Tieners jouwden Beatles uit Bittere humor van Marco Ferreri en de Spanjaard Luis Garcia Barlanga Goal9 beleeft 2 maart Nederlandse première Hysterische menigte brak theater af de leidse courant MAANDAG 20 FEBRUARI 1967 Tijdelijk VORST of geen VORST DE BILT. Ten westen van Schotland ligt een diepe depressie, die zich heel langzaam naar het oosten verplaatst. Rond deze- depressie trokken de afgelopen 24 uur randstoringen, die regen en buien brachten, waarvan sommige gepaard gingen met onweer. Inmiddels is een nieuwe k.n.m.l. deelt mede: regen storing in het zeegebied ten zuidwesten van Ierland aange komen. Deze storing zal over Engeland naar het zuidelijk deel van de Noordzee trekken en vandaar verder naar het oosten. De fronten van deze depressie zullen voornamelijk in de nacht en ochtend regen brengen. In de loop van de dag stroomt aan de achterzijde met westelijke winden wat koelere lucht binnen, waarin opklaringen zullen voorkomen. Weer in Nederland Zuld-Llmburg regenbul 10 Weer in Europa motrefen Amsterdam Brussel h.bew. 17 Vierde Utrechtse filmweek Vier facetten der erotiek in „De huwelijksmars" (Van onze filmredactie) Utrecht. Marco Ferreri staat be kend om de zwarte humor, die In al zijn films in hoge mate aanwezig Is. Z|jn ..Huwelijksbed". ,,De aapvrouw" en de in Spanje vervaardigde film „Het wagen tje" konden slechts een wrange glimlach oproepen. In „Mareia nunziale" is Fer reri veel milder, al blyven z\Jn grapjes een vrij bittere ondertoon voeren. „Mar eia nunziale" (Huwelijksmars) bestaat uit vier sketches, die alle de erotiek tot onderwerp hebben en alle wederom ge situeerd zijn rond de Italiaanse acteur maakt een der gasten de gastvrouwe met Ugo Tognazzl, die zo heerlijk schofterige, maar soms aandoenlijke „goede veertiger" op het doek kan zet ten. Het begint allemaal vrij rustig met de vermakelijke paring van twee ras tekkels, een evenement waar de ver tederde „pleegouders" zich veel drukker over maken, dan de honden zelf. De tweede sketch „De echtelijke plicht" laat ons Tognazzi zien als de man, die door zijn echtgenote wordt afgewezen omdat hij de liefde niet goed voorbereid. Als hij met veel lieve woordjes tenslotte zijn doel schijnt te bereikenvalt hij in slaap. „Het gezonde echtpaar" is een vlijmscherpe satire op een viertal Amerikaanse echtparen, dat discussie avondjes organiseert met eikaars seksuele problemen als onderwerp. Ter wijl de anderen druk theoretiseren, Tlgo Tognazzi en Shirley Ann Field in de tweede episode van jrDe huwelijksmars". beurso verzicht Beursstemming viel mee AMSTERDAM, maandag. De stem. ming voor de meeste internationale waarden is vanmorgen zeker niet tegen gevallen. Wall Street sloot vrijdag iets lager, terwijl de Nederlandse fondsen er terrein moesten prijsgeven. Hiervan trok men zich in Amsterdam weinig aan. De benoeming van prof. Zijlstra tot informateur heeft de beur« optimis tisch gestemd. Het publiek was met kooporders in, de markt, terwijl ook de beroepshandel een kansje waagde door wat stukken op te nemen. Dit gold vooral voor Unilever, Kon. Olie en AKU. Unilever liep op van 99.90 tot 101, tegen een voorgaande slotprijs van 98.90. Kon. Olie verbeterde, door Amerikaanse vraag, tot 129.30 (128). AKU ging om. hoog van 53.10 tot 53.60 (52.80). Philips «telde teleur met een opening op 84.10. doch kon zich henstellen tot 84.60 (85.10). De handel in al deze fondsen was