Over bouw van overdekt zwembad en sporthal b3 3-45- DONDERDAG J FEBRUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Nota van B. en W. aan de raad van Lisse Afhankelijk van financieringspositie Reeds bij de behandeling van de begroting voor 1967 hebben b. en w. van Lisse de raad deelgenoot gemaakt van de problemen, die zich voordoen bij de realisering van een tweetal objecten, te weten de bouw van een overdekt zwembad en van een sporthal. De voorbe reiding van deze twee projecten is reeds zover gevorderd, dat dit jaar tot aanbesteding van een zwembad zou kunnen worden over gegaan en een sporthal reeds in de loop van dit jaar in gebruik zou kunnen worden genomen, mits de centrale financiering daarvoor geen belemmering vormt. Op het zwembadplan is reeds de goed keuring verkregen van het betrokken adviesorgaan van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De welstandsdeskundige heeft zich in middels met de uiterlijke vormgeving van het plan eveneens accoord verklaard. Budgettair gezien levert de exploitatie van de twee objecten geen moeilijkheden op. Echter niet de budgettaire aspecten doch de huidige financieringsmoeilijkheden staan het meest op de voorgrond. Uit de nota van b. en w. aan de raad van Lisse met betrekking tot de evtl. bouw van een overdekt zwembad en een sporthal blijkt wel, dat door de realisering van beide objecten een zwaar beroep op de financieringsmoge lijkheden van de gemeente wordt gedaan. Dat betekent, dat de gemeente voor de realisering van alle andere objecten doortrekking Nassaustraat, demping tweede deel van de Haven, restant kosten bouwrijpmaken Meer en Duin, rioolwaterzuiveringsinstallatie, aankoop vuilveegmachine en in richting pand Eenhuis volledig afhankelijk zal zijn van de waag of mid- de gemeente beschikbaar zullen De raad zal zich moeten uitspreken óf voor de bouw van een zwembad en een sporthal (met de mogelijkheid van uitstel van andere werken) óf met de uitvoering van bovengenoemde plannen, doch dan echter met een grote mate van zekerheid, dat het zwembad aan merkelijk naar de toekomst zal wor den verschoven. Hierbij kan de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstalla- tte buiten aanmerking blijven, omdat lx en w. er vanuit gaan, dat deze door het Hoogheemraadschap van Rijnland zal worden gebouwd. Aan de plannen tot inrichting van het pand Eenhuis wordt reeds gewerkt zonder dat om trent de kosten nu reeds nadere me dedelingen kunnen worden gedaan. Het zwaartepunt van het pro bleem, aldus b. en w. in de nota, ligt meer bij het zwembad dan bij de sporthal, omdat voor dit laatste een relatief beperkt bedrag nodig is, waarvoor in elk geval voldoen de financieringsmogelijkheid aan wezig is. Daarentegen zou de raad in zijn keuzemogelijkheid en voor rang gevend aan het zwembad, de sporthal kunnen laten vallen en daarvoor andere objecten in de plaats kunnen stellen. B. en W. en de raad hebben eerder aan het zwembad en de sporthal de hoogste urgentie toegekend, uiteraard re kening houdende met de mogelijk heden, welke zich uit een oogpunt van financiering zouden voordoen. B. en W. blijven dit standpunt handhaven en zij kiezen derhalve ook thans voor de bouw van het zwembad en van een sporthal bo ven de andere werken. HOOGSTE BELANG De bouw van beide objecten achten zij van het hoogste belang en de re alisering daarvan moet h.i. met spoed worden aangevat. Zij richten zich voor het overige dan maar op de toch niet uit te sluiten mogelijkheid, dat afzienbare tijd financieringsmiddelen beschikbaar zullen komen, waardoor die werken niet zodanig naar de toe komst worden verschoven, dat daar door schade wordt toegebracht aan het gemeentelijk welzijn en het gemeente lijk belang. Dat belang achten zij daar entegen door het overdekte zwembad en de sporthal ten zeerste gediend. Ook in het wijdere verband van de streek zijn belde projecten van niet te onder schatten betekenis. VOORSTEL Na serieuze afweging van de vele aspecten menen b. en w. dan ook het volgende te moeten voorstellen: a: te besluiten tot de bouw van een overdekte «weminrichting; b: voor dit object een krediet beschik baar te stellen van 2.725.000, Feestelijke opening kleuterschool te Hillegom Gistermiddag om 4 uur had de ope ning plaats van de drie kleuterscholen onder één dak, waarbij o.m. aanwezig waren burgemeester J. Ch. I. van Nie- kerk met de beide wethouders, W. F. v Dam en J. van der Vinne, een aantal le den van de Raad, hoofden van de Hille- gomse scholen en leidsters van de kleu terscholen, zr. Bernardino, de dames A, Bakker