PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 16 JANUARI 1967 KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg LISSE WAS DEZE ZOMER TE KLEIN OM Winkelcentrum ALLE TOERISTEN ONDER TE BRENGEN aan Stadhoudersplein Door VVV te Lisse is een uitgebreid Jaarverslag opgesteld waarin van veel aktiviteiten gewag wordt gemaakt. Alles wordt in het werk gesteld om het toe risme in Llsse en de gehele hollenstreek een goed verloop te doen hehben in de "bollentijd". Samenwerking met omlig gende plaatsen in daarom onontbeerlijk en met dankbaarheid wordt in het ver slag van een goede samenwerking ge sproken. Tijdens de bollentijd liep het aantal bezoekers uit Duitsland Iets terug bjj verleden jaar vergeleken, doch het aan tal Franse toeristen was opmerkelijk groter, terwijl ook het bezoek vanuit En geland zeer bevredigend was te noemen. Het aantal overnachtingen vertoonde weer een stijgende lijn. Van vele parti culiere adressen werd gebruik gemaakt, die onder controle staan van VW wat i pensiongerechtigde leeftijd heeft bereikt, de accommodatie betreft. In 1966 boekte zal hij zijn werkzaamheden bij het be- men 4430 overnachtingen tegen 3200 in j kende hotel "Huis ter Duin" neerleggen. niseerd die uitstekend slaagden door de bredere opzet, hetgeen óók het geval was met de volksfeesten rondom de hard draverijen. De exploitatierekening over 1966 sloot met een klein batig saldo van 360,33. Het totaal der ontvangsten en uitgaven beliep een bedrag van bijna 50.000,De zomerrecreatie zal de bij zondere aandacht van VVV hebben in 1967. M. W. Schuit nieuwe directeur van Huis ter Duin te Noordwijk Aangezien de heer W. Tappenbeck de 1965, een belangrijke stijging dus. Zelfs Lisse. ondanks vele particuliere adres sen, kon alle overnachtingen niet ver werken en moest er een aantal gasten el ders ondergebracht worden. Speciaal de hotelaccommodatie is in Lisse zeer on toereikend zodat de toevlucht genomen moest worden naar omliggende bad plaatsen. Het ledental liep iets terug en staat nu op 268, een aantal dat voor Lisse zeer beslist te laag geacht wordt. De straatversieringen konden worden uitgebreid, doch de medewerking van particuliere wat tuinversieringen be- uitstellen van het bloemencorso, waar door de aktiviteiten verdeeld werden over enige weken. Met genoegen ziet het bestuur terug op het kindercorso met 200 deelnemers. Ook de samenwerking met "Elfesta" was voortreffelijk wat betreft het organiseren van een kinder- varleté. In samenwerking met het Oran je Comité werden kinderfeesten georga- Na vier jaar directeur te zijn geweest in hotel 'L Europe kwam de heer Tappen beck in het jaar 1933 naar Noordwijk om aldaar directeur van "Huis ter Duin" te worden. Onder zijn leiding groeide het hotel uit tot een van de bekendste in Europa. Onder zijn directeurschap be zochten vele vorstelijke personen, onder wie de koning van België, en vele be-, kende filmsterren, zoals Liz Taylor en Richard Burton, het hotel. De echtgenote zal eveneens haar werkzaamheden in het hotel stop zetten. Tot opvolger is de heer W. G. Schuit benoemd. De nieuwe ter Duin" werkzaam. te Wassenaar Aan de Wassenaarse gemeenteraad is een voorstel voorgelegd om aan het Stadhoudersplein, tegenover de reeds daar gevestigde winkels, een stuk grond van 1742 ca te verkopen aan de Stichting Nutsspaarbank, die daar een winkelcentrum zal stichten. Deze spaarbank had al enkele jaren geleden de wens te kennen gegeven dit stuk grond te kopen en had bovendien be langstelling voor een ander stuk, op de hoek van de Hofcampweg en de