HAN PEEKEL: ,/t Nederlands is een soort rullige klei,d ie je heel fijn kunt boetseren" Rechtstreeks telefoneren met Engeland TELEVIZIER WAS ER NIET BIJ Twee extra sportieve merken gaan akkoord met Wagtmans als leider ifrr kS'ïii Mar9riet Bokstitels nieuwelingen HAAG DEED FORSE GREEP DE KAMPIOENSGORDELS DEN IN DE Li^IDSE COURANT PAGINA 7 Luisterliedjesmaker Terwijl de opvolgers der grote Drie Hermans, Kan, Sonneveld hijgend bezig zijn aan hun bestijging van de vaderlandse cabaret-Olympus, dient ach ter hun brekeiijke ruggen de brandnieuwe garde zich reeds aan. Uit het niets komen zij te voorschijn de meisjes, die hun mamapop tot nader order op de ombouw van hun opklapbed laten staan, dè jongens, nauwelijks aan de krappe tienerbroek ont- ,EEN ANDER wassen. Zonder fanfaregedruis springen ze op de podia van miniatuurtheaters en in de bleke feestzalen van jongeliedenvereni- gingen op christelijke grondslag. Hier met de poet. Zij houden hun gitaren vast als een schild voor het lichaam God zege- ne de vier, vijf grepen die zij kennen; hun gretige, door geen enkele gêne gehinderde monden bijten ferm in de microfoonkop pen. De rokken zijn kort, het leven altijd GAAT NAAR EEN PSYCHIATER, IK SCHRIJF LIEDJES" Over die oprukkende horde van kers verse cabaretiers, zegt Rotterdammer Han Peekei schouderophalend: „Zfl zijn in Nederland gedoemd om roependen in de woestQn te blijven". Peekei kan dat weten,, want hij loopt alweer zo'n acht jaar mee in die Sahara vol ver geten songs. De teerbeminden, die hjj in die periode bezongen heeft, zijn on telbaar, de illusies, die hij als poezen koesterde, heeft hjj stuk voor stuk als fata-morgana's ontmaskerd. Driehon derd liedjes heeft hij geschreven, veer tig bleven er achter in de zeef van zijn kritiek. Parels, die hij zelf opviste uit de zee van zijn fantasie. Hij schreef zelf de teksten, maakte zelf de muziek, verzorgde zelf de arrangementen. Han Peekei is negentien jaar. Luisterliedjes Op zijn fors uitgevallen visitekaartje omschrflft hij zijn beroep als „luister liedjesmaker". Dat staat even beter dan „leerling van de vijfde klas ener ho gere burgerschool in Rotterdam". Hij zwoegt nu doorf de laatste maanden vóór zijn eindexamen, een taaie' klus. die hij tussen zijn luisterliedjes door opknapt Hij vindt het ook" best, als je hem „cabaretier" noemt, hij heeft er vrede mee, als je in hem een „chan sonier" vermoedt. Peekei is op dat punt ruimdenkend. Niet vrolijk Han Peekei is de sterk uit zijn klui ten gewassen zoon van een Rotterdam mer, die in de Spaanse polder een (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Voor een derdè van de Nederlandse telefoonabonnees zal met ingang van 1 februari vol-auto- matisch telefoonverkeer met een zeer groot aantal netten In Engeland en Noord-Ieriand mogelijk zjjn. Hieronder vallen de abonnees in Den Haag, Rys- wyk en Voorburg. De PTT venvacht dat voor een belangrijk deel van de Neder landse netten aan het einde van dit jaar automatisch telefoonverkeer moge- Hik zal worden met midden Frankrijk. Dan zijn voor bepaalde groepen abon nees alle belangrijke Europese bestem mingen automatisch bereikbaar. Vanuit het Haagse telefoonnet kan men momenteel automatisch telefoneren met België, het grootste deel van West- Duitsland, Luxemburg en Zwitserland. Gebruikers van de telefoonverbindin gen met Engeland krijgen een circulaire thuis, waarin een beschrijving van de te volgen handeling voor automatisch bellen is opgenomen. Deze circulaire verstrekt de PTT ook op verzoek. Het zal nog wel tot 1975 duren voor dat alle Nederlandse abonnees hun tele foongesprekken met een aantal interna tionale bestemmingen langs automati sche weg zal kunnen afwikkelen. De PTT heeft tevens de brochure „Datatransmissie en PTT" uitgegeven. Het boekje wil een wegwijzer zijn voor bedrijven die denken over de mogelijk