DANIËL LEULLIER 1 Gligoric liet tweede keer winst glippen „Waarom willen sommigen mij de grond in boren?-' vraagt Wagtmans versierde"partij en werd zege onthouden Geen gevaar voor schisma wel voor sektevorming DINSDAG 17 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA Clown werd een serieus man (Van onze. sportredactie ST.-WILLEBRORD. In de droomwereld van Wout Wagtmans zijn spoken binnengedrongen. Ze proberen het zoete sprookje van ,,de eenvoudige wielrenner die ploegleider mocht worden" te ver gallen, zelfs uit de historie te lichten. Maar de man die in de roes van het geluk leeft, Wout Wagtmans, gelooft niet in de rust verstoorders. Hij kan zich niet voorstellen dat ze hem zijn vreug de zullen ontnemen. Toch is Wout Wagtmans nerveus. Dat wel. De smalle lippen trekken krampachtig als Wout Wagtmans zorgeloos probeert te doen. „Ja, ik ben ner veus. Waarom moest Kees Pelle naars mij veroordelen voor ik een kans had wat te bewijzen. Echt, ik ben de clown van vroeger niet meer. Dat is verleden tijd". Het doet Wout Wagtmans onvoorstel baar veel pijn, dat men hem niet accep teert omdat hij in zijn rennerstijd dom me dingen deed. „In vijf jaar kan er veel veranderen", zegt hij. „Ik heb het bewezen met het opbouwen van een expeditiebedrijf". Vier jaar reed Wout Wagtmans met zware vrachtauto's door Europa. Jaren werkte hij aan het be drijf dat hij bij zijn afscheid als wiel renner van zijn schoonvader overnam. Zaak Ko Prins wordt onderzocht KAISERSLAUTERN Het bureau an de officier van justitie in Kaisers- lautern zal een onderzoek instellen of de Nederlandse voetballer Ko Prins zijn IS maanden oude zoontje Ronny ont voerd zou hebben. Prins, zijn broer en zijn zwager, wor den ervan beschuldigd zich zaterdag" met geweld toegang verschaft te heb ben in de woning van zijn vrouw, zijn schoonvader geslagen te hebben en zich met het kind uit de voeten te hebben gemaakt, aldus de politie. De officier stelt tevens een onderzoek in naar even tueel slaan en huisvredebreuk. Dan zal worden beslist of de Nederlanders wel of niet in staat van beschuldiging zul len worden gesteld. Bescheiden begonnen mfet één wagen, en zelf enig personeelslid, mag hij zich nu eigenaar van drie vrachtauto's en baas van een etel getrainde chauffeurs noemen. „Zou je dat", zo denkt Wout Wagtmans hardop, „kunnen bereiken als je niet serieus was? Is het wel eer lijk mij de narrekap weer op te geven, terwijl ik die zelf afrukte Het is onzin te beweren dat ik onvoldoende voor bereid naar de Tour zou vertrekken, omdat ik de jongens amper ken. Als ze mij de kans geven in enkele eoursen op te trekken met Pellenaare, Vissers of v. d. Enden, zit ik er weer midden in. Denken ze nu werkelijk dat iemand die tien jaar de Tour de France deed en dertien gele truien won, zo moeilijk renners leen kennen? Ik snap Kees Pellenaars niet. Wat heeft hij tegen mij? Over onze ruzie in 1961 is gnen woord meer gesproken. Voor mij zand erover. Ik ga niet vechten. Ik kan me ook niet voorstellen dat Kees wraak wil nemen voor dat conflict. Zo is hij nu ook weer niet, Maar wat dan?" Leuke reacties Uit de radiotoestellen klonken zater dagavond om even over elf uur scherpe woorden. Men citeerde Wout Wagtmans, die in 1961 zijn ervaringen met de wie lersport aan een landelijk ochtendblad verkocht. Voor de vurige liefhebbers van deze tak van sport geen vleiende taal. De citaten kwamen aan als wel gemikte dolkstoten. Wout Wagtmans hoorde