G. v. d. Hulst te Voorschoten nam na 35 jaar afscheid als voorzitter van de L.T.B. UW MENING Treffers 3 en PIT '54 bij promotie-kandidaten DONDERDAG 26 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Schilderij van Doeve loon naar werken „Als een vorst geregeerd heeft volgens zijn rechten en plichten, zegt men, dat zo iemand groot was, maar dan zeg ik tot U, mijnheer Van der Hulst, U was zeer groot. 35 jaar lang lid van de L.T.B. en 35 jaar voorzitter! U hebt het wel en wee van de L.T.B. meegemaakt. U was verknocht aan de L.T.B. en niets was U te veel. Namens bestuur en namens alle leden zeggen wij U dank voor al het werk, dat voor de leden persoonlijk en voor de L.T.B. door TJ is gedaan". Deze woorden sprak de heer A. Q. Doeswijk gisteravond op de bijeenkomst van de afdeling Voorschoten van de L.T.B. tot de heer G. v. d. Hulst, die afscheid nam als voorzitter na 35 jaar deze functie te hebben vervuld. niet zo'n best jaar was geweest, terwijl "".E.G.-besluiten voelbaar worden, zodat het zaak wordt waakzaam te blijven en veel aandacht te besteden kwaliteit en verpakking. De con currentie is merkbaar. De LTB in Voorschoten brokkelt af door de ver stedelijking. De afdeling Voorschoten „Wijs en vriendelijk" Als blijk van waardering en van er kentelijkheid heeft de afdeling een blijvend cadeau aangeboden. Het was een sfchilderij van de kunstschilder J. Doeve, voorstellende de boeren woning „Vlijt en Zegen", die de heer G. v. d. Hulst met zijn gezin bewoont. Pater A. van Aafnhem, de g.a. van de L.T.B., richtte zich eveneens tot de scheidende voorzitter. Spr. noemde van hem twee eigenschappen, waarin hij uitblonk: wijs en vriendelijk, twee eigenschappen, die dikwijls moeilijk samengaan. „U was bewogen met het wel en wee van de leden en u omgaf, dat met een vriendelijkheid, terwijl u met hart en ziel, niet oppervlakkig de belangen behartigde. U zag een vaste lijn en dat is het geheim, waarom u het zolang heeft volgehouden en dan uw onkreukbaarheid. U zult hoewel heengegaan, nog steeds blijven begees teren en stellig een blijde herinnering achterlaten." Zichtbaar onder de indruk sprak de heer G. v. d. Hulst woorden van dank. Er was veel gebeurd in de 35 jaren Van voorzitterschap LTB. Crisisjaren, oorlogstijd met veel persoonlijke moei lijkheden zoals inundatie van zijn lan derijen. Veel slapeloze nachten. Daar om ben ik zeer blij met de waardering men is tenslotte altijd maar mens ofschoon de kritiek, die gemakkelijk is, mij niet is gespaard, aldus spr. „De verantwoordelijkheid woog vaak zwaar, maar ik heb het graag gedaan. Ik hield van de boerenstand en ik ben blij, dat ik heb mogen leven in de vrije natuur als een vrij man. De woorden van Vondel, gegrift op het raadhuis te Alkmaar: „Indien 't ge meen U roept, bezorgt het als Uw eigen", had ik mij eigen gemaakt". Daarna dankte spr. de heer A. Q. Doeswijk en pater A. van Aarnhem voor hun vriendelijke woorden en de overige bestuursleden en leden voor hun vertrouwen, dat zij hem hadden geschonken. Het was voor hem een kostbaar stuk, want in de afbeelding ligt een groot stuk van mijn leven, maar meer dank wilde hij nog bren gen aan God en vervolgens aan zijn vrouw, die hem beiden altijd tot grote steun zijn geweest en hem het werken mogelijk hebben gemaakt. ERELID De heer A. Q. Doeswijk stelde voor de heer G. v. d. Hulst te benoemen tot erelid van de LTB, welk voorstel met applaus door de vergadering werd begroet. De heer G. v. d. Hulst heeft de Vobrschotense gemeenschap met de inzet yan zijn persoon op vele terrei nen gediend. Voorzitter LTB, jaren lang bestuurslid van de Boerenleen bank enz. De jaarvergadering van de LTB had verder een normaal verloop. Uit de voorbeschouwing van de heer Van der Hulst bleek wel, dat 1966 met zijn vele