. P. L. Muler, was een 20ste-eeuwse Tlieseus. De wan verhouding van koning Minos en de iele figuur van de Kretensische WV-direc- teur, die dezelfde persoon moesten uit beelden, wekte soms de lachlust op. Ook in andere opzichten was de nabootsing tamelijk karikaturistisch. Niettemin kun nen wev waardering opbrengen voor de "CAD. HIST. MUSEUM. Rapenburg 73. net organiseren van lezingen hun rei- 6. rti vrn 14.17 uur (verder op aanvraag Tentoonstellingen Ruif Janvossensteeg 59): „Affl- Dagelijks 10 uur v.m.—8.30 uur (behalve zaterdag en zondag). f usea i trachten te bekostigen. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd: doet. ex. Ned. recht de heer A. J. Krudorp (Enschede), en de heer J. Idenburg (Den Haag): doet. ex. Prehistorie: de heren L. P. Louwe Kooij- nans (cum laude) Oegstgeest; H. M. n Haaien (Thorn L.). LEIDSE KOOPMAN (20) PLEEGDE GROOT AANTAL INBRAKEN Soms nam hij een maat mee Een "groot aantal inbraken, dat de laatste maanden in Leiden werd gepleegd, is het werk van een 20-jarige koopman uit Leiden, die op zijn eentje of met een maat een respectabel aantal kraakjes op zijn naam zette. Tijdens verhoren die de koopman wgrden afgenomen wegens een van de inbraken, kwam aan het licht, dat hij heel wat meer op zijn kerfstok had. Zijn eenmans-activiteiten omvatten onder meer de volgende inbraken: in een groothandel aan de Oude Singel, buit: eleetrische apparaten met een waarde van 2300,boekhandel aan de Princessekade, buit: tijd schriften ter waarde van 250,sigarenwinkel in de Morsstraat, buit: boeken en tijdschriften t.w.v. 1250,fruitkiosk bij het spoorweg viaduct aan de Rijnsburgerweg, buit: een tros druiven: winkelpand aan de Mors weg. buit: 32.en inbraken te Leiderdorp in een school en het gemeentehuis. Samen met een 20-jarige straatmaker, eveneens uit Leiden, was hij op strooptocht gegaan naar: een telefooncel aan de Lage Morsweg. buit: 240,en een woning aan de Plantage, buit. 200.alsmede spaar bankboekjes en een portemonnaie met 15, In combinatie met een 23-jarige Leidse straatmaker ontvreemdde hij uit een bouwkeet aan de Wassenaarseweg twee gereedschapskisten met een waarde van 900.stal hij 600.uit een café aan de Morsweg en brak hij in te Voorschoten in een perceel aan de Haagweg. HORTUS BOTANICUS. Rapenburg 73. ma. t/m vrij. 9-12. 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur, zondag gesloten. Gegadigden moeten zich schriftelijk March militair van Schubert feestelijk wenden tot de Stichting Ontwikkeling en weergegeven. De tachtigjarige dirigent Sanering voor het Midden- en Kleinbe- en zijn orkest kregen een zeer hartelijk drijf. Burg. Hogguerstraat 1183-1187 applaus van de enthousiaste jeugd. Amsterdam. Het Trefpunt blijkt een uitstekende Brandstoffenhandelaren kunnen zich zaaj voor dergelijke evenementen, óók wenden tot de sekretriaten van de; brandstoffen-organisaties. THEO TEN HOOVEN. Noordvvijkse kleinveefokkers laten term „landelijk" bij expositie varen NED. LEGER EN WAPENMUSEUM GENERAAL HOEFER, Pesthuislaan, werkd. 10-17. zon- en feestd. 13-17 uur. zat. gesl. PILGRIM FATHERS-HUISJE, Boisot- kade 2, werkd. 9.30-12 en 14-16. zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd van de Pilgrim Fathers. PRENTEN-, MUNTEN- EN PEN NINGKAMER DER RIJKSUNIVER SITEIT, Kloksteeg 25. voor bezoek eerst schriftelijk of telefonisch aanvragen. Ook geschiedenis van de fotografie. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN, werkd. 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur: Egyptische, Assirische, Griekse, Ro meinse en Nederlandse Oudheden. RIJKSMUSEUM VOOR DE GESCHIE DENIS DER NATUURWETEN SCHAPPEN, Steenstraat la, 10-16, zon. 13-6 uur (Chr. en algemeen erkende feestd. dicht). RIJKSMUSEUM OOK VOLKEN KUNDE. Steenstraat la, 10-17. zon. en feestd. 