Drs. P. Bolten, burgemeester van Schipluiden nieuwe voorzitter diocesane muziekbond Sportschool Luiten kampioen van Zuid-Holland ISRAEL VOOR 250 MAN WEEK LANG HET „BELOOFDE LAND" Reg. Jeugdcompetitie Bond van hartelük R.K. Muziekgezelschappen nam afscheid van C. A. Volgering Plezierig spektakelstuk uit de tijd van de barok PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 30 JANUARI 1967 JAARVERGADERING IN LEIDEN De r k. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland hield te Leiden de jaarvergadering. 24 aangesloten vere nigingen waren door een of meer af gevaardigden vertegenwoordigd. Het was een belangrijke vergadernig om dat wegens bedanken van de heer C. A. Volgering een nieuwe voorzitter moest worden gekozen. Naast de af gevaardigden waren aanwezig pastoor C. P. de Wit, geestelijk adviseur van de bond en de heren dr. J. Sweens, C. A. v. Dongen en T. Lansdaal, resp. voorzitter, secretaris en penningmees ter van de r.-k. Federatie van Dioce sane muziekbonden in Nederland. Oud-voorzitter C. A. Volgering (rechts) overhandigt de voorzittershamer aan de nieuwe voorzitter drs. P. J. Bolten, burgemeester van Schipluiden. Zaterdagavond werden in de fraaie woorxjingen sportschool van Gorsel te Vlaardingen de Zuidhollandse kampioenschappen Judo gehouden voor A-teams. Moest het Judo-team van Sportschool Luiten uit Leiden vorig jaar nog genoegen nemen met een finaleplaats, nu werd het team door duidelijke overwinnin gen, resp. 4-0 op Sportschool Bontje (Den Haag), met 3-2 op J. C. Vlaar dingen en in de finale met 4-1 op het sterke team van Fudoshin (Den Haag), kampioen van Zuid-Holland. Het team van Sportschool Luiten bestond uit: lichtgewicht: H. Rijv le Dan en deelnemer aan de unive: taire wereldkampioenschappen Praag; halfmiddengewicht: S. Vajda, 2e Dan; middengewicht: A. v. Polanen, 2e Dan, Europees kampioen Junioren; A. v. d. Weerthof 2e Dan. J. de Wolf 2e dan, meermalen Nederlands kam pioen. De punten in de finalepartij werden gemaakt door Rijven, v. Po- lanen, v. d. Weerthof en De Wolf. Op zaterdag 11 februari zal het team namens Zuid-Holland aantreden bij de Nederlandse kampioenschappen A- teams, welke worden gehouden Beatrixhal te Utrecht. Het openingswoord werd gesproken door de heer C. A. Volgering, voorzit ter. Hij verwelkomde alle aanwezigen en memoreerde enige hoogtepunten uit het bondsleven in het afgelopen jaar, o.a. het concours te Noordwij- kerhout, de muziekexamens, de fede ratieve kampioenswedstrijden waaraan werd deelgenomen door „De Phoenix" te Wateringen als vertegenwoordiger van deze bond. Het financiële verslag van penningmeester J. L. Weijers werd na enkele inlichtingen en een gunstig rapport uitgebracht door de verificatie-commissie, met1 algemene stemmen onder dank goedgekeurd en vastgesteld. Ook de begroting 1967 werd na enige bespreking door de ver gadering aangenomen. Het jaarverslag van secretaris G. Warmenhoven gaf een uitgebreid overzicht van werk zaamheden en activiteiten van de bond gedurende het jaar 1966. Onder dank werd het jaarverslag door de vergade ring goedgekeurd. De voorzitter herdacht in korte be- vijftal overledenen; hun zielerust werd gebeden. Bestuursverkiezing Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren Th. R. v. Dijk en C. A. Volgering. Laatstge noemde had zich niet meer herkies baar gesteld. De heer Th. R. van Dijk werd bij enkele kandidaatstelling