Bur- manlaan. Wat dat laatste stuk betreft is de bestemming intussen gewijzigd; hier zal tezijnertijd het nieuwe poli tiebureau verrijzen. Deze verkoop zal dus niet doorgaan. Op het terrein aan het Stadhouders plein zal een winkelgebouw met een goothoogte van maximaal 5 meter mo gen worden opgericht. Blijkbaar wordt dus gedacht in het voorstel van b. en w. wordt over winkelcentrum ge sproken aan een supermarket. De Nutsspaarbank zal voor het be doelde stuk grond f 475.000,betalen, waarbij is inbegrepen een bijdrage in de kosten van een parkeerterrein naast de supermarket, dat door de gemeen te zal worden aangelegd. Dit parkeerterrein zal ruimte bie den aan 30 auto's, terwijl parkeerstro- ken voor het winkelgebouw nog eens 14 auto's zullen kunnen bevatten. Ver der is in hel plan inbegrepen de aan leg van een plantsoen op de grond die overblijft. De kosten van de aanleg van de parkeerplaats en van de groen voorziening worden geraamd op een ZOETERWOUDE SJZ-obligaties Obligaties a f 25. voor de renteloze lening die doorSJZ is uitgeschreven, ten einde de bouw van een eigen clubhuis te financieren, zijn vanaf heden ook verkrijgbaar bij de Raiffeisenbank. De Zoeterwoudse topsporters kwa men gisteren weer uitstekend voor de dag. Tafeltenniskampioen van Neder land, Bert v. d. Helm, won in Roelof- arendsveen de NTTB-cup en wieler- cross-specialist Cok v. d. Hulst behaal de op het zeer zware parkoers van het landgoed Duinrell een fraaie zege in een wedstrijd over 24 km, waaraan bijna 70 profs en amateurs deelnamen. Joy -riding te Zoetenvoude eindigde in het water Zondagmorgen vroeg werd aanne mer C. Paardekooper door de politie uit z'n bed gebeld met de mededeling, dat z'n auto in de sloot langs de Dokter Kortmannstraat lag. Verantwoordelijk hiervoor was een 25-jarige inwoner van Zoeterwoude. Deze had de auto weggehaald voor de woning van de eigenaar aan de Noordbuurtseweg. De rit van de plezier-rijder eindig de, komend uit de richting Stompwijk, in de sloot langs de Dr. Kortmann straat. die ter plaatse ongeveer ter hoogte van de woning van de familie Elderhorst, een flauwe bocht maakt. De chauffeur meldde het ongeval zelf aan de politie, die een bloedproef af nam en de zaak in onderzoek heeft. Gisteren was het voor de hervorm de gemeente van Zoeterwoude 'n blij de dag, want na een vacaturetijd van 5 maanden, kreeg de gemeente weer een eigen predikant in de persoon van ds. L. Doorn, uit Huizen (N.-H.). In de morgendienst werd de heer Doorn, in zijn ambt bevestigd door de consu lent van Zoeterwoude, ds. J. Th. W. Quak uit Koudekerk a/d Rijn. In de namiddagdienst hield ds. Doorn zijn intrede, naar aanleiding van de tekst uit Johannes 10, vers 11, „Ik ben de Goede Herder, 'de Goede Her der stelt zijn leven voor de schapen". Bij deze intrede waren o.m. aanwezig burgemeester Detmers, deken Van der Boog, ds. Achterberg namens de clas sis Leiden, ds. Hengstmangers uit Heemstede en collega's uit de ring Alphen a/d Rijn. Na de dienst was er gelegenheid te feliciteren in Ons Huis, waar o.m. gesproken werd door bur gemeester Detmers, deken v. d. Boog, ds. Achterberg en ds. Hengstmangers. Ds Doorn sprak zijn dank uit aan allen die belangstelling hadden ge- ZOETERWOUDE (H.R.) Opening bejaardensoos. Dinsdag middag om 2 uur hoopt men in de „Drie Eendjes" aan de Hoge Rijndijk te gaan starten met een bejaardensoos, uitgaan de van de Meerburg-parochie. Aan deze •opening zal men een speciaal tintje ge- Zoals bekend wordt ook dit jaar weer van 18-25 januari een gebedsweek ge houden voor de eenheid onder alle