13-17 uur: Voorwerpen en kunst uitingen van niet-Europese volken. De hel bak los in Florence op de vroege morgen van de vierde november. Op gezweept door een orkaan trad de rivier de Arno bui ten haar oevers en nam be zit van straten en pleinen. Na enkele dagen was de ontreddering volkomen en de schade tot een indruk wekkende hoogte gestegen. Toen de balans werd opge maakt kwamen de vernie lingen aan het licht, die hui zen en winkels, kerken en musea waren toegebracht. In de bibliotheken, waar unieke verzamelingen waren bijeengebracht, was de ra vage enorm en waren kost bare handschriften ten prooi gevallen aan het water. Omdat verschillende olie tanks gesprongen waren voegde zich bij de water schade olie-afzetting op mu ren, in kasten en interieurs. Bij het wegebben van de stormvloed bleef een vette sliblaag over vele kostbaar heden liggen, een onwelrie kend souvenir. De hulp stroomde van alle kanten binnen. Ook Ne derland hielp de getroffen stad bij de wederopbouw. De stichting "Openbaar kunst bezit" nam het initiatief tot de universiteit brachten ze drie weken (van 25 jan. tot 16 febr.) in Florence door, waar ze gastvrijheid geno ten van het Nederlands Kunsthistorisch Instituut. Hl Ruim twaalf kilometer beschadigde boekwerken een grootscheepse actie om de restauratiewerkzaamhe den financieel te kunnen steunen. De universiteiten bleven niet achter en beslo ten hulpéquipes te sturen. Uit Leiden vertrokken in het kade van deze actie een vijftal studenten ln de kunstgeschiedenis: mej. J. v. Heusdeu, mej. M. Grondel, mej. R. Boer dijk, mej. N. Seyffert en als enige heer W. Sluiter. Op kosten van van negen uur s morgens tot zes uur "s avonds ver leende het team assistentie bij het dragen van boekwer ken en schilderijen en het catalogiseren van wat on herroepelijk vernield was, wat geringe schade gele den had en wat met veel moeite weer bruikbaar ge maakt kon worden. De be schadigde boeken beslaan naast elkaar gezet een leng te van twaalf en een halve kilometer. Voordat alles weer in goede staat terug gebracht zal zijn, is zeker twintig jaar nodig. Jet leven heeft zijn ge- loop hernomen in Florence. De bars en win kels in het centrum, die ge heel waren weggeslagen, werden in twee weken tijds herbouwd. Vraagt men een Florentijn of hij het niet dra matisch vindt wat zich in zijn stad heeft afgespeeld, dan is de kans groot, dat hij er ogenschijnlijk niet zwaar aan tilt. Want als de Inwoners ergens bang voor zijn. is het voor een tweede aantal toeristen. Daarom wordt met vereende inspan ning gewerkt aan de we deropbouw en worden de be schadigde stadsgedeelten ge ïsoleerd om in afzondering te worden hersteld. Het valt echter niet te verzwijgen, dat Florence sinds de ramp de eerste jaren nog gete kend zal blijven door de spo ren daarvan. De belangstelling voor het boek neemt nog steeds toe. Dat blijkt wel uit de cijfers die de CPNB (Commissie Propaganda voor 't Nederlandse Boek) jaarlijks pu bliceert. Meer boeken, meer le zers. De dependance van de Ka tholieke Bibliotheek en Reuvens aan de Zweilandlaan mag zich sedert de opening in november 1964 in een stijgende lijn van belangstelling verheugen. Van de bijna 7000 boeken, die daar te leen zijn, wordt druk gebruik gemaakt. Gistermiddag werd het 1000ste lid ingeschreven. Het was de 8- jarige Peter Josemans. Peter, die van de juffrouw op school voor deze speciale gebeurtenis 'n vrije middag had gekregen, kreeg van de hoofdbibliothecaresse, mevr Rükert, als aandenken een boe- kenbon aangeboden, terwijl alle andere kinderen, die gisteren boeken kwamen ruilen, een glas limonade en een koekje kregen ieder geval iemand en dat te weten is 's mensen hoogste kennis, die men zich niet door studeerkamer-ideologieën moet laten ontfutselen. Die on-aardse kennis kan er met het lichamelijk ver dwijnen alleen maar duidelijker op wor den. Er is wel degelijk „wat". We zien er van, wat we zelf zijn. LEIDSE BIOSCOPE1S Camera: De amoureuze avonturen van Moll Flanders (18 jr.). Dagelijks 2.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7.00 en 9.15 uur Lido; De helden van de Telemark (14 j.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4:45. 7 00 en 9.15 uur. Lu\or: Wie is bang voor Virginia Woolf vohv. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Ingmar Bergman festival: 20—21 febr. Wilde Aardbeien (18 j.); 22—23 febr. Het zevende re gel (18 jr.). Dagelijks' 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De ongelooflijke overwinning (14 J.t. Dêgeltfkév 2.30, T.