her kozen. In de vacatre C. A. Volgering werd eveneens bij enkele kandidaat' stelling gekozen de heer drs. P. J. Bol ten, burgemeester van Schipluiden. In de ontstane voorzittersvacature koos de vergadering uit het voltallige be stuur met algemene stemmen drs. P. J. Bolten. Bij de bestuursvoorstellen gaf de heer Prinsen een korte toelichting in zake financiële problemen die sommi ge verenigingen ondervonden. Verder waren er enige voorstellen die zullen worden ingediend bij de federatie. Ook van de aangesloten verenigingen wa ren enkele voorstellen ingediend, o.a. door St. Jeanne d'Arc te Noordwij- kerhout om ook de zaterdag te ge bruiken voor bondswedstrijden. Zo zou het concours gehouden kunnen wor den in één weekend en de drumband wedstrijd op de daaropvolgende zater dag. Een en ander zou de organisatie vergemakkelijken en financiëel voor deliger uitkomen. Hierover ontstond een discussie waarin naast de voor delen ook bezwaren werden geopperd. Een en ander resulteerde in een be sluit om middels een enquête inzicht te verkrijgen in de mogelijkheden bij deze aangelegenheid. Een ander voor stel inzake het stichten yan een waar borgfonds om het organiseren van het concours financiëel te vergemakkelij ken. Dit voorstel vond geen genade bij de vergadering en werd verwor pen. Een voorstel inzake theorie voor muziekexamens. ingediend door St. Gregorius te Kwintsheul, had reeds lang de aandacht van het bestuur, doch men acht dit een federatie-aangelegen- Bondsconcours Besloten werd om het bondsconcours en de drumbandwedstrijd te houden te Poeldijk. Organisatie komt bij Pius X ter gelegenheid van het elfde lus- In de verificatiecommissie werden voor dit jaar benoemd de verenigin gen Adest Musica te Sassenheim en St. Adrianus te Naaldwijk. Waarschijnlijk zullen de federatieve kampioenswedstrijden gehouden wor den in Zuid-Holland. Het bestuur kreeg machtiging tot organisatie. Jubileumjaar Op 28 november a.s. zal de bond 49 jaar bestaan. De viering zal plaats vinden in het voorjaar van 1968. Het bestuur kreeg machtiging de voorbe reidingen te treffen. Intussen was de nieuw gekozen voor zitter ter vergadering gekomen. De voorzitter deelde hem mede, dat hij door de vergadering met algemene stemmen tot voorzitter was gekozen. Hij feliciteerde hem met deze benoe ming en droeg symbolisch door 't aan bieden van de voorzittershamer de leiding over Na een korte rondvraag werd offi ciéél afscheid genomen van de heer Volgering als bondsvoorzitter. (ADVERTENTIE) Vrij...dan de caravan! CARAVAN RAI67 Representatief aanbod van binnen- en buitenlandse caravans en toebehoren. 27 JAN. TIM 5 FEBR. I I Dodelijk ongeluk in Haarlemmermeer Zondagavond kwart voor twaalf ls de 19-jarige J. M. C. P. uit Hillegom met zijn auto door onbekende oorzaak tegen een brugleuning op de Hoofdweg in Hoofddorp gereden. Twee vrouwe lijke passagiers werden uit de auto ge slingerd en ernstig gewond overge bracht naar het Elisabeth Gasthuis in Haarlem. De 20-jarige winkelbediend^ mej. L. E. M. Rusman uit Nieuw Ven nep overleed enkele uren later aan de verwondingen. Nieuwveens jongetje na aanrijding overleden In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is zaterdagmiddag aan zijn ver wondingen overleden de 8-jarige Ton- nie de Rijk uit Nieuwveen. De jongen was vrijdagmiddag in de buurt van het ouderlijk huis al spe lend de rijweg overgestoken, waarna hij werd