chris tenen, onder het thema „Geroepen tot een zelfde hoop". In het kader hiervan hebben Rooms Katholieke geestelijken met hun Protestantse collega's in Lei- derdorp-Zoeterwoude gemeend een oe cumenische gebedsdienst te moeten hou- Deze dienst zal worden gehouden woensdagavond om half 8 in de Meer- burgkerk aan de Hoge Rijndijk met de gedachte dat het gebed van de gelovigen veel vermag, hoopt men, dat velen zul len bidden om de eenheid. In de raadsvergadering van heden, maandagavond komt een voorstel van b. en w. aan de orde om bij de Kroon in beroep te gaan van een beslissing van Gedeputeerde Staten betreffende het recreatieplan Zijlwatering, dat in september 1965 door de raad werd vastgesteld. Dit recreatieplan voorziet o.m. in de aanleg van een woonsche penhaven en van een algemene be graafplaats. G.S. hebben dit plan op een aantal punten niet goedgekeurd. Zij zijn van mening, dat het aantal wegaansluiting aan de zuidwestzijde van het plan beperkt dient te blijven en dat een aansluiting verschoven dient te worden. B. en w. hebben tegen deze beide opmerkingen van G.S. geen bezwaar omdat het hier onderdelen van onder geschikte aard betreft. Hoogstens kan 'men zich afvragen, aldus b. en w., of het nu nodig is dat G.S. in dergelijke details treden. Tegen een derde punt uit de beslissing van G.S. hebben b. en w. wel bezwaren. G.S. verlenen aan een belangrijk onderdeel van het plan geen goedkeuring, omdat het be trokken gebied begrepen is bij een herziening van. het uitbreidingsplan, waarover de Kroon nog geen uitspraak heeft gedaan. Juist omdat het belang rijke onderdelen van het plan betreft de helft van de begraafplaats en de helft van de jachthaven heeft deze be slissing van G.S. onplezierige conse quenties voor de uitvoerbaarheid van het plan. Vandaar dat wordt voorge steld in beroep te gaan bij de Kroon. In het beroepschrift wordt er op ge wezen dat G.S. tegen de in het recre atieplan gegeven bestemmingen op WASSENAARSE RAAD IN BEROEP BIJ KROON OVER RECREATIEPLAN Geen vicariaat meer in Zoeterwoudse St. Jansparochie Bouwfonds blijft waarde behouden zichzelf geen bezwaren hebben, maar dat hun bezwaren alleen van formeel- administratieve aard zijn. Aan dé hand van enkele jurisprudentie-gevallen be togen b. en w. dat van opeenvolgende stedebouwkundige plannen het jong ste voorrang dient te hebben, uiteraard mede omdat slechts het laatste plan geacht kan worden de op dat ogen blik bestaande inzichten van de ge meenteraad weer te geven. Aan de Kroon wordt gevraagd de beslissing van G.S., die voor de ge meente een enorm tijdverlies met zich meebreng,t te vernietigen. ADELBERTCOLLEGE VIERDE le LUSTRUM MET FANCY FAIR Het Adelbertcollege te Wassenaar was zaterdag- en zondagavond 'n tref punt voor de door leerlingen georga niseerde fancy fair. De leslokalen wa ren onherkenbaar veranderd in stands met velerlei attracties, zoals een Wes- ternbar, behendigheids-automaten, zeilboten-blazen, ballengooien, enz. enz. De aula en het gymnastieklokaal bedrag van f 113.862,50. B. en w. vra gen de raad een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Aan het winkelgebouw wordt een luifel aangebracht, die zal uitsteken boven grond, die eigendom van de ge meente blijft. In verband daarmede zal op deze grond erfdienstbaarheid van overbouwen gevestigd moeten worden. PARKEERSTROKEN IN LIMBURG STIRUMSTRAAT EO. Reeds enkele jaren geleden heeft de Woningbouwvereniging St. Willi- brorclus net gemeentebestur voorge steld de groenstroken, die gelegen zijn voor de woningen in de Van Limburg Stirumstraat, de Van der Duyn van Maasdamstraat en de Van Hogêndorp- straat, te wijzigen in eigen voortuinen bij deze woningen. Later is de gedach te ontstaan, de groenstroken te laten, vervallen en parkeerstroken aan le i leggen. Bij gebrek aan financiële mid- delen zijn beide plannen in portefeuil le gebleven. Naar aanleiding van een bespreking in de begrotingsvergadering van 19 december jL stellen b. en w. de raad I thans voor, een krediet van f59.500.