9a£cid6cGou/fcci/nt Bernard heeft het Drukker dan ooit tevoren. Kibbelende Toxopeus en Den Uyl vanavond niet in debat op televisie Nico Rost overleden Belt 11 van binnen of van buiten NTS-documentaire over Deltawerken PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 FEBRUARI 1967 Ticee i ceken vóór de grote slag VANDAAG over veertien dagen staan de stembussen alweer op het punt gesloten te worden en gaat het tellen van de stembiljetten beginnen. Er zal in de tijd tussen nu en dat moment nog heel wat moeten gebeuren vóór men op 16 februari mag beweren een echte. Interessante en opwindende verkiezings campagne achter de rug te hebben. Zeker, op sommige plaatsen hebben verkiezingskaravaan, meetings en fo rums 'n beetje leven in de brouwerij ge bracht. maar de hoeveelheid burgers die zulks betrof was in de meeste ge vallen klein; kandidaten en politieke kaders zijn bepaald wel actief, maar wanneer ze ergens storm verwekt heb ben, dan is het een storm onder het wateroppervlak van een oceaan. De be langstelling van zeer veel Nederlandse burgers wordt alleen maar actief, wan neer de beeldbuis hen betrekt hij de politieke strijd. Maar zo min als het volgen van een wedstrijd via de televisie de kijkers echt doordrenkt met de sfeer van span ning. hartstochtelijke vreugde en ver driet. bezorgen politieke uitzendingen de burger een onrustige avond. Na felle taal van Den Uyl, de tegen- prikken van Schmelzer en de altijd net iets te cynische bijdragen van mr. Toxo- peus smaakt het kopje koffie precies hetzelfde en een half uur later hebben beatband, quiz, showprogram of detec- tlvestory al geen ruimte meer gelaten voor wat nadenken over de getuigenis sen van onze politieke coryfeeën. MU mag niet helemaal uitgesloten worden, dat de kennelijke rust inzo- verre slechts een schijnbeeld is, omdat voor menig burger zijn besluit al vast staat. Volgens de meeste opiniepeilingen zou die besluitvorming aan de grote lijnen van ons politiek bestel, dus aan de krachtenverhouding in de Tweede Kamer niet veel veranderen: wat ver lies voor de KVP, enig herstel bij de socialisten, misschien wat winst voor VVD en sommige splinterpartijtjes een ontluistering van de heer Koekoe.ks droom dat zijn Boerenfractie de vol gende parlementaire periode in sterkte niet veel zou onderdoen voor die der ■middelgrote groepen. Maar opiniepeilingen bieden nog altijd en gelukkig geen zekerheid; ware het zo wel, dan zou de uitslag van de verkiezingen de koningin nu al door een rekensommetje uit kranten- en dames- bladenvoorspellingen kunnen worden voorgelegd. Het kan dus zijn. dat er in het voornemen van de gezamenlijke kiezers ingrijpender wijzigingen beslo ten liggen dan profeten voorspellen en politici vanuit een reële verwachting hopen of vrezen. Maar we geloven niet, d3t zulke ver rassingen dan een gevolg zullen zijn van het beroep dat van links tot rechts tijdens de verkiezingscampagne op de kiezers wordt gedaan. Tenzij... tussen nu en de 15e februari iemand blunders begaat of met onthullingen komt die de publieke opinie een momentele schok bezorgen d:e wel ingrijpende gevolgen heeft. De kans hierop is natuurlijk heel ANNEER wij een niet te bewijzen mogen lanceren, dan is het die. dat de uitslag van de Kamer verkiezingen waarschijnlijk med'o de cember al globaal vaststond Verschillende kiezers kunnen nóg niet begrijpen dat de crisis van 14 oktober onvermijdelijk was: anderen onder wie ook groepen uit rte eerste categorie, weigeren te geloven dat een kahlnet met socialistische ministers deze maan den een beleid zou hebben gevoerd dat sterk afwijkt van wat de regering- Zijtstra heeft gedaan. Sommige kiezers zullen in een be paalde opwelling wel eens gedacht heb ben, dat men vanwege de duidelijkheid toch maar het best zijn stem aan de WD of de Partij van de Arbeid kan geven; maar wie dan even doordenkt komt toch weer vaak tot de conclusie, dat die duidelijkheid vanuit oppositie standpunt wel beloofd wordt, maar dik wijls snel verdwijnt, wanneer ze in praktisch regeringsbeleid moet worden omgezet. Deze en ander meningen waren one inziens anderhalve maand geleden goed deels vastgelegd. We hebben zo'n idee, dat sindsdien gewijzigde opvattingen elkaar al weer geneutraliseerd hebben. FAMEUS ORGANIST TERUG IN (Reclame-uitzendingen om 18.55. 