N.Z.H. biedt Leiden en badplaatsen actieve rondritten „Werkmans Wilskracht": een klasse apart BHMC -reserves geen partij voor Leiden Siseo „overleefde" overrompelende start van Leiden VANAVOKD GROTE KLIMOPAVOND Willy en Willeke Cees de Lange De Spelbrekers Voorbeschouwing op Katwijks gem.-begroting DE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 FEBRUARI 1967 I Wijkpark Zuid-West aan Voorschoterweg O Volgens het hierboven afgedrukte ont werp ral binnenkort een begin worden gemaakt met de aanleg van het wijk park, dat bijna 800.000,- gaat kosten, zal de gemeenteraad maandag een be slissing nemen. Het park zal konten te liggen aan de Voorsehotervveg en wordt begrensd door de te verbreden Korte Vliet (1) en de Beethovenlaan. Het wordt doorsne den door de Brahmslaan, welke nog naar de te reconstrueren Voorschoterweg zal worden doorgetrokken. Ongeveer in het midden van het park is de kinderboerderij geprojecteerd. De rest van het park zal bestaan uit ver schillende speelweiden, die onderling van elkaargescheiden worden door grillige „bosranden" van boom- en heesterbe plantingen. Door de randbeplantingen een speelse vorm te geven hebben de ontwerpers getracht een zo groot moge lijk aantal beschutte plekjes te creëren. Waarmee zowel de opnamecapaciteit van het park als de „privacy" van de-' genen, die zich hier zullen komen ont spannen, gediend is. r.Vb-jp C::\. rio KLANK EN RITME OP DERTIENDE LUSTRUMCONCERT Wereldkampioen Henny Langeveld schonk bijdrage De rondrittenactiviteit van de NZH zal in het komende seizoen een belang rijke uitbreiding ondergaan. Ten ge rieve van de Leidenaren en de bad-' gasten in Katwijk, Noordwijk en Noordwijkerhout zullen niet minder dan drie gevarieerde rondritprogram ma's worden geboden, zo lezen wij in het maandblad van de N.Z.H. een rondrit van Leiden, Katwijk, Noordwijk en Noordwijkerhout naar Den Haag en Scheveningen met bezoek aan het landgoed Dui venvoorde onder Voorschoten. Al deze rondritten worden in nauwe samenwerking met de VW's van Lei den en de badplaatsen en met de firma Beuk te Noordwijk georganiseerd. ZOETERWOUDE GROTE SCHADE BIJ ACTOBOTSING den en Linnaeshof. man heeft sterke verwantschap met Ra-i j veis Bolero: primitieve hardnekkigheid, kleurwisselende stijging. DE 65-JARIGE HARMONIE-KAPEL „Werkmans Wilskracht" gaf zijn dertiende lustrumuitvoering in de Stads gehoorzaal, die helaas maar matig be zet was. Na de openingsfanfare kon de voorzitter dankbaar van de kerngezonde stand-van-zaken gewagen. Kerngezond in financieel en moreel opzicht; dit kun nen lang niet alle korpsvoorzitters hem nazeggen. In dit gedegen korps zitten gevorder de en vergevorderde muzikanten die veel vrije tijd aan hun prachtige hobby be- Het programma was voortreffelijk en ook nieuw; men zou het vele gezelschap» pen, als ze het tenminste aankunnen, toewensen. We hoorden eerst drie delen uit „Kleine parades" van Koos van dec Griend, de in 1950 op vijfenveertigjarige leeftijd overleden film- en hoorspelmu- zielccomponist. Moderne Franse invloei den van na Debussy zijn hier waarneem baar: strakke helderheid, geestige saty- riek, afstand. In de mannequinsparade overheerst de trage beweging, het don» ker; de parade van luitenant Knakkers Verplaatsing secretariaat Hnuradvieseommissie Het secretariaat van de Huuradvies commissies in de ressorten Leiden en Alphen a. d. Rijn is met ingang van 28 februari 1967 gevestigd in het pand Breestraat 91 te Leiden en telefonisch bereikbaar onder nummer 01710-31693. In verband met de verhuizing en de daaraan verbonden werkzaamheden zal het secretariaat van 23 tot en met 28 februari 1967 gesloten zijn. Telefonisch contact zal slechts in zeer beperkte mate mogelijk zijn. LEIDSE BILJARTBOND le Klasse: Carambole-Zuid 