aangereden door een auto. Inbreker in Katwijk betrapt doch verdwenen Zondagavond heeft een man met min der goede bedoelingen geen kans gekre gen zijn slag te slaan in perceel Zee weg 113 te Katwijk. Toen een dochter van de bewoner op bezoek kwam, hoorde ze glasgerinkel. Bij het betreden van de slaapkamer zag zij een hand door een opening in het raam. Toen de inbre ker zag dat hij betrapt was. nam hij de benen en rende de Zeeweg op, achter volgd door de vrouw. Op haar roepen „Houdt de dief" reageerden enkele voorbijgangers niet snel genoeg, waar door de inbreker gelegenheid kreeg in het Ridderpark te verdwijnen. De man was via een poort tussen de percelen 113 en 115 in de tuin van eerst genoemde woning beland. Daar klom hij op een balkon van de eerste ver dieping en maakte een gat in de ruit ter hoogte van het spanjolet. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zij. die getuigen waren van de mislukte achtervolging worden verzocht zich tot het zo mogelijk geven van nadere in lichtingen, met de politie in verbinding te stellen (tel. 0171»—2344). PAUZE DIRECTIE BEKOSTIGT PERSONEELS Overal wordt voor gezorgd Volgende week dinsdag, 8 februari, ■ertrekken van Schiphol ongeveer 125 personeelsleden vah het Rotterdamse kledingbedrijf Gebr. Coster, dat twaalf filialen in Nederlands heeft, waaronder 'an het pas gebouwde moderne pand ln de Lcidse Haarlemmerstraat, voor een achtdaagse vakantie naar Israël. Twee weken later wordt dezelfde trip gemaakt door de tweede helft van het Costerper- soneel-met-aanhang. Het wordt een feest, want alles krygt men gratis geboden door de directeuren, de heren Abraham en Coeijraad Coster, die z> gevecr tneeëneenhalve ton moesten tellen om deze massale trip van hun op getogen personeel te bekostigen. Ruim tien jaar geleden begonnen de "Coster"-reizen al. Eerst met z'n allen naar Brussel en daarna kwamen België, Luxemburg, Parijs en Londen aan de beurt. In 1965 tracteerde de directie -we derzijds heerst tussen de leiding en soneel de beste verstandhouding: hoe kén het anders, zouden we zeggen- de employees op een uitstapje naar Kopen hagen. Het bedrijf bestaat thans 35 jaar. Een reden temeer om de bloementjes eens extra buiten te zetten. Maar dit jubi leum is niet de enige aanleiding tot deze droomreis. De heren A. en C. yin- den, dat hun personeel hard voor de zaak werkt. Samen zorgt men voor een pret tige sfeer. "Wij vinden, dat wij zulke mensen die veel voor ons over hebben, af en toe eens wat moeten terugdoen". Slapen in Kibboets Het zal de Israël-bezoekers aan niets ontbreken. Overal wordt voor gezorgd. De reis wordt beide keren gemaakt met een toestel van de Israëlische luchtvaart maatschappij El-Al. er wordt lekker ge geten en gedronken, in Israel worden verschillende excursies gemaakt en ook brengt men een nacht in <iè kibboets door. Namens het personeel zal ook een boom worden gepjant in het bos van het Joods Nationaal Fonds. Als de politie ke situatie het toelaat zal een tocht wor den gemaakt langs de Libanese grens en naar de Negeb-woestijn, ook bezoekt men bijbelse plaatsen aan het meer van Genesareth. Als de eerste groep weer thuis is, boordevol herinneringen, maakt de andere Coster-helft zich op voor het vertrek. Men vindt het nog steeds onge looflijk Het regionale jeugdelftal van Quick Boys heeft de vierde plaats op de rang lijst zonder zelf binnen de lijnen te ko men. behouden. De