heid van het gebruik van datatrans- Rentree Leen Jansen in de ring ROTTERDAM Leen Jansen, de oud-half zwaar ge wichtkampioen van Ne derland, die vorig jaar maart tegen de Fransman Jean Huiban voor de laatste maal in de ring is geweest, zal tijdens Internationale profwedstrijden, die maandag 13 februari in de Rotlerdam- Rivierahal worden gehouden, zijn tree maken. De Rotterdammer bokst :en partij over acht ronden tegen de Belg Victor Chapelle. In de hoofdpartij van de avond komt Leen Jansens broer, Aad, eveneens over acht ronden uit tegen de in België wo nende Italiaanse weiter Georgi Fabri. Voor Gerard Berkhout, de Nederland- kampioen in het bantamgewicht, is de Belgische kampioen in het vliegge- jwicht, Josef Horny als tegenstander ge contracteerd. Ook dit gevecht gaat over acht ronden. Het programma wordt gecompleteerd iet twee partijen in het zwaarwelterge- wicht. In een partij van achtmaal drie minuten ontmoet de Utrechter Toon Nagtegaal, die zijn laatste twee partij- door knock out won, de Italiaan Jacky Scaglioni, terwijl Joop Verbon 'Utrecht) Carlo Scianti (Italië) als te genstander krijgt. laboratorium voor elektronica beheert. Van die zflde mag men derhalve geen enkele reële inbreng voor zrjn cabaret talent verwachten. Ook zijn moeder draagt met haar levenswandel weinig bij tot zijn uitgesproken voorkeur voor spotlight en applaus. Er is hier dus sprake van een duide lijke eigen kweek. Peekei zegt het zelf: ,,Ik was op een avond alleen thuis. Ik was net elf geworden. Het regende, het waaide. Ik vond dat allemaal nogal eng en om die angst te verdrijven, heb ik toen een liedje geschreven. Mijn eerste liedje. Vraag me niet waar het over ging: ik weet alleen dat het niet al te vrolijk was". Rulle klei Zijn teksten uit die periode vertonen trouwens alle een vliesdun optimisme, dat nog door zijn achterdocht werd uit gehold. „In mijn hart is het steeds koud, maar ook dat is wat waard, verstand komt nu eenmaal niet met de baard". Hij schrijft verzen in het schoolblad en wakkert tussen de lessen zijn geestdrift voor het Nederlands chanson aan. Zijn lichtende sterren: Gerard Cox, Peter Blanker, Jaap Fischer en HanB van Deventer. Die laatste beschouwt hy als zijn leermeester: „Hij maakte me dul- deiyk, wat je met de Nederlandse taal kunt doen. Het Nederlands wordt vaak verguisd, dat is een mode, maar voor my is het de fijnste taal, die er is. Het is een soort rullige kiel met harde en zachte elementen, waarmee je, mits je maar de juiste hoeveelheid levenswater gebruikt, heel fijn kunt boetseren. Hij zal wat moeilijker en stugger zijn dan de Franse klei, maar daardoor is hij ook hechter en steviger". In r4Jn teksten probeert hy dat credo gestadig met feiten te staven. „Ik heb net vorige week een oud bandje gevon den, waarop ik met een hoog piepstem metje een aantal kreten loslaat. In de trant van „Ontneem me maar alles, voor my is er niets, ontneem me het nieuwe, het onverwachte. Het staren kun je me toch niet afnemen". Oud koppie Als vijftienjarige krijgt Han Peekei met rustige schoolslag laverend door het middelbaar onderwijs een eigen pro gramma bij Radio Veronica: „Wie in Nederland wil zingen". „Het was een geweldige belevenis", herinnert hij zich, „waarbij' ik eindelijk eens profijt kan trekken van het feit, dat ik er ouder uitzie dan ik ben. Als elfjarige had ik al een gaaf oud koppie. Daar zijn ze bij Radio Veronica gewoon ingestonken. Ik behandelde alle facetten van het Ne derlands chanson en ging door voor een geweldige expert. Ik had een eigen bu reau by Veronica, waaraan ik de fans schreef. Het was allemaal doodserieus". In diezelfde tijd wordt zijn eerste langspeelplaats gelanceerd. De platen- pers van Negram-Delta beschouwen hem als een goede belegging voor_hyn liggende geiden en pouseren hem mèt zes eigen liedjes. De plaat is in Ne