VLEES DUITSE AANKLAGER HUBER Bekentenis Harster werd verwacht Eenheid Kerken reeds aanwezig Nieuw evenwicht met anti-raketten? Werkloosheid 100.000 gepasseerd Statuut voor jeugdige werknemers Provinciaal S.J, neemt ontslag Geen beslissing over belasting overwerkloon ,WI.J ALLEN DRAGEN SCHULD" Russ. politie rost Chinese studenten af HOOFDSCHOTEL WILSON VRIENDELIJK OVER DE GAULLE MüNCHEN (A.N.P.) De openbare aanklager in het oorlogsmisdadigersproces tegen de oud- SS-functionarissen Harster, Zöpf en Gertrud Slottke, dat deze week in de Beierse hoofdstad München wordt gehouden, heeft gisteren tijdens de eerste „rustdag" van het proces in een interview een aantal zeer markante uitspraken gedaan. Zo vertelde Benediktus Huber (40), de man die in de Nederlandse en Duitse kranten alom wordt geprezen om de wijze waarop hij deze zeer ingewikkelde zaak behandelt, in zijn sober ingerichte werkkamer naast het paleis van justitie, dat hoofdverdachte Wilhelm Har ster hem tijdens het vooronderzoek had toe vertrouwd: „Het is voor mijn houding in deze zaak belangrijk dat ik juist met u te maken heb." Zoals bekend is, gaf Wilhelm Harster dinsdagmiddag zijn medeschuld aan de joden- deportatise uit Nederland toe. Dr. Huber, die in het gesprek er enkele malen op wees dat men hem als openbare aanklager, als een instituut, moet zien en niet als persoon, zag wel een verklaring voor deze merkwaardige uitlating van Harster: „Misschien is het zo dat hierbij de generatie uiteindelijk een rol heeft gespeeld. Ik ben van zijn generatie. Ik heb met hem de oorlog meegemaakt." SJALOOM ZET VISIE UITEEN In voetspoor eerste christenen (Van een onzer redacteuren) ODIJK In het januarinummer van Sjaloom, maandblad van de gelijknami ge beweging, wordt een verantwoor ding gegeven van de praktijk der oecu menische avondmaalsviering, waarover de laatste tijd zoveel te doen is ge weest. Na gesteld te hebben, dat de ver deeldheid van de kerk dikwijls wordt in gebracht als bezwaar tegen een verant woorde oecumenische avondmaalsvie ring, constateert het blad, dat in vele kerken, met name in de kerken van het katholieke type, zich een opvallende verschuiving voordoet in de kijk op de kerkelijke eenheid. „Er i* een groeiende gelovige aan- daoht voor de van Godswege gegeven eenheid als werkelijke gave, die door de historische scheuringen weliswaar is aangetast en gewond, maar niet onge daan is gemaakt." Even verder: ,,De eenheid der kerken is 'n niet na te stre ven Ideaal, maar een serieus te nemen gave Gods." Sjaloom baseert de oecu menische avondmaalsviering op deze vi- ■ie. Hij onderschrijft het adagium: „Eerst eenheid, dan vieren", en meent deze eenheid reeds wezenlijk gereali seerd te zien. Vanzelfsprekend gaat het hier om een dynamische eenheid, dat wil zeggen om een bewegelijke, levende, Gespreksgroep geïnstalleerd (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Staatssecretaris dr. J. F. de Mefler van Sociale Zaken heeft van morgen de „gespreksgroep jongerensta- tuut" geïnstalleerd. Deze gespreksgroep moet de rechten en plichten van de jon geren ln het bedrijfsleven vaststellen, als mede de speciale voorzieningen, die on dernemingen voor de jongeren moeten treffen. Dit alles zou moeten worden vast gelegd ln een jongerenstatuut. dat een wettelijke basis zou moeten krijgen. Ale zaken, die met het jongerenstatuut ln verband staan, noemde dr. De Meijer in aijn toespraak de werktijd, de introduc tie, de vorming en de opleiding van jon geren, minimale en optimale arbeids voorwaarden, ploegenarbeid. vertegen woordiging ïn de ondernemingsraad. De gespreksgroep moet aanbevelingen aan de regering hierover doen. Dr. De Meijer zei ln zijn toespraak, dat er al wel verschil lende regelingen voor Jongeren in het bedrijfsleven zijn getroffen, maar dat een algemeen geldend instrument wordt gemist, waarin als grondbeginsel duidelijk is verankerd, dat jongens en meisjes in de bedrijfssamenleving uit hoofde van hun jeugdige leeftijd een