Lydia Skoblikova heeft al hoofdpijn van schaatsstrijd Medisch-wetenschappelijk rapport Mexico 1966 GEZOND MENS LOOPT GEEN RISICO'S BIJ TOPPRESTATIES OP MIDDELGROTE HOOGTE Varke visser in titelstrijd met v. Leeuwen Inter zonder Corso Schenk en Nottet weer in de prijzen WOENSDAG 15 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT n sneeuw, ijs en witte bergreuzen vonden in het Zwitserse 8t. Moritz internationale paarden races plaats. Jockeys en paarden hebben zich goed tegen de koude beschermd. Dat is geen overbodige luxe. Winnaar van deze in onze ogen vreemdsoortige race over 1800 meter werd „Cameraman"Ach, what's in Alle spelers die zich hebben ge plaatst voor de komende titelstrijd lijn nu bekend. Na een reeks van wedstrijden in de districten plaatsten iich 13 spelers, terwijl als 14e man de jeugdkampioen van Nederland '66, Harm Wiersma, werd uitgenodigd. 4 Maart valt in Utrecht het start- ichot voor de le ronde. Voor Zuid- Holland zullen uitkomen D. van der Staay en Jan Weerheym. Deze, aan gevuld met het duo v. Leeuwen en Varkevisser, zullen zeker zeer hoge ogen gooien. Maar wat zullen Tonny Sybrands rs. P. Roozenburg doen? Zeker dat Tonny Sybrands het 17-jarige damtalent uit Amsterdam dit jaar zal trachten de titel in de wacht te Sybrands speelt simultaan tegen Damclub Leiden Ter ere van haar a.s. 40-jarig jubileum organiseert DCL een toernooi voor huisdammers. Deze wedstrijden zul len worden gespeeld in de maand Voorts zal er op vrijdag 17 februari m. een damsimultaan worden gegeven door Tonny Sybrands in de Grote Burcht, aanvang 8 uur. Voor beide evenementen kan men zich opgeven bij de bestuursleden van DCL op de simultaanavond of op de clubavonden van DCL Nieuwe Bees tenmarkt 13-15 (dinsdagsavonds). Adres: seer. A. v. d. Putten, Herenstr. 147, Leiden. Grote zege van RDC tegen GDC Wat niemand had durven denken ge beurde ln de wedstrfld van RDC tegen CDC. Zeer gedecideerd werd de Gor- kumse dammers een grote nederlaag toegebracht. De coach van het Katwijk- se tiental had voor deze wedstrijd het tiental danig door elkaar geworpen. Zo speelde H. Voorzaat b.v. aan bord 7 ter wijl zijn plaats het 10e bord is en A. v Beelen nam aan het bord de plaats in van J. Passchier die ditmaal aan bord 4 uitkwam. Zes partijen bracht Katwijk de volle winst, 4 werden remise en niet een werd verloren. Uitslagen: DOS-DCR 13-7; Damlust- VDV 13-7. Stand: 1. Damlust 3 gesp. 5 part. 2. DOS 3-£; 3 en 4, RDC en VDV 3-3; 5. GDC 3-2; 6. DCR 3-1. Kampioenschap Leidse Dambond Van de 5 partijen in de le klasse, eindigden er 4 in remise. Slechts 1 1 partij, die door de DCL'er Hakenmul- der werd gespeeld, bracht de volle winst. Zo verspeelde Veldhuizen z'n eerste winstpunt door tegen H. Schild te spelen. In groep 1 verstevigde A. v. d. Zwan z'n positie aan de kop door van de Hazerswouder Tax te winnen. Voorts kwam in groep 2 v. d. Poel ditmaal niet tot de volle winst. Hij deelde de Punten met R. v. Egmond. De gede tailleerde uitslagen luiden: Hoofdklasse, groep A: J. v. Dui- venbode-A. Winkel 0-2, A. v. Duyn- A. Brunt 0-2, A. v. d. Zwan-J. Fase 2-0. Groep B: J. Passchier-J. Vrolijk 2-0, J. v. d. Póel-P. v. Egmond 1-1. Groep C: J. Schoneveldt Pzn.