19.56 en 20.16 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Bernard Drukker terug in Amster dam na vijf jaar vrijwillige ballingschap in Australië. Een beetje meer weemoed in het hart, een tikje kaler op de schedel, een groot heimwee naar toen. Waar zijn die gelukzalige tijden, dat hij de Niewedijk liet daveren met zijn door hammondklanken opgepijpte stunts De dagen van toen. Theater Royal, een rode W W Meer eenheid in missieactiviteiten IJ hopen van harte, dat de nationale met trots worden gedragen. Of het missieraad een eind zal kunnen maken aan de versplintering, die er bestaat op het terrein van onze traditionele missieactiviteiten. En tlan denken wij in de eerste plaats ook al weten wij, dat het probleem heel wat meer facetten heeft aan de inzameling van de benodigde gelden. Het grenst aan het ongelooflijke, wat er door het kerkvolk in de laatste vijftig jaar op dit gebied is gepresteerd. Maar eveneens aan het ongelooflijke grenst de methodiek, waarmee men het volk tot deze prestatie heeft weten te brengen. Blaadjes en ibusjaB; eoUecte* en fancy-falrs, kalenders en almanakken, zij vormden tezamen een wonderlijk ingewikkeld apparaat, op gang gehouden door talloze zelateurs en zelatrices, die ieder vanuit het eigen hoofdkwartier de meest uiteenlopende instructies ontvingen. De nationale missieraad zal proberen in deze chaos de nodige orde te brengen. Inventariseren, overlappingen wegsnijden, lacunes opvullen, het een op het ander afstemmen, de radertjes in elkaar laten grijpen. Een geweldige opdracht, die heel wat tijd en energie zal gaan vergen, maar die om het grote belang dat hier op het spel staat een gewichtige en boeiende opdracht zal zijn. Iedere instantie, die erbij betrokken is. zal veren moeten laten. Dierbare veren, die in de loop der jaren met moeite werden gekweekt en die dan ook komt, zal voor een groot gedeelte afhangen van de tact, waarmee de nationale missieraad hen tot het laten van deze veren zal weten te brengen en van de duidelijkheid, waarmee de voordelen van de nieuwe aanpak in het oog zullen springen. tastbare voordelen. De winst, die er behaald zal worden binnen de Kerk, doordat onderlinge naijver plaats maakt voor eendrachtige aanpak. En de winst, die. daaruit weer voortvloeit voor zendingswerk, omdat het christelijk getuigenis nu niet meer belemmerd zal worden door de zonde der verdeeldheid. Slechts voor een ding zouden willen waarschuwen en dat is voo overdrijving. Wanneer men van nationale missieraad op den duur overkoepelend orgaan zou willen maken, dat het alleenrecht van inzameling heeft, zou men z'n doel volledig voorbij schieten. De Nederlandse Kerk dankt haar vitaliteit aan het eigen leven v zeer veel instellingen, ordes, congregati en kringen. Indien dit eigen leven z worden doodgedrukt, blijft er alleen maar de rust van het kerkhof. Het zal zaak zijn aan dit eigen leven, desnoods na een flinke snoeipartij. de volle ruimte te geven. Daarom lijkt coördinatie ons juist, concentratie echter volstrekt uit den boze. Ik moet weer aan Amsterdam grot, in het klokhuis van de hoofdstad, transformeerde ^P0 df clovvn hij elke middag en avond moeiteloos met zijn orgel tot 18^0 uur: het pluche operapaleis der kleine burgers. Als een Nieuws in het kort. rattenvanger trok hij de onzichtbare massa, die wachtte t9 00 uur. op zijn wekelijkse filmhelden, mee in de roes van luide Mona, tv-serie. samenzang. Parterre, stalles en frontbalkon