afzonderlijke plaate innemen. Herhaling van „Zwarte zes UTRECHT (ANP) De actie Zwarte zes, de in 1964 zo succesvol verlopen actie onder auspiciën van het verbond voor veilig verkeer in nauwe samen werking met de SAS-groep (surveillance autosnelwegen), zal waarschijnlijk op 5 april opnieuw van start gaan. De actie zal de automobilist wederom attende ren op de zes meest gemaakte ver- keersfouten op autosnelwegen. Voor een belangrijk deel zijn deze zes fouten gebaseerd op de sinds kort in ons land geldende nieuwe en gewijzigde ver keersregels. groeiende doch gebrekkige nog niet vol tooide eenheid in verscheidenheid. Deze visie heeft haar consequenties voor de visie op het kerkelijk ambt. Wie het kerkzijn van andere christelijk ge meenschappen erkent, zal vanuit deze erkenning gaandeweg minder negatief gaan denken over het ambt in die ande re Kerken. Hiermee is in wezen ook de 2e voorwaarde voor 'n gemeenschappe lijke viering geschapen: de eenheid in het ambt. Onmiddellijk hierbij aansluitend, be nadrukt Sjaloom de nieuwe visie op de verhouding tussen het bijzondere ambt der bediening en het priesterlijke ka rakter van de gehele Kerk zelf. De Kerk ontdekt zichzelf als een priestervolk, delend in het priesterschap van Jezus Messias. Alle gelovigen zijn „dienaar" Gods". De bijzondere ambtsdragers zijn „dienaar der dienaren Gods". De gehele kerk is „voorganger", de ambtsdragers zijn „voorgangers van de voorgangers." Sjaloom verwijst dan naar de oudste geschiedenis van de Kerk, waar ver meld wordt, dat zij (de gelovigen) thuis het brood braken. „De specifieke voor ganger wordt niet eens genoemd, zo min als de incidentele voorganger aan de tafel des Heren. „Zij" doen het te- samen. Moeten wij hen achteraf veroor delen? Of moeten wij hen terugverwij zen naar een inmiddels achterhaald en verouderd grijs verleden, als „zij" op nieuw tevoorschijn treden om samen het brood te breken en de beker te de len?" DEN HAAG Op zijn verzoek Is aan de provinciaal van de Nederlandse provincie der jezutten, de 54-jarige pater J. Terpstra, eervol ontslag ver leend. Tot zijn opvolger heeft de gene raal, pater Arrupe, na overleg met de consultoren ln Nederland per 25 januari benoemd de 43-jarige pater J. Hermans, mededirecteur van liet Kateehetisch Cen trum en staflid van het Hoger Kate ehetisch Instituut te Nijmegen. Pater Terpstra is ruim drie jaar lei der van de Nderlandse jezutïenprovin- cie geweest. Pater Hermans was van 1950 tot 1959 prefect aan het internaat „Den Breuil" te Zeist, sinds 1960 ls hij verbonden aan het Hoger Kateehetisch Instituut. Momenteel is hij concilie adviseur voor katechetische vraagstuk- Naar het provincilaat der paters je- zueïten ons meedeelt, spelen op de ach tergrond twee factoren een rol. Behalve de vrij zwakke gezondheid van pater Terpstra is ook zijn overtuiging in het spel, dat het bestuur van de provincie in deze tijd beter kan worden over gelaten aan een jonge kracht, die zich meer dan een oudere verwant voelt met het levensklimaat van deze tijd. Deze overtuiging is blijkbaar ook pater Ar rupe toegedaan. Uit zijn benoemingen blijkt, dat hij bezig is, het kader van de orde zoveel mogelijk te verjongen. Met nadruk wordt ons verzekerd, dat het ontslag gegeven wordt op eigen ver zoek van pater Terpstra zonder enige druk van bovenaf. Doodgravers New-York beëindigen staking NEW-YORK, (A.N.P.) 1700 dood gravers in New-York hebben weer de schouders gezet onder hun taak 1.800 lijken te begraven die boven aarde zijn blijven staan tijdens hun staking van drie weken. De stakers zijn weer aan het werk gegaan nadat overeenstemming bereikt was, dat hun lonen ln de komen de drie jaar minimaal met 18 dollar per week verhoogd zullen worden. Tijdens de staking werden de lijken opgestapeld in veemgebouwen of in tenten op do be graafplaatsen. Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Zijlstra heeft de Tweede Kamer In een brief mede gedeeld, dat de vraag of de Indiening van een wetsontwerp betreffende de loonbelasting op overwerkloon al dan niet moet worden bevorderd, ter beslis sing van het volgende kabinet dient te worden gelaten. Een dergelijk wetsont werp was door het vorige kabinet gekondlgd. Dit onderwerp, aldus de minister, heeft immers belangrijke principiële aspecten, terwijl bovendien de urgentie daarvan door het verloop van de conjuncturele ontwikkeling gering is geworden. Met betrekking tot de speculatiewinst belasting zegt de minister, terwille een zo doeltreffend mogelijke gang zaken, eerst het voorlopig verslag op dit wetsontwerp te willen afwachten. Dr. Huber ontmoette Harster voor de eerste maal tijdens het proces tegen Himmlers' adjudant Karl Wolff. „Toen ik destijds met hem sprak, dacht ik onmid dellijk: wanneer het wonder van een be kentenis door een Duitse oorlogsmisdadi ger nog eens gebeurt, dan zal dat bij Harster zijn. De indruk die ik toen kreeg ben ik nooit meer kwijt geraakt". Die bekentenis kwam dinsdagmiddag ook in het openbaar. Dr. Huber wees in het gesprek met na druk op de collectieve verantwoordelijk heid van het Duitse volk voor de ver schrikkingen die de tweede wereldoorlog heeft gebracht. „Als Duitser krijg ik in dit proces eigenlijk te maken met mijn eigen noodlot. Wij allen dragen schuld aan wat er destijds is gebeurd". De open bare aanklager vond in dit verband de bekentenis van Harster een zaak waaraan bijzondere waarde moet worden gehecht. ..Misschien heeft Harster er door zijn op treden tijdens het proces toe bijgedragen dat het buitenland wat minder over de Duitsers gaat denken in de trant, van „Schwein bleibt Schwein" Tijdens hun berechting ontkennen ze ook nog". Veel goede woorden had dr. Huber voor het werk van het Nederlandse Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie, dat bijna al het materiaal voor dit- proces heeft aan gevoerd. Een eerste contact met dit insti tuut. had dr. Huber destijds via rijks rechercheur IJ. Taconis (de man die ook veel werk heeft verricht om het bewijsma teriaal tegen de verdachten Harster en Zöpf rond te maken, maar die wegens een ernstige ziekte het proces in München niet kan bijwonen) tijdens het in Wenen gehouden proces tegen de Duitse oorlogs misdadiger Rajakovitch. Dr. Huber heeft bijna twee jaar aan de zaak tegen Harster. Zöpf en en Slottke gewerkt. „Je raakt helemaal gevangen door alles wat hierbij naar voren komt. Het laat je niet meer los. Ik kan me vooratel len dat mijn gezin eronder geleden heeft", zei hij woensdag. De 40-jarige dr. Huber heeft tot 1949 in Russische krijgsgevangenschap verkeerd als Duits soldaat-kok. Zij hebben mij later in Duitsland weieens gevraagd of een der gelijke lange krijgsgevangenschap geen onrechtvaardige daad was. Ik heb dat nooit als onrechtvaardig gezien. Het was verklaarbaar, aldus dr. Huber, die verder over zijn eigen „oorlogstijd" zei: „Met mijn hele schoolklas moesten wij destijds bij de luchtafweer, daarna in de arbeids dienst. Tenslotte kwam ik bij de lucht- artillerie. Ik werd daar kok. want nie mand wilde vroeg op en laat naar bed. Ik vond het een best baantje want ik hoefde niet te marcheren". (ADVERTENTIE) deJïjne dropbonbon lekker en... goed voor u! Blik naar buiten BIJ de aanbieding van de defen sie begroting, gisteren in Wash ington, heeft president Johnson gezegd, dat nog geen besluit genomen is ten aanzien van anti- raket-gordels. die volgens de invloed rijke Pentagon-officieren onverwijld moeten worden aangelegd, nu de Sov jet-Unie daarmee ook bezig is (rond Moskou en Leningrad). Wel heeft de president het eongres gevraagd om reservekredietcn voor dit doel aan, te spreken, indien de Amerikaanse pogingen om met de Russen tot een vergelijk te komen over dit nieuwe miljarden verslindende aspeet van de bewapeningswedloop, mochten mis lukken. Op het eerste gezicht zit zo n vergelijk er niet in. De nieuwe Amerikaanse ambassadeur Llellijn Thompson heeft maandag van president Podgomy te horen gekregen, dat er geen verdra gen met