Sikkens groeide in 175 jaar uit tot wereldomspannende onderneming Oud-Ade hijst de vlag bij opening „Ons Dorpshuis'' DINSDAG 14 FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 LEIDSCHENDAM DE BESSENJENEVER Een 46-jarige vertegenwoordiger ge droeg zich bij de politie te Leidsehendam wel vreemd. „Ik zou hem beslist niet achter het stuur van een auto hebben gezet," zo verklaarde een politie-adju- dant. De feiten stelden de adjudant wel in het gelijk, want surveillerende poli tiemannen waren de vertegenwoordiger in hun auto gevolgd, omdat deze zo vreemd reed. Toen hij werd aangehou den, deed de man erg suf en dus was er alle reden, hem eens nader aan de tand tevoelen omtrent de drank. De uit spraak^ van de politie-adjudant loog er niet om en de vertegenwoordiger was dan ook voor de Haagse politierechter veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en ontzegging der rijbevoegdheid gedurende een jaar, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam bij het Haagse gerechtshof. Volgens verdachte zou hij maar twee glaasjes bessenjenever heb ben gedronken doch niettemin vond de proc. generaal het geen twijfelpunt, dat verdachte onder invloed van drank ver keerde, hoewel hij volgens eigen ver klaring wel wat drankgebruik gewend is. De eis luidde nu een week gevange nisstraf en intrekking van het rijbe wijs gedurende een jaar. De verdediger meende, dat de zaak wat is opgeschroefd en vroeg vrijspraak. Arrest over 14 da gen. LISSE Postzegelshow tijdens „Keukenhof' Maandagavond heeft de afdeling Bol lenstreek van de landelijke en interna tionale vereniging van Postzegelverza melaars „Philatelica" een vergadering gehad in de Witte Zwaan te Lisse. Wegens verhindering van de voorzit ter werd de vergadering geleid door de heren M. C. J. Delen. Door mevr. C. J. van Hamme-Meijler werd een causerie gehouden over het ontstaan van de postzegel waarbij zij ditmaal speciaal sprak over het ontstaan daar van in Engeland. Zij stond uitvoerig stil bij de gehele ontwikkeling en voorgeschiedenis van de postzegel in Engeland, hoe deze namelijk eerst in particuliere handen is geweest, doch ten tijde van koningin Elisabeth aan de staat Ls gekomen. De postdienst ging efficiënter lopen en wierp grote winst af. De organisatie daarvan werd zelfs door Frankrijk overgenomen. Het was in 1840 toen de eerste officiële postzegel in Engeland uitkwam. De afdeling Bollenstreek zal ook dit voorjaar weer een postzegelshow hou den op de nationale bloemententoon stelling „Keukenhof", welke ten toon stelling gebracht wordt onder het motto „40 jadr Kinderpostzegels". De superleiding bij de voorbereiding is in handen gelegd van mevr. Van Ilamme- Meijler. „Nieuivkoopse Plassertjes hadden succesvolle start Het is nog slechts aan weinigen be kend, dat Nieuwkoop een kinderkoor heeft. Het draagt de naam van „De Nietiwkoopse Plassertjes", achter welke naam men alleen maar hoeft te zoeken de nauwe relatie die Nieuwkoop met zyn plassen heeft. Het koortje bestaat uit 20 kinderen en is een half jaar geleden opgericht door dc muzikale Boskoper Simon de Koker. De liedjes die de kinderen zin gen zijn niet de bekende melodietjes die men overal hoort. De tekstdichter Van Duin maakte meerdere aardige teksten. Met de musicus Coen van Orsouw heeft Simon de Koker er leuke melodieën op gemaakt, die het erg goed doen. Zo zelfs dat een heel programma van liedjes in een Amsterdamse studio op de plaat gezet zijn. De plaatjes zullen binnen kort uitkomen, hetgeen een niet ge ringe pluim is op het jeugdige koortje en zjjn deskundige leider De Koker, RAAD VAN KOUDEKERK ONTEVREDEN OVER BEJAARDENTEHUIS De raad van Koudekerk a. d. Ryn kwam gisteravond in voltallige zitting byeen voor een vergadering. Voorzitter burgemeester Q. Waverjjn zei in zyn openingswoord, dat, ondanks dat deze