De Leidse Courant Pater Max. van der Schoot ofm f GROFVUIL- OPHAALDIENST. EEN HANDVOL TROEVEN MET DE LEIDSE COURANT EEN JAAR IN GROOT FORMAAT! MAANDAG 16 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Langvingers in Leiden aan het werk Oud-pastoor van de Leonardusparochie Tc Oudewater is op 73-jarige leef tijd overleden pater Maximum v. d. Schoot o.f.m., rector van het Francis- cuspension aldaar. Voorheen was pa ter Van der Schoot, die 47 jaar pries ter was, rector te Maastricht en pas toor te Franeker, waar hij in 1953 werd benoemd. Vanaf 1948 was pater Van der Schoot pastoor van de St. Leonardusparochie aan de Haagweg te Leiden. Daarvoor was hij pastoor te Heerlen. Vele parochianen kennen pastoor Van der Schoot nog als e engoed en prettig mens, die opviel door zijn optimistische levenskijk. Hij ijverde vooral voor de verfraaiing van de Leonarduskerk. Gastvrij als hij was, zorgde hij er voor, dat er een paro chiehuis tot stand kwam tegenover de kerk. Bekend waren ook in zijn tijd de luisterrijke processies in de tuin naast de pastorie waaraan door de he le parochiegemeenschap werd deelge nomen. Onder zijn pastoraat kwam voor 't eerst een nieuwe parochie in Leiden- Zuid-West ter sprake. Bij een eerste BK bespreking met het bisdom Haarlem werd toen een architect voor de nieu we kerk aangewezen. Pastoor v. d. Schoot moest dit bouw-werk overdra gen aan zijn opvolger, pastoor v. Scha len. Maar bij zijn vertrek naar Frane ker hij vond het helemaal niet zo prettig naar Friesland te worden over geplaatst zei hij met een zekere trots: „Ik blijf tóch bouwpastoor. Woensdagmorgen om 10 uur vindt in de parochiekerk van de H. Willi- brord te Ammerzoden de plechtige Uitvaartmis plaats, waarna de begra fenis is op het kerkhof aldaar. i ALMA MATERKOOR GAAT BOEIEND f LUSTRUMCONCERT UITVOEREN „E'en concert! Wat drukt het uit? Wat is de bedoeling? Het is de opvoering van algemeen verkrijgbare, voor het merendeel algemeen beken de muziekstukken van allerlei stijl en kleur, allerlei soort en snit, allerlei gehalte en waarde; voor een menigte waarvan negentien twintigste niet al leen niets begrijpen van de kunst, noch In memoriam Anton Kohlbeck Kort en eenvoudig om recht te doen aan een eenvoudig goed mens, die veel betekende voor velen. Anton Kohlbeck pretendeerde niets en presteerde zo veel. Hoe eenvoudig hfj ook mocht zijn, trots was hij op zijn gezin; hoe rustig hfl ook mocht schijnen, hij zwoegde voor „de zaak", waaraan hij gehecht was en waar op zijn vernuft en Ijver waren toege spitst; hoezeer hij ook soms rust be hoefde, hij zong graag omdat hij meen de dat „vieren" iets feestelijks is en dus zong hij; zijn belangstelling beperkte zich niet tot strikte plicht en eigen ge kozen afleiding, neeh, de mensen had den zijn belangstelling en dus werkte hij voor het S.F.L. en stelde een noodzake lijk werk veilig. Dat heeft ondergeteken de Jarenlang mogen volgen en ik zag een niet zo sterke man een reuzenwerk verrichten en hij deed het graag en goed. Anton Kohlbeck was altijd vriendelijk, maar niet als hij meende dat de recht vaardigheid in het gedrang kwam dan was hfj fel, een ijzeren man. Anton Kohl beck was van 't type, dat we zo nodig hebben en dat zo weinig voorkomt. Zijn vele vrienden zullen tegenover deze plichtsgetrouwe werker en harte lijke vriend gaarne hun laatste plicht