Katwijkers zagen echter wel het Rotterdamse Sparta lang- zfj komen, dat een overwinning bevocht op het hooggeklasseerde Excelsior. On der aan de rariglijst van deze jeugdaf deling zakte het Haagse ADO een twee tal plaatsen, doordat het twee winst punten in mindering kreeg wegens het niet opkomen voor de wedstrijd ADO- Hermes DVS van enige weken geleden. De stand luidt nu: CW 9-15; Excelsior 10-14, Feijenoord 11- 14, Quick Boys 10-11, Sparta 10-11, Neptunus 8-10, Xerxes 11-9, GSV 7-5, ADO 9-4; Gouda 8-3, Hermes DVS 7-2. x) is twee punten in mindering. Zaterdagmiddag heeft de heer C. A. Volgering uit Langeraar zijn functie den te vinden voor een voorzitter die •oorzitter van de Zuid-Hollandse Bond van R.K. Muziekgezelschappen zo onnoemelijk veel goeds voor de goed bezette jaarvergadering van deze bond, die in „Zomer- bond had gedaan. Want, zo zei de heer erd gehouden, neergelegd. Dat dit een gedenkwaardig feit j Van Leeuwen, u bent in de eerste zeer moeilijke jaren in dit bestuur geko- DERTIG JAAR VOORZITTER tijdens een te is moge blijken uit de omstandigheid, dat"de heer Volgering al vanaf 24 vember 1929 deel uitmaakte van dit bestuur en dat hij nu reeds ruim dertig jaar, vanaf 8 november 1936. de voorzittershamer hanteert. Het werk, dat de scheidende voorzitter voor de dit jaar veertig jaar wordende bond ver richtte, werd in 1961 gewaardeerd met de pauselijke onderscheiding „Pro Ec clesia et Pontificc" en wel bij gelegenheid van het 25-jarig voorzitterschap van de heer Volgering. voor het vele voor de federatie Zuid-Hollandse Bond gedane werk. Vooral in de beginperiode was het aldus dr. Sweens, de heer Volgering, die al zijn krachten gaf om beide or ganisaties sterk te maken, en om voor al de top hiervan zo krachtig te ma ken, dat andere organisaties en vooral de overheid het belang van de ama teuristische muziekbeoefening ter dege zouden erkennen en daarnaar zouden handelen, waarbij het financiële aspect op een van de eerste plaatsen stond. Ook de stormachtige ontwikkeling van het drumbandwezen had de volle aan dacht van de heer Volgering. Onder overhandiging van een enveloppe met inhoud onderstreepte de Federatie voorzitter zijn dank aan de heer Vol gering en ook aan mevr. Volgering, die haar man er mede toe in staat heeft gesteld, dat hij nu sterke en goed gezonde organisaties verlaat. Naast de vele activiteiten, die de heer Volgering voor de Zuid-Hollandse Bond van Muziekgezelschappen ont plooide, was hij ook lid van de sub commissie van de afdeling harmonie en fanfare van de Culturele Raad van Zuid-Holland, lid van het Federatie bestuur, lid van de redactiecommissie het maandblad „St. Cecilia", en mocht hij in 19G0 voor zijn 40-jarig bestuurslidmaatschao van de muziek- 'ereniging „Arti et ReliHone" te Lan- •eraar de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- tu, ontvangen. Het federatiebestuur was bij het af scheid van deze voorzitter vertegen woordigd door haar dagelijks bestuur, dr. J. Sweens, voorzitter, C. A. v. Dongen, secretaris en T. Lansdaal, penningmeester. Namens 't Federatie bestuur sprak dr. Sweens de scheiden de voorzitter toe. Hij dankte hem STIMULANS De heer Van Leeuwen, vice-voorz. van de Zuid-Hollandse Bond vond het moeilijk om passende afscheidswoor- Avondje uit met GoldinPs „De Herbergierster \E 18e eeuwse Italiaanse toneelschry- een karaktercomedie geen geweld aan- voelt meer