en E. Mandaat. De burgemeester heette allen welkom in het bijzonder mej. G. M. C. Ge- lauff, inspectrice van het kleuteronder wijs die de school officieel zou openen. De N. V. Padox uit Warmond die de bovenbouw van de school had verzorgd heeft een klok aangeboden voor school en deze werd onder dank vaard. Na de burgemeester sprak de heer C. van Rede, die met de heer Roo- zendaal voor de vestiging van de kleu terschool had geijverd. De heer P. de Vries, hoofd van o.l. school verheugde zich er over. dat er nu twee scholen z(jn waar openbaar on derwijs wordt gegeven. De heer L. C. van Steenwijk van de Chr. Schoolver eniging wees op het belang van de op lossing van de verkeersmoeilijkheden voor de kleuters, de klas van de Wil- helminaschool, tellende 40 kleuters wo nen alle in Elsbroek. Hy deed een be roep op de autoriteiten om een spoe dige oplossing te zoeken voor het on derbrengen van de 60 kleuters die nog steeds gehuisvest zijn in de reeds lang afgekeurde oude Julianaschool. Nadat mej. Gelauff aan ieder van dt drie leidsters de sleutel had overhan digd voor de voor haar bestemde lokali teit, verklaarde zij de school voor ge opend. Mej. Mandaat dankte mede na mens haar collega's de burgemeester en mej. Gelauff voor hun vriendelijke v te besluiten tot de bouw van een sporthal en daarvoor, een krediet beschikbaar te stellen ran 500.000,te financieren uit de opbrengst van de gelden, ver kregen met de uitgifte van een ben- zine-verkooppunt in de Poelpolder; voor het bouwrijpmaken van de ter reinen, een krediet beschikbaar te stellen van ƒ300.000,—. Duidelijkheidshalve wijzen b. er op, dat in de onder b en d bedoelde kredieten de grondkosten niet zijn be grepen. Deze zullen, zodra de werkelij ke grondprijs van het plan noord-oost bekend is, verhoudingsgewijs aan de beide objecten worden toegerekend. De grond is reeds gemeente-eigendom of zal door ruiling van het bestuur van de HBS worden verkregen. EXPLOITATIE Teneinde zich enigermate te oriën teren, hebben b. en w. een exploitatie begroting voor het te stichten zwem bad doen opstellen. Het is gebleken, dat de exploitaiteuitgaven zonder de kapitaalslasten door de inkomsten kun nen worden gedekt. Uitgaande veronderstelling, dat het zwembad eind 1969 in gebruik kan worden genomen, werd becijferd, dat op dat tijdstip een bestemmingsreserve is gevormd van 2% miljoen. Er zal dan nog een onge dekt investeringsbedrag resteren van plm. ƒ400.000,—. De rente en afschrij ving daarvan kunnen gesteld worden op f 30.000,'s jaars. B. en w. ach ten het verantwoord een dergelijk be drag ten laste van de gewone dienst te brengen, uiteraard de mogelijkheid openlatende dat het versnelde schrijving ook van- - dit kapitaalsbe standdeel zal worden overgegaan door aanwending van de na 1969 te krijgen opbrengst van de vermakelijk heidsbelasting van de Keukenhoften toonstelling. De exploitatie van de sporthal zal evenmin tot moeilijkheden aanleiding geven, omdat mag worden verwacht, dat de inspecteur voor de lichamelijke opvoeding een verklaring zal afgeven, dat de hal voldoet aan de eisen, welke gesteld worden om voor uitkering uit Het is in dat geval uiteraard de bedoe ling, dat bij het schoolgymnastiekon- derwijs gelijktijdig door twee groepen an de hal gebruik wordt gemaakt. De uitkering uit het gemeentefonds is aldus bij een optimaal gebruik onderwijs te stellen op plm. 50.000, per jaar. Bouwkosten zwembad geraamd op bijna 3 miljoen De realisering van beide of der objecten hangt nJ. ten nauwste samen met de financieringspositie van de gemeente. Wel is deze op dit ogen blik gunstig, doch ook weer niet zoda nig, dat naast deze beide objecten ook andere kapitaalwerken zonder beroep op de centrale financiering spoedig tot uitvoering kunnen komen. In dit ver band hebben b. en w. de raad bij de beantwoording van de algemene be schouwingen op de begroting reeds voor een tweetal dilemma's gesteld. Ten eerste, indien men kans ziet met de bouw van een zwembad in 1967 te beginnen bulten de centrale financie ring om, d.wz. zonder de noodzaak van het vooraf sluiten van een raste geld lening, zullen in de loop van dit jaar en wellicht ook 1968 buiten de centrale financiering vrijwel zeker geen eigen financieringsmiddelen kunnen worden gevonden voor enig ander kapitaals- werk. Voorts kan naar alle waarschijn lijkheid de sporthal in april van dit jaar onmiddellijk gefinanceerd worden uit de gelden, die worden ontvangen in verband met de stichting van een ben- zine-verkooppunt in de Poelpolder. In dien nu zou komen vast te staan, dat het