éms Sappige conversaties en mysterieuze ontknoping RAAD VAN VOORSCHOTEN WIL OUD PAND WOELWIJK 11 VERKOPEN MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 28 JANUARI 1967 DE LEIDSE CqURANT PAGINA 4 „Biedermann und Brandstiftei Onder auspiciën van K. en O. en de Leidse Jeugd Actie heeft gisteravond een „afgeladen" Schouwburg een voor stelling van Das kleine Theater uit Bad Godesberg kunnen aanschouwen. Het publiek voornamelijk bestaande uit middelbare scholieren, kon getuige zijn van een enigszins merkwaardige schep ping van de bekende Duitse toneel schrijver Max Frisch. „Biedermann und die Brandstifter" gaf ons rijkelijk gevarieerd toneel te zien. Enerzijds een amusant, vrij simpel, zij het wat abstract verhaal, kwistig voorzien van sappige conversatie en boertige witzen, anderzijds een vrij mysterieuze ontknoping, waarbij het moderne en klassieke toneel elkaar nauw raakten. De brandweerlieden bijvoorbeeld die regelmatig hun on- Benoemingen Leidse Universiteit Bij onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse uni versiteit zijn: Drs. H. van Beelen, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 ja nuari 1968 tot wetenschappelijk mede werker la klasse benoemd; Drs, D. C. Brandt, wetenschappelijk gnedewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Zoölogie, met ingang van 1 januari 1967 in vaste dienst benoemd; Ir, A. J. RL Deerenberg, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 ja nuari 1968 tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de Werk groep Kosmische Straling benoemd; M. P. Hennink, arts, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Sociale Geneeskunde, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse benoemd; Drs. A. H. Huizer, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk me dewerker benoemd; Drs. L. J. T. van der Kamp, voor het tijdvak van 1 november 1966 tot 1 november 1967 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Experimentele Psychologie en Psycho logische Statistiek; Drs. J. J. C. Mulder, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie, voor het tijdvak van 1 janu ari 1967 tot 1 januari 1968 tot weten schappelijk medewerker le klasse be noemd; Dr. W. J. Rietveld, wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Fysiologie, met ingang van 1 Januari 1967 in vaste dienst be noemd; J. M. Rodermond. arts, voor 't tijd vak van il december 1966 tot 1 decem ber 1967 tot wetenschappelijk mede werker le klasse in tijdelijke dienst by de Radiologie benoemd; Dr. J. J. Schipperheyn, wetenschap f.elijk medewerker le klasse in tijde- ijke dienst bij de Fysiologie, met in gang van 1 januari 1967 in vaste dienst benoemd; G. Smeenk, arts, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Dermatologie, met ingang van 15 februari 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst be noemd; Drs. M. A. Wes, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijke medewerker in vaste dienst benoemd; Drs. T. R. M. Willemse, voor 't tijd vak van 1 januari 1967 tot 1 Januari 1968 tot wetenschappelijk medewer ker le klasse in tijdelijke dienst bij de Algemene Psychodiagnostiek benoemd; Drs. M. O. Woelders, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de Bibliotheek, voor het tijdvak van 1 oktober 1966 tot 1 oktober 1967 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar benoemd. Tentoonstellingen Museum voor Volkenkunde (Steenstr.) Tent. „Ball, beeld en droombeeld (van af 17/12 tot 1/3). De Ruif (Janvossensteeg 59): „Affi ches". Dagelijks 10 uur v.m.8.30 uur n.m. (behalve zaterdag en zondag). Academiegebouw (Rapenburg 73): Tent. werken van Theo Daamen (tot 20 febr.) dag., beh. zond., 10-18 uur. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11). Schilderijen en tek. Jan Juffermans t/m 17 febr. Dinsd. t/m vrijd. 11-6 uur. DE LAKENHAL: Tent. van kinderte keningen (t./m. 19 febr.) dag. tijdens openstelling museum. heilspellende kreten de zaal inbulder- den, brachten directe associaties met de Griekse tragedie naar voren, en de ontknoping bracht stellig een kathar- sis-effect met zich mee, hoe gecompli ceerd de zaak inmiddels ook gewor- Hoewel het discutabel is of het zin heeft in dit verband het verhaal weei te geven, willen wij hiertoe toch een poging doen. De gezeten notabele Biedermann, beangstigd door talrijke erhalen van brandstichting, wordt bezocht door een zekere Sepp Schmidt, enigszins dubieus persoon. On danks aanvankelijke tegenzin laat Bie dermann zich (tegen wil en dank?) geheel