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. tegen allen (14 j.). PUNT Pluimvee- en Konijnenfokkers Vereni ging in hotel de Beurs een zeer goed be zochte ledenvergadering, waarbij de plannen voor het komende Jaar werden vastgelegd. Naar de jaarvergadering van de N.K. V.B. op 11 maart as. te Utrecht, werden afgevaardigd de heren L. van Schie K. van Loe. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen werd door enkele leden een voor- j stel ingediend om in het huish. regle ment te doen opnemen dat het lidmaat schap alleen schriftelijk kan worden op gezegd en de beslissing hierover te ne men op de e.v. vergadering. Met groot genoegen kon de voorzitter mededeling doen dat zich acht nieuwe leden hadden opgegeven. Uit het verslag van de gehouden ten toonstelling bleek dat waren ingezon den 23 grote hoenders, 13 krielhoenders en 3 trio's, 32 sierduiven, 29 postduiven, 21 cavia's en 345 konijnen: in totaal 472 dieren. Voor een landelijke tentoon stelling noemde men dit een pover resul taat. Namens de leden bracht de heer v. Duin dank aan het tentoonstellingsbe- stuur voor de perfecte organisatie. By de besprekingen over de a.s. ten toonstelling werd besloten af te stappen van het predikaat „landelijke" en dit jaar te gaan showen in clubverband. I Deze zal dan worden gehouden op 14-15 j 16 december 1967 in de bedrijfsruimte van de firma Molenaar aan de Voor- straat-Gooweg. Het is beter zonder scha dan met ztjn In de nieuwe kascommissie zullen scha le leren, benoemd de heren Chr. Smeltink. K. v. Joost van den Vondel. Loe. G. Nieuwendijk. J. van Woersum, D. G. de Bruin: L. van Schie, D. Aranje. C. Vermeulen en J. Duivenvoorden en nenland A 50—77: B 25—41; C 25; D de heren E. Sapy. bo$0. alles per kg. Selderij 614 per KORRELTJE i Bohemen bos. Boerenkool 1.201.30 per kist. in de loterij-cc A. Smeltink. C. vai Smeltink-de Haas. In de nieuwe kascommissie zliillen KUN Mil KG 21 febr.' Blonun Tul zitting hebben de heren K. van Loe en pell: LuaUge Wltwe 125-150: Preludium L. van Turenhout. De Jeugddlerendag 125-135; Krelage 125-140; Paul Richter werd vastgesteld op vrijdag 26 augustus 130.16„: Eerde 150-165: Apedoorn 1967, terwijl de jaarlijkse feestavond zal 200_225: i,0„don 200-225: Pink Attrac- gehouden worden op 3 maart as. in ho-tlon 22o.275; prunes 225-275; Karei' tel De Beurs. Het bestuur kreeg mach- Doonnal, 150-165; Beatrix 135-160. Olaf tiging in het programma voor deze 150_160; Belloon 150-165; Golden Har avond samen te stel en. Hierna werden yMt 150.170. Pax 150.175; winter Gold de nagekomen ere-prijzen uitgereikt van 1S5.1B0 Jack 140.160 Gutlo Snjck 185. de tentoonstelling 1966, 0de bekerpnna 12 Conl t NTdWt' °eg !o 200-225. Pieesia's; Golden Yellow 60- aan de heer K. tan Loe. Na een zake- 15Q Whltte Swan 135-180; Stockholm hjke rondvraag werd deze geanimeerde vergadering bsloten.aen; CaCa,.ly Gl0,.y 80.100. Fortuna 80-100: Unserpassible 125-150. M A RKTRFRIPHTFN Hyacinten gemengd 125-150 alles per lTI/\ni\ 1 DLilllLiO 1Uil bos Am> Anjers: Witte Sim 20-40; Rode TER AAR. 20 febr. Groenten Wit- Sim 20-4U: Rose Sim 20-40: Carry Sim lof A-en B I 8895; witlof afwijkend 20-40: Crowly Sim 20-40: Eucharls 50- 4680; witlof stek 719; witlof A en 60. Irissen 20-70. Gerbera 30-60. Ama- B II 8591; rabarber 73; spruiten, bin- ryllis 30-60 per stuk. DE AGRARISCHE TOEKOMST VAN RIJNLAND De besturen van de Landbouworga nisaties LTB, CBTB en H.M. v. L. in de Rijnstreek houden hun jaarlijkse geza menlijke bijeenkomst op maandag 27 fe bruari om 20.00 uur in de grote zaal van "De Burcht" te Leiden. In verband niet de vele veranderingen in het grondgebruik, die in de Rijnstreek nog zullen komen, hebben de Kring- hesturen besloten deze avond te wijden aan: "De Agrarische Toekomst van Ri)n- Over de streekplannen en hun bete kenis voor land- en tuinbouw zal spre ken: tr. P. Huurman, werkzaam bij het Bureau Streekplannen van de Provin ciale Planologische Dienst te Den Haag. Vervolgens zullen de aanpassingen binnen de agrarische bedrijfstakken wor den belicht door: de heer A. Van den Hok, hoofdingenieur-directeur van de Rijkslandbouwvoorlichting in Zuid- Holland te Den Haag.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3