-S. Koop man 2-0. Eerste klasse: B. Lammers-C. Ha- kenmulder 0-2, H. Veldhuizen-H. Schild 1-1, H. Brunt-J. Masurel 1-1, G. Notenboom-J. Dreef 1-1, C. Brunt-C. Winter 1-1. Zaterdagteam versloeg SW ZEIST Het Nederlands zaterdag- Wal heeft gisteravond in het KNVB- ■Portcentrum te Zeist een S—1-zege be haald op de eerste divisieclub SW. Bij rust leidde het vertegenwoordigende tears al met 3O, MILAAN. Inter Milaan zal vanavond in de Europa-Cupwedstrijd tegen Real Madrid zonder Mario Corso moeten uitkomen, daar deze zondag 'n beenblessure heeft opgelopen. De wedstrijd zal worden geleid door de Hongaar Istvan Szolt. De vermoedelijke opstellingen luiden: INTER MILAAN REAL MADRID Uitslagen Ne VoBo Uitslagen en standen 3e competitie- week. DAmes promotieklasse: LUSV1— Rijnsburg 1 13, Nw. Brunhilde 1Ar- gos3 31; Dames 2e klas A: Alvo's 1 Donar 1 0—3, Raaphorst 1—DES 2 30. Dames 3e klas A: GGV 1Rijnsburg 4 30, SUES 1Donar 2 30. Dames 4e klas A: Catena 1de Valken 4 30. Dames 5e klas: Castellum4De Vinnen 3 22; Argos 6Castellum 5 30. Heren Promotieklasse: De Valken 1 Donar 1 3—1; DSS 1—Rijnsburg 2 3—0. Rijnsburg 1—Castellum 1 31. Heren 2e klasA: LUSV 2de Moriaenl 03, D.O.G. 1Donar 2 1—3, Alvo's 1—Raap horst 1 03. Heren 3e klas A: Gemini 1Armada 1 sch. n.o.; Rijnsburg 3WS6 30. Do- har 3Meerburg 1 22. Heren 4e klas A: D.S.S. 3DVO 3 3-1. de Moriaen 3Advendo 1 30, Rijns burg 4Armada 2 13. Heren 5e klas A Raaphofst 2GGV 3 31, SUES 2— Rijnsburg 6 81, WW 2—Castellum 6 3—2. Dames le klas B: Kangeroes 2DES1 13, Rijnsburg 2de Valken 1 03. Dames 2e klas B: Rijnsburg 3De Val ken 2 2—2, Nw. Brunhilde 3—WW 1 0-3. Dames 3e klas B: Argos 5de Vinnen 1 1—3, Castellum 2—Gemini 1 2—2. Dames 4e klas B: Alvo's 2de Valken 3 1—3, Castellum 3—GGV 2 3—0. Heren le klas B: Kangeroes 3—LUSV 3 LUSV n.o. VVS 3—WS 4 3—1, Cas tellum 2—GGV 1 3—1. Heren 2e klas B: Catena 1—DVD 1 0—3, Blijft Fit 1—de Valken 2 13. Castellum 3DSS 2 22. Heren 3e klas B: de Moriaen 2WW 1 2—2, Catena 2—WS 5 1—3, LUSV4— SUES 1 03. Heren 4e klas B: Gemini 2 —DVO 2 3—1, de Valken 3—GGV 2 3-1. de Vinnen 1In Up Gol 30. Heren 5e klas BKangeroes 4de Val ken 4 30, Rijnsburg 5—Raaphorst 3 22; de Vinnen 2Donar 4 03. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Er is geen sprake van dat schade aan het hart zal worden toegebracht bij het leveren van topprestaties in Mexico City. Dit is een van de meest belangwekkende conclusies uit het voorlopig rapport dat het medisch team onder leiding van prof. dr. P. A. Biersteker heeft samen gesteld naar aanleiding van de medisch-weten- Ademhaling kan beperkte factor zijn De door het NOC verstrekte opdracht luidde: een uitvoerig onderzoek naar de effecten die optreden tijdens zware licha melijke inspanning op middelgrote hoog te, waarbij tevens rekening gehouden moet worden met de veranderde klima tologische omstandigheden. Uit het lijvi- met vele schema's doorspekte rap port, kwamen de volgende conclusies Er zijn geen aanwijzingen gevonden dat bij gezonde mensen het leveren van een topprestatie in de sport op middel grote hoogte (Mexico City ligt op 2240 m) schade aan het organisme zal toe brengen mits in de eerste vier dagen eni ge voorzichtigheid wordt betracht. Wel werd geconstateerd dat gedurende de eerste zeven dagen van het verblijf in Mexico City een aantal personen last had van o.a. ademnood, duizeligheid, droge keel en slaapstoornissen terwijl voorts de aanpassing van het lichaam aan 't andere tijdritme (tijdsverschil ven uur) na een week nog niet aantoon- Teneinde een volledig overzicht te krijgen nam het medische team binnen- buiten- en speciale proeven. De uitvoe rigste informatie werd verkregen uit de binnenproeven, die volkomen vergelijk baar waren omdat in Nederland dezelf de proeven werden genomen vóór het vertrek naar Mexico City. Er bleek dat eenzelfde uitwendige prestatie bij goed getrainde personen in Mexico de de hartfrequentie tien tot twintig sla gen per minuut hoger lag dan in Ne derland. Bij de volledig getraande sport lieden