vervullen en hem aanbevelen aan de Al- beloner, die alles zal goed maken wat wfj verwaarloosd hebben. Hij ruste in vrede. ANTON WAALS Oud-voorzitter bestuur Kath. Bijzonder Jeugd- en Gezinswerk. A. Kohlbeck t In de prille morgenuren van zater dag overleed onverwacht een bekende stadgenoot, de heer A. Kohlbeck. Bijna dertig jaar gaf hij zijn beste krachten aan het Sint-Petruskoor. Hij verwierf zich voor dit koor grote verdiensten zowel door zijn zangkwaliteiten als door zijn leiderschap bij koorreizen en bijzondere gebeurtenissen. Zijn op treden was altijd stijlvol en verraadde de man, die zich tot een markante persoonlijkheid had gemaakt. Naar zijn woord, dat altijd iets eigens had, werd steeds met interesse geluisterd. De laatste jaren had hij als archivaris zitting in het bestuur. Het Petruskoor en het S.F.L., waarvan hij ook tal van jaren bestuurslid was, hadden zijn bijzondere sympathie. Tijdens de Eucharistieviering in de St. Petruskerk op dinsdagmorgen zul len zijn zangers vrienden voor hem het „Requiem Aeternam" zingen. HET ST. PETRUSKOOR. er behagen in scheppen", schreef in de vorige eeuw Klikspaan in zijn bun del „studenten-leven". Ruim 'n eeuw later wordt in dezelfde stad bewezen, dat de man niet helemaal gelijk had, want wanneer U maandag 23 januari a.s. en dus niet op andere abusieve lijk aangegeven dagen in de Stads gehoorzaal (aanvang 20.15 uur) het concert van het Alma Materkoor aan hoort, zult U onmiddellijk constateren, dat U niet zo „algemeen verkrijgbare" muziekstukken voorgeschoteld krijgt. Het „merendeel algemeen bekende" slaat alleen op het allerlaatste werk, dat wordt uitgevoerd; maar de 150ste Psalm van César Franck wordt ook op veelvuldig verzoek van hen, die in oktober de feestmis in de Hartebrug- kerk meevierden, wederom gezongen. De andere werken zijn nieuw voor Leiden. Het door Albert de Klerk te spelen orgelconcert in F van Georg Friedrich Handel zal ieder, die in de cember de feestelijke inwijding van het orgel kon bijwonen, naar de Stads gehoorzaal trekken. Wie historisch ge oriënteerd is zal het in opdracht van de Engelse koning gecomponeerde Utrechter Te Deum willen begroeten, maar ook de muzikaal geïnteresseer den zullen dit werk, dat in Nederland sinds 1959 niet meer te horen is ge weest, willen horen. Ahvie in katholieke kring treurt om het verdwijnen van de meerstem mige kerkzang, zal verheugd consta teren, dat het Alma Materkoor een Magnificat tot klinken brengt en 'wie een onlangs herontdekte compositie van Johann Christian Bach in dat Magnificat ontdekt, wil dat natuur lijk met eigen oren horen, want het is zegge en schrijve één keer in >T~ derland uitgevoerd. Alle rechtgeaarde Leidenaars komen vanzelfsprekend naar het lustrumcon cert van een Leids koor; alle niet- rechtgeaarde-Leidenaars verschijnen vanzelf om kennis te maken. Alle ouderen komen uit traditie; alle jongeren omdat f 1,50 voor een plaats altijd goedkoper is dan een beat-happening. Kortom iedereen ver schijnt. Het kan dus erg druk worden, daarom is plaatsbespreken na kaart- inkoop aan te bevelen. Behalve de organist Albert de Klerk wordt medewerking verleend door Leny Stevens-Ridderhof, sopraan, Wil- helmina Matthès, als alt, Chris van Woerkom en Johan Kramer als tenor solisten en Max v. Egmond, bas, met begeleiding van het Residentie Kamer orkest, en Pieter Jansen, orgel. Het lustrumconcert staat onder leiding van Jan v. d. Meer. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de restauratie van de NZH aan het Stationsplein. Men is bin nengekomen door verbrijzeling van een i spiegelruit aan de achterzijde. Uit een glazen vitrine zijn ontvreemd 34 pakjes 1 shag, 15 pakjes vle, 43 pakjes sigaretten en 38 dozen sigaren. Voorts werden twee flesjes frisdrank ter plaatse geledigd. Dezelfde nacht werd een etalageruit van een radiohandel in de Haarlemmer straat verbrijzeld. Ontvreemd werd een transistorradio ter waarde van 55, In de nacht van zaterdag op zondag werd door het forceren van een ruit toegang verschaft tot een motorhandel in de Groenesteeg. Uit de etalage wer den gestolen een cylinder met zuiger en een zonder zuiger. De waarde bedraagt 97,Tenslotte heeft men die nacht vergeefs gepoogd de brandkast bij C. en A. aan de Botermarkt te forceren. Dat het niet gelukt is. is waarschijnlijk te wijten aan te weinig gas en/of zuurstof, dat de dieven hadden meegenomen. In de kast werd een gat gebrand van 20 bfj 14 c.m. Men had toch echter bot gevan gen, want de kast, die in het bedrijfs- kantoor staat, was leeg. Wel heeft men toen maar een suède jasje maat 54 uit de verkoopruimte meegenomen. Ernstige aanrijding op Lammermarkt Zondagmiddag omstreeks half vijf speelde op de Lammermarkt de 12-ja- rige Christina v.d. Mark uit Leiden met enige kinderen verstoppertje. Zonder op het verkeer te letten stak zij daarbij de rijbaan over en werd aangereden door auto. Het meisje liep een schedel fractuur op, benevens andere verwondin- het hoofd en ernstig letsel aan de beide knieën. Het kind werd door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. VANGEND EN LOOS LEIDEN HAD PRINS-ELIJKE DAG Gebedsweek voor de eenheid Namens de Oecumenische Raad en het Decanaat te Leiden wordt mede gedeeld dat van 18 - 25 januari ook in Leiden de „gebedsweek om de een heid" gehouden zal worden. Daartoe worden er op de volgende data en ir de volgende kerkgebouwen gebeds diensten gehouden. 18 jan. 19.30 in de Doopsgez. Kerk; 19 jan. 19.30 ii Bevrijdingskerk, Nieuw West; 20 jan. 12.30 in de Oud-Katholieke Kerk; 21 jan. 19.30 in de Lutherse Kerk; 23 jan. 20.00 in de Lodewijkskerk; 24 jan. 19.30 in de Vredeskerk, Burggraven- laan; 25 jan. 19.30 in de Remont- strantse Kerk. In de kerkdiensten van de kerken op 22 januari zal er aandacht ge schonken worden aan het thema van de eenheid. In alle kerken zullen tegenwöordigers van een andere kerk het woord voeren over de eenheid. Toen de heer E. S. Prins op 2 januari 1927 bij Van Gend en Loos Leiden in dienst kwam, hadden de paarden net enigermate plaats moeten maken voor auto's en werd hij chauffeur. Verteld werd dat hij kon rekenen op een met „gouden knopen". „Dat was dan wel klatergoud", zegt hij nu, in de bloemetjes gezet door collega's en fa milie omdat op deze dag het feit her dacht wordt dat hij 40 jaar in dienst is bij dit inmiddels gigantisch gegroei de en gemechaniseerde bedrijf. EERSTE CHAUFFEUR Als een van de eerste chauffeurs en in de functie als besteller kwam de in Leiden geboren en getogen heer Prins, thans wonende in de Jan Lieven- straat bij Van Gend en Loos; hij werd in 1947 loodsbaas en is thans hoofd besteller, een verantwoordelijke func tie in het grote agglomeraat, dat Van Gend