B. EN W. VAN OEGSTGEEST WILLEN BEZWAAR AANTEKENEN Bruno Maderna gaf aan Rotterdams Philharmonisch Orkest (te) vrije teugel MINDERHEID (WETH. VAN DER VOET) TEGEN BEROEP Vakantieregeling 1967 Leidse raadsagenda REIKWIJDTE VAN KLANK MOEILIJK TE VERGROTEN RECONSTRUCTIE RIJNZICHT- EN RIJNSBURGERWEG TE OEGSTGEEST Scholenbouw te Oegstgeest Initiatief tot oprichting Vereniging Algemene Bejaardenzorg Leiderdorp W ESI FRIESE FLORA in teken van Hollands Glorie VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 Ontgrondingsvergunning Voorhof polder voor landwinning DE LEIDSE COURANT Recreatiegebied mag niet verloren gaan Door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is aan de heer J. H. Menten te Warmond uit hoofde, van de verordening op ontgrondingen Zuid Holland onthef fing verleend tot het water vergraven 'an een gedeelte van de Voorhofpolder ander Oegstgeest en het verdiepen van Ren bestaande plas in de Klinkenberger- oolder, ten behoeve van het winnen van B. en w. van Oegstgeest hebben ge meend, voornamelijk ten aanzien van de plannen in de Voorhofpolder, daartegen bezwaar te moeten maken omdat het be trokken gebied is gelegen in het Uit breidingsplan in hoofdzaak 1960, welk plan door G. S. gedeeltelijk werd goed gekeurd. Een van de bezwaren betrc de door de raad geopperde mogelijkheid, dat in de Voorhofpolder kassen gebouwd zouden kunnen worden. In het besluit van G. S. werd-bepaald, dat bouw slechts zou strook van het noordelijk gedeelte deze polder. In hoger beroep werd door de Kroon bepaald, dat aan het gehele gebied van de Voorhofpolder de agrari sche bestemming zonder kassenbouw diende te worden gegeven. Naar de ning van b. en w. mogen particuliere be langen van één ondernemer geen aanlei ding zijn een ontgrondingsvergunning te verlenen, waardoor agrarische belang worden getroffen en gehandeld wordt in strijd met het uitbreidingsplan, het college wil derhalve in beroep gaan. Afwijkend standpunt De minderheid van b. en w., i.e. heer H. v.d. Voet, wethouder van Open bare Werken en Sportzaken, is echter van oordeel dat niet in beroep moet wor den gegaan. De wethouder grondt zijn af wijzing op het motief dat door G.S. deze gronden tot recreatiegebied zijn be stemd. De heer v.d. Voet gelooft niet meer in de agrarische belangrijkheid van het gebied en de agrarische belangen van bij het land betrokkenen niet zwaar die nen te worden genomen. Een door de Heidemij overgelegd ontwerp van een recreatieplan vindt de heer v.d. Voet zeer attractief en kan aan vele mensen gelegenheid tot ontspanning bieden. Dit recreatiegebied zal in de directe nabij heid van wooncentra worden gebracht en ter plaatse zullen huizen en steenmas sa's worden geweerd. En voor de rea lisatie van dit plan moet de heer Menten kunnen beschikken over eigendommen der gemeente in de Voorhofpolder en in principe ware te besluiten onder nader overeen te komen voorwaarden tot ver koop over te gaan. (De grond is n.l. ei gendom van de gemeente Oegstgeest). Ten slotte wijst de wethouder op de prijsverlagende werking op de grond prijs tengevolge van aankoop van zand uit de zandputten. 