derland nauwelijks een eigen geldje. „Hij was voor ons land te romantisch" meent Peekei, ,,tn België deed hij het stukken beter. Daar zijn ze veel ontvan kelijker «oor poëzie. Smoel houden Als Hilversum III aan de eterkim verschijnt, wordt Peekei door de KRO uitgenodigd om voor de geel-Witte zuil een eigen programma te verzorgen. Zijn scenario voor „Smoel houden" wordt door producer Gerard Hulshof met 150 gulden gehonoreerd en daarna in de ijskast ge schoven, omdat de KRO bij de verdeling van de zendtijd minder bijvoeding krijgt, dan voorzien was. Peekei slikte de pil manmoedig en ziet nu reikhalzend uit naar een volgend radiocontact. „Het mag korter. Pluk de dag en melk de koe. Zij zingen over geliefdes, die zij zonder par don het bos instuurden Monica ging en Sylvia kwam, Truus verscheen, Toos ver scheen, Luus verscheen, maar van hun laaiend vuur bleven slechts de sintels over. Over bleef ook de donkere eenzaamheid, waarin zij ronddolen. Alleen, alleen, zo reddeloos, radeloos, redeloos alleen. ook met de VPRO of de AVRO zijn", zegt hij gul, „het dondert niet, als ik maar een kans krijg". Het wak, dat is ontstaan door het wegvallen van „Smoel houden" vult hi' vakkundig op met een grammofoonplaat waar hij zijn jongste scheppingen heef' opgebaard. Aan de ene kant een luister liedje over een doorgewinterde langhari ge culturele nozem, die op straat de held uithangt en thuis nog even gauw de Donald Duck leest, alvorens met een nachtzoen van moeder onder de lakens te schuiven. Aan de andere zijde ligt Sylvia, een ondergeschoven kind van Peekels dolromantlsche geest. Frustratie „Chansons schrijven", zegt hij, „is een verrukkelijke manier om je frustraties kwijt te raken. Een ander gaat bij de psychiater op de divan liggen en betaalt zijn problemen verdomd veel geld. Ik heb dezelfde problemen en hoop er verdomd veel geld mee te verdienen". Hockeyploeg boekte winst van 2-0 LYALLPUR Het Nederlandse hoc- keyelftal, dat een trip door Pakistan maakt, heeft gisteren in Lyallpur met 20 gewonnen van een districtsteam uit deze stad. De Nederlandse ploeg, die weer in de sterkste opstelling uitkwam, nam in de eerste helft een 1O-voorsprong door 'n doelpunt van Frans Spits. In de twee de helft van deze goede wedstrijd Lyallpur won. in september van West- Duitsland vergrootte Theo van Vroon hoven de voorsprong tot 20. De ont moeting, gespeeld op een goed veld en onder een temperatuur van 30 graden, doar ïdeèlï 't Hooft, die 'n spier blessure heeft. Tennismeisjes tellen nog steeds mee DURBAN Trudy Groenman bereik te gisteren de kwartfinales van de Zuidafrikaanse tenniskampioenschap pen, die in Durban worden gehouden. Zij versloeg de Zuidafrikaanse Marina Godwin met 36, 63, 64. Met Elly Krocké plaatste zij zich la ter voor de halve finales damesdubbel spel. De Nederlandse dames versloe gen in de kwartfinales de Britse combi natie Christine Truman/Williams met 6—3, 6—3. Kandidaten van de Fédération de la Gauche Démocrate et Socialiste F.G.D.Svoor de komende Franse verkiezingen voor de Nationale Vergadering zijn gisteren door federatievoorzitter Frangois Mitterrand aan het publiek voorgesteld. Naast Mitterrand zitten Guy Móllet, René Billères en Charles Hemu en voor hem staan twee jeugdige kandidaten: Annie Duperrey (25) en Caroline Villard (25). DEN HAAG De vertegenwoordigers van de extra- sportieve merken Willem U-Gazelle en Caballero hebben zich tijdens een gisteravond op het bondsbureau in Den Haag gehouden bijeenkomst met het KNWU- bestuur akkoord verklaard met de keuze van Wout Wagtmans als ploegleider van de nationale ploeg in de Ronde van Frankrijk 1967. Op deze bijeenkomst met de sportcommissie van de KNWU waren de ver tegenwoordigers van Televizier niet aanwezig in ver band met de ontwikkeling AVRO-RTN. Kees Pellenaars verwachtte het gewijzigde standpunt van de