— te bestemmen voor het maken van par keergelegenheid in de Van Limburg Stirumstraat en de Van der Duyn van Maasdamstraat, aan beide zijden. AANKOOP VAN GROND Met twee eigenaren van gronden, die in de toekomst nodig zijn voor de verwezenlijking van het recreatieplan Zijlwatering is overeenstemming be reikt over aankoop door de gemeen Het betreft ongeveer 10 ha grond, ge legen tussen de Oostdorperweg en de Zijlwatering, die gekocht kunnen wor den voor in totaal f344.636.—, te ver meerderen met f7000,— bijkomende kosten. B. en w. stellen voor tot aan koop over te gaan. VOORHOUT Raadsvergadering Donderdag 19 januari zal de raad van de gemeente Voorhout om acht uur 's avonds voor een openbare vergadering bijeen komen. VOORSCHOTEN Memisa-collecte De Memisa-collecte heeft in de St. Laurentiusparochie (deur collecte 2333,05 opgebracht en in de Moeder Gods parochie (uit 1 H. Mis) 450.—. Forumavond te Hillegom In toekomst plaats voor 3500 werknemers op teeltbedrijven in bollenstreek waren omgetoverd in bijna niet van echt te onderscheiden dancings. Een van de vele programmapunten was die van het Adelbertcabaret. Ma rijke v. d. Wansum, Irene Baylé, Con- ny Paardekoper, Frank Harahn, Rob- by Goosen en Nic v. Ommen brachten een niet onverdienstelijk programma. Het door hen zelf geschreven pro gramma was ingestudeerd door Nic van Ommen. De liedjes werden bege leid door pianist Colwin Nolens. De opbrengst van deze (geslaagde) fancy fair zal t^n goede komen aan het missiewerk, o.a. voor de bouw van een ziekenhuis in Zuid-Afrika. „VRIENDEN VAN WASSENAAR" PRESENTEERDEN ZICH Met een persconferentie en een bij zonder drukbezochte vergadering in Kasteel Oud Wassenaar heeft zich gis teren de „Vereniging van Vrienden van Wassenaar in oprichting" gepre senteerd. De vereniging niet te ver warren met de gelijknamige suppor tersvereniging van de sportvereniging Wassenaar is ontstaan, zo vertelde mr. Tj. Halbertsma, uit een zekere be zorgdheid van ingezetenen van Was senaar over de toekomstige ontwikke ling van de gemeente. Men vreest dat als gevolg van voorzieningen, die voor het verkeer getroffen worden, de sfeer en het karakter van de gemeente in de toekomst verloren zullen gaan. Aanleiding tot de oprichting van de vereniging was het plan van 'n aantal bewoners van de Groot Haesebroekse- weg, om een bijdrage te leveren in de discussie over de toekomstige gedaante van deze weg die, zoals men weet, be hoort tot het vroegere trambaantracé. Gedeelten van dit vroegere tracé, zoals de Wittenburgerweg, de Prinsenweg, Van Oldenbarneveldtweg en Van Zuy- len van Nijeveltstraat zijn intussen ge reconstrueerd, gebruikmakend van de ruimte van de vroegere trambaan. Over de Stoeplaan en de Groot Hae- sebroekseweg zijn nog geen beslissin gen genomen. Toen in de raadsverga dering van oktober jl. de Stoeplaan in discussie kwam, hebben bewoners van de Grot oHaesebroekseweg aangebo den voor eigen rekening een deskundig advies te iaten opstellen. De raad toon- le waardering voor dit blijk van bur gerzin en verklaarde zich bereid dit advies tezijnertijd in zijn beschouwin