300.000 m3 zand voor De "Klinken bergput" in de Klinkenbergpolder onder Sassen- lieim waarvoor G.S. een uitdie pingsvergunning hebben verleend ten behoeve van de zandwinning. Deze vergunning behelst gelijktij dig een ontgronding in de Voor hofpolder, waartegen b. en w. van Oegstgeest bezwaar willen maken. de Morsebelpolder b.v. zal de totale kosten van bouwrijpmaken zeker met plm. zes ton verlagen. Nog afgezien het algemeen belang om Rijk, provincie en Leiden aan zand te helpen voor zo laag mogelijke prijs. Resumerend is de heer v.d. Voet dus van mening dat het voorstel var meerderheid van het college beroep te tekenen tegen het besluit van moet worden verworpen. Het woord is dus aan de raad. De Leidse Middenstandscentrale deelt mee dat het de bedoeling is, dat de va- cantieregeling 1967 door de verschillen de branches wordt geregeld overeen komstig die van 1966. Dit jaar wordt Koninginnedag gevierd op maandag 1 mei. Diverse (grote) be drijven zullen die gehele dag gesloten Op de Nationale Feestdag, vrijdag 5 mei, wordt dit jaar voor de jeugd eeD speurtocht georganiseerd. Voor dinsdag 3 October mogen we de gebruikelijke gang van zaken bekend veronderstellen. Burgemeester van Wassenaar weigerde vergunning voor F.v.d.A.-karavaan Het raadslid, de heer D. Bloemen dal (PvdA) heeft b. en w. van Was senaar schriftelijk vragen gesteld over het weigeren van een vergunning aan het bestuur van de Partij van de Ar beid tot bet maken van geluidspropa- ganda in de gemeente. Het raadslid heeft uit persberichten vernomen dat wel eens ontheffing van het desbe treffende verbod in de Politieveror dening wordt verleend, maar alleen voor algemene liefdadige doeleinden en dan nop met uitzondering van de villawijken. De heer Bloemendal acht het. in aanmerking nemende de betekenis van politieke partijen voor de Nederlandse democratie, van belang, dat ook po litieke partijen in de verkiezingstijd geluidspropaganda kunnen voeren. Hij vraagt b. en w. aan de raad voor te stellen de politieverordening op dit punt te wijzigen. De gemeenteraad maandag 27 februari a.s. des middags om 2 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda o.a.: benoeming van een ambtenaar van de burgelijke stand; Voorstel inzake de organisatie van het openbaar voortgezet onderwijs; voorstel inzake de stichting van een gereformeer de school voor gewooü lager onderwijs aan de Storm Buysingstraat, toe te voe gen aan de tweede serie volgens het sys teem HB-80 te bouwen scholen; voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van spel materiaal (tweede gedeelte) ten behoe ve van openbare en bijzondere lagere scholen en gemeentelijke vhmo-scholen, voor gebruik op de sportvelden; voor stel inzake het vaststellen van de bedra gen, bedoeld in art. 55ter eerste lid der Lager-onderwijswet 1920, met betrek king tot het openbaar gewoon, voortge zet gewoon en uitgebreid lager onder wijs over het jaar 1965; voorstel inzake het voorlopig vaststellen van de exploi tatiekosten van het openbaar kleuter onderwijs over 1965 en de voorlopige vaststelling van deze kosten over het vijfjarig tijdvak 1961 tot en met 1965; voorstel inzake het vaststellen van de vergoeding in de exploitatiekosten over het jaar 1965, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs aanspraak hebben; voorstel in zake verhoging van het bedrag per leerling voor het openbaar buitengewoon lager oriderwijs aan zwakzinnige kinde- het jaar 1965; voorstel inzake het voorlopig vaststellen van de bedra- fcet jaar 1965, bedoeld in arti kel 33, lid 1, van het Besluit buitenge- lager onderwijs 1949, voor de open bare scholen voor buitengewoon lager onderwijs; voorstel inzake