voor haar knecht Fabriiia ver Carlo Goldoni behalve au- doen. Met pret en lol allén komt men er (Jan Verhoeven). Zij vraagt de drie iur was hy ook secretaris van een kiel- dan niet. Een en ander neemt niet weg, heren elders een onderkomen te zoeken, s Italiaanse gemeente heeft een dat men er dan toch wel pleizier aan De baron blaast de aftocht, de markies reeks toneelspelen geschreven, die uit- kan beleven, ook al stelt men de eisen en de graaf nemen het sportief op en sluitend zyn afgestemd op het pleizier dan niet zo hoog. geven zelfs bruidsgeschenken, van de toeschouwers. Hy maakte er geen botte kluchten van, maar werke- ]VJA de dood van haar vader heeft de LLES is dus aanwezig om er een lUke biyspelen. We herinneren aan „De aantrekkelijke Mirandolina (Sjouk- spectaculair geheel van te maken knecht van twee meesters" en „Kabaal je Hooymaayer) met succes de leiding waartoe dan Margriet de Groot als Or- ln Chioggla" en nu verscheen zaterdag- van een herberg overgenomen. Zo aan- tensia, Else Valk als Dejawira twee lo- avond het Arnhemse Theater ln de Leid- trekkelijk als ze is, dat menig man er r.eelspeelstersen Johnny Peters als de schouwburg met „De Herbergier- een extra uurtje vertoeft of er zelfs zijn knecht van de baron het hunne moeten Intrek neemt om mededingers in het bydragen. Er wordt over het algemeen veroveren van de aantrekkelijke bult de goed geacteerd, terwyi Carol Llnssen HET zyn echte spelen voor een pas af te snijden. Onder hen zijn de mar- naar onze smaak wat luchtiger had avondje uit; ze zijn niet zedepreke- kies Forlipopoli (Carol Linssen) en de kunnen zijn. Tegen het spel van b.v. rlg, de leut ls soms wat aan de vlakke graaf van Albafiorita (Jan Gorissen). Sjoukje Hooymaayer stak hij wel wat kant, maar als kleurige costuum- en Mirandolina houdt op geslepen wijze de te „serieus" af. De toeschouwers echter, spektakelstukken zijn ze aardig en pret- heren te vriend, maar houdt ze beide die de hier wat vlakke leutigheid als tig om té zien. ook aan het lijntje. hoofdzaak nemen, kwamen volledig aan Maar dan moet er ook goed geacteerd Dan verschijnt de norse baron van Ri- hun trekken, worden, en dat was bij de opvoering pafialla (Eric v. d. Donk) ten tonele, Zeer goed was de vertaling van Dolf van „De Herbergierster" zaterdagavond die zegt een vrouwenhater te zyn. Mi- Verspoor; Frank Raven was verant- wel eens wat mager aan de ene en wat randolina neemt de handschoen op en woordelijk voor het decor en de costu- tè serieus aan de andere kant. Men door de baron extra te verwennen mering. Theo Kling voerde de regie. Na noemt dit stuk wel een karaktercome- krflgt zy het zover, dat hy haar aan aloop van deze K. O.-ultvoering wa- die vol speelsheid, ironie en luchtige zijn tafel nodigt, zeer tot ongenoegen ren de gebruikelijke bloemen voor de verliefdheid. Dat wil niet zeggen, dat er van de twee andere rivalen. actrices en lulde waardering van het dan maar zo wat heen gespeeld wordt, Het komt er van, dat de baron haar publiek. wil men tenminste het „karakter" van ten huweiyk vraagt, maar Mirandolina Wpr. hebt nog de volle kinderziek ten meegemaakt. Toen die echter voor bij waren, kwamen u en de bond te recht in de ook voor het muziekleven moeilijke crisisjaren. Maar in deze periode en in alle volgende jaren bent u de grote stimulator geweest in het bestuur en hebt zodoende de bond ge maakt tot wat het nu is. U