kalm. Er was geen buitenlands aan bod hetgeen tot de betere tendentie bij droeg. Ook de Westduitse beurzen waren vanmorgen aan de vaste kant. In de scheepvaartsector was de stem. ming licht verdeeld. De cultures waren aan de vaste kant voor Amsterdam Rubber en HVA. De sta^tsfondsenmarkt zette de nieuwe beursweek in met een vaste stemming. Hier wordt nog steeds rekening gehouden met een spoedige verlaging van het Nederlandse disconto. Van de lokale waarden werd Zwanen- berg-Organon hoger geadviseerd. Dit op het dlvldendvooretel van 3.80 per aan deel van 20.-, tegen het vorig jaar 3.50. Naast dit contante dividend wordt ook nog 10 pet. in agio-aandelen voorgesteld. Op de incourante markt werden Amsterdamse Chin ine en Neder, landse Kinine hoger geadviseerd terwijl ook de Bandoengse Kinine beter in de markt lag met een vijftig punten hogere biedkoers op 1380. Fascinerende film over w.k. voetbal '66 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAO De film „Goal" (in kleuren en grootbeeld), die in het bui tenland al grote aandacht heeft ge trokken, komt thans ook ln Nederland in de circulatie. Deze film over de we reldkampioenschappen voetbal 1966 in Engeland, beleeft op 2 maart ln het RAI-congrescentrum te Amsterdam zïjn première en gaat daarna Nederland rond, op 35 mm voorzover de voorstel lingen in theaters worden gegeven, op 16 mm als andere zalen worden ge bruikt, maar steeds In grootbeeld. Leo Horn spreekt een inleidend woord en geeft commentaren. De film wordt uitgebracht door Henk Brusse Productions uit Enschede onder auspiciën van Televizler. „Goal" is een fascinerende film, zo hebben wij reeds kunnen vaststellen. Hij geeft spelmo menten uit tal van belangrijke wed strijden, toont fantastische staaltjes voetbalkunst o.m. door close-ups van „voetenwerk", laat de soms verbeten gezichten en unfaire handelingen van spelers onbarmhartig zien, geeft de on dragelijke spanning en sfeer van een wedstrijd in kort bestek uitstekend weer en demonstreert ook de emoties van een nauwelijks ln te tomen publiek, dat nagels bijt, op toeters blaast, met vlag gen zwaait en, zich letterlijk de haren uitrukt. Men heeft echter het gevoel, aanwezig te zijn op Wembley en al die andere terreinen, waar zoals de commenta tor zegt het vpetbal van het nega tivisme (dat is het voorkomen van doelpunten) zich afspeelde en waar men het publiek dan ook in spreekkoren „We want goals" hoort roepen. 'Men krijgt incidenten te zien, onder meer ln de wedstrijd EngelandArgentinië met scheidsrechter Kreitlein, men ziet Euse- blo dribbelen en hullen om de tegen slag, men ziet vooral de sensationele finale en het sterk omstreden Engelse doelpunt daarin. Doordat op geraffineerde wijze met geluid ls gewerkt en een zeer knappe montage werd bereikt, is „Goal" niet alleen een instructieve film voor voet ballers maar evenzeer een speelfilm thriller bijna voor degenen, die slechts oppervlakkig ln voetbal geïnte rneerd zijn. De film wordt ln de Haagse Dieren tuin vertoond van 17 t/m 29 maart, ln de Leidse Schouwburg op 1 en 2 april en in Delft (Doelen) 3, 4 en 5 april Picnic met het gezin van de beul. Derde van links Nino Manfredi, uiterst rechts wijlen José Isbert. Uit Berlauga's film ,J2l verdugo". succes het hof in de keuken. De vierde episode, spelend in het jaar 1984 is het minst geslaagd. In dat jaar bezit iedere man of vrouw een pop van de andere seksuele