smolten samen tot één geweldige keel, die slaafs de aanwijzingen agrarisch van de kleine magiër volgde. nieuws. •9.51 uur: Uitzending Stichting Socutera. wennen Hij heelt Amsterdam teruggevonden: vervuild, gehaast, onherkenbaar. Hij zegt: ,,De mensen zijn harder gewor den, zeggen alles, wat ze voor de mond komt. Ik moet er aan wennen. Ik zal er waarachtig aan moeten wennen". Vorig jaar is hij al in Nederland ge weest voor een oriënterend bezoek. Na tien dagen is hij weggevlucht: gedes illusioneerd, in pure paniek. Hij ver ontschuldigt zich daarvoor: .Ik was overwerkt, ik zag misschien alles te zwart. Ik had in Australië alles aan gepakt, ik was muziekleraar op een kostschool. Een katholieke. Elke zon dag speelde ik onder twee heilige mis sen en 's avonds nog een keer onder het lof. Ik, een jiddische jongen uit Amsterdam speelde koralen en grego riaanse liederen. Ik vond het geweldig. De eerste zeven maanden zat er een oudere student naast me, die alles van de missen wist. Hij zei me, wat ik moest spelen, als de muts werd afge zet en als ze het boek van links naar rechts droegen. Ik wist van niks. Ik had het gevoel, dat ik een muzikale show begeleidde. Na acht weken werd ik losgelaten. Ik heb bloed gezweten, want ik mocht die kerkdienst niet in de soep gooien. Van de muziekleraar werd verwacht, dat ie de puntjes op de i zette. Ik had trouwens zelf zin om mijn zaken in die kerk jofel te doen. Daarnaast speelde ik elke avond in een hotel en schreef ik muziek bij re clamespots. Ik moest me inleven in de voortreffelijkheden van wasgoed, blikgroenten en corsetten. De Austra liërs zijn muzikaal zeer begaafd en je hoeft er echt niet met rommel aan te komen. Dat merkte ik 's avonds in het hotel: als een verzoeknummer werd gevraagd, was het altijd een song, die getuigde van goede smaak. Je kon in Australië ook goed met semi-professio- nals werken: dat subtropische klimaat schijnt de stem te smeren. Ik heb die vijf jaar in Australië lucratief gewerkt, maar die school heeft me genekt. Het was net in de tijd, dat de Beatles in Australië waren. Als ik over Beetho ven en Mozart sprak, had ik het ge voel, dat ik ze vergif in gaf. Zulk werk houd je niet lang vol, ik vond het nog mooi, dat ik drie en een half jaar met die knullen bezig ben geweest. Het was je reinste beulenwerk. Happenings De warme zon van Queensland heeft hij sinds kort geruild voor de grote va derlandse druil. Hij dwaalt door een grijs, hem wezensvreemd Amsterdam. De weg naar Theater Royal heeft hij nog steeds niet durven inslaan. „Een kwestie van sentiment", bekent hij gul, ,,Ik heb er de mooiste jaren van mijn leven liggen. Ik heb er vanaf 1925 ge speeld, eerst als pianist, later als orga- 20.00 uur: 19.50 uur: Journaal. Zendtijd Politieke Par 20.20 uur: tijen (CHU). Zendtijd Politieke Par- 20.30 uur: 20^5* uur Deltawerken (IV). Waauw, gedanste hit 21.00 uur: parade. Het loon van de mis- Het andere Oostenrijk, 22.45 uur documentaire. Tweede journaal. 22.50 uur: Hazel, tv-serie. Sluiting. Cahier 3, kunstrubriek. NEDERLAND II NTS STER 22.15 uur: Reclame-uitzendingen Tweede journaal. om 20.01 en 22.10 uur). 22.30 uur: NTS: Sluiting. NRU '0.15—22.30 uur: Stereo-concert door Concertgebouw-Orkest 22.55—23.55 uur Tussen serenade en nocturne, muziekprogr. NCRV: 20.30—21 15 uur: Liederen van Johannes Brail ms. 22.5523.15 uur: De opvoeding van het zieke kind, informatief programma. 23.15—23.55 uur Platennieuws. RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7, 8, 11, 13. 16. 18, 20. 22.30 en 23.55 uur. HILVERSUM II: 7, 7.30, 8. 