zwembad in 1967 geen schijn van kans heeft, moet er dan helemaal niets worden gedaan, dus ook niet de bouw van een sporthal? Of wordt de sporthal wel gebouwd voor een bedrag van ƒ500.000— met de kans, dat dit de financiering van een zwembad nog ver der naar de toekomst verschuift, indien de omstandigheden zich niet ten gun ste zouden wijzigen? FINANCIERINGSRUIMTE Per 1 januari 1967 was een financie- eringsruimte aanwezig van plm. 1.735.000,inclusief de kasgeldnorm, doch zonder het bedrag, dat zal worden verkregen door uitgifte van een ben zineverkooppunt in de Poelpolder. Bij het in uitvoering nemen van het plan tot bouw van een zwembad, moet daar toe toestemming zijn verkregen als blijkt, dat de financiering van de uit gaven over de eerste twaalf maanden vanaf de aanvang van het werk, ver zekerd is. Weliswaar kan tot het be drag van de kasgeldnorm -1% mil joen gulden- met vlottende middelen worden gewerkt, maar voor de uitga ven, die daarna worden gedaan zullen vaste financieringsmiddelen moeten worden aangetrokken. B. en w. zijn wat De totale bouw- en inrichtingskos ten van het zwembad zullen zonder de grondkosten ad 175.000,doch met inbegrip van renteverlies tijdens de bouw volgens voorlopige raming 2.725.000,bedragen. Bij een bouw tijd van twee jaar kan er op worden gerekend, dat in de eerste twaalf maanden plm. 1.350.000,besteed zullen moeten worden. Daarnaast moet rekening worden gehouden met het bouwrijpmaken van het terrein. Voorhands kan volstaan worden met de aanleg van een weg vanaf de Van Speykstraat naar het zwembad, het geen tevens betekent, dat daarmee ook het terrein van de te bouwen sporthal en van de te bouwen katho lieke middelbare school kan worden ontsloten. Met de aanleg van deze weg en van een eenvoudig parkeer terrein zal een bedrag van drie ton zjjn gemoeid. Een en ander betekent dus dat met betrekking lot de aanleg van een zwembad c.a. de eerste 12 maanden na het begin van de bouw 1.650.000 nodig zal zijn en derhalve kan wor den geflnancleerd uit de z.g. finan cieringsruimte, die becijferd is op 1.735.000,—. De opbrengst van uitgifte van het benzlne-verkooppunt in de Poelpolder zal moeten worden besteed voor de bouw van een sporthal op het daar voor gereserveerde terrein naby het te bouwen zwembad. Met het beschik baar komende bedrag van ƒ500.000, kan deze sporthal inclusief fundering en inrichting geheel worden gefinan cierd. De hal kan in plm. 4 maanden tot stand komen. Indien de raad zich te dien aanzien positief opstelt kan deze hal per 1 september a.s. in gebruik worden genomen. NOORDWIJK TUINBOUW- EN PLANTKUNDE De afd. Noordwtjk van de Kon. Mij. □or Tuinbouw- en Plankund hield in het „Hof van Holland" een druk be zochte jaarvergadering. Daar de voorzitter, de heer M. C. J. Verwey door ziekte verhinderd stond deze bijeenkomst onder leiding de heer Van der Most van Spijk, tweede voorzittér van de afdeling. In zijn jaaroverzicht maakte de cretaris, de heer Postema, gewag vele aktiviteiten. De afdeling Noordwijk telt momenteel ongeveer 124 leden, het geen een kleine achteruitgang betekent. De heer Schipper, penningmeester, if en uiteenzetting van de financiële positie. De cijfers gaven een bescheiden saldo te zien. De bestuursverkiezing werd tot volgende vergadering uitgesteld. Mej. Mol uit Leiden liet in deze gadering prachtige dia's zien van cedonië. Mede door de toelichting Mej. Mol kreeg men een uitstekend beeld van land en volk. Bij de inzendingen voor het punten- stelsel behaalde de heer Jansen met tulpen 9*4 punt; mevr. Van Rijn der Gugten met een begonia 9*4 punt en de heer J. van der Meer met een inzending Sneeuwklokjes 9 punten. Tijdens deze vergadering werd de to tale puntentelling over 1966 bekend ge maakt. Daarbij bleek, dat de eerste prijs was gewonnen door de heer C. Woerden met 52% punt; tweede mevr. Ooms met 43% punt en derde mej. Van Hoven met 25% punt. Op donderdag 16 februari a.s. vindt de huisbroeiwedstrijd plaats. De heer G. Vogelaar zal dan films vertonen, m. van rozen en gerbera's. KAARTAVOND ORANJEVER. Dat de jaarlijkse kaartavond voor leden van Oranje-vereniging Noordwijk- binnen een groot evenement is gewor den, komt het beste tot uiting door d< overgrote deelname. En nog steeds gaat het crescendo, want naast de grote zaal van Hotel de Beurs moest nog deelte van „de bar" worden gereserveerd om allen comfortabel te herbergen, want met 116 klaverjassers en 36 kruis- jassers werd een record met 152 deel nemers bereikt. Nadat de voorzitter van de commissie de heer L. J. van der Meer, bestuur van