bleef die frequentietoeneming ge durende de gehele drieënèenhalve week van het verblijf bestaan. Bij de niet-volledig getrainden vertoonde de hartfrequentie eerst een stijging en in de loop van de weken een lichte daling. Bij ongetrainde personen daalde de hartfrequentie in Mexico duidelijk bene den die, welke in Nederland was gecon stateerd. Hieruit volgt dat de verande ring in de hartfrequentieals gevolg van de mate van training vóór Mexico. Voor eenzelfde uitwendige belasting bleek de ventilatie twintig tot veertig procent te stijgen zowel voor goed, ma tig als niet-getraindeo: Dit ging gepaard een toeneming van de ademfrequen- het acjemvoïume. Belangrijk lager Er kwam tot uitdrukking dat de maxi maal haalbare prestatie in de eerste week in Mexico belangrijk lager lag dan in Nederland maar in de loop van schappelijke expeditie ndar de voor-olympische Spelen die vorig jaar in Mexico City werden gehouden. De sportwedstrijden, aldus prof. Biersteker g isteravond tijdens de zeer druk bezochte buitengewone algemene vergadering van het Ned. Olympisch Comité in Den Haag, waren niet het voornaamste. Zij vormden slechts de afsluiting van het onderzoek, dat door de volledige medewerking van atleten, zwemmers, wielrenners en kanoërs plus vier ongetrainde proefpersonen belangwekkend materiaal heeft opgeleverd. Dit voorlopig rapport was het enige agendapunt en prof. Biersteker behandelde in vogelvlucht, zijn woorden ondersteunend met dia's, de essentiële punten van het onderzoek. Vijftien jonge Nederlandse sportmensen krijgen de kans (of hebben die inmiddels al verworvenom dank zij het sportfonds Leo van der Kar hun talent in de meeste gevallen in het buitenland bij te slijpen. Van het contingent dat voor 1967 in aanmerking komt, bevinden zich op de foto onder anderen (eerste rij) cricketer Marinus Flohil, tafeltennisster Ria Bogmans, badmintonspeelster Joke van Beusekom van het Haagse Drop Shot en dressuurruiter Kees Vellenga; (tweede rij) worstelaar Jan van de Pavert, basketballster Thea Hoek en tennisser Fred Hemmes; (derde rij) wielrenner Klaas Balk, badmintonspeler Leo Hanssen, polsstokhoogspringer Kees de Winter en tennisser Jan Hordijk; achterste rij) schermer Rob Villerius en turner Peter Karragat. de drie weken toenam. Bij de meeste .proefkonijnen" uit Nederland bleef de prestatie echter iets onder het niveau in eigen land. Tijdens de maximale belas ting vertoonde het elektrocardiogram in Mexico geen ander beeld dan in Neder- Bij het controleren van de bloeddruk bleek dat het verloop in grote lijnen het zelfde beeld toonde als in Nederland r de neiging tot sterke bloeddruk daling tijdens de herstelfaze in Mexico was in de eerste twee weken uitgespro ken groter dan in eigen land. Onwaarschijnlijk Het staat echter vast dat in de eerste weken op middelgrote hoogte een gerin gere prestatie zal worden geleverd on danks maximale inspanning van de at leet. Duidelijk is gebleken dat in Mexico de beperkende factor tijdens duurpres- taties vooral de ademhaling is, in tegen stelling met Nederland waar vooral hart en circulatie beperkend optreden. Sport- Masopust redde Dukla BEZIERS Josef Masopust heeft met nog drie minuten te spelen Dukla Praag gisteravond een zwaar bevochten gelijkspel, geschonken tegen de Franse ploeg Beziers in een vriendschappelijke wedstrijd. De bezoekers namen in de zevende minuut de leiding door rechtsbuiten Serane. Beziers maakte in de 57ste mi nuut gelijk. Drie minuten later kwa men de Fransen zelfs met 21 voor te staan. De wedstrijd werd gespeeld op een doorweekt terrein in een koude re gen. Er waren