T weemansge vecht om kiezersgunst vinnig t.v.-debat IS STRAATSBURG VOOR TOEGANGSPOORT TOT ENGELAND EUROPA? Engeland probleem tussen Parijs-Bonn Toon sterk verwijtend Misstanden in „Sancta Maria te Nwijkerhout Straatmakers door wegpiraat aangereden Kwestie-Duitsland nog centraal „NEDERLANDSE KERK IS KUDDE VOORUIT' Politie zoekt Ierdie Blake liet vluchten HERENMODE VAN DEZE ZOMER BLIJKT VEELKLEURIG PALET Francaise door Vietkong ontvoerd ZATERDAG 21 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Schmelzer contra Den Uyl DEN HAAG In AVRO's Televizier hebben K.V.P.-lijstaanvoerder drs. Schmelzer en P.v.d.A.-lijstaanvoerder drs. Den Uyl gisteravond hun eerste tweemansgevecht om de kiezersgunst geleverd. Het werd onder leiding van drs. Hoogendijk een ongekend vinnig debat tussen twee politici, die op verwijtende toon eikaars gedragingen in de landelijke politiek aan de kaak stelden. Drs. Hoogendijk had voor dit niet spanning tegemoetgeziene treffen een nieuwe formule bedacht. De tegenstan ders mochten elkaar om de beurt een vraag stellen, met gelegenheid tot re- en dupliek. Een belangrijk discussiepunt vormden de concessievoorwaarden van de staat de oliemaatschappijen om olie en gas uit de Noordzeebodem te winnen. Drs. Den Uyl stelde andermaal, dat het kabinet-Zijlstra niets af mag doen van pe- op Ex-directeur: (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT. De gewe- n directeur van de Noordwjjkerhoutse ie psychiatrische inrichting „Sancta Ma de ria", zenuwarts J. A. S. Qrevelink, heeft ge- zich tot de Eerste en Tweede Kamer ge jat wend met het verzoek het beleid van de en Inspectie voor de Geestelijke Volksge ste- zondheid Inzake de doorvoering van ver ia» nieuwingen in genoemde inrichting te onderzoeken. Naar zijn mening zijn te- vel Sen dat beleid ernstige bezwaren aan te sje voeren. In het verzoekschrift vraagt hij bij- de Kamers bovendien de vergunning tot ,ep ontslag, hem per 1 oktober 1965 gege- ia» ven, in te trekken. an De heer Grevelink was op 1 september en 1957 als geneesheer-directeur in dienst er~ getreden van deze inrichting, die wordt 'on geëxploiteerd door de congregatie van de Zusters van Liefde te Gent. In zijn rverzoekschrift verklaart de heer Greve- link onder meer, dat nodeloos een om vangrijk conflict ls ontketend, dat tot verschillende ontslagen in de geneeskun dige staf heeft geleid. Door het conflict zijn misstanden Inrichting op hun beloop gelaten, die ook aan de Inspectie voor de Geestelijke Volksgezondheid bekend waren. Volgens perspublicaties zou de heer Grevelink hebben verklaard: „Het gaat mij hier vooral om de vraag, of er iets wordt gedaan om de actherstand in de inrich ting te verkleinen. Er bestaan ln de ge sloten inrichting historisch gegroeide verhoudingen, die helaas vaak beter wanverhoudingen kunnen worden noemd". Hij achte het een ernstige toe stand, wanneer de regeringsinstanties ronder weerstand partij kiezen vóór ge vestigde traditionele verhoudingen tégen een staf van deskundig personeel die zich Inspant voor de behandeling van geestelijk gestoorde patiënten. Hij voert verschillende voorbeelden aan. waaruit naar zijn mening duidelijk blijkt, dat voorgestelde vernieuwingen strandden op tegenwerking van de zusters gregatie. die zulks als nieuwlichterij ken merkten. Ondanks de tegenwerking zijn tijdens het directeurschap vernieuwingen tot stand gekomen, maar aan het streven van Sancta Maria een moderne psychia trische inrichting te maken i6 door zijn ontslag en dat van door hem aangetrok ken wetenschappelijke medewerkers eer eind gekomen. Zulks ten nadele van hon derden patiënten, aldus de heer Greve link. Dat is het motief geweest waarom hij zich met een verzoekschrift tot de Kamers heeft gericht, (Van de zijde van de congregatie de Zusters van Liefde wilde men geen commentaar op het verzoekschrift geven) t- de voorwaarden, die hij zelf in het kabinet-Cals had opgesteld. Drs. Schmel zer zei, dat deze voorwaarden niet waren gepubliceerd en dat men er dus nu niet aan gebonden is. Bij de beantwoording van de vraag, welke factoren een goede sociaal-econo mische ontwikkeling van ons land moe ten bepalen, stelde drs. Den Uyl het overheidsbeleid en het overheidsingrijpen centraal. Drs. Schmelzer zei in dit ant woord het grote belang van het particu liere initiatief en het vrije ondernemings gewijze produktiestelsel pijnlijk gemist te hebben. Nationalisatie Het programmapunt van de PvdA. om tot nationalisatie van het gehele ver zekeringsbedrijf te komen, noemde drs. Schmelzer een „socialistische hobby", die het volk zal moeten betalen en het amb telijk apparaat nog verder zal doen ver groten De opmerking over de vergroting van het ambtenarenapparaat noemde drs Den Uyl „beneden de stonding van de heer Schmelzer ..Het gaat erom tot een grotere doelmatigheid te komen", al dus drs Den Uyl Drs. Den Uyl zei voorts dat van de pro gressieve uitspraken in het K V P -pro gramma over de hervorming van de on dernemingen niets terecht zou komen in een kabinet van K.V.P. en V.V.D. Drs. Schmelzer antwoordde dat, het V.V.D. - programma op dit punt inderdaad „vrij zwakke passages" bevat, maar dat zulks niets afdoet aan de ernst waarmee de K.V.P. het vraagstuk van de hervorming van de onderneming benadert. Val kabinet In het debat van een half uur kwamen voorts de schuldvraag over de huidige economische situatie en de aanleiding tot de val van het kabinet-Cals ter sprake. Drs. Den Uyl verweet de K.V.P. de stabi liteit van het land geschaad te hebben door ln vier jaar driemaal van regerings partner te wisselen. Drs. Schmelzer stelde daartegenover, dat men niet van de K.V.P. kan eisen, dat zij tot. elke prijs een aangegane regeringscombinatie blijft steunen. Drs. Den Uyl hield vol dat de visie van het kabinet-Cals over de ontwikkeling van de economische situatie juist was geweest. In dit geval kwam men uiteraard ook over de veelbesproken belastingverlaging en het uitstel daarvan te spreken. Drs. Den Uyl verweet de K.V.P. dit uitstel eerst beslist niet en later wèl gewild te hebben. Drs. Schmelzer constateerde dat de socialisten eerst wèl uitstel wilden, maar later weer niet. Beide politici meenden dat in de eigen visie het tegen gaan van de werkeloosheid het beste ge diend was geweest. Of de politieke dui delijkheid in dit debat gediend is ge weest, hebben de kijkers zelf moeten uit maken. (Van onze correspondent) BREEZAND. Twee straatmaker» zijn gistermiddag tijdens werkzaam heden op de Afsluitdijk door een licht grijze Mercedes aangereden. Eén van hen, de 84-jarige C, Dijkhuis uit Me demblik, werd op slag gedood. Zijn collega, de 29-jarige J. de Geeuw uit Hoorn, werd zeer ernstig gewond. De automobilist die het ongeluk veroor zaakte reed na de aanrijding met grote snelheid door. De politie heeft hem nog niet kunnen aanhouden. Bij de wegopbreking etond een file auto's voor het rode stoplicht te wach ten. Toen het licht op groen sprong passeerde een grijze Mercedes de wach tende auto's en week naar rechts uit. Hierdoor kwam de wagen op het opge broken gedeelte van de weg terecht, waar de straatmakers aan het werk Beiden werden door de Mercedes ge grepen. De wagen reed nog enige tien tallen meters over het opgebroken weg gedeelte en kwam toen weer op de rijbaan terecht, waar hij vol gas richting Den Oever wegstoof. Osservatore waarschuwt tegen scheiding VATICAANSTAD (AP) Het dag blad van het Vaticaan l'Osservatore Romano heeft gewaarschuwd dat een wettelijke regeling van de echtscheiding in Italië voor de Katholieke Kerk niet aanvaardbaar zal zijn. Deze waar schuwing volgt op een besluit van de parlementscommissie voor grondwets zaken van gisteren dat inhield een wets voorstel om scheiding mogelijk te ma ken bij krankzinnigheid, levenslange ge vangenisstraf of vijf jaar ononderbro ken verlating, niet strijdig is met de Ita liaanse grondwet. L'Osservatore zegt in i taar dat een legalisering van de echt scheiding een schending zou betekenen van het concordaat tussen Italië en de Heilige Stoel. Ten aanzien van de bewe ging om echtscheiding mogelijk te ma ken zijn politieke groeperingen het eens die elkaar anders bestrijden, maar die elkaar nu hebben gevonden in 'n opvat ting over betrekkingen tussen Kerk en staat „die katholieken en vrije mensen niet kunnen aanvaarden". Alle partijen, behalve de christen-de mocraten en de fascisten hebben te ken nen gegeven voor het wetsvoorstel te (Van o e speciale verslaggever) STRAATSBURG Een klein beetje riekt het iu de oude hoofdstad van Elzas weer naar oude en betere tijden. Tenminste politiek gezien, want culinair blijft hier altijd de pittige geur van in witte wijn gekook te koolzuur hangen. Harold Wilson en zijn secondant George Brown hebben besloten ook Straatsburg niet uit te sluiten van hun Europese pelgrimstocht. De oudste parlementaire club van het grote Europa, de raadgevende vergadering van de raad van Europa, zet zich in de oude maar nog altijd provisoire zetels om de Europese geloofsbelijdenis van de beide Brit ten te aanhoren. Maandag zal Wilson er aantreden om te zeggen, dat „old England" nu weer eens op nieuw- bittere ernst gaat maken met zijn aansluiting bij de rest van Europa. Daags daarna zal hij door reizen naar president De Gaulle, de grote tegenvoe ter om daar te peilen hoe de kansen in werkelijkheid Het bordpapieren paleis van de Raad van Europa biedt inderdaad wel het meest geschikte forum voor zo'n Britse geste. Rond dezelfde katheder, waar Wil son zal spreken, zijn jarenlang vurige woordgevech ten geleverd over de vraag of mocht worden toege laten dat het grote Europa van de raad in twee con currente economische blokken zou worden verdeeld. Wilson heeft zich daar nooit in deze debatten ge mengd. Hij hoorde in die dagen nog tot de verwoede insulairen van Brittannië, zwerend bij de aloude en wereldomvattende barjden van het Gemenebest. Maar George Brown heeft er altijd midden in de strijd ge staan, bekvechtend met de conservatieven van het slag van Duncan Sandys, maar altijd erkennend dat Engeland en het continent elkaar zouden moeten vin- Ondanks Straatsburg zijn de Europeanen uiteen ge dreven. richting EEG en richting EVA. Maar nu de eeuwige splijtzwam van het continent dc EEG al weer besluiteloos aan een tweesprong heeft ge bracht, zijn de kansen herleefd dat men toch weer gaat terugkeren tot de oorspronkelijke gedachte van Straatsburg. Dat zal dan wel niet in de eens ge droomde vormen van een supranationale staat kun nen geschieden, maar het ziet er naar uit dat velen in Europa inmiddels met minder genoegen willen nemen, mits de economische en politieke scheiding ongedaan kan worden gemaakt. Men heeft in Straatsburg een hoopvolle verwachting, dat het ein delijk deze richting zal uitgaan. Maar wel is die verwachting gemengd met het besef, dat het nog een lange weg kan zijn vooraleer de breuk van 1963 geheeld is. President De Gaulle heeft nog niets prijsgegegven van zijn ambitie de leidende man van Europa te zijn. Integendeel, hij heeft zojuist wat Duitse schouderklopjes gehad, die hem wellicht nog sterken inz ijn overtuiging, dat Frankrijk aan de kop moet blijven. Met die conceptie is de intrede in Eu- ropa van een zo sterk Atlantisch gebonden Engeland nog altijd heel moeilijk te verenigen. Geen wonder dus, dat hier in Straatsburg de kansen slechts op lange termijn worden bekeken. Wel verheugt men zich er oprecht over het feit, dat eens te meer de oude vergadering van vertegenwoordigers van 18 landen een echt Europees forum blijkt te zijn. Een beetje denkt men daarbij ook terug aan de roem rijke dagen van de Raad, toen Churchill in de oude Straatsburgse universitei. Europa bezwoer het eens te worden en toen hij de verzoening tussen Frankrijk en Duitsland er aandiende als de sleutel tot het pro bleem. Nog altijd staat de verhouding van het nieuwe Duitsland tot zijn buurlanden centraal. Het kan dan ook nauwelijks toevallig worden genoemd, dat in Straatsburg volgende week niet alleen Wil sons Europese bekentenis op het program staat, maar tevens het Duitse probleem. De folianten, die in de achieven van het huis van Europa eindeloze de batten over deze zaken vasthouden, getuigen ervan, dat zij niet van elkaar te scheiden zijn. De reis der jongste treffen met nieuwe Duitse heren in Parijs, jongste trefnen met nieuwe Duitse heren in Parijs, het wegsmelten van het ijzeren gordijn in het oosten, de herwaardering van het Atlantisch verbond, alles wijst erop dat in Europa zoveel in beweging ia ge raakt, dat het nodig is te peilen waarheen beide stukken van Duitsland zouden kunnen drijven. Van daar dat hier met ongewone belangstelling de winter- zitting van de raad wordt afgewacht. Waarnemers beseffen, dat het seizoen nog te vroeg Is om al een zwaluw te zien, laat staan dat zij een zomer Ter- wachten. New York Times Bonds ha nselier K iesi neer: In Djakarta lijkt de laatste faze te zijn ingetreden van de ontluistering van president Soekarno. Het volks congres gaat Soekarno's rol in de achteruitgang van de laatste jaren en met name in de staatsgreep van oktober 1965 behandelen. Studenten bereiden dit voor met demonstra ties, waarbij het aftreden von de president wordt geëist. NEW YORK (KNP) ..De Hollanders zijn de kudde vooruit in de beweging welke paus Joannes heeft ingeluid om de Rooras.Katholieke Kerk nieuw leven in te blazen en om het geloof nieuwe zin te geven in de moderne wereld". Aldus Clyde Farneworth, redacteur van do „New Y'ork Times" ln een reportage over de Kerk in Nederland. De Nederlandse katholieken hebben volgens de schrijver sneller ge handeld en zyn verder gegaan in paus Joannes' aanpassing van Kerk en wereld dan alle anderen. In sommige van hun denkbeelden wordt de doctrine op elementaire wijze ter discussie gesteld, aldus de schrijver. Priesters, theologen en leken zeggen dat het ferment goed voor de Kerk is geweest, dat dc Nederlandse katholieken zich erbij betrokken voelen, dat wat aan de gang is de Kerk weer zin geeft voor de jonge mensen. De schrijver heeft een Eucharistieviering in de kapel van het St.-Ignatius- college te Amsterdam bijgewoond, die „niet simpel een vertaling van het Latijn, maar een geheel nieuwe Liturgie" was, „De hostie wordt niet op de tong van de communiiecarot gelegd, maar in zijn hand'. Andere zaken d.e de jeugd interesseren zegt Parnsworth. zijn veranderd, met in de laatste plaats de houding van de kerk inzake seksualiteit. De vrijheid in seksuele zaken gaat zelfs zover dat priesters en gelovigen de noodzaak van het priestercelibaat ter discussie stellen, aldus de New York Times. Naar aanleiding van de verklaring van de congregatie der Riten en de Postconciliaire Raad voor de Liturgie zegt de New York Tunes, dat men in het buitenland er algemeen van overtuigd is dot Nederland een reprimande heeft ge kregen. omdat het rigoureuze vormen van experiment heeft ingevoerd Maar in Nederland vindt men, dat Rome in algemene termen heeft gesproken en getracht heeft het evenwicht tussen het zoeken naar het nieuwe en respect voor het oude re handhaven. „Er wordt in Nederland bovendien de nadruk op gelegd dat er geen crisis is in de betrekkingen tussen Rome en de Nederlandse bisschoppen", aildus de conclusie van de New York Times. Meesterspion had radio in zijn cel fVan onze correspondent) LONDEN, vrijdag. Sedert ruim een week zoekt Scotland Yard een 32-jarige Ier op, die mede verantwoordelijk zou kunnen zjjn voor de ontsnapping van de Britse meesterspion George Blake uit een Londense gevangenis. De Ier heet Sean Bourke. Verhouding met Oost-Europa verbeteren BONN (AFP/DPA) De Westduilse bondskanselier. Kurt Georg Kiesinger, heeft verklaard dat de kwestie van Engelands toetreding tot de E.E.G. het ernstigste probleem vormt voor de toe komstige betrekkingen tussen Frankrijk n de Bondsrepubliek. Hij zei dit na (loop van een lunch die hem door de buitenlandse pers in Bonn werd aan geboden. In antwoord op vragen verklaarde hij st men pas na het komende bezoek van premier Wilson aan Parijs kan weten of de Franse terughoudendheid jegens een Britse toetreding van principiële aard is. Als dit het geval is „en ik vrees van Ovatie ontvangen in klassiek grijs ROME. We weten er nu ongeveer alle» van: heren, die het deze zomer nog bij dat klassieke niets dan grijs, blauw of zwart houden, zijn hopeloos uit de tijd. Dat beweren tenminste de Italiaanse ontwerpers, van wie we een hele reeks creaties hebben kunnen be wonderen. Zijzelf verschenen om ovaties 'n ontvangst te nemen evenwel in een klassiek grijs pak. Ken Scott vertelde het met middeleeuwse pages, Dimitri bij Marucelll en Testa bij Flying Cross 'net Indiase pakken en tenslotte was er de erême van de Italiaanse kleermakers: Brioni, Franzoni, Datti, Lltrieo en Ba- ralta, die dezer dagen een grandioze kleurenshow organiseerden. Er waren gebloemde piratenbroeken onder judove6ten, pompelmoes, goud geel, oranje, lila, terracotta, vermiljoen. hard groen en paais. De ene keer voor vesten, de andere keer voor broeken. De mouwcontrasten van hardgroene of rode hemden op wit-zwart geruite of groene kostuums, vonden een plaats naast hemdbloemen (op de broek ge dragen met een lendenbandje) in zwart met confettibedrukking. Aan kleren dus De „Incroyable" die vorig seizoen bij Brioni op het podium kwam, inspireerde nu Litrico tot echte modellen uit het jaar 1800; ze waren typisch met de sjaaletrik rond hemdboortje, capeman- tels, smokingkostuum met slipjas, buis- hoed en een zwarte wandelstok met ivoorknop. Het is slechts een voorbeeld uit de vele, die we hebben gezien en die ons overtuigd hebben dat de herenmode pas in zijn beginstadium is. Bij de ont werpers ontbraken echter de verwezen lijkte ideeën, zodat het allemaal veel normaler lijkt dan ln voorgaande col- Opgetekend hebben wij voor de heren- modei avondkledij met Eduardiaanae hemdboorden en omslagen aan de broekspijpen bij Datti; streepveiwerking in gemetaliseerd materiaal voor avond kledij en kleurige ledervesten bij Brioni; Anorak hemdbloezen voor vrije tijd en mouwloze overjassen, die gekleed staan zonder overtollige warmte bij Franzoni; enkele minlvesten bij Litrico'e kostuums, wat een heel ander beeld geeft van 's mans silhouet. Baratta, die een veel- kleurenpalet van blazers op grijze fla nellen broeken voorstelde, bracht ook het meest kassieke van de klassieke heren- pakken: een kostuum voor de wedren nen van het zuiverste „My fair lady"- soort en bovendien een hele collectie witte pakken. We vragen ons alleen maar af, waar en wanneer die wel ge dragen worden. Het zijn vragen die we ons eigenlijk niet moeten stellen: er zijn altijd mensen die witte pAkken De Romeinse modeteerling is gewor pen, het wachten is nu op de tegen- worp, die uit hak esse verdeelds Partje moet komen. wel" dan zullen de zaken moeilijk worden. Hij had de Franse president mee gedeeld dat de Bondsrepubliek Engelands aansluiting wenst. Kiesinger kondigde aan dat de Roe meense minister van Buitenlandse Za ken. Comeliu Manescu, spoedig naar Bonn komt en hij stelde het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met Roe menië in het vooruitzicht. Peilingen in Praag waren „even bemoedigend" ge weest als die in Boekarest. Ook de ver houding met Oost-Berlijn zou minder krampachtig moeten worden. Men hoeft niet voor de eisen van de andere partij te capituleren, maar er moet een ontwik keling worden ingeleid die ondanks de verschillendene standpunten een einde maakt aan de krampachtigheid van de betrekkingen, aldus Kiesinger West-Duitsland streeft verder onder meer naar normalisering van de betrek kingen met de Arabische staten, zonder zijn politiek jegens Israël te wijzigen. Een vermindering van de Amerikaanse troepen in de bonderepubliek zou Bonn betreuren. Dit had hij president De Gaulle eveneens meegedeeld. Hij had ook gezegd dat West-Duitsland deel wi| blijven uit maken van het geïntegreerde verdedi gingssysteem van de NAVO. Bonn kan verder de opvattingen van De Gaulle aangaande Vietnam niet delen. Bij be schouwde de Franse president echter als een ..visionair realist". Weer militaire stukken gevonden LONDEN. (Reuter) Een schilder en een elektricien hebben gisteren aan de rand van Londen een derde serie militaire documenten gevonden De papieren wer den ontdekt, doordat de twee mannen in een gang van de ondergrondse erover struikelden Ongeveer hnndeid meter van deze plek verwijderd waren dinsdag en woensdag andere documenten aangetrof fen. Volgens de schilder. Graham Faulkner (27), bevatten de gevonden stukken gege vens over bases voor geleide projectielen en de organisatie van legereenheden. De veiligheidsdienst probeert alle documen ten te identificeren. De minister van Defensie, Denis Healey. heeft in het parle ment meegedeeld, dat de eerste 50 docu menten al dateren van voor 1958. Maar het is tot nu toe niet bekend, of zij be langrijke gegevens bevatten aangaande de nationale veiligheid. Vergezeld door zijn wuivende echtgenote heeft premier Ky van Zuid-Vietnam Australië bezocht. Hij wilde met zijn bezoek het land danken voor de steun bij de oorlog in tijn land. In het midden mevrouw Holt, echtgenote van de Australische premier» kamers bewoonde in een huis op minder dan 800 meter afstand van de gevangenis waaruit Blake tijdens de regenachtige zaterdagavond van 22 oktober ontsnapte. Scotland Yard meent dat Bourke zich thans ergens in West- of Noordwest - Londen geïnstalleerd heeft en voorgeeft een onafhankelijk journalist te zijn. Bourke huurde de kamers bij de ge vangenis aan liet einde van oktober en bracht er slechts vier of vijf nachten door. Vóór zijn vertrek betaalde hij d» huur en nam al zijn bezittingen mee. Volgens buren was „mr. Sigsworth" zo noemde hij zich een teniggetrokkan mens. Andere bewoners van het hul» wisten niets van hem af. Dat Blake bij zijn ontsnapping door Ieren geholpen werd, schijnt nu wel vol ledig vast te staan. De politie is daar achter gekomen in Londen, in Ierland en in West-Duitsland, waar een vrouw aan gehouden werd. die gespioneerd heeft, voor de Russen en op de hoogte bleek te zijn van de zaak Blake. Tijdens haar on dervraging door de Westdultse politie heeft zij een en ander medegedeeld dat door Bonn prompt aan Scotland Yard werd overgebriefd Bourke zou volgens de Londense polttle ook gebruik maken van de valse namen OGradv en O'Rirdan Hij staat boven dien bekend als een bekwaam radio amateur. Na Blake's ontsnapping is aan het licht gekomen, dat de meesterspion in zijn cel over een uiterst gevoelig radio toestel beschikte waarmee hij kortegolf - uitzendlngen kon opvangen die speciaal voor hem bestemd waren SAIGON (AP) Er komen steeds meer aanwijzigingen dat de vermiste Franse journaliste Michèle Itay door de Vietkong gevangen is genomen. In nieu we berichten van een Zuitvietnamese le gereenheid en van dorpelingen wordt gemeld dat de charmante 28-jarige Pranyaise is meegevoerd door twee Zuidvietnamesr studenten toen ze met haar Renault Dauphine onderweg was. Een- Zuidvietnamese parachutisteneen heid heeft gemeld een papier te hebben gevonden dat de indruk wekt een rap port te zijn van Vietkongstrijders aan een commandopost. In het document wordt gemeld dat een vrouw die in ge zelschap was van twee studenten, is ge vangengenomen. De vrouw was een Francaise en had een camera bij zich. ln de boodschap stond verder echter, dat de guerillas geloofde- dat ze voor de Amerikanen werkte. Het document werd gevonden op het lichaam van een Vietkongstrijder die zichzelf met een handgranaat om het leven heeft ge bracht in een grot, nadat hij door de troepen was omsingeld. Michèle Ray is voor het laatst gezien bij een dorp enkele kilometers van een helikopterterrein van het Amerikaanse leger op 55 km ten noordoosten van An Khe. Ze was op weg naar Quang Ngai. Ze was van plan van Zuid naar Noord door Zuid-Vietnam te rijden van het zuidelijkste punt tot de gedemilltari-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7