8.30, 12.30, 19, 20.30 en 23.55 uur. HILVERSUM III: Eik f *******»♦-** at-**************** af*************************** Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.01 actual., 18.20 Zendtijd politieke partijei Toenadering Boekarest-Bonn TROS en VPRO ontkennen fusieplannen MET het komende herstel van de landen binnen zijn invloedssfeer tot een diplomatieke betrekkingen tussen afhankelijke buitenlandse politiek te Roemenië en West-Duitsland, begonnen uitvoering te geven door Klesinger aangekondigde plannen soepeler buitenlandse politiek. Dat daar Roemenië voor uitgekozen is, behoeft geen verwondering te wekken, want dit land is het meest vrijgevochten van de Russische satellietstaten. Of Rusland met deze ontwikkeling nu zo bijzonder ingenomen is, staat te bezien. De nogal vinnige waarschuwing, dat de nieuwe Duitse regering rancuneus zou zijn, spreekt boekdelen. Maar zelfs Rusland is niet meer in staat om de Bonn J dwingen, in <ie I Het is te verwachten, dat eventuele Duitse toenaderingspogingen tot Honga rije en Tsjecho-Slowakije met evenveel succes bekroond zullen worden, ware het niet, dat Rusland ongetwijfeld met een beroep op de communistische soli dariteit, pressie op deze beide landen zal uitoefenen, dat in ruil voor diploma tieke uitwisseling, Westdultse erkenning verkregen wordt voor Oost-Dultsland en de Oder-Neissegrens. Vandaar de over- voegingen om een samenspraak vat ministers van Buitenlandse Zaken var het Oostblok te houden. 1 zie- AMSTERDAM (ANP) In ee Urnhui* te Amsterdam is vannacht over leden de 70-jarige schrijver en oud-ver- zet sman Nico Rost. De in Groningen geboren schyver die gedurende de oor logsjaren In Duitse concentratiekampen gevangen heeft gezeten, scheef onder meer „Goethe in Dachau" cn „De vrien den van mijn vader" dat In 1959 met de Marianne PhWpspriJs werd bekroond. Nico Rost werkte vóór de oorlog als journalist in Berlijn, waar hij van zijn anti-nationaal-socialistische gevoelens geen geheim maakte en als een der eerste niet-Duitsers in een concentratie,- kamp belandde. Ook na de oorlog bleek hij gekweld te zjjn door de problemen, opgeroepen door het Nazisme. Gedurende de laatste jaren heeft hij in tal van Westduitse plaatsen met name de jeugd geconfronteerd met het probleem van schuld en boete en gewezen in voor drachten op de waarden die in de litera tuur, welke in „Het Derde Rijk" niet aan bod kwam, verankerd liggen. Als lid van het Dacliaucomité be ijverde hij zich voor het tot stand komen van een monument in het voormalige ge lijknamige concentratiekamp. Zijn geboorteplaats Groningen onder scheidde hem met de culturele prijs van Groningen welke prijs hij echter nog niet ln ontvangst had kunnen nemen in ver band met zijn ziekte. Coba Keiling geridderd DEN HAAG (ANP) Bij K.B. is mevrouw J. Zomer-Kuitert (Coba Kel- ling), actrice bij het Nieuw Rotter- (Van o respondent HILVERSUM Zowel van de zijde van de VPRO als de TROS wordt te gengesproken dat enig informatief con tact zou bestaan met het doel tot een fusie tussen beide omroepen te gera ken. Hoewel de TROS, zelfs met de gene reuze steun van „De Telegraaf" onge twijfeld voor een zware taak staat om binnen een jaar door een aanhang van minstens 100.000 haar voorlopige zend machtiging veilig te stellen, gelooft men juist nu het verbond tussen AVRO-RTN-Televizier is tot stand ge komen, een betere kans van slagen zal hebben. Verwacht wordt dat menig principieel RTN-lid de verbinding met de AVRO zal weigeren en zich bij de TROS zal aansluiten. Ook de VPRO ziet geen heil in een fu sie, omdat vele vrijzinnig-protestanten ook de TROS als een kleine zuil be schouwen, terwijl men alleen gepor teerd is voor en nationaal omroepbe stel met inspraak van alle groepen en minderheden, hetgeen iets anders is dan het huidige „verzuilde omroep- Bernard Drukker na vijf jaar terug in Nederland met zijn drie dochtertjes. De toekomstige lrDrukker- nist-kapel-meester. In Royal zijn de eerste happenings van Amsterdam ge houden. Ik ben bang, dat ik geestelijk niet opgewassen ben tegen die confron tatie met mijn eigen leven, een stuk van mijn eigen geluk". W ereldmelodieën Hij heeft zich inmiddels