vergadering de eerste is van 't nieuwe jaar, de traditionele nieuwjaarsrede achterwege blyft. Wel gaf hy een kort overzicht van enkele belangrijke feiten,' speciaal wat betreft het zwembad. SASSENHEIM Het gaat goed met de afdeling Sas- senheim van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. Vijf jaar geleden werd met nauwelijks zestig leden begonnen en op het ogenblik telt de afdeling reeds zo'n 275 leden. Het was maandagavond in het jeugdhuis aan de Julianalaan dan ook een opgewekte presidente, mevr. J. C. Kuilman-Weenig, die de jaarvergade ring in aanwezigheid van de ere-presi- dente. mevr. J. C. W. baronesse van Knobbelsdorff-Pontier en het oudste lid, de 80-jarige mevr. Zonneveld opende. Voor de overigens zeer druk bezochte jaarvergadering hadden de Sassenheim- se huisvrouwen maar weinig tijd nodig. De jaarverslagen gingen vlot onder de hamer door en ook voor de verschillen de verkiezingen had men weinig tijd no dig. Het bestuur ziet er voor het komen de jaar als volgt uit: mevr. J. C. Kuil man-Weenig (presidente), mevr. S. J. M. Vlaming-Etman (.vice-presidente mevr. W. J. M. v.d. Vaart-Koenders (se cretaresse), mevr. M. J. Kapteyn-Arents- horst (2e secretaresse), mevr. R. G. Platje-Lamfers penningmeesteresse mevr. R. Rakker-Heynes (2e penning meesteresse) en mevr. J. M. H. Koning- Brjker (excursieleidster). Voor een door de afdeling in samenwerking met de Vereniging voor Veilig Verkeer te or ganiseren cursus over de veranderde ver- keerscode en alles wat daarmee samen hangt bestond bijzonder veel belang stelling. Nog dit voorjaar zullen (waar schijnlijk) een ochtend- en een avond cursus van zes lessen worden georgani seerd. Na afloop van de vergadering, die al met al nog geen uur in beslag nam, verzorgde de KLM een bijzonder boeiend programma. De heer Trip ver telde daarin het een en ander over het Nederlandse luchtvaartbedrijf en illus treerde zijn lezing met vele dia's. Aan het slot van de avond werd de film "Gezicht op Europa" vertoond. Hij zou het jammer vinden als de vorst zou gaan doorzetten, dat zou roet in het eten kunnen gooien inzake de bouw en de voorsprong die men heeft. Er is al een sollicitatieadvertentie ge plaatst voor een badmeester. Omstreeks 1 april zullen verschilende woningen gereed komen en er wordt begonnen met de bouw van 14 nieuwe. Bij de ingekomen stukken, waren en kele begrotingswijzigingen ingekomen van 1966 en 1967, goedkeuring krediet verbreding Hondsdijk, de verkoop van grond aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen" voor de 14 woningen. Een verzoek was binnengekomen van de heer Saman, directeur bejaarden huis „Rijnzicht" om ontslag op 1 april a.s. van het tehuis. B. en w. zullen het verzoek van eervol ontslag inwilli gen op een door hun te stellen datum. De heer Van Veen vroeg de voorz. hoe het eigenlijk zit met de voorzie ningen betreffende het bejaardenhuis. Komt er een nieuw of verbetering van het bestaande? De raad bleek unaniem niet tevreren met de gang van zaken. De voorz. lichtte een en ander toe. B. en w. z^n bereid met wie dan ook te praten over verbetering of voor nieuw bouw, zij zorgen niet alleen voor de jeugd, aldus de voorzitter. Bij een even tuele geboorte van «n prins of prinses zal de raad de kinderen op een of an dere manier iets aanbieden. Hiervoor is een bedragje beschikbaar gesteld. Ook werd een bedrag van 500.be schikbaar gesteld voor avondonderwijs. De heer Schrier, onderwijzer aan de Burg. de Herderschool, werd in vaste dienst benoemd en tot leden van de com missie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren Visser en G. G. S. hebben bericht gestuurd aan b. en w. van Koudekerk dat zij er van af zien de Koudekerkse brug over te nemen, wat voor de gemeente Koude kerk betekent een groter subsidiërings percentage los te krijgen, zodat