en Loos te Leiden bestrijkt. Te midden van zijn zeven kinderen. „Dat is wel het grootste bezit wat ik in jaren heb kunnen verwerven", vrouw en collega's heeft de directeur zijn bedrijf te Leiden hem vanochtend gehuldigd. De heer J. Schoenmakers prees zijn verdiensten en vertelde hoe vreemd het was, om nu alleen een jubilaris te moeten toespreken, omdat hij derge lijke taken altijd deelde met de heer Prins zelf. De heer Schoenmakers bood de jarige jubilaris twee envelop pen met inhoud aan, alsmede een doos sigaren. Bedrijfsleider J. Bekkering onderstreepte de goede samenwerking met de heer Prins, die tijdens zijn dienstjaren al heel wat bedrijfsleiders had „versleten". Tenslotte sprak de heer P. Hogen- boom, namens de personeelsvereni ging, waar de heer Prins voorzitter van is en bracht de vele organisato rische kwaliteiten van de heer Prins, die zich overigens ook buiten Van Gend en Loos manifesteren, onder de aandacht. Het cadeau van de perso-1 vele felicitaties, die hem vandaag be- neelsvereniging bestond uit een Zaanse klok. De 60-jarig jubilaris zelf, goedlachs en welbespraakt, liet zich niet onbe tuigd en sprak de hoop uit de laatste jaren enthousiast en in goede-gezond heid bij Van Gend en Loos uit te mo gen „dienen". Sociale functies De heer Prins zal voor velen geen onbekende zijn. Dat bleek ook reikten. Hij heeft op sociaal gebied vele bestuursfuncties gehad; zo heeft hij in het bestuur gezeten van het N.K.V. en vertegenwoordigd deze thans in de Kamer van Koophandel; hij was penningmeester van „Herwonnen Le venskracht", oprichter en bestuurslid van de R.K. Harmoniekapel, is zeer actief in de personeelsvereniging van Van Gend en Loos, zit op het ogenblik in de Bijstands Commissie van de So ciale Raad en is bestuurslid van de Bond voor Veilig Verkeer. Feestavond Ontspanningsver. 'Smit Röntgen' In de vrijwel tot de laatste plaats be zette grote zaal van „Den Burcht", heb ben zowel de leden van de Smit Röntgen Ontspanningsvereniging als de genodig den zaterdag volop genoten van de feestavond, die Jaarljjks één der hoogte punten van het wlnterprogramma dezer vereniging vormt. Na een hartelyk welkomstwoord van de verenigingsvoorzitter, de heer C. Braat, volgde een gevarieerd en op hoog peil staand non-stop cabaretprogramma, dat door de feestgangers, gezien hun bijvalsbetuigingen, bijzonder werd ge waardeerd. Tot het welslagen van het geheel werk ten mee de conferencier Ger Roeland, die eveneens samen met Haak van Over loop twee geestige sketjes ten tonele bracht, het succesvolle „Lowland Trio" met een keur van Nederlandse liedjes, Haak Overloop met zijn sprekende eend „Sherry" en in een komische goochel- show, de imitator en parodist Jacques de Beer, en het Surinaamse sextet „So- nora Paramera", dat zowel vóór als na de pauze veel bijval oogstte met een mu zikale show. Voorts kwamen vooral de jongere SRO'ers aan hun trekken door 't twee maal optreden van het tienerzangeresje Sandra, die enkele liedjes uit haar re pertoire bracht en daarbij weer voortref- GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Gevestigde personen van 8-11 Jan. 1967 W. van der Zwaan en fam., predikant, v. d. Brandelerkade 22; P. Erthler en fam., framer weverij, Brahmslaan 47; W. J. M. Kloos en fam., militair, Lam- menschansweg 45; H. T. Hartevelt en fam., gemeente arbeider, Lekstraat 