inpalmen. Ook mevr. Bieder- volgt deze soepele houding, wei nig geschokt als zij is door de merk waardige gebruiken van haar gast. Zo komt er plotsing ook 'n vriendje in Schmidt op de proppen, al even- ■er met een duistere achtergrond belast. Ostentatief rollen deze figuren voortdurend met vaten benzine en roemen het genot, dat het stichten van brand kan geven, maar deson danks meent het echtpaar de betrek kingen steeds nauwer te moeten aan halen. Als klap op de vuurpijl geeft Biedermann tenslotte zijn lucifers aan Schmidt, onder het motto, dat Schmidt geen brandstichter kan zijn, omdat hij dan immers over lucifers zou moe ten beschikken. Onder daverende knallen wordt Bie- dermanns huis inderdaad verondersteld in vlammen op te gaan en zo treffen wij even later alle betrokkenen terug in een andere wereld, hemel of hel? De tegenstellingen die de schrijver heeft opgeroepen worden in dit laat ste bedrijf nader uitgewerkt, maar allerminst vereenvoudigd. De toe schouwer is bij het weer aangaan van de lichten enigszins verward, ofschoon hij toch wel op een boeiende avond kan terugzien. Jammer was, dat het publiek niet steeds de nodige correctheid in de zaal betrachtte, hetgeen Biedermann, die met zijn groep overigens voor een verdienstelijke vertolking zorgde, ken nelijk hevig irriteerde. A. S. Ouders van leerlingen Dr A. v. Voorthuysenschool namen afscheid van het schoolhoofd Den Haan De heer Den Haan, hoofd van de „Dr. A. van Voorthuysenschool" heeft gisteravond in de aula van zijn school definitief afscheid genomen van de ouders van zijn leerlingen en oud leerlingen. De leerkrachten van de school boden hem in samenwerking met de oudercommissie een afscheids avond aan. Films, toneelstukjes, zangvoordracht en afscheidsspeeches vulden de avond. Als eerste spreker sprak de voorzitter van de oudercommissie de heer J. Kaan, die Den Haan als gast verwel komde en niet als schoolhoofd. Hij noemde de heer Den Haan het beste schoolhoofd, dat men had kunnen heb ben. De heer P. T. Klinkhamer sprak namens de leerkrachten en ook hij bracht zijn waardering voor het schei dende hoofd tot uitdrukking. De heer Den Haan werden enige geschenken aangeboden, zoals 'n fiets, fietstassen en een biljart. Op het einde van de genoeglijke avond dankte de heer Den Haan iedereen heel hartelijk en zei ervan overtuigd te zijn Leiden, en dan in het bijzonder de mensen met wie hij had samengewerkt, en natuurlijk ook zijn leerlingen nooit te zullen kunnen vergeten. DOCOS De opstelling voor de thuis-, wedstrijd tegen ASC ls als volgt: H. Ro- zier, A. Kanbier, R. Kamphues, J. van Zijp, P. Brasker, P. Dubbeldeman, J. v Polanen, J. Hoogenboom, M. Wessel- man, J. Krom, J. van Marwijk. Reserves J. Vrlsekoop, A. Mank. OEGSTGEEST SOLOTONEEL-CABARET VAN JOHN LANTING VOOR K O - OEGSTGEEST Vrijdag 3 febr. a.s. treedt voor K O van de afdeling Oegstgeest John Lan- ting op met solotoneel en -cabaret in de toneelzaal van de psychiatrische in richting „Endegeest". John Lanting zal daarbij begeleid worden door de pia nist Peter Bark. Hij zal o.m. opvoeren „De aap" van Franz Kafka en „De man met de snor", speciaal voor Lanting geschreven door Manuel van Loggen. De opvoering begint om 8 uur. Inauguratie van prof. mr. N. van Esveld Gisteren heeft de Leidse hoogleraar prof. mr. N. E. H. van Esveld zijn oratie gehouden aan „Sociale rechts vorming". Prof. v. Esveld is gewoon hoogleraar in het sociaal recht en be zet hiermee officiéél de leerstoel van prof. mr. A. N. Molenaar, die in 1958 met emeritaat ging (en enkele maan den later overleed) en wiens taak hij sindsdien met een leeropdracht waar nam, gelijk met zijn hoogleraarschap aan de Nederlandse Economische Ho geschool te Rotterdam. Prof. v. Esveld besprak om. de te genwoordig nogal eens verdedigde „collectiviteitsleer", inhoudende dat binnen de sfeer van het privaatrecht in toenemende mate collectieve bin dingen ontstaan, die de persoonlijke betrokkenheid bij het sluiten van c eenkomsten als het ware omzetten in een collectieve gebondenheid, 't Laat ste decennium is echter juist geble ken, dat het individu zijn eigen op vatting over wat rechtvaardig is heeft gehandhaafd. Dit is ook logisch. De sociale rechtsvorming beoogt immers o.m. de arbeidende mens te emanci peren en als volwaardig lid van de maatschappij zelf te laten beoordelen, wat goed en niet goed is, wat hij wil accepteren en afwijzen. De toekomst zal volgens prof. v. Esveld dan ook een herleving van de persoonlijke con- tractstrouw te zien geven, welke het zgn. collectieve recht van organisaties steeds opnieuw zal willen doorbreken. Musea ACAD. HIST. MUSEUM, Rapenburg 73. dl., vrij., 14-17 uur (verder op aanvraag bij custos). BURCHT, Burchtsteeg, dag 10-17 uur: Grafelijke versterking uit 900. HORTUS BOTANICUS, Rapenburg 73. ma. t/m vrij. 9-12, 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur, zon. gesl.: tuinen. MUSEUM DE LAKENHAL, O. Singel 28. 10-16, zon. 13-16 uur, zat. gesl. (t/m 5 jan. gesl.): Schilderijen o.a. Rem brandt, Jan Steen. NED. LEGER EN WAPENMUSEUM GENERAAL HOEFER, Pesthuislaan, werkd. 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur, zat. gesl. PILGRIM FATHER S-HUISJE, Boisot- kade 2, werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd van de Pilgrim Fathers. PRENTEN-, MUNTEN- EN PEN NINGKAMER DER RIJKSUNIVER SITEIT, Kloksteeg 25. voor bezoek eerst schriftelijk of telefonisch aanvragen. Ook geschiedenis van de fotografie. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN, werkd. 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur Egyptische, Asslrische, Griekse, Ro meinse en Nederlandse Oudheden. RIJKSMUSEUM VOOR DE GESCHIE DENIS DER NATUURWETEN SCHAPPEN, Steenstraat la, 10-16, zon. 13-6 uur: Chr. en algemeen erkende feestd. dicht). RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE, Steenstraat la, 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur: Voorwerpen en kunst, uitingen van niet-Europese volken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Leiderdorp Dammen In de 5e ronde van de onderlinge bordencompetitie vielen op nieuw enkele verrassingen te noteren, waarvan de overwinning van Snel op tn Sandljk wel de grootste is. Ook de 14-jarige Lovink deed weer van zich spreken door zijn partij tegen C. Leek Jr. met een zeer fraaie damzet in winst om te zetten. De overwinnings reeks van J. v. d. Leek werd gestuit door A. v. d. Zwan. Ook Ton Verwey kreeg zijn eerste verliespunt door re mise tegen A. Bloemendaal. De uitslagen ztjn: M. Wassenburg-C. d. Leek sr. 20, J. van Sandijk-F. Snel 02, Ton Verwey-A. Bloemendaal 11, M. v. d. Ouweelen-P. v. d. Leek 02, P. Lovink-C. v. d. Leek jr. 20, G. Oostergo-R. Wijnia 20, J. 1 Leek-A. v. d. Zwan 02, C. v. d. Leek jr.-J. Daleman 11. Schaken Uitslagen van de partijen, tspeeld voor de onderlinge competitie in de Leiderdorpse schaakvereniging: S. Wels-J. H. v. d. Velden 1—0, rector J. C. de Groot-J. M. v. d. Maat 01, W. Goedhart-J. Verduin 01, B. H. van Kempen-J. M. Hak H. Hoogen- kamp-J. H. Riemens afg., J. H. v. d. Maat-J. Verduiü 01, H. Schelhaas-S. Wels 01, rector J. C. de Groot-R. Mar- bus 1—0, W. Goedhart-P. C. v. d. Leek 10, Ph. Goedhart-M. Flohr 10, G C. Verschoor-J. den Hoed 10, R. van der Zwan-M. Splinter 1—^0, J. M. Hak-mevr E. Kuit 01, C. van "fol-H. Hoogen- kamp 10, A. P. Helmus-Ö. H. van Kempen J. H. Riemens-A. W. F. Geerlings 10. In de 3e klas B van de Leidse Schaak bond heeft het 2e tiental een competitie wedstrijd gespeeld tegen Alphen 4 en met een overwinning van 64 zich goed geplaatst. PROF. DR. C. M0ÏLER ONDERSCHEIDEN MET OLE R0MER-PRIJS Te Kopenhagen is dezer dagen aan de Deense natuurkundige prof. dr. C. Mol- ler, die hoogleraar in de theoretische natuurkunde aan de Unoiversiteit van Kopenhagen is en op het ogenblik als buitengewoon hoogleraar in de theore tische natuurkunde aan de Leidse Uni versiteit de Lorentz-leerstoel bezet, de gouden Ole R^mer-medaille met de daarbij behorende geldprijs uitgereikt. Deense onderscheiding is door de uit vertegenwoordigers van de Universiteit, Technische Hogeschool en het ge meentebestuur van Kopenhagen be staande commisie eerder toegekend aan de mathematicus prof. dr. Niels Nor- lund en de astronomen prof. dr. E. Hertzsprung en prof. dr. B. E. Strom- gren. De beide sterrenkundigen heb ben. evenals prof. Moller, te Leiden gedoceerd. Prof. Hertzsprung is van 1919 tot 1934 als adjunct-directeur en vervolgens tot 1945 toen hij werd ópge- volgd door prof. dr. J. H. Oort, als di recteur verbonden geweest aan de Leid se sterrenwacht. Prof. Stromgren, die thans doceert aan het Institute of Ad vanced te Princeton, heeft vorig jaar april tot en met september een aantal gastcolleges gegeven. De Ole Romer-medaille dankt haar naam aan de zeventiende-eeuwse Deen se fysicus en sterrenkundige Ole Ro mer, die in toevoeging aan zijn weten schappelijke functies ook gedurende enige tijö het ambt van burgemeester van Kopenhagen heeft bekleed. De on derscheiding is ingesteld in 1944, toen het feit werd gevierd, dat Ole Romer driehonderd jaar geleden werd geboren. LSG organiseert 27ste Noteboomtoernooi Op zaterdag 18 en zondag 19 februari zal door het LSG de jaarlijkse Noteboom- wedstrijd worden georganiseerd. Deze wedstrijd zal plaatsvinden in café-res taurant „De Burcht" (in de Burcht- steeg, nabjj het Leidse Stadhuisc). De deelnemers zullen naar speelsterk- te worden ingedeeld in groepen van vier. Er zijn twee prijzen per groep. De speeltijden zijn: op zaterdag van 14.30 tot 18.30, op zondag van 9.30 tot 13.30 partijen zullen worden gearbitreerd. De prijsuitreiking vindt plaats onmiddelijk na afloop van de derde ronde. De wed strijden zullen onder leiding staan van de heer W. D. Wiebes. Men kan zich aanmelden voor deelneming door mid del van storting van 3,50 op gironum mer 34.76.71 ten name van de penning meester van het Leidsch Schaakgenoot schap te Oegstgeest, met duidelijke ver melding van naam, adres, vereniging en speelsterkte; dit alles vóór de 10e fe bruari. Er zal een hoofdgroep worden geformeerd, waarin om de Noteboom- wisselbeker zal worden gestreden. Be kerhouder drs. D. D. v. Geet is helaas niet in de gelegenheid deze beker te dedigen; nu zullen om deze beker naar alle waarschijnlijkheid strijden de hpren A. M. J. v.d. Berg, L. J.M. Kerkhoff, J. C. de Kort en J. Timan. Hersenschudding en hoofdwond na botsing Een jeugdige bromfietser, de 17-jarige Leidenaar B. C. M. de Best, kwam gis termiddag op het kruispunt Sweelinck- laan-Valeriusstraat in botsing met auto. De jongeman viel, bekwam hoofdwond en een hersenschudding moest zich In een der Leidse ziekenhui zen laten behandelen. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN P. J. Oostwouder en fam., gemeente ambtenaar, Spaarnstraat 190; N. J. E. L. Wijnands en fam, landarbeider, Hogewoerd 4; O. E. A. Jacobs en fam., Plantijnstraat 127; L. B. Oet en fam., bontwerker, Breestraat 37; M. Ziege- laar en fam., fotograaf, Hogewoerd 189a; E. M. Tuyter-Kramer en fam., secretaresse, Kennedylaan 60; J. M. Smidt en fam., directeur N.V., De Ge- nestetstraat 2; J. W. M. van der Post en fam., verkoper, Pietersk. Choor- steeg 30; M. T. Giesen en fam., Haar lemmerstraat 26a; M. W. H. M. Peeters, Nieuwsteeg 19; B. J. Mansvelt Beek, Boerhaavelaan 49; M. E. van de Mee berg, J. van Goyenkade 7; B. A. H. Sallou, schrijfmachinemonteur, Hoge woerd 121; J. J. W. Bouwens, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; H. Jer- roudi, schrij machinemonteur, Hoge woerd 121; M. L Lindhout. onderwij zeres, Morsweg 95; J. C. Kerssen, Schubertlaan 86; M. de Groot, zieken- verzorgster, Rijnsburgerweg 10; A. Ajar, arbeider wasserij, Nw. Beesten markt 8; E. A. M. Velder, verpleeg ster, Houtlaan 55; H. Patty, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; b M. Moha- med ben Allal, schrijfmachinemonteur, Hogewoerd 121; C. Slingerland-van As, Maandag 30 jan. Buurt 9. Maresingel /an Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat Koningstraat, Bronck- horststraat, Willemstraat, Pr. Hendrik straat en plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot Wil lem de Zwijgerlaan), Amaliastraat. Jo- han Willem Frisostraat, v. Hogendorp- straat, v. Limburg Stirumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstraat, Anna van Sak senstraat, Kemperstraat. Dlnstdag 31 jan. Buurt 10. Ter Haar- kade, Boshuizeslaan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Meiplein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsma- laan. Montgomerystraat, Joh. Poststr., Walraven van Halstraat, Wlardl Beck- manstraat, v. d. Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zo- cherstraat, van Banchemhof, de Bazel- straat, Jac. Romanstraat, Jan Kelder manstraat, Vingboonshof, Jacob van Voorschotenseweg, Stal- Roeivereniging krijgt geen subsidie VOORSTRAAT WORDT BESCHERMD DORPSGEZICHT Nieuw hoofd openbare ulo - open bare verkoop Woelwijklaan 11 - geen overheidsgeld voor roeivereniging - Voorstraat beschermd dorpsgezicht, dat waren wel de voornaamste punten uit de Voorschotense raadsvergadering van gisteravond. Van G.S.-zijde was er geen bezwaar tegen het aanbrengen van een oversteekplaats in de Raadhuislaan. Komen er nu ook verkeersbrigadier- tjes voor nog grotere veiligheid, vroeg de heer Schuurman. Er is alle mede werking zowel van de schoolhoofden als van de politie, maar wanneer dat kunnen wij niet zeggen, aldus de bur gemeester. Diverse sprekers hadden alle waar dering voor het rapport schoolartsen- dienst, doch zagen graag een andere indeling. Deze wens was reeds een ander jaar geuit, maar hieraan was niet voldaan. Dat kon ook niet, want toen was dit rapport al in de' maak. Volgend jaar wellicht wel een andere indeling. De raadsleden hadden ge constateerd, dat de gezondheidstoe stand van de Voorschotense kinderen goed genoemd kon worden en dat fluoridering van het drinkwater ook door de schoolartsen werd aanbevolen. Conform het voorstel van b. en w. werd door de raad unaniem benoemd de heer J. van Mameren uit Voor schoten. WOELWIJKLAAN 11 De gemeente wil dit bouwwerk voor de gemeente behouden, doch heeft zelf geen financiën dit bouwwerk te finan cieren. Zjj wil daarom overgaan tot openbare verkoop van dit bouwwerk met de verplichting tot restauratie, waarmee de raad akkoord ging. Met betrekking tot afkoop pacht en aankoop gronden in Noord Hofland van de heer J. H. Koot bestond tegen de bedragen, die reeds eerder waren vastgesteld geen bezwaren. Alleen de heer Krol van de B.P. maakte bezwaar tegen de clausule van de belasting- schade. Doch deze is algemeen gebrui- kelyk. Men heeft te maken met de wensen en eisen van de verkoper. AFSLUITEN SCHOOLPLEIN Het college kwam met het voorstel overdag het schoolplein van de open bare ulo voor het verkeer af te sluiten met palen en kettingen, 's Avonds kan de speelplaats wel als parkeerterrein worden gebruikt. De kosten hieraan verbonden bedragen 750.- De B.P. verklaarde zich tegen. Plaats 'n bordje met een verzoek of maak een goed kopere afsluiting. Dit is te duur. Wet houder Iestra deelde mede, dat door diverse schoolhoofden van de ulo is aangedrongen op afsluiting in verband met hinder voor het onderwijs. Een bordje met verzoek is al eens ge plaatst, doch dat heeft geen resultaat. Deze aangelegenheid werd gemaakt tot een principe-kwestie. De roeiver eniging „Rynland" vroeg om een boot, doch b. en w. wilden niet verder gaan dan een bedrag van 500.-, waar de vereniging dan zelf een blijvend aan denken van kon kopen. Dit voorstel werd zeer breedvoerig besproken. Mr. Esselaar (KVP) noemde dit een school voorbeeld van hoe het nu niet moet. Dit is een cadeau. De vereniging is zelf financieel sterk genoeg. De kie zers zullen dit niet begrijpen. De heer Scheps (B.P.) noemde het prin cipieel onjuist. Het is uitdelen en we moeten uiterst zuinig zyn met de ge meentegelden. De heer Westerman (WD), niet Cock v.d. Berg in glansrol SUBLIEM TONEEL IN VOORHOUT een toneelstok gezien, waarvan we na afloop konden zeggen: „Zulk voortref felijk spel zagen we nog niet eerder in Voorhout". De toneelver. „Cultuur Verheft" heeft met het toneelstuk „Vluchtweg afgesloten" van Dré Cam per een uitstekende greep gedaan voor haar jaarlijkse donateurs-uitvoering. Nu eens niet het geijkte patroon van „ze kregen elkaar aan het eind", nu echt eens een stukje werkelijkheid. Het enige wat men tegen het stuk kan inbrengen is de lange duur van het tweede bedrijf, waarbij de schryver van het verhaal af en toe gewoonweg vergeten heeft, dat het stuk moet groeien naar een climax. Die groei naar de spanningsuitbarsting komt in het derde bedryf echter maximaal te rug. Juist omdat wij het stuk, voordat het ten tonele werd gevoerd, hadden gelezen en wy daarna van de inhoud LEIDERDORP paerthof, van 's-Gravensandestraat, Ber- lagestraat. Donderdag 2 febr. Buurt 11. Maresin gel (van Zwarte Pad tot Haarlemmer trekvaart), Pasteurstraat, Hansenstraat Korte Hansenstraat, Leeuwenhoek straat. Groenoordstraat en plein, Lucas ■an Leydenstraat, Bakkekorffstraat. J. Llevensstraat, Frans van Mierisstraat, Gabriël Metzustraat, Broekweg, Stads- polderweg, Haarlemmerweg. Raampoort. Raamstraat, Maredljk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeeststraat, Schut- tersstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rljnsburgersingel, Marlslaan. Vrijdag 3 febr. Buurt 12. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammenschansplein), Lammenschans- plein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Appelstraat, Tomatenstraat. Druiven- straat, Kersenstraat, Carbutreweg, Plan- teynstraat, Kanaalweg (van Lamme- brug tot spoorlijn), Vlletweg, Zoeter woudseweg, Cronesteln, Valeriusstraat 106; H. R. Vrijland, Wit te Singel 80; b. C. b. M. Mohamed, fabrieksarbeider. De L. de Kanterstr. 3; J. T. J. M. Bloem, Jan Michielshof 9; M. E. Dankers, verpleegster, Hout laan 55; M. b. K. Mohamed, schrijf machinemonteur, Hogewoerd 121; Y. Stafleu, dienstbode, Utr. Jaagpad 38; W. van Rooyen, Stadhouderslaan 19; M. Ben Mohamed, schrijfmachinemon teur, Hogewoerd 121; W. J. Bernadina, Molensteeg 7a; L. Amradni, schrijfma chinemonteur, Hogewoerd 121; J. Zaal berg, Bakh. Roozenboomstraat 36; W. van Dam, Oppenheimstraat 49; J. A. Wagner, Sweelincklaan 8; M. W. J. Menken, Hogewoerd 76; K. Uludag, tolk, Rijnsburgerweg 60; T. A E. Groen onderwijzeres, Roodborststraat 18; J. de Rooij, gezinsverzorgster, Rijn en Schiekade 115a; C. M. P. W. van Bouw dijk Bastiaanse, Plantij nstraat 36; M. A. Brijker, Oude Singel 108; J. Ten- wolde. De L. de Kanterstr. 30b; A. Talkoud, wolverver, Nieuwe Rijn 79a; M. van Steenbergen, analiste, Steen- schuur 7; W. Eddine, Spieghelstraat 28a; R. L. C. Wijting, Lammenschans weg 119; J. A. Eigeman, Hoge Ryn- dijk 6; H. C. Pijpers, verpleger, Rood borststraat 17; A. B. H. Mohamed, opperman, De L. de Kanterstr. 3; D. Sonneveld, programmeur, Lage Mors weg 65; R. J. van Etten, verpleegster, Hooigracht 13; T. Schaap, hulp in de huish., Haagweg 34; J. Rynsburger- Tauran, verpleegster, Surinamestr. 36; J. Fruneaux, verpleger, Medusastraat 31a; H. W. te Bokkel, gezinsverzorg ster, Atjehstraat 2; C. Freeke, tand arts-assistente, Vijf Meiplein 166; J. Melaard, hulp in de huish., Plantijn- straat 111; J. P. Roos, De M. van Streefk.str. 39; F. A. Buijinck, Kore- vaarstraat 9; A. T. J. M. Bloem, J. Michielshof 9; M. J. van Dam. Leven daal 132; H. Frederikze, De Goejestr. 60; M. M. Berg, secretaresse, Crone- steinkade 16. M. B. M. Willigers, Boer haavelaan 40; A. F. Deyl, borstelmaker, Rijnsburgerweg 140; N. van Iperen - Salomons. Van der Waalsstraat 23; M. J. L. de Koning, Noordeinde 50; T. W. Roskam, Trompstrai. 32; E. W. Houtman, Bakh. Roozenboomstr. 21; C. Koetsier, verpleegster, Houtlaan 55; b. A. Amar, schrijfmach.monteur, Ho gewoerd 121; H. Graafland, Oude Sin gel 50; C. Backx, Kaiserstraat 38; R. Mensink, observatrice, Korte Mare 11; B. J. ten Cate, H. de Grootstraat 5; M. Bosch, Witte Singel 29; B. J. P. de Jong, Burggravenlaan 91: A. M. Lede- boer, Piet Paaltjenspad 3; A. M. van Tuijl, Plantsoen 97; M. J. van Ouden hoven - van Velzen, Lammenschansweg 48; H. J. ten Brake, vertegenwoordiger, Rijnsburgerweg 122; F. van der Bend, verpleegster, Rijnsburgerweg 21; T. J. M. van Etten, Zoeterwoudsesingel 55; D. Gaijkema, kantoorbediende, De Sitterlaan 15; J. C. M. Gerretsen- Gagnaux, Amethisthof 22; P. Holverda, Kaarsenmakersstraat 7; R. J. van Ros malen, timmerman, Parkstraat 1; J. A. Stam, Gerrit Doustraat 12, LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Op de laatste avond van de ladder- competitie van de Leiderdorpse bridge club, donderdagavond gespeeld, lever den de heren Gerlich-Van Leeuwen 'n keurige prestatie om toch nog naast de heren Tijssen-De Winter, wiens po sitie enkele weken geleden onaantast baar leek, te komen en zo bereikten deze vier heren een gedeelde eerste eE tweede plaats. Een spannend slot. Min der plezier hadden de gèbr. Karstens van hun promotie naar rood want zij eindigden onderaan. In groep zwart deed het echtpaar Van Klaveren goed werk door boven aan te eindigen hetgeen het beste voor hen doet verwachten in de donderdag a.s. aanvangende viertallen-competitie. Hier handhaafde zich ook keurig het echtp. Verduyn, dat er steeds beter De eerste plaats in groep groen ls voor het echtp. Danz met als goede tweede plaats-bezetters het echtpaar Rompes. Van der Bijl-Zwanenburg kwamen eindelijk van de op eer laatste plaats weg, die zij enkele ken lang bezet hebben. Hekkeslulters werden hier Van der Koog-Wessels. In groep geel heeft het echtpaar Lenaers eindelijk kans gezien alB ste te eindigen, hoewel de voorsprong op no. 2, Van Berge Henegouwen- Brummelkamp niet groot is. De dames Bosse-Wessels bleven rode lantaarn draagsters. Eindstand Groep rood: 12 Tijssen-De Winter en Gerlich-Van Leeuwen 727 p., 3 Jans- Pouw 682 p., 4 Loof-Witkamp 664 p., 5 Pias-De Vries 661 p., 6 dames Jans- Van Zonneveld 660 p.. 7 Blom-Danz jr 652 p., 8 gebr. Karstens 649 p. Groep zwart: 1 echtp. Van Klaveren 663 p., 2 echtp. Verduin 657 p., 3 echtp. Van Donkersgoed 656 p., 4 dames Van der Bijl-Zwanenburg 643 p., 5 dames Van Gelder-De Jong 640 p.. 6 dames Altink-Van Upwich 639 p., 7 dames Hoogervorst-Zandbergen 632 Duyker-Kieft 600 p. Groep groen: 1 echtp. Danz 646 p., 2 echtp. Rompes 642 p.. 3 echtp. Groes- beek 625 p., 4 Van der Bijl-Zwanen burg 620 p., 5 mevr. Van Schendel-hr. Bosse 608 p., 6 mevr. Zwarts-hr. Kars tens 603 p., 7 echtp. Schutte 602 p. 8 Van der Koog-Wessels 599 p. Groep geel: 1 echtp. Lenaers 615 