de kos ten aanmerkelijk worden verllicht. De heer A. Slot werd benoemd tot 2e waarnemend gemeente-secretaris en tot plaatsvervangend tijdelijk gemeente ontvanger Besloten werd een krediet beschik baar te stellen van 63.800 voor bouw en eerste Inrichting van een openbare kleuterschool, en een krediet van 38.148,95 voor de bouw en eerste in richting van een Chr. kleuterschool. Houtbouw Jarino n.v. te Roden zal de beide noodlokalen bouwen. Ook de onteigening van het perceel n i i i grond gelegen in het uitbreidingsplan SSGSCihCtUCll OG^OllTMHl i verstevigen zocht men samenwerking met aanverwante industrieën. Zo ging Sikkens twaalf jaar geleden een fusie met Alpha Muurverffabrieken te Het competitieseizoen '66-'67 loopt al weer ten einde, de afgelopen week zijn er nog wisselende successen ge boekt. Het eerste herenteam reisde naar Den Haag om de strijd tegen Sa lamanders 4 aan te binden. Nol Sik- king en Joop v.d. Zwet kwamen tot 2 x winst. Nora Broxterman wist de beslissende partij te winnen. Het dub belspel bracht de 2 punten. Het tweede herenteam had nog een week de ge legenheid om te trainen. Team 3 ver loor met 82 van DSB 2. Rob Ritzen wist 2- x te zegevieren. Het 4e herenteam speelde voor de zoveelste maal met 2 man. maar toch wist het de puntjes thuis te houden. Jan de Vroomen en Herman v. Wis sen zegevierden 3 maal over de man nen van TTCS. Team 5 daarentegen kreeg een flink pak slaag van de man nen van TTCS 1 en verloren met 10-0. Het damesteam stelde wat teleur en verloor met 64 van de Treffers 1. Alleen Leny v. Wissen wist haar par tijen te winnen. Ook het dubbelspel bracht winst. Dames 2 liet weer eens duidelijk zien dat ze niet in de 4e klas thuis horen, want zij wonnen met duidelijke cijfers van Gossima 1; 100» .Dorp Oost" werd zonder verdere be spreking aangenomen. Een indertijd gesloten contract met de n.v. Grootstad te Nootdorp, die be reid is een perceeltje grond terug over te dragen aan de gemeente voor 900,- bestemd voor bijzondere bebouwing. Op de begrotingswijziging 1967 werd opgenomen een bedrag van 500, voor de Oranjevereniging en 500, voor de avond-ulo. De heer Heemskerk vroeg ln de rond vraag of hij inzage kan krijgen over de plannen betreffende de Hondsdijk en de heer Van Hemert vroeg of het mogelijk is iets te doen aan de verbetering van het aanzien van de buitenkant van de oude Herv. school. Op de vraag van de heer Heemskerk komt men in de vol gende zitting terug en op de vraag van de heer Van Hemel t was het antwoord, dat er binnenkort een bespreking zal gehouden worden tussen bestuur Judo en de v.v. Koudekerk Bejaardensociëteit De bejaarden- sociëteit die regelmatig in „Nieuw Poelgeest" wordt gehouden, gaat a.s. woensdag niet door wegens het stem men. Nu zal er op 22 febr. a.s. een theemiddag gehouden worden in het Verenigingsgebouw te Koudekerk waarvoor alle bewoners boven de 65 worden uitgenodigd. Er zal dan een natuurfilm vertoond worden. Aanvang 2.30 uur. in stadsivalpoortje van Groningen DRIJVENDE TENTOONSTELLING TER GELEGENHEID VAN HET JUBILEUM Het 175-jarig bestaan van Sikkens lakindustrie, waarvan het hoofd kantoor is gevestigd te Sassenheim, is door de directie van de wereld omspannende Sikkens Groep N.V. aangegrepen om een drijvende ten toonstelling in te richten, een showroom, die in de komende drie Alphen aan den Rijn. Later volgden maanden 35 plaatsen in ons land zal bezoeken. Hierdoor kunnen af- l"^8 meo de F1.exa~fabldeken te Sneek, nemers, architecten, opdrachtgevers en andere belanghebbenden dicht b^^te BevemIk.P Ook^uUe^dê bij huis kennis nemen van de Sikkens produkten. Deze produkten landsgrenzen werden fabrieken ge- zijn het resultaat van het onderzoek, dat de ontwikkeling van de verf- sticht: in Duitsland, België en Italië, waren sinds de oprichting in 1792 heeft