15; C. J. Kruijs en fam., huisschilder, Spaarnestraat 184; R. M. G. Taytel- baum en fam., arts, Hogewoerd 138; W. P. J. Koster, Herensteeg 21a; M. Kup- ferschmidt, Kllkspaanweg 13; B. T. M. Koster, Herensteeg 21a; D. W. Flinter man, Klikspaanweg 42; C. N. van Dfjk- Viergever, analiste, Poelgeeststraat 18; R. J. J. van Beek, Haagweg 22; C. L. Harrevelt, Hogewoerd 156; F. W. J. H. Amen, v. d. Brandelerkade 22; R. Cor- nelisse, Haagweg 210; C. J. Harts, Tul- penstraat 1; C. E. HogenEsch-McCaf- ferty, Zoeterw. singel 78; N. E. Oele, Lorentzkade 25; B. M. Hani, schrijf- mach. monteur, Varkenmarkt 7; G. R. PRACHTIG SPEL PARRENIN KWARTET VOOR LEIDSCHE KUNSTKRING „Voor Allen" concerteerde gister avond in de Stadsgehoorzaal het Parre- nin kwartet, bestaande uit Jacque» Par- renin, eerste viool. Marcel Charpentier, tweede viool, Dénes Marton, altviool en Pierre Pénassou, cello. Het was *n Duits programma, dat door deze volbloed Franse solisten werd uitgevoerd en dit had bijna onvermijdelijk tot gevolg, dat de Duitse toon niet de bovenhand had. Het Parrenin kwartet presenteerde zich evenwel als een buitengewoon muzikaal en virtuoos ensemble, vier routiniers ook DINSDAG 17 JANUARI komt de kraakperswagen in de Aaltje Noorde- wierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepen- brocklaan. Joh. Verhulststraat, Rich. Holstraat, Obrachtstraat, Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooy- straat, Joh. Wagenaarlaan, Valerius- straat, v. Blankenburgstraat, Julius Röntgenstraat, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweellncklaan, Eduard v. Beinumstraat, Brucknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Choplnstraat, Moe- sorgskistraat, Caesar Franckstr., Verdi- straat. DONDERDAG 19 JANUARI komt de wagen langs de Lage Rijndijk, Vooreftr.. Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- matrastraat tot SoembastraatSoemba- straat. Balistraat, Tlmorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Suri- namestraat, Antillenstraat, Curagaostr., Sint Maartenstraat, Sint Eustatiusstr., Sabastraat, Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. VRIJDAG 20 JANUARI rijdt de wa gen langs de Haagweg (geheel), Rijn dijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haagweg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, de Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterslaan, Tollen- straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasebroekstraat, Borgerstraat, Van Len- nepstraat, Ten Katestraat, Toussaint- kade, Staringkade. die een zeer epirituele begaafdheid heb ben. De inzet was het strijkkwartet op. 41 nr. 2 in F gr. terts van Rubert Schu mann, een kwartet dat tot Schumanns beste kamermuziekwerken gerekend mag worden. Het werd knap en rijk gecon trasteerd voorgedragen, maar het bleef een Franse vertolking, die nog het meest tot zijn recht kwam In het speelse Scher zo waarin deze meester-strtjkers hun artistieke bekwaamheden tot volle ont plooiing konden brengen. De Fünf Satze für Strelchkwartet, in 19J.0 geschreven door de Weense compo nist Anton van Webern, maakte het Par- renin-kwartet tot een ware belevenis. In ongrijpbare sfeer van deze absolute nationale muziek toonden de Franse so listen zich waarlijk groots. De vijf zeer korte stukken, waarmee Von Webern destijds sterk de aandacht trok, werden