Virginia Woolf medischeIjiensten 'n Beklemmend meesterwerk met zeer sterk karakterspel DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 FEBRUARI 1967 LUXOR - Het echtelijk drama dat door Liz Taylor en Richard Burton gestalte gegeven wordt in .Who's afraid of Virginia Woolf?" mag terecht betiteld worden als een meesterwerk. Een beklemmend meesterwerk wel te verstaan, want de hel, waarin de twee echtgenoten el kaar storten, laat niet na een diepe indruk op het publiek te maken. Liz Taylors capaciteiten waren reeds voldoende bekend, in talrijke creaties ;rootse creaties heeft zij reeds geschit- erd; dat ook haar echtgenoot Richard Jurton wel het een en ander in zijn mars heeft bekend is dat hij een oorliefde heeft voor karakterrollen, bij oorkeur Shakespeareaanse wist men iok, maar wij vragen ons af of door dit weetal ooit iets beters gepresteerd is ?oor de camera's. Ontdaan van alle 'ranje, in een uiterst eenvoudig décor slechts drie scènes) is het tweetal ge- leel op elkaar en op hun eigen gaven aangewezen. Zij zijn desondanks volko men geslaagd. Elizabeth Taylor speelt de rol van de tchtgenote. 'n slonzige vrouw, die om vele redenen in haar man is teleurge steld. Maatschappelijk is hij niet tot die hoogte gekomen die zij gewild heeft én s waarschijnlijk de eigenlijke oor zaak van haar rancune) hij is niet in staat gebleken haar een kind te schen den. Diep in haar hart. zij bekent dat tegenover een jeugdige gast. houdt zij echter wel van hem. Aan haar rancune en diep gewortelde onlustgevoelens geeft zij in tegenwoor digheid van het echtpaar, dat op be zoek is, op de meest vulgaire en banale wijze lucht. De man laat de grofheden zijn adres, de onthullingen van de Intiemste zaken, niet beantwoord. Cy nisch en scherp biedt hij tegenspel, waardoor de conflict-situatie van uur tot uur. terwql de drank rijkelijk vloeit, wordt toegespitst. Het bezoekende echt paar ziet aanvankelijk verbijsterd toe, maar raakt allengs zo betrokken bij 't conflict, dat het op vele manieren een Bteentje gaat bijdragen in de ontwik- boekdelen. Grote namen in dit filmwerk keling. Kirk Douglas, Frank Sinatra, Yul De uitbarsting komt tenslotte in de Brynner, John Wayne en Senta Berger, voege morgen. Nadat de vrouw, tot de Toegang 14 jaar. lodem geput heeft over haar man, gaat aatste onthulling: Hij vertelt dat hun ZWAARDVECHTERS ;oon is omgekomen. De vrouw, die in verkelijkheid geen zoon heeft, maar die REX De Romeinse zwaardvechter door de jaren een illusie als een wer- Marcus, die het slachtoffer is geworden kelijkheid is gaan koesteren, is tot in van de wrede legeraanvoerder Vadio diepste wezen getrapt en geknakt, heeft zich tot taak gesteld de bevolking De totale oorlog, die beiden elkaar en- van het koninkrijk Aristea, die geterro- ïren tevoren hebben verklaard, is riseerd wordt, van de dwingelandij te gestreden. Alles wat gezegd kon wor- bevrijden. Hij krijgt daarbij de hulp van 8 gezegd, op de grofste wijzen, zes gladiatoren, die eens zijn doods- Het resultaat is de katharsis, een be- vijanden waren, maar nu zijn zijde kie- •rijding. Men heeft schoon schip ge- zen nadat zij kennis gemaakt hebben maakt. Wat overblijft is tenslotte toch met