twee andere grote sponsors niet. „Dat is een tegenvaller waarop wij niet hadden gerekend. De afspraak op de laatste bijeenkomst van de sponsors was dat alle drie niet akkoord zouden gaan met Wagtmans." Wat betreft het standpunt van Televizier zei Pellenaars aan te nemen dat dit niet gewijzigd is. Over de eventuele ge volgen van deze ommezwaai van Willem II-Gazelle en Caballero kon Pellenaars zich nog niet uitlaten. Ha afloop van de bijeenkomst werd vermeld. De KNWU het volgende communiqué uitgegeven: „Door de drie sponsors werd het volgende voorstel ter discussie aan de KNWU voorgelegd: 1. De sponsors zijn bereid voor de Tour de, France 19,67 die renners, ter beschik king van de KNWU te stellen, die zich hiervoor zelf kandidaat hebben gesteld. Omdait het om beroepsrenners gaat, die nen zij de vrijheid te hebben zelfstandig hun Ja of neen te bepalen: a. op grond van eigen conditie en rijp heid; b. op grond van meer of minder ver diensten c. uit eigen voorkeur voor bepaalde koersen. Teneinde deze vrijheid te waarborgen achten de sponsors het juist dat de KNWU alle Nederlandse beroepsrenners met lnkennisstelling van alle daarbij betrokken sponsors uitnodigt zich voor de Tour de France 1967 kandidaat te stellen. Hierbij dienen zowel de finan ciële voorwaarden van de Tour de France als de verzorging die zal worden geboden en de eventuele ploegleider te worden ff i fir*** - op „Beatrix' Margriet en Pieter hebben vier dagen van hun huwelijks reis op Curasao doorgebracht, boord van 't gou nementsjacht „l trix" maakten vergezeld van gou- tocht door de Cura- qaose wateren. Gis teren is het jonge paar onder de Ruker-Johnson Sint-Maarten dan over welke zij zonder bezwaar kan beschik- ;n voor een keuze. 2. De sponsors stellen als voorwaarden mt het afstaan van hun renners: a. dat zij en hun respectievelijke ploeg leiders akkoord gaan met de door de KNWU voorgestelde ploegleider; b. dat de renners, die in deze nationale ploeg zullen rijden, zich aan de normale contractuele voorwaarden van de spon- >rs moeten houden. 3. De sponsors hebben waardering voor et in het. belang van de sponsors door de KNWU ingenomen standpunt, dat terwille van de zuiverheid een neu trale ploegleider zou moeten worden ge kozen. Na onderling beraad hebben de sponsors vastgesteld dat zij geen bezwaar hebben tegen het benoemen van welk hun drie ploegleiders dan ook, zodat, mede gezien het feit dat deze zaak by de laatste vergadering wederzijds nog ..ge heel open" werd verklaard, de keuze van elke capabele ploegleider nog geheel open Definitief Naar aanleiding van het derde punt werd gezameniyk door de aanwezige sponsors en de sportcommissie verklaard: ..De KNWU is na uitgebreide discussie en overwegingen op haar oorspronkelijke standpunt blijven staan. De keuze is dus definitief Wout Wagtmans. Gezien het feit, dat op alle punten volledige over eenstemming werd bereikt, meenden Willem 2-Gazelle en Caballero zich met de keuze van de ploegleider te moeten verenigen". Het in discussie gebrachte voorstel van de sponsors hield over de financiële steun in; .Het moet iedereen duidelijk zijn dat de landenformule aanmerkelijk minder mogeiykheden biedt tot publici teit (en vooral daarnaast gevoerde re clame) voor de sponsors. De commercie vraagt naar het rendement van de door haar geïnvesteerde reclamegelden, ook als sponsor. Dti is geen 6Chade mits men de sportman (beroeps of niet) zijn eigen In het Sigmacentrum, Kloveniersburg wal 8789, Amsterdam, wordt van 120 februari een tentoonstelling ge houden van schilderijen van Joop Die- lemans. Prestatiepartij stal de show (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Met zeven kampioe nen is Den Haag uitstekend uit de boks kampioenschappen 1967 in de nieuwelin genklasse gekomen. Gisteravond werden in „Odeon" te Rotterdam op een na alle finales