gen et betrekken. Aan het einde van alle H.H. Missen gisteren in beide kerkgelegenheden van de parochie van Sint Jans Onthoofding te Zoetenvoude, is de volgende medede ling voorgelezen Namens de Bisschop van Rotterdam doen wfl U de volgende belangrijke me dedeling Op de 4e maart 1966 maakte het Bis dom het plan bekend om in de nabye toekomst binnen de parochie van de St. Jan te Zoetenvoude een vicariaat op te richten. Er zou een bepaald gebied ko men binnen de parochie met een aparte geestelijke verzorger, een vicaris, die de opdracht kreeg te zijner tijd te zor gen voor een nieuw kerkgebouw. Sindsdien zijn de omstandigheden van verschillende aard zozeer veranderd, dat tot onze spijt vanaf heden de vicari aatsgedachte vaarwel wordt gezegd. Voortaan zal het gehele pavochiege- bied van de St. Jan door de plaatselijke geestelijkheid worden verzorgd. Dit besluit houdt niet in, dat de kerk gelegenheid aan de Schenkelweg wordt opgeheven. Zolang het voor de geeste lijkheid mogelijk is zal alles blijven zoals De «rete Leidse Jeugddrumband „St. het thans is. Franciscus' mag zich gelukkig prijzen Geruchten, die spieken over een toe- dat ZÜ beschikt over een groot aantal komstige nieuwe kerk in de Noordbuurt enthousiaste jongeren met idealisme hebben nog geen enkele zekerheid. Ze- en een grote schare donateurs, die ker is, dat in de toekomst ergens in het j «wede zorg dragen voor geregelde In- nieuwe bouwgebied een kerkgelegenheid komsten. Voor deze laatste groep sym- zal komen. Daarom blijft het bouw- I pathisanten worden twee feestavonden fonds zijn waarde behouden. georganiseerd, als dank voor hun daad- Ruimere opzet Het initiatief van de bewoners van de Groot Haesebroekseweg aangebo- leid tot een wat ruimere opzet. Met vertegenwoordigers van buurtvereni gingen en andere verenigingen in Wassenaar werd besloten een vereni ging van „Vrienden van Wassenaar" te stichten, die. in goede samenwer king met het gemeentebestuur als een soort klankbord zo kunnen fungeren van de vox populi over vraagstukken, die te maken hebben met de toekom stige „leefbaarheid" van de gemeente. Voorbeelden van zaken, waaraan de vereniging haar aandacht zal gaan wij den zijn, behalve de verkeersproble men, bijvoorbeeld de stichting van 'n cultureel centrum, speelgelegenheid voor de jeugd, gerichte recreatie, be vordering van de mogelijkheden tot sportbeoefening, vraagstukken als de strandvervuiling, parkeergelegenheden enzovoorts. Het initiatief van de Vrienden van Wassenaar heeft, blijkens de bijzonder grote belangstelling op een eerste sa menkomst in Kasteel Oud Wassenaar, veel weerklank gevonden. Op deze vergadering werd door ir. J. v. Dijk, directeur van het Ingenieursbureau voor Verkeerskunde in Den Haag een causerie gehouden over „de verkeers problematiek in de agglomeraties". Ir. v. Dijk besprak in deze causerie ook de hoofdzaken uit het rapport, dat hy op verzoek van de „Vrienden van Was senaar" opgesteld heeft over de ver keerssituatie op de wegen langs het Wassenaarse trambaantracé, en dat intussen aan het gemeentebestuur is aangeboden. „Alles volgeboekt" op donateursavond St. Franciscusband Vrijdagavond werd in Hillegom een forumavond gehouden onder leiding van de „commissie technische voor lichting aan agrarische werknemers". Als voorzitter fungeerde de heer P. v. Rooden, voorzitter van Deus Dedit te Hillegom. Voordat het forum haar taak ging vervullen hielden de heren ir. S. v. Veen, rijkstuinbouwconsulent te Lisse, en ir. J. P. v. Nugteren, land bouwkundig inspecteur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Den