om ermee te spelen. Ontrouw en jaloezie bestaan niet meertotdat er een nieuw model „op de markt" komt, waardoor iedereen ontevreden is met zijn verouderde partner. Een brokjes science fiction gebaseerd op een goed idee, dat echter onder Ferreri's regie niet geheel uit de verf komt. Minder sprankelend, maar eveneens vol bittere humor is de Spaanse film „El Verdugo" (De beul) van Luis Garcia Berlanga naar een scenario van Rafael Azcona, schrijver van „Het wagentje" en enkele Ferrerifilm6. Om aan een huis te komen stemt een doodgraver, die geen vlieg kwaad kan doen, erin toe om het ambt van beul (met dienstwoning) te gaan uitoefenen. De meeste ter dood veroordeelden krij gen toch immers gratie. Maar o Vvee, als de gratie eens een keer uitblijft. Ver oordeelde en beul moeten beiden letterlijk met knikkende knieën naar de plaats van de terechtstelling worden gesleurd. De Italiaan Nino Manfredi en de on langs overleden Jose Isbert maken .dit grimmige blijspel door hun smetteloze vertolkingen nog tot een genoegelijk kijkspel, maar het is op het randje. Ber langa voelde zich beter thuis bij een „Welkom mr. Marshal" en een „Cala- buig". „El Verdugo" was meer een kolf je naar Marco Ferreri's hand geweest. Beide films werden in het kader van de Utrechtse filmweek vertoond. Het ls te hopen, dat het daar niet bij blijft. Ze verdienen een groter publiek. Ferreri's „Marcia nunziale" zeker. I ANTENNE Protest tegen Willem Duys' laatste „Vuist" AMERSFOORT, (A.N.P.). De lande lijke werkgroep „Dierenvriendenjourna listen" heelt tijdens de zaterdag in Amersfoort gehouden vergadering een telegram aan de AVRO gezonden, waar in met klem geprotesteerd wordt tegen de onware voorstelling van zaken van de jaeht op zeebonden ln Canada ln de televisieuitzending „Voor de vuist weg" van vrijdag. Gezegd wordt dat Willem Duys het al te bont maakte, door alleen een bont- handelaar naar zijn mening te vragen. Men vraagt Bols ook niet naar de posi tieve waarde van de geheelonthouding, aldus de dierenvriendenjournalisten. Zij wijzen er verder op dat dr. Elizabeth Simpson, wetenschappelijk medewerkster van de faculteit van de diergeneeskunde van de universiteit van Cambridge, ln 1966 op uitnodiging van de Canadese regering het jachtgebied heeft bezocht en in haar rapport constateerde dat het levend villen van jonge zeehonden zeer beslist geen fabeltje is. De werkgroep zegt van oordeel te zijn dat voor een objectieve beoordeling de door dr. Simp son gemaakte foto's aan televisiekijkend Nederland niet mogen worden onthou- Berglas zfju leven te danken gehad aail een verstandig besluit van de VARA-lelding? We zullen het nooit weten; maar wat zaterdag in het Sche- venlngse Circustheater gebeurde gaf ons wèl te denken. Berglas deed een „trick" met mensen en stoelen. Die slaagde ver bluffend op een paar kleinigheden na. Als hij zijn trick met patronen en Berglas door had laten gaan. en er zou óók een kleinigheid gemankeerd hebben, dan stond «Uien Berglas vandaag op alle voorpagina's van de wereld. „Opus 13" was het aanzien tóch wel waard, ook al vonden we de presentatie ditmaal vrij rommelig. Beter dan vorige malen was de Van Kesterenshow. Er werd even goed gezongen, en de tussen teksten waren een stuk minder flauw. Verder was er in de normale program ma's weinig nieuws, wat niet wil zeggen dat we bijvoorbeeld niet geamuseerd werden met ..Ja zuster, nee zuster' waarin Leen Jongewaard weer kostelijk dubbelde of met de even kostelijke Mrs. Thuesda.v. Ook de verzorgde opvoering van Palen- blut, gisteravond bij de KRO. vraagt geen commentaar. Dat doen wèl twee extra's: de W.K.