Politieke Bijenkorf in de Stadsgehoorzaal in opbouw EN KILOMETERS GROTE ZEGE VOOR D '66 „EXPERIMENT IN DE FILM" WAS VEELEER FILMGRABBELTON v°, GRIEKENLAND IS „IN" Bezinningsochtend voor leden St. Eloy ZWANENBURG EERDE LEIDENS EERSTE BURGER GROFVUIL; OPHAALDIENST. PAUZE PUNT DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 FEBRUARI 1967 HTW/ITC1 ÏIVT WC °ok in iedere politieke hoek zullen W FiFi \jV3EjYA In 1 V j nog tv-ontvangers worden opgesteld. De negen partijen, die aan het festijn mee zullen werken zijn als volgt over de Stadsgehoorzaal verdeeld: beneden: de Noodraad in de solistenkamer D '66 in de A A M stemkamer, de ARP op het afgesloten "■IA■il-.il-l-' toneel, CHU en PSP in de gescheiden koffiekamer; boven: de PvdA in de Als in een spinneweb tussen kilometer foyer, de Boerenpartij in de garderobe, VVD in de kleine zaal en de KVP in de bedrading; - hoe de mensen er uit ko- koftlekam(jr. men Hjkt volslagen een raadsel - wordt De regie is in handen van de heer op het ogenblik in de Leldse Stadsge- c Klar®nberg. voorlichtingsambtenaar hoorzaal koortsachtig gewerkt aan de van de gemeente Leiden. Hij is een van opbouw van de politieke bijenkorf, welke de weinigen die hedenavond in de Stads- gehoorzaal strikt objectief dient te zijn hedenavond (hopenlpk met veel gegons) want er zojuist ,n het NTS_programma tot leven zal komen. De technici van de een man van een bepaalde politieke firma Ligtvoet-Gangetje, die met deze signatuur aan het woord gefeest dan 6 moet hij voor een Leidse „mlas" van verkiezingsstunt „de cost voor de baet" een andere kleur zorgen. Het zal hem wil laten uitgaan, hebben reeds gisteren waarschijnlijk wel goed af gaan, want tivee dotlju tv-ontvangers verspreid „ver het Stadsgehoorzaal-complex, vandaag was de inrichting van de regiekamer en studie in de receptiekamer aan de beurt. Deze regiekamer en studio, die het hart radlo van de verkiezingshappening zullen zijn, vergt verreweg het meeste werk, want om het eigen Stadsgehoorzaalprogramma goed door het NTS-programma te klut sen is een menigte van sluitende voor zieningen nodig. Het werkschema van de vier man sterke ploeg is nu gericht op half vier hedenmiddag wanneer de generale repetitie gehouden wordt. Tot half acht, wanneer de zaaldeuren open gaan, is er dan nog voldoende tijd voor het wegwerken van schoonheidsfoutjes. Het restaurant in de grote zaal, waar het publiek van acht uur tot kwart voor tien op drie beeldbuizen de wedstrijd Inter Milan—Real Madrid kan volgen, is ook ingericht. Behalve de sport-teevees staan er nog acht toestellen waarop het verkiezingsprogramma gebracht zal worden. Technisch was het helaas niet meer mogelijk Leiden in het schakelprogram ma van de NTS op te nemen (het evene ment werd te laat opgezet), maar via de wel Leidse geluiden kun- SCHOOLVERKIEZING LEIDSE ÉTS De Tweede Kamerverkiezingen waren voor de LTS van het Koninklijk Ge nootschap Mathesis Scientiarum Geni- trix te Leiden aanleiding om schoolver- kiezingen te honden voor leerlingen bo ven de 18 jaar. De stembiljetten waren dezelfde als in de kieskring Amsterdam uitgegeven zijn. De uitslag luidde als volgt: KVP 45, PvdA 37, VVD 48, ARP 38, CHU 15, CPN 17, PSP 10 SVP 2, Lijst Voogd 0, Boerenpartij 6, GVP 2, LVP 2, Noodraad 3, Landsbelangen 1, Lijst Roderraond 0, CDU 6, D '66 68, Chr. Nat. Volkspartij 1, Portjj voor On- gehuwden 2. Ongeldig 2, blanco 6. To taal 311. Inwoner van Rijpwetering aangehouden na dodelijk ongeval in Rotterdam Een 60-jarige inwoner van Rijpwete ring zal vervolgd worden wegens het toebrengen van lichamelijk letsel, de dood tengevolge hebbende, zonder zich om t slachtoffer te bekommeren. De Rijp- weteringer ls gistermorgen in zjjn wo ning gearresteerd nadat hij 's nachts fn Rotterdam een 56-JaVige fotograaf uit de Maasstad met zjjn auto had aan gereden tengevolge waarvan de foto graaf op slag werd gedood. De auto mobilist was daarna met gedoofde lich ten doorgereden en had by Delft een taxi naar Rijpwetering genomen. De aanrijding vond plaats op de krui sing 's-Gravendijkwal-Middellandstraat- Henegouwerlaan, waar de Rijpweterin- ger met grote vaart door een rood stop licht reed tegen de scootmobiel van de Rotterdammer, voor wie het licht juist op groen was gekomen. Een achter de fotograaf zittende dame kreeg verwon dingen en moest naar het Dijkzigt zie kenhuis worden vervoerd. De kwestie is op het ogenblik nog in onderzoek bij de Rotterdamse politie; op het slacht offer wordt sectie verricht. Overdadig filmmenu voor Filmclub 16 'OOR K O's FILMCLUB 16 werden gisteravond in de Jacobazaal van De Burcht negen films vertoond, die werden ingeleid door de heer J. Mulder. Hoewel de films waren aangekondigd onder de titel „Het experiment in de film", was er van een duidelijke lijn geen sprake. De rolprenten liepen der mate uiteen, dat het programma beter aangeduid had kunnen worden als de monstratie van tegenstellingen in de film, of beter 60 jaar filmgeschiedenis in een notedop. En dat is net teveel om in één avond samen te persen. Op zich waren de films alle de moeite van het bekijken waard, maar in combinatie de den ze het niet zo. Daar kwam bij, dat de heer Hans van Oosterom als inleider verstelt had moeten laten gaan. Als sa mensteller van het programma moet hij toch bedoeling van deze keuze dui delijk hebben kunnen maken. De heer Mulder moest noodgedwongen onvoor bereid om de films heen praten, hetgeen hij voortreffelijk deed, maar naar hij zelf zei, hij wist niet wat de keuze had bepaald. :inema was „La conquête du Pole Nord" van George Mé- liès. De Jugendstilproduktie „Joie de vivre" van Anthony Gross past geheel in de huidige herwaardering van deze kunstvernieuwing uit de jaren dertig. „Maillot Jaune" van Claude Lelouch. 'n reportage van de Tour de France was goed van aanpak en kleurentoepassing. „New York - New York", de wereld stad bezien door lachtspiegels, was een aaneenschakeling van dezelfde trujes, die snel verbeelden. Sex en agressie wa ren de onderwerpen die werden behan deld in „Very Nice Very Nice". Waar om deze vermoeiend^ film tweemaal gedraaid moest worden is ons een raad sel. Een Nederlandse film van Jan Keja was getiteld „P", van perfectionist. Over de interpretatie het behandelde thema wist geen van de aanwezigen het beslissende woord te spreken. Een sug gestief werk, dat ruimte laat voor eiger uitleg. Het bekende filmwerk „Een zon dag op het eiland van de Grande Jatte" enige jaren geleden gemaakt door Jan Vrijman voor de boekenweek, was door zichtig en ongecompliceerd, een fijne film.'»Abstractie in de film werd gede monstreerd met „Mosaic" van Norman McLaren, die bepaald niet tot de sterk ste van de avond gerekend kan worden. Het filmmenu van de Filmclub mag ons inziens in het vervolg wel wat eenvoudi ger van samenstelling zijn, om indiges tie te voorkomen. Lijmen en plakken zijn in deze ver kiezingstijd „in", maar dat wil niet zeg gen dat er voor opplakken van ver- kiezings- en protestleuzen geen toe stemming verkregen moet worden. Zo werden in de afgelopen nacht zes stu denten door de politie aangehouden die illegaal een protestleuze van de Neder landse Studenten Raad aanplakten. De „plakkers" werden verbaliseerd en de biljetten en het plaksel werden in be slag genomen. Het is (weer) koud en dan is het wel eens lekker als men over warm water kan beschikken. Dat vonden een paar inbrekers blijkbaar ook, want in de af gelopen dagen zijn er uit de kantine van een tennispark aan de Haarlemmerweg twee Fasto-geysers ontvreemd. In de Zuiderparkschool aan de Asser- straat is in de afgelopen nacht ingebro ken. De dader(s) maakte(n) zich van enkele zendingsbusjes met inhoud mees ter. Bovendien werd uit de kamer van het hoofd een bandrecorder meegeomen. Ook de firma Ligtvoet aan het Gan getje werd' door ongewenste bezoekers met een bezoek „vereerd". Tot zover bekend worden een radio, een t.v., en een platendraaier vermist. De politie vond vanmorgen bij het onderzoek nog een draaibaar radiotoestel op het dak Burgerlijke stand Geboren: Mark Jan, C. M. van Box tel en F. W. J. Rademakers; Dinah An- nemarie, d.v. J. Fokkink en W. Wesse- link; Gerardus Johannes, z.v. J. Juffer mans en A. M. Kwakkenbos; Johanna Susanna Catherina, d.v. J. van der Sleen en J. C. Derogee; Benjamin, z.v. B. van Vliet en A. C. van Delft; Marianna Ca roline, d.v. A. G. van Egmond en J. C. Heemskerk; Sandra Patricia, d.v. O. J. van Muijen en J. Zandvliet; Jesaja Mis- cha Djeevan, z.v. C. J. Schiferli en C. T. van Gent; Bartholomeus, z.v. G. Busch F. Dubbelaar; Lilyan Tjitsia, d.v. J. J. van Ollefen en T. van Tol. Gehuwd: D. A. J. Heemskerk en E. C. J. Baart. Overledeni H. Wagemaker, 56 jaar, echtgenote van P. C. de Kruis; C. Koole, 76 jaar, man; J. van Vlit, 83 jaar, i D. Eikerbout, 70 jaar, man. Dr. P. F. Kühler voor leden van K. en O. Dijk Griekenland is „in". En niet alleen omdat het „meer berg dan land en meer zee dan eiland" is, maar vooral omdat de geschiedenis van dit land velen zo aantrekt. De mythologie van de oude Grieken doet ons dagdromen en de avonturen van Odysseus wekken reislust in ons op. Dr. P. F. Kühler, directeur van de AMRO-bank in Amsterdam en consul van Griekenland hield gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal voor vele leden van K. O. een causerie met vertoning van een kleurenfilm over „Griekenland vandaag, land, volk en cultuur". Het is onmogelijk over Griekenland te praten, zonder dat men de geschiede nis van het land weet. Dr. P. F. Kühler vertelde deze dan ook uitgebreid „kort". Van 20, 25 eeuwen voor onze jaartelling toen reeds grote beschaving tot stand kwam op het eiland Kreta, in Mycene en in de „klassieke" tijd in tal van stad staatjes, vooral in Athene, tot aan de aansluiting bij de EEG. Karakteristiek voor het hedendaagse Griekenland noemde dr. Kühler: de zee en het licht; de gastvrijheid en de echte belangstelling van de bewoners; de