weer 111 het oude ritme gevoegd, de man, die zich als een „romantische melodist" om schrijft. Hij speelt elke avond in hotel l'Europe, waar hij met zijn achter grondmuziek de spijsvertering der duurbetalende klanten masseert. Voor de VARA verzorgt hij weer het pro gramma „Wereldmelodieën", dat op dinsdag 7 februari voor de 400e keer de lucht ingaat, alsof er niets veran derd is. Voor Bernard Drukker is er in feite ook weinig veranderd. Hij heeft weer een nieuwe langspeelplaat ge maakt „Now is the hour", waarop hij de oude successen van vroeger op nieuw tot welluidend leven heeft ge wekt. Hij heef ook ambitieuze plan nen met zijn drie dochters, die hij binnenkort als de „Drukker-zusters" wil pouseren. Trots legt hij uit: „De (Van onze correspondent) HILVERSUM De luisteraars en kij kers in het land wordt ln de periode van 30 januari tot 10 februari, indien tij een gesprek met de Hilversumse omroepen, de NRU of de NTS aanvra gen, een enigszins onbegrijpelijke vraag gesteld. De telefonisten melden zich namelijk: ,.U spreekt met bijvoor beeld de KRO belt u van binnen of van buiten?" meisjes zijn geweldig muzikaal. Ze kennen nu al een liedje als „No milk today" uit hun hoofd." Hij straalt. Het is duidelijk, dat hij het drukker heeft dan ooit te voren. Morgenwijding, Voor 5lal^d- en tuinbol Voor de zieken, 16.00 Nieuws, 16.02 Kui kuituur ln woord en muziek, 17.00 v.d. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 7.15 Gram., (7.Ï0 Nieuws). 8.00 Nieuw TROS: Voor 1685 t Verzoekplatenprograr VERONICA (192 m): jukebox, 15.00 Voor de bedrijven. Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Volks- es. 17.30 Volkszang en -dans. De NTS zendt vanavond de vierde, In haar opdracht door Johan Blansjaar gemaakte film over de Deltawerken uit. Het is de voortzetting van een tra ditie volgens welke de NTS elk jaar in februari een film vertoont over het verloop en de vorderingen van de Del tawerken om aldus het Nederlandse volk op de hoogte te houden van de gang van zaken met betrekking tot dit veelomvattende project. Deze vierde film. die met medewer king van het ministerie van Verkeer en Waterstaat tot stand kwam en die door Leo Boudewijns van commentaar wordt voorzien, heeft dus betrekking op de periode van februari 1966 tot fe bruari 1967. Ook nu weer een overzicht aan de hand van kaarten en luchtop namen van de grote waterbouwkundige werken in het Haringvliet, het Brou- wershavensegat. bij de brug van Veere en tal van andere plaatsen op de Zuid- Hollandse en Zeeuwse eilanden waar onze dijken- en bruggebouwers in actie zijn. Maar voor het eerst worden nu ook de eveneens onder de Deltawerken vallende dijkophogingen bij onder an dere Harlingen, Delfzijl en in Zeeuws- Vlaanderen getoond. Zo is tussen Zurich en Harlingen de camera gericht op de dijk, die nog geen jaar na de stromramp in 1953 nog zo laag was, dat het water weer aan de kruin stond. Hier werd in vijf jaar een machtige borstwering ge bouwd. Thans is het noorden van ons land van de Afsluitdijk tot Delfzijl door vele dijkverhogingen en vernieuwingen tegen onverwachte stormvloeden be- Deze vraag, die een buitenstaander vreemd in de oren klinkt, houdt ver band met een PTT-enquête. Door mid del van een nauwkeurige controle of de telefoongesprekken onderling tussen de studio's oftewel met personen daar- In het eiger'ijke Deltagebied buiten gevoerd worden, is noodzakelijk in verband met de bouw van enige ul tra moderne telefooninstallaties in de omroepkwartieren te Hilversum. Aan de hand van de uitkomsten van de twee weken durende enquête hoopt men enigszins de capaciteit van de nieuwe telefooncentrales te kunnen ra- het verkeer heeft aangetrokken dan men in Zeeland hoopte. Van het „water front" aan de Oosterschelde, waar eveneens een zeer grote dam zal wor den aangelegd, valt nog niets te mel den omdat er namelijk nog niets ge