-schaatsenrijden dames uit Deventer en een ingelaste Brand punt-aflevering. Die W.K. natuurltik omdat landgenote Stien Kaiser op de hoogste plaats kwam, maar ook omdat weer bleek hoe goed de Nederlandse t.v. zo'n sportevenement aankan. Vergelij ken met Lahtl heeft geen zin maar zelfs de beeldrenortage uit Oslo werd hier rovaal geklopt: wij waren er veel dich terbij nu. Onvolprezen Brandpunt gaf weer heet- van-de-naald boeiende beelden (van Plet Kaart) uit Indonesë waar Soekamo de pers en in het bijzonder Aad v. d. Heuvel en Ed van Westerloo tewoord stond. De Brandpuntreporters hadden pittige vragen. Soekamo, hij leek hgel ontspannen en onbezorgd, had gevatte ontwijkingen: „Ben Je nou nog niet uit gevraagd. goddorie" en „Mijnheer Van den Heuvel, ik heb je doorr". Slechts aan het slot enige bezorgdheid: „Ben ik wel toonbaar zo?" vroeg de president, toen wijzend op zijn bretells. Voortreffe lijke t.v. maakt Brandpunt toch! T.v.-debat over Concert gebouworkest „Achter de muziek aan is de titel van een één dezer dagen te verschijnen vlugschrift van De Gids, waarin de actie van vijf jonge componisten, t.w. Louis Andriessen, Reibert de Leeuw, Misja Mengelberg, Peter Schat en Jan van Vlijmen voor een meer creatief programmabeleid van 't Concertgebouworkest uitvoerig wordt gedocumenteerd. Deze actie begon met een open brief van de vijf componisten aan 't bestuur van het Concertgebouworkest in maart 1966 en culmineerde in een onder auspiciën van het culturele maandblad „De Gids" gehouden openbaar debat over het gewraakte programmabeleid, op 14 december 1966 ln televisiestudio Bellevue ln Amsterdam. Op die avond kon de V.A.R.A.-televisie maar een gedeelte van de daar gehouden discussies uitzenden; mede door de gelijktijdige uitzending op Ned. I van de voetbalwedstrijd LiverpoolAjax werd deze uitzending slechts door een betrekkelijk gering aantal kijkers gevolgd. De kijkdichtheid bedroeg 0,5 procent. Niettemin werd dit debat en de daar geuite meningen in de Nederlandse pers uitvoerig becommentarieerd. Met het oog daarop en in verband met het te verschijnen vlugschrift heeft de V.A.R.A. besloten vanavond een heruitzending te geven van de belangrijkste gedeelten van dit openbaar debat. Vooral die gedeelten van de discussie die vóór en n& de televisie-uitzending vielen en waarin de controversiële meningen het meest markant werden geformuleerd, zullen in deze montage het zwaarste accent krijgen. Ned. H, 21.20 uur. Drie miljoen kijkers volgden Nat. Rijtest HILVERSUM. De In samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer en de K N.A.C. door de AVRO gepresen teerde tweede „Nationale RUtest" trok circa drie miljoen kijkers, dit betekent een kUkdlchtheld van 39%. Ten aanzien van de waardering werd ook een hoog cijfer bereikt. nL 7.9. De leef tijdsgroep van 15 tot en met 19 jaar en die van 65 jaar en ouder legden minder belangstelling voor de uitzending aan de dag dan de' groep kijkers tussen de 20 en 65 Jaar. De reden ligt voor de hand: in deze laatste categorie bevindt zich het grootste aantal rijbewijsbezitters, zodat er uiteraard ook veel meer sprake was van een directe betrokkenheid bij het programma. NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws in het kort CVK/IKOR/KRO/RKK 19.00 uur Kenmerk, wekelijkse actualiteitenrubriek NCRV 19.30 uur: De held. t.v.