de Oranje-vereniging allen een hartelijk welkom had toegeroepen en enkele technische mededelingen had gedaan over de wedstrijd, werd de derlinge strijd van het grote gezelschap aangevangen. Door de goede organisa tie had alles een vlot verloop. Aan het einde van deze genoeglijke avond trek- ken allen voldaan huiswaarts voorzien van vlees of worst want het wedstrijd zonder neten. De eerste 15 van de klaverjassers waren: mevr Vink-Berbee 9394 p.; W. Caspers 9390 p.; Bas Wesseling 9276 p.; J. de Ridder Cz. 9257 p.; Adam Wijnands Pz. 9197 p.; Ben v. Werkhoven 9147 p.; M. de Ridder Nz. 9123 p.; P. Brederode Wz. 9038 p.; Nic. Wijnands Lz. v. d. Berg 8966 p.; G. v. d. Kant 8931 p.; Jac. Plug 8766 p.; C. Cramer 8749 p.; Jeroen de Haas Cz.; 8734 p.; A. Bierman Jz. 8732 p. De eerste 10 van de kruisjassers: Fr. v. Oosten 8770 p.; H. v. Beelen 8673 p. M. de Ridder Jz. 8421 p.; Mevr. 8416 p.; C. van Dijk 8360 p.; Nic. Steen voorden Thz. 8396 p.; Jac. v. d. Niet 8283 p.; J. de Ridder Jz. 8280 p.; mej. N. Caspers 8262 p.j 8239 p. Twee bejaarde dames zijn gister avond om omstreeks 18.00 uur, toen zij op een zebra-pad de Rijnsburger- »eg overstaken door een personen auto, bestuurd door een 57-jarige Leir denaar geschept. De 74-jarige mevr. J. D. v. d. E. uit Oegstgeest moest met een linker bovenbeenfractuur en de ,75-jarige mevr. H. E. K. moest met linker bovenbeenfractuur, een lichte hersenschudding en een linker armfractuur in het AZL opgenomen worden. De heer D. P. van Wijk uit Leiden gisteren aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het kan didaats-examen electro-technisch inge- J. Brederode Pz. dat betreft echter nogal optimistisch, relklng volgt. WASSENAAR FOTOWEDSTRIJD VOOR IEDEREEN Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan organiseert de Historische Ver eniging „Oud Wassenaar" in samenwe- king met de Wassenaarse Foto- Filmclub een wedstrijd waaraan iede; Wassenaarse ingezetene, jong en oi kan deelnemen. De opgave voor deze wedstrijd luidt: maak een foto (of maak meer foto's) van onderwerpen, die op een gratis formulier staan afgedrukt. Het zijn alle objecten, ontleend aan de verleden jaar voorlopig vastgestelde monumentenlijst van de gemeente Was senaar en er komen oude huizen, boer derijen en andere objecten op voor. De deelnemers zullen worden inge deeld in twee groepen: Junioren tot er met 15 jaar en senioren van 16 jaar en ouder. Reglementen voor deze wed strijd en lijsten met objecten zijn gratis verkrijgbaar bij alle Wassenaarse foto zaken. bij de VW Wassenaar, Kunst zaal Jeuff en Kasteel Oud Wassenaar en bij de Foto- en Filmclub, Zijllaan De foto's moeten voor 6 mei a.s. w< den ingezondsp. Alle Ingezonden foto' zullen op 27 en 28 mei a.s. worden ge ëxposeerd, terwijl op 29 mei de prjjsuit- DOCOS-TRAINING De leden van Docos-tafeltennis wor den er op attent gemaakt dat, in ver band met werkzaamheden in de zaal aan de Potgieterlaan, er hedenavond geen training is. Maand gevangenis straf voor Leidse huisvrouw „Het was wel ontstellend hetgeen by thuis werd aangetroffen", aldus de Haagse politierechter tot een 23-jarige huisvrouw uit Leiden, die terecht stoond terzake van door haar geplegede win keldiefstallen. op heterdaad betrapt in eer groot magazyn en toen de politie in haar woning een onderzoek instelde, werden talrijke nieuwe kledingstukken aangetroffen, van diefstal afkomstig. „Maar ik had ook wel wat gekocht", aldus verdachte. „Dat zal wel", gaf de rechter toe, laar het meeste was toch wel geste- Met de auto tegen de gevel Een 24-Jarige bestuurder van een Volkswagenbusje wilde toen hy van de Zoeterwoudseweg de Tomatenstraat te Lelden In reed, bljremmen voor een ge parkeerde auto. Doch hy trapte door de rem en het voertuig botste eerst tegen de gevel van een winkel en vervolgens tegen een auto. Nadat dit gebeurd was, reed de jon geman evenwel verder zonder zich om de aangerichte schade te bekommeren. Doch even verder stopte hy om het spat bord van zyn auto recht te trekken en toen werd hij achterhaald door een auto bestuurder, die hem was gevolgd. Nu had de autobestuurder zich vooi de Haagse politierechter te verantwoor den, waarbij vooral het doorrijden hem kwalijk werd genomen. Verdachte had de auto van zijn baas mogen gebruiken voor een familiebe zoek in Haarlem. Hij ontkende, dat toen sterke drank was gedronken. Uit het onderzoek van de politie gebleken, dat het voertuig in zeer slechte staat van onderhoud verkeerde, zodat het in beslag was genomen. Ver dachte betoogde in de mening te hebben verkeerd, dat de aangerichte