4-4; Vriend schap-Spoortje 4-4; TOP-UVS 0-8; Spij- kerbak-Katwijk 4-4; Centrum-Morspoort 6-2; Vriendschap-Carambole 4-4; Kat- wijk-TOP 6-2; Centrum-Spijkerbak 6-2; Zuid-Morspoort 4-4; UVS-Spoortje 2e Klasse: de Heul-Carambole 2 5-3; Vierkant je-Rijnegom 6-2: Landzicht- DVH 6-2; De Waag-TOC 8-0; Vriende kring KI. Minerva 6-2; Rijnegom-de Heul 2-6; Carambole 2-K1. Minerva 2-6; Land zicht-Vierkantje 8-0; DVH-TOG 4-4; Vriendenkring-De Waag 4-4. Se Klas: De Heul 2-Scheepje 6-2; Land zicht 2-Zuid 2 6-2; Katwijk 2-Spijkerbak 2 4-4; Rijnegom 2-Carambole 3 4-4; Zuid 3-Wachtje 2-6; Zuid 2-Scheepje 0-8; Spijkerbak 2-De Heul 2 6-2; Rijnegom 2- Katwijk 2 8-0; Carambole 3-Wachtje 4-4; Landzicht 2-Zuid 3 4-4. 4e Klas: Vriendenkring 2-DVH 2 4-4; Vriendschap 2-TOP 2 2-6: Centraal- Landzicht 3 4-4; Spijkerbak 3-De Waag 2 6-2; DVS-UVS 2 2-6; UVS 2-DVH 2 0-8; Spijkerbak 3-Vrlenschap 2 2-6: TOP 2-Centraal 3-5; Vriendenkring-Landzicht 3 4-4; De Waag 2-DVS 6-2. 5e Klas: TOG 2-Rijnegom 3 2-6; Katwijk 3-Spoortje 2 6-2; Centrum 2-UVS 3 8-0; Zuid 4-Spijkerbak 4 4-4De Heul 3-Zijl- poort 6-2; Spoortje 2-De Heul 3 4-4; Spijkerbak 4-Centrum 2 2-6; Katwijk 3- Zuid 4 4-4. 6e Klas: Witte Hen-Scheepje 2 6-2; Wachtje 2-Carambole 4 6-2; Vierkantje 2-De Waag 4-4; Katwijk 4-DVN 3 3-5; Vriendenkring 3-De Heul 1 2-6; De Waag 3-Witte Hen 4-4; Katwijk 4-Vier- kantje 2 8-0; De Heul 4-Wachtje 2 4-4; Carambole 4-Scheepje 2 6-2; DVH 3- Vriendenkring 3 4-4. Ie Klas: KI. Minerva 2-Landzicht 4 4-4 Oude heer rijdt woning binnen Een 79-jarige bestuurder van een Daf heeft zaterdagmorgen om half twaalf een tamelijk grote ravage aan gericht toen hij met zijn auto in een slip raakte op de Vlietweg, komende uit de richting Zoeterwoude. Eerst schoof hij tegen een paal rechts van de weg, daarna kwam hij terug op de rijbaan en verloor de macht over het stuur. Op dat moment gaf hij waarschijnlijk gas in plaats van te remmen en in volle vaart kwam zijn auto in de muur tussen de twee ramen van de woning van een rij-instructeur tot stilstand. Hoewel de auto zwaar beschadigd was en de zijgevel werd ingedrukt, deden zich geen persoon lijke ongelukken voor, mede misschien omdat er geen bewoners van het be stormde huis thuis waren. Een gedeelte van de Vlietweg bleef door de botsing een tijdlang stroomloos. De brandweer heeft de beschadigde muur gestut. Hockey In de wedstrijd tegen de tweede keus van BHMC was de Leidse ploeg eens zeer goed op dreef. De gastheren vorm den in elk opzicht duidelijk de slechtere ploeg, die bovendien opvallend" mank ging aan de nodige tactiek en schot vaardigheid. In de 10e minuut opende Krol de score en precies 9 minuten la ter bracht Veen de Leidse voorsprong op 20. Even voor rust scoorde Verneid het enige Bloemendaalse tegeripunt: 2-1. Ook na de hervatting beheerste Leiden het spelbeeld vrijwel voortdurend, met als resultaat, dat achtereenvolgens Krol en Veen de eindstand op 14 konden brengen. onberispelijk. Men kende er de intelli gente voorlichting van de heer Blom uit Er zijn maar weinig gezelschappen, die zich aan dergelijke kwetsbare muziek kunnen wagen. Een goede uitvoering, die zonder twijfel niet in een handom draai tot stand komt, moet de spelers wel een diepe bevrediging schenken. De kleine suite voor harmonieorkest van F. H. Schorer vonden wij minstens zo goed als Milhauds drietal. Vooral de beginmars en de „blues" (met een uit stekende trombone-solo) zijn treffend mooi. Twee marsen omzoomden al deze opmerkelijke composities. reldkampioen Henny Langeveld met een door hemzelf gearrangeerde f-moll con certstuk (oorsp. voor piano en orkest) van Weber en de Urendans van Pon- chielli, verbluffende stalen van zijn enorm technisch meesterschap. Het was jammer, dat door de wat geforceerde contrastwerking