p. 2 Van Berge Henegouwen-Brummel- kamp 612 p., 3 dames Van Berge He- negouwen-De Koning 604 p., 4 Damen- Schippers 585 p., 5 Veldhuyzen-Van Vliet 583 p., 6 De Koning-Van Zonne veld 571 p., 7 echtp. Stokhuyzen 560 p., 8 dames Bosse-Wessels 533 Vooral voor de regie van Jan Vlasveld, eindelijk eens de byrollen door goede krachten had laten bezetten. De gastspeelster Corry v. Duin-Hoo- gervorst, de oma in het stuk, nieuwe „sterretje", Lia van Dam, als de vluchtelinge, completeerden dan ook uitstekend de gehele rolbezetting. Een uiterst zware, waarlijk voortref- felyke rol speelde Cock van den Berg. Zij was de vrouwelijke arts zo als men die zich voorstelt, een persoonlijkheid, die overtuigt en van wie de nodige rust uitgaat. Cees van Leeuwen, die Voorhout zijn Amsterdams accent aardig aan het vergeten is, bleek een goede opa te zijn. Hy had evenals Ben Veenhof, de psychiater, zijn rol goed doorleefd. Een meesterstukje maakten beide van de scène, waarin de ware gedaante van de psychiater naar vo ren kwam. Els Hoogervorst, de jour naliste, toonde zich een echte vrouwe- lyke „nieuwsgaarder". De student in het stuk, Frans van Dam, wisselde zwakke met zeer sterke momenten af. De zwakheid van Frans ligt alleen in zijn nasale stem, waardoor hij soms slecht verstaanbaar is. Bets Veenhof als dochter „een echt kind van haar moeder". Jan Vlasveld tenslotte bezette op knappe wyze de rol van luitenant bij de staatspolitie. Wat het verhaal zelf betreft kunnen we kort zyn. Het draait om een ontvluchtings poging van een Oostduitse familie. Ook al willen we niet aan enkele kleine foutjes voorbijzien, toch zullen voortreffelyke uitvoering moeten spreken. sprekende namens zijn fractie, was voorstander. De roeisport betekent een belangrijke aanvulling van de open luchtrecreatie. Nu de roeivereniging zich ter plaatse komt vestigen, past het niet dat de gemeente met lege handen komt. Een ander geluid kwam van de heer De Vos van Steenwijk (ook WD). Hij betreurde dit voorstel. Uit afwijzing zou opgemaakt kunnen worden, dat wij voor de roeisport geen belangstel ling hebben en dat is beslist niet het geval, maar het gaat om het principe. Laten wij op een andere manier onze waardering tonen en trek dit voorstel in. De Prot. Chr. fractie had ook veel moeite met-dit voorstel. Het past moei- lyk in het subsidiebeleid. Voldoen wij met die 500.- aan de verlangens van de vereniging? Wethouder Iestra zei, dat de over heid moeilijk onverschillig kan staan tegen uitbreiding van vryetijdsbeste- ding en 't scheppen van meer recreatie. Deze eenmalige dotatie ziet het college als waardering en als een steun. De burgemeester dook in de historie. Er was in Voorschoten geen watersport en bij de planning van de Vlietwijken is aangedrongen op aansluitende wegen naar het watergebied ter plaatse. Nu komt een vereniging van buitenaf met haar initiatief tot beoefening van de watersport en dat is ons sympathiek. Het algemeen belang zien wy er wel terdege in, maar het college wil dat de raad zich uitspreekt. Hierna nogmaals een wikken en we gen. Terugnemen en overleg plegen. Het voorstel bleek niet haalbaar. Bij stemming was de uitslag: het college unaniem voor, van de KVP 2 voor, van de WD 2 voor, van de PvdA 2 voor en van de Prot. Chr. groep 1 voor. Dit waren in totaal 7 stemmen voor. De overige raadsleden waren tegen en dat waren er 10. BESCHERMD DORPSGEZICHT B. en w. stelden voor de Voorstraat als „beschermd dorpsgezicht" aan te wijzen. Dat heeft consequenties voor de bebouwing en ook voor de beplan ting. Dit laatste was een antwoord op een vr?iag van de heer Franken. Het betreft dus de lindebomen op de Voor straat. De raad ging met het voorstel van het college akkoord. KATWIJK AAN DEN RUN KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 jan. Groente Waspeen (per kist) Al 6,00-t 7,20; A2 3,40-6,30; BI 6,00-7,30; B2 2,00 -3,20; Cl 6,00-7,30; C2 1,20-2,30; andijvie 53-80; boerenkool 14-21; knolselderij (p. st.) 15-30; rode kool (per 100 kg.) 7,50-. 11,00; spruiten I 77-97; II 56-64; uien (per kist) 6,40-8,60. Aanvoer waspeen 148.000 kg. Damnleuws De gedetaileerde uit slagen van de tegen Damlust gespeelde wedstrijd is als volgt: H. van Woerden Damlust)-J. Passchier (RDC) 20, J. Nieuwenhuyzen (res.)