-serie NTS 20.00 uur: Journaal NORV 20.20 uur: Attentie, actualiteiten rubriek 20.45 uur: David Copperfield, t.v.- 21.35 uur: Arm en rijk (2) docu mentaire 20.0521.25 uur: Concert door het Radio Philharmonisch Orkest 22.00—22.30 uur: Stereo-concert door het Metropole Orkest 22.55—23.15 uur: China en ontwikke lingslanden, cursus 22.25 uur: De sopraan ïlle Strazz- Brinkman zingt N1TS 22.30 uur: Tweede Journaal 22.35 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.01 en 21.55 uuf) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort «ARA 20.05 uur: Coronation Street.' t.v - serie 20.55 uur: Achter het nieuws, ac tualiteitenrubriek 21.20 uur: Openbaar debat over programmabeleid van Concertgebouworkest NTS 22.20 uur: Tweede journaal HILVERSUM II NCRV 19.50—20.30 uur: Stereo-concert door het Promenade Orkest 20.30—21.15 uur: De poëzie in meetkun de en algebra, hoor- 23 00—23.55 uur: Serenade, muziekpro gramma 22.15 uur: Pauze TELEAC 22.30 uur: Automatisering (8) 23.00 uur: Sluiting T.V. morgen NEDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur: Beeldverhaal van d* kerk (2) 10.45 uur: Walter and Connie, Engelse le6 11.10 uur: We gaan op reis (2) 11.35 uur Maatschappelijke oriëntatie TEiLEAC 12.00 uur: De detaillist als onder- RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 20.00. 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30. 12.30. 19.00, 22.30, 23.55 Radioprogramma moderne muziek; 21.25 Talmoed-Tora, het leren (II): De Joodse denkwijze, geïllustreerd aan de houding ten opzichte van de geboor teregeling; 22.00 Metropole-orkest (opn.): amusementsmuziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Ac tualiteiten; 22.55 China en Ontwikkelings landen, lezing; 23.15 Lichte grammofoon- muziek; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (293 m) NCRV: 18.00 Licht jrgelspel; 18.20 Uitzending van de Christelijk menade orkest: operamuziek; 20.30 De poëzie in meetkunde en algebra, hoorpel; 21.15 Avondoverdenking boeken, schrijvers en toneel; 23.00 Lichte grammofoonmuzlek: VERONICA (192 m): Jukebox (verzoekjes), 19.00 Rolllng-Stonesshow, 19.15 Joost rna^ 't weten, 20.00 Gram. muziek (o.a. Indonesian Teenagercorner, 21.00 Rock, beat and boogie, 21.30 Rhythm and blues hop, 22.30—1.00 Gram. BRUSSEL (Ned.) (324 m) 18.00 Nws; 18.03 Uitzending voor de soldaten; 18.28 Paarden sportuitslagen; 18.30 Protestantse godsdien stige uitzending; 18.45 Sportrubrlek; 18.52 Taalwenken; 1(1.55 Gevarieerd, grammofoon- platenprogramrjjjg- radiokroniek ei Volksliederen; Opera- en Casinoconcert; 21.57 Grammofoon plaat; 22.00-22.15 Nieuws en berichten. DINSDAG: HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nws 9 Ochtendgymnastiek; foonmuziek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.10 Actualiteiten; 8.15 Lichte grammofoonmuzlek (8.30-8.35 De groenteman); lededelingen t.b.v. land- e bouw; 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw; 12.40 Lichte orkest muziek; 13.00 Nieuws; 13.10 Journaal en beursberichten: 13.30 't Muzikantenuur; I klassieke koormuziek; II planorecital: klas sieke muziek; III harprecital: moderne mu ziek. VPRO: 14.40 Schoolradio. AVRO: 15.00 Voor de vrouw; 15.40 Stereo: Limburgs Saxo foonkwartet: moderne en klassieke