de VS. kunnen worden ge sloten. zolang de Amerikanen in Viet nam interveniëren. Nu zou het niet de eerste keer zijn dat hetgeen de Russen zeggen niet in overeenstemming is met hun daden. Vast staat het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft dat vrijdagavond bevestigd dat er op lager niveau al contact is met de Sovjets over deze zaak. Het staat ook vast, dat de Russische leidei-s minstens evenveel belangstelling hebben voor een stoppen van de reis als de Ameri kanen. al lijkt het op het eerste oog dat zij voorliggen. Zij zijn immers veel meer bezig. De Amerikanen niet. Die hebben echter wel een plan klaar, de Nike-X. Om een indruk te geven van de ge weldige bedragen, die met de aanleg van anti-raket-systemen gemoeid zijn. kunnen we alleen de Amerikaanse schattingen hanteren. Van de Russen zijn geen bedragen bekend. De ont wikkeling van de Nike-X kostte tot nu toe twee miljard. De voltooiing van liet Nike-X-systeem inclusief lanceer- bunkers die bestand zijn tegen stra ling, zullen een bedrag vergen van 30 tot 50 miljard dollar, op te brengen binnen vijf jaar. Er is geen reden om aan te nemen, dat de Russen het erg veel goedkoper zullen kunnen klaar- De Amerikaanse minister van Defen sie. Robert McNamarra houdt de pressuregroup zoveel mogelijk op afstand. Nog wel tenminste. McNamar- ra's visie luidt dat het overwicht van Amerika op het gebied van aanvals- raketten (duizendvijftig stuks ICBM's tegen slechts 450 Russische) nog ruim voldoende is om de Russische aanvul ling van het arsenaal met defensieve raketten te neutraliseren. Bovendien ziet McNamarra. ais er dan toch maat regelen moeten worden genomen om allerlei redenen, waaronder psycholo gische uiteraard een belangrijke rol Veel urgenter is> een politieke oplos sing van het probleem. Zowel Rusland als Amerika zuilen de enorme bedra gen. die de antü-raketstelsels vergen wel weten op te brengen, maar geen van beide landen kan zich eigenlijk veroorloven dergelijke sommen te ste ken in een wedloop die hen tenslotte alleen maar weer in nieuw machts evenwicht zal voeren. De ontwikke lingshulp. eigen opbouw. Johnsons great soeietyprogvamma. de nog altijd nodige welvaartabevordering in de Sovjet-Unie, de ruimtevaartprogram- ma's. kortom vrijwel alles wat een land met zijn geld pleegt te doen. vormt een beter beleggingsobject dan de rakettenarsettalcn. spelen, meer heil in de uitbreiding van wat nu nog de Polarisvloot heet (maar straks na vervanging van de polarisraket Poseidonvloot zal heten). De Poseidon zou bovendien, volgens McNamarra, minder kwetsbaar zijn voor verdedigingsraketten. Het machts evenwicht met de Sovjet-Unie achtte McNamarra met het bewandelen van deze weg wel verzekerd. Maar intussen hebben de Russen, veel eerder dan werd verwacht, de uitbreiding van hun offensieve rakettenvoorraad aan gekondigd. Men kan zich wel voorstel - „the balance of terror" weer een heet hangijzer is in de Amerikaanse defen siekringen. Toch lykt het probleem van de generaals maar van de tweede orde. Zoals de zaken nu liggen moe ten de V.S. gemakkelijk in staat wor den geacht het machtsevenwicht met de Sovjet-Unie te bewaren. tje, dat de betrekkingen tussen Mos kou en Washington al een beetje heeft ontdooid, weer op een laag pitje komen en het zal weer gaan tochten in Berlijn: of Laos. of Cuba of waar dan ook. D»at is wat geen van beide partijen willen, evenmin als de besteding van do miljarden aan deze raketten. Daarom moet het niet on mogelijk worden igeacht, dat de Ame rikanen en de Rassen, zo niet tot een uitbreiding van hot befaamd kemstop- akkoord dan todh wel tot bepaalde stille afspraken komen. Politiek ge zien wordt een bewapeningswedloop tussen belde landen steeds zinloze:-. De beide arsenalen zijn allang meer dan voldoende om het gehele ruimte lijke halfrond in een blakende puin- vlakte te veranderen. Wat heb Je er aan als je dit wel driemaal of zesmaal kunt doen CHINEES PROTEST MOSKOU (A.P.). De Chinese ambassade heeft