regen, voor boeren en tuinders Nummerplaat was visitekaartje 300,- boete en 6 maanden intrekking Een 49-jarige directeur uit Voor schoten had in zijn woonplaats na het omver rijden van een verkeerspaaltje zijn „visitekaartje" achtergelaten, dat wil zeggen, men trof er de nummer plaat van zijn auto aan. De auto bestuurder zelf was er vandoor gegaan. Toen hij het verlies van zijn nummer plaat ontdekte ging hij bij de politie een verhaal doen, dat wees in de rich ting van een valse aangifte, doch de officier van justitie had dit aan ver dacht© niet ten laste gelegd. Wel dat hij na een aanrijding was doorgereden en dit vond de officier op zichzelf al erg genoeg. „Waarschijnlijk is u er vandoor ge gaan, omdat er drank in het spel was opperde de officier die daartoe reden vond in de omstandigheid, dat ver dachte bekend staat als iemand die regelmatig sterke drank gebruikt. De eis luidde wegens het doorrijden 500.- boete en intrekking van het rijbewijs gedurende zes maanden. Ver dachte ontkende, dat hij onder invloed van drank verkeerde. De rechter ver oordeelde tot 300- boete en intrek king van het rijbewijs gedurende zes maanden. Uitbreidingsplannen bij „De Munnik" In een goed bezet clubgebouw hield de Leiderdorpse tennisclub „De Munnik" woensdagavond haar jaarlijkse leden vergadering. Besloten werd o.m. om de contributie voor seniorleden te verhogen tot 70.per seizoen en voor junioren tot f 40.-. Voorzitter ir. F. P. J. van Straaten deelde mede, dat er plannen en teke ningen bij het gemeentebestuur zjjn in gediend om tot uitbreiding van het park te komen met twee banen, parkeerge legenheid en een woning voor de trai ner-parkbeheerder. Bij de bestuursverkiezing werd het be stuur als volgt samengesteld: ir. F. P. J. van Straaten, voorzitter; P. de Groot, vice-voorzitter; mevr. P. J. Th. Koeken- van Wensveen, secretaresse; N. Neu- wahl, 2e secretaris; mevr. R. E. A. En- gelenburg-Caspers, penningmeestefesse A. Seret, 2e penningmeester; J. W. Boot, commissaris van materiaal. De Munnik" zal in de competitie uit komen met 5 teams in de landelijke com petitie op zondag, terwijl de mogelijk heid wordt onderzocht om nog een he renteam in het programma op te ne telt 48 leden. Financieel gezond en levend door zijn activiteiten. De heren Devilee en J. Koot werden als be stuursleden herkozen. In de vacature van de heer G. v. d. Hulst werd gekozen diens zoon, de heer P. J. van der Hulst. Tot nieuwe voorzitter van de Voorschotense LTB werd gekozen de heer J. Hendriks. Reglementair voor één jaar, want dan is de voorzitter aftredend. Hij krijgt dus als het ware een proeftijd. De heer G. v. d. Hulst was met de verkiezing zeer ingenomen. Dit keer eens een tuinder, want de tuinderij is nog bloei ende in Voorschoten. De veehouders komen steeds meer in het gedrang. De lieer A. Q. Doeswijk overhandigt aan de heer G. van der Hulst een blijvend aandenken. LEIDS UNIVERSITEITSBLAD IN OPSPRAAK Vele Leidse studenten zijn ontstemd over de wijze waarop de laatste tijd is gemanipuleerd met het Leids Universiteitsblad. Dit blad heeft twee redac ties, die iedere week om de beurt een studenten- en een docentennummer verzorgen. Eind november verdwenen er enkele redacteuren uit de studenten redactie onder druk van de uitgever, H. E. Stenfert Kroese. Men neemt aan dat de uitgever op zijn benrt handelde onder pressie van rector-magnificus en curatoren. Het is een publiek geheim in Leiden, dat de leiding van de universiteit allesbehalve ingenomen is met inhoud en toon van de studenten nummers van de laatste tijd, waarin o.a. een zeer kritisch commentaar ver scheen op de rectorale overdrachtsrede van prof. Dankmeijer. Een hoogleraar sprak later in een ingezonden stuk over de „borrelpraatachtige, nonchalant- gore stijl" van