en, in 't algemeen, door allerlei knapheidseffekten de eigenlijke muziek vaak op de achtergrond raakte Langeveld gaf zijn spel cadeau, omdat W.W. hem destijd met een serenade had geëerd. Het korps speelde na de koffie eeD serie Amerikaanse stukken knap en uit gebalanceerd, 'waarvan vooral „Lullaby of birdland", „Madeira" en „Maracaibo" door kleurige klank en prachtig ritme de aandacht trokken. Ad Int, Kwartet Carl Schulze speelde voor Jazz Society Folk Beat 14 Jazz society Folk Beat 14 voorzitter Rob Faber slaagt er de laatste tijd steeds weer in goede jazzcombinaties naar Leiden te halen. Zo ook zaterdag avond. In de kantine van het sportpark Roomburg trad een Amsterdams kwar tet op bestaande uit: leider Carl Schutze vibrafoon. Ferdinand Povel, alt/ten. sax Arend Nijenhuls, bas, en Martin var Duynhoven, drums. Een vibrafoon wordt in een jazzfor matie niet altijd gewaardeerd; mer hoort'over het algemeen liever een pi ano. Het spel echter dat Karl Schulze GE WICHTH EFFEN De LAC „De Spartaan" organiseert maandag a.s. selectiewedstrijden haar clublokaal Langebrug. Dit ter voorbereiding voor de komende kampi oenschappen van Nederland, welke op 25 en 26 februar in Raamsdonkveer ge houden worden. De Spartaan heeft 7 deelnemers ingeschreven, te weten: F. Marijt, A. Suagers, K. Brandt, A. de Bruin. N. N. S. Holswilder en J. v Loon. De wedstrijden beginnen om half KATWIJK AANRIJDING Op het kruispunt Nieuwe Duinweg - Kon. Julianalaan heeft zich zondag morgen om even voor twaalf uur een aanrijding voorgedaan tussen perso nenauto en een bromfiets. De bestuur- van de bromfiets, de 21-jarige W. J. S. uit Katwijk, moest met ernstige verwondingen in het AZL opgenomen worden. LISSE Gaan tennisclubs in Lisse fusie aan Naar wij vernemen ligt het in de be doeling tot fusie te komen van de Lisser tennisclubs "Relaxs" en "Lisse en Om streken". Op vrijdagavond 24 febr. a.s. zal onder leiding van de heer Suuren- broek in de Witte Zwaan een "fusiever gadering" worden gehouden. Voor het nieuwe bestuur na de fusie zijn (alpha- betisch) de volgende personen voorge steld: mevr. T. Barten-Kallenberg, mevr. E. W. A. Beelen-Bijvoet, mevr. M. T. M. Dahlkamp-v.d. Voorn. mej. M. J. Witte- BEDRIJFSKLAVERJASSEN liet horen was heel aannemelijk. De 2de set was het hoogtepunt van de avond. Het blaas- en drumwerk van resp. Po- vel en Nijenhuis was van goed gehalte. Zo goed, dat voorzitter Rob Faber het onverantwoord vond na afloop te jam men. „Het spel van de jammers zou in het niet vallen in vergelijking met het optreden van dit kwartet. Het zou mis schien zelfs de fijne herinneringen die Carl Schulze en zijn mannen hier ach ter hebben gelaten kunnen afzwakken". Sr komen: een rondril door Leiden en on geving met een bezoek aan c bloemenveiling Flora en een Rijn burgse kwekerij. Zondagmiddag rond een rondrit van Leiden, Katwijk, botsing plaats tussen twee personenau- Noordwijk en Noordwijkerhout j to's op de hoek Zwetkade-Zuidbuurtse- de Kennemerduinen, IJmui-1 weg, ciie grote materiële schade tot ge volg had maar, gezien de omstandighe den. voor de inzittenden nog goed afliep. De heer A. O. reed met flinke snelheid op de Zuidbuurtseweg in de richting Dorp toen hij ter hoogte van de Zwet- I kade in botsing kwam met een uit deze straat komende auto, bestuurd door de eveneens in Zoeterwoude wonende G. v. C. Zijn auto schoot door de schok in de richting van de Zuidbuurtsevaart. Een Ler plaatse staand schrikhek, dat geheel werd vernield, voorkwam echter dat de auto met de 5 inzittenden in het water schoot, maar juist op de schoei ing tot stilstand kwam. De auto van O. was total-loss terwijl de auto van v. C. zware schade opliep. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Jongerenappèl te Warmond De afdeling van de KWJ in Warmond organiseert in de weken voor Pasen 'n Jongerenappèl. Dit jongerenappèl heeft als thema: Leven naar de toekomst". Van alle kanten wordt ervaren, dat de ontwikkeling in de techniek zo snel gaat, dat het nauwelijks bij te houden is. Iedereen zit midden in die stroming en wordt meegezogen, of hij wil of niet. Om te kunnen meedenken, te weten wat er aan de hand is en waar we naar toe groeien, moeten we ons laten infor- Vrijdag 24 febr. „Van aap tot mens", met film. Vrijdag 3 maart „Vakantie op Mars of. in een trechter?" Vrijdag 10 maart Teach-in. "De avonden worden gehouden in „De Burcht" te Warmond en beginnen 's avonds om 8.00 uur. De entreeprijs bedraagt 50 cent per persoon per avond. Deze serie wordt be sloten met een jongerenmis op 17 maarc in de R.K. kerk te Warmond. Muzikale medewerking hierbij verlenen „The Dutch Comets" uit Den Haag. WASSENAAR Zaterdag, 25 februari, 's avonds om 8.15 uur in de Sint Josephkerk aan de Parklaan te Wassenaar, voert STELLA MARIS met medewerking van solisten en orkest het Requiem van W. A. Mo zart en het Magnificat van J. S. Bach uit. Medewerkende solisten zijn: Quirine Elias, Sopraan; Marian Dieleman, alt; Ben Smithuis. tenor. Chris Verhoog, bas. Kaartverkoop bij VW Wassenaar en 's avonds vóór de uitvoering aan de Sint Josephkerk. A DVERTENTIE ln STADSGEHOORZAAL LEIDEN e.v.a. prom. artiesten. Kaarten voor Klimopklanten te gen inlevering van 3 volle zegel boekjes aan de zaal, resterende kaarten 3,contant. Kaartverkoop van 1516 uur»en 19—20 uur. PAUZE 1 HET WAS MOOI WEER! "Wat was 't gisteren mooi weer, hè" —zeiden we gisteren, toen het niet meer zulk mooi weer was. We beleefden hek voorschot op de meimaand in Katten broek op doortocht van Montfoort naar Woerden. De heugenis van een bezoek aan het Amsterdamse Kattenburg ver hevigde onze waardering, zonder grein van leedvermaak. Hoe rampzalig moet het zijn zulk een dag te slijten in een of andere grote stad, blauwe benzinedam pen inademend, terwijl je buiten de lon gen kon volblazen met dat merkwaar dige parfum, dat iedeeen uitgelezen lek ker vindt: de geur van gier over het land uitgespreid, vermengd met de wasem van de groenste grassprietjes. De verma ning van Chabrol ter harte nemend, dat 'teijn" belangrijker is dan "hebben", haastten we ons niet naar nóg meer en bleven uren langs een sloot zitten, als visser zonder hengel. De vangst was groot: de onzegbare rust en vrede van de melk-blauwe hemel zacht-ademend over het onschuldige groene land, als voorschot op de belofte uit het Boek der Openbaring: Zie, Ik maak alles nieuw!" Het was inooi weer, zaterdag LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De amoureuze avonturen van Moll Flanders (18 jr.). Dagelijks 2.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7.00 en 9.15 uur Lido; De helden van de Telemark (14 j.) Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondas: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie is bang voor Virginia Woolf (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Ingmar Bergman festival: 16 17 febr. De maagdenbron (18 jr.); 1819 febr.: Een les in liefde (strikt volw.); 2021 febr. Wilde Aardbeien (18 j.); 22—23 febr. Het zevende re gel (18 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De ongelooflijke overwinning (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9,15 uur. RexZeven tegen allen (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Veel heb ik geleerd van mjjn onder wijzeres. meer van mijn makkers, het meest van mijn leerlingen. Talmud. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 febr. Vee Aan voer 264 runderen. Prijzen: 3.40-3.80. Handel kalm. ROTTERDAM, 20 febr. Vee Aan voer totaal 1155 slachtrunderen, prij zen: 445-575. 