ze niet. Hij kon wel vermoeden wat er gezegd is. „Toen ik dat schreef, was ik de wielersport moe", verdedigt hij zich. „De meeste mensen zijn dat allemaal vergeten. Ik kreeg honderden leuke reacties op die benoeming tot ploegleider. Iedereen vond het geweldig. Maai- sommigen meenden mij de grond in te moeten boren. Waarom Ik wil dolgraag terugkomen. Het is voor mij een grote eer dat de K.N.W.U. een be roep op mij deed. Wie had dat kunnen denken, Woutje nog eens als ploeg leider naar de Tour de France". Geen salaris Zo groot was de vreugde dal Wagt mans geen cent salaris vroeg. „U kunt", zo voorspelde de man uit St.-WiUebrord, „kritiek verwachten uit de Liesboslaan. De Pel zal het er wel niet mee eens zijn dat men mij koos". Dat klopte. „Kees moest het eigenlijk helemaal niet erg vinden dat ik ga. Hij denkt toch dat ik faal. Nou, dat kan zijn eigen glorie alleen maar ten goede komen. Ik zou wel eens willen weten waarom een ander dan Pellenaars geen successen kan bereiken? Als oud-vakman, zoals ik, heb je gauw door wat er speelt in een course. Bovendien krijg ik in de Tour te maken met ploegleiders die ik als coureur tot collega's mocht reke nen. Maurice de Muer, Raphael Gemi- nianl en Louis Caput om er maar een paar te noemen. Daar kun je toch op rekenen als je debuteert. Jacques God- det kent me ook goed. Ik weet zeker dat hij zal zeggen als hij de Strijd tegen voetbalvlegels LONDEN De politie heeft gis teren stappen zonder weerga ge nomen ter berechting van rumoerige voetballiefhebbers als de wedstrij den om de Engelse beker zater dag beginnen. De politierechter zal een speciale avondzitting houden in Watford om iedereen die moeilijkheden veroorzaakt tij dens de wedstrijd tussen Watford en Liverpool te straffen. Voor de wedstrijd tussen Tottenham Hot spur en Millwall in de Londense havenbuurt zijn 140 politiemannen gedetacheerd. De politie in Watford ging tot deze maatregel over wegens de reputatie van de fans van Liver pool. Men rekent op een uitver kocht stadion. Tottenham heeft om politiebe scherming gevraagd na vernomen te hebben van de scenes die zich afspeelden in het stadion van Millwall. Na de wedstrijd die door Millwall met 21 werd verloren van Plymouth Argyle stroomden de fans van Millwall het veld op en vielen vier spelers van Ply mouth aan. Buiten het stadion werd een bus van Plymouth ver nield. Sjaloom bestrijdt visie bisschoppen ODIJK (KNP) Dl- Sjaloomgroep heeft gereageerd op de bisschoppelijke mededeling van 14 januari jl.waarin wordt gezegd, dat door verklaringen van de Sjaloomgroep duidelijkheid is de de Voor Wout Wagtmans staat het vast, dat de wielerbond hem niet laat vallen. Hij denkt er ook geen seconde over zich terug te trekken. genaamde oecumenische avondmaalvic- 1 ringen. „Naar voren is gekomen, aldus de bisschoppelijke mededeling, dat deze avondmaalsvieringen door de groep zelf niet worden bedoeld als een cucha- I ristievicring in de zin, die de Kerk aan I de viering van de eucharistie toekent. De vraag of reformatorische Kerken be- j reid zijn, deze samenkomsten als avond- I maalsvieringen te erkennen, is uiteraard niet- ter beantwoording van de bisschop- pen". Tot zover de mededeling van de bis- schoppen. Sjaloom vraagt zich af, waar de bis schoppen deze duidelijkheid vandaan halen. „Zij zal zijn afgeleid, aldus een woordvoerder, uit onze verklaring van 6 januari aan het KNP. Daarin hebben wij de suggestie bestreden, volgend welke het