begeleid. Verkooporganisaties zijn opgebouwd in Frankrijk. Oostenrijk, Zwitserland SASSENHEIM en België, terwijl een centrale expori- afdeling ervoor zorgt, dat de Sikkens- De herhaalde verhuizingen en ver- produkten tot in Zuidoost-Azië. Afrika bouwingen brachten aanzienlijke hin- de Nederlandse Antillen en Suriname der met zich mee en daarom werd worden verkocht een geheel nieuw terrein gezocht, dat 1" een laler stadium werden con- ten opzichte van de afnemers gunstig -traeten gesloten met andere dan verf- gelegen zou zijn en goede verbindingen fabrieken. Het produktieprogüamma had. Sassenheim werd tenslotte als wei'd uitgebreid met kunststoffen, ly- vestigingsplaats gekozen. Burgemeester men en wassen. Op dit terrein zijn in J. P. Gouverneur plantte op 15 sept. de Sikkens Groep werkzaam Syntese de stadswallen van Groningen. Zijn 1938 een boom ter aanduiding van de ,e Bergen op Zoom, Sikkens Wapex zoon Geert Willem, die de zaak van plaats. Ruim een jaar later werd de ,e Wapenveld Struyck te Zutphen. zijn vader voortzette, associeerde zich nieuwe fabriek in Sassenheim in ge- Was de Wit te Voorburg en Polymeric met Willem Penaat in 1837. Deze asso- bruik genomen. te Utrecht. Sinds enkele jaren'maakt ciatie had tot gevolg, dat de firma Het bedrijf telde in -die jaren niet ook Talens deel uit van de groep. Nog voortaan G. W. Sikkens Co. heette, meer dan tachtig personeelsleden. Hoe- een staP verder was de aansluiting bij een naam die tot 1931 gehandhaafd wel de omvang van het bedrijf dus de Koninklijke Zout Ketjen. Eén van werd. Nog tot 1880 bleef de zaak ge- niet zeer groot was, de reputatie ervan de motieven, hiervoor was, dat in dit vestigd in de stadswalpoort, daarna was tot ver over de landsgrenzen g'otere verband nieuwe grondstoffen, werden geleidelijk aan grotere panden doorgedrongen. De aanloop van de d'e mogelijk ook voor de verfindustrie in gebruik genomen in Groningen, nieuwe opzet in Sassenheim werd an- van belang kunnen zijn, onmiddellijk door uitbreiding van de produktie. ders dan de firmanten zich hadden Ier kennis kofnen van de Sikkens Voornamelijk was deze gericht op het voorgesteld: de oorlog brak uit en C.roep. De leden van de Sikkens Groep buitenland. Toen in 1914 de grenzen stagneerde de prodüktie, omdat er geen trachten in soepel samenspel als zelf- werden gesloten viel daardoor 70 pet grondstoffen voor de lakken te krij- standige bedrijven zo doelmatig mo- van de omzet weg, hetgeen vergroting gen waren. Binnen twee maanden na gelijk de som van hun diensten veel van de verkoop op de binnenlandse de bevrijding maakte men weer een groter te maken dan de som der markt noodzakelijk maakte. Door de aanvang met de normale produktie. diensten van de afzonderlijke delen, aanstelling vap officiële verkopers De schade, toegebracht door kogels en werd een nieuw afzetgebied in Ne- brand, was snel hersteld. Even snel TOEKOMST derland opgebouwd. In 1928 werd een herstelde zich het produktieproces. Bin- Sinds Wiert Willem Sikkens zijn cellulosefabriek geopend, hetgeen in nen enkele jaren werd begonnen met eenmansbedrijfje uitoefende in een 1931 naamsverandering tot gevolg had: de eerste uitbreiding en sindsdien is poortje van de stadswal van Gronin- de twee N.V.'s. G. W. Sikkens Co. „bij-bouwen" een bijna permanente gen zijn 175 jaar verstreken. Bij het en Sikkens Celluloselakfabriek werden toestand. opmaken van de balans van wat er in verenigd in de thans nog gevoerde BUNDELING die tijdsspanne tot stand is gekomen naam Sikkens' Lakfabrieken N.V. Om de positie van de fabriek te moet men concluderen, dat het bedrijf de tijd mee heeft gehad. En nog is aan de indrukwekkende ontwikkeling geen einde gekomen. Ir. A. van Driel, directeur van de Sikkens Groep N.V. voorziet een stormachtige ontwikke ling: „Er is maar één ding zeer waar