400-435, 370-385, 325-350; stieren 405-455; worstkoeien 315-340. Resp. aanvoer, handel en prijzen: sL- runderen, korter, redelijk, iets stijver. Belangrijk nieuws voor de klaverjas sers welke spelen in de competitie van de Bedrijfsgroepen klaverjassen is wel deze mededeling, dat namens de federa tie 8 van de spelers benaderd zullen wor- estuur bijzonder met dit. verzoek inge- omen en heeft de federatie doen weten, at men dankbaar Is voor deze onder- ennlng, maar dit nog even in beraad il houden tot de competitie Is afgelopen. kwamen van de Siseo-teams alleen He ren 1 en Dames 3 binnen de lijnen. De Siseaanse dames waren bijzonder slecht op dreef en verloren dientengevolge met niet minder dan 8-0 van Kieviten 5. Heren 1 deed hel heel wat beter en won op een bijzonder slecht veld en onder een voortdurende regen 6-1 van Leiden 5. startte en daardoor De raad van Katwijk komt, enige dagen voor de behandeling der begro ting in commissievergadering bijeen ter bespreking van dit boekdeel. Zo is het ook nu gebeurd en hier volgt een uittreksel van het behandelde in die commissievergadering met de antwoor den van b. en w. Gaat het financieel wel goed? Verschillende leden is het opgevallen dat b. en w. zich er zo op beroemen, dat het in Katwijk, financieel gezien, zo goed gaat. Het is h.i. te veel klop pen op eigen schouders uitdelen. Zij zijn van mening dat het l.a.v. de financiën in de nota van aanbieding medegedeelde een beetje „zwaar" aan doet, we moeten beslist niet te be nauwd zijn. Eén der leden vraagt zich zelfs af of de begroting van Katwijk niet te gunstig wordt gehouden en hij denkt b.v. aan Noordwijk, waar de begroting een tekort van twee ton vertoont en men rustig doorgaat met het doen van investeringen zoals riool waterzuiveringsinstallatie en parkeer terreinen langs de gehele Zuid-Boule vard. Achten b. en w. in Katwijk een minder scrupuleus beleid niet van belang voor de gemeente? Eén der leden spreekt de hoop uit dat zich in de loop van het begrotingsjaar veel van de gesignaleerde meevallers zul len voordoen. Dit lid vraagt waar die meevallers kunnen worden verwacht. Waar die mee- en tegenvallers zich kunnen voordoen, kunnen b. en w. nog niet zeggen. Eén dezer zou kun nen zijn de uitkeringen uit het ge meentefonds. Raken de nutsbedrijven achterop? moeten trekken, dat de directie van de bedrijven niet met deze bedrijven meegroeit? En 'n tweetal leden vraagt, waarom de omwisseling van de gas- en watermeters in het verleden niet in een sneller tempo is uitgevoerd? Toen waren er niet zulke finaneierings- xnoeilijkheden, terwijl bovendien de omschakeling op aardgas nog belang rijke investeringen vergt. Voorts blij ken de dienstleidingen in de oude dorpskommen in een slechte conditie te verkeren. Waarom komt nu alles naar voren en vroeger niet? Regeren is toch vooruitzien. Genoemde leden zouden gaarne de oorzaken vernemen waarom niet tijdiger maatregelen zijn getroffen. De nutsbedrijven raken hier- Carambole 5-Zijlpoort 2 6-2; DVH 4-De Fontein reeds in de 2de minuut de lei-1 Heul 5 7-1; UVS 4-Katwijk 5 4-4; TOP ding kon Dat de strijd nog niet gestreden is, dat overrompelend j ^ew^2en wel de nog te spelen wedrtrij- j dooV" acMerop^'Ttaan'b^rUven via Stick van waarvan de volgende prognose ge- wej zo gunstig voor als ,Jr(h !L iÜi I geven wordt. Allereerst Elka-Hobaho 1. suggereerd' 3-Zuid 5 8-0; Katwijk 5-Carambole 5 6-2: Zuid 5-K1. Minerva 2 5-3 UVS 4-TOP 3 8-0; Landzicht 4-DVH 4 4-4. 