zou gaan om rooms-katholieke misvieringen, waarbij protestanten aan wezig zijn. Hiermee wordt de zaak na melijk geen recht gedaan. De Sjaloom- maaltijden worden door de deelnemers verstaan als werkelijke oecumenische avondmaalsviering en eucharistievie ring onzerzijds kan evenwel niet beslo ten worden, dat het dus niet om eucha ristievieringen gaat. Beide termen, avondmaalsviering en eucharistievie ring, hebben voor de Sjaloomgroep, die uit protestanten en katholieken bestaat, dezelfde inhoud. Deze inhoud wordt voor hen bepaald door de normen, die ook in de verklaring van de bisschoppen wor den genoemd: de bedoeling van de Heer, het geloof van de Kerk en het functio neren van het ambt van de Kerk". De groep zegt tenslotte, bijzonder veel prijs te stellen op persoonlijke com municatie met de bisschoppen, waarbij alle informaties zullen worden verstrekt. Hopelijk kunnen daardoor misverstan den ln de toekomst worden voorkomen. Loetikov niet meer op honderd procent BEVERWIJK. Er zjjn in de eerste week van het Hoogovenschaaktoernooi nogal wat verrassende uitslagen geval len. Ook ln de vjjfde ronde, die gisteren werd gespeeld, werd veelal hard gevoch- :en om het punt. Een spectaculair duel everden Boris Spasski en de Spanjaard Pomar, die de toeschouwers bijna vjjf uur ln spanning hielden. Helaas werd toen het spel wat onzuiver omdat Pomar tijdnood geraakte. Na ongeveer veer- lg zetten kon Spasski een doorbraak forceren en met een fraaie combinatie een gewonnen stand op het bord bren gen. Spasski's landgenoot Loetikov, die tot toe een absolute score had bereikt, noest zijn eerste halve punt afstaan. De lus ging tegen de Joegoslaaf Gligoric, lie met zwart speelde, direct de richting fan een remise op. Gligoric wilde daar op niet Ingaan en na dertig zetten had 'ij een aanzienlijk betere positie dan zijn :egenstander. Toen ging, de tijdnood Gli- roric danig parten spelen. Hij moest zijn 'oordeel laten schieten en mocht ten- lotte nog blij zijn met een half punt. Het de tweede achtereenvolgende maal dat lligoric zich de winst zag ontgaan. De Hongaar Szabo kwam wel erg goedkoop aan zijn winstpunt. Langeweg, RALLYE MONTE CARLO Nog 169 ungens in de strijd MONTE CARLO Dc eerste wagen m de 36e ralley van Monte Carlo heeft inte Carlo bereikt. Het is de Ford Lo- i van dc Britten Gordon King en raham Marlow die in Dover waren Tot dusver hebben 26 equipes fen of zijn gediskwalificeerd en nog 169 wagens in de strijd. Zeven deelnemers, die Monte Carlo idden bereikt, zijn gisteravond gedis kwalificeerd, omdat zij een controle 'dden gemist of omdat de verzege- ig van onderdelen, die niet mochten orden vervangen, verbroken was. Vandaag om half twaalf is de eerste ielnemer gestart voor de 1255 km °ge gemeenschappelijke route Mona- -Chambery-Monaco, een traject dat in jftien etappes is verdeeld en zes klas- "unentspi-oeven telt. Alle vier Nederlandse deelnemers, Ismede de DAF van de Franse fa- "ieksrijders Claude Laurent en Jaques larche zijn in Monte Carlo aangeko- die tegen de Hongaar een kansrijke po sitie had, koos de verkeerde voortzettting en was reddeloos verloren. De ontmoe ting KavalekDarga was theoretisch gezien uiterst boelend. Na 22 zetten werd tot remise besloten. Ghitescu en Kuljpers deelden het punt ook, na 31 zetten, D« uitslagen lulden: (Ned.) '/a, Kavalek (Tsj.-SI.)—Darga (W.-Dld.) ya, Clrlc (J.-Sl.)Van Geet (Ned.) afg.; Donner (Ned.)—Larsen (Den.) 0—1; Szabo (Hong.)—Langeweg (Ned.) 1—0. 2. Spasski 4 "3. Van'ceet'Vy,1 en° l'afg'; *fy'. Donner( Ghitescu, Kavalek, Gligoric 2&; 8. Clrlc 2 en 2 afg.; 9. Szabo 2 en 1 afg.; 10/14. Langeweg, Darga, Kuljpers, Robatsch, Lar sen 2; 15/16. Pomar, Ree 1%. Meestergroep, vijfde ronde: Nalnggolan (Ind.)—Ujtelky (Tsj.-SI.) 0—1; Szilly (Hong.)— Enevoldsen (Den.) M,—V3. Marovlc (J.-S1.>— Van Scheltinga (Ned.) afg.; Van Wijngaarden (Ned.)—Ostojlc (J.-Sl.) 0—1; Keiler (Zwlts.)— Tatai (It.) v,—VaSandor (Hong.)—Karaklalc (J.-S.) Stand meestergroepen na vijfronden: 1/3. Karaklalc, Ostojlc, Tatai 3%; 4/5. Sandor, Van Scheltinga 3 en 1 afg.; 6.UJtelky 3; 7/10. Bre- dewout, Szily, Scholl, Keiler 2%; 11/12. Ene voldsen, Westerlngen 2;-""— Damesgroep: Gist 3, Karakas (Hong.) afg.; G. ninas (Sp.)—K. Eretova (Ts heemskerk (Ned.)—A. Nlcolai T opsportcentrum in Den Haag DEN HAAG De voetbalvereniging ADO kan eraan beginnen de hoofdveld- accommodatie van het sportterrein Zui derpark in fazen uit te breiden tot een openluehttopsportcentrum van de Haag se agglomeratie. De eerste faze. het uit breiden en overkappen van 11.500 zit- en staanplaatsen, zal 800.000 gulden kos- j ten. De gemeenteraad van Den Haag heeft gistermiddag besloten zich garant te stellen voor aflossing van de lening van acht ton. Het totaalplan voor de uitbouw van het ADO-complex tot een topsportcen trum voorziet in een capaciteit van on geveer 35.000 toeschouwers. Het overleg met de beide Haagse clubs in het be taalde voetbal, ADO en Holland Sport, heeft er bovendien toe geleld dat beide clubs vooralsnog elk over een afzonder lijke accommodatie kunnen blijven be schikken de een ln het Zuiderpark, de ander op Houtrust. Holland Sport zal voor de topwedstrijden evenwel ook ge bruik kunnen maken van de centrale accommodatie ln het Zuiderpark. Wereldrecord 800 meter vrije slag SYDNEY De 19-jarige Australische zwemmer John Bennett verbeterde tij dens de kampioenschappen van Nieuw Zuid-Wales het wereldrecord over 800 me ter vrije slag en zwom een tijd van 8 min. 47.3 sec. John Bennett bleef met deze prestatie, die onder slechte weers omstandigheden tot stand kwam, een/ tiende seconde onder het wereldrecord, dat met 8 min. 47.4 sec. op naam stond van de Rus Semen Belitz-Geiman. De voetbalcompetitie in Tsjecho- Slowakije ligt momenteel stil men houdt er zijn winterrust maar dat houdt niet in, dat Dukla Praag geheel onvoorbereid aan het grote duel met Ajax zal beginnen. Integendeel, de Tsjechische kam pioensclub heeft momenteel een speciaal trainingskamp opgeslagen in de Sumavabergen in Zuid- Boliemen. Het is er behoorlijk koud, maar men houdt de spieren tv arm met een intensief partijtje „sneeuw"- Tennisduel AustraliëV.S. SYDNEY In Sydney is gisteren een driedaagse tennisontmoeting Australië— VS begonnen. Na de eerste dag is de stand gelijk. 1—1. Cliff Richey gaf Amerika de leiding door een zege met 63, 62 op John Newcombe in slechts 45 minuten. Tony Roche scoorde het Australische punt. Hij won met 10—12, 97, 119 van de Amerikaanse num mer 1, Arthur Ashe. VATIKAANS DESKUNDIGE Oecumenische bijbel mogelijk ROME (AP) De Vaticaanse deskun dige voor het samenstellen van een oecumenische bijbel, Walter M. Abbott, heeft dezer dagen op een bijeenkomst ln het pauselijk bijbel instituut gezegd, dat een akkoord tussen katholieken en protestanten inzake uitgave van een ge meenschappelijke bjjbel kan worden ge vonden. „Wjj hebben, zo zei hij letterlijk, de gemeenschappelijke bijbeltekst zo goed als in onze handen". Er zijn twee moeilijkheden, ten eerste de opname van boeken, die door de ka tholieken wel en door de protestanten niet als canonieke boeken erkent wor den, en ten tweede de toevoeging van voetnoten bij de tekst. De eerste kwestie noemde pater Abbott een louter discipli naire en geen doctrinaire zaak. De om streden boeken jsouden bijvoorbeeld tus sen het Oude en het Nieuwe Testament in kunnen worden geplaatst; katholieken noch protestanten zouden daartegen on overkomelijke bezwaren hebben. Ook in zake het bijvoegen van verklarende voet noten zou een akkoord kunnen worden gevonden: de katholieken zouden daarbij moeten afstappen van hun gewoonte in deze voetnoten haar eigen dogmatische visie op de teksten te geven, de pro testanten zouden moeten aanvaarden dat er noten worden geplaat-st van zuivere verklarende aard. De rede van pater Abbott volgde tien dagen na een hier gehouden bijeenkomst van 22 katholieke en protestante bij- belgeleerden. die gewijd was aan de mogelijkheid van een gemeenschappe lijke bijbeluitgave. Prins Rainier van Monaco heeft momenteel weer eens wat vakantie. Hij brengt die door bij de familie van zijn vrouw, prinses Oracia (de voormalige filmactrice Grace Kellyin Philadelphia. Met zoontje Albert oefent pa Rainier met de basketbal in de Philadelphia Athletic Club. DEN HAAG Voor het begin van de achtste en laatste ronde zei de manager van de Franse middengewicht Daniel Leullier dat hij zijn gang kon gaan. Dat deed Leullier dan ook cn hij bracht meteen Ronald Riedcwald op de rand van een k.o. Met een rechtse gevolgd door een geweldige serie, dwong hij dc Surinamer tot acht tellen staande rust. Had scheidsrechter Knol niet Ingegrepen, dan zou Riedewald absoluut k.o. zijn gegaan. Die acht tellen waren net voldoende. Waggelend en niet ln staat zich nog enigszins te verdedigen, haalde Riedewald de gong.Er was maar één uitslag mogelijk: Leullier puntenwlnnaar. Maar de wegen van de jury zijn won derlijk. net driemanschap gaf met 2 tegen 1 een onbeslist, dat Leullier tot een minachtende grimas verleidde, het publiek ln de overvolle Dierentulnzaal in geloei deed uitbarsten en de grootste blunder was van een zeer onbevredigende profavond. Onbevredigende boksavond Dat lag niet aan de absentie van mid- dengewichtkampioen Harko Kokmeijer. Hij was ziek en dan houdt alles op. Zijn vervanger Riedewald was vol goede voornemens bezield maar het leek er sterk op dat Leullier de partij versier de. Hij was uiterst vriendelijk, keek af en toe even boos als Riedewald gevaar lijk met zijn hoofd inkwam maar stond de rest het karwei voor de beurs Pensioenwet voor politieke ambtsdragers DEN HAAG (A.N.P.). Rij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp „algemene pensioenwet politieke ambts dragers". De memórie van toelichting is ondertekend door de minister-president en de minister van Binnenlandse Zaken. Het wetsontwerp wil de wijzigingen, die voor alle rijksambtenaren reeds in de pensioenwet zijn ingevoerd, nu ook van toepassing verklaren op de politieke functionarissen. Terwille van de over zichtelijkheid zijn de thans bestaande aparte regelingen, respeotievelijk voor ministers, staatssecretarissen, leden van Gedeputeerde Staten en wethouders en voor Tweede-Kamerleden, in één wets ontwerp bijeengebracht. Pater Van Bitsen meent: Confrontatie is teken aan de wand DEN IIAAG (KNI'i In een inleidend artikel in „De Nieuwe Mens" vart januari 1967, gewijd aan het kerkelijk leven in Nederland l.v.m. het pastoraal concilie, zegt redactiesecretaris dr. B. van Btlsen OFM niet te geloven, dat in ons land de mogelijkheid van een schisma aanwezig Is. Ma" zo laat hij erop volgen „het zou misschien wel mogelijk zijn, dat bepaalde groepen katholieken zich min of meer sec- tarisch zouden organiseren". Pater Van Bilsen maakt deze opmerking in verband met de tendens tot vrijzinnig heid, die zich heel snel ontwikkelt en zeker het laatste half jaar steeds stérker lm de openbaarheid ls getreden. Hij ziet hier het gevaar, dat de band met 1I2 traditie wordt doorgesneden. Een tijdje sal deze vrijzinnigheid een werkzaam Godsgeloof kunnen behouden, maar „naarmate dat zal vervagen zal de vrijzinnigheid geleidelijk overgaan in al dan niet religieus huma nisme". Pater Van Bilsen ac'it dit een onontkoombare ontwikkeling, omdat dit de logische consequentie is van vrijzinnigheid. Aandere negatieve punten in de overi gens positief beooideelde ontwikkeling ziet pater Van Bilsen in de onwelwillende sfeer vooral in de publieke sector. Hij noemt met name de z.g. harde journa listiek, die dikwijls niet genoeg op de hoogte ls, overigens niet zonder schuld van degenen, die de infon laties kunnen geven maar nalatig zijn. Het is jammer, aldus pater Van Bilsen, dat deze onwel willendheid en gebrek aan kennis van zaken schaduwen werpt op de grote ver diensten van de katholieke publiciteit, waar hij een grote belangstelling voor ge loofszaken constateert. Nieuwe Katcchismus „zich kennelijk slechts op het gezag beriep om de eigen mening meer kracht bjj te zetten. Con frontatie is aldus een teken aan de wand. Jammer dat een aantal eerlijk veront ruste mensen daar hun toevlucht zoeken, liet oplevend integralisme ls in onze situa tie wel begrijpelijk, maar niettemin een triest verschijnsel". Als positieve punten in de ontwikkeling van het kerkelijke leven in Nederland noemt pater Van Bilsen de „ontwikkeling naar een eigentijdse evangeliebeleving". Ook de dialoog ontwikkelt zich gunstig, hele pastorale concilie is in a. sfeer van de dialoog opgezet. Een positieve beoorde ling krijgen ook de bisschoppen, die „in een snel inhalend tempo steeds meer steun bieden aan hun „zusters en broedes in Voor alle schakeringen van kerkleden is een plaats rond de tafel ingeruimd en het het geloof". Van groot belang acht pater Van Bilsen voorts, dat er ljjn begint te komen in nieuwe pastorale structuren. Er is bereidheid en vrijheid om te experimen teren. Dit geldt in toenemende mate ook voor de orden en congregaties. Het grootste pluspunt vindt pater Van Bilsen echter ln de oecumenische geest en in de geest van samenwerking met alle goedwillende mensen. Dit hangt nauw samen met de hedendaagse evangelie beleving. Riederwald (ingevallen voor de zieke Kokmeyerziet men links in actie tegen de Fransman Michel Lenain. Uitslag een „onbeslist". PortU£ uit Macao MACAO (Reuier) Op advies van dc autoriteiten in Macao zijn vele Por tugese gezinnen uit deze Portugese ko lonie naar Hongkong vertrokken. Tussen het Portugese bestuur van Macao en de leiders van de Chinezen zouden moeilijkheden zijn gerezen. Het advies werd gegeven toen Peking- gezinde inwoners van Macao de Por tugese autoriteiten gewaarschuwd had den dat zij tot feller verzet zouden overgaan als de autoriteiten niet alle Chinese eisen in verband met de onlus ten, die zich de vorige maand in de en clave hebben voorgedaan, zouden inwil ligen. De Portugese autoriteiten zouden niet ingegaan zijn op de eis van de Chine zen om te erkennen dat zij de „moor denaars" zijn geweest van de acht men sen die bij deze onlusten om het leven kwamen. op te knappen, zeer degelijk, zeer gun stig. Dat wekte de schijn, dat Riedewald een gelijkwaardige opponent was. Het leek er niet op. Hij mocht dan met zijn linksen punten verzamelen, >hij wekte evenzeer de lachlust van het publiek op met z'n balletmaniertjes en sprongetjes'. Het tempoloze duel. waarin Leullier zijn gage op zijn gemak stond te verdienen, werd van de zesde ronde af slechts een „sjouwen met elkaar". De hautaine en ongeïnteresseerde Fransman zorgde er evenwel voor geen fatale achterstand te krijgen. Dat was dan ook niet het geval en in de laatste ronde haalde hij eens even uit. Riedewald was meteen nergens meer. We hebben eens een Franse ma- 'ger horen zeggen: „Als mijn man bij jullie wint, hopen we op een onbeslist." Hij had groot gelijk, wat deze schanda lige uitslag onderstreepte. Tegenvaller De nieuwelingenprofs vulden de rest van het programma, dat er op papier aardig uitzag maar in de praktijk bitter tegenviel. Middengewicht Joop Kruis kBn nog veel te weinig en had de volle zes ronden nodig om de van elke techniek gespeende Fransman Claude Courteille 'op punten te verslaan in een partij, die slaapverwekkend was door de trage wij ze, waarop de boksers zich bewogen. Zwaarwelter Jean Ramon was ook al I verre van een ster en daar Joop Verbon in niet al te beste vorm stak, slordig stootte en veel miste, werd ook dit duel weinig aantrekkelijk. Verbon was onte genzeggelijk de betere bokser, wat de Fransman al gauw door had en -hij deed niets anders dan klemmen en vasthou den. Nadat hij tweemaal een openbare waarschuwing had gekregen, stuurde scheidsrechter Knol hem ,in de vierde ronde naar zijn hoek en diskwalificeerde hem terecht. Een k.o. en zelfs een diskwalificatie kan niemand voorkomen maar de kwa liteit van de Franse boksers was zeer magertjes. Ook die van halfzwaarge- wicht Francis Dupuy, die tegen de over vloed aan techniek van Jan Lubbers vrij wel geen verweer had, in de vierde ron- t!e op een rechtse hoek op het lichaam neerging, op een links-rechtse nogmaals en tenslotte nog eens op een rechtse. Driemaal neer in een ronde is k.o. Maar de helper wierp ijlings de handdoek en de jury slikte dat. Opgave was de uit slag. Welja, waarom niet? Nog niet rijp De „staande" zwaarwelter Toon Nag- tegaal, die slechts loert op een eindstoot, kreeg tegen de Belg met de wonderlijke (schuil)naam Palmer Palrem zijn zin. De Belg bokste niet slecht cn bleef goed uit handen van Nagtegaal, die te weinig routine en brains bezit om er dan iets van te kunnen maken. In de derde ron de zette de Belg eigenlijk zichzelf neer. precies binnen bereik van Nagtegaal, die met een rechtse Palrem deed wankelen en met een linkse, gevolgd door een in feite al overbodige rechtse de k.o.-zege behaalde. Maar wat moet dat met „knallers" als Kruis en Nagtegaal worden als ze straks tegen boksers met 'n redelijke techniek en een flink aantal partijen op hun naam moeten optornen. De jonge profs zijn in elk geval nog niet rijp om er een zo groot deel van een program ma op bevredigende wijze mee te vul len. Zeker niet als ook nog de hoofdpar tij wegvalt en er een duel versierd moet worden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7