muziek; 16.00 Nieuws; 16.02 Bariton en plano (gr): moderne liederen; 16.15 Voor de Jeugd; 17.15 New York calling; 17.20 Lichte grammofoon- HILVERSUM II (208 m) KRO; 7.00 Nws; 7.10 Meditatie; 7.15 Lichte grammofoonmu zlek; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de hulsvrouw; (9.25—9.30 conciliepostbus); 10.00 aubade; ope ramuziek (gr); 11.00 Voor de zieken; 12.00 Stereo: Musette-orkest en zangsoliste: 12.18 Marktberichten voor schippers; 12. landbouwers; 12.27 Mededelingen t en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actualitel ten; 12.50 Draalen maar: lichte grammofoon lichte ensemble; 15.00 Pizzicato: een programma vol muziek en wetenswaardig heden: 17.00 Overheidsvoorlichting: De ma rine ln de Nederlandse Antillen, deel II Presentatie; Raymundo Debrot; 17.10 Voor de jeugd. 10.02 Lichte Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten. 12.05 Muzikaal VARA-Varia: 13.00 Nie Actualiteiten; 13.05 Gast-vrlj; Nieuws; 14.02 15.02 Actualiteiter muziek; 16.00 Nieuws: 1 Verzoekplatenprograr VERONICA (192 I 17.02 Actualiteiten; 17.05—18.0( •bericht, mede- jen en SOS-berichten voor schippers; Grammofoonplatei 12.55 Overzicht Tafelmuziek; 14.00 Nieuws: 14.03 Schoolradio: 15.30 Lichte muziek en zang; 16.00 Nieuws en beursberichten; 16.09 Lichte muziek: 16.30 Programma voor oudere 17.45 Koperensemble uit Brugge. LONDEN. (AJM. Ruim dui zend hysterische tiener» heb ben gisteravond twee van de Beatles uitgejoeld en gepro beerd een Londens theater af te breken tijdens een concert waar de Amerikaan Chuok Berry optrad. Politieversterkingen wisten te verhinderen dat het „Saville- theater", dat eigendom is van Brian Epstein, werd afgebro ken. Bij aankomst van de poli tie hadden de toeschouwers reed* stoelen en verllohtlog vernield en gordijnen afgerukt Epstein bevond zich met de twee Beatles. John Lennon en Rlngo Starr, in een particu liere loge. Zij werden uitge joeld door de menigte. De moeilijkheden waren ont staan nadat enige jeugdige heethoofden halverwege het optreden van Berry op 't toneel aldus een van de toeschouwers „Zij begonnen de boel af te breken". John en Ringo bliezen op het hoogtepunt van het tumult de aftocht, maar Epstein bleef en probeerde de menigte tot kalm te te brengen. In plaats daar van begonnen de tienei's een spreekkoor aan te heffen het toneel afgewerkt wellicht niets gebeurd zijn als Iemand maar niet op het Idee gekomen was de opwinding tot bedaren te brengen door het brandscherm te laten zakken. „Iedereen werd tosti wild", i. Zij werden willen ons geld terug". Zij scheurden levensgrote affiches van Berry van het theater. Twee van de luidruchtigste jongelui werden door de politie gearresteerd. De schade aan het theater wordt op duizenden guldens geraamd Epstein was nog kwader op zijn eigen personeel dan op de toe schouwers. „Het was stom om op die manier een eind aan de voorstelling te maken. Ik zal een onderzoek instellen en de schuldige zal de gevolgen moe ten dragen. De jongens waren verschrikkelijk teleurgesteld" Het was niet de eerste maal dat Berry meemaakte hoe wild zijn Engelse fans zijn. Drie jaar geleden eindigden een van zijn concerten ln de Londense Hammersmith wijk op dezelf de wijze. Ei- was toen nauwe lijks minder tumult dan gister- Shirley nu op eigen benen AMFSTERDAM, (A.N-P.). Het Neder landse zangeresje Shirley Zwerus, dat haar snelle carrière ln de muziekwereld