AUT0-UNI0N Moet Tvardovski weg bij Novi Mir? DATSUN 1300 Basketballploeg kon initiatief niet houden JAPANSE AUTO MET EIGEN GEZICHT nog springlevend CONTACT» Selectiestrijd dammen met één verrassing DINSDAG 24 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 DE Russische communistische party doet pogingen om de ge ruchten tot zwygen te brengen dat de partij de omstreden dichter en journalist Aleksander T. Tvardovski het zwygen wil opleggen. Reeds wekenlang lopen er in de letter kundige wereld geruchten dat de partij Tvardovski wil alzetten als hoofdredac teur van Novi Mir (nieuwe wereld). Dit maandblad is de spreekbuis van de meer liberaal gezinden in de aanhou dende strijd over de mate van literaire vryheid. De strijd golft op en neer. Soms schynen de Stalinisten het cultu rele heft in handen te hebben, maar soms ook lijken de meer liberalen suc ces te hebben met hun afwijzing van het „socialistische realisme". De Pravda publiceert vandaag vijf kor te gedichten van Tvardovski met de nantekening dat ze zijn ontleent aan Novi Mir. Ze moeten dan echter af komstig zijn van een nog niet in de handel gebracht nummer. Het laatste nummer dat in de kiosken is versche nen is dat van november. De oorzaak van deze vertragingen ligt naar ver luidt bij de censuur. Waarnemers zien de publikatle van de gedichten in het partijblad als een aan duiding dat Tvardovski nog steeds aan vaardbaar Is voor de ideologen in de partytop. De geruchten over de dichter circuleren al sedert april vorig jaar, Biljartbond wil amateur tegemoet komen AMSTERDAM. De Kon. Ned. Bil jart Bond wil een poging doen de ama- icurbepalingen te verzachten. De eerste stap daartoe was een zaterdag door de bondsvergadering met algemene stemmen geaccepteerd bestuursvoorstel om de ama- teurbepallngen te verruimen „terwille van de zuivere verhoudingen in de biljartsport en de verheffing van het spelpeil". Men wil alleen hen die tegen betaling van meer dan de officieel vastgestelde reis- en ver- biyfkosten deelnemen aan wedstryden of demonstraties van het lidmaatschap uit sluiten. Dit komt er dus op neer dat het geven van lessen tegen een vergoeding niet meer verboden zou zijn. Er is echter een maar: de maatregel wordt pas dan van kracht indien ook de reglementen van de Euro pese en de wereldbond in deze zin wor gden gewyzigd. De KNBB zal op de eerst volgende vergaderingen van deze organi saties een voorstel in die richting doen. Op de vergadering werd door enige-oos telijke districten een motie ingediend waarin 't gedrag van Henk Scholte wordt 'veroordeeld. Er werd een interview aan gehaald in een weekblad. De beweringen van Scholte in dit interview worden ..ergerlijk" en ..beledigend voor een koninklijke bond" genoemd. Het ln de motie vervatte voorstel om het bestuur te machtigen die maatregelen te nemen die nodig zijn om te voorkomen dat de be hangen van' de bond eriïstlg'wordeh' gë- £«chaad zo nodig door schorsing van TScholte werd teruggenomen toen •bondsvoorzitter P. van Engelen verklaarde "dat de kwestie de volle aandacht van het ;bondsbestuur heeft. Maliepaard bij Belgen BRUSSEL De leiders van de Bel gische wielerploeg „Romeo-Smith" heb ben gisteren hun formatie voor 1967 be kendgemaakt. Bij de 26 gecontracteer- den bevinden zich zes Nederlanders: Wlm de Jager, Marinus Hoogerland, Paul Konings, Jan Hugens, Kees Lute en Bas Maliepaard. Enkele bekende Belgen, die deel uitmaken van de ploeg zijnFrans Brands, Willy Plankaert en Guido Reybroeck. Ploegleider blijft Guillaume Driessens. toen hy zijn post van adjunctlid van het centrale partijcomité verloor. Volgens de laatste onbevestigde berich ten is aan Tvardovski een nieuwe func tie aangeboden bij het Sovjetinstituut voor literatuurstudie. Hg zou daarop hebben geantwoord: „Als u me kwyt wil, moet u me ontslaan. Ik ga niet vrijwillig". Een ander gerucht luidt, dat Tvardovski heeft geweigerd twee nieu- hem echter en het duurde tot 1958 hy weer terugkwam als hoofdredacteur' van Novi Mir. In 1962 was hij het i die een nieuw geluid in de literatuur' liet horen door de novelle „Een dag in het leven van Ivan Denisovitsj" van Aleksander Solzjenitsin te publiceren. Het jaar daarop publiceerde hij van zich zelf het gedicht „Tjorkin in de andere wereld", een felle satire op de Stalinis-, we adjuncthoofdredacteuren te benoe men die de party had voorgedragen. Zijn antwoord zou zijn geweest dat hij al genoeg adjunct-hoofdredacteuren had. De nu 50-jarige Tvardovski is voor het eerst hoofdredacteur geworden in 1950. Na de dood van Stalin in 1953 was hy de eerste die verhalen publiceerde waaruit de „culturele dooi" bleek. De erfgenamen van Stalin verwijderden tische bureaucratie. Vorig jaar trapte, hy op de tenen van het militaire appa-' raat door het publiceren van een aantal eigen oorlogsherinneringen, waarbij hij geen blad voor de mond nam. Het| legerblad Kresnaja Zvezda reageerde, scherp op een verhaal waarin stond dati gewone Russische soldaten door hun1 eigen officieren werden doodgeschoten' om te voorkomen dat ze in Duitse ge-, vangenschap terecht kwamen. i ■H De Franse ontwerper Jean Patou rekent, getuige dit originele hoedje me ingebouwde zonnebril, kennelijk op een zeer zonnig voorjaar. De optimistisch ontwerper gebruikte voor zijn hoedje rood linnen en garneerde de brilleglazei met witte randen. Bulgaren bleven tien punten voor (Van onze basketbalmedewerker) DEN HAAG. De tweede van het drietal basketballinterlands, die Neder land tegen de Bulgaarse selectieploeg speelt, hebben de oranjehemden op wat teleurstellende wijze gisteravond in de sporthal aan de Steenwijklann met 8292 verloren. Het was echter wel een nuttige oefenpartij voor het kwalifi catietoernooi, dat het nationale basket ballteam eind volgende maand in Olden burg tegen West-Duitsland, Hongarije en Schotland moet spelen. Hoewel het streven van de Tsjechische coach Steuer is, dit kwalificatietoernooi winnen om verzekerd te zijn van deel neming aan de Europese kampioen schappen in oktober te Helsinki, ie ge bleken dat dit Nederlands team (zonder Sterker en SVE-spelers) wel redelijk kan spelen maar geen wedstrijd kan „maken", niet het enthousiasme bezit om het initiatief te behouden. Dit kwam mede tot uiting in het enorme gebrek aan rebounds, vooral ook in de aanval Ook het terugkomen in de verdediging, na een aanval, liet nog veel te wensen over en met nog één trainingsweekeinde voor de boeg zal het moeilijk zijn deze gebreken nog zodanig bij te schaven dat succes verzekerd is Het Bulgaarse team was na de poli tieke en organisatorische moeilijkheden een nagenoeg militaire ploeg. Bulgarije had de Nederlandse trip willen combi neren met een oefentoernooi in Duits land. Door visamoeilijkheden en de orga nisatie van de Balkanspelen zegden de Bulgaren deze trip af, waarmee Duits land genoegen nam, maar Nederland niet. Eerst zaterdag laat arriveerden de dertien Bulgaren. De ploeg bestaat hoofdzakelijk uit vier jonge spelers van 2 meter lengte, gegroepeerd rondom enige oudere maar zeer ervaren spelers, van wie Dimitrov en Golonev het pro- duktiefst waren met resp. 15 en 28 pun ten. Bij de Nederlanders viel Ton Boot wat tegen en was Karei Pastor de top- soorer met 18 en 13 punten. De elke dag om vier uur voor de oven staande brood bakker Wim Franke is kennelijk niet alleen een werker maar ook een speler van het eerste uur, want alleen de eerste helft kwam hij tot het scoren van 16 punten. Freek Kalis, die zondagavond in Haarlem met 26 punten excelleerde, was wei een nuttige speler maar kwam slechts tot 12 punten. In deze wedstrijd viel het aantal dis kwalificaties van de Nederlandse spelers op. Beide scheidsrechters, de Belg Pau wels en de Bulgaar Popowitz, waren opvallend eensgezind maar pasten zeer streng het voordeel van de aanvaller toe, waardoor van zuiver blokkeren weinig terecht kon komen. De Bulgaren namen na 22 en 88 met 1310 de leiding. Al in de achtste minuut had Nederland deze met 2214 overgeno men. De Bulgaren kwamen enige minu ten voor de rust op 4242 en gingen toen door naar een 5046. Na de rust nam Bulgarije snel een tiental punten afstand, die vier minuten voor tijd nog wel werden teruggebracht tot 7479. maar een Bulgaarse overwinning kon niet meer worden verhinderd. HOOGOVENTOERNOOI Meeste schakers een vrije dag Gllgoric s en 1 afgebr. 7./8. Kavalek, Pomar 5; 9. Szabo i'/j en 1 af gebr.; 10./II. Darga, Donner 4%; 12./13. Kul) Betty Stöve in derde ronde ADELAIDE Betty Stoeve heeft zich gisteren in Adelaide geplaatst voor de derde ronde van het damesenkelspel in het toernooi om de tenniskampioen schappen van Australië. De Rotterdam se won met 3—6, 6—4, 7—5 van de Australische Hunt. Lidy Jansen-Venne- boer daarentegen moest in de tweede ronde haar meerdere erkennen in de sterke Amerikaanse speelster Rosemary Casals. Zij verloor met 26, 46. Deze kale vlakte is geen stuk van een woestijn. Het is wel een ijswoestijn want op deze piste zullen zaterdag en zondag de Europese schaatskampioenschappen worden gehouden. Het vriest er enige tientallen graden en de wind heeft er vrij spel. Voor Nederland is de hoop gevestigd op de schaatscracks, die in dit barre oord voor warmte kunnen zorgen door de Europese titel van Ard Schenk te prolongeren. Tsjechen wereldkampioen zaalhandbal VAESTERAS. In de met 8000 bezoe kers vrijwel uitverkochte Rocklundhalle van Vaesteras behaalde Tsjecho-Slowakyi zaterdag door een nog vry ruim uitval lende zege (14—11 na een ruststand var 88) op Denemarken voor de eerste maal de wereldtitel zaalhandbal. Na vier vergeefse pogingen (1954 e brons. '58 en '61 zilver) was er eindelijk goud voor de pupillen van trainer Bedrich König. Tsjecho-Slowakije had zich voor de finale geplaatst door een zege met 19—17 op titelhouder Roemenië. In de eerste helft hield Denemarken dank zij de voortreffelijke doelman Erik Holst prachtig stand De Denen kwamen zelfs met 6—4 voor te staan. Na de pauze (8—8) namen de Tsjechen het initiatief o\ Hun gevaarlijkste aanvallers Bruna (4) Konechy (4) brachten de eindstand op 14—11. In de wedstrijd om de derde plaats kwam titelhouder Roemenië eerst ln de verlenging tot 'n zege op Rusland (2119). Op de vijfde plaats werd beslag gelegd door Zweden dat met 24—22 zegevierde over West-Duitsland. Zevende werd Joego- Slavlë met 24—20 tegen Hongarije. Topatleten spuien wensen en grieven ZEIST De Nederlandse topatleten hebben zaterdag in het KNVB-sport centrum in Zeist hun meningen, wensen, klachten, verlangens en grieven in een bijzonder hartig gesprek met het bestuur van de KNAU uiteengezet. Het is volgens de voorzitter van de Kon. Ned. Atletiek Unie. de heer F. Jutte, een bijzonder interessante bijeenkomst geweest, waarbij de sociale begeleiding, de moeilijkheden bij studie en beroep, centrale trainingen en vele andere zaken zijn behandeld. Het was een gesprek waarbij de bestuurstafel was weggezet en er kwamen zaken naar voren waarbij men als bestuurslid soms niet stil staat, aldus de heer Jutte. Van de première van de film van de Europese kampioenschap pen in Boedapest kwam niets terecht, aangezien de atleten liever wilden praten. „Die film, aldus de atleten, kunnen wij een andere keer ook wei zien". Uit de huidige atletiekploeg werd door de atleten een commissie benoemd, be staande uit de dames Hilda Slaman en Greet Versterre en de heren Eef Kamer beek en Rob Heemskerk, die de contacten zullen onderhouden tussen bestuur en topsportmensen. Belde partijen hebben zaterdagavond het sportcentrum in Zeist met een tevre den gevoel verlaten. Nieuwelingen in strijd om Zuidhollandse bokstitels ROTTERDAM De nieuwelingen hebben gisteravond .in gebouw „Odeon" te Rotterdam met een lawine van par- tgen de strijd om de Zuldliollandse kam pioenschappen voor amateurboksers ge opend. Het peil viel over Jiet algemeen niet mee. Hard stoten werd kennelijk be langrijker geacht dan technisch boksen. Slachtoffers van het stootgeweld werden o.a. de Hagenaar Kloet, die moest opge- en zijn stadgenoot Verhoog die tegen de enorme stoten van de Vlissinger Corhaat. niet was opgewassen. De Haagse zwaargewicht Molenaar im „revanche" op Vlissingen door Van Vliet in de tweede ronde uil te schake- De resultaten waren: llchtwelterge- wicht: Teerlings (R'dam) w.o.p. van De Ligt (R'dam): Schoute (Den Haag) van Los (R'dam): De Kok (R'dam) w.o.p. van Murel (R'dam). Weltergewicht: Hamud (Den Haag) wint door opgave in de tweede ronde van Kloet (Den Haagx; 't Gilde (Vlissingen) van v. d. Broek (Den Haag); Cor- baat (Vlissingen) wint door k.o. in eer ste ronde van Verhoog (Den Haag). Zwaarweltergewieht: Stal (Dordrecht) r.o.p. van De Haan (R'dam): Hofstede (Den Haag) w.o.p. van Wesseling (Den Haag): Walcot (R'dam) w.o.p. van Ma- gielse (Vlissingen): Hofman (Den Haag) van Wareman (R'dam); Nederpel (Den Haag) wint door interventie in tweede ronde van v. d. Velde (R'dam); Stal (Dordt) wint door opgave in eerste ronde van Lucas (Den Haag). Middengewicht: Verwei (R'dam) wint door interventie in tweede ronde van Scheltes (R'dam); Moret (R'dam) w.o.p. Oranje (R'dam); Tukker (Den Haag) w.o.p. van v. d. Poel (R'dam). Halfzwaargewicht: Molenaar (Den Haag) wint door k.o. ln de tweede ronde Van Vliet (Vlissingen). Engelse badmintonploeg LONDEN De Engelse badminton- bond heeft twee dames en vier heren aangewezen voor de ploeg, die op 11 en 12 februari in Haarlem zal deelnemen de internationale Nederlandse bad mintonkampioenschappen. Bij de dames werden uitverkoren Angela Bairstow en Susan Pound en bij de heren Beacon, Eddy, Dave Horton en Tonny Jordan. Het is alweer een aantal jaren ge leden dat de eerste Japanse automo biel In Nederland aan de wal werd gezet. Sinds die tijd is er veel ver anderd. De automobielindustrie heeft ondertussen een grote vlucht genomen en de Japanners hebben op tijd Inge zien dat ook voor hun produkten op de Europese markt een graantje was mee te pikken. Dat had tot gevolg dat steeds meer wagens uit het land van de Ryzende Zon werden geëxporteerd en momenteel is het reeds zo ver dat een der grootste automobielexporteurs van Japan, Nissan Motor Co Ltd in de maand mei liefst 7111 automobie len exporteerde, hetgeen ten opzichte van mei 1965 liefst een stgging be tekende van 117,6 procent. De totale produktie van deze Japanse fabriek toonde in dezelfde periode een stgging van 114,8 proeent en kwam in mei j.l. op 33.448 eenheden. Een van de pro dukten van Nissan Motor Co Ltd dit maal als roadtestwagen. Het Is de Datsun 1300; The Bluebird. Motor: Watergekoelcle viercilinder in lijn, die een inhoud heeft van 1299 cc en een maximaal vermogen levert van 67 SAE pk bij 5200 toeren per minuut. Een krachtbron, zeker als er 'hoge toeren van worden gevraagd, die niet te geruisloos is. Transmissie: Volledig gesynchroni seerde vier versnellingsbak, die licht en direct schakelen toestaat. Synchro nisatie is uitstekend. Versnellingshan- del ligt goed binnen handbereik, maar lengte van hendel had wel iets korter gekund. Acceleratie: Goed. Vooral in derde versnelling kan men hiervan veel pro fijt hebben. Van 20 tot en met 105 km per uur kan men in deze ver snelling accelereren. De topsnelheid bedraagt 138 km per uur. Ophanging: Voorwielen onafhankelgk met schroefveren, hydraulische schok dempers en torsie-stabillsatorstang. Achterwielophanging met half-ellpti- sche bladveren, hydraulische schok dempers en tevens torsie-stabilisator stang .Voor deze wagen voldoet dit systeem uitstekend. Besturing: Het stuurwiel draait bg- zonder licht. De besturing I evenwel zeer indirect, waardoor men vooral bij hoge snelheid op zeer slechte wegen weieens het gevoel krijgt dat men het contact met de weg kwijt is. De draai- cirkel is aan de te ruime kant. Wegligging: Ondanks de wat hoge carrosserie-Hjn is The Bluebird bijna ongevoelig voor zijwind. In snel ge nomen bochten wil de carrosserie nog wel eens overhellen. Vering: Wat stug, maar geenszins hin- De viertakt-middeldrukmotor is ook in de nieuwe AUDI Super 90 pk te vinden. deriyk. Op slechte wegen zijn de on effenheden in het wegdek niet erg voelbaar voor bestuurder en passa gier. Remmen: Deze wagen heeft op alle vier de wielen ruim bemeten hydrau lisch bediende trommelremmen. Bij veelvuldig krachtig remmen ging de wagen steeds meer naar links trek ken. Na een juiste afstelling was dit evenwel snel uit de wereld geholpen, waarna het verder geen moeite meer opleverde om de volle capaciteit van de remmen te benutten. De remweg was duldeiyk beneden het maximum toelaatbare. Carrosserie: Vierdeursuitvoering Af werking staat op hoog peil. Het zicht is naar alle kanten boven alle lof ver- lieven. De voornaamste afmetingen zijn: lengte 3,995 meter, breedte 1,490 meter, hoogte 1,430 meter, wielbasis 2,380 meter. Comfort: Aan de Wagen' is niet te merken (als men tenminste niet al te groot is) dat kleine Japanse con structeurs The Bluebirds in eerste instantie voor eigen land hebben gebouwd, wy hadden zowel gezeten op de niet al te brede voorstoelen en op de achterbank, voldoende ruimte om onze benen behooriyk te plaatsen. Jammer is het dat de rugleuning van de voorstoelen niet verstelbaar Is. Het dashboard is goed afleesbaar, terwyi de dubbele koplampen ervoor zorgen dat men ook 's avonds en 's nachts een goed zicht op de weg heeft. Benzineverbruik: Het is beslist niet noodzakelijk om de motor van super- benzine te voorzien. Op normale benzine levert de krachtbron gelijke prestaties. Met gemiddeld verbruik tijdens de test was 1:11,8. Prgs: f6.975,—. Conclusie: The Bluebird is naast een gezellige familie-auto, beslist ook een wagen voor hen die dageiyks veel ln het stadsverkeer moeten vertoeven. Door het grote bereik in de lage versnellingen, met daarnaast de wei die reeds by ruim 40 km per uur is in willendhetd van de vierde versnelling te schakelen, kan men zich vry rustig in druk stadsverkeer bewegen. Als riyjn even aan de wagen gewend is geraakt, zal men zich in The Bluëbird goed thuis voelen. Auto Union Is nog springlevend. Dat kan men met een gerust hart stellen als men tijdens de Parijse Autosalon nog eens kennis heeft gemaakt met de laatste produkten die deze Duitse automobielfabriek heeft geïntroduceerd. Na het verdwgnen van de „1000" en o.a. F 11 en F 12 en nu ook de F 102. was er alle reden om te verwachten dat het met Auto Union wel helemaal de verkeerde kant zou opgaan. Niets is echter minder waar. Volledig heeft men zich geconcentreerd op de AUDI- serie, waardoor de keuze belangrijk is vergroot. Zowel een wagen met een 72-, 80-. als 90-DIN-pk-motor kan nu ge leverd worden. De nieuwe types hebben natuurlijk alle goede eigenschappen van het voorgaan de model behouden waardoor een goe de wegligging.. een verbluffende accele ratie. goed rijcomfort en veiligheid by voorbaat vast staan. De wagens hebben ook weer roestvrije bumpers en wiel doppen. een tegen corrosie beschermde onderkant van de wagen en twee ach- teruitrijlampen. Het basistype (de AUDI 72 DIN pk) komt met uitzondering van enkele technische verfijningen overeen met de reeds geleverde wagens. De prijzen zijn: f 8780 voor de 2-deursuitvoering f 9280 voor de 4-deurs. De nieuwe AUDI 80 heeft een krachtiger motor. Het vermo gen werd tot 80 pk vergroot, waardoor de wagen een nog betere acceleratie kreeg: 0—80 km/u in 9.0 sec. De top snelheid is op 152 km/u gekomen. Andere wielslerringen en o.a. een ver chroomd uitlaatsierstuk onderscheiden deze wagen, van de 72 DIN-pk. De prg- zen zijn: 2*Beurs f9080; 4-deurs f9580. De AUDI Variant combinatiewagen is ook leverbaar in 80 pk. De max. snel heid is eveneens 152 km/u. Volgens fabrieksopgave is het benzineverbruik 8.5 liter op 100 km. Prijs f 9980. Het nieuwe topmodel van Auto Union, de AUDI Super 90 is het meest recente resultaat van een logische ontwikke ling in deze iyn. Een luxueus extra uiteriyk verkreeg de Super 90 door chroomomlijsting van de spatborden boven de wielen, van gaten voorziene siervelgen en een verchroomd uitlaat sierstuk .De voorstoelen zyn als traps- gewgze slaapstoelen uitgevoerd. De vlakke vloer, waarop een dik tapyt, biedt ook de langste benen voldoende plaatsruimte. Het g eheel nlpuw ont worpen instrumentenbord heeft een teakhout dessin, ronde instrumenten en een klok. Het handschoenenkastje Is van licht f De viertaktmotor heeft een inhoud van 1770 cc. De maximumsnelheid bedraagt 163 km/u. Het brandstoffenverbruik is 8,9 liter op de 100 km. De Super- 90 trekt op van 0—80 km in 8,5 sec. De ruim bemeten schyfremmen maken deel uit van een tweekrlngs-(geschei den) remsysteem. Een snelle wagen heeft niet alleen goede remmen nodig, maar ook speciale banden .De Super 90 heeft 6.45/165 S 13 banden, gemonteerd op versterkte schijfwlelen. De prijs be draagt voor de 2-deursultvoering f9980: 4-deurs f 10.480. De 72 en 80 DIN pk AUDI zyn al ln Nederland levertaaar. De nieuwste uitvoering van de welbekende MAICO 250 cc motorrgwielen is voor een lage prijs op de Nederlandse markt gekomen. De prijs ligt liefst f 150,onder de oude nieuw prijs en bedraagt thans f 1.745, Ford Nederland N.V. heeft reeds bekend gemaakt dat 1966 een minder gunstig financieel jaar was dan 1965. De markt heeft zich nog steeds niet her steld van de klap die men tydens «le eerste maanden van dat jaar kreeg te incasseren door de ver hoging van de omzetbelasting. Een shockbehandeling is niet langer een zuiver medische aan gelegenheid. Uit Amerika komt het bericht dat ook auto's deze behandeling kunnen ondergaan, al is de technische uitvoering en het doel wel anders dan by mensen. Bij Chrysler wil men nl. bereiken dat de koplampen door de „shock" beter worden afgesteld; rubberstrips en -blok ken en o.a. alle bouten zich goed vastzetten voordat de moe ren definitief worden aange draaid. Nauweiyks 4 jaar na de vol tooiing van de nieuwe fabriek te België is dezer dagen de mil joenste Opel Kadett van de band gekomen. Van nze dai Mccstergroep: 1. Karaklaic 7',4; 1./3. J vie, Ostojlc 61a: 4./6. Van Scheltlnga, UJtelkl 6; 7./8. Szlly, Westerlnen 5»i: Sandor, Scholl 5; 1 Kouchnlr 6: Z. Karakas I. Eretova 4./5. Jovanovlc. Nlcolau i./7. Heemskerk, Vreeken 314: 8. Timmer J1 DEN HAAG. In de selectiewed strijden voor de Haagse damtitel heb ben gisteravond geen grote wijzigingen plaats gevonden. Wel viel wederom het ,'oede spel op van de Rijswijker De Aardt, al miste hij in tijdnood een niet /.o voor de hand liggende winstgang i-ge'n de Westlander Dibbets. In deze eiste groep herstelde Van der Stur zich nor Tims uit te schakelen. Boom verbeterde zijn positie ln groep .vee, waar echter de Voorburger Veen ich eveneens bij het leldersgroepje .ïeeft geschaard, In groep drie zorgde Leroij voor de errassing door Bom een puntje te ontfutselen. Belangrijk was hier de uitslag van de Inhaalpartij tus sen Kain en Van der Vossen. De slecht gestatte Delftse crack speelde alles of niets. Het werd een eervolle nederlaag, waardoor Kain vrijwel zeker is van een plaats ln de eindstrijd. De uitslagen luiden: lloofdkl., groep 1: D. v. d. Lem—A. v. d. Made 3—0; H. de Hardt—D. A. Dibbets 1—1; I'. Scheeres—J. Roozenburg ultg.; B. Tlms— I A. G. M. v. d. Star 0—2. Ingehaald: J. Roo zenburg—D v d. Lem 2—0. De stand bovenaan luidt: De Hardt 6 uit 4: Dibbets 6 uit 5; Van der Lem 5 uit 5 en Roozenburg 4 uit 3. Groep 2: B. dc Jong—B. G. Grouwstra ultg.; Z. M. A. Karamal-AUD. J. F. Boom 0—2; S. E. van Dal—M. H. van Setten 1—1; C. v. d. tl. v. tl. Vossen ultg,; e Jong—A. Dijkstra lste kl„ groep 1: II. J. Jacobsen—B. Gehrke 0-2; R. van Lien—A. Ran 2—0: mevr. C. van Setten-ColpaH. C. Bljsterveld 0-2; H. L. Simons—G. de Groot 1—1. Afgebr. partij: A. Ran— H. L. Simons 2—0. Van Llen 9 uit 5 en De Groot 8 uit 5 zijn hier de leiders. Croep 2: S. Wiersma—A. Colpa Jr. 0—2; W. Stoker—C. J. J. Pex 1—1; A. P. Bel)— K. Rljnaard 2—0, Afgebr. partij: C. van Belle S, Wiersma 0—2. De situatie Is hier nog onduidelijk: Pex 5 uit 4; BelJ en Colpa 5 uil 5; Rljnaard en Stoker 4 uit 3. Groep 3: B RenoolJ—H. van HcIJningcn 0—2; J. v. d. Hoeven—A. J. J. Ros 0-2; C. VorselmanF. Hoogerwcrf 0—2: C. Caffa— M. v. d. Bosch 02. De stand: Vorselman 8 uit 5; Caffa 7 uit 5 en Van der Bosch Donder ardt

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7