zijn edelmoedigheid en dapperheid, de liefde, die zij voor elkaar hebben. Zeven tegen allen. Het lijkt DROSTE ONTSLAAT 30INPAKSTERS TE LEIDEN Droste'g chocoladefabrieken te Haar lem heeft de door deze onderneming ge vestigde dépendance aan de Vestestraat te Leiden gesloten. Hierdoor werden 30 inpaksters, die daar voor halve dagen werkzaam waren, ontslagen. De directie heeft de vrouwen de gelegenheid gebo den in Haarlem hetzelfde werk te gaan doen. doch daar is men niet op ingegaan. „Sempre Avanti" uit Leiden speelde voor Noordwijkse bejaarden PAUZE Het Leidse toneelgezelschap "Sempre Avantt" heeft de leden van de Algemene Bond van Bejaarden, afd. Noordwijk een kostelijke avond bezorgd. De wens van voorzitter A. J. Zandvoort dat de geheel bezette zaal een genoegelyke avond zou beleven, is meer dan in vervulling ge- In zyn welkomstwoord richtte de heer Zandvoort zich speciaal tot de gasten, met name de wethouder van sociale za ken, de heer M. C. J. Sedelaar en de voorzitter van de r.k. Bond van bejaar den en gepensioneerden "St. Jozef" afd. Noordwijk, de heer W. Brederode. Beiden waren vergezeld van hun echtgenote. "Sempre Avanti" kwam voor het voet licht met het blijspel van A. v. Zuylen "Blijf zitten waar je zit!". Deze opvoe ring is een volledig succes geworden. Het was een verrukkelijke geschie denis. welke de zaal een volle avond boei de en amuseerde. Het blijspel met een pittige dialoog en originele complicaties werd levensecht gebracht. De kwalitei ten van de spelers deed aan beroepswerk denken. Een bijzonder woord van waar dering verdient de spelleider Hans P. v. Oo8terom, die als hoofdrolspeler en re gisseur uitblonk. Aan het eind kreeg "Sempre Avanti" een daverend applaus. De voorzitter deed z(jn dankwoord ver gezeld gaan van een kleine attentie. (ADVERTENTIE) VER10VINGSRIW6SW Hoogtepunt in het echtelijk dra ma. Cynisch heeft de man de laatste stap gedaan. In haar diep ste wezen geraakt zinkt de vrouw (Liz Taylor) neer. Zy wordt op gevangen door de bezoeker (George Segal), die met zyn hys terisch vrouwtje (Sandy Dennis, rechts) ongewild een steentje heeft hijgedragen in de echtelijke nachtmerrie. KFC-keuring: volwassenen. AMOUREUS AVONTUUR gelijke opgave, maar de moed en de wapenkunst van de gezworen kamera den doet alle vijanden met bebloede koppen afdruipen. Personen boven 14 jaar kunnen gaan zien hoe het alle maal in zijn werk gaat SPIONAGEFILM CAMERA Het meisje Moll Flan ders (Kim Novak) is een wees en wordt verblijf in het internaat opgeno- Een waar Noors veraetsver. i een zeer welgestelde fam.l.e a s haa, vormt he( voor d(1 prachtlge n de huishouding. Zogenaamde k]ellren,llm De Helden van Telemark standsverschillen worden gecultiveerd. KoMm 20 ,„lljoen, noch moeiten zijn Deze afstanden verdwijnen echter wan- „espaard om de werkelijkheid na te c zonen uit het huis het amou- b0CPtsen Het verhaal: pad opgaan. Na veel tumult trouwt een der zonen met Moll Flan ders. Het huwelijk blijkt niet zo'n De echtgenoot bedrinkt zich komt om het leven. De jonge weduw treurt niet lang en reist het vrolijke leventje tegemoet neemt een baantje, aan als kamenierster n lagerwal geraakte adeliike R°" Pelsen ,Kirk Dough,.., dame