gebokst. De strijd was meren deels hard, soms te hard zoals in de par tij tussen Hamud en Corbaat. twee er kende k.o.'ers. Maar van nieuwelingen mag men tenslotte niet verwachten dat zij de techniek al zo meester zijn, dat het „knokken" niet meer nodig hebben. Een bewijs, dat deze stelling niet altijd opgaat, leverden de senioren P. Zwikker j (Straatman. Den Haag) en R. Keijzer (Nicolaas, Rijswijk). j De vlieggewicht Zwikker zowel als de bantamgewicht Keijzer leverden een uit stekende partij: snel, accuraat en tech nisch voor deze klasse „volgroeid". Het werd in deze prestatiepartij een ze ge voor Keijzer, maar de verrichting van beide boksers werd door de jury terecht, ao goed gevonden dat beide boksers de titel kregen toegewezen. Een merkwaardige partij bokste Mo lenaar (Den Haag) in het halfzwaarge- wicht tegen zijn stadgenoot Mollema, die al eens een winstpartij op Molenaar had behaald. Molenaar haalde zijn tegenstan der in de tweede ronde neer. Toen deze al weer in de bokshouding stond, ging de gong. Mollema had aan de minuut rust genoeg om de te weinig aggressief- optredende Molenaar alsnog naar een puntennederlaag te boksen en dus de ti tel in te palmen. In het weltergewicht werd volop sen satie verwacht. De sterke Hagenaar Ha- mud moest eerst 't Gilde uit Vlissingen in de tweede ronde tot opgeven dwin gen alvorens hij in de finale kon aantre den tegen de k.o-man Corbaat (Vlissin gen). Het werd een keiharde eindstrijd, waarin beide boksers te veel ove schreef gingen. Er vielen dan ook a schuwingen voor incorrect stoten e vaarlijk inkomen met het hoofd. Hamud verwierf de titel. De overige uitslagen waren: vederge- wicht J. Vlaanderen (R'dam) w.o.p. D. Hoppe (Schiedam); lichtgewicht i 't Ven (R'dam) w.o.p. van J. Lan- I sing (R'dam)lichtweltergewicht P. Peerlings (R'dam) w.o.p. van W. de Kok I (R'dam), finale D. Schoute (Den Haag) I I. van Peerlings; zwaarwelterge- wicht E. Walcott (R'dam) w.o.p. van G. Hofstede (Den Haag), E. Walcott wint door k.o. in de eerste ronde van v. d. Velde (R'dam), de finale moet nog ge bokst worden; middengewicht J. Moret (R'dam) w.o.p. A, Verweij (R'dam). fi nale N. Tukker (Den Haag) w.o.p. van Moret; prestaliepartijen junioren: vlieg gewicht A. Krijgsman (Schiedam) onbe slist tegen bantamgewicht L Schler- man (Schiedam) en lichtgewicht C. Eversteijn (R'dam) wint door k.o. in de eerste ronde van lichtweltergewicht A. Kanters (Den Haag). Dammer Ham in Gent vierde GENT Het volgens Zwitsers sys teem in Gent gespeelde damtoemooi van „Koning Damas" leverde een zege op van de Congolees Nya voor Rob- bens (België), Charlon (Frankrijk) en de Haagse meester Ph. J. Ham van RDG. Er waren tien deelnemers, onder wie de uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Nederlander Da Croock, die de zesde plaata bereikta. menselijke waarde en vrijheid laat be houden. zyn belangen behartigt, de sport daarmee steunt en deze niet op verkeer de wijze beïnvloedt. Ondanks het uiterst geringe reclamerendement dat deze Tour kan opleveren, zijn de sponsors bereid mee te helpen een zo sterk mogelijke nationale ploeg op de been t« brengen Naast de beschikbaarstelling van onze renners zal onze financiële bijdrage be staan uit: a. de kosten van het benodigde mate- b. de doorbetaling van salarissen onzer renners gedurende de Tour. Ter verduidelijking tekenen wij hierbij aan dat de organisatie van de Tour de France evenzeer een commerciële Instel ling is en dus zal beseffen dat voor een langdurige landenwedstryd. voldoende geld nodig is om deze beroepsrenners ook in nationaal verband rijdende iets te laten verdienen. Voor de goede orde zij tenslotte ver meld. dat de KNWU zich de laatste ver gadering op het standpunt heeft gesteld, dat de renners eventueel bereid moesten zijn alleen onder de Tour de France condities te ryden. Eventuele extra