de studentennummers van het LUB. Uiteindelijk stelde de uitgever enige redacteuren voor de keus: öf heen te gaan, öf een gematigde toon te gebruiken zonder „onfatsoenlijke woorden". Zij kozen het eerste. Prof. dr. J. B. Bomhoff (algemeen literatuurwetenschap) gaat in 't laatst verschenen nummer van het docen- ten-LUB op deze zaak uitvoerig in. Als mogelijke redenen voor de erger nis somt hij op: de binnen- en buiten landse politiek; de inrichting der uni versiteit; de facta en dicta van hoog geplaatste universitaire persoonlij khe- Een Duits motorschip kwam dezer dagen op de Oude Herengracht in aan varing met twee personenauto's, toen het schip nabij de Havenbrug wilde ke- n daarbij met vooruitstekend anker de rechterzijkant van twee geparkeerde auto's ramde. De ruiten van de portie strips en blik werden beschadigd. De schade is onderling geregeld. In een winkel aan de Breestraat viel klant, de 20-jarige mej. A. Zandwijk uit Noordwijk gistermiddag kwart voor drie van de trap, toen ze bleef haken met haar hak. De EHD vervoerde haar het Academisch Ziekenhuis met hoofdwonde en waarschijnlijk een hersenschudding. De politie heeft aangifte gekregen diefstal van een reservewiel uit een Renault Dauphine, die op de Papen gracht geparkeerd stond. Bij de politie werd eveneens aangifte gedaan door de PTT van de ontvreem ding van het geldbakje in de telefoon cel op de hoek Vondellaan-Lage Mors- weg. Het apparaat was met een breek ijzer geforceerd. De inhoud van het geldbakje was niet bekend. KETELHUIS ONTPLOFT In het ketelhuis van de Wasserette „De Eendracht", Witte Singel 4 b, heeft zich hedenmorgen een ontploffing voor gedaan met vry ernstige gevolgen, hoe wel niemand werd gewond. Omstreeks tien minuten voor acht sprong de ketel met een geweldige klap uit elkaar met als gevolg dat de ketel- apparatuur volledig werd vernield eü de achterwand van het gebouw werd weggeslagen. De oorzaak ligt vermoe delijk in een onregelmatigheid in de toevoer van de gasolie, waarbij een over maat aan gas is ontstaan. De brandweer hoefde niet in te grijpen. Automatisering knipperlichten Gijselaarsbank Maandag, dinsdag en woensdag a.s. zullen de knipperlichten rond de Gijse laarsbank buiten werking zijn in ver band met de ombouw van de handbe- dieningsapparatuur tot automatische in stallatie. De installatie gaat behalve de lichten rond de Gijselaarsbank ook die op de Boommarkt en bij de Borstelbrug regelen. den; het koningsschap en het- konink lijk huis; God en godsdienst. Prof. Bomhoff vraagt zich af, waarom de discussies hierover niet gedrukt mo gen worden. „Tot nader order weiger ik te veronderstellen, dat het Cura torium of de Rector Magnificus an ders dan vermanend hebben ingegre pen." HOOFDREDACTEUR De Studentenvakbeweging, afd. Leiden, stelt voor, van het LUB een blad te maken dat door de stu denten zelf redactioneel en finan- ciëel beheerd wordt. In een bulle tin aan de Leidse studenten schrijft de SVB: „Stenfert Kroese beheert niet alleen )xet LUB, maar hij blijkt ook op eigen houtje redakties te kunnen benoemen en ontslaan, en speelt daarmee in feite de rol van hoofdredakteur. Bovendien wordt de helft van de nummers, op zeer deugdzame doch weinig leesbare wijze, gevuld door do centen, en dat in een blad dat vrijwel uitsluitend door studen ten gelezen en betaald wordt. Van de slagvaardigheid en de aktuali- teit die van een studentenblad verwacht kan worden, is dan ook Burgerlijke stand Geboren: Monique, d.v. A. Hulsegge en A. E. Stoops; Eduard C. W., z.v. T. C. Toussaint en M. E. C. van Steijn; Rima D. B., d.v. R. A. Jones en A. M. Barrett; Lambertus T., z.v. G. M. Zand bergen en N. M. Burgmeijer; Antonius J. J., z.v. T. van Haasterecht en P. J. J. van Velzen; Maria J., d.v., J. C. Zaal en