bent te karakteriseren als de stimulator in het algemeen en in het bijzonder voor de concoursen, terwijl u daarnaast altijd voor een gezond financieel beleid hebt gepleit. Het cadeau, dat hierna namens de aangesloten verenigingen kon wor den aangeboden bestond uit een mooie kofferschrijfmachine voor de scheiden de voorzitter en uit een prachtig bou quet bloemen voor mevr. Volgering. FIETSTOCHTEN De heer Prinsen, sprekend als jong ste Bondsbestuurder, herinnerde aan de vele fietstochten, die de heer Vol gering in de beginperiode heeft moe ten maken om vanuit het moeilijk bereikbare Langeraar zijn activiteiten te kunnen ontplooien! Hij stelde het enthousiasme voor de amateurmuziek, dat de heer Volgering aan de dag heeft gelegd, ten voorbeeld aan allen, maar vooral aan de jongeren onder de mu zikanten. Om nu de waardering in voldoende mate tot uitdrukking te kunnen brengen, stelde hij de ver gadering voor, de heer Volgering per heden te benoemen tot ere-voorzitter in eeuwigheid, hetgeen door de ver gadering met een luid applaus werd onderstreept en derhalve werd aan genomen. Namens het dagelijks bestuur sprak daarna nog de heer Weiers, bonds- penningmeester, die stelde, dat de scheidende voorzitter met welgevallen terug kan zien óp zijn werk en die hem nog vele jaren als belangstellende van de bond toewenste. Past. De Wit als geestelijk adviseur waardeerde de heer Volgering vooral als luisteraar, die in staat en bereid was kennis te nemen van alles wat anderen hem ter kennis wilden stellen. Een zeldzaam s uit Langeraar (het Latijnse ra- betekent zeldzaam) waarvan het jammer is dat hij de bond gaat ver laten. i WISSELBEKER Mevrouw Volgering bood hierna met weinig woorden, maar veel waardering cadeau aan namens hun kinderen Een prachtige grote wisselbeker, welke als vervanger voor de onderhand in minder goede staat verkerende beker zal dienen. Op deze nieuwe beker staat gegraveerd: „Voorzitter C. A. Volgering Drumband Wisselbeker". Na deze sprekers dankte de heer Volgering voor de tot hem gesproken woorden. Hij was er van geschrokken en meende niet meer dan zijn vrij willig op zich genomen plicht gedaan te hebben. Hij was verheugd, dat hem al die jaren het vertrouwen van de leden was welgevallen en hij was daar ieer dankbaar voor. Voor zyn opvol- t*r wenate hij hetzelfde toe. SUBSIDIE ANJERFONDS VOOR DUIKSPORTCLUB „CALYPSO" De jaarvergadering van de Leidse onderwatersportvereniging „Calypso", gehouden in het Prytaneum, werd goed bezocht door de dames en heren sport- duiksters en -duikers. Bij de behan deling van de ingekomen stukken kon het bestuur zeer verheugd mededelen, dat het Anjerfonds Zuid-Holland de vereniging een subsidie van f 500. had toegekend voor de aanschaf van duikmateriaal. Deze subsidie, aange vuld met een bedrag uit de vereni gingskas, stelt „Calypso" in staat haar duikmateriaal uit te breiden met o.m. één persluchtfles, een aqaulong en een compleet duikpak, e.e.a. vooral ten behoeve van nieuwe leden en dege nen, die (nog) niet over een eigen uit rusting kunnen beschikken. „Calypso" ontwikkelde in 1966 gro te activiteit: in totaal werd een acht tiental excursies georganiseerd, waar onder enkele naar Vinkeveen, zeer vele naar de Oosterschelde en de Gre- velingen. Vooral de veertiendaagse duik-kampeervakantie naar Zuid-En- geland heeft menig avontuur gebracht, zoals bijvoorbeeld het duiken in scheepswrakken