schijnlijk, dat is, dat er in de komende 5 jaar in de technologische en weten schappelijke wereld meer zal veran deren dan in de achter ons liggende 175 jaar." Aan die ontwikkeling zal de Sikkens Groep een werkzaam aandeel hebben. Thans lelt de Groep 3000 medewerkers. De hoofdzetel van de ondernemingen met als hoofddirectie ir. A. van Driel en ir. A. Stikker is nog altijd in Sasrenheim "evesligd. waar bouwactiviteiten nor: steeds voortgaan. Binnen ruim dertig jaar is het perso- neelsbes'and in Sassenheim ook ver tienvoudigd. Er werken nu ruim 800 mensen. Een trotse industrie presen teert zich. De sbowboot kiest het sop als .paradepaardie van een bedrijf, waar vaart in zit. SIKKENS SHOWBOOT Sikkens heeft voor de show boot de beschikking gekregen over de Amsterdamse rondvaart boot Jan Koppe. Door een gron dige verbouwing, het werk de Amsterdamse architect Speye en de Sassenheimse aanneme Dijkstra, werd het schip veran derd in een drijvende tentoon stelling. Een greep uit het i timent van de Sikkens produk ten is hier geëxposeerd. In een mini-bioscoop zullen voorlich tingsfilm worden vertoond. De boot zal tijdens de tocht door Nederland van 3 tot 5 mei Leiden aandoen. Het was jammer dat Rohda een speelster minder ln het veld had, het geen aan een kampioenswedstrijd al- tyd enige afbreuk doet, maar de over winning was zó groot en de voorsprong op nr. 2 is zó duidelijk dat we toch van een eervolle en vooral waardige kampioen kunnen spreken. De Voor- houtse doelpunten werden gemaakt door Hannie v. Dijk (5X), Nora Turn hout (4X), Ellie v. Dyk (2X). Ans Bakker-Turnhout (2X), Nel Zwetsloot en Cllla v.d. Berg (leder IX)- DAMES-JUNIOREN Ook de dames-junioren van Foreholte behielden hun kans op het kampioen schap door de bezetster van de 3e plaats. Flamingo's met 14-4 aan hun zegekar te binden. Zy staan nu op een fraaie VOORHOUT VROUWENWERELDGEBEDSDAG Men schrijft ons: De gezamenlijke êebedsdienst op Vrouwenwereld ge bedsdag vrijdag j.l. is een groot succes geworden in Voorhout. De N.H. Kerk was volledig bezet met dames uit alle lagen van de bevolking. Er was voor deze dienst zelfs een vrouwelijke orga- niste, mevr. Jansen, en als kosteres fungeerde mevr. Schuurink. Na een kort openingswoord door mevr. Vf. H. C. Marijt - Ruyg, presidente van de Kath. Vrouwenbond, las deze de inlei ding uit de liturgie voor. Na 't mooie orgelspel werd voorgebeden door mevr. N. Witte - Koelewijn, presidente van de Chr. Vrouwenbond. Daarna werd er gezongen door alle aanwezigen. Om beurten door de beide presidentes voorgelezen en gebeden. Steeds afge wisseld met gezangen en gebeden door alle aanwezigen uit het liturgieboekje dat nog door Koningin Salote van de Tonga-eilanden werd samengesteld, speciaal voor deze Vrouw en wereld ge bedsdag. Hel ging allemaal heel fijn, en ipen had helemaal niet het idee dat men van verschillende richtingen was. Het was goed zo samen één te zijn in gebed en zang. ALPHEN AAN DEN RUN GOEDKEURING OVERDEKT ZWEMBAD Het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn heeft onder dagtekening van 1 februari j.l. van G. S. van deze provin cie bericht ontvangen, dat op basis van de overgelegde cijfers in principe goed keuring is verleend voor de bouw en exploitatie van een overdekt zwembad, waarin is begrepen een instructiebad voor schoolkinderen. G. S. maken hierbij het voorbehoud, dat voo* de bouw in een vaste finan ciering is voorzien. VRIJWILLIGERS WERKTEN AAN EEN DEGELIJK GEBOUW „Ons Dorpshuis", de trots van de hele parochie, is praktisch vol tooid. Het staat er! Een zucht van verlichting gaat op uit de leden van het stichtingscomité na jaren van voorbereiding en van sparen door de parochianen. Als eerste inbreng spaarde men 30.000. Subsidies van Rijk. Provincie. Gemeente, Anjes- en Julianafonds beliepen 102.000. Het