sprankelende geest, die in dans en mu- INTERVIEW MET DE KRANT zullen redacteuren van vijf Leidse dagbladen een inter view toestaan aan de bezoekers van de gespreksbijeenkomst in de Gehoorzaal. Onder leiding van dr. P. L. Schoonheim zullen de taak van de journalist en de wijze van berichtgeving besproken wor den. Deze bijeenkomst vormt een ver volg op de gesprekken over kontakten in de samenleving. De krant als com municatiemiddel kan naar de mening van Experimenteel (Bijzonder) Kerke- werk Leiden een belangrijke bijdrage voor een goed kontakt tussen mensen onderling en tussen organisaties en in stanties van allerlei aard geven. De ontvangst a.s. zondagmorgen is gesteld op half elf. Om kwart voor elf begint het vraaggesprek, dat stipt 12 uur wordt gesloten. Ten overvloede zij nog meegedeeld dat deze bijeenkomsten in geen enkel op zicht het karakter van kerkdiensten dragen. Er wordt niet gepreekt, niet ge beden, niet gezongen, niet gekollec- teerd. Alle beschikbare tijd wordt be steed aan gesprek. Men heeft vr(j toe gang. Ieder heeft ook gelegenheid naar eigen inzicht vragen te stellen. ziek tot uiting komt en die de sociale en economische problemen telkens over- De film, die op de inleiding van dr. Kühler volgde, zal de aansporing van de consul om Griekenland te bezoeken on getwijfeld hebben benadrukt. R.K. Bibliotheek in moderne inrichting De R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek, die tijdelijk gevestigd is geweest Hogewoerd 57, gaat volgende maand terug naar het inmiddels geheel ver bouwde en gemoderniseerde pand naast de St. Lodewijkskerk. De officiële opening zal half april plaats hebben, doch reeds op 20 maart zullen leeszaal en bibliotheek in gebruik worden genomen. Op zaterdagavond 18 februari a.s. or ganiseert Jazz Society Folk Beat 14 weer een jazzavond in de hockeykantine van het sportpark Roomburg, waar dan zal optreden een Amsterdamse combinatie, bestaande uit: Carl Schulze - vibrafoon; Ferdinand Povel - alt/ten. sax; Arend Nijenhuis - bas; Martin v. Duynhoven - drums. Aanvang 8 uur. Bij voldoende belangstelling zullen er na afloop weer jamsessions plaatsvinden. VOORSCHOTEN Zondgg is houden voor de leden van de r.k. taalbewerkersbond St. Eloy. De ochtend werd begonnen met een Eucharistie viering, waarbij Fr. B. v. d. Geest de lebrant was. Tijdens het gemeenschap pelijke ontbijt sprak de heer Steenhoven van het districtsbestuur afd. Den Haag over de arbeidsverhoudingen bij ontsla gen, omdat vele werknemers niet weten wat het ontslagrecht inhoudt. Gezien de Uit een artikel van P. H. „De Vragende Mens". „Doch intussen: fenomenen als kwaad, schuld, straf, dood, zijn geen kerkelijke vindingen. Zij behoren bij het menszijn. Niemand zal geloven dat, zolang de mensheid be staat, het kwaad niet altijd in haar ge zelschap is geweest. De neiging tot het id is, als tegenhanger van het ver langen naar het goed, eigen aan het menselijke geweest tot heden toe. En hoe diep de afgrond van het kwaad is, hebben wij in Auschwitz gezien. Zou er dan geen schuld zijn? Moet er dan geen vorm van gerech tigheid zijn? En moet er, om de voortgang van het leven mogelijk te maken, geen verge ving zijn om de vernietigende kracht het kwaad teniet te doen?" LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Kasteel in Zweden (str. volw.) Dagelijks 2.30, 19.00 en 21.15 uun. Zondag: 2.30, 4.45 7.00 en 9.15 uur Lido: Operatie Bosporus (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu». Luxor: Brandt Parijs? (14 j.) (Geprolongeerd) Dagelijks ook zondag 2.00 en 8.00 uur Studio: Cul-de-Sac (18 jr.) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Een miljoen jaar geleden (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Programma door de K.F.C. onfc- zeker geslaagd genoemd n Buurt 19 (donderdag 16 febr.) Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Von dellaan, van Baerlestraat, Jacob Cats- laan, Gerard Brandstraat, Coornhert- straat, Const. Huygenslaan, Bredero- straat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conrad- straat. Buurt 20 (vrijdag 17 febr.) Van Vollenhovenkade, van Vollenho- venplein, Snouck Hurgronjestraat, Hui- zingastraat, Colenbranderstraat, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot. van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelml- Met een grote schaar knipte burgemeester mr. G. C. van der Willigen het koord door waarmee een doek wegviel voor de tekst: Burgemeester Van der Willigenschool. Deze tekst is te zien op de zijmuur van de open bare ULO aan de Denneweg in Zwanenburg, ge meente Haarlemmerméér. De redeft waarom de naam van de huidige eerste Leidse burger op deze school prijkt werd duidelijk in een bijeen komst die in de school plaatsvond. De huidige burgemeester van de Haarlemmermeer, mr. F. T. Dijckmeester, zei dat met volledige instemming van het gemeentebestuur besloten was de school naar burgemeester Van der Willigen te noemen vanwege zijn grote verdienste voor de gemeente Haarlemmermeer in zijn geheel en voor het onderwijs in het bijzonder. Burgemeester Van der Willigen gaf hierna te kennen dat hij het een vreselijk aardig idee vond zijn naam aan de school te verbinden. „Ik zie namelijk niets in een straatnaambordje", vond de burgemeester. Het hoofd van de Burgemeester Van der Willigen school, de heer R. Abbas, deelde mede dat op de verjaardagen van de burgemeester voortaan de vlag bij de school wordt uitgestoken. Burgemees ter en mevrouw Van der Willigen gingen niet met lege handen terug naar Leiden, want ze kregen resp. een bloem vaas je en een grote bos rozen. De Burgemeester Van der Willigenschool is de grootste ULO in de Haarlemmermeer, telt 160 leerlingen, heeft 11 docenten en is in decem ber 1964 officieel geopend, maar leidde vanaf die datum een naamloos bestaan. Oud KVP-voorman prof. mr. C. P. M. Romme (de man van de brede basis) vervulde hedenmorgen om elf uur zijn stemplicht In de kleu terschool aan de Jacob van Cam- penla&n. Prof. Romme, die zich niet meer ln de politiek beweegt - „dat is onmogelijk ln mjjn functie als lid van de Raad van State", zo vertelde h(j ons - werd by het uitbrengen van zijn stem verge zeld van zijn echtgenote mevrouw Romme, geb. Wiegman. Het was de eerste keer, dat het echtpaar Romme in Leiden stemde. Sinds kort wonen zy, zeer tot hun ge noegen, in de fraai gelegen Crone- steinflat aan het Lammenschans- Foto Prof. Romme deponeert zijn stem in de bus, onder het wakend oog van o.m. mevrouw wethouder N. A. den Haan-Groen, voorzitster van het stembureau (geheel rechts). GEEN SCHULDT KORRELTJE Eén geluk blijft in het ongelukt dal