het vaststel len van de vergoedingen in de exploi tatiekosten, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon la ger onderwijs over het Jaar 1965 aan spraak hebben: voorstel inzake het ver lenen van een voorschot op de extra vergoeding, bedoeld in artikel 73, lid 3, van de Kleuteronderwijswet, over het vijfjarig tijdvak 1961 tot en met 1965; voorstel inzake het vaststellen van het bedrag, dat per leerling voor de open bare scholen, onderscheidelijk voor ge woon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs in het Jaar 1967 be schikbaar wordt gesteld; voorstel inzake •lenen van voorschotten' op de exploitatievergoeding aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs voor het jaar 1967voorstel in zake het vaststellen van de bedragen, die per leerling van de openbare scho- oor buitengewoon lager onderwijs het jaar 1967 beschikbaar worden gesteld; voorstel inzake het vaststellen de bedragen, die per leerling voor de bijzondere scholen voor buitengewoon j lager onderwijs aan slechthorende en spraakgebrekkige kinderen en aan woon- (enkampkinderen voor het jaar 1967 Leiden komt op tiële uitbreidingsplan "Leiden-De Waard 1962"; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de uitbetaling van schadeloosstellingen en bijkomende kosten in verband met de onteigening- van de percelen Morssingel 2, 5 en 9; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de uitbetaling vaü scha deloosstellingen en bijkomende kosten in verband met de onteigening van de per celen Emmastraat la/lb en Oostdwars- gracht 15/15a; voorstel inzake ver huur van het terrein, gelegen tussen de 4e Binnenvestgracht en de le Gorter straat, voor de plaatsing van een tijde lijk postkantoor, aan het Staatsbedrijf van de PTT; voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden voor de aanleg van een wijkpark in het zuidwes telijk stadsdeel; voorstel inzake het be schikbaar stellen van gelden voor het instellen van een woningonderzoek in het kader van de reconstructie van de binnenstad; voorstel tot het verlenen van bijdragen in het exploitatieverlies van onverkocht gebleven flats voor alleen staanden aan de Coöperatieve woonver- eniging voor alleenstaanden "Rijnland" g.a. over 1966 en 1967; voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 539.000,-; voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 2.200.000,—. Leiden bij nacht (of bij avond) ii bijzonder boeiend. „Zo", zult u nu mis- schien verbaasd zeggen. U had 't waar schijnlijk nooit opgemerkt. Maar het zijn juist de zeer kleine voorvallen, die 's avonds in een opvallend (duis ter) licht worden geplaatst. Gisteravond op de Zijlsingel streeks 23.00 uur: een surveillance auto van de politie schiet voorbij. Stopt even later. Eerste slachtoffer. Een fietser, die zich net te laat als voetganger vermomd achter de spaar- i struikjes verschool. Het mocht niet baten. Niettemin kon ze na een vaderlijke berisping doorlopen. Drie meter verder gekomen zagen we maar liefst drie fietsers, die hun toevlucht tot de berm of het trottoir namen, bij het bespeuren van de politie. Een werd er gevangen. Mocht ook doorlopen. Een paar seconden later werd een Solex-beryder de klos. Ook hij zat hal verwege het zadel en de grond in een poging om het hazepad te kiezen. Het geduld van de politie was op De Zijlsingel en omstreken is voor de stad Leiden een allesbehalve lich tend