slechts duizend toeschou- Deventer heeft reeds voorproef DEVENTER Kaisers gearriveerd, waar maaksters van het deelneemstersveld g t eerste van Stien i z(jn in Deventer zij als kwartier- 35 leden tellende hun eerste baantjes trokken op de spiegelende ijs vlakte. De KNSB heeft voor het wereld kampioenschap dames van het komende weekeinde diep in de beurs getast en de baan een week afgehuurd, zodat de Rusinnen en de Noord-koreaansen die eerst aankwamen, zonder pu bliek maar opgeweept door hun in het voetspoor volgende trainers, de al maanden durende rondedans van de trai ning nog wat konden opvoeren. Stlen Kaiser was daar niet bij. Zij arriveert pas donderdag. Zij slijpt tot het laatste moment aan haar vorm in het hooggelegen Davos. Na twee derds plaatsen bij de wereldkampioen schappen van de laatste twee jaar, moet in Deventer de bekroning volgen :en carrière, die ln hoge mate ge kenmerkt wordt door doorzettingsver mogen. ,,Als ze wist wat voor weer het hier is, was ze niet in Davos gebleven", zegt men in Deventer. Want het weer is bijna ideaal. Misschien is de oosten wind iets te hard maar de temperatuur is precies geschikt om het ijs met be hulp van vier compressoren in optima le conditie te houden. Twee van Stiens gevaarlijkste tegen standsters waren gisteren reeds bezig het ijs ,,te proeven": de 32-jarige Rus sische kampioene Valentina Stenina en de 27-jarige Noordkoreaanse Kim Song Soon, wier naam in goed Nederlands zoiets betekent als „jeugdig als het eeuwig groen van de pijnboom en buig zaam als bamboe". Dertien landen zullen in Deventer zijn vertegenwoordigd. Communistisch China, dat recht had om vier deelneem sters a^ te vaardigen, heeft zonder be richt verstek laten gaan, evenals Mon- Slechta twee rijdsters van de mach tige Russische equipes die compleet met dokter, masseur, coaches en ande re officiële persoonlijkheden naar De venter is gekomen, trotseerden in de vrieskou de striemende bevelen van de trainers: Valentina Stenina en Irina Egorova. De zesvoudige olympische kampioene Lydia Skoblikova was in hotel Hoog Holten gebleven. „Hoofdpijn" was de verontschuldiging, waarmee zij de pers tegemoet trad. Maar de 27- jarige ex-wereldkampioene beantwoord de de vragen over het hoe en waarom van haar grote kunnen zo speels en ad rem, dat niemand daarvan iets ge loofde. Lydia Skoblikova maakt in DEVENTE haar rentree in de wedstrijdsport. Even als haar man doceert zij anatomie in Cheljabinsk, een industriestad in Sibe rië. Na het behalen van het „groot slam" bij de Olympische Spelen in Innsbruck, werd haar sportieve carrière onderbroken door de komst van een zoontje, dat thans bijna twee jaar is en onder de hoede van twee grootmoe ders in Rusland is achtergebleven. Waarom die come-back? „Alleen om te zien hoe het gaat als je twee jaar lang niets hebt gedaan. De leeftijd is te hoog geworden om nog eens zes gouden medailles te winnen". Superatlete Skoblikova is het prototype van de superatlete: goed gebouwd, niet te fors en begiftigd met spieren, die bij een medisch onderzoek van de Russische olympische ploeg niet zo „snel" bleken als die van Valeri Brummel, die bij de De Russische deelneemsters aan de wereldkampioenschappen hardrijden op de sohaats voor dames vatten deze titelstrijd, die dit weekeinde in Deventer plaatsvindt, bijzonder serieus op. Trouwens, dat zijn zij aan hun stand verplicht. Reeds sinds „mensenheugenis" overheersen Russinnen in het damesschaatsen, zoals rechts Valerina Stenina, die ook dit jaar tot de kanshebsters behoort. Zij traint onder controle" van hulptrainer Kobatkin. heren over de beste