men zijn ware vrienden van de valse leert onderkennen. (Metastasio) MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 14 febr. Bloemen Am. Anjers: Sim rose 36» 47, Sim rood 23-32, Sim wit 41, Keefef 35-37, Sim Arthur 38, Esperance 36, Princess Ann 27-28, rozen: Garnetté 56, Forsythia 34-43 p. st., troschrysan then 1.50-2.05, Blauwe druifjes 21-46, Anemonen 85-1.00, Freesia's 70-1.05, Irissen: Wedgwood 2.00, Narcissenl Buxton 60-75, Carlton 80-95, Early Glory 75-85, Pionier 65-70, Magnifi cence 75, HeMos 70, Fortuna 65-7S, Cheerfulness 95, Tulpen: President Kennedy 1.10-1.25, Apeldoorn 1.25- 1.45, Krelage 95-1.15, Lustige Witwe 85-1.15, Karel Doorman 1.10-1.20, Rose Copland 95-1.25, v. d. Eerden 90-1.25, Ralf 90, Elmus 1.15, Wim v. Est 1.20- 1.35, Guido Snick 1.45, Edith Eddy 90- 95, Preludium 90-95, Bellona 1.00-1.25, Prominence 1.50-1.70, Oxford 1.40-1.46* White Sail 85-1.05, Olaf 1.10-1.20, Mar- gret Milton 95, China Pink 90-1.15, Paris 1.25, Oriënt Expres 1.40, Beatrix 1.40-1.45, Ornament 1.05, Yellow Gem 1.05, Wintergold 1.10-1.20, Golden Har- vest 1.10, Wittenburg 1.40, Hoangho 95-1.15, Beauty of Volendam 1.05-1.25* Dubbele tulpen 95-1.15 p. bos. RIJNSBURG, 14 febr. BLOEMEN i Gemengde Hyacinthen 100-125; Free sia's Pimpernel 180-200; White Swan 165-175; Snow Queen 185-175; Stock holm 150-165; Golden Yellow 125-150. Narcissen: Early Glory 100-115; Helios 100-110; Carlton 90-110; Fortuna 80- 105. Tulpen: Pink Attraction 210-240) Pruness 210-240; Prominence 185-2001 Oxford 180-200; Apeldoorn 180-200J, London 175-200; Copland 165-185; Ro land 150-165; Golden Harvest 135-155 J1 Jack 140-155; Bellona 135-150; v. d. Eerden 135-150; Paul Richter 180-150| Edith Eddy 125-150; Krelage 130-145] Lustige Witwe 125-135; Preludium 125- 135; Beatrix 115-125 alles per bos. Ama ryllis 25-30 per kelk; Eucharis 130-140] Am. Anjers: Carry Sim 34-41; Rode Sim 34-41; Witte Sim 33-40; Rose Sim 32-39; Crowly Sim 32-39, alles per stuk. KOUDEKERK A. D. RUN Judo De Judoka's Koos v. Veen en A. van Staveren (leraar Yoshi) beiden lste Dan van de Judoclub „Yoshi" te Koudekerk aan den Rijn-Hazerswouda zullen zaterdag 18 februari a.s. in Over- r de 2e Dan. weet u het ook niet Liturgische gewaden Waar kan ik liturgische gewaden voor de missie landen kopen? Antwoord: U kunt deze gewaden kopen bij de fa. Pijnappel, t.o. St. Jans Basiliek, Den Bosch, tel. 04100 - Tarief huisarts Kunt u npij het tarief geven dat een huisarts mag reke nen voor een bezoek (particulier)? Hoe hoog is dit bedrag voor een zie kenfondspatiënt? Antwoord: De huisarts rekent thans een tarief van 8.- voor spreekuurbe- zoek en 12- voor huisbezoek voor zijn (particuliere) patiënten. Dat is een landelijk tarief. Ziekenfondspatiën ten die verplicht zijn verzekerd, beta len gewoon premie, die door de werk gever op hun loon wordt ingehouden. Zij behoeven de huisarts dus verder niets meer te betalen. Wegenbelasting Kunt u mij het nieuwe tarief wegenbelasting voor een 2 C.V. geven? Antwoord: Het tarief wegenbelas ting voor een 2 C.V. is afhankelijk van het gewicht van de auto. Bij een ge wicht tot 200 kg is het tarief 37.-, bij een gewicht van 201 tot 500 kg 40.-, terwijl bij een gewicht boven de 500 kg 8- per 100 kg wordt be rekend.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3