verdiensten zouden dan een zaak zijn tussen sponsors en renners". KEES PELLENAARS: ..Het doet me helemaal niks!..." tVan onze sportredactie) BREDA Kees Pellenaars zegt totaal iet onder de Indruk te zyn van het ver loren spel. „Ik had het zien aankomen. Willem 11 en Caballero hebben zich eigen lijk nooit voor 100 procent tegen Wout Wagtmans uitgesproken. Ik neem bet ze ook niet kwalijk dat ze gisteravond met de K.N.W.U. akkoord zijn gekomen. Van hun standpunt uit geredeneerd hebben ze gciyk. Wout Wagtmans gaat het moeilijk krij gen Ik haa het ook met gemakkelijk ge- o[) nui was gevallen. Daarom ben ik eigenlijk wel blij. Ja. zo steupn Het doet me niks. helemaal niks. Maar. wat ik zo jammer vind, is, dat die hele zaak zo'n nare bij smaak heelt. Er zijn dingen gebeurd die voornomen hadoen kunnen worden. Weet je. de bond heelt Janssen verkeerd aan gepakt met die straf voor zijn gedrag bij net Nedenands kampioenschap. Dat moet nu goed gemaakt worden. Dat. is het. De sportcommissie van de KNWU heeft na tuurlijk weinig bereikt. Want alles wat de sponsors voorstelden is geaccepteerd. De sponsors leggen de KNWU hun wil op. Ik ben zeer benieuwd wat het met de II- nanciële regeling gaat worden. Morgen ga Ik mijn renners hun Tourgeld uitbe talen Nu mag iedereen van me weten wat ze verdienden Ik deed dat nooit, want de mamien hebben er een hekel aan ik vind dat nu iedereen moet weten hoeveel Teievizierrenners er in een ronde rijk worden. Het eerste jaar was dat voor degenen die Parijs haalden ruim 14 mille, de andere jaren rondden we het bedrag al tot 10.Duo gulden. Moet Je eens na vragen bij weike merken dat bedrag zo hoog ligt. Hier. kun je zien, wat er wer- kciijK binnen kwam dit jaar aan prijzen de organisatie. Alsjeblieft hier i Zweden achter voorstel Verkerk STOCKHOLM De Zweedse schaats bond heeft zich gehaast de suggestie, die Kees Verkerk direct na afloop van het Europees kampioenschap in Lahti naar voren bracht, over te nemen. Ve: kerk stelde voor in het reglement va de Internationale Schaatsfederatie ee artikel op te nemen, dat bij een tempi ratuur van meer dan 15 graden onder nul de wedstrijden moeten worden uit gesteld. TAFELTENNIS IN PRAAG Nederlandse equipe uitgeschakeld PRAAG - De Nederlandse kampioen Bert van der Helm is de Internationale tal'eltennlskampioenschapp van Tsjecho- Slowakije in Praag begonnen met een 3- 1-zege. Hij versloeg de Tsjech Hvbner met 10-21. 22—20, 21—17, 21-19. De tweede Nederlandse deelnemer, Bert IPPP„ oic.au Schools, verloor in drie games (14-21. |,êt; 37 ML50 Irank, dat"lTwn'ilY mMe 14—21, 17-21) van de Tsjech Chovancik. De tweede ronde leverde Van der Helm geen moeilijkheden op, omdat zijn tegen stander. de Tsjech Balazik, verstek liet gaan. In de derde ronde moest Van der Helm zijn meerdere erkennen ln de West duitser Riez: 21—18, 21—16. 21—13. Voor de kwartfinales plaatsten zich de Tsjechen Kunz, Stepanek, Kudrnac en Stanek. de Zweed Johansson, de Hongaar Beleznai, de Roemeen Cobirzan en de Joego-Slaaf Korpa. Zo ligt het gemiddelde. De rest past Tele vizier zeil bij. Zouden de renners zo hap pig zijn op een ronde zonder die bijzon dere premies? Zouden ze zo warm lopen voor 27 mille met zyn allen, of althans het grootste deel dat de Tour uitdoet? Ik wacht maar rustig af. Den Wout krijgt het niet makkelijk In het damesdubbelspel kwamen de twee Nederlandse deelneemsters. Ursula Stule- meijer en Annemarie Wljnants, niet ver der dan de eerste ronde, zy verloren van het Tsjechische duo Vo6tova-Pauknemva met 21—14, 21—11, 21—10. Acteur Guus Hei die geruime tijd ziek is geweest, zal op zaterdag 18 februari weer op het toneel verschij nen. In Haarlem vertolkt hij dan de hoofdrol in Thuiskomst van Harold Pinter, dat toneelgroep Centrum in de Stadsschouwburg zal opvoeren.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8