voor de rotsige kust van South Devon. Vele nieuwelingen ontwikkelden zich in het afgelopen jaar tot geoefende duikers en ook de onderwaterfotogra fie en -filmerij werd niet vergeten. Na goedkeuring van de verenigings stukken volgde de bestuursverkiezing. Voorzitter en materiaal-commissaris werden bij acclamatie herkozen; de secretaris, de heer J. G. de Regt, en de penningmeester, de heer F. J. Sjar- din, werden onder dankzegging voor het vele door hen verrichte werk ge- déchargeerd. De door het bestuur voor gestelde kandidaten, zowel voor de opengevallen functies als voor de functies van vice-voorzitter en bonds raadsleden (2) bij de Nederlandse On derwatersport Bond, werden bij ac clamatie gekozen. Het bestuur van „Calypso" is der halve thans als volgt samengesteld: dr. C. Altona, voorzitter; drs. J. F. Noorthoorn van der Kruijff, vice-voor- zitter, tevens plv. bondsraadslid! A. A. Brockmöller, secretaris; mej. H. Ame- link, penningmeesteresse; J. Raar, com missaris materiaal; F. H. de Blocq van Scheltinga, bondsraadslid. By de rondvraag informeerde de heer D. Ramp naar de mogelijkheden ten aanziep van aanschaffing van een hogedruk compressor, vooral i.v.m. het vullen van de persluchtflessen tijdens de excursies. Na langdurige discussie, vooral door de heren A. Vossepoel, P. H. de Blocq van Scheltinga en drs. H. H. Brongersma, werd wegens de hoge kosten van een dergelijke com pressor besloten, dit te laten afhangen van de toekomstige ontwikkeling van de „Calypsol'-financiën. Vóór mr. E. Elias, vermaard journa list van liberaal-Joodsen huize, in de trein stapte voor een buitenlandse reis, deed hy op het station Den Haag H.S. voor de redactie van „Elsevier" een brief in de bus, waarin zijn wekelijkse „Praet-vaeria". Hij overleed enige mi nuten later in de trein. Hij praet in zyn „Vaeria" over een harde zakenconferentie „oog in oog met onwrikbare wilskracht", waarna hij heel even ('t was bijna sluitingstijd) het museum Boymans inschoot en ver ademde voor het schilderij van de Verloren Zoon van Jeroen Bosch. Hij besluit: „Wat betekenen onze waarde bepalingen, gemeten en gewogen onder de eindeloosheid van de eeuwigheid? Het is slechts hulpeloos tasten en gis sen wat wij kunnen doen. Vooral niet méér. Doch het einde van alle wijsheid is en blijft het apostolische woord; wij kennen ten dele". Maar dat deze dag niet geheel ver loren is danken wij de Verloren Zoon. Men dooft het licht en gaat slapen". Deze zin was de „laatste snik sijner poesij". De aangehaalde tekst ls Paulus tot de Korintiërs, die voortgaat: Maar komt eens het volmaakte dan verdwijnt het onvolmaakte" „Men dooft het licht en gaat slapen", en mr. Elias ontwaakte in het Vol maakte. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 26 jan. t/m 1 febr. zyn door de KFC als volgt ge- Camera: Huwelijksreportage prinses Margriet. Dagelijks: 2.00, 3.00 en 4.00 uur, zondags ook om 5.00 uur. Sandra (18 jaar) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur, ook zondags. Lido: Gentleman-Zwendelaar (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Brandt Parijs? (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The Alphabet Murders (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De prooi (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex. Rebellen van de Groene Hel (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 30 jan. Vee Aan- >er 261 