schade niet Z°De °Officier van justitie eiste vo. aanrijding 40,- boete en voor het door rijden 20,- boete en intrekking va rijbewijs gedurende vier maanden. De rechter veroordeelde conform die dat PROGRAMMA VAN DE LVB b2-UVS b4 3.45, UVS b5-Quick B. b« De klacht van verdachte i lang in de magazynen moet wachten voordat een winkeljuffrouw komt hel- „Maar dat geeft geen recht tot dief stal", constateerde de Officier van jus titie. Overigens kon verdachte geen ver klaring geven voor haar handelingen. Ze verklaarde alleen bly te zijn, dat ze werd ontdekt en het nu is afgelopen. „Ik geloof dat ze toch niet zo erg Is geschrokken", aldus het oordeel van de Officier van justitie, die wel bang wa^ dat verdachte zich nog weieens aan der gelijke feiten zal schuldig maken. Hy wilde daarom naast 150,- boete ook een maand gevangenisstraf voorwaar delijk als waarschuwing opleggen. De rechter veroordeelde tot 100,- boete en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Burgerlijke Stand Geboren: Marcel Emiel, z.v. M. Scia- >ne en L. D. Hooft; Christopher David, v. D. Marsh en M. A. L. Booler; Krijn- e, d.v. H. van Eijk en H. Korenwin- der; Ronald- Marinus, z.v. J. M. van de Vlekkert en T. Mulder; Ilonka Maria, d.v. A. Schouten en M. T. A. van Fa- lier; Andries, F. S. de Jong en V. M. Müggler; Jaap, z.v. L. F. de Vos en M. A. Grotenkruis; Mirjam, d.v. A. Schorz- mann en R. B. Schmilgeit; Rudolphus Franciscus, z.v. R. H. C. Glansbeek en H. A. M. Lichter; Judith, d.v. A. C. van Loo en C. J. M. Dibbink; Helga, d.v. D. Uithol en G. van der Blom; Steven Christiaan Karei, z.v. C. C. van Vene tiën en M. J. J. Soetekouw. Overleden: M. Z. J. Lageveen, 44 jr. man; W. P. van Rijn, 85 jaar. man; C. van Rooljen, 86 jaar, wed. van W. C. Verhart; C. Mizee, 91 jaar, wed. van J. J. Kenbeek; E. M. Greeve, 70 jr., echtgenote van G. F. Smit; W. F. Ver- kuijlen, 69 jaar, man; A. A. W. Ver- cruijsse, 73 jaar, wed. van J. J. Kop. OEGSTGEEST DOLLE AVOND VOOR DAMESK0NTAKT DOLLE CARNAVALSAVOND Woensdagavond hielden de leden va het Dames Kontakt, hun jaarlykse cai navalsavond. Deze werd gehouden in de zaal van het ontmoetingscentrum. Onder leiding van het dansorkest „The Cosmopolitains" was het een echte navalsstemmlng, ieder jaar komen er meer leden met hun echtgenoot om er een dolle avond van te maken. Het oudste lid (70) kwam in kos tuum en begon in haar eentje door de zaal te walsen, waarna een galante heer zich bij haar voegde en samen opende dit paar de carnavalsavond '67. Daarna volgde de jongeren al gauw het voorbeeld van deze krasse dame, tot 12 uur was het een fijn feest na mevr. J. Mentink de avond besloot met een kort woord van dank aan allen die deze avond hadden verzorgd. Geboren: Gerrit D. z.v. H. D. de Loor en C. Westbroek; Simone d.v. G. Hart man en T. Harteveld; Inge L. C. d.v H. Schipper en C. A. Hildering; Barend N. z.v. B. M. Barends en M. v. Meurs; Jolanda d.v. E. Overbeek en L. Mole naar; Lianne N. d.v. A. Tieleman er A. A. v.d. Kwaak; Rima D. B. d.v. R A. Jones en A. M. Barret eis. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 2 FEBRUARI Oecumenische Raad van Leiden en R. K. Oecumenische Werkgroep. be spreking over kerk en politiek. Rest. v. d. Heijden, 20.00 uur. Leidse universiteit. Diesviering. LUTA speelt „Reigen". Leidse Schouw burg, 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EJH.B.O. afd. Leiden - 19.45 uur aula Rijnlandflat, Churchilllaan (hoek Verdistraat): jaar vergadering. BOSKOOP WINTERFEEST „ARBORICULTURA" De vereniging „Arboricultura" heeft met een zeer grote belangstelling haar jaarlijks winterfeest in het vereni gingsgebouw aan de Rozenlaan ge vierd. Opvallend was vooral de zeer smaakvol versierde zaal. Er waren sparren, coniferen en diverse andere Boskoopse boomkwekerijprodukten aangebracht. Ook geestig was de aan breng van diverse Boskoop verpak kingsmaterialen, zoals pakmanden, gaas, riet, enz. Dit alles deed bijzonder ge zellig aan. Het cabaret, dat optrad had veel succes. De directeur van de Rijks middelbare Tuinbouwschool, ir. C. Dorsman en vele leraren en bestuurs leden luisterden het feest op. Ook gaf burgemeester Van Dedem en zijn echt genote acte de precence. Het slot bracht een geanimeerd bal, dat tot in de ldeine uurtjes duurde. Al met al wordt nu weer uitgezien naar het bekende Lentefeest. ZATERDAG Regionale jeugdcompetitie. Quick B.- Neptunus, 3.30. 1. Woubrugge-UVS, vVSB-Alphia, GWS-UVS, Kagia-Sleutels. IA. RCL 3-Quick B. 5, SVOW 2-Oegst- geest 2. 2A Katwijk 4-Leiden 2 11.Koude kerk 2-WSB 2, VWS 2-GWS 2, Rouw koop 3-Woubrugge 2, Quick B. 6-Rljnsb. Boys 4 1.15. 2B RCL 4-Noordwijk 4, SVOW 3-Ter Leede 3 1.15. TAW 3-Koudekerk 3 1.15, Oegstgeest 3-Quick B. 7. 3A. Koudekerk 4-Alphia 2, 11.RCL 5-ARC 5 11.—, Woubrugge 3-Haz. 1.15. 3B. ARC 7-Koudekerk 5 11.Kagia 3-RCL 6 1-15. 3C. Rijnsb. B. 6-Lisser B. 4, VWS 3- UVS 2 1.15, Sleutels 2-GWS 3 1.15. 3D. Lisser B. 5-WSB 3, Rouwkoop 4- Katwijk 6 11.—, Sleutels 3-Quick 3E. Leiden 5-GWS 4 11.—, Quick B. 10-Sleutels 4, Noordwijk 5-Lisser B. 6 3F. GWS 5-Sleutels 5, MVKV 2-Uni- tas L. 1 3.Rouwkoop 6-Ter Leede 6 1.30. RCL 7-Haz. Boys 6 1.15. 3G. Haz. Boys 7-Quick B. 11, Ter Leede 7-RCL 8. 0 3H. Leiden 6-Oegstg. 6, Lisser B. 8- VWS 4. Unitas L. 2-MVKV 3. Katwijk 11-Katwijk 10 11.—. oT„ Junioren. A. Katwijk al-ARC al, SJC al-Lugdun. al 3.UVS al-Lisse al 3.DOSR al-Rijnsb. B. al 3.30. Al. Rijnsb. B. a2-Noordwijk a2. A2. Ter Leede a2-RCL a2, Oegstg. al- Lisser B. a2. A3. RCL a3-Koudek. al 1.15, SVOW al-Woubrugge al, ARC a3-MSV al 1.30. BI. Alphen bl-Altior bl 3.45, Rijpwet. bl-ARC bl 3.—, SVOW bl-St. Bern. bl Wet. Boys bl-DOSR bl 3. B2. MMO bl-ARC b2 3.—, ARC b3- Alphen b2 1.30, Haz. B. bl-Alphia bl Koudekerk bl-DOSR b2 2. B3. Alphen b3-WOA bl 2.15, Altior b2-Alph. B. b2 3.—. St. Bern. b2-Wet. B. b2 3.45, DOSR b3-TAW b2 2.—. B4. Lisse bl-Foreholte bl z. 12.Ter Leede bl-Llsse b2 2.—, Teylingen bl- SJC bl z. 1.15, WSB bl-Noordwijk bl 2.—. B5. Foreholte b2-Teyling. b2 3.45, Lis ser B. bl-Noordwijk b2 2.—, SJC b4- GWS bl 3.45, Warmunda bl-Lisse b3 3.45. B6. Lisse b5-Lisser B. b2 2.—, Noord wijk b3-Ter Leede b2 2.SJC b5-WSB b3 2.15. Foreholte b3-Lisse b4 2.15. B7. Meerburg bl-Roodenb. bl, Quick B. bl-SVLV bl 2.—, RCL bl-Docos bl 3.45, Rouwkoop bl-UVS bl 2. B8. ASC bl-Roodenb. b2 3.45, KRV bl-Stompw. B. bl z. 12.—, Oegstg. bl- Quick B. b2 2—, UVS b2-Rijnsb. B. bl 2.15. B9. Leiden bl-VNL bl 2.—, Leidse B. bl-LDWS bl 2.15 SJZ bl-UDO bl 3.45, ZLC bl-VWS bl 3.45, VTL bl-Or. Groen bl 3 45- T, B10. LFC b2- Docos b2 3.45, Quick B. b3-Quick B. b4 2.—, Roodenb. b3-UVS Bil. Quick B. b5-ASC b2 2.—, Rijnsb, B. b2-Rouwkoop b2 2.Lugdun. b2- Meerburg b2 3.45. B12 Katwijk b3-Leidse B. b2 2. Roodenb b5-Leiden b2 2.15, Stompw. B. Cl. Alph. B. cl-Alphen cl 2.15, Altior el-Koudekerk cl 3.—, St. Bern. cl-ARC cl 2.15, Haz. B. cl-DOSR cl 2.—. C2. Alphia cl-Woubrugge cl 2.30, ARC c2-Rijpwet. cl 3.45, DOSR c2- SVOW cl 2.15, Alphen c2-Haz. B. c2 ,15. Wet. B. C2-MMO cl 2.15. C3. Alphen c3-SVOW c2 3.45, Alph. B. C2-DOSR c3 3.45, ARC c3-Koudekerk c2 1.15, DOSR c4-Alph. B. c3 3.45, Wet. B. c3-Haz. B. c3 3.45. C4. Foreholte cl-Teyl. cl 3.45, Lisse cl-VVSB cl z. 3.45, Lisser B. cl-Ter Leede cl 2.—, SJC c2-SJC cl 2.15, War munda cl-Noordwyk cl 2.15. C5. Foreh. c2-Lisse c3 2.15, GWS cl- Ter Leede c2 2.—, Lisse c2-Teyling. c2 12.—, WSB c2-Kagia cl 3.45. C6. SJC c4-Teylingen c3 3.45, Ter Leede c3-Liser B. c2 2.Teylingen c4- Foreh. c3 z. 12.WSB c3-Warmunda c2 2.15. C7. Katwijk cl-Quick B. cl 2.—, LFC cl-UVS cl 2.15 Lugdun. cl-Roodenb. cl 2.15, Docos cl-ASC cl 3.45. C8. KRV cl-VNL cl z. 12.—, Leiden cl-SJZ cl 3.30, SVLV cl-RCL cl 2.15, VNA cl-Oegstgeest cl 2.15. C9. Lugdun. c2-Roodenb. c2 3.45, UVS c2-ASCc2 2.15, Docos c2-LFC c2 2.15. C10. Quick B. c3-ZLC cl 3.45, Roo- denburg c3-Leidse B. cl 3.45, Stompw. B. cl-UVS c3 2.15, UDO cl-SVLV c2 12.—. Cll. ASC c3-Rouwkoop c3 2.15, Kat wijk c3-Roodenb. c4 2.Rijnsb. B. c2- KRV c2 2.—. C12. Lugdun. c3-Oegstg. c2 2.15, Q. Boys c5-Roodenb. c5 2.15. C13. Meerburg c2-Quick B. c7 3.45, Roodenb. c6-Docos c4 2.15, SJZ c2-VNA c2 2.15. C14. RCL c3-ASC c4 2.Rouwkoop c4-Docos c5 3.45. UVS C4-SVLV c3 3.45. Waar geen tijd vermeld is het aan- vangsuur 3.30 uur. Molière voor schooljeugd „SCHELMENSTREKEN VAN SCAPIN" ZEER GOED VERTOLKT DOOR PROLOOG „Proloog" gisteravond in de Leidse Schouwburg een klucht op van Mo lière, "De schelmenstreken van Scapin", in een voorstelling uitgaande van de Leidse Volksuniversiteit en de Leidse Jeugd Aktie. "Les Fourberies de Scapin" werd voor het eerst opgevoerd in 1671. Mo lière vond het onderwerp bij Terentius (Pharmio). De naam Scapin komt van Scappino (scappare=ontsnappen), een figuur uit de Italiaanse comedie. Mo lière zelf speelde de rol van Scapin nog op vijftigjarige leeftijd. Het stuk had niet veel succes en werd vrij gauw van het repertoire afgevoerd. Na de dood van de grote Franse dramaturg is Sca pin echter meer dan 1200 keer in de comédie Frangaise gespeeld met groot succes. De rol is gespeeld door de be roemdste acteurs van de wereld. pin spelen zich af in Napels, waar twee jongelieden bulten weten