voorbeeld. Bij de Oosterkerk straat bijv. staan al jaren huizen te wachten op een radicale slopershand. Dat geeft de bewoners een aantal ver velende consequenties, zoals het ont breken van straatverlichting. In de Oosterkerkstraat zelf bijv. was er zeg ge en schrijven een lantaarn die het deed. Diepe duisternis in de straat, waar menig Leidenaar toch nog door komt. De krotten op de grachtjes, het braakliggende terrein, wat in de wan deling „De Waard" heet, de contouren van de speeltuin daar en de diepe duis ternis aldaar geeft je het gevoel dat het gevaar bij alle donkere hoekjes loert Een weinig geruststellend stuk je Leiden! Collectanten gevraagd De col lecte voor mindervaliden van alle ge zindten zal gehouden worden van 2C tot 25 febr. a.s. De beide organisaties hebben vergunning gekregen va en w. voor een huis aan huis collecte, en op zaterdag 25 febr. a.s. een straat collecte. De besturen van de gezamen lijke bonden vragen collectanten (tri ces) die hieraan willen medewerken, en kunnen zich melden aan de onder staande adressen: de heer Pannekoek, voorz., Lindestr. 24, Leiden, tel. 34834; de heer De Boer, secr., Verl. Nassau- straat 5, Leiden, tel. 21855; mevr. Creygthon, secretaresse, Wiardi Beckmansrtr. 29, Leiden, tel. 22917. Zaterdag 25 febr. zijn de besturen der beide organisaties aanwezig in „Gebouw Ons Centrum", Hooigracht 84, Leiden, van voormiddag 9 uui namiddag 6 uur,, waar de collectanten de bussen kunnen afhalen en in-leve- tot 6 uur. UNIVERSITAIRE EXAMENS Onder de directie van de Italiaanse componist-dirigent Bruno Maderna concerteerde gisteravond in de Stads gehoorzaal het Rotterdams Philharmo nisch Orkest voor de groene-kaarthou- ders van K O. Solist was de Brazili aanse pianist Jacques Klein in het twee de pianoconcert van Sergei Rachmani- now. Maderna zou Maderna niet zijn als het programma -over het geheel romantisch- niet een eigentijds geluid bevatte, ditmaal een Mexicaans werk van Carlos Chavez, waarop men nie zeer heeft zitten wachten maar toch opmerkelijk genoeg was om het in Leiden te introduceren. Maderna begon met de welbekende en nog steeds aange naam klinkende Aufforderung zum Tanz van Von Weber, in de instrumentatie van Berlioz, een wending in de geschie denis van de wals. Het werd een frisse vertolking, die een nog door Maderna versterkte charme meekreeg. Jacques Klein beschikt over alle virtuoze kwali teiten die een interpretator van Rach- maninows pianoconcert nodig heeft. Het concert werd door de componist in 1900 in enkele weken tijd geschreven, toen hij tijdelijk van zijn aangeboren zwaarmoe digheid en rusteloosheid was bevrijd door de medicus Dahl, die hem hypno tiseerde. Een soort roes-karakter daarom aan dit imposante en stemmings volle werk niet vreemd. r kand. Afrikaanse taal- i letterkunde K. F. Blois (Zeist), kand. wisk. en nat. R. J. Klinkenberg (Lei den), de heer W. van Kersbergen (Lei den), mej. D. A. Ruth Sommelsdijk) kand. a wisk en nat. de heer E. F. Roe- leveld (Amstelveen), kand. d' wisk. en natuurk. de heer W. M. de Jong (Lei den), kand. f wisk. en nat. de heren: R. P. L. S. Visser (Den Haag); J. W. Schrader (Leidschendam), R. F. van Croonenborgh (Leiderdorp), kand. g wisk. en nat. de heren J. Th. D. de Tom be (Leiden), G. van Loghem (Leiden), kand. L wisk. en nat. de hèer R. Ver- poorte (Leiderdorp), doet. biologie mej. M. Nijweide (Leiden). Doet. ex. Ned. Recht