H. M. Vrijburg; Barend N., z.v. B. M. Barends en H. van Meurs; Alex, z.v. A. Westerhoven en M. Fakkel. Overleden: P. J. Randsdorp, 57 jaar, man. Ondertrouwd: D. A. J. Heemskerk en E. C. J. Baart; J. Carton en M. Nieuwenhuizen; C. de Bruin en M. M. K. Schroder; J. J. Blokhuizen en P. M. M. Meerpoel; J. van Ravenswaaij en J. de Nie; M. W. Wester en S. M. Rijsdam; C. H. van der Linden en C. M. de Boer. LEIDERDORP GRAFISCHE EXPOSITIE GAAT VERHUIZEN Gedurende de maand januari is zamenlijk overleg tussen de directies van de N.V. Ned. Durisol en de N.V. Verenigde Touwfabrieken een grafische kunsttentoonstelling gehouden in de kantine van e.g. uitgaande van de Ned. Kunststichting te Zeist. Met ingang van morgen 27 januari wordt deze nu verplaatst naar de kan tine van de Touwfabrieken en ook deze directie stelt door loting een schilderij beschikbaar. De openingsuren zijn m woens- en vrijdagavond van 710 zaterdagmorgen van 1012 uur en des avonds van 79 uur. PROMOTIES De heer W. J. de Klein promoveerde hedenmiddag tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld: "De reac tie van de perosyradicalen met metaal acetaten". Promotor was prof. dr. E. C. Koopman. De heer De Klein werd gebo te Pinrang (Ind.) en woont thans te Leiderdorp. Ir. P. Van de Putte, werkzaam bij het Medisch-Biologisch Laboratorium der RVO-TNO, werd heden bevorderd tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Natuurwetenschappen op een proef schrift getiteld "Herstel van stralings- schade in Escherichi coli". Promotor prof. dr. A. Rörsch. De heer Van de Putte werd geboren te Harderwijk en woont thans te Rijswijk. De heer T. E. Hogen Esch, geboren te Terneuzen eh thans wonende te Leiden, promoveerde heden tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurweten schappen op een proefschrift getiteld "Specific Solvation Phenomena of some Alkali-carbanions In aprotio solvents". Promotor was prof. dr. A. J. Staverman. AGENDA DONDERDAG 26 JANUARI en O. concert door Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 20.00 utii Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Leiden. receptie t.g.v. 50-jarig be staan. Vredeskerk, 15.00-17.00 uur. Ned. Ver. van Ex-politieke gevange nen, district Leiden. bijeenkomst Nw. Minerva, 20.00 uur. Oecumenische Raad van Leiden en R.K. Oecumenische werkgroep. be spreking over „Kerk en Cultuur". Rest. v. d. Heijden, 19.30 uur. Sted. R.K. Vrouwenbeweging. To neelavond Anth. Clubhuis, 20.00 uur, MICROKORFBAL Eerste nederlaag Vicus Oriëntis Vicus Oriëntis heeft maandagavond de eerste nederlaag in de microcompe titie geleden. Daarvoor zorgde het Am sterdamse Swift. De zege voor de gas ten moet verdiend genoemd worden, daar zij gedurende de hele wedstrijd een licht overwicht had. Swift kwam met 1o voor, doch Mattie Baart had daar een antwoord op (11). Met de rust leidden de bezoekers met 21. Na rust vergrootten zij hun sprong tot 3—1. voordat Sjaak Sjardin kon tegenscoren (23). Ook een vol gend doelpunt kon Vicus Or. nog beant woorden via de handen van Wim Meyer, maar voor de Beidenaars bleef het daar bij (43). in de slotfase werd Vicus Or. nog verzwakt door het uitvallen van Gonnie Penseel (blessure). De Amster dammers lieten echter niet uitvallen, daar er geen reserve van de Kooiclub aanwezig was. Dat de eindstand ten slotte nog op 35 bepaald werd was alleen van belang voor de statistiek. De stand is nu: Vicus Or. 68, Roda 77, Swift 56, Danaïden 5—5, Sperwers 74. Zondag a.s. "volgt in Amsterdam de returnwedstrljd tussen Vicus Oriëntis en Swift, Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars hield druk bezochte jaarvergadering Eens per jaar geeft de Leidse vere niging van Postzegelverzamelaars haar leden een overzicht van hetgeen er in de loop van het jaar voor deze is ge daan. In tegenstelling met vele andere verenigingen geeft deze jaarvergade ring een groter bezoek te zien dan de normale bijeenkomsten die toch altijd door meer dan 70 leden worden be- Gisteravond heette de heer A. de Best zijn leden weer welkom in het Logegebouw aan de Steenschuur en was verheugd hen de nieuwe veiling meester, de heer A. J. Hageman, te kunnen voorstellen, werkzaam bij de fa. Van Dieten, dus geen onbekende op het gebied van postzegels veilen. Na het verslag van de vorige ver gadering gaf de secretaris, de heer A. 'Gaykema, een overzicht van het wel en wee in het afgelopen jaar. Staande herdacht men een ogenblik in stilte de vier overleden leden, waaronder de mede-oprichter en oud-secretaris, de heer G. H'. Minnema. De ledenstand steeg tot 459. De „Sleutelpost", het eigen orgaan, is uitgegroeid tot een echt blad dat er zijn mag. Rondzenddienst De penningmeester, de heer A. W. Ta- selaar, gaf een tot op de cent nauw keurig verslag van zijn financieel be leid, dat ondanks de prijsverhoging van het bondsblad nog een batig saldo te zien gaf. Op advies van de kas- commissie, de heren H. Mulder en M. v. d. Voord, dechargeerde de ver gadering onder applaus deze functio naris. De heer De Best moest tot zijn spijt meedelen, dat de heer Taselaar echter na een 20-jarig beheer der gelden te gen het volgend jaar zijn functie wilde neerleggen. Het werk van de rond zenddienst werd tot uitdrukking ge bracht door de heer J. Spijker, als administrateur. 321.000 postzegels wa ren rondgezonden in 1600 boekjes en 509 rondzendingen met een gezamen lijke waarde van f281.000, LEIDSE ZIEKENFONDSEN IN DE WET OPGENOMEN De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft besloten, het al gemeen ziekenfonds Leids Onderling Ziekenfonds, overeenkomstig een ver zoek van 17 maart 1966 toe te laten als ziekenfonds bedoeld in de Ziekenfonds wet, onder de voorwaarde dat het zijn werkzaamheden niet zal uitbreiden tot gemeenten waar het op 31 december 1965 niet werkzaam was. Eenzelfde be sluit is genomen ten aanzien van het algemeen ziekenfonds voor Leiden en omstreken, „Boerhaave". Benoemd tot paedagogisch adviseur te Hilversum X G. H. den Haan nam afscheid als hoofd van Dr. A. van Voorthuyzenschool Afscheid nemen als schoolhoofd is een zware taak en zeker als je 20 jaar lang hoofd bent geweest van een school voor geestelijk gehan dicapte kinderen. Voor die taak stond gisteren de heer M. G. H. den Haan, hoofd van de dr. A. van Voorthuyzenschool. Hij nam weliswaar nog geen afscheid van zijn leerlingen, maar wel van alle organisaties die in Leiden him steun verlenen aan het geestelijk gehandicapte kind. Op uitnodiging van het gemeentebestuur van Leiden was ieder, die van de 1946 af tot nu toe met het scheidende hoofd van de dr. van Voorthuyzenschool heeft samengewerkt, naar de aula van deze school gekomen om officieel afscheid te nemen. De heer Den Haan heeft in Hilversum een functie aanvaard als paedagogisch adviseur. Tot de velen, die de heer Den Haan de hand drukten behoorden o.m. loco- burgemeester S. Menken, wethouder S. Sannes en degene die in 1956 de Dr. Van Voorthuyzenschool hebben geopend n.l. oud-wethouder Van Schalk en de vrouw de commissaris van de koningin in Zuid-Holland mevr. Klaassens. De rij van sprekers, die de heer Den Haan vele loffelijke woorden deden toe komen, werd geopend door wethouder S. Sannes, die in het kort de onderwijscar- riëre van de heer Den Haan ophaalde. In 1938 na een opleiding aan de Rijks kweekschool te Gorkum, volgde een be noeming tot onderwijzer aan een BLO- school aldaar. In 1946 gevolgd tot be noeming als hoofd van de toen nog naamloze BLO-school in de Caecilia- straat te Leiden. Zijn onvermoeibaar ijveren voor ont plooiing van het zwakbegaafde kind heeft er in niet geringe mate toe bijge dragen dat de Dr. A. Van Voorthuyzen school zelfs internationale bekendheid geniet. Als blijk van waardering bood de wethouder een geschenk aan met bet wapen van Leiden. De inspecteur van het BLO-onder- wys, de heer C. K. Hamelink, noemde de heer Den Haan een harde doorzetter, die het uiterste tracht te bereiken. "De methodes Den Haan hebben een weer klank gevonden in de BLO-wereld!" Dr. J. G. Bazuin, directeur van de G.G. en G.D. was blij dat hij met de heer Den Haan had samen mogen werken. "Op de eerste plaats ben ik uw leer ling geweest en eigenlijk pas op de twee de plaats een medewerker. Door u heb ik de wereld van het geestelijk zwak begaafde kind eerst goed leren kennen". NA- EN VOORZORG De heer L. L. Kneiff, directeur van het seminarium Orthopedagogiek vond het heengaan van het hoofd een groot verlies. Hij wees ook op de heer Den Haan als publicist, die met zijn ideëen over nazorg algemeen erkend wordt. Drs. A. Hazewinkel sprak namens het bestuur van de Dr. Van Voorthuy zenschool zijn dank uit. "Den Haan is altijd de grote stimulator, organisator en inspirator van de Dr. Van Voorthuy- zenstichting geweest." Hij wees erop, dat uit het wetenschappelijk onderzoek dat de heer Den Haan heeft ingesteld, naar wat er van de oud-leerlingen van de BLO-school is terechtgekomen, is ge bleken, dat er over het algemeen bete re resultaten dan aanvankelijk ge meend werd, zijn geboekt. Tevens noem de drs. Hazewinkel de heer Den Haan als de iniatiefnemer van de Kleuterdag verblijven. Dr. J. F. Caljé arts-psycholoog voor- en nazorg kende de heer Den Haan reeds als middelbaar scholier in Gorkum. Het meest wezenlijk in de heer Den Haan vond hü, dat je direct kon merken dat het hart van de man bij de kinderen to. Ook de heren H. Zunderman, van de adviesraad voor Openbaar Onderwijs, de heer W. Van Weizen, van de Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel en een van de naaste medewerkers van de heer Den Haan, tevens zijn huisvriend, de heer J. De Goey vonden het jammer dat het hoofd van de Dr. Van Voort huyzenschool Leiden ging verlaten. DANKWOORD Alvorens dr. J. M. Roosenschoon het officiële gedeelte afsloot, bedankte de heer Den Haan alle sprekers hartelijk. "Partir, c'est un peu mourir", dat vond ook hij, maar ook in zy"n nieuwe werkkring zal hy, in ruimer verband, met het onderwijs voor het zwakbegaaf de kind te maken krygen. Hij was er van overtuigd, dat ondanks dat de ver houdingen niet altijd 100% waren ge weest toch nooit dat wat hij nu kan achterlaten was bereikt, als het begrip voor het zwakbegaafde kind in de loop der jaren niet beter was geworden. voor f 22.000 was gekocht. Een „topprestatie" van de 5 onder administrateurs en 17 sectiehoofden. Over de jeugdclubafdeling bracht de heer J. van Kampenhout ver slag uit. Na een overzicht van het doen en laten der jongens eens in de maand op Gerecht no. 10, met een eigen maandblad „De Post- hoorn". Een aansporing tot propa ganda voor deze jeugdclub, een prachtige vrijetijdsbesteding, die leerzaam is en opvoedend werkt en waarmee de jongens uren, da gen, ja hele vakanties zoet kun nen zijn, gaf ook de heer De Best aan de leden, omdat juist deze jeugd het grote reservoir is van de toekomstige leden. 'n Hartelijk applaus onderstreepte ten slotte het dankwoord van de voorzit ter aan al deze functionarissen, die vele uren vrije tijd besteden aan de hobby van hun leden. In de veiling bewees de heer Hage man, dat hij uit 't goede hout gesne den is en een grote aanwinst betekent voor de vereniging. In alle rust veilde hij de veertig kavels en wist de na ijver der leden onderling op te voeren, welke echter ook gewekt werd door de goede kwaliteit der zegels. Voor de vlotte afhandeling van de vergadering en de veiling bleef daar na voor de leden nog voldoende tijd over voor het beoefenen van hun T.V.-PROGRAMMA WILLEM DUYS Voorschoten, 27 jan. 1967. Ruim 30 jaar ben ik geabonneerd op de Leidse Courant, Het Katholiek Dagblad voor Leiden en Omstreken. U veroordeelt Willem Duys heel sterk, ik voor mij vind Willem een keurige vent en kijk altijd naar zijn programma als katholiek. Zo'n pro gramma kan wel eens uit de hand lopen, maar hij blijft altijd keurig netjes. De Leidse Courant, die toch door de katholieke lezer is groot ge worden, gaat nu de kant uit van de haters, en dat vind ik het grootste kwaad wat iemand kan doen. Had die olifant maar raak gestapt. Dan waren we Willem Duys kwijt. Hoe is het in Gods naam mogelijk, dat zo iets in een katholiek dagblad geschreven wordt, terwijl datzelfde katholiek blad hoegenaamd geen com mentaar heeft, nee er zelfs met mee gaat als er over voorbehoedsmiddelen via de televisie wordt gesproken. U geeft dagelijks een terugblik op hetgeen gewenst is op de televisie; dat is goed, maar U moet wel probe ren om heer te blijven. De hartelijke groeten en beterschap. D. J. KNIJNENBURG. Leidseweg 176, Voorschoten. Naschrift redactie: Over de „Vuist uitzending blijken de meningen sterk uiteen te lopen! Het katholiek-zijn heeft daar niet veel mee te maken, in dit geval, behalve misschien een gevoel voor humor, dat in de t.v.-be- schouwing tot uiting kwam en door de geachte inzender erg zwaar op de hand werd uitgelegd. LZC SCOORDE ELF VAN DE TWINTIG GOALS IN GOUDA In het Goudse Spaardersbad vond gis- schoon. Toch werd het door v. d. Toorn teravond in de centrale wintercompetitie de ontmoeting plaats tussen de Goudse en de Leidsche Zwemclub, een wedstryd waarin niet minder dan twintig doelpun ten werden gescoord. Het waren uitein delijk onze stadgenoten die de volle winst veroverden by een 119 eind stand. Opvallend was het aandeel van „good old" Cees van der Toorn in de GZC-doelpunten. Hij kwam tot een to taal van acht. GZG is in het kleine bad in Gouda moeiiyk te verslaan, hetgeen LZC uit ondervinding bekend was. Coach Van der Reyden bracht derhalve een ploeg in het water, die zo veel mogeiyk doel punten moest maken, met keeper Nico van Sittert als mldvoor, terwijl Jan Heek het doel verdedigde. Hierdoor ont stond er een gelyk opgaande stryd, tot in de laatste spelperiode by de stand 99. Eerst hierna wisten de Leldenaars door te drukken en de beslissende doel punten te scoren. Nadat Hans Parrel 'na een goede breakout de score had geopend, bracht v. d. Toorn de stand met een omhaal op 1—1. Door een doortikbal van dezelfde speler werd de eindstand van de eerste periode 21. Nico van Sittert benutte in het begin van het tweede „kwartje" een strafworp en bracht beide ploegen gelijk, terwijl zijn ploeggenoot Kees Schoof 23 scoorde. Door v. d. Toorn en nogmaals v. d. Toorn uit een straf worp kwam GZC weer aan de leiding: 43. Na drie zware fouten kreeg Parrel een strafworp toegewezen, die hy in een doelpunt omzette, maar v. d. Toorn bracht opnieuw zijn ploeg aan de gunsti ge kant van de score. Dick Timmer mans zag een hard afstandsschot in de derde periode beloond met het vijfde Leidse doelpunt, maar Van der Toorn maakte er 65 van uit een strafworp. Beide ploegen bereikten gelijktijdig de toekenning van een penalty en door Par rel en v. d. Toorn werd het 76. Parrel maakte er 77 van voor het sluiten van de derde speeltijd. In de laatste fase van de wedstrijd schoot Bertels GZC vanaf de twee meter naar een 87 voorsprong, maar Parrel zorgde ook nu weer voor een gelijke stand. Even leek het dat GZC direct weer voor zou ko men, maar Heek hield zijn doel goed I, maar Parrel doelpuntte 99 uit een strafworp na drie GZC-fouten. Hier na kwam de beslissende wending: Heek