ragfijn en zeldzaam indringend ver klankt. van Beethoven gespeeld, het eerste der Galitzin-kwartetten. Beethoven heeft in dit kwartet vredige blijdschap neerge legd die door het Parrenin kwartet on veranderd en prachtig van klank werd doorgegeven. Een groot aandeel in deze perfecte uitvoering had de cellist die in het Maestoso met een donker timbre een doorschijnende achtergrond schiep. Even als bij Schumann glorieerde ook hier het kwartet in het Scherzo, het uitge- latenste deel. dat sprankelend en fijnzin nig genuanceerd door dit homogene ge zelschap werd gereproduceerd. Het talrijke publiek was terecht over deze vertolking opgetogen en liet dit blijken door langdurig, warm applaus. Als toegift liet het Parrenin kwartet louter schoonheid klinken; 'n deel uit het meesterlijke strijkkwartet van Debussy. Jammer, dat dit hele kwartet niet op het programma stond. Het succes van deze Franse rasmusici wu er echter niet minder om. T. P. de Ruiter, Leeuwerikstraat 35; W. P. Siwpersad, Hooigracht 42; J. A. L. Wur- zer. Joh. de Wittstraat 33; J. L. Emanu el, Rijnsburgerweg '5; S. V. Vleeswijk- Visser, Nieuwe Rijn 95; W. W. Nijdam, Tesselschadestraat 11; J. H. A. Stapel, Hogewoerd 71; A. J. Verbout, Buys Bal lotstraat 59; C. M. Karstens, huishoud assistente, Houtlaan 55; S. C. Martineau, M. van der Beugel, Rapenburg 12; R. A. Visser, Hooigracht 8; A. L. C. M. de Jongh, Witte Singel 27; O. P. W. Foe- ken. Rapenburg 117a; M. C. Bins, Klok- steeg 14; H. W. O. Roeters van Lennep, Oude Singel 58; G. M. Dekker, Zoeter- woudseweg 124; J. Scheer, Kersenstraat 25; M. E. Menckeberg, Hogewoerd 156; J. G. Gaarlandt, Levendaal 159a; E. J. Jonker, Herengracht 43; W. J. C. van der Loo, Hogewoerd 87; C. J. F. J. Hoek, Evertsenstraat 69; A. C. M. Arends, Vreewijkstraat 3; J. C. J. Eek hout, Vollersgracht 12; M. L. Kooijman, Haagweg 43; G. J. E. van Zuuren, Tul penstraat 1; A. Koeman, Witte Rozen straat 50a; P. Hartman, Witte Singel 50; J. M. M. A. Verhallen, Doezastraat 37 j D. A. J. M. Loeff, Witte Singel 80; E. W. de Jong, Hoge Rijndijk 85; W. Bezemer, Hooigracht 74; J. H. Nauta, Oude Rijn 27; K. E. Hovius, J. van Goijenkade la; S. C. Niekoop, Hoge woerd 142; A. P. Eland, Schelpenkade 21; E. C. A. Stotijn, Hogewoerd 129a; M. A. Spek, ziekenverzorgster, Rijns burgerweg 10; J. W. A. Swen, P. de la Courtstraat 9; F. J. P. Montens, Kas tanjekade 13; J. B. F. Schuttevaar, Doe zastraat 37; J. W. H. Q. ter Spill, Klik spaanweg 15; W. F. H. Adelaar, Klik spaanweg 7; A. M. A. te Meij, van 't Hoffstraat 26a; P. J. E. van der Linde, Korte Mare 22; L. van Noort, Burg- gravenlaan 177; H. K. Garvellnk, Groe nesteeg 37b; R. S. Brink, Aalmarkt 6; C. W. Brink, Aalmarkt 6; J. Pronk, Ho ge Rijndijk 128; M. D. Stevens, Hoge Morsweg 45E; J. H. Zegwaart, zieken verzorgster, Rijnsburgerweg 10; G. Prins, hulp in de huishouding; Plantijn- straat 91; E. G. M. van Vliet, maatsch. werkster, Herenstraat 144; J. Brussee, Wagnerplein 116; D. Stoelendreijer, Hansenstraat 12; M. H. Ober, Wagner plein 116; N. C. Seijffert, J. van Goijen kade 29; A. Wipkink-Bakker, diëtiste, Wagnerplein 78; P. Wijnmaalen, Bakh. Roozenboomstraat 36; B. de Ru, Hooi gracht 58; F. M. C. Veenman, Bachtstr. 