Haag, een inleiding. Hetgeen zij naar voren brachten was van toepassing op de gehele Bloembollenstreek. Daar is een ont wikkeling aan de gang. Te veronder stellen dat er geen grond overblijft voor het telen van bloembollen is voorbarig, evenals de mening dat er geen werk meer overblijft voor een zeker aantal werknemers in het bol- lenvak. De inleiders verwachten werk gelegenheid voor ongeveer 3500 werk nemers. Ofschoon er veel gronden worden opgeëist voor woningbouw en nieuwe wegen, blijft er ook altijd nog wel wat te ontginnen. De ongeveer 3000 ha die thans beteeld worden, 550 ha hyacinthen, 600 ha narcissen, 1300 ha tulpen en de 1050 overige ha zul len wel ter beschikking blijven. Als onverhoopt de tulpenteelt geen vol doende opbrengst zou te zien geven zal men moeten uitzien naar beteling van andere bloemsoorten, b.v. kleine re als amarillo, dhalia, enz. Toch zagen de inleiders geen grote gevaren in de bollenteelt door grote bedrijven van 40 of 50 ha. De uitbrei ding van de broeimogelijkheden brengt stabiliteit in te verrichten werk. Zo wel des zomers als des winters (voor heen de rustige tijd) komt er meer werk en ook daardoor evenredigheid in de werkmethode. Van groot belang werd genoemd de noodzaak van een Luxe ton voor ex-„tonnenbeheerder" kassier P. J. Koek te Roelofarendsveen KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg (ADVERTENTIE) Reeds eerder maakten wij melding van het afscheid van de lieer I'. J. Koek als kassier van de plaatselijke veiling, waar hij bijna 25 jaren in dienst is geweest. Echter ook de vaste kern van kopers aan deze velling wilden in dit afscheid niet achter blijven. Zij hadden hiertoe in de kantine der veiling een speciale avond belegd, waarin zij met enig feestelijk vertoon van deze bun vertrouwd gewor den figuur afscheid wilde nemen. Nadat de heer Koek en zijn echtge note hadden plaats genomen werden zij namens de kopers toegesproken door de heer C. van Klink. In waarderende woorden getuigde spr. van de discipline die de heer Koek in zijn werk wist te I leggen, waarbij hij voor een ieder zo- I wel klein als groot dezelfde maatstaf had. „Voor de veiling „E.M.M." is het Jammer dat U heen gaat. Desondanks willen wij 1 onze beste wensen voor uw nieuwe werk kring meegeven. Als uiting van onze waardering willen wij een blijvend ge schenk aanbieden". Dit geschenk was symbolisch voor de tonnen geld die door zijn handen waren gegaan, want bij de aanbieding bleek dit een luxe ton te zijn die omgebouwd was tot een prachtige huisbar met in- De scheidende kassier sprak hierna een dankwoord. Hij zei o.m. diep getrof fen te zijn door deze uiting van de ko pers waarmede hij zovele jaren dage- lyks mee te maken heeft gehad. Deze avond had verder een feestelijk verloop, waarbij men zich ook waagde aan het gebruikelijke prijskaarten. De uitslag hiervan werd: 1. Nic. Koek 4187 p.; 2. Har van Ruiten 4120 p.; 3. Co Bakker 3625 p.; 4. Ton de Jeu 3592 p. De poedelprijs was voor de beheerder van de kantine W. Hillebrand met 2485 punten. werkelijke steun. Een goed gevulde zaal werd zaterdag even na achten vergast op een daverende show van de jeugdige muzikanten onder leiding van tambour-maitre L. van Strien. De onlangs benoemde voorzitter de heer J. Hogeboom toonde aan dal de Franciscusband op een keerpunt in I haar bestaan is aangeland. Om te be- ginnen namen een aantal steunpilaren afscheid. De heer J. E. Kok (15 jaar bestuurslid), de heer C. Vink (mede- oprichter en 15 jaar penningmeester) en de heer F. Klein (instructeur