beurt. Toch toont de film interessan te opnamen van dit grote werk, zij het op miniatuurschaal in het waterloop kundig laboratorium „De Voorst" in de Noordoostpolder. Daar wordt name lijk het onderzoek verricht voor de af sluiting van de Oosterschelde, waar van men verwacht dat deze in 1978 1980 zal plaatsvinden. Boeiende beelden biedt ook nu weer het „visitekaartje" van de Deltawer ken: de grote stormkering in het Ha ringvliet. Beelden, niet alleen van de kleine mens bij het reusachtige wa terwerk dat hij zelf ontworpen en uit gevoerd heeft, maar ook van de enor me schuiven, die straks de zwaar ste stormvloeden moeten kunnen weer staan. De laatste schuif is onlangs ge reed gekomen en hiermee is een be langrijke faze van de bouw afgesloten. Het Haringvliet toont naast ophouw ook afbraak. De ringdijk, die jaren lang de pioniers van de Deltawerken die midden in het Haringvliet hun die pe bouwput groeven tegen het opdrin gende zeewater moest beschermen, kan nu afgebroken worden. Nog deze maand wordt het eerste water in de bouwput gepompt en de film eindigt dan ook met beelden van dit gebeuren. Ned. I. 20.30 uur. werk nog in volle gang. De documen taire toont beelden van de dijkopho- gingen in Zee'™* Zeenws-Vl.an- MgeT ZeiKltiifl VOOl' deren, die voltooid zijn of waaraan .1 bAV.™/™" bez" d" bii Human. Verbond Ook neemt Blansjaar een kijkje bij de brug over de Oosterschelde, een juweel van architectuur, dat echter minder (Van een onzer verslagg vers) DEN HAAG VVD-lijsttrekker mr. E. Toxopeus zal vanavond niet op de t.v. verschijnen in de zendtijd van de P.v.d.A.. die hem aangeboden was. Pas gisteren bleek hü. na een uitvoerige briefwisseling, bereid te zijn de voorwaarden te aan vaarden die Pv.d«A.-lijstaanvoerder drs. J. den Uyl gesteld had. Toen was het echter te Iaat. De P.v.d.A. had intussen al een ander programma vastgesteld voor de laatste tien minuten t.v.-zendtljd die haar vanavond nog resten voor de ver kiezingen. „Wij hebben de indruk dat Toxopeus de discussie niet echt wilde", zei ons een woordvoerder van de P.v.d.A. Aan deze vreemde gang van zaken zijn heel wat woorden en papier verspild. Op 23 ja nuari zei mr. Toxopeus via de t.v., dat VVD wilde over zendtijd P.v.d.A. zelf beslissen de P.v.d.A. schijnheilig is. dat se aan kiezersbedrog doet, en dat ze de kiezers zand ln de ogen strooit. Drs. Den Uyl reageerde onmiddellijk. Deze scherpe be schuldigingen moet u waar maken en daarvoor bied ik u vyf minuten (de helft) van onze zendtijd op 1 februari aan. Goed. antwoordde Toxopeus. die zendtijd aanvaard ik. maar omdat u be zwaar hebt tegen mijn woorden, moet u in die uitzending beginnen met die be zwaren uiteen te zetten. En dan gebruik Ik de laatste vijf minuten om mijn stand punt te verdedigen. Kom nou Kom nou, schreef Den Uyl daarop, u draalt de zaak om. Het is onze zendtijd en u stelt voorwaarden, maai- ik wil toch nog concessies doen, de eerste drie minu ten zijn voor u om de beschuldiging waar te maken, daarna krijg ik drie minuten, en tenslotte krijgen we ieder nog twee minuten voor repliek. Prompt draaide Toxopeus een nieuw vel in de schrijf machine. Hij schreef dat hij het niet no dig vond de beschuldiging te herhalen. Bovendien wilde hfl het laatste woord ln de uitzending, waarop Den Uyl weer schreef: dan maar niet. Ik heb u niet de helft van onze zendtijd aangebodèn om naar mijn bezwaren te luisteren. Giste ren ontving de P.v.d.A. weer een brief van Toxopeus: ik aanvaard de uitnodi ging. hoewel ik het gevraagde waar ma ken van beschuldigingen in feite over bodig vind, want ik heb het allemaal duidelijk genoeg gezegd. Te laat Maar toen was het te laat. De P.v.d.A. had er al niet meer op gerekend en een ander t.v.-verkiezingsprogramma geor ganiseerd. „Voor 15 februari hebben wjj geen t.v.