bij het Russische mini sterie van Buitenlandse Zaken krachtig geprotesteerd tegen het optreden van de Russische politie, die gisteren op het Rode Plein een aantal Chinese studen ten zou hebben afgeranseld. Het Russische departement heeft deze Chinese aantijgingen al „onvergeeflijke leugens" genoemd. Gisteren protesteerde het ministerie bij de Chinese ambassade tegen het uitdagend gedrag van de Chi nezen, die door anti-Russische leuzen te roepen zelf voor de ordeverstoring gezorgd zouden hebben. Rusland vroeg om de verzekering dat Chinese burgers zich hier rustig zullen gedragen. Een correspondent van het persbureau Nieuw-China verklaarde, dat de am bassade gisteren al protesteerde bij staatssecretaris van Buitenlandse Za ken Nikolai Firjoebin. Volgens China werden negenenzestig studenten, die op weg naar huis waren, gisteren door de Russische politie geslagen toen ze 'n krans op 't graf van Stalin wilden leg gen. De Chinese journalist vertelde, dat tien studenten werkelijk waren afgeran seld. Acht of negen van hen kunnen van daag niet. zoals in de bedoeling lag, naar Peking vertrekken i.v.m. hun verwondingen. Deze gewonden zijn echter niet in een ziekenhuis opgeno men. maar verblijven in hun ambassade. De Russen verklaarden, dat de studen ten, die voorgaven gewond te z(jn, dui delijk maar doen alsof. (ADVERTENTIE) ROLLADE! Een rollade is vaak al gekruid. Zouten is dan niet nodig. En wat het braden betreft: boter en een stukje rundvet in de braadpan smelten en bruin laten worden. Dan eerst de twee snijkanten in 't hete vet dichtschroeien. Nu rondom mooi bruin braden. Niet te gaar laten worden I Op de Verolmewerf in Rozenburg vond gistermiddag de overdracht plaats van het Waiamedok, dat be stemd is voor Ambon. De sleepboot „Friesland" zal het dok hef vermogen 200.000 ton in een reis van 70 d 75 dagen over een afstand, van tienduizend mijl naar de Indonesische Archipel slepen. Het dok vormt de basis van een nieuwe scheepswerf op Ambon. Motto blijft: afwachten (Van Parijse correspondent) PARIJS. De Engelse minister president Wilson heeft op zyn rondreis langs de Europese hoofdsteden de moei lijkste etappe in Parys achter de rug. Zyn besprekingen met De Gaulle zijn afgelopen. Over die onderhandelingen moest hij zich ln de persconferentie van gisteravond vanzelfsprekend op de vlak te honden. Dat was hy aan zijn gast heer verplicht. Maar over die gastheer, De Gaulle, liet hij zich byzonder vrien delijk uit en dat klonk meer dan een banale beleefdheid. De Gaulle, zei Wilson, heeft ons bij zonder hartelijk ontvangen en wij gaan uit Parijs met de overtuiging, dat wij aangemoedigd zijn om thans door te zetten. Wij hebben noch ja, noch nee behoeven te zeggen. Dat was ook niet de bedoeling van het Parijse gesprek. Engelands aansluiting bij de gemeen schappelijke markt is een zaak, die niet alleen Parijs en Londen, maar alle zes (Vervolg van de voorpagina) i De vakcentrales hebben voorts als hun mening weergegeven, dat er wat meer gedaan zou moeten worden om de stimuleringsgebieden in ons land tege- j moet te komen. Zij hebben ook ver zocht, Twente in de reeks van stimu- legeringsgebieden op te nemen. Voorko men moet worden, aldus de vakbewe ging. dat in Twente eenzelfde situatie gaat ontstaan als in de mijnstreek. Aan de orde kwam ook de aandrang van het bedrijfsleven om investerings- facillteiten te herstellen. De vakcen trales vinden deze faciliteiten niet voor het hele bedrijfsleven nodig, wel voor bepaalde gebieden en sommige bedrijfs takken, in het bijzonder de textiel. De regering stelde, dat regionale voor ziening op dit gebied fiscaal niet uit voerbaar is. Omdat zij over de andere vorm geen tegemoetkoming maakte, kreeg de vakbeweging de indruk, dat Terugval in inkomeu Een ongetwijfeld zeer belangryke /.aak, door de vakcentrales ter tafel gebracht, was de diepe teruggang ln inkomen voor degenen, die werkloos worden. Weliswaar bedraagt de uitke ring in zo'n situatie 80 procent, maar