de heren: H. S. Croes (Aruba); G. F. Scheltema (Am sterdam): if. J. D. A. Hanssen (Heer len): J. A. Beker (Leiden); J. W. Mei link (Leiden); E. W. F. Postel (Leiden). Burgerlijke Stand Geboren: Heieen Gerda, d.v. W. vj der Plas en A. de Vriend; Angenita Maria, d.v. P. Diender en J. van Lijn- schooten; Edwin, z.v. C. J. Hartevelt J. P. Vermeulen; Elisabeth, d.v. A. Melet C. P. Bastiaan; Berend Jan, z.v. B. Jongman en C. Stavleu; Dianne Johanna, v. W. G. H. Basie en S. M. de Hoog. Ondertrouwd: C. N. de Groot en R. van der Vring; R. A. A. N. van Ben ten, H. J. C. W. Jagers, C. T. Hoppen brouwer en C. M. Verstraeten; C. B. A. Ahrens en M. M. J. Kagenaar; R. Bent in A. P. Kruissing; L. Annokkée cn J. P. Aalbersberg; D. Haasnoot en C. J. W. Wetjers; W. H. Steenvoorden en M. M. Otgaar; W. M. Rosdorff en L. J. C. Poncin; C. Bavelaar en M. L. B. Plat- B. Uiterdijk en J. C. van Leeuwen; D. M. Spruitenburg en A. J. Oostrom; M. Huizen en H. E. Klaverweijden; J. A. van der Zeeuw en J. de la Rie; J. Keijzer en M. Gouw; H. Kruijskamp en K. Giezen; J. W. M. Liesker en H. M. J. Geerts; S. Halbertsma en C. J. Spie renburg; J. A. Meilink en E. M. Hul selsmans; L. J. Ouwerkerk en M. J. Kret. Gehuwd: B. de Witte en E. Slinger land; C. H. van der Linden en C. M. de Boer; A. van der Berg en J. J. Hal vemaan; E. D. Wiersma en M. van Soest; J. Trapman en E. Labouchere; E. T. Prins en B. H. Gros; W. J. M. de Vroomen en H. J. J. Ouwerkerk; N. C. van der Meer en J. F. Vonhout. Overleden: M. T. van Dijk, 38 jaar, echtgenote van M. J. B. Ettinger; H. mons, 3 jaar, dochter; P. Huisman, 50 jaar, man; W. Baart, 71 jaar, echtgeno te van P. H. Hintzbergen. De samenwerking tussen orkest en solist liet hier en daar wel wat te wen sen over en ook de stemming tussen pi ano en de overige instrumenten leek ons niet juist te zijn. ■Maderna kon een zekere spanning tus sen solist en orkest niet opheffen, zijn directie was markant en op de lyriek gebaseerd, maar de muzikaliteit heeft bij hem de voorrang boven een gediscipli neerde strafheid.. Deze Italiaanse opvat ting kwam ook tot uitdrukking in de "Italiaanse" sjunphonie van Mendels sohn. Niettemin kreeg Rachmaninow gisteravond indrukwekkend gestalte in zijn pianoconcert, waarvoor het publiek zich terecht dankbaar toonde. sion van de in 1899 geboren Mexicaan Carlos Chavez. Als decor een bijna leeg podium met een eenzame Maderna op de voorgrond, leiding gpvend slagwerkers. Het werk bezit et ritmisch en obsederend karakter in I afwisselende motieven; in het twee deel doen melodische elementen hun trede. Geen geringe opgave voor dt voerenden, die geconcentreerd vooi boeiende weergave zorg droegen. Vol vuur klonk tenslotte de Symfot| nr. 4 van Felix Mendelssohn BartholJ opgewekt van levensvreugde. Geen p blemen dus voor Bruno Maderna, die b orkest vrijuit en ontspannen liet i ceren. Vooral de vurige Italiaanse da in de uitbundige finale werd meeslepe gespeeld. Ook hier weer super-roman I sche muzikaliteit, waarvoor we MaderJ erkentelijk zijn, maar ook weer heid die zo gemakkelijk tot rommelij momenten leidt, Dirigent en orltj oogstten voor zoveel opgewektheid e warm applaus. T. Het Voorschotense carillon Het Aktie-Comité Carillon te Voor schoten deelt mede, dat ter afsluiting van de werkzaamheden van het Comité inmiddels aan de gemeentetoren eei goten bronzen wandplaquette is aange bracht. Op de plaquette komt de vol gende tekst voor: "Het carillon in deze toren kwam tot stand door gemeenschap pelijke inspanning en offervaardigheid van bedrijfsleven, burgerij en school jeugd. 