van hun vaders in het huwelijk zijn getreden. Bij de terugkomst van de barse oude- lleden geeft dat natuurlijk de grootste consternatie. Dank zij de vindingrijk heid van de huisknecht Scapin, een Tijl Uilenspiegel in grootformaat, sla gen de jongelieden er echter in de toorn van de twee oude heren van zich af te wentelen. Tenslotte richt de woede van de om de tuin geleide seigneurs zich op Scapin, die niet beter weet te doen dan zich op een draagbaar halfdood binnen te laten dragen en om vergeving te smeken, die de gedupeerde hem graag schenken in het vooruitzicht van zijn 'sterven, dat natuurlijk uitblijft. Hij springt van de baar en schaart zich aan de feestdis van de zoons, die by toeval eikaars zusters hebben getrouwd, hetgeen zeer naar de zin is van de heren Argante en Géronte. PROLOOG leverde voortreffelijk spel De toneelwerkgroep gaat haar derde seizoen in, een belangrijke perio de. De eerste twee seizoenen ware feite een aanloopfase. De opdracht van Proloog is: informatie en vorming een voornamelijk jong en nieuw pu bliek. Wat ons betreft: Proloog heeft haar taak verstaan. In de keuze Ondertrouwd: B v.d. Knaap en A. B. M. Verhaar: M. H. v. Kampen en M. W. A. Baars. Overleden: A. de Mooij e.v. J. J. Was- LEIDSCHENDAM Geboren: Elisabeth F„ d.v. D. J. Troch en M. J. v. d. Helm; Jacobus N. G., z.v. E. J. Zandbergen en T. Dekkers. Getrouwd: Antonius L. J. M. de Kok te Wateringen en Cornelia M. T. G. Blokland. Overledeni Willem Jacobus van der Eijk, 74 jaar, echtgenoot van Cornelia Zegwaard. VOORSCHOTEN PERSONEN-AUTO REED ACHTEROP VRACHTWAGEN Een personenauto is gistermiddag om even voor half één op de Veurse- weg t.h.v. het koffie-tentje van Nieck" achter op een vrachtwagen gereden. De inzittenden van de wa gen, een Rotterdammer en een Leid- schendammer, beiden 22 jaar oud, moesten met verwondingen in het AZL opgenomen worden, alwaar zij inmiddels weer uit zijn ontslagen. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Aan deKatholieke Uni versiteit te Nijmegen slaagde de heer J. A. F. Berendsen voor het kandidaats examen tweede gedeelte tandheelkunde. pin" blijkt bovendien een goed aan voelen wat een vrij jong publiek kan appreciëren, ook als het een klassiek stuk geldt, zonder de aandacht te la ten verslappen. De rolbezetting: Ton van Otterloo, Komm eKrlein. Cees Wijn, Bart Scheepens, Thea Roding, Corry Arends, Wilma van Klaveren, Louis Bongers en Dick Top. Regie: Jurg Mo lenaar. Tentoonstellingen Museum voor Volkenkunde (Steenstr. Tent. „Ball, beeld en droombeeld (van af -17/12 tot 1/3). De Ruif Janvossensteeg 59): „Affi ches": Dagelijks 10 uur v.m.8.30 u n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73): Tent. werken van Theo Daamen (tot 20 febr.) dag., beh. zond., 10-18 uur. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11) Schilderijen en tek. Jan Juffermans t/m 17 febr. Dinsd. t/m vrijd. 11-6 uur. DE LAKENHAL: Tent. van kinderte keningen (t./m. 19 febr.) dag. tijdens openstelling Musea ACAD. HIST. MUSEUM, Rapenburg 73, di„ vrij., 14-17 uur (verder op aanvraag bij custos). BURCHT, Burchtsteeg, dag 10-17 Grafelijke versterking uit 900. HORTUS BOTANICUS, Rapenburg 73, ma. t/m vry. 9-12, 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur. zon. gesl.: tuinen. MUSEUM DE LAKENHAL, O. Singel 28, 10-16, zon. 13-16 uur, zat. gesl. (t/m 5 jan. gesl.): Schilderijen o.a. Rem brandt, Jan Steen. NED. LEGER EN WAPENMUSEUM GENERAAL HOEFER, Pesthuislaan, werkd. 10-17, zon- en feestd. 13-17 zat. gesl. PILGRIM FATHERS-HUISJE, Boisot kade 2, werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd de Pilgrim Fathers. PRENTEN-, MUNTEN- EN PEN NINGKAMER DER RIJKSUNIVER SITEIT, Kloksteeg 25, voor bezoek eerst schriftelijk of telefonisch aanvragen. Ook geschiedenis van de fotografie. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN werkd. 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur: Egyptische, Assirische, Griekse, Ro meinse en Nederlandse Oudheden. RIJKSMUSEUM VOOR DE GESCHIE DENIS DER NATUURWETEN SCHAPPEN, Steenstraat la, 10-16, 13-6 uur: Chr. en algemeen erkende feestd. dicht). RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE, Steenstraat la, 10-17, zon. feestd. 