8e Klas: Zuid 6-De Heul 6 2-6; Caram bole 6-Centraal 2 2-6; Vrienschap 3- Spoortje 3 0-8; De Waag 4-KI. Minerva 3 6-2; Morspoort 2-Carambole 7 2-6; KI. Minerva 3-Morspoort 2 0-8; Centraal 2-Carambole 7 5-3; Spoortje 3-Zuid 6 8-0; Carambole 6-De Heul 6 2-6: De i aanvallen, met succes Waag -1-Vrienschap 3 4-4. nam Siseo het initiatief Langzaam maar zeker kon Siseo het evenwicht echter herstellen en door Jacques Gerris nog voor rust de stand op 1-1 brengen. Na de hervatting ging het'in de Sise aanse gelederen pas goed draaien en keek Leiden door doelpunten van Mie- chel Gerris en Ben Ramakers na 10 mi nuten reeds tegen een achterstand van 3-1 op. Nadat enkele, niet bijster sterke afgeslagen ge- I suggereerd? Ziet Elka kans om zijn tegenstander een B en w antwoorden: Bij de snelle fikse nederlaag toe te brengen, dan welke de gemeente sinds 1945 speelt d.t regelrecht in de kaart van Van heeft verUK)ndt was het noodzakelijk, Zanten, die tegen De Meulder moet kun- da^ steeds de volledige aandacht werd nen klaren op papier tenminste, want j gericht op die maatregelen, welke geen het zou met de eerste keer zijn dat de mtstel konden lijden. Dat daarbij orga- Sassenheimers voor eeu verrassing zorg- nisatorisehe aspecten wel eens op de den, vooral nu lnin topspeler Leo weer tweede plaats kwamen, behoeft nau- beschikbaar is! Het blijft voor Van Zan- Welijks beloog. Hier kwam bij - met ten oppassen. Van Stein neemt het le- jiej daaraan verbonden werk de gen Gemeenten op en het zou verbazen tamelijk: abrupte ov ergang van 't eigen gasproduktiebedrijf naar het aardgas- Indien wij tot de slotsom mochten komen, zeggen b. en w„ dat een der gelijk advies zou moeten worden ge vraagd zal dat inderdaad op korte termijn geschieden. De controle op meters vindt doorlopend plaats via 't geregistreerde verbruik, waarbij zacht- lopende of stilstaande meters uit het net worden verwijderd. Of alle meters vernieuwd moeten worden is een vraag welke thans nog een punt van studie uitmaakt. Het is nJ. gebleken dat de oude watermeters met metalen tel werken in betrouwbaarheid niet onder doen voor de niéuwe exemplaren met plastic telwerken. De ervaring is, dat een meter die twintig jaar oud is, niet meer economisch hersteld kan wor den. Het is nuttig en economisch ver antwoord de leidingen, welke in een slechte conditie verkeren, te vervan- Het opdrogen van aardgasbuizen De omschakeling op de distributie van aardgas brengt mee dat het bui zennet en de dienstleidingen gaan uit drogen waardoor de kans op lekkages gaat toenemen. In het buizennet kan dit ondervangen worden door een be handeling met carboseal. Toepassen met carboseal zal eerst geschieden, wanneer het buizennet een bepaalde graad van droogte heeft bereikt. Ver wacht wordt dat carboseal kan wor den uitgevoerd een aantal maanden nadat puur aardgas wordt gedistri bueerd. Een onzekere factor daarbij is echter nog in hoeverre de asbest- cementbuizen zullen opdrogen. Uiteraard zullen de voorzieningen aan buizennet, aansluitleidinggen en de sanering en ombouw van de huis installaties grote uitgaven vergen, waarvoor geen reserve gevormd is, en ook niet gevormd kan worden. Tot goed begrip diene dat de omschakeling op puur aardgas, technisch gezien geen onoverkomelijke moeilijkheden meer behoeft op te leveren. De distributie van puur aardgas heeft geen tariefs wijziging tot gevolg. Financiële toestand, het pure aardgas en werkplaatsen voornaamste vraagpunten i kon de verdediging als Gemeente daar nog winst uit geheel j halen. Tenslotte speelt "bekehouder" Ho- prödiriTtlébedrïjU Leiden baho 2 tegen PTT, dat gezien de presta- 9e Knus: TOP 4-Morspoort 3 2-6; Vier- i niet voorkomen, dat achtereenvolgens kantje 3-Vriendschap 3 6-2; De Waag Rudl van Soest en de gebroeders Gerris 5-DVH 5 6-2; Landzicht 5-Spijkerbak 5 liet halve dozijn Siseaanse doelpunten 8-0; Zuid 7-Witte Hen 2 4-4; DVH 5- I volmaakten. Landzicht 5 4-4; Vriendschap 4-TOP 4 Door dit resultaat deelt Heren 1 nu 2-6; Vierkantje 3-Spijkerbak 5 8-0; j de eerste plaats