kerkbestuur schonk de grond, een jong enthousiast ar chitect uit de parochie, de heer H. v.d. Geest, maakte een ontwerp en mede door de niet-aflatende zorg en stuwkracht van pastoor J. Ver- kley werd de aanbesteding mogelijk. EEN ZEGEN VOOR JONGE MENSEN Vrijwilligers onder aanvoering van de he/r S. v. Schie sloopten de opstallen en verrichtten grondwerk. De firma J. A. v.d. Geest maakte een echt solide ge bouw'. Zware betonnen kelders, een voor de centrale verwarmlngsinstallatie en een als dubbele kleedkamer voor toneel en gymnastiek met was- en douehege- legenheid, zwaar metaalwerk, kolossale metalen spanten en tenslotte een ver sterkte kap die de gymnastiekzaal met toneel en de vergaderruimte overhuift. In de zaal 200 praktische stoelen en 35 tafels. Op de eerste etage zagen we een ruime vergaderzaal met garderobe, opbergkasfen en hobbykamers. Op dat moment legden vrijwilligers de laatste hand aan de vloerbedekking, terwijl in de gymnastiekzaal nijvere huismoeders de gordijnen op maat maakten. De afbouw en inrichting zijn mogelijk gemaakt door milde giften en leningen, al of niet renteloos. Het grootse moment van de ingebruikname is nu aangebro ken. Donderdag 16 februari half vier komt mr. J. Klaassesz, de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland „Ons Dorpshuis" officieel openen, talrijke au toriteiten en genodigden zijn dan aan wezig, terwijl van alle woningen de vlag wappert. Feestavond 's Avonds 8 uur een feestavond voor alle parochianen boven 16 jaar. Diverse organisaties uit het dorp zegden hun medewerking toe. Gezien de algemene voorbereiding belooft het die avond heel goed te worden. Zaterdagmorgen feest voor de schooljeugd en 's middags, voor de „tienérs". Zondag 19 februari na de H. H. Missen staat het gebouw open ter bezichtiging voor belangstellenden. Ie dereen overtuige zich van de prachtkan sen die hier geboden worden aan de ge meenschap van Oud Ade. DE KWAKEL K.D.O. WEER OP KOP De wedstrijd KDOThe Victory, de hekkesluiter van deze afdeling, heeft KDO beide punten opgeleverd. Met een 40 nederlaag werden de gasten met lege handen naar Weesp terug gezonden. Voor de rust was het maar een zeer matig partijtje voetbal dat men te zien kreeg, het leek wel op een oefenpartijtje. Na 6 min. spelen i het Peter Hogenboom die de bal moe vrijspeelt en clan aan Jan Voorn geeft, deze laat zijn kans niet voorbij gaan en scoort onhoudbaar: 10. Tot de rust zeer matig spel met de gasten iets in de meerderheid. Enige minuten voor rust moest doelman Plasmeijei na een onbeheerste aanval van eer voorhoedespeler, het veld gewond ver laten. Hij werd zeer goed door Jan van Oostwaard vervangen. Na de rust een herboren KDO. Er kwam nu vaart in het spel en resulteerde in een doelpunt van Ton Meijer/gevolgd door een treffer Jan Plasmeijer: 30. Twee minuten vopr het einde was het wederom Plas meijer die succes had en er 40 van maakte. Doordat koploper Vespucci verloor is de stand nu wat de eerste drie clubs betreft: 1 KDO 12 gesp. 19 punten: 2 Vespucci 13 gesp. 19 punten; 3 DEC 13 gesp. 17 punten. FOREHOLTE-DAMES KAMPIOEN 15-6 ZEGE OP RHODA 2 Met nog 2 wedstrijden te spelen heb ben de Foreholte-dames het gepresteerd de afstand tussen nr. 2 van de ranglijst onoverbrugbaar te maken. Tegen Roh da begon Foreholte er meteen hard aan te trekken en wist een 2-0 voorsprong te nemen. Rohdn dat zelf nog een kleine kans had, gaf heel goed partij en verkleinde de achterstand tot 3-2. Nu echter vie len er vlot een paar doelpunten voor Foreholte. Gesteund door deze voor sprong en wat los van de zenuwen, kon Foreholte de stand opvoeren tot 8-2 al vorens Rohda uit een strafworp kon te- genscoren 8-3. Nog voor het wisselen van speelhelft voegde Foreholte er nog een negende treffer aan toe. 9-3.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4