-J. Zwaan 02, A- A. de Jong-J. van Duyvenbode 1-1, M. Zijlstra-Ar. van Beelen 11, J. Ver- sloot-H. Klinkenberg 11, P. Tom-J. Schoneveld Pz. 11, C. Molenaar-H. Voorzaat 20, A. van Beuzekom-J. Heemskerk res.) 20. F. Jansma-J. Schoneveld 02, L. Breedijk-T. v. d. Plas 02. Totaal 1010. De uitslag van de gehouden borden wedstrijden: J. Rijsdam-J. Zaal 02, H. Koelewijn-Am, van Beelen 02, C. van Klaveren-J. van Slooten 20, J. Sloot- weg-M. L. Dijkstra afg., Fr. Spieren burg-C. de Winter 20. NOORDWIJKERHOUT VVSB De opstelling voor de thuis wedstrijd tegen DOSR is als volgt: F. v. d. Burg d., P. Warmerdam en C. Ap pelman a., J. van Paridon, H. van Pa ridon, B. v. d. Ploeg m., C. v. d. Togt, C. N. Duivenvoorde, A. Oostdam, G. v. d. Burg, J. v. d. Voort v., res.: L. van Wouw. TER AAR TER AAR, 27 jan., Groente Witlof 1 81-93, Idem 2 59-71, Idem stek 28-57, spruiten A 41-70, idem B 25-38 alles p. kilo, selderij 14-20, peterselie 17 pee bosje. Spruiten export: A 81-83, B 81, C 49, D 65, per kilo. voor Leiden en Omgeving Doktersdiensten Lelden. Voor alle artsen die de weekdiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huisarts bellen. Apotheken Leiden. Apotheek Her- dingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid West, Brahms laan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Bree3t Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 29 januari van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waar genomen door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Alkemade en Leimuiden. dkt. J. A. Brinkhorst, dkt. Stapenseastraat 6. Leimuiden. tel. 01721-269; dkt. R. H. C. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713-511. Alphen aan den R(jn. zat. dkt. J. R. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858; Apotheek Somberg, Wilhelminal. 67, tot uur (13 uur); daarna: apotheek Allart, Raadhuisstraat 206; zondag: dkt. M. E. v. d. Steen, Wilhelminalaan 66. tel. 2738. Bodegraven. dkt. D. Ragay, Noord straat, tel. 2030 en zr. A. Bos, Vosholt- straat, Zwammerdam, tel. 2566. Dieren arts: J. van Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Apotheek: Bodegraven. Boskoop. dkt. Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging: zr. van Dam, tel. 2141. Hazerswoude. zie Leiderdorp. Hillegom. dkt. G. P. D. le Cocq d Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tand arts Poederbach, Herenweg 20, Noord- wijkerhout. tel. 2533-2417. Apotheek: Muyzert, Hoofdstraat 198, Sassenheim. Katwijk aan den Rijn. dkt. C. J. Hagen, tel. 4370. Apotheker Kon. Julia nalaan 18, tel. 4370. Katwyk aan Zee. dkt. P. A. Visser, tel. 2023. Koudekerk aan den Ryn. voor dok ter zie Leiderdorp. Wijkverpleging zr. Prins, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710-24909. Ook voor Koudekerk, Hazerswoude (Rd.) en Zoeterwoude (H. Rd.). Bij ongevallen aan de Rijndijk: tel. 01714-278. Langeraar, NIeuwveen en Woubrug- ge. dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139 en zuster Eys te NIeuw veen. tel. 01723-144. b.g.g. 01725-777. Leiderdorp. dkt. P. van 't Woud. Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. Leidschendam. Lisse. Apotheek en tandarts onder Hillegom. Nieuwkoop en Noorden. dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk. dkt. J. van Nes, Oude Zeeweg 82, tel. 2405. Wit Gele Kruis en Groene Kruis: Gemeenschappelijk wijk- gebouw. Van Panhuysstraat, tel. 2338, resp. 2907. Apotheek: Duinrand Apo theek (zat. van 8 tot 6 uur en zondag van 12-1 en van 5-6 uur n.m.). Noordwijkerhout. dkt. H. G. de Groof, Duindoornstraat 1, tel. 02533- 2910; Zilk: A. G. T. v. d. Lugt, Hoog- duinweg 20, tel. 02520-5707. Tandarts: dkt. H. Poederback, Herenweg 20, tel. 02533-2417. Wijkverpleging Wit Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest. dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Wit Gele Kruis: zr. v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773, Rynsburg. Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim. dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Voorschoten. Dit weekeinde: Dr. A. M. Kostese. Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts: B. van Wyk, Kon. Julianalaan 32, tel. 3667 (spoedgevallen melden om 9.30 uur). Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, tel. 2525. Wijkzuster: Gezond heidscentrum, Prof. v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Wassenaar. dkt. H. W. Plink, Prin- senweg 44a, tel. 2075 en J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676, apo- theekdienst: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsen- dienst (zaterdag en zondag van 18-18.30 uur): F. M. Temmerman, Araweg 10, tel. 4138. Storingsdienst gas, water en electr. tel. 2448.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4