en eveneens mede-oprichter) verlieten als zodanig de vereniging. Als verande ring kan ook genoemd worden dat ook meisjes (tussen de 13 en 20 jaar) lid kunnen worden. Nog een keer Indien men zich bij de band wil aansluiten, ook jongens, kan men zich vervoegen bij het secretariaat Verdi- straat 81 te Leiden. Het bekende to neelgezelschap „De Gastspelers" trad vervolgens voor het voetlicht met hel blijspel „Alles volgeboekt". Zoals in elk blijspel, weinig diepgaande ver wikkelingen met soms komische effec ten. De zaal beleefde plezier aan regisseur-speler Jac. Buis en de zijnen al was de souffleur af en toe wel eens te horen. Volgende week zal het stuk wederom voor de vriendenschaar van de Sint Franciscusband worden opgevoerd. Aalmoezenier P. Demmers O.F.M. hul digde tot slot de spelers voor hun verdienstelijk optreden, waarna de avond werd besloten met een loterij en vele danspassen. Ombouw aardgas te Noordwijk kost ruim een ton meer De kosten van voorzieningen met be trekking tot de ombouw op aardgas, door de gemeentelijke diensten van Noordwijk in eigen beheer uit te voe ren, zullen door de raming van 688-dui- zend gulden vrijwel worden gedekt, met dien verstande echter dat bij de begro- ting ook rekening was gehouden met eer drukverhogingsinstallatie, die achteraf niet nodig bleek te zijn. Het daarvoor ge raamde bedrag van 25-duizend gulden werd gebruikt om tekorten op- andere onderdelen op te vangen. Bij de begro tingen 1966 en 1967 werd er uiteraard rekening mee gehouden, dat ook de tech- nesche dienst en de boekhouding In be langrijke mate werkzaam zouden zijn ten behoeve van de ombouw op aard gas. De raming werd echter niet dien overeenkomstig verhoogd. Tot eind 1966 is terzake verantwoord een bedrag van rond 76-duizend gulden en voor 1907 wordt hiervoor geraamd 35-duizend gul den. Het aardgaskrediet zal daarom als nog met in totaal 111.000,moeten worden verhoogd. PLANNEN VOOR DORPSVERFRAAING De sinds enkele jaren in Noordwijk wonende heer G. J. Kiersch, bekend van het Rijnsburgse bloemencorso en "100 Jaar badplaats", heeft o.i. enige aardige suggesties aangaande de verfraaiing van de bloemenbadplaats. Ondanks de reeds vele fraaie plekjes in Noordwijk, kan Noordwijk nog meer reclame van bin nenuit maken, aldus de heer Kiersch. Hij stelt dan voor om een wandelpromenade langs de Wilhelminaboulevard te maken een bloemenklok in het gazon bij het Picképlein aan te leggen. Dit laatste zou de naam "bloemenbadplaats" nog meer eer aandoen. ORANJEFEEST De Oranjevereniging van Noordwijk aan Zee houdt op maandag 30 januari in het Lido-theater ter gelegenheid van de verjaardag van hare Koninklijke Hoog heid Prinses Beatrix een grote feesta vond. Voor de pauze is er een bont pro gramma vol humor, muziek en show. Medewerking verlenen o.a. het populaire stemmingsorkest "De Blaaspoepen". Henk Steenvoorden en co. Else Weber, Up Kiki, Arie Westgeest en Frans We ber en Co. Na de pauze zal de bekende Duitse schlagerfilm "So lacht en Küsst man in Tirol" vertoond worden. Na af loop is er een gezellig samenzijn m.m.v. "Blue moon Combo". Volleybal: DIOMSV Aangezien de beide Noordwijkse ploegen deze week niet hoefden te spelen, werd er een oefenwedstrijd tussen DIO en MSV ge houden. MSV die in de eerste klas afde ling Bollenstreek speelt, toonde in do eerste twee sets geen enkel respect voor i de overgangsklasse spelende DIO- ploeg. De eerste twee sets waren duide lijk voor de ploeg uit Noordwijk-Binnen. In de derde en vierde set wisten de DIO-. dames dank zij een inzinking van de MSV-ploeg terