Hulshoff QRAIFFEISENBANK MEDISCHE DIENSTEN DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 JANUARI 1967 OPSTEL LEIDS STUDENT BEKROOND IN WEDSTRIJD VAN LIONS CLUB Tevredenheid bij leden van de „Leidse Aquariumvrienden" Velden gekozen. In een hartelijk af scheidswoord memoreerde de voorzitter het vele verdienstelijk werk, dat de heer Neuteboom voor de LAV had verricht. Na de geanimeerde rondvraag werden de heren D. v.d. Linden. S. Lopez Cardo- zo. W. F. Vliegenthart en J. B. la Ri- vière door de voorzitter gehuldigd om dat zij dezer dagen 10 jaar lid van de vereniging zijn. De trouwe leden ont vingen allen de zilveren LAV-draagspeld. Daar voorzitter Van Dijk eveneens 10 jaar LAV-lid is werd hij op zijn beurt door vice-voorzitter J. Bonnet gehuldigd en met genoemde draagspeld "gedeco reerd". Tot besluit van de bijeenkomst werden enkele vragen inzake problemen op aquariumgebied besproken en be- SLECHTS DRIE INZENDINGEN De 19-jarige Leidse tweedejaars- tudent in de sociologie E. J. de Roo iee" de afdelingsprijs in de wacht esleep4 van een opstelwedstrijd over Ie vrede, die door Lions Club Inter national werd georganiseerd. Als een oort voorronde voor de wereldprijs, iet respectabele bedrag van 25.000 lollar, worden in alle afdelingen win naars aangewezen, die later meedingen laar de landelijke en wereldprijs. In Ie afdeling Leiden-Noordwijk werd het ipstel van de Leidse student uit drie nzendingen aangewezen als het beste n dientengevolge werd hem de prijs oegekend, een bedrag van 100,- met een oorkonde, hem gistermiddag loor wethouder S. Menken in restau rant De Doelen overhandigd. De voorziter van de afdeling, dr. W. Cramer, gaf vooraf een uiteenzetting an de doelstellingen van Lions Club 'oornamelijk wil men de wereldvrede levorderen. De afdeling Leiden-Noord- vijk werd in 1958 opgericht en telt hans 31 leden. Over de aardbol ver- preid zijn 800.000 leden in 20.000 af- lelingen verenigd in de The Inter- lational Association of Lions Clubs, 'er gelegenheid van het 50-jarig be'- taan heeft de Club de opstelwedstrijd ngesteld. De jurycommissie die in de fdeling de inzendingen beoordeelde Destond uit prof. C. F. P. Stutterheim, W. Blom en ir. A. Thomassen. Foto: Wethouder Menken overhandigt de prijs met de oorkonde aan de prijs winnaar van de Lions Club-opstel wedstrijd, de 19-jarige student E. J. de Roo. In het midden de voorzitter van de afdeling Leiden-Noordwijk, dr. W. Kramer. Oen Haag: Spui/hoek Kalvermarkt Rijswijk: "In de Bogaard" De vereniging van aquariumhouders I "De Leidse Aquariumvrienden" heeft gisteravond in de recreatiezaal van de HCW en NEM haar algemene jaarver gadering gehouden. De voorzitter, de heer M. v. Dijk wierp in zijn openings woord een korte terugblik op het afge lopen verenigingsjaar. dat in elk op zicht weer als volkomen geslaagd kon worden genoemd. Uit het jaarverslag' i de secretaris, de heer J. B. la Ri- vière, kwam eveneens naar voreD, dat de LAV weer een zeer aktief jaar achter zich liet. mede door het feit, dat de tien belegde instructieve leden-bijeenkomsten goed werden bezocht en het leden tal tveer belangrijke stijging onderging. Ultimo december 1966 telde de vereni ging 178 leden (ultimo 1965 150 leden). Dat de vereniging er financieel even- i goed voorstaat bleek hierna uit het verslag van de penningmeester, de heer Volleybal overgangsklasse P. H. Stouten, die weer een ruim batig J r- saldo kon vermelden, zodat ook dit jaar I In financiëel opzicht weer een uitge breid programma van aktiviteiten kon worden gegarandeerd. Na een hartelijk dankwoord van de voorzitter tot beide i functionarissen voor de wijze, waarop zij ook in het afgelopen jaar de belangen de vereniging hadden behartigd, zwaaiden de leden, bij monde van de heer J. Melet. veel lof toe voor haar voortreffelijk beleid. Bij de bestuursver kiezing werd de periodiek aftredende Zaanstreek '65 (Zaandam) heeft secrëtaris bij akklamatie herkozen. Daar dé damesploeg van Kangeroes een de eveneens periodiek aftredende heer we,liswaar kleine, maar zeker ver- W. F. Neuteboom (alg. adj.) zich we- diende 2—3 zege opgeleverd. Vooral gens vertrek naar elders niet meer her- het grotere uithoudingsvermogen, het- kiesbaar had gesteld, werd in zijn plaats geen in de 5e set duidelijk tot uil eveneens bij akklamatie de heer V. PAUZE Kangeroes verslaan Zaanstreek op eigen terrein silijke uitwedstrijd tegen drukking kwam, heeft de doorslag ge- ADVERTENTIE Dierenshow „Avicultura" in de Houtrusthallen De 71ste Avicultura, een nationale iow van pluimvee, watervogels, sier- ïiven, pelsdieren, zang- en exotische ogels. welke dit weekeinde in de Hout- •usthallen te 's-Gravenhage wordt ge- ouden. heeft o.m. de volgende deelne- jit Leiden en omstreken: r. v. Bohemen-de Haas. Blijdorp- traat 16. NoordwijkJ. J. Binnenkamp, enschansweg 21. Leiden; Th. En- ;el, Schenkelweg 85. Zoeterwoude; C. de Tulpenstraat 17, Leiden; W. Hand haaf, Soemba8traat 17, Oégstgeest; F, d. Mark, Morskade 21, Leiden; J. tarks, Nieuwebrugsteeg 2a. Leiden; J. Otten, Apothekersdijk 35, Leiden; L. erlie, Haarlemmerweg 63, Leiden; A. van Tol. Tuinpad 61, Wassenaar; W. Rozendaal, Wilgenlaan 6. Voorscho- Comb. Brinkbo. Noordzijde 90, Bo- egraven; Comb, de Bruin-Hasper, Huis Duinweg 26, Noordwijk aan Zee; H. Dissel, Bodegraafseweg 59, Bode ven; V. van Duyn, Zwaluwstraat 6, Catwijk aan Zee; A. J. Eijkhout, Rijks traat 463a. Wassenaar; J. W. de Greef, annelaan 20, Hillegom; P. Hommel, Vassenaarseweg 18. Katwijk: mevr. K. loving. Raadhuislaan 20, Alphen: J. an Scherpenzeel, Noordeinde 34. Lei- miden. VOETBAL PROGNOSES Beperkt programma Om het wedstrijdschenia voor alle clubs gelijk te trekken, is er in het a.s. weekeinde een tamelijk beperkt aantal wedstrijden. De Leidse eerste klassers UVS en Roodenburg komen niet binnen de lijnen. Wel spelen beide clubs een oefenwedstrijd (zie onze editie van gis- In de tweede klasse A komt de Leidse Football Club uit tegen Westlandia. Het moet voor de kanaries zeker mogelijk zijn, van de rode lantaarndrager te win- In de derde klasse A kan Lugdunum morgen koploper Olympia door 'n over winning op Kranenburg van de eerste plaats stoten, daar Olympia zelf niet binnen de lijnen komt. Lisse moet het in de uitwedstrijd opnemen tegen ADS. Loopt het morgen in de aanval van Lisse lekker dan is het best mogelijk dat deze twee middenmoters van 3A hun plaatsje ruilen. Bodegraven zal hoogst waar schijnlijk, ondanks dat ze op eigen ter rein spelen, een nederlaag gaan lijden tegen Wilhelmus, Alphia heeft 'n goede kans door van VIOS te winnen, volgen de week niet alleen de onderste plaats te behoeven delen. In de vierde klasse A komt Teylingen er steeds beter voor te staan. De Sas- senheimers moeten alleen niet uit het oog verliezen dat naaste concurrent Gr. Willem twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Teylingen kan z'n positie ver sterken door een overwinning op Tone- gido. De twee laagst geplaatsten van deze afdeling, VVSB en Foreholte, zul len elkaar weinig toegeven en een ge lijkspel ligt dan ook in de lijn der ver wachtingen. De Roelofarendveense voet ballers van DOSR tenslotte moeten gaan oppassen dat de viering van het 40-jarig bestaan eerstdaags door een degradatie niet in het water gaat val len. Een overwinning op het Noord- wijkse SJC zal de Veners goed doen. In de vierde klasse h kan Docos een poging doen om 'n plaatsje hoger op de ranglijst te komen, al zal leider Wasse naar wel deze competitie niet meer in gehaald kunnen worden. Verloopt alles volgens de verwachtingen, dan gaat Warmunda morgen z"n zoveelste neder laag tegemoet. Ditmaal tegen Quick Steps. LEIDSE VOETBALBOND Koploper SJZ krijgt morgen in rode lantaarndrager LDWS wel een hele ge makkelijke tegenstander. De Zoeterwou- ders zullen wel niet veel moeite met de Leldenaren hebben, mits deze Leidena- ren met het veertigjarig bestaan voor ogen nu eens écht gaan voetballen. Je weet nooit. Het Oegstgeestse UDO kan op eigen terrein een overwinning behalen op St. Bernardus, terwijl het Hoogmadese MMO wel een nederlaag te incasseren zal krijgen van Stompwijkse Boys. In de tweede klasse van de LVB staan slechts twee wedstrijden op het pro- voor Leiden en Omgeving Doktersdiensten Leiden Voor alle artsen die de weekenddiensten waarne men, telefoon 22222 bellen. Tot zater dag 12 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheken Leiden Geopend spoedeisende gevallen Hav Haven 18. tel. 20085. Op zaterdag 21 januari is in Leiden 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoed eisende gevallen bovendien geopend: apotheek Reijst, Steenstraat 35, telef. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week ge opend. .Alkemade en Leimuiden dkt. D. (ADVERTENTIE) aandelen, obligaties, koersen Beleggen vereist deskundigheid. Kennis van koers- verlopen en kennis van marktverhoudingen. Ongeacht of u reeds effectenbezitter bent of wenst te worden: bij onze bank zijn uw beleggersbelangen in deskundige en vertrouwde handen. spaarbank en alle bankzaken Kantoren te: ALPHEN A/D RIJN BODEGRAVEN HAZERSWOUDE-KOUDEKERK TER AAR-NIEUWVEEN A. van Haselen, Kerkstraat 91 te Oude Wetering, tel. 01713—217 en dkt. J. H. v.d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpweterlng, tel. 01712—202. Alphen aan den Rijn zat. dkt. G. Apotheek j Castelein-v.d. Wal. Oudshoornseweg 108 tel. 3596. Apotheek Allart. Raadhuisstr. 206, tot 1 uur, daarna apotheek Som berg. Wilhelminalaan 67. Zondag: dkt. H. v. Kooten, Wilhelminalaan 36. tel. 2079. Bodegraven diet. C. van Beek, Vij verlaan, tel. 2268 en zr. B. Keuken meester, Prins Bemhardstraat, tel. 2086. Dierenarts: G. Hofland. Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop dkt. Pompe. tel. 2038. Wijkverpleging zr. De Haan. tel. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Tandarts (uit sluitend tussen 17.30 en 18.00 uur). H. A. Meulemans, Gladlolenstraat 31, Lisse, tel. 025304297. Apotheek LisSe, Vier kant 223. Katwijk aan den Rijn dkt. J. Berg man. tel. 2921. Katwijk aan Zee dkt. J. Timmers, tel. 4004. Koudekerk a d. Rijn voor dokter zie Leiderdorp: Wijkverpl. zr. v.d. Holst Rijndijk 200. Hazerswoude (RD), tel. 01714—255. Ook voor Koudekerk-Zoe- terwoude (Hrd.) en Leiderdorp. Bij on gevallen aan de Rijndijk bellen 01714 278. Langeraar, NIeuwveen en Wouhrugge dkt. A. M. van Dongen te Nieuw veen, tel. 01723101 en zr. Visser te Zevenhoven, tel. 01723364 b.g.g. 264.. Leiderdorp dkt. Bakema. Hoofdstr. 2, Leiderdorp, tel. 24828. Lisse Apotheek en tandarts onder Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725103. Noordwijk dkt. F D. Mulder. Nieu we Zeeweg 69. tel. 2230, Groene en Wit Gele Kruis. Van Panhuysstraat, tel. 2907 resp. 2338. Apotheken: Duinrand Apo theek (zat. 8 uur v.m. tot 6 uur nam.) Aan zee (zondag van 1112 uur en van 5—6 uur). Noordwijkerhout dkt. K. A. van gramma. Unitas Leiden zal ongetwij feld de zoveelste nederlaag in zijn be staan lijden. Ditmaal is het Leidse Boys dat de (gratis?) punten kan gaan in nen. Tenslotte is er nog de wedstrijd VVOA-Weteringse Boys. waarvoor thuis club VVOA wel de beste papieren heeft. UVS-BLAUW ZWART Zondag a.s. 2.30 uur vriendschappelij ke wedstrijd Blauw Zwart 1-UVS 1, ter rein Blauw Zwart, Dr. Mansveldkade. TAFELTENNIS. PROGNOSES Vandaag start de landelijke com petitie voor de 2e helft, hoewel het juister is van een geheel nieuwe com petitie te spreken. Immers, de schif ting sterk-zwak is verkregen en ter wijl de eerste groep om kampioen schappen speelt, proberen de minder krachtigen zich in hun klasse staande te houden. In ereklasse A komen we uiteraard Scylla tegen, dat steunt op de sterke peilers Bakker-van der Helm. In eigen huis .(Hoge Morsweg 12) spelen de Leidenaars tegen Wibats; de Hagenaars zullen met een 73 of 64 nederlaag vermoedelijk tevreden zijn. In hoofdklasse-B; één van de 2 afdelingen der „groten", beoekt Scylla 2 in Den Haag Wibats 4. Deze grote vereniging beschikt over een aantal goede tot uitstekende hoofd klassers. Mogelijk zal Fallaux 3 x zegevieren, maar we achten Wibats toch licht favoriet. Dc Treffers bezoekt in dezelfde af deling de Rotterdamse Eendracht- reserves. Treffers heeft het le team van deze vereniging ook kunnen be dwingen. zodat aangenomen mag worden dat het vanavond wel op volle winst zal uitdraaien. In de zwakkere hoofdklassegroep ontmoet Docos in haar zaal aan de Potgieterlaan ATTC. De strijd is geheel open en een gelijk- Beroepen voorlichtings bijeenkomst in Louise de Colignv H.B.S. Onder auspiciën van de vereniging van vrouwen met acad. opleiding is voor de vrouwelijke eindexamenkandidaten van de scholen voor VHM O te Leiden, Oegst- geest, Woerden, Alphen a.d. Rijn en Gou da gistermiddag in de kantine van de Louise de Colligny HBS een beroepen- voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd. De decaan van de Louise de Colligny HBS raej. Mak opende, de bijeenkomst met op het belang van een gemotiveerde beroepskeuze te wijzen. Het programma omvatte een panel- discussion ter oriëntering. Voorzitter was drs. P. Roest, directeur van de so ciale academie in Den Haag. Deze "pa nel-discussion" was een experiment, dat volledig geslaagd kan worden genoemd. Allereerst werden de maatstaven beke ken. die tot de keuze van een beroep konden leiden. Het was voor de eind- examinanda in de zaal mogelijk om aan het forum vragen te stellen, hetgeen de spontane sfeer, die kenmerkend was voor deze beroepenvoorliehtingsbijeenkomst, zeer ten goede kwam. Na deze univer sele oriëntatie volgde een pauze. Daarna konden de leerlingen, in groepjes ge splitst terecht bij de verschillende des kundigen op het gebied van sociaal werk, hotelwezen, paedagogische opleidingen, universitaire studies, nijverheidsacten, buitenlandse arbeidsbemiddeling, en schoonheidsspecialisten. geven. Zaanstreek zette direct na het eerste fluitsignaal een hevig offensief in, maar bekwaam werd dit offensief door Ans Vrielink c.s. opgevangen. Het be ter benutten van de kansen aan het net bracht Kangeroes tenslotte een 1315 setzege in de le set. De Zaan- damse ploeg wist zich in de slotfase van de 2e set even te onttrekken aan de Kangeroes-druk en dit bracht haar eveneens met 1513 de zege van de 2e set. Kangeroes boekte, ondanks he vig verzet van Zaanstreek, weer suc ces in de 3e set (1015), gevolgd door een 159 zege van de Zaan- damse ploeg in de 4e set. Duidelijk kwam Zaanstreek in de 5e set conditie te kort. Kangeroes bleef vooral door Adry v.d. Plas en Wil Goedhart goed aanvallen en boekte nu een 515 setzege, waardoor de eindstand werd bepaald op 23 in het voordeel van Kangeroes. Bioemenprijzen in Rijnsburg zeer hoog Grote vraag voor export Laatste borrelavond voor Njord-training Studenten vallen verkeer op de Breestraat lastig Een kleine tweehonderd studenten hebben gisteravond om een uur of kwart over negen voor consternatie gezorgd op de Breestraat. De studenten - alle Corps-leden - die gisteravond, vóór de Njord-trai ning opnieuw een aanvang neemt, voor hel laatst mochten drinken, wil den de voorstelling bijwonen van de nogal opzienbarende film „Kiss the girl en make them die", die op het ogenblik in het Trianon-theater draait. Toen de directeur van dit theater de dronken en brooddronken studenten, die met het bierglas in de hand het theater wilden betreden, de toegang weigerde, begonnen ze het verkeer op de Breestraat lastig te vallen. Alle passerende wagens werden aange houden op de daken ervan gebonsd. Een zes man sterk politie-team, dat spoedig ier plaatse was, wist de stu denten te bewegen de sociëteit weer binnen te gaan. Kring Gouwe-Rijnstreek Zwemcompetitic gaat hedenavond niet door De voor hedenavond geplande zwem wedstrijden voor de competitie van de kring Gouwe-Rjjnstreck zyn opgeschort naar de volgende week zaterdagavond. Inplaats van de zwemwedstrijden wor den nu enige waterpolowedstrijden ge speeld in het kader van de kringwater- polocompetitie van de kring G' ALPHEN AAN DEN RIJN Dakbedekker in sloot verdronken Er zjjn momenteel talrijke redenen voor het feit dat de bloemen zo hoog in prijs liggen. Op de eerste plaatse is de aanvoer niet zo groot als we anders om deze tijd van het jaar gewend zijn. Er wordt beweerd dat het met de groei niet zo erg wil vlotten, het geen echter door anderen weer wordt tegengesproken. Een tweede zeer belangrijke reden van de hoge prijzen is wel de tegen slag. die de kwekers in Frankrijk en Italië van het weer hebben onder vonden. Grote gebieden aan de Franse en Italiaanse Rivièra hebben veel schade ondervonden van de vorst, waardoor zij niet in staat waren aan de vraag in het buitenland en ook in eigen land te voldoen. Het ligt voor de hand dat men dan op Holland terugvalt, dat met zjjn kassen en uitstekende outillage nu eenmaal meer op de koude is ingesteld dan de zui delijke landen waar de teelt hoofd zakelijk in de open grond plaatsvindt. Gezien de buitengewoon gunstige weersomstandigheden ondervindt de export vanuit Nederland weinig of geen hinder en kan men ook in de komende week weer veel vraag uit het buitenland verwachten met zeer Rijn- goede noteringen. Uitgebreidere afzet- mogelijkheden door het wederom j openstellen van Frankrijk voor af gesneden tulpen. HALS-OVER-KOF Wegens de zeer vroege Pasen, op 26 maart!, wordt hals-over-kop de Kerst kring afgesloten en gaan we regelrecht óp naar Pasen. De Leidse gemeenteraad is daar ook reeds mee bezig geweest, vanwege het LunaparkZelfs in dien men Pasen niet anders ziet i zoals enige woordvoerders) dan als een lente feest. is het een gebeurtenis in de na tuur, waarbij verstilde bewondering meer van pas lijkt dan gillerig vermaak. Met de natuur vernieuwt zich de mens. Dat gaat eveneens langzaam en geleidelijk in zijn werk. Daarom die ernstige voor bereiding van de christenheid op héér lentefeest, als de Heer dor wereld de winterse dood overwint en gestorven verrijst in eeuwige lente. Die overwin ning is zwaar gekocht. Het zou niet in de haak zijn, wel te willen meefeesten en niet mee te willen óndergaan. Derhal ve trekt de Kerk -met ingang van mor gen- het boetekleed aan. Hel spreek woord zegt: „Het boetekleed siert de mens". Het is een spreekwoord gewor den, omdat het zo algemeen menselijk is boetvéérdig te zijn. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De onschuldige verleiders (18 jaar). Dagelyks 7.00 en 9.00 uur. Zondag: 7.00 en 9.00 uur. Het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter Van Vollenhoven. Dagelijks. 2.00, 3.00 en 4.00 uur. Zondag. 2.00. 3.00. 4.00 en 5.00 uur n.m. Lido: Gescheurd gordijn (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio De pandjesbaas (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water (a.l.) ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Kiss the girls and make them die (18 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Êen pistool voor Ringo (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE PUNT HOE DE BEDRIJVEN TAFELTENNISTEN Na de eerste helft van de competitie is er aan de top van de diverse klassen De 44-larige dakbedekker Cornells S'et"hts reële spanning in de lc en Idenburg, gewoond hebbende aan de V an 4e klasse. Stadhuis 1 blijft met 11 pnt. Reedestraai 15, die donderdag vermist j fit ,ee" ,Pun'' werd, blijkt door verdrinking I F.188 I i Rayonwedstrijden van E.H.B.Ö. te Zoeterwoude de eerste klasse. A.B.N. I en R.T.C. '63 I hebben beiden een achterstand van 4 pnt. op de leider. Pas daarna volgt Durisol. dat overi gens als enige Stadhuis met succes hestreed (5-5). Onderaan zal Rota aan kracht moeien winnen om K.O.L. I te achterhalen en daarmee degradatie te voorkomen. In de 4e klasse heeft R.Z.S. I een geringe voorsprong (1 pnt.) op de Stadhuis-reserves, die op hun beurt 4 pnt. méér verzamelden dan de niet- ongevaarlijke outsiders F. 188 V en R.Z.S. II. Ook Durisol IV blijft de leiders goed volgen (10-13 pnt). Rota 111 en IV en R.T.C. III zijn stellig de i zwakste teams in deze grote afdeling. In de beide andere klassen lijkt de 3 Leiden 56; 4 Zoeterwoude 52; 5 rush naar het kampioenschap reeds Rijpwetering 44; 6 Reeuwijk 43; 7 nu min of meer beslist. A.B.N. II Stomp wijk 31; 8 Roelofarendsveen 28. Iieeft in de 2e klasse met 14 pnt. uit wedstrijden slechts „in de verte" zijn gekomen. Voorbijgangers vonden in de loop van gistermorgen zijn ontzielde lichaam vooroverliggend in de sloot naast de rijksweg Leiden-Utrecht, enkele honderden meters van het rest. „De Rustende Arend" in Zwammerdam. waar hy de dag tevoren een bruiloft van een collega had meegevierd. Na afloop van het feest tegen de vroege morgen moet de heer Idenburg te voet op weg naar zijn woning, in de sloot zijn terechtgekomen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Zestien ploegen van drie personen amen gisteravond deel aan de rayon- edstrijden van de EHBO. De orga- isatic van deze jaarlijkse wedstrijden as ditmaal toevertrouwd aan de af- Praag, Herenweg 17. lel. 02533- 2385. deling Zoeterwoude. Ook de publieke I Tandarts H. A. Meulemans, Gladiolen- belangstelling in het Don Boscohuis straat 31. Lisse, tel. 02530—4297. Wijk- was groot. verpleging: Wit Gele Kruis. Rusthof 1.1 De senioren kregen twee stucadoors I tel. 2468. (e behandelen, die bij een bedrijfs- Oegstgeesl dkt. E. W F. van Wal- ongeval waren betrokken. De behan- chren. Oranjelaan 29, tel. 52130, zr. War- deling werd beoordeeld door een jury menhoven, tel. 51188, b g.g. 22222 bestaande uit dr. Perquin. mei. Rem- Rijnsburg zie Katwijk a.d. Rijn. merswaal en de heer Viddeleer. De Sassenlieim dkt. H. Kuriit, Hoofd- junioren werden met een geval van i straat 324, tel. 7253 kolendampvergiftiging geconfronteerd. Voorhout en Warmond dkt. L. J. De verrichtingen van de junioren j H. Lempers, Churchilllaan 13, tel. 6140. werden kritisch bezien door een jury Voorschoten dkt. S. v.d. Kooy. Jan bestaande uit de dr. Ribering, mevr. Willem Frisolaan 5. tel. 2527. Tandarts. v. Ooyen-Brouwer en de heer v. d. T. R. Sprey, Voorstraat 36. spoedgeval- Wende. len melden om 9.30 uur Apotheek Voor- De uitslagen luiden: Senioren 1 sfehoten, Leldseweg 66. tel. 2525. Wijk- Hoogmade 96 pnt; 2 Zoeterwoude 83; zuster: Gezondheidscentrum, Wjjngaar- 2 Leiden 80; 4 Roelofarendsveen 75: denlaan, tel. 2177. 5 Voorhout 75; 6 Meerburg 72; 7 Zwammerdam - dkt. P. K r.d. EntStompwiik 71; 8 Reeuwijk 63. Junio- I Braat, Aarlanderveen, tel. 01725—-308. ren: 1 Meerburg 69; 2 Hoogmade 69; Senioren commandantenprijs: mej. Lieverse, Hoogmade; junioren com mandantenprijs: mevr. Vermey, Lei den. De plaatselijke afdeling van de EHBO zorgde met assistentie van des kundigen uit het rayon voor een per fecte organisatie. Met een 2e en 4e prijs kwam Zoeterwoude ook in wedstrijden goed voor de dag. De senioi enploeg bestond uit n Overdevest-Welp, mevr. Kuyf-Jai en dhr. C. Janmaat edt. Het j> concurrentie van F 188 II (7-10 pnt.) en M.V.O. I (7-9 pnt Hekkesluiter is A.W.S. I (Sijthoff), dat vermoede lijk niet bij machte is zich uit de im passe te werken. 4e In de 3e klasse beheersen Zaalberg de I en II de strijd volkomen met resp 1 16 en 14 pnt uit 8 matches. A B N III vr- en Durisol II hebben liefst 7 verlies- on puhten geïncasseerd en gelden nauwe- tt t. 'V 1 'ïks meer als bedreigers. G.G V II lgS^.d.0°,^?ej!S.H™TUrrk I h~f. tned te maken op M.V.O II en Rota II om de laatste plaats te verlaten. In de puntentelling om de trofee, waarbii het gemiddelde van alle deel nemende teams van een bedriif door- slaeeevend is. leiden R.Z.S. en Stadhuis "ezamenlük met 7.4 nnt. Zaalberg met 6 7 en A B N. (de huidige trofeehou der) met 6,4 pnt. hebben echter nog volop kans ZOETERWOUDE (H.R.) KAARTEN VOOR INVALIDEBOND Donderdag werd de KNJ-Bond, die door het bestuur van de Speeltuin Ver. de Swieten in de gelegenheid gesteld 'n kaartavond te houden voor de Invaliden- bond n.l. het Reis- of Lourdesfonds. De belangstelling was groot. De avond bracht een batig saldo op van 163,65. l'itsdagen Ie prijs: Nol Rifhtlijk 5623; 2e. F. van Emmerik 5.876: Se. R. Hiemstra 5178; Linten 5147; 5e J. V R1ÏPWETFRÏTVG R. K. S.v. „RIJPWETERING" Programma voor zondag: Rijpwete ring 3-MMO 3. aanvang 12 uur. Op het 4970; 6e. A. Hoogervornt 4829; 7. W. Rijpweteringterrein speelt VVOA 1 haar Wenlnk 4776; 8. G.Berk 4752; troont- thuiswedstrijd tegen Wet. Boys 1. aan vang 2.30 uur. prfja D. de Zwet S720. MARKTBERICHTEN LEEUW ARDEN 20 jan Kaas Com missienotering: Goudse kaas 3.10, Edam mer kaas 2,87, Broodkaas 2,87, handel redelijk. RIJNSBURG. 20 jan. BLOEMEN Tulpen. Pink Attraction 420-470. Lon don 250-280. Apeldoorn 225-275, Gu- dosniek 225-250. Demeter 225-250. Ox ford 230-255. Roland 200-235, Promi nence 200-225. Edith Eddy 190-210, Copland 180-210, v. d. Eerden 185-205, Lustige Witwe 175-200, Golden Har vest 175-200, Preludium 175-185, 165-185, Levant 150-175, Krelage 165- Christmas Gold 175-185. Paul Richter While Swan 180-240. Pimpernel 195- 175. Pink Trophv 150-165. Freesia's: 225. Stockholm 135-160, Golden Yel low 90-150. Narcissen: Carlton 135- 145, Early Glory 125-135, Fortuna 110- 130, California 100-125, Helios 90-125 alles per bos. Hyacinten: Anne Marie 40-45, Ostara 39-44, L'Innocenee 37- 44, Pink Pearl 38-44, Delfts Blauw 35-43. Eucharis 140-155. Gerbera 31- 62. Am. Anjers: White Sim 45-51. Ro de Sim 45-50. Carry Sim 45-50. Crow- ly Sim 43-47. Arthur 44-48. Rose Sim 39-46. Irissen 23-25 alles per stuk. R. A. VEEN, 20 jan. BLOEMEN Am. Anjers Sim Rose 39-53, Sim Rood 29-40, Sim Arthur 40-44. Esperance 41, Tangerine 28. Forsythia 24-51 p.sl., Troschrysanthen 2.'l0-2.80, Irissen 1.80- 2.15. Freesia's 1.15-1.55, Anemonen 1,45, Blauwe druifjes 51-58. Narcissen Early Glory 1 15-1.35, Carlton 1.25-1.35. For tuna 1.20-1.25. Buxton 1.05, tulpen v. d. Eerden 1.70-2.00. Paul Richter 1.45- 1.90: Prominence 2.05-2.15. Apeldoorn 2.10-2.65, Krelage 1.40-2.20. Lustige Witwe 1.70-2.20, Emmy Peeck 1.401.45, Sulphur Cloud. 1.50-1.70, Blenda 1.85- 1.90. Bellona 1.85 1.85, Preludium 1.70- 1.85, Karei Doorman 1.70-1.95, Rose Christmas Gold 1.60-1.85, Alladin 2.55, Copland 1.70-2.40, Br. Star 1.10-1.20, Madam Spoor 2.25-2.45. White Sail 1.70. 2.00, Dr. Plesman 2.05, Topscore 1.95. Wintergold 1.401.75, Golden Harvest 1.60-1 65, Pink Glow 1.55-1.60, Oxford 2.35-2.65. London 2 65. Wim van Est 1.95, Pax White 2.00. Beauty of Volen- dam 2.05 per bos. TER AAK, 20 jan. Groenten. Wit lof i 95 -1.22, idem 2 68—93. idem stek 1752, spruiten A. 3548, idem B 25- 36. groene kool 18. uien 32—33 alles per kilo. Selder(j 1316 per bosje. Spruiten export: A 6776. idem B 68, idem C 50, idem D 67 per kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 jan. - Groente - Waspeen (per kist): A- extra 6,20—6,40; Al 4,30—5,80; A2 3,40—6,90; B-extra 5,40—5,60; BI 3,70 —5,50; B2 2,00—2.401; Cl 1.60—2,90; C2 0,902,20, breekpeen (per kist) 1,40-2,60; boerenkool 22-25, gele kool 10-15, knelselderie (per st. 29-30, rode kool 8-12; spruiten: I 61-116; II 33-57, uien (per kist) 7,50-8,50. selderie (per bos) 16, aanvoer waspeen 186.000 kilo.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3