Z<j gerft zich uit voor Lady XXw S™"P verzetsstrijders maken zich Blackstone en komt als zodanig In con- m«ster N°°LS passagiersschip echte zeekapitein. Na veel avonturen belandt het meisje in de ge vangenis. Door een erfenis komt zij uil de strop en trouwt met de haar hart. Het verhaal B0SK00PSE KWEKER MET WINKEL VAN DOOSJES VOOR RECHTER De tafel voor de Haagse pohtierecn- kweker, „doe het doosje maar open, ter leek wel een marktkraam, zo ston- er zitten alleen Stukjes roest in." den er de doosjes, flesjes, blikjes en Er was een waarschuwing van de po potjes uitgesteld. lit ie uitgegaan, om alle bestrijdings- Zelfs de uitnodiging: „Dat n.ag je middelen zoals dat is* voorgeschreven, bezien, dat mag je bekijken ont- goed achter slot en grendel te bewa- brak niet. Het werd dan ook bekeken ren. Op het betreffende kastje moest en bestudeerd, nauwkeurig. een doodshoofd zijn getekend. Niets „Je kunt het proeven, steek uw vin- van dat alles bij de betrokkén kweker, ger maar in de fles en lik dit af". De politieman was zomaar de schuur klonk het uitnodigend. binnen gestapt en vond open en bloot Mijn niet gezien", sprak de politic- de busjes, flesjes enz.-En dus was de rechter, mr. Hierneiss afwerend. De kweker er bij. Officier van justitie, mr. Maan besnuf- „Ik heb expres een verdediger ge- felde de potjes en de dozen. nomen, want we zijn in een democra- „Ik krijg een' prikkelend gevoel in tisch land", zo stelde hij v^st. m'n neus. ik hóóp niet dat er toch ver- Nadat iedereen aan alles had gero- gif in zat", aldus zijn wens. Want daar ken en geschud, zei de Officier dat hij ging het allemaal over, had er vergif het toch hield bij de verklaring van de of wel bestrijdingsmiddelen tegen politieman, dat er wel degelijk be- plantenziekten in al dat spul gezeten strijdingsmiddelen in had gezeten of niet. „En iedereen weet hoe gevaarlijk „Ja", zei de wachtmeester der rijks- dat is, vooral voor kinderen", zo waar- politie uit Boskoop. schuwde de Officier en hij eiste 80 „Niks van waar. hij zoekt me al boete, lang", aldus de repliek van de 51- De verdediger was van oordeel, dat jarige kweker uit Boskoop, die de de politie wel ter goede trouw zal zijn rechterlijke macht tot proeven uitno- geweest in de veronderstlling omtrent digde. de gifstoffen, maar toch een vergissing Er werd met doosjes gerammeld, maakte, zodat hij vrijspraak bepleitte, want dat had de politieman ook ge- De rechter was het met de Officier daan. Die zou daar genoeg aan hebben eens en veroordeelde conform diens gehad om vast te stellen, dat er ver- eis. De doosjes, flesjes, blikjes en pot- •gif in de doosjes zat jes gingen allemaal weer in dc kof- „Niets van waar", protesteerde de fer Tirade tegen landbouwschap Tol 60 boete was een inwoner van Zoeterwoude door de Haagse politie rechter bij verstek veroordeeld, omdat hij op zijn land vee had laten grazen zonder aan de gestelde voorwaarden te hebben voldaan ter bestrijding van abortus bang. Tegen het vonnis kwam verdachte in verzet en hij verweerde zich ge ducht. Niets wilde verdachte te maken hebben met al hetgeen de PBO veror dent, niets met het Landbouwschap. In woede-uitbarstingen schold hij er „Als het zo gaal. dan spuit ik alles onder en kan er niets meer groeien", zo dreigde hij. De Officier constateerde, dat het goed recht van verdachte Landbouwschap zich te keren, doch aan de voorschriften zal hij toch moe ten gehoorzamen en daarom luidde de eis bevestiging van het vonnis, het geen een nieuwe woede-uitbarsting bij verdachte tot gevolg had. „Ik protesteer tegen deze gang van zaken, ik kan me niet voorstellen dat u zich voor alles leent. Aanhangers van de PBO bent u, een PBO-recht- staat", riep verdachte uit, terwijl hij de zaal verliet. De rechter had con form de eis veroordeeld. ZOETERWOUDE Parochianen namen afscheid van vicaris A. Hermus VERDUISTERDE GODHEID Uit Martin Bubers boek ..Gotte»- filisternis": Zelfs het grootste deel van hen, die nog godsdienstig „praktiseren" ge bruikt nog wel de gangbare termen en verrient nog wel bepaalde conven tionele handelingen, maar is zich niet meer bewust van de goddelijke Wer kelijkheid waarop deze oorspronkelijk betrekking hebben. Buber duidt deze situatie aan met het woord „Godsverduistering". „Zoals by een zonsverduistering de zon niet zeif verdwenen is. maar haar licht laat schijnen en haar warmte stralen in onverminderde glans, zo is God nog altijd dezelfde, die Hij altijd geweest is, maar Hij is verduisterd in het bewustzijn van de moderne mens. God is met afwezig maar de mens ziet Hem niet: God zwijgt niet. maar de mens hoort Hem niet." Volgens Buber is de schuld daarvan het tegenwoor dig reusachtig opgeblazen „ik". „Diese allgewaltige Ichheit" schuift als een duister lichaam tussen het hemellicht, en veroorzaakt „Godsverduistering". LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De amoureuze avonturen van Moll Flanders (18 jr.). Dagelijks 2.30, 19.00 en 21,15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7.00 en 9.15 uur Lido; De helden van de Telemark (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie is bang voor Virginia Woolf Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Ingmar Bergman festival: 16-— 17 febr. De maagdenbron (18 jr.); 1819 febr.: Een les in liefde (strikt volw.); 2021 febr. Wilde Aardbeien (18 j.); 2223 febr. Het zevende re gel (18 jr.). Dagelijks- 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De ongelooflijke overwinning (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Hoge geldboetes voor telen zonder vergunning Een 54-jarige kweker uit Rijnsburg had zich naar zijn zeggen vergist en dat was de oorzaak, dat hij 5,48 are tulpen teelde, zonder daarvoor de no dige vergunning te bezitten. „Merkwaardig is, dat het gewoonlijk een voordelige vergissing is", zo con stateerde de Haagse politierechter, want er was berekend, dat verdachte door zijn vergissing 8000 teveel zou hebben ontvangen. De Officier wilde in dit geval volstaan met 300 boete, hetgeen verdachte nijdig maakte. „Waar moet ik dat vandaan halen", protesteerde hij, „Ik zou maar blij zijn, dat de Offi cier het zo schappelijk met u maakt", aldys het oordeel van de rechter, die conform de eis veroordeelde. DE VERORDENING GEHANDHAAFD „Zolang de verordening er was, moest deze worden gehandhaafd", aldus het standpunt van de Officier van justitie bij de Haagse politierechter