13-17 uur: Voorwerpen en kunst uitingen van niet-Europese volken. RIJP WETERING Kaartavond N.K.J.B. Het Lourdes- fonds van de Ned. Kath. Invalide Bond organiseert zaterdagavond 4 februari s. een grote kaartavond in café „De Ver gulde Vos". Aanvang 8.00 uur. Aan het prijsjassen zijn een groot aantal devolle prijzen verbonden. De opbrengst Is geheel voor de „Reis naar Lourdes- actie". Daar het nog vastenavondtljd is, hoopt de propagandist van de N.K.I.B. de heer G. v. d. Zwet, op een bijzonder grote deelname. MARKTBERICHTEN UTRECHT 2 febr. Vee Aanvoer 2569, runderen 1215v vette kalveren 135, gras kalveren 73, nuchtere kalveren 1028, schapen 93, geiten 25, prijzen: melk koeien 1025-1450, kalfvaarsen 1025-1400, varekoeien 830-1040, pinken 625-810, stieren 825-1080, graskalveren 375-550, nuchteren kalveren 40-85, fokkalveren 125-325, schapen 85-120, lammeren 90- 130, geiten 10-65. Koeien le kwal. 390- 415, idem 2e kw. 3,65-3,75, 3e kw. 350- 370, vette kalv. 380-410, idem 2e kw. 370-380, idem 3e kw. 310-365, nuchtere kalveren 140-185. Handel melkkoeien rustig ruimprijshoudend, vette koeien rustig prijshoudend, varekoeien willig prijshoudend, vette kalveren traag even lager, graskalveren matig prijshoudend, fokkalveren rustig prijshoudend, nuchte- kalveren idem, schapen idem.lamme- GOUDA, 2 febr. Kaas Aanvoer 4 partijen, prijs 3.42-3.52. Handel flauw. DEN BOSCH, 1 febr. Vee Totaal 5199, 2268 runderen, 430 graskalveren, 483 vette kalveren, 1920 nuchtere kal- 98 schapen. Slachtrunderen 826, melkkoeien 1040-1650, gulste koeien 8251250, graskalveren 400600, kalf- vaarzen 12001600, klamvaarzen 1000 —1200, guiste vaarzen 875—1185, pin ken 625850, nuchtere kalveren 110--" 270, weideschapen 65120; slachtrun deren extra 4.354.65. idem 1 4.05 4.30, idem 2 3.553.90, idem 3 3.35 3.45; vette stieren 3.904.45, worst koeien 3.053.35, vette kalveren 1 3.80 .15, idem 2 3.50—3.70, idem 3 3.20— 3.40, nuchtere kalveren 1.25—1.55, per stuk 60—90; vette schapen 85—135, vette lammeren 105135; melkkoeien groot, vlot, gehandhaafd; guiste koeien als vorige week, goed, prijshoudend; jongvee ruim, goed, vast; vette kalve- groter, vlug, iets lager; nuchtere slachtkalveren groter, levendig, als vor. week; schapen en lammeren groter, stil, gehandhaafd; slachtvee groot, vlot, als vorige week. LEIDSCHENDAM, 1 feb. EIEREN - Aangevoerd 73100 kippeieren. De note ringen waren voor 5700 eieren no. 0 13.85-14.40; 18800 eieren no. 1 12.80-f 13.30; 24300 eieren no. 2 11.90-12.50; 15.600 eieren no. 3 10.50-11.60; 6600 eieren no. 4 9.35- 10.80; 800 eieren no. 5 8.85-ƒ 9.80; 200 eieren no. 6 8.65-ƒ 8.75; 800 kneus I 8.30-8.80; 300 kneus II 10.75- 1.00; 700 eende eieren 14.25. TER AAR, 1 febr., Groenten Wit lof 1 8295; idem 2 6079; idem stek 3657; uien 30; spruiten A 4460; idem B 2535, alles per kilo. Selderij 1721 per bosje. Spruiten: export A 66—68; B 63; C 34; D 57 per kilo. R'ARENDSVEEN, 1 febr. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 3241; Sim Rood 20—28; Sim Wit 28—44; Keefer 2527; Princes Ann 2526; Désiré 18; Tangerine 21; Rozen: Garnette en Ca rol 3854; Velvet Times 4565; Ger- bera 3755; Prunus 2848; Forsithya 3349 per st. Anemonen 1.35; Free- sia's 1.25lt50; Blauw druifjes 40 58; Irissen: Wedgwood 1.90; Troschry- santen 1.802.25; Narcissen: Carlton 1.00—1.20; Rembrandt 1.10—1.15; Pio nier 901.10; Early Glorie 951.10; Fortuna 951.10; Buxton 7085; He lios 9095; Tulpen: Atleet 1.201.65; Lustige Witwe 1.101.45; v. d. Eerden 1.15—1.40; Br. Star 70—1.00; Ralph 1.101.15; Paul Richter 1.15145; Rose Copland 1.251.70; Apeldoorn 1.60 1.95; Remagen 1.201.25; Preludium 1.15—1.45; Demeter 1.70—1.80; Pax White 1.351.60; Karei Doorman 1.40 1.50; Preludium 1.151.45; Promi nence 1.751.80; Oranje Wonder 1.50; Topscore 1.40; Blenda 1.35; Golden Eddy 1.50—1.55; White Sail 1.20—1.35; Yellow Triumph 1.45; Paris 1.35: Kre- lage 1.101.35; Oxford 1.85; Winter- gold 1.15—1.30; Bellona 1.25—1.45; Olaf 1.251.30; La France 1.35 p. bos. RIJNSBüRG, 1 februari - Bloemen - Freesia's: Pimpernel 165-185, Aurora 150-185, Snow Queen 140-160, Golden Yellow 110-130. Narcissen Unsurpassible 130-160, Carlton 125-135, Early Glory 110-125, Helios 100-120. Hyacinthen: Delfts Blauw 140-155. Pink Pearl 135- 150, Anne Marie 135-150, L'Innocence 130-145, Blauwe Druifjes 50-65. Tulpen: Pink Attraction 225-235, Apeldoorn 220- 230, London 200-225. Prominence 200- 220. Demeter 180-200. Jack 180190; Karei Doorman 175185; Golden Har vest 170—185; Edith Eddy 160—175; Roland 160—175; Bellona 16Ó—170; Win ter Gold 150—165; Krelage 150—160; v. d. Eerde 140160; Pink Trophy 140 155; Christmas Gold 140150; Pre ludium 125—140; Lustige Witwe 125— 140; Starre 90115, alles per bos. Eucharis 135150; Irissen 2022. Am. Anjers: Carry Sim 3647; Rode Sim 3647; Arthur 3746; Rose Sim 37 45; Crowley Sim 38—44; Witte Sim 35 44, alles per stuk.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4