te danken beeft aan de man die haar heeft ontdekt en jarenlang aan haar vorming heeft gewerkt, gaat «P eigen benen staan. Zij heeft het contract met haar manager. Frans van Klingeren. directeur van het theaterbureau „Anova", per 1 maart a s. opgezegd. In juli 1963 ontdekte de heer Van Klin geren het toen 16-jarige uit Haarlem afkomstig^- meisje in de Carrouselbar aan het Thorbeckeplein te Amsterdam, waar zij optrad. Onder zijn leiding maakt Shirley een bliksemcarrière en ging dikwijls op tournee o.m. naar Polen, Duitsland. Zwitserland en België. De directeur van het theaterbureau ver telde zaterdag, dat voortdurend verschil van inzicht inzake het te voeren beleid, zowel in artistiek als in zakelijk opzicht, de aanleiding is geweest om het contract niet te verlengen. Shirley gaf als haar commentaar: „Ik ben mezelf en mij manager ontgroeid- Ik heb er geen zin meer in hits te blij ven zingen. Ik zal mij nu helemaal gaan wijden aan rhythm and blues, gecombi neerd met jazz. Ik ga nu eigen gemaakte liedjes zingen". Binnenkort zal Shirley een tournee maken door Rusland en eventueel Engeland en Amerika. Brazilië en de ont wikkelingshulp Kees van Langeraad en cameraman F. Kalman Gall vervaardigden de twee reportages over ontwikkelingshulp ln Brazilië en Colombia, die de NCRV resp. vanavond en vrijdagavond 24 februari (21.10 uur) via Nederland I uitzendt. De reportages zUn het tweede en derde deel uit het documentaire blokprogramma „Arm en r|jk". In de reportage over Brazilië een land. waarin grote welstand en schrijnende armoede naast elkaar blijven bestaan maakt men kennis met instanties mensen, onder wie de bekende aartsbis schop Dom Heldor Camara, die zich inspannen voor de ontwikkeling van het noodlijdende noordoostelijk deel vai Dat het aandeel van Nederland in de internationale ontwikkelingshulp niet slechts bestaat uit kennis en geld, doch eveneens uit de inzet en toewijding jonge mensen, toont de reportage over Colombia. Van Langeraad en Kalman G&ll waren enige weken temidden van een groep jonge mannen en vrouwen, die enkele maanden geleden door de „Stichting Nederlandse Vrijwilligers" werd uitgezonden naar twee projecten in Colombia. Ned. I (21.35 uur). Jan de Vries' hoog genoteerd op t.v.-festival MONTE CARLO, (K N P.). De inzeil dingen van de KRO-t.v. hebben op het 10de UNDA-t v.-festival In Monte Carlo groot succes geoogst. „Jan de Vries' onvermüdelUk avontuur aan de Ama zone". door het team Zonneveld-Truv- man in 1965 opgenomen in Brazilië en ter gelegenheid van Wereldmissiedag 22 oktober 1966 uitgezonden, wordt door de deelnemers samen met de Italiaanse in zending „Paus Joannes" als hoogtepunt onder de 49 inzendingen uit de gehele wereld gerekend. De KRO-t.v.-reportage „Er is geen weg terug" over de dialoog tussen christen dom en marxisme in Oost-Europa, geniet ook grote belangstelling van de deelne mers. Verschillende landen willen deze reportage aankopen. Oo khet eerste deel van de katechetlsche KRO-serie „Chris tus voor alleman" werd zeer gewaar- Van de gehoopte onderlinge gesprekken over wat de katholieken in hun t.v- programma's aan de orde moeten stel len een van de doeleinden van het UNDA-congres is. vanwege de vele ontvangsten en zittingen, nog niet veel terecht gekomen. De beste inzending onder de 49 wordt gehonoreerd met de Zilveren Duif. «At»

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2