23 december 1965". Reeds enige keren is in de pers naar voren gebracht, dat de mooie klanken van het carillon slechts hoorbaar zjjn binnen een beperkte kring. Ook is eens de gedachte g- ceerd, dat dit punt zou kunnen worden opgeheven, wanneer de klankborden andere stand zouden krijgen. Uiteraard zou een eventuele wijziging van de stand van de galmborden invloed kunnen doen uitoefenen, doch in welke mate dit het geval is, is bijzonder moeilijk van tevo- Concert van B-afdeling Jeugdkamerorkest Leiden Op 25 februari a.s. geeft het ,,B" or kest van het Jeugdkamerorkest Leiden (tevens orkestklas van de Stichting Leidse Muziekschool) onder leiding v dé dirigent Henk Briër een concert de aula van de Chr. U.L.O. school, Ae- serstraat te Leiden. Aanvang 19.45 Medewerking verleent het blokfluit ensemble van de Stichting Leidse Mu ziekschool o.l.v. Piet Kunst. Uitgevoerd zullen worden werken van Handel, Mozart, Praetorius, Brade, Peurl, Britten, Marx en Van Hemel. De toegang is gratis. In september 1965 heeft de gemeente raad van Oegstgéest een krediet 150.000,- beschikbaar gesteld voc aankoop van stroken grond langs de Rijnzichtweg en de Rijnsburgerweg verband met de voorgenomen ree structie van deze wegen. De onderhandelingen, die sindsdien imens b. en w. met verschillende ei genaren en pachters zijn gevoerd had den tot resultaat, dat thans tot aankoop kan worden overgegaan. In ronde bedragen zijn de kosten: ior de eigenaars 120.000,-, voor de pachters 11.500,-, voor het maken van •fafscheidingen 31.000,- en voor kos- m van overdracht, advies e.d. 22.000. totaal dus 185.000,-. Met twee eigea- •en wordt nog overleg gepleegd doch b. •n w. verwachten dat met het bedrag 'an de werkelijke aankopen 150.000.) •ond gekomen zal kunnen worden. De overige kosten kunnen worden voldaan uit het krediet van 600.000,- dat de raad in mei 1966 voteerde voor de reconstructie van de Rijnzichtweg en het eerste gedeelte van de Rijnsburger- ren te voorspellen. Niet alleen de statr van de galmborden is namelijk bepalei. doch ook de bebouwing, die zich in naaste omgeving van de toren beving Het belangrijkste punt, waardoor draagwijdte van het geluid wordt perkt, is de zwaarte van de klokken, De reeds in de kerktoren aanwezige lui - klok weegt ca. 1850 k.g. De bijgeplaats 37 klokken wegen in totaal 1684 kg, Ter illustratie zij vermeld, dat de zwaa ste klok van de beiaard 225 kg. en de twee kleinste 13 kg. per stuk. hM behoeft geen betoog, dat deze kleine: klokken ook een minder volume hebbt dan de reeds aanwezige zware luidklo! Het zal duidelijk zijn, dat de relkwijd van de aanwezige beiaard nagenoeg ni kan worden uitgebreid. Zowel voor het openbaar als vo kath. kleuteronderwijs is te Oegstgee.ji dringend uitbreiding van het aantal li kalen nodig. De te bouwen 8-klassig j systeemschool voor het lager ondenvij zal voorhands ruimte hebben vo of twee kleuterklassen. De bouw v school duurt echter te lang om n reeds voor de kursus 1967/68 te kur j n profiteren. Het kath. schoolbestut in Oegstgeest-Noord met een kleutei j klas begonnen in een der lokalen Montessori-kleuterschool, doch het bj| stuur daarvan zal het lokaal zelf mo ten gaan gebruiken. Daar een stenen g bouw niet bereikbaar