37; L. E. Rijnsburger, verpleegster, De- cimastraat 32 a; D. L. de Gier, Meer burgerkade 28; J. B. van de Velde, Le liestraat 51; K. Driebergen, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 185; A. G. Boog- mans, De Sitterlaan 123; B. Nugteren, Hoefstraat 3; M. J. ven der Weijden, Herenstraat 39; J. P. Harpe, Joh. de Wittstraat 44; C. J. A. Jörg, Klikspaan weg 7; W. M. Jansen, Kernstraat 25a; A. C. Ringers, wetensch. assitsente, Ou de Rijn 3; G. Schaap, nettenbreier, Groenhovenatraat 11; H. Burger, ver pleegster, Kennedylaan 38; J. W. Hols- wilder, betonwerker, Lieven de Key- straat 11; D. van Klaveren, aannemer, Kennedylaan 38; F. J. M. Cuijpers, adm. ambtenaar, Stieltjesstraat 38; M. J. Kapaan-Gouw, kapster, ws t/o Galge water 16; G. van der Plas, tekenaar, Debussystraat 13; C. C. van Kuijk, Groenhovenatraat 4;;C. W. E. Schadee, Jan van Goijenkade' 32; T. M. A. ten Hengel, technicus, Debussystraat 13; H. J. M. Lammere, verpleegster, Rijns burgerweg 10. felijk werd begeleid door haar broer Franky (gitaar) en haar pa (bas-gi taar). In twee duetten met Sandra gaf Franky overigens ook van goede zang kwaliteiten blijk. Na het caberetprogramma werd deze weer alleszins geslaagde SRO-feest- avond besloten met een gezéllig samen zijn, waarbij „Sonora Paramarera" de danslustigen eveneens volop aan hun trekken liet komen. IJsclub Stompwijk Tijdens haar maandelijkse contact avond heeft de ijsclub „Nut en Ver maak" te Stompwijk in de afgelopen week het ere-lid de heer P. van Bohemen gehuldigd. De heer Kolff van het gewestelijk be stuur van de K.N.S.B. was ter ere van die gelegenheid naar Stompwijk geko men om de jubilaris, die al 60 jaar lid van de vereniging is, een insigne op te spelden. De heer Kolff noemde P. van Bohe men tijdens een korte toespraak het symbool voor de jeugd. Ook moedigde hij de jeugd aan de zo noodzakelijke schaatstraining te volgen. Mocht hier voor voldoende belangstelling bestaan, dan wordt er in de afdeling een schaats training gehouden. Tot slot van de feestelijke avond werd er gekaart. Uitslag: 1. F. Disseldorp; 2. J. Overdevest; 3. A_ Luiten; 4. Th. Goe man; 5. C. Boer; 6. C. den Elzen; 7. B. Zandbergen; 8. J. van Schie; 9. A. Hoog- weg; 10. G. v. d. Bosch; 11. P. v. Steen. Honderden jaren hebben talrijke onderzoekers zich het hoofd gebroken over de herkomst der speelkaarten. Een Chinese encyclopedie uit 1678 beweert, dat speelkaarten In 1120 wer den uitgevonden. Ze zouden bedacht zijn als amusement voor de talrijke vrouwen van keizer S'eun Ho, die zich waarschijnlijk erg verveelden. Sommige geleerden gaan echter terug tot de T'ang dynastie in de zevende- negende eeuw. Hoe het zij, geen enkele lezer van De Leidse Courant zal zich ooit behoeven te vervelen. Bovendien stelt De Leidse Courant aan iedere abonnee die een nieuwe abonnee op haar blad aanbrengt, een prima spel speelkaarten (52 kaarten en 2 jokers) beschikbaar. De nieuwe abonnee ontvangt 14 dagen De Leidse Courant geheel gratis. De Leidse Courant is thans een voortreffelijke krant van groot formaat, met een smaakvolle opmaak. De beste journalisten en befaamde kroniek schrijvers en correspondenten werken er aan mee! Als OUVERTURE iedere maandag onze gretig gelezen SPORTKRANT Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende: NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: NAAM: ADRES: PLAATS: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal J x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4