deze wordt berekend over het verzekerd inkomen, niet over toeslagen e.d. De praktyk is dan ook, dat velen thans slechts 50 a 60 procent ontvangen van hun laatste loon. De vakbeweging zou in de uitkeringen een „vloer" willen leggen in die zin. dat een werkloosheidsuitkering nooit minder dan het thans geldende mini muminkomen mag zjjn. Iets dergelijks speelt bij de middengroepen en hoger betaalden. De werkloosheidsuitkering wordt berekend naar een maximum van 36 gulden per dag (de zogenaamde dag loongrens) zodat werknemers, die meer verdienen, bij werkloosheid een nog die pere inkomensval maken. De vakcen trales zouden deze grens willen optrek ken tot 20.000 gulden. eBide zaken wor den wel geregeld in de wet op de ar beidsongeschiktheid. maar deze wet gaat gaat pas op 1 juli in en men wil een snellere voorziening. Daarvoor is een wetswijziging nodig. Men zoekt nu naar wegen om zo'n wijziging snel tot stand te brengen. Een ander punt van grote zorg was de sterke toename van de werkloosheid onder jeugdigen. Zo zijn er in de bouw wereld al 1700 werklozen, die onder een leerlingenregeling vielen. De vak centrales hebben betoogd, dat alles moet worden gedaan om jongeren van de straat te houden. Dit zou kunnen door leerling-bouwplaatsen ln te richten en door bij- of herscholingsmogelijk heden te scheppen. De regering bleek niet ongenegen te zijn, in deze richting iets te doen. Aanvullende werken Een onzeker element in het opstellen van maatregelen is. dat men niet kan voorzien hoe snel de situatie zich zal herstellen. De werkloosheid wordt im mers veroorzaakt door de algemene con junctuur en die wordt weer In belang rijke mate door het buitenland bepaald. Dat de regering gisteren niet veel toezeggingen kon doen wordt mede ver oorzaakt door het feit, dat het kabinet met name als het om financiële zaken gaat, eerst het parlement moet infor meren. Zo lijkt het thans wel vast te staan, dat de regering bij de Kamer extra geld zal vragen voor het verzor gen van aanvullende werkgelegenheid. landen van de gemeenschappelijke markt aangaat. De zaal waar Wilson sprak was stampvol. Alle grote radio- en televisie maatschappijen waren met hun batte rijen en microfoons aanwezig. Wilson rookte achter de groene tafel gemoede lijk zjjn pijp. Lachend zat zijn minister van Buitenlandse Zaken Brown met de zwarte uilenbril naast hem. Belden ga ven allesbehalve de indruk dat zij bij De Gaulle als bedelaars op de mat had den gestaan. Met grote nadruk sprak Wilson tegen, dat met De Gaulle over devaluatie van het pond zou zijn ge praat. On the contrary-, au contraire, voegde hij er onder algemeen gelach aan toe. Wel was gepraat over de ver houding Amerika-Engeland en de NAVO maar die besprekingen, zei WUson, zijn vertrouwelijk geweest en moeten ver trouwelijk blijven. In Parijs gold woensdagavond als wachtwoord: Wait and see. Dat geldt voor beide partijen, dok voor De Gaulle, die op het resultaat van de Franse ver kiezingen in maart zit te wachten, en dan pas weet waar hij binnen en buiten Frankrijk aan toe is. De Franse Soir van gisteren publiceerde een eerste proefstemming van het bureau voor publieke opinieonderzoek: van alle tien ondervraagde Frahsen wisten er nu al drie op wie ze zouden stemmen. En dat werd voor De Gaulle 41 procent, voor de linkse federatie van Mitterrand 42 procent en voor het centrum van Leca- nuet 16 procent. Maar ook dat zijn nog maar voorlopige cijfers, waarin nog veel verandering kan komen. Eredoctoraat dr. Visser 't Hooft BRUSSEL (A.N.P.). Dr. W. A. Visser 't Hooft, oud-secretaris-generaal van de wereldraad van Kerken, krijgt een eredoctoraat in de godgeleerdheid van de katholieke universiteit te Leuven. De erepromotie vindt plaats op 2 februari, gelijk met die van een zevental eredoctoraten in andere weten schappen, waaronder een in de politieke en sociale wetenschappen aan professor Walter Hallstein, voorzitter van E.E.G.-commiseie.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5