LISSERBROEK hechte gemeenschap in de Haarlemmermeer; KVP-lijstaanvoerder C. J. v. d. Ploeg beantwoordde vele vragen in Alphen PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 JANUARI 1967 21 tot 24 februari „WESTFRIESE FLORA" De faamde jaarlijkse bolbloementen- toonstelling te Bovenkarspel, bekend on der de naam Westfriese Flora en een der grootste periodieke bolbloementen- toonstellingen in Europa, zal dit jaar onder het motto "Hollands Glorie" ge houden worden van 21 tot 26 februari. I Arrangeur is wederom de heer George gemiddeld 75.000 bezoekers uit binnen- Klersch uit Noordwijk aan Zee. en buitenland. Niet alleen bloemen zullen er te zien zijn, doch ook vee en zuivel, het ver maarde Delftse Blauw, glas en kristal uit Leerdam. Een apart evenement wordt de verkoop van bosjes tulpen door middel van de veilingklok. Op de plaats van de handelaren zullen nu de tentoon stellingsbezoekers mogen zitten om door middel van een druk op de knop een bos bloemen te kopen. Een deel van de op,- brengst van deze verkoop wordt afge staan aan het Nederlandse Roode Kruis. Jaarlijks trekt de Westfriese Flora Het is na precies twee jaar geleden, dat in de Lisserbroek werd opgericht d« Stichting Dorpshuiswerk. Dit geschiedde via de Dorpsraad op aandrang van de Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer-Zuid waarvan toen de woordvoerder was de heer P. J. Krabbendam, die er veel toe heeft bijge dragen, dat in de Lisserbroek het Dorpshuiswerk krachtig werd aangepakt. Als speciaal daartoe aangesteld ambtenaar door Hoofddorp heeft hij krachten weten te bundelen om in de Lisserbroek het werk goed aan te pakken, zoals hij dit ook in andere dorpskringen in de Haarlemmermeer gedaan heeft. Wat elders mogelijk is, aldus werd gedacht, moet ook in de Lisserbroek mo gelijk zijn en de practijk heeft bewezen, dat dit juist is gezien, want de activiteiten ontwikkelden zich nog sneller dan „elders"! Men wilde in de Lisserbroek echter beslagen ten ijs komen wat de mogelijkheden voor de toekomst betreft en om deze reden heeft de Dorpsraad te Lisserbroek aan het Sociografisch Bureau voor de Gemeente Haarlemmermeer verzocht een uitvoerig rapport over de Lisserbroek te willen samenstellen vooral met het oog op de eventuele stichting van een Dorpshuis aldaar. toe een belangrijke stap. In dit kader n orden ook gezien de plannen voor een her- of ruilverkaveling van de door his torische en andere redenen te Lisser broek zeer versplinterde en verkleinde agrarische percelen en bedrijven. Door een meer rendabele en by de tyd pas sende bedrijfsstructuur wordt tevens een verantwoorde basis gelegd voor de RAPPORT VAN WENSEN EN MOGELIJKHEDEN Genoemd bureau heeft zich goed haar taak gekweten en een uitvoerig i" dit deel van Haarli rapport van niet minder dan 24 bladzij- langrijke bestaansbron der bollenteelt, den met bijlagen doen verschijnen. Er In deze nieuwe toekomst -deze tevens werd een breed opgezette enquete ge- nieuwe planologische conceptie van Lis- houden waarop het rapport stoelt. Uit serbroek- mag een "Huis van het dorp", het rapport blijkt alles duidelijk, dat de een dorpsbuis, in zijn vele uiteenlopende Lisserbroek een geheel eigen dorps- i functies, maar vooral ook als centrum groep is en dit ook wil blijven. Als niet I van het plaatselijk verenigingsleven, ze- onbelangrijke randkern in het zuid-wes- ker n'ct ontbreken. De gehouden en- telijk deel van de Haarlemmermeer is j quête heeft niet alleen aangetoond, dat de Lisserbroek te typeren als sociaal be- j behoefte aan dit dorpshuis by de be trekkelijk homogeen en sterk eigen- volkfng vrywel unaniem is, maar dal soortig van karakter. Wat de sociale j men te Lisserbroek ook metterdaad ge- eigenheid van Lisserbroek betreft wordt negen blijkt te zijn voor dit doel de no- echter gewezen op de tegenstelling in dige (voorlopige financiële) offers te allure tussen de te Lisserbroek geves- brengen, tigde bloembollentelers en die te Lisse. In de Lisserbroek wordt een historisch gegroeide slechte bedrijfsverkaveling aangetroffen. Wanneer de plannen door gaan zal echter hierin binnenkort ver andering komen! KROTWONINGEN De Lisserbroek heeft als dorpskern het grootst aantal krotwoningen, doch de uitbreidingsplannen, welke voor de Lisserbroek zijn vastgesteld wijzen er op, dat de woningbouw in de komende jaren krachtig zal worden aangepakt. Er is een bevolking van rond 1800 zie len en in de toekomst zal dit aantal uit groeien tot 4000. In mei 1966 ging de >erste paal in de grond voor een com- flex van 52 woningwetwoningen en 18 bejaardenwoningen. Wat de toekomstige ontwikkeling van de Lisserbroek betreft heeft men kunnen vaststellen, dat niet minder dan 88% der bevolking zich uit sprak voor de wenselijkheid van een te stichten Dorpshuis en men heeft daar tegelijk het woord bij de daad gevoegd door als gemeenschap aan giften en toezeggingen van giften een bedrag van 19.000,te garanderen. De plannen zijn al ter goedkeuring ingediend. De Lisserbroekers hebben grote waarde ring voor hun eigen gemeenschap. Men wil de Lisserbroek echt de Lisserbroek laten blijven. De verstandhouding tus sen de bewoners met verschillende gods dienstige richtingen is prima. Er is naast een Dorpshuis ook behoefte aan andere voorzieningen zoals een sportveld en gymzaal, voorts een speeltuin of speel veld. Dat men een betere brugverbin- ding wenst is geen nieuws en de oude in al zijn voegen krakende brug zal spoedig door een nieuwe vervangen den. En op de oude plaats, waarvoc Lisserbroekers gestreden hebben! Jongen uit Ter Aar redt het leven van Zevenhovense kleuter Door het resoluut optreden van een jeugdige Inwoner van Ter Aar is gister middag het leven gered van de tweeën eenhalf jaar oude Coentje Van Zetten uit de Schoolstraat te Zevenhoven. Het ventje was gistermiddag om streeks half vier in de "ringvaart" langs het Noordeinde te Zevenhoven geraakt. De 17-jarige Henk Slof uit Ter Aar, die momenteel in Zevenhoven werkzaam is. kwam enkele ogenblikken later langs de plek, waar hij door een kind opmerk zaam werd gemaakt op een paar grote kringen in het water. Toen hij daarop een blauw jasje gewaar werd bedacht hij zich geen moment en begaf zich te wa ter. Henk Slof kreeg Coentje, die al he lemaal verdwenen was, te pakken en bracht het jongetje veilig op de walle- kant. Coentje heeft aan dit netelige avontuur gelukkig geen nadelige gevol gen overgehouden, maar het was op het nippertje. Henk werd van droge kleren voorzien by zijn baas. Vrouw gedood bij oversteken van de Rijndijk Gistermiddag omstreeks half vijf is de 58-jarige mevrouw Johanna Hooge- veen-v.d. Haven op de Rynd\)k op slag gedood, nadat zij door een scooter was geschept. Zy had zojuist een dochter naar de autobus gebracht, die In de rich ting Alphen a.d. Ryn reed, en wilde ach ter de bus om de ryweg oversteken. Mevrouw Hoogeveen werd naby haar woning aan Rijndijk 267 (bij "De Bonte Paal") door de in de richting Alphen rijdende scooter aangereden, die werd bestuurd door de Alphense heer v.d. L. Deze moest voor o.a. een hersenschud ding naar het Leidse Academische Zie kenhuis worden vervoerd. De rijkspoli tie heeft gisteravond reeds een aantal getuigen gehoord. EHBO en arts ver leenden eerste hulp bij dit ongeval. PAUZE Lisserbroek nog al Zo moet het langzamerhand worden. AANGEWEZEN OP LISSE De winkelstand is in de Lisserbroek Investeringsprogram voor Zoeterwoude r de Jan Juffermans gaat exposeren bij Walenkamp 27 jan. tot 16 febr. een tentoonstel de Rijndijk-Europaweg I 2.000 000 11968I g van tekemnSen en schilderyen in Galerie Walenkamp aan de Nïeuwsteeg. De opening is vrijdagavond 27 jan. acht Jan Juffermans zal dan ook eigen gedichten voordragen. i Voor de jaren 1967 t/m 1970 is achter gebleven. Men is voor gemeente Zoeterwoude het volgende in een groot deel op Lisse aangewezen. De vesteringsprogramma opgesteld. Tussen wenselijkheid van een hulppostkantoor haakjes het jaar van uitvoering, biyft aanwezig. Men zou. vooral wat j Nieuwe r.R. school ƒ700.00 (1967) j kwekerskringen betreft om commercie- Instructiebad ƒ100.000 (1967); le redenen bij de PTT in Lisse aangeslo- Aanleg sportvelden Nieuweweg 500.000 Zeeuws-Vlaanderen woonachtig, houdt ten willen zijn in plaats van bij het 5 k.m. (1968) verder gelegey Abbenes. Wat het open- Aanleg weg Ho{ baar vervoer betreft komt Lisserbroek al heel slecht uit de bus! Daarin is men Vervanging Openbare school 200.000 geheel op Lisse aangewezen. Het ver- (1968). enigingjieven !:nn alleen maar gebruik Archiefruimte raadhuis 100.000 1969 maken van het aftandse gebouw "Con- Doortrekking Weipoortseweg naar Dr. tact". Met trots mag echter ook gewe- Kortmanstraat ƒ250.000 (1970) zen worden op de aan alle eisen des Bouwrijpmaken Loethe-gebied tijds beantwoordende ijsbaan welke in (1970). 1966 in gebruik genomen werd! Wan- In totaal voor ƒ3.850.000,-. neer een Dorpshuis tot stand is geko men kunnen voorzieningen worden ge troffen inzake een kleuterbureau, con sultatiebureau, wijkverpleging en het Kruisverenigingswerk. CONCLUSIE Lisserbroek behoort -alle hiervoor op gesomde positieve aspecten ten spijt- in sociaal en economisch opzicht, maar ook gezien naar hiusvestingsniveau en voorzienlngspeil, duideiyk tot de zeer veel aandacht vragende zorgenkinderen van Haarlemmermeers gemeentebestuur. Van de op het gebied van het voorzie- ningspeil levend verlangens der Lisser- In de laatste vergadering van 1965 nam de Zoeterwoudse gemeenteraad met algemene stemmen een voorstel van b. en w. aan om de vervoerkosten te ver goeden voor leerlingen van de H. Hart en Aloysiusschool die zouden gaan deel nemen aan het schoolzwemmen in het Sportfondsenbad te Wassenaar. Juni vorig jaar werd een aanvang gemaakt ig vele bij de ling van het gemeentebestuur 'erheid reeds oogpunt van •ningenpeil gelegd. Dat ondanks de bevolking levende wensei door de gemeentelijke sinds jaren aaii een, u beter en ook planologisch antwoord Lisserbroek wordt gewerkt, kwam eveneens in het rapport naar vo ren. Aan de voltooiing van een uitbrei dingsplan met een capaciteit van ruim De jury hiervoor bestond .uit de heer 180 woningen wordt gewerkt: momenteel M. Kouwenhoven inspecteur voor de li' zijn nog 70 woningen hiervan in aan- chamelijke oefening en de heer B. J bouw, w.o. 18 bcjaardenwoningen. Er Timmermans directeur van het Sport- dit noodzakelijke onderwijs mede door de waterrijke omgeving waar de kinderen wonen, kwam vorige week nog weer eens duidelyk naar voren. Burgemeester J. A. Detmers vergezelde toen als leider een groep kinderen Gisteren namen de leerlingen eerst deel aan het diploma- bestaan verder reële bouwplannen twee nieuwe scholen (een r.k. lagere- en kleuterschool) en voor een r.k. kerk. Voor het eens tot de meest verkrotte en verouderde woonkernen van Haarlem mermeer behorende Lisserbroek lijkt met dit al -en niet in het laatst op het be- langryke terrein van de volkshuisves ting- een nieuwe toekomst aan te bre- fondsenbad. Voor het diploma A slaag den van de H. Hartschool: Leny Heems kerk, Joke Straathof, Anja v. Velzen en Jolanda Zandbergen van de Aloysius school: John de Boer, Henny v. Gerven, Nico v.d. Hoeven, Marcel v. Leeuwen, Han v. Niekerk en Leo v. Veen. Ook het hoofd van de Aloysiusschool, de heer J. W. Vink, die de zwemkunst reeds vanaf zijn kinderjaren machtig is greep deze gelegenheid aan om ook het diploma A te behalen. Rijksgoedkeuring voor café-restaurant en botenloods voorheen Paviljoen De Brasem In zijn nieuwjaarsrede heeft burgemeester Smolders van Alke made gisteren o.a. melding ge maakt van enkele rijksgoedkeurin gen voor projecten, verleend in de tweede helft van het vorige jaar. De rijksgoedkeuringen betrof fen oju. de bouw van een café- restaurant met een botenloods op de plaats waar het afgebrande pa- vijoen De Brasem heeft gestaan. De bouwkosten voor restaurant en loods bedragen 800.000, Voorts werd goedkeuring ver leend voor de bouw van een hotel restaurant in De Kaag, een club gebouw voor de watersportver eniging Vennemeer en het clubge bouw voor het watersportcentrum Braassemermeer. Alle gebouwen zullen in de loop van 1967 gereed komen en een bélangryke verbete ring brengen in de accommodatie van de gemeente Alkemade als watersportcentrum, aldus burge meester Smolders. Volgende maatregel tegen werkloosheid staat op stapel De heer C. J. van der Ploeg, lijstaan- oerder van de K.V.P. voor het westen an ons land en plaaisvervang zitter van de Tweede Kam antwoordde de heer Van der Ploeg op een daartoe strekkende informatie in verband met de perspectieven van een z.g. C.D.U. in Nederland. De C.H. geeft niets toe, de A.R. wat meer, maar de liefde kan ook in de politiek niet van één kant komen. Op korte termijn ziet spr. geen vorming van een blok chris telijke partijen met de KVP, de CH, AR en mogelijk enkele andere uit gelyk- soortige beginselen levende en politieke -fractie partijen. Spr. hoopt na de verkiezingen hertt In dn gnhnfl bni.ltn grote raai "P alt Pul" vruchtbare besprekingen hotel „Centraal" te'AIphi Ryn, gedurende vrijwel de ge ele avond een grote reeks vragen van „vVP-Ieden en belangstellenden beantwoord. Het vraag- en antwoordspel werd ge leid door J. J. van Capel, KVP-raads- fractie en voorzitter van de plaatselijke KVI'-afdeling. Onder de vele aanwezi gen bevond zich 0.111. ook de heer C. M. Deerenberg, wethouder van de K.V.P.- fractie In de Alphense raad. De heer v. d. Ploeg antwoordde o.m. op een vraag of de K.V.P. zich wel ge lukkig voelde met aanneming van de Omroepwet en of deze wet wel recht vaardig is ten opzichte van nieuwe om roepverenigingen, dat hy het juist vindt dat deze zaak, die al vier jaren boven onze hoofden heeft gehangen, nu is afgehandeld en dat hij zich er erg ge lukkig mee voelt dat er geen omroep- vraagstuk meer is en dat nu juist ieder een zendtijd kan krijgen. Daartoe is ruimte genoeg, want er is nu nog maar nauwelijks een kwart van de kijkers en luisteraars in een bestaande omroep vereniging georganiseerd. Er wordt dus niemand onrecht aangedaan. De z.g. nacht van Schmelzer kan de KVP niet als een laakbare houding wor den aangewreven, ook niet gezien in het licht van de nu aangenomen belasting maatregelen. Het kabinet Cals was on der geen beding bereid te praten over betere dekking van het onaanvaardbaar tekort. Met de geen enkele garantie in houdende mededeling van de minister van financiën Vondeling, dat zijn be groting de beste was van alle opeenvol gende kabinetten, kon en mocht geen genoegen worden genomen. Het dagelijks bestuur van de partij was voorstander één lijsttrekker aan te wijzen voor de a.s. verkiezingen. Het bestuur echter verwierp in meerderheid dit standpunt en stelde vier lijsttrek kers voor. Voor het westen staan er op de verkiezingspropagandabiljetten twee: v. d. Ploeg - Luns. WERKLOOSHEID Het valt moeilijk na te gaan en te verklaren of de door het kabinet Zijl- litra voorspelde spoedige verbetering van de betalingsbalans en de werkge legenheid, zich ontleent aan het kabinet Cals. De werkloosheid doet de produk- tiviteit stygen; stijging van de produk- tiviteit heeft verbetering van de wel vaart tot gevolg. Deze volkomen ge bondenheid van het ene aspect van de monetaire positie van het land aan het andere heeft ergens een schaduwzijde. Voor wat de oplossing van de moei- lyklieden betreft zijn de verwachtingen ten aanzien van het kabinet Zijlstra hooggespannen en hooggestemd, zei spr. Het pakt de algemene werkclooshelds- hestryding energiek juist aan; de ergste gebieden krijgen extra aandacht en steun. By verrassing vertelde spr., dat een volgende maatre gel die de algemene werkeloosheid diep zal aantasten, op dit moment al op sta pel staat. hebben. Het is duidelijk dat in de ontwikkelde verkiezingsstrijd de aanval echt wel ge richt is op de KVP. Zij heeft het in het algemeen wel gedaan. Het gaat er om haar kracht en invloed zo snel mogeiyk te verminderen. De aanvallen zijn het scherpst van de socialistische en de libe rale kant. Wees er zelf by en geef dui delijk antwoord daarop door de KVP in tegendeel sterker en invloedrijker te maken, aldus wekte spr. zijn gehoor op. BELASTINGEN Enige lastenstygingen voor zieken verpleging moet wel worden aanvaard, afgestemd op ieders redelyke financiële draagkracht. De KVP had en behoudt bezwaren tegen het z.g. eigen tientje risico. Met de druk van de directe be lastingen zitten we aan de top. Eerder zou verlaging op zijn plaats zijn dan verhoging. Immoreel kan men de belas tingen evenwel niet noemen. Spr. gelooft niet dat de financieel- economische positie van ons land der mate zal verslechteren, dat de verla ging van de loon- en inkomstenbelas ting nog een keer zal moeten worden uitgesteld. Veel eer verwacht spreker dat spoedig een situatie van herleving van de welvaart wordt bereikt en dan reden tot belastingverlaging zal zyn. De tot wetverheffing van het wetsontwerp huurbelasting, is een zaak voor de nieuwe regering, antwoordde spr. Spr. huldigt het standpunt dat bij sluiting van bedrijven en by werktijd verkorting het belang van de werkne mer primair dient te worden gesteld. Ook bij de oplossing van bedryfsmoei- lykheden moet de werknemer in eerste aanleg worden betrokken. In geen geval mag de werknemer met betrekking tot de gang van zaken in een onderneming waarin hy werkzaam is buiten spel wor den gezet. Hij moet zijn stem kunnen doen gelden m.b.t. besluitvormingen van de aard die ook zijn wezenlijke be langen schragen. ZIEKENFONDSPREMIE De verhoging van de ziekenfondspre mie voor vrijwillig verzekerden met ca. 25 is inderdaad hoog. Advies was nog iets hoger, maar de minister heeft het nog wat teruggedrukt. Spr. hoopt in 1969 op een redelyker overeenkomst. Het verzekeringswezen draait om een omslagstelsel; het tekort moet door de verzekerden worden gedekt. De regering kan niet alles bijpassen. Deze opvatting moet worden gebiliykt, meende spreker. Met, al onze zorgen zijn wij. aldus spr. altijd nog een welvarend volkje verge leken bij vele andere landen waar b.v. armoede heerst op schier elk terrein. Bataven openen atletiekseizoen met Bosloop in Leidse Hout haai Zittribunes voor V.V. Roodenburg Een bedrag vein bijna 30.000,vra gen b. en w. aan de raad voor de aan schaf van zes zittribunes met een ge- zamenlyke capaciteit van 1700 perso nen. Twee zittribunes, voorzien van windschermen, zullen na aanvaarding van het voorstel geplaatst worden op het sportpark "Noord", waarop thans Roodenburg speelt. Uitbreiding aantal zitplaatsen rond het terrein van Roodenburg achten b. en w. noodzake- kelijk, omdat door het eersteklasser schap van deze Leidse club het aantal bezoekers per week met gemiddeld on geveer 500 is toegenomen. Met de nieu we tribunes zal dit verhoogde bezoe kersaantal goed worden opgevangen. Het restant van de totale tribunepost ten in de Bosloop zijn welkom op zondag 24.960,is nodig om vier demontabele 5 februari. Er wordt gestart in 2 groe- tribunes, die in 1953 werden aangeschaft pen. de 12-13 en 14 jarigen lopen 855 te kunnen vervangen. De vier nieuwe meter. De groep 15 t/m 17 jaar loopt tribunes kosten eigenlijk 35.200.1260 meter. Deelnemers kunnen zich op- maar de fabrikant is bereid 10.240.—te geven bij het secretariaat: Dhr. Th DE MENSEN DIE GELEDEN HEBBEN „In de diepte van ieder menseiyk Hjden komt plotseling een moment van grote stilte en zwijgen. Daarin is de aanwezig heid Gods. Het lijden is wel noodzake lijk voor de verlossing maar niet voor de vervulling. Dit betekent: do mens moet alle lijden dat op zijn weg ligt aanvaar den en alle lijden afwijzen dat overbo dig is. Als Jezus vraagt de beker voor bij te laten gaan is dit geen teken van zwakte, maar van het inzicht dat al leen noodzakelijk lijden aanvaard mag worden. Het kruis dragen is dan alleen zinvol, als het kruis afwijzen een ver loochening is van de weg die God gaat door de geschiedenis. Het moet echter steeds aanvaard worden als een voorlo per van de vreugde. In het lijden van de mens buiten zyn schuld om IS God aanwezig. Zodoende was het ook dé functie van Jezus van Nazareth om deze aanwezigheid van God in het lijden te laten zien. De Joodse schrijver drs. Van Praag in „Anne Frankhuis". LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De onschuldige verleider» (18 jaar). Dagelijks 7.00 en 9.00 uur. Zondag: 7.00 en 9.00 uur. Het huweiyk van prinses Margriet en mr. Pieter Van Vollenhoven. Dagelijks, 2.00, 3.00 en 4.00 uur. Zondag. 2.00, 3.00, 4.00 en 5.00 uur n.m. Lldo: Gescheurd gordyn (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water (a.l.) Dagelijks2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio De pandjesbaas (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water (a.l.) ge prolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Kiss the girls and make them die (18 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Bex: Een pistool voor Rlngo (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Wat goed is bemerkt men beter wan neer men het mist dan wanneer men het bezit. MARKTBERICHTEN LISSE, 24 jan. - Gladiolenvelllng - De aanvoer van plantgoed van gladiolen watt heel wat beter dan de vorige vei ling. Alles werd vlot verkocht en de prijzen lagen zeer goed voor de meeste soorten. Gladiolen 6/8 per 100: Acca Laurentia 2.60; Alfred Nobel 2.10, Car men 2.10, Groene Specht 1.50, Elan 1.10; Emilia 1.30, Flower Song 1.40, Friendship 2.10, Grock 1.40, Herman van der Mark 1.70, Hochsommer 1.30, J. Wagenaar 2.20, Johan Strauss 1.40, Leeuwenhorst 1.60, Life Flame 1.60, Lovely Melody 1.30. My Love 1.70, Nw. Europa 1.80. Oscar 1.60. Perosi 1.60, Picardy 1.10, Polygoon 1.30, Sans Souci 2.30, Sneeuwprinses 1.30, Splc and Span 2.20, Vink's Glory 1.50, White Friend ship 2.80. ROELOFARENDSVEEN, 24 jan. - Am. Anjers: Sim Rose 37-52, Sim rood 28-40, Sim wit 23-36, Sim Arthur 38-42, Farah Diba 45, Garnette 41-47 p. s't. Troscrysanten 1,85-2,80, Anemonen 90, Blauwe Druifjes 46-53, Freesia's 1,35-1,70 Irissen Wedgewood 1,90-1.95, Narcissen Golden Harvest 1.25- Early Glory 1,00, -1,10, Buxton 85-90, Carlton 1,10-1,15, Fortuna 95-1,05, Tulpen Wintergold 1,00 -1.40, Christmas Gold 1,30-1,45, Lustige Witwe 1,35-1,65, Levant 1,15, Apeldoorn 160-215, GudoSnick 1,70, Krelage 1,20- 1,60, v.d. Eerden 1,50-1,65, Oxford 1,60, Rose Copland 1,40-1,90, Liberation 115- 1,35, Paul Richter 1,55-1,65, Br. Star 80- 90, Preludium 1,20-1,40, Beauty of Vo- lendam 1,60, White Sail 1,40-1,45, Pink Trophy 1,40, Kees Nelis 2,05-2,20, Christ mas Marvel 1.75, Bellona 1,70, Promi nence 1,80-1,90, Sulphur Cloud 1.45-1,55, Blenda 1,60-1,65, Madame Spoor 2,05, Karel Doorman 1,80, Paris 1,65, Pink Glow 1,35, tulpen gemengd 1,75 per bos. Traditiegetrouw opt Leidse atletiekseizo hét ,001> Leldae Hout op «le 1 in febri Het verzoek van de Bataven, aan d Nationaal Technische Commissie, 01 aan het programma een tweetal lope voor niet bondsleden toe te voegen I ingewilligd. De heer v. d. Ploeg noemde het juist van het kabinet Zijlstra het vraagstuk van de werkloosheid centraal te plaat sen in zijn beleid. Overigens was spr. van mening, dat dit probleem nog niet aan onrustbarend toe is, hoogstens kan men zeggen, dat het verontrust. Spr. vertrouwt, dat de werkeloosheid, die in wezen de polsslag van de landelijke economie regelt, spoedig tot het nor male zal worden teruggedrongen. NOG GEEN BLOKVORMING betalen voor de oude tribunes. Jeugdcompetitie KNZB BZ en PC te zwak voor geroutineerd De Zijl Het jeugd-teani van de Zyl heeft spr. mening teravond in het enge benauwde Spaar- j dersbad te Gouda e«*n grote overwinning behaald op het Bodegraafse BZ en PC- De Leidenaars lieten in een vi-y een tonige wedstrijd de score tot 8-0 oplo pen. Het was ontmoedigend voor de jonge Bodegravers. Keer op keer werd hun in de acht minuten durende speel tijd de bal ontfutseld. Had de Zyi-jeugd niet zo nonchalant met de kansen omge sprongen, dan waren er wellicht nog veel meer doelpunten gevallen. Het Is wel duidelijk dat BZ en PC- jeugd in deze jeugdcompetitie van de KNZB elgeniyk niet thuis hoort. Van de vyf wedstryden, die zy tot nu toe hebben gespeeld luidt het doelgemid- delde: 0-47! De doelpunten van de Zyl kwamen op naam van: Fras de Boer en Kees Pont (Iedere tweemaal) en Kees v. d. Moolen en Leo Onderwater. Verplancke, Melchior Treubladn Leiden. Tel. 01710-42435. tot 1 februari a.s. Het inschryfgeld bedraagt 0.50. In elke groep zijn 3 hoofdprijzen en verder nog een aantal prijzen naar gelang de deelname. De wedstrijd begint om 12.00 Leidse gf- kunstenaarspriis '66 Voorafgaande aan de opening van de tentoonstelling van werk door Jan Juf fermans in Galerie Walenkamp op vrij dag 27 januari a..s. zal de schilder Kees Buurman de Leidse Kunstenaarsprijs '66 uitreiken aan degene, die zich in hel afgelopen jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt voor het Leidse (beel dende kunstleven. WOLLENDEKEN-VERKOPERS Met klem willen wy er op wyzen. dat venters, die z.g. Zaalberg dekens te koop aanbieden langs de deur, niet ónze produkten proberen te verhandelen, maar dekens van inferieure kwaliteit, met o.a. de namen „Ingrid" en „Im perial". Onze fabriek levert haar pro dukten uitsluitend aan de koper via bona-fidé handelaren. DIRECTIE „ZAALBERG" Kon. Fabr. v. Dekens en stoffen Wilt U iets iveten Etiquette Wij hebben verschil van mening over een wellevendheids probleem. Hoort 'n hoeddragende heer bij bezoek aan een tentoonstelling of een warenhuis zijn hoed af te zetten of zijn hier geen bindende regels voor. Moet hij gebruik maken van de gar derobe? Antwoord: In het algemeen geldt de regel, dat men bij het betreden van een gebouw de hoed afneemt. Niet al- 1 leen bij bezoeken aan particulieren, maar ook in kantoren en in winkels behoren de heren de hóed in de hand te nemen of ergens neer tc leggen. Daar het in vele winkels niet altijd mogelijk is de koópwaar aan te pak ken en te betalen met een hoed in de hand, houden veel klanten daar de hoed op en nemen die alleen af als ze afscheid nemen. In treinen, in waren-" huizen en b.v. fabriekshallen kan het 'ochten, zodat oudere heren daar ook ;iaag de hoed op houden, maar dan nehoort in elk geval in dc lift of lijdens een gesprek met anderen de hoed te worden afgenomen. Voor een 1 entoonstelling en een museum gelden andere regels. Omdat de bezoekers I daar meer tijd voor moeten uittrek- I ken en zich prettig en vrij willen be wegen, moeten de organisatoren zorg I dragen voor een garderobe, alwaar men hoeden, jassen en vooral stokken, paraplus, fototoestellen en andere voorwerpen in bewaring kan geven tegen recu. Het afgeven van accessoi res en andere bagage is ook van be lang teneinde tegen beschadiging van de uitgestalde voorwerpen en kostbaar heden te voorkomen. In de grootste musea is dit verplicht. Dames mogen de hoed ophouden. Het zijn weliswaar .een wetten, maar wel zwart op wit gestelde regels van de etiquette en in grote musea toch wel degelijk bin dende voorschriften Bij weigering kan iemand de toegang worden ontzegd. KOFFIEVLEK - - Ik heb een koffievlek in myn zuiver wollen hnndweefkleed. Hoe verwyder ik deze vlek? Antwoord: Een koffievlek is zeer moeilijk te verwyderen uit gekleurd wol len weefsel. U dient eerst hel vet te verwijderen met een vetoplossendmiddel als tri, tetra, vlekkenwater of een vlek- kenpasta. Daarna uitwassen in lauw sop van wolvlokken en zo mogeiyk licht nableken met een wolbleekmiddel.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3