stopte op spectaculaire wijze een straf worp van v. d. Toorn en LZC profiteerde onmiddellijk van de weerslag bij de Goudse spelers. Met twee zuivere scho ten vanaf d erechterztjde van de helft bracht Kees Schoof de eindstand op 911 in het voordeel van LZC. VOLLEYBAL LUSV wint ook de veertiende wedstrijd Het herenteam van LUSV is hard op weg een prachtig record te vestigen: als debutanten in de overgangsklas zyn de Leidse studenten na veertien wed strijden nog steeds ongeslagen. Gister avond verloor het Zaandamse Molen wiek op eigen terrein met 13 van Jon v. d. Ven c.s. Tegen het uitstekende aanvalswerk van de Leidenaars bleek de defensie van de gastheren aanvankelijk niet opgewas sen. Met 1015 zegevierde LUSV in de le set, om daarna in de 2e set op hevig verzet van Molenwiek te stuiten. Tot 1212 bleef de score gelijk, maar toen wist LUSV dankzy een presentje van de scheidsrechter en een fout van de Mo- lenwlekcoach (een time-out werd te laat aangevraagd) door te drukken naar een 1215 setzege. De Zaandammers waren door deze tegenslag in het geheel niet aangesla gen. Integendeel! Met keiharde smashes wisten zij in de 3e set de verdediging van LUSV te doorboren en door een ruime 158 setzege brachten zij de stand op 21. In de 4e set toonde LUSV duidelijk zijn kracht. Spelverdelers De Leeuw en Weise boden aanvallers Ruys, Molhoek, v. d. Berg en v. d. Ven niet te missen kansen en door een 915 set zege bracht LUSV ook deze wedstrijd met 13 op zfln naam. Naast het; vierde team van het Leidse Scylla, dat reeds lang zeker was van een plaatsje in de promotiegroepen van de eerste klasse van de tafeltennis- competitie (Afd. Den Haag) hebben zich in de afgelopen dagen ook het 3e Treffers-drietal uit Roelofarends- veen en Pit '54 1 (Zoeterwoude) bij de promotiekandidaten gevoegd. Voor De Treffers kwam de plaatsing als een verrassing, omdat concurrent Te Wer- ve 1 met niet minder dan 91 door Excelsior werd teruggewezen, terwijl Pit '54 de hoofdgroepen bereikte door in de beslissingswedstrijd tegen het Leidse DOCOS 3 een beslissende 54 voorsprong te nemen. DOCOS was door een veel slechter set-gemiddelde ook bij een eventueel gelijkspel kans- Is de „schade" achteraf dus nog meegevallen, erg best hebben de teams uit Leiden en omgeving het er in de eerste competitiehelft niet afgebracht, Tien) van de dertien) ploegen moeten straks (na 6 februari, wanneer de tweede competitie begint) in de drie degradatiegroepen het vege lijf nog proberen te redden. Teams als Den Burcht 1, DOCOS 2 en 3 en Steeds Vooruit 1, Scylla 5, TOV 2, Sparkler 1, De Treffers 4 en DOCOS 4 ligt de zaak echter wel wat moeilijker. Daar gaat de meer- of minder gelukkige indeling ook een woordje meespreken. De uitslagen luiden: le klasse A: Scylla 5Sportief 1 3 7, Sportief 1—Scylla 5 5—5, ATTC 2 DSB 1 19. le klasse B: Den Burcht 1Salamanders 3 37, TOV 2St. H/ TSB 4 3—7. le klasse C: DDC 3— Scylla 4 1—9, VW 1—Sparkler 1 10—0. le klasse D: Rustenburg 1Wibats 7 37, DOCOS 2NKS 1 niet gespeeld, le klasse E: Excelsior 2Te Werve 1 9—1, DOCOS 4—DHC 1 1—9. le klasse F: St. Vooruit 1—St.H/TSB 5 9—1, Gossima 3Salamanders 4 100. Eindstanden: 1 DSB 1 813, 2 Spor tief 8-12, 3 DOCOS 3 8-10, 4 Scylla 5 8—4, 5 ATTC 2 8—1. B: 1 St.H/TSB 4 812, 2 Salamanders 3 811, 3 Pit '54 1 810, 4 Den Burcht 1 84, 5 TOV 2 8—3. C: 1 Scylla 4 8—15, 2 VVV 1 8—11, 3 DDC 3 8—6, 4 Sparkler 1 84, 5 Gossima 4 84. D: NKF 1 7 11, 2 Wibats 7 89, 3 Rustenburg 1 8—7, 4 De Treffers 48—6, 5 DOCOS 2 75. E: 1 Excelsior 2 816, 2 De Treffers 3 8—9, 3 DHC 1 8—7, 4 Te Werve 1 8—7, 5 DOCOS 4 8—1. F: 1 Phoenix 816, 2 Gossima 3 89, 3 St.H/TSB 5 8—8, 4 St. Vooruit 8—7, 5 De Salamanders 4 80. Beslissings wedstrijd: DOCOS 3 —Pit '54 1 4—5.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4