met het Rotterdamse Morspoort 3-Witte Hen 2 6-2; Zuid 7-De Victoria met alle kampioenskansen van Waag 2-6. dien. Allerminst mag daaruit de conclusie Geysers blijven te huur Het komt b. en w. niet juist voor de uitgiften van huurgeysers te sta ken. De praktijk wijst n.l. uit dat nog een grote behoefte aan 't huursysteem bestaat. Hier komt bij dat de winst wordt gemaakt op de verkoop van gas, hetgeen mede in de overweging dient te worden betrokken. Uit ervaring is bekend dat door plaatsing van een gasgeyser het gasverbruik toeneemt met plm. 50 pet. Bovendien is het uit sociaal oogpunt van belang de moge lijkheid tol verhuur van geysers open le houden. Wal het waterbedrijf be treft: Momenteel wordt een studie ge maakt om te komen tot een nieuw Ontzouting Binnenkort, zo zeggen b. en w. zal met het gemeentebestuur van Leiden het overleg worden geopend omtrent een herziening van de elektriciteits tarieven, waarover momenteel nog ambtelijk vooroverleg plaats heeft. Op ait moment is het b. en w. nog niet mogelijk hierover nadere mededelingen te doen. De werkplaatsen Zeer veel leden hebben met verwon dering kennis genomen van het feit dat de werkplaatsen elkaar beconcur-' reren. Dit verzwakt hun onderhande lingspositie tegenover opdrachtgevers in belangrijke mate. Een lid zou gaarne vernemen of b. en w. de nieuwe werk plaats als deze klaar is nu zien als een ramp of als een zegen. In de nota van aanbieding kan men lezen, althans kan men tot de conclusie ko men dat b. en w. het als een ramp zien. Hoe verklaren b. en w. deze tegenstelling? Een lid zou gaarne ver nemen of er een wachtlijst is van per sonen en hoeveel, die zich voor werk op die werkplaats hebben aangemeld, doch die wegens ruimtegebrek nog ties in de afgelopen winter, wel in het getrokken worden dat de directie der voordeel van PTT zal uitdraaien. De bedrijven niet met deze bedrijv J stand is nu als volgt: l Hobaho 1 1646 zijn meegegroeid. De enige verant- j niet konden worden geplaatst. Zouden punten; 2 Van zanten 1643;^3 Elka 1621; Woorde gevolgtrekking is. dat de over- er geen passende werkzaamheden te t Aeó? J?*^id,erjl6"b' »anS van produktie- naar distributie- vinden zijn voor thuis-zittende inva- 6 PTT 1594, 7 Hobaho 2 159o; 8 Ge- bedrijf een geschikt moment is om liden? Het werk zal de mensen vol- meente 1551 punten. Allen 12 partijen j grondig aandacht te geven aan orga- j doening geven en daarnaast zal een geapeeld. j nisatorisehe vraagstukken.(ook kleine) bijverdienste welkom zijn. Er is een wachtlijst, zo zeggen b. en w., waarop de namen van 12 per sonen voorkomen die wegens ruimte gebrek nog niet kunnen worden ge plaatst. Het laat zich aanzien dat het aantal tot aan het moment van inge bruikneming van de nieuwe werk plaats nog zal stijgen. Met het ver schaffen van thuiswerk aan zittende invaliden zou een terrein worden be treden, dat niet zonder voetangels of klemmen ligt. De thuisarbeid is nogal een omstreden sector, waarbij mis bruik veelal niet is uitgesloten en die daarom sociaal niet aanvaardbaar wordt geacht. Dit probleem vergt dan noodzaak wordt. Men stelt er prijs op te vernemen of dit een soort zieken huis wordt. Wat voor medische staf wordt daar voor aangetrokken? Een ander lid stelt er prijs op te vernemen of het aantal bejaardentehuizen voor de toekomst voldoende is. Op dit moment is het onmogelijk zo zeggen b. en w„ of het aantal be jaardentehuizen voldoende is. Er zijn geen plannen hier in voorbereiding. Wel is het b. en w. bekend dat van kerkelijke zijde aan de stichting van een verpleegcentrum aandacht wordt geschonken. Een dringende noodzaak tot het bouwen van woningen voor bejaarden achten b. en w. momenteel niet aanwezig, al zien zij de wense lijkheid hiervan wel in. Dit neemt niet