runderen, prijs 3.45-4.70. Handel kalm. ROTTERDAM, 30 jan. - Vee - Aan- ler totaal 1325; slachtrunderen 1325. Prijzen: slachtrunderen I 435-465, II 390 -430. III 355-375, 315-335; stieren 400- 450. worstkoeien 305-335, slachtrunde- groter, kalm, goed prijshoudend- CLUBMATCH „RIJNLAND" REGIONAAL KYNOLOGISCH EVENEMENT werd wederom een volledig siiRm-s. Y een kleine onderlinge wedstrijd is deze klasse byeenkomst uitgegroeid tot naai kynologisch evenement. Zondagmorgen om half twaalf opendede Genu de Presidente, mevr. Dra. C'. C. var Buuren-Veenenbos de Clubmatch met 'r woord van welkom tot de dames en he ren keurmeesters, tot de deelnemers er de talryke bezoekers uit Leiden en verrt omgeving. Daarna volgde er een non. stop-show van ruim 130 honden, di( ruim 40 rassen vertegenwoordigden, 'r Groot deel van de keuringen werd ver richt door de ln „Rynland" zeer popu laire kynologe, mevr. A. Grondexon-Ivet Browne uit Rhenen. Ilde uitreiken. Mevr. Mr. H. J. regio-1 Klautz-Deenik mocht hlerby voor haar winnende Bearded Collie de erepry» van Leidi-n in ontvangst ne- naamste uilslagei Door bestuur en leden werd het by- zonder op prys gesteld, dat de wethou der van Leiden, mevr. J. C. den Haan- Foto: Mevr. A. Walraad-Lentink uit Wassenaar, met haar hond Antude's white cricket, In de wandeling gewoon Cricket, waarmee ze beste werd op de Clubmatch van Rijnland. Beste hond van de Clubmatch: 1. Witte Dwergpoedel, mevr. A. Wal raad-Lentink, Wassenaar; 2. New Foundlander, B. v. d. Vlerk, Leiden; 3. Eng. Cocker Spaniel, mevr. C. v. Asch van WijckVerschoof, Dussen N.Br.; 4. Airedaleterrier, B. van Dijk, Rijswijk; 5. Samojeed, mej. Dr. A. Dekking, Lei den; 6. Afghaan, mevr. G. Nieuwland- Fransen, Maassluis. Kampioensklasse 1. Bearded Collie, mevr. Mr. H. J. Klautz-Deennik beker „De Leidse Cou rant"); 2. Cocker Spaniel, mevr. C. C. Asch van Wyck-Verschoof, Dussen N. Br.; 3. Shih-Tzu, mevr. H. Backx-Ben- nink, Reeuwijk; 4. Bassethound, mevr. C. Mulock van der Vries Bik-Mundt, Wassenaar; 5. Dwergpoedel, mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar; 6. Curley Coated Retriever, mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar; 7. A. Versteeg- Dogachtlgen: 1. New Foundlander, B. Leiden; 2. Bostonterrier, mt ijs-Baronesse Taets d. Vlerk. C. Koud- Amerongen. Sint Bernard, T. Gijzenij, Lei- Herdershonden 1. Chlen de Brie, mevr. H. Backx- Bennink, Reeuwijk; 2. Old English Sheepdog, mevr. H. Backx-Bennink, Reeuwyk; 3. Shetland Sheepdog, E. Henny, Rotterdam; 4. Collie, N. Bles graaf, Haarlem. Windhonden: 1. Afghaan, mevr. G. Nieuwland- Fransen, Maassluis; 2. Whippet, mevr. H. Essers-Avink, Leiderdorp. Keesaehtlgen of Poolhonden: 1. Samojeed, mej. Dr. A. Dekking, Leiden; 2. Husky, A. v. d. Meer, Den Haag. Jachthonden: 1.1. Eng. Cocker Spaniel, mevr. C. v. Asch van Wijck-Verschoof, Dussen N. Br.; 2. Curley Coated Retriever, mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar! 3. Kortharige Dashond, G. J. Brouwer, Leiderdorp. Terriers: 1. Airedaleterrier, B. v. D(jk, Ryswyk; 2. Welshterrier, B. van Dijk. Rijswijk; 3. West Highland Whlteterrier, mevr. J. A. C. v. Aken-Taanman, Leiden. Dameshonden 1. Dwergpoedel, mevr. A. Walraad- Lentink, Wassenaar; 2. Cavalier King Charles Spaniel, mevr. C. H. Smit-Oos terhof f, Huls ter Helde; 3. Lhasa Apsoa, mevr. A. Schneider-Louter, Zevenhui-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3