schijnt in de naa te toekomst heeft het kath. schoolt stuur voorgesteld een houten schot gebouw te huren, maar de liquiditeit positie van Oegstgeest is thans zodan een permanente drieklassige kle; terschool kan worden gefinancieerd. H- plan behelst de stichting van de scho: tan de andere zijde van de kleuterschol 'De Hazenwei". Het schoolbestuur bereid voor de tijd van tenminste dri een lokaal te bestemmen vc openbaar kleuteronderwijs. De koste; - de school worden geraamd op 360 duizend gulden. A.s. dinsdagavond 21 februari wordt in het Dorpshuis te Leiderdorp een gadering gehouden met de bedoeling te komen tot de oprichting van een eniging Algemene Bejaardenzorg. Enige inwoners van deze gemeente hebben hiertoe het initiatief genomen en reeds voorbereidende besprekingen gevoerd met het gemeentebestuur, dat Van 21 tot en met 26 fe- achter groen van dennen, combinatie met de bloe- bruari a.s. zal de grote sparren en berken. menweelde. veilinghal van West- De tentoonstellingen in friesland weer zyn om- Het gewest West-Fries-1 de nevenruimte ('t ge- getoverd In een lustoord land is het belangrijkste heel beslaat een opp. van kleurige Hollandse gebied voor de Neder- van 16.000 m2) zullen bolbloemen. Het is dit landse tulpenteelt. De zijn van het onverbeter baar de 84ste maal dat brutowaarde van de ex- lijke Noordhollandse deze grootste tentoon- port daarvan beliep lr> stamboekvee, een mid- stelling van deze aard 1966 honderd miljoen denstandsbeurs en een In Nederland en zelfs in gulden (de totale ex- expositie op het gebied Europa wordt gehouden port bedroeg 323 miljoen van de landbouwmecha- en men verwacht er ze- naar 120 landen), het- nisatie. Men bereikt leer niet minder bezoe- geen dus betekent Iets daarmee een tweeledig kers dan de vorige ja- minder dan een derde doel: boeren ook uit ren het geval was, toen van het totaal. het buitenland zien rond 75 duizend be- Het motto van deze ten- mèt de koeien ook de langstellenden de con- toonstelling is dit jaar bloemen, de bloemen- trole passeerden, waar- „Hollands Glorie". Zoals liefhebber kan ook een van rond 4.000 bui- gewoonlijk houdt men indruk opdoen van ande- tenlanders. De algemene zich niet alleen aan de re facetten van het West- arrangeur van deze jaar- bloemen, hoewel deze de friese bedrijfsleven. De lijkse show, de heer G. hoofdschotel vormen èn bezoekers uit 't buiten- J. Kiersch uit Noordwijk de grote trekpleister, land komen voorname aan Zee, heeft er dit- ook andere „glorieuze" lijk uit Duitsland, Italic beschikbaar worden gesteld; voorstel in- j ,naai ee„ vlakke tuin ingrediënten zullen wor- Frankrijk en Engeland. van gemaakt niet den geëxposeerd, deels De nederlandse spoor minder dan 4000 m,ï naast de bloemenshow, wegen hebben gedureri groot die de sugges- deels daarin opgenomen, de de tentoonstellingsda tie. wekt in een bos te Zo zal er ook glaswerk gen een speciale halte zijn gelegen, omdat de uit Leerdam, Deltfs aan de Floraweg te Bo- prozaische wanden van blauw, antiek gereed- venkarspel ingesteld, ep- de reusachtige hal ge- schap voor de zuivel- kele minuten gaans van heel zijn weggewerkt bereiding te zien zijn in de veilinghallen. zake het verlenen van voorschotten op de vergoeding in de exploitatiekosten de besturen van de bijzondere scho- voor buitengewoon lager onderwijs het jaar 1967; voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de