weg dat zij aan de bouw van ten be hoeve van voor invalide aangepaste woningen voor zover de behoefte daar aan zich openbaart, eveneens gaarne aandacht zullen besteden. Woningbouw Voor het bestemmingsplan voor de gronden in Molenblok-Zuid heeft de stedebouwkundige reeds een voorlopig schetsplan ontworpen. Per 1 jan. 1.1. beliepen de aantallen woningzoeken den totaal 712 personen. De van de familie Van der Marei aangekochte gronden in Cleijn Duin zijn door de fa. Schipper nog niet ontruimd. B. en w. overleggen met de firma S. om tot een spoedig einde te geraken. Wat is de oorzaak van de terugloop in 1966 in uitvoering genomen woningen? Een lid dringt er met klem op aan de gronden Molenblok-Zuid en de Schut- terwei (aan de Noordwijkerweg) tijdig aan te kopen en bouwrijp te maken. In welke richting denken b. en w. een oplossing te zoeken voor het tracé van de verlengde Laan van Nieuw- Zuid door de Zanderij Westerbaan, nu de Kroon de geplande weg niet heeft goedgekeurd? Een nieuw plan voor die van de Zanderij voor een andere weg zal de raad Spoedig bereiken. Onderhoud van straten In het uitbreidingsplan Hoornespol- voor momenteel niet voldoende kracht en apparatuur ter beschikking Enige leden zullen gaarne verne men wanneer de reorganisatie van de secretarie zal worden doorgevoerd en welk effect b. en w. daarvan verwach ten. Hoe groot zijn de kosten van dit onderzoek? Verschillende leden stel len de vraag aan b. en w. of het nut van de Bescherming Bevolking in redelijke verhouding staat tot de kosten. Ant woord: de B.B.-organisatie moet er zijn krachtens wettelijke voorschrif ten. Pe kosten zijn verplichte uitgaven. Luchtverontreiniging Een lid vraagt inlichtingen omtrent de mate van luchtverontreiniging in Katwijk. Wordt er voldoende aandacht aan geschonken? De vragensteller wijst met name op de luchtverontreiniging door de Chemische Industrie N.V. Syn these en de grasdrogerij van de heer Oostdam. Antwoord: de mate van luchtverontreiniging in Katwijk is niet ongunstig. Nauwlettend wordt hier aandacht aan geschonken. BEJAARDENHUIZEN VOLDOENDE grotingen voor het dienstjaar 1967 e.i Over de bejaardenzorg werd in de j de memorie van antwoord van b. en commissie veel gesproken. B. en w. j w. Hiermede zijn de scherpste punten stellen dat het stichten van een ver-1 voor de raad van woensdag- en don- pleegcentrum voor bejaarden en chro- derdagmiddag en -avond reeds afge- msch zieken een steeds dringender slepen. afzonderlijke aanpak waar- der is voorzien in de aanleg van tweetal voetpaden als verbinding tus sen de Reij gersberglaan en de Kanaal dijk. De aanleg van deze beide paden zal tegelijkertijd met de afwerking van de Reijgersberglaan ten hand worden genomen nadat de werkzaamheden aan de woningen aldaar zijn beëindigd. Komt de Korenmolen „De Gerech tigheid" weer in exploitatie? Inzake de restauratie van de molen kunnen b. en w. mededelen dat verwacht mag worden daf het college op korte ter mijn met voorstellen komt. Omtrent de verdere bestemming is nog niets bekend. In het uitbreidingsplan „Cleijn Duin" is langs de Koningin Juliana laan, hoek Zeeweg, een strook grond gereserveerd ten behoeve van open bare voorzieningen. B. en w. denken op deze plaats bij de te stichten de pendance van het Christelijk Lyceum een sporthal te plaatsen. Over het tijdstip, waarop met de bouw een aan vang kan worden gemaakt is momen teel niets le zeggen. Zoals bij zovele andere objecten speelt ook hier het financieringsbeleid een belangrijke rol. De prioriteit van deze bouw is aan- j gegeven in de verstrekte investerin- j genlijst. I En hiermede is het belangrijkste j vermeld uit het algemeen verslag van j de raad inzake het onderzoek der be-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3