-zendtijd meer. Het zou kunnen dat de een of andere actualiteitenrubriek de heren uitnodigt om toch nog een debat ToxopeusDen Uyl op het scherm te krijgen", aldus een woordvoerder va P.v.d.A. (Van onze correspondent) HILVERSUM Nadat de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de radiozendtijd voor het Huma nistisch Verbond had vastgesteld op 15 minuten per week heeft het bestuur van de Nederlandse Radio Unie na overleg met de betrokkenen de extra vijf minuten zendtijd voor het verbond ingedeeld op vrijdagavond van 22.25 tot 22.30 uur via Hilversum II. Deze regeling gaat in op 3 februari aan staande. Zoals bekend heeft het Huma- j nistisch Verbond al zendtijd op maan- j dagavond via Hilversum I van 19.40 tot 19.50 uur, voorafgaand aan het NRU-programma. KOPENHAGEN (Reüter) De Deen se componist, architect, liedjesschrij ver, hoofdredacteur en dichter Poul Henningsen, is dinsagavond in een zie kenhuis te Frederiksborg overleden. Hij was 72 jaar. Enkele dagen geleden had hij zijn dijbeen gebroken. Claudio Villa won zaterdag het song festival te San Remo samen met Iva Zanicchi met het melodische liedje Non pensare a me (Denk niet aan mij). Voor de 41-jarige zanger was het de vierde maal dat hij het festival won. Voor de blonde mej. Zanicchi was het de eerste keer. kort afgedaan in het TV-journaal. Een beetje mager; de radio bracht op Hil versum I nog vier uur Nationaal Pro gramma. Nu zijn wij niet zo gek op Na tionale Programma's die immers nogal eens vervelend plegen uit te vallen. Maar het bevreemdde ons wel een beetje dat de NCRV. die gisteravond „I" bezette, in deze verjaardag geen aanleiding had gezien om met iets toepasselijks te ko- Ruimte voor iets toepasselijks was er wel geweest, want het vertoonde was al lemaal nogal vrijblijvend, behalve dan wellicht „Attentie" dat zonder commen taar een interview bracht met de heks- van-Westerbork. Fraulein Slottke- Die deed een poging om als een soort engel- van-Westerbork te poseren. Een afschu welijke vrouw, dat bleek duidelijk: ook zonder commentaar. Verder „U ziet maar", typisch onver plicht programma en Bueno de Mes- qulta's Show. nu op een vroeger tijd stip. Voor dit programma werd weer van alles overhoop gehaaid. Leuk? Neen. dat niet. Maar wel kostbaar; dc NCRV schijnt te bulken van het geld dat met deze serie telkens weer vermorst wordt. Met plezier volgden we de avonturen van David Copperfield. Het is tientallen jaren geleden dat we Dickens' voor naamste boek lazen en het is erg prettig om alles te herlezen. Want deze NCRV- reeks doet Dickens voortreffelijk recht. De schurken zijn er opgelegde schurken en de edelen van inborst hebben van dat geestelijke lichaamsdeel een gouden exemplaar. Het is de enige manier om Dickens thans recht te doen en we be kennen ons ouderwets genoeg om van zo'n opvoering intens te genieten. Tenslotte Mensen cn hun liefhebbe rijen. Ditmaal alleen maar praten over wat achteraf vrij onbelangrijke aspecten van de politiek bleken tc zijn Het werd een tegenvaller, ondanks Pim Jacobs' sympathieke presentatie. Vg. Eerste uitvoering van R. Keisers Markus Passion AMSTERDAM 'ANP) Vrijdag 10 fe bruari zal in dc Westerkerk in Amster dam de eerste uitvoering in ons land worden gegeven van de Markus-Passion van Bachs tijdgenoot Reinhard Keiser (1674-1739). Dit ruim anderhalf uur durende werk, dat ruim tweehonderd jaar lang in de vergetelheid rustte, beleefde onlangs in Stuttgart zijn wereldpremière. Op het programma staat voorts Albino's adagio voor orgel, viool en orkest. De uitvoerenden zijn Arjan Blanken (evangelist-partij), Herman Schei j (Christus-partij), Maria Schuchel, Wil- helmina Matthes, Gerard Honig, Henk van den Brink, Simon C. Jansen (orgel), Jaap Spigt (cembalo), Jacques Hartog (viool), het Amsterdams gemengd koor „Zang na studie" en leden van het Zuid hollands Philharmonisch orkest. Dirigent is Willem Wiesenhahn.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2