conditie bleek te beschikken. Toevallig is zij hardrijdster geworden, maar in haar schooljaren liep zij de 100 meter in 12.5 en de 400 meter in 59.8 seconden, tijden die het aannemelijk maken, dat zij ook in dere takken van sport de top zou ben bereikt als zij zich daarop had gelegd. Bij de onlangs gehouden Sparta- kiade kwam zij zelfs uit op de 800 ter. Pas in augustus begon zij in te denken aan een come-back in schaatssport. Haar terugkeer leverde haar tot dusverre een kortstondig reldrecord (afhandig gemaakt door Stien Kaiser) en de overwinning op twee afstanden bij de voor-Olympische Spelen in Grenoble op. Bij het nationaal kampioenschap van Rusland in haar eigen woonplaats Cheljabinsk werd zij echter verslagen door Stenina. „Maar daar werden de anderen ver troeteld in een hotel, terwijl ik voor mijn gezinnetje moest zorgen", is daarop haar laconieke commentaar. In Deven ter geniet ook Skoblikova van alle voor rechten, die een Russische meesteres in de sport maar kan krijgen. En Stien Kaiser ln Davos weet dat prestaties met een kortstondige kracht inspanning zullen evenwel niet nadelig beïnvloed worden door de middelgrote hoogte. De conclusie, gezien de ervarin- wat betreft duurprestaties luidt, dat het zelfs na vier weken acclimatise- onwaarschijnlijk is dat de tijden de in Nederland gemaakte zullen evena- Het medisch team heeft zich niet be perkt tot het noteren van feiten en het trekken van conclusies. Het heeft ook wenken gegeven, waarvan de/voornaam ste zijn: 1. potentiële deelnemers zullen een strenge medische selectie moeten on dergaan; officials van wie bekend is dat zij bij geringe inspanning kortademig wor den, dienen uitvoerig gekeurd te wor- 3. voor iedere deelnemer aan de Olym pische Spelen 1968 is een minimale ac- climatisatieduur van drie weken wense lijk (voor takken van sport waarbij een duurprestatie moet worden geleverd, zelfs vier weken, daarentegen kan voor kortdurende prestaties als bijv. kogel stoten volstaan worden met één week) 4. 'n positief effect op het acclimatisa-, tieverloop en de prestatie zal worden be vorderd door een uitstekende conditie; 5. na twee dagen verblijf in Mexico kan weer met de training worden begon nen, na vier tot zes dagen kan maxi maal worden getraind; 6. vóór de Spelen trainen in Europa op een vergelijkbare hoogte heeft slechts zin Indien de atleten er ten minste veer tien dagen verblijven en er voldoende mogelijkheden zijn voor een intensieve training; 7. van iedere deelnemer moet een zgn. dagprotocol worden gemaakt (o.a. vermeldend bloeddruk, temperatuur, veel of weinig of normaal drinken, idem slapen, eetlust, ademnood) 8. toezicht op en controle van drink water en voeding zal zeer scherp moe ten zijn. Het voorlopig rapport is tijdig ver schenen. Er zal nog een definitief rap port komen, nog meer uitgewerkt, maar met hetgeen reeds is prijs gegeven, heeft het medisch team de Nederlandse sportwereld onschatbare diensten bewe zen. Nu reeds kan men maatregelen ne men, de training richten op de ervarin gen die in het rapport zijn neergelegd. Men is er vroeg bij geweest, anderhalf jaar voor de Spelen 1968. Dat houdt te vens in dat geen sportbond, die in Mexi co zal zijn vertegenwoordigd, te zijner tijd excuses zal kunnen hebben wat be treft de medisch-wetenschappelijke pecten. Men kan met het rapport n zijn voordeel doen. En er mag worden aangenomen dat dit ook zal gebeuren. 35 deelnemers uit 13 landen DEVENTER Aan het wereldkam pioenschap schaatsen voor dames, dat zaterdag in Deventer wordt gehouden, nemen in totaal 35 rijdsters uit 13 lan den deel. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Canada: Dorëen Ann McCannell en Wendy Thompson; Oost-Duitsland: Ruth Schleiermacher en Herlind Hllrdler. West-Duitsland: Evi Sappel en Hllde- gard Sèllhuber; Finland: Kal ja Mustone, Kija Liisa Keskivitikka en Tuula Vilkas; Frankrijk: Martine Ivangine en Pa tricia Demartini; Japan: Akiko Ariga en Yukiko Saita; NooriJ-Korea: Han Pil Hwa. Kim Song Soon, Ko Kwang Za en Ko Kyung Hi; Nederland: Stien Kaiser, Carry Geys- sen, Ans Schut en Wil Burgmeyer; Noorwegep SigTid Sundby, Kirstl Biermann en Lisbeth Berg; Polen: Marlanna Kalm en Adelheide Mroake; Rusland: Valentina Stenina, Lldia Skoblikova, Lasma Kauniste, Irrlna Egorova en Anna Sablina; Verenigde Staten: Diane Holum Mary Meyers; Zwedeni ChrlMna Undblom en Ylva Hedlund, Keessie doet het rustig aan TRONDHEIM Twee leden van de Nederlandse kernploeg, Ard Schenk en Peter Nottet, hebben gisteravond ln het Noorse Trondhelm deelgenomen aan In ternationale schaatswedstrijden. De 500 meter leverde een overwinning op voor de Japanner Suzuki, die met 41.7 sec. zijn concurrent, de Amerikaan Tom Gray, een halve seconde voorbleef. Ard Schenk eindigde met 44.0 sec. op de tiende plaats. Peter Nottet werd met 44.8 dertiende. Op de 3.000 meter waren de twee Ne derlanders te sterk voor de overige deel nemers. Ard Schenk won deze afstand in 4 min. 39.0 sec. en Peter Nottet werd tweede met 4.39.4. De Noor Svein Erik Stiansen eindigde met 4.40.7 op de derde plaats. In het algemeen klassement over bel de afstanden bezetten Ard Schenk en Peter Nottet met resp. 90.500 en 91.367 punten de derde en vierde plaats. De Noor Magne Thomassen eiste met 89.950 punten de eerste plaats op. De overige Nederlanders hebben giste ren in Drammen deelgenomen aan in ternationale wedstrijden. De 500 meter leverde een duidelijke zege op voor de Amerikaan Neal Blatchford in 42.4 sec. De Noor Bjoern Tveter werd in 42.5 sec. tweede, een tijd die ook zijn landgenoot Johan Lindh liet afdrukken. Frits Bartling was de beste Nederlan der. Hij kwam tot 43.1 sec. en werd zesde. Jorrit Jorritsma werd met 43.4 sec. achtste en Kees Verkerk met 43.9 sec. tiende. Voor Rudi Liebrec'-ts was er een 15de plaats (44,4 sec.), vour Arle Eriks een 21e (45.— sec.), voor Joop van der Berg een 22e (45.3 sec.) voor Plet Meijer een 23e (45.3 sec) en voor Wim Beukers een 24e (46,4 sec.). De Rus Ants Antson bracht de 3.000 meter op zijn naam. Hij zorgde met 4 min. 31.7 sec. voor een baanrecord. De Noor Fred Anton Maier werd tweede in 4.33.5. Kees Verkerk eiste met 4.37.9 een derde plaats op. De Rus Stanislav Sel- janin werd in 4.40.1 sec. vierde. Jorritsma, Bartling en Llebrechts re den een 1500 meter Bjoern Tveter was met 2.13.4 de snelste. Jorritsma werd met 2.14.3 tweede, Bartling met 2.14.9 vierde en Llebrechts met 2.15.0 vijfde. Eriks, Beukers, Van der Berg en Meijer startten op de 5 km, die in een overwinning voor Bollerud eindigde. De Noor was goed voor 7.56.3. Eriks werd met 8.07.5 tweede, Van der Berg met 8.15.6 vijfde en Meijer met 8.23.6 zeven de. Gebr. van Eisen tweede op Kralingse Plas De gebr. Van Eisen uit Oegstgeest zijn deze winter op de Kralingse plas in een serie van zes wedstrijden als tweede geëindigd. Aan deze wedstrijden, die voor de „Fly ing Dutchman"-zeilers op initiatief van de bekende FJ5.-zeiler F. H. Imhoff werden georganiseerd, deden ook 5 bui tenlanders mee. Aan de wedstrijden, dia elke zondag werden gehouden, ging trai ning vooraf. De zeilers hopen door deze wintertraining in de a.s. zomer beter voor de dag te kunnen komen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 9