exploi tatievergoeding over 1967 aan de bestu- de bijzondere kleuterscholen; voorstel Inzake het beschikbaar stellen aanvullend krediet voor de aan- het sportveldencomplex in Lei- den-Noord; voorstel inzake aankoop van percelen weiland, gelegen nabij de Hoge Morsweg; voorstel met betrekking tot de onteigening van eigendommen in het goedgekeurde partiële uitbreidingsplan Leiden-De Waard 1962"; voorstel met betrekking tot de onteigening van ei gendommen in het goedgekeurde par- Enkele ruikers veelkleurige Westfriese Floratulpen gaven in het Bislet stadion te Qslo de ceremonie protocollaire van de wereldschaatskampioe nen een extra feestelijk cachet. Kees VerkerkArd Schenk en Fred Anton Maler zwaaiden uitbundig met de boeketten die hen namens het hele Nederlandse legioen van 6000 man waren uitgereikt door het Haarlemse bloemenmeisje Len de Graaf. De tulpen waren in een vacuum plastic verpakking meegegeven aan enige honderden Noordhollandse supporters, die per bus naar Oslo reisden. alle medewerking heeft toegezegd. Op deze vergadering zal mej. Joh. di Geus uit Den Haag spreken ove: willige Burenhulp en de heer W. Schee- rens, directeur van de Ned. Central; voor Huisvesting van Bejaarden 2 inleiding houden over algemene bejaar denzorg in Nederland. De agenda meldt o.m. verder: discussie, voorstel tot oprichting van een vereniging, vast stelling van contributie en vaststelling van de naam van de vereniging, verkie zing van een voorlopig bestuur. Damclub Voor de onderlinge bor dencompetitie werd de 8e ronde ge speeld waarin F. Snel zijn overwinnin genreeks voortzette ten koste v; v. d. Ouweelen. Jan van der Leek ging ten onder tegen P. v. d. Leek en 1 Sandijk behaalde een knappe overwin ning op T. Verwey. P. Lovink kon hel tegen J. van Sandijk niet redden e M. Wassenburg kreeg tegen C. Verwey een nederlaag te incasseren. C. Leek sr. en A. Bloemendaal kwamen remise overeen. De uitslagen zijn; C. Verwey-M. Was senburg 20, J. van Sandflk-P. Lovink 2—0. C. van Sandijk-T. Verwey 20, J A. Bloemendaal-C. v. d. Leek sr. A. v. d. Zwan-C. v. d. Leek jr. 20, M- v. d. Ouweelen-F. Snel 02, J. v. c' Leek-P. v. d. Leqk 02. ,ezlng K. O. Dr. J. Zeldenrust ui ■len zal op vrijdagavond 24 febr. a.; wonds om 8 uur in het Dorpshui r K. 0. afd. Leiderdorp een lezing houden over gerechte'iike geneeskunde en deze toelichten met lichtbeelden. Schaken Voor de Leidse Schaak bond afd. 3b heeft het 2e tiental v Leiderdorpse Schaakvereniging thuis ge speeld tegen Koudekerk 1 en met hel kleinst mogelijke verschil, nl 5Vz4!ï gewonnen. Uitslag: P. c. d. Leek (L'dorp)-A. Snelling K'kerk1—0. D. Braam-H. van Vliet 10, Ph. Goedhart-C. Reyneveld 01, C. van Tol-J. de Wit Vs. M. Splin ter-N. van Donselaar V»V2, R. v. 'L Zwan-L. de Wulp 10, A. Hoppenbroi wer-G. de Wit 10, H. Hoogenkamp- P. Vernet 01, J. den Hoed-C. H. Kuy- pers y2, M. Flohr-J. Kruit 0—1. Voor de onderlinge competitie werden! de volgende wedstrijden gespeeld: J. H. v. d. Velden-J. M. v. d. Maat 10, J, Verdyn-H. Schelhaas y«y2, P. C. Leek-R. Marbus 10, rector J. C. de Groot-W. Goedhart y2y2, R. Zwan-H. Bloemhard 01, C. van G. C. Verschoor 0—1, A. P. Helmus-Ph- Goedhart 0—1, M. Splinter-M. Flohr 10, J. den Hoed-A. W. F. Geerling» 0—1, J. Verduyn-J. H. v. d. Velde 1—0, A. P. Helmus-J. H. Riemers Splinter-AHoppenbrouwer 1i), Hak-A. Hoppenbrouwer

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4