en dat gold de zaak tegen een kweker uit Valkenburg, die 491 m2 anjers en ane monen had geteeld, waarvoor er geen vergunning aanwezig was. „Ze werden slecht en moesten er toch uit", aldus verdachte. De Officier vond dat al is de verordening thans verballen, dit geen verschil maakt voor de strafwaardigheid en hij eiste daarom 1000 boete. De rechter ver oordeelde tot 600 boete. KORRELTJE Vicaris A. Hennus van de Zoeterwoud- se St. Jan's Onthoofdingsparochie vier- l de gisteravond met de parochianen de tegen het H Eueh.H.tie in de Aloysiu.kapel ten Ke^"£»vsen Yejen' alien ;n. doch afscheid i.v.m. zijn benoeming tot bouw- 01R pastoor te Vlaardingen (Holywijk). Vóór de geloofsbelijdenis sprak de vicaris een afscheidswoord. Hij bracht dank voor al het goede ondervonden in de gelovige ge meenschap van Zoeterwoude waar hij vele ervaringen rijker is geworden. Voor het einde van de H. Mis richtte deken A. v.d. Boog het woord tot de vi caris. Allereerst feliciteerde hij hem met z'n pastoorsbenoeming die hij als eerste van z'n klasgenoten mocht ontvangen. Hij dankte voor de vele aktiviteiten ont plooid in de parochie en voor de prettige samenwerking. Namens de parochianen bood deken v.d. Boog de scheidende vi- carus eep bedrag van 700,onder couvert aan, resultaat van en door 'n spontaan gevormd comité gehouden inza meling. Een kennelijk verraste vicaris richtte zich daarna nogmaals tot de aan wezigen om z'n dank voor dit afscheids cadeau tot uiting te brengen. „Elf maan den geleden kende ik nog niemand van u, maar sindsdien zijn er hechte vriend schapsbanden ontstaan". Hij dankte voor ondervonden goedheid die de priester tot steun is. Velen maakten van de gelegen heid gebruik om na de H. Eucharistie viering in de kamer van de kapel per soonlijk afscheid te némeh van öe bouw pastoor die vandaag naar Vlaardingen is vertrokken. 8. J. Z. Zondag a.s. de grote derby SJZ- Stompwijkse Boys. De opstelling luidt: doel: G. v. Cromvoirt, achter; G. Over- devest, Jac Olsthoorn, L. Bosman en L. v.d. Ham; midden: J. Koek en G. v.d. Geest, voor Jac v. Slingerland, P. Bee- reboom, L. v. Veen en Chr. Bosman, res, A. v. Slingerland en W. Belt. Scheids rechter J. Jongeleen, aanvang 2.30 uur. iMARKTBERlCHTEN Bezet Noorwegen. 1942. Een rolletje microfilm, gesmokkeld uit de Noorse zwaar-water-fabriek in de Rjukan Val lei, is voor de geallieerden de eerste aan landen^ wijzing, dat Duitsland plannen heeft een atoombom te ontwikkelen. Knut Straud (Richard Harris), dr. i zetten koers naar Engeland De fgormule wordt naar Washington opgestuurd en de geleerden Einstein. Oppenheimer en Fermi bevestigen Pe- van "de 'acht- hersens vermoeden. regelmatig toeristisch nieuws V.V.V. Leiden heeft nieuw gezicht tiende eeuwse veelschrijver Daniel De foe, die in 1722 een roman schreef de misdadigster Moll Flanders. Het zoals het nu de bioscoopbezoeker "jXheid te onderzoeken op welk, ,iiono-ino nier de fabriek vernietigd kan w Het geallieerde hoofdcommando geeft Pederse» en Straud opdracht naar Noor wegen terug te keren om daar de moge nier de fabriek vernietigd kan worden. i leve wordt voorgezet heeft weinig diepgang. Wellicht blijven hem de verzorgde aan kleding en de prachtige decors langer bij. De KFC keurde deze toch wel amu sante film voor personen boven de 18 STOUTMOEDIG TRIANON De vrijheidsoorlog van Israeli's in 1948 zal de geschiedenis in gaan als een van de meest stoutmoe dige ondernemingen die de kuitste hal- ■emv tot stand zijn gebracht. Zon- roldoende manschappen, zonder noe- swaardige wapenvoorraad, moesten veerstand bieden aan de hen om ringende Arabieren, die van plan waren Palestina van de kaart weg te vagen de Joden de zee in te dryven Het ine volk hield stand en boekte de •rwinning, een ongelooflijke overwin ning. Vele malen is deze gebeurtenis onder- werp geweest van literatuur en film. „Maagdenbron" (18 jaar); zaterdag We noemen slechts het beroemde boek zondag de humorrijke „Les in Liefde" Exodus", in „Cast giant shadow", in (volwassenen); maandag en dinsdag Nederland uitgebracht onder de titel wordt „Wilde Aardbeien" vertoond en ..De ongelooflijke overwinning" worden woensdag en donderdag „Het Zevende npnieu\v enkele facetten van de strijd Zegel". Beide laatste films zijn door de belicht. Een volledige reportage is het KFC toelaatbaar geacht voor personen net. maar de fragmenten'uit de worste- boven 18 jaar. De cyclus van vier bljjft naar de onafhankelijkheid sprekenvoorlopig twee weken in Leiden De V.V.V. te Leiden gaat regelmatig toeristisch nieuws van Leiden, zoals de maandxigenda, uitzenden naar de A.N.V.V.. de V.V.Ws en de andere voor hen belangrijke instanties. In het pas verschenen bulletin toont de directeur van de Leidse V.V.V. de heer B. H. de Wilde, met cijfers aan hoe belangrijk het is om over een goede V.V.V.-organisatie te beschikken, „want het is de V.V.V. die door krachtig werkende propaganda en door een goed werkend informatie-apparaat de toeristen werft en er voor zorgt dat Leiden zijn aandeel in de toeristische markt behoudt en vergroot". gen de Noren na vele mislukkingen er in de voorraad zwaar water van dé Duit sers te vernietigen. In de film is 't optreden van de Duitse I bezetters en de Noorse ondergrondse nauwkeurig gereconstrueerd. Zo nauw keurig, dat het verhaal - uit de spio- nagerapporten en uit verhalen met overlevenden samengesteld bijna on- i werkelijk voorkomt. Keuring 14 jaar. GOEDE REPRISE STUDIO De directie van Studio heeft het voortreffelijke idee gehad om het Ingmar Bergman Festival, dat reeds eerder in dit theater vertoond werd (vorig jaar) te herhalen. Het zal zeker weer niet aan belangstelling in Leiden ontbreken, want de Zweedse filmer, die met het jaar meer faam gaat ge nieten. etaleert in alle vier films duide lijk zijn talenten en opvattingen. Aan de verschillende films besteedden wij vorig jaar uitvoerig aandacht. Een be spreking laten wij derhalve nu achter wege. maar een aanbeveling herhalen •y gaarne. Tot en met vandaag draait Schouderophalend „De VVV 'Leiden" zo vervolgt het bulletin, „zal deze taak naar beste vermogen blijven uitvoe ren. maar het is mede van u afhankelijk hoever dat begrip „beste vermogen" zal strekken. Want de VVV dat bent u. Leide- naar die in de toekomst van zijn stad gelooft. Leidenaar die niet geruisloos aan zich voorbij laat gaan en schouderophalend zegt: ..Ach, Leiden is een dooie stad, wat moet een loerist er zoeken". Of: „Als ze willen komen, dan komen ze. komen ze niet. mij ook goed". Inlichtingen De directeur van dc Leidse VVV dringt er op aan positief achter de VVV te staan. Om Leiden daarmee een in toeristisch oog punt actieve stad te maken. Een van de middelen hiertoe is het donateurschap. De VVV zal iedereen gaarne inlichtingen hierover verstrekken. Even graag als inlichtingen over va kanties in Nederland of dag tochtjes. Zij beschikt over fol ders en documentatie-materiaal van vele plaatsen en streken in Nederland, alsmede over adres sen van verhuurders van zomer huisjes, van campings, vakantie oorden en jeugdherbergen. Ook over de uitgaansmogelijkheden in de verschillende steden kan men door de VVV worden inge licht. stieren: vlot. melkkoeien: zeer rustig, vette koeien: redelijk, vare koeien: re delijk, vette kalveren: lui, nuchtere kal veren: zeer rustig: vette schapen: ma tig- Barneveld, 16 febr. - eieren. Aanvoer plm. 2.250.000 stuks, handel matig met kalme afloop. Eieren van 51/58 gram 10.80-12.65. kg-prijs 2.12-2.18: 59-65 gr. 12.80-13,65, kg-prijs 2,17-2,12. LEIDSCHENDAM, 16 febr. Eieren Aangebracht waren 74100 kippe-eie- ren. De noteringen waren voor: 4700 eieren no. 0 f 13.85-f 14.50; 19800 no. 1 12.55-13.60; 26900 no. 2 11.90-13.10; 14300 no. 3 11.40-12.85; 6300 no. 4 10.50- 12.10; 700 no. 5 10.20-11.00; 300 no. 6 9.70-10.JO. 900 kneus I 9.00-10.00; 200 kneus II 10.95; 54 eenae-eieren 14.50. R. A. VEEN. 16 febr. BI.OEMEN. - Am. Anjers Sim Rose 32-48; Sim Rood 18-36; Sim Wit 29-36: Sim Arthur 30- 40; G. J. Sim 32-36; Esperance 34-36: Gerbera 33-38; Prunus Triloba 24-36; Forsythia 32-40 pst.; Freesia's 80-1.55; Anemonen 90-1.25; Blauwe Druifjes 32- 51; Irissen Wedgewood 2.40; Narcissen Carlton 95-1.15; Pionier 85-1.05; Bux ton 65-80; Early Glory 85-1.10; Fortune 80-1.05: Whrestler 1.00; Helios 75; Mag nificence 85; Hollywood 85-90; Cheer fulness 95; tulpen Apeldoorn 1.50-1.80; Lustige Witwe 1.10-1.30; Rose Copland 95-1.45: v. d. Eerden 1.20-1.40: Edith Paul Richter 1.30: -Guldo Snick 1.75- 1.80; Korniforus 1.35; Wim van Est 1.45-1.55: Bellona 1.25-1.45; Sulphuri LEIDEN, 17-2. - Vee - Aanvoer: Glory 1.15-1.20: Prominence 1.50-1.65: slachtstieren 8, fokstiertjes 10. melk- Br. Star 85-95; White Sail 1.25-1.35; Pa koeien 70. vette koeien 200. vare koeien i ris 1.45-1.55: Olaf 1.15-1.35; Ornament 55, vette kalveren 34. nuchtere kalve- 1 1.45-1.65; Beatrix 1.40; Stylemaster I ren 31. vette schapen 178, weide scha- 1.25: Krelage 95-1.10; Oxford 1.55-1.80; pen 5. zuiglammeren 7, paarden 1. To- Karei Doorman 1.20-1.40; Beauty of taal 599. Prijzen: fokstieren 350, 550, Volendam 1.30-1.45: Oriënt Express 800; slachtstieren 4,10. 4.30. 4.50: melk- 1.55-1.65; Ralf 1.10-1.20: Hoangho 1.15; i koeien 900, 1275, 1500, vette koeien 3.50. Emmy P<jeck 1.05-1.45; Virtuosa 1.35- 4.10, 4.65, vare koeien 650. 1000. 1400. 1.55; Wintergold 1.15-1.30; Wittenburg vette kalveren 3.30. 3.80. 4.00. nuchtere 1.60; China Pink 1.15-1.20; Pres. Kenne- j kalveren 1.20. 1,40. 1.60. nuchtere kal- dy 1.65-1.90; K. M. Triumph 1.65: veren 100. 125. 175. First Lady 1.25-1.40. dubbele tulpen Handel: foktftiertjea: kalm: slacht- 1.10-1.30 per bos. vttor Leiden en Omgeving Doktersdiensten Leiden ge dk\ A M. v. Dongen. Nieuw - Voor alle artsen die de weekend- veen. tel. 01723-101. en zr. Visser »e diensten waarnemen, telefoon 22222 Zevenhoven, tel. 01723-364. b.g.g. 264 bellen. Zaterdag tot 12 uur eigen huis- Leiderdorp dkt. L. v.d. Berg. Bil - arts raadplegen. derdijklaan 52. Hazerswoude. tel. 01714- Apotheken Leiden 344., Apotheek Tot Hulp der Menschheid,Leidschendani - dkt. ,M. W. Hannig, Hooigracht 48, lel. 21060. Kon. Wilhelminalaan 64. tel. 3994. Op zaterdag 18 februari is in Lei- Tandarts alleen spoedgevallen. tel. den voor spoedeisende gevallen, des 070-543035. Wijkverpl. Groene Kruis, morgens van 8 tot 12 uur. bovendien Willibrordusstraal 2, tel. 3449. Zieken- geopend: apotheek D, C. Kok, Rapen- auto: tel. 3923. burg 9, iel. 24807. Lisse - dkt. J. M. v. Dijk, Achter- De zaterdag-, zondag-, avond- en weg 6. lel. 3134. Apotheek en tandarts nachtdienst van apotheek R. v. Breest onder Hillegom. Smallenburg te Leiderdorp wordt waar- Nieuwkoop en Noorden dkt. genomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn geopend. Alkemade en Leimuiden dkt. P. J. J. Heynen. Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713-329 Brinkhorst, Dkt Slapen: Leimuiden. tel. 01721-269. G. A. Essens, Noorden, tel. 01724-2 Noordwijk dkt. H. Kruyt, tel. 2030. Voor het Wit-Gele Kruis, tel. 2338; Groene Kruis, tel. 2907. Apo theek zaterdag: De Duinrand, gewone dienst; zondag: aan zee van 12 tot 1 uur en van 17 tot 18 uur. Oegstgeest dkt. D Held, Mare traal 6, laan 36, tel 52222. Zr. Warmcnhoven, tel. 51188. b.g.g. 22222. straat 52, tei. 2535. Dierenarts G Hof- straat 324. tel. 7253. land. Vijverlaan, tel. 3798. Apotheek Voorhout en Warmond dkt. L. J. Bodegraven H Lempers, Churchilllaan 13. lel. 6140 Boskoop dkt Bom, tel. 2136 Voorschoten dkt. J. M. Abarbanel. Wijkverpleging, zr. v. Dam. tel. 2141. Chopinlaa.n 32. tel. 3875. Tandarts (al Hazerswoude zie Leiderdorp. leen spoedgevallen) melden om 9.30 Hillegom dktH. Zimmerman, uur: B. v. Wijk. Koningin Julianalaan Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts A. 32. Apotheek Voorschoten. Leidseweg de Wilde. Weeresteinstr. 27, tel. 02520- 66. tel. 2525 Wijkverpleging: zr. Par- 5992 Hillegomse Apotheek, Hoofdstr. mentier. Curielaan 27. tel. 4646, b.g.g 78. Hillegom tel. 4641. Katwijk a.d. Rijn dkt. E. E v.d. Wassenaar de artsen E. M N Laan. tel. 2810. Apotheek. Princestr. 3, Oosterbaan. Prinses Marielaan 14A. tel 2755. tel. 3056, en J. H. Jaarsma, Wittenbur- Katwijk aan Zee dkt. J. C.J. Lod- gerweg 106. tel. 9676. Apotheek: Was- der. tel 4600. senaarse Apotheek, Sehouwweg 32. tel. Koudekerk a.d. Rijn zr. Prins, 2402. Tandarts (zaterdag en zondag v. Kom van Aaiweg 7. Leiderdorp.- tel. 1 18.00 tot 18.30 uur) J. T. Ancion, Lan- 01710-24909. ook voor Koudekerk-Ha-1 ge Kerkdam 63. tel. 4207. Storings- zcrswijk (Rijndijk) en Zoeterwoude dienst gas. water en elektriciteit: tel. <H R en Leiderdorp. Bij ongevallen 2248. "n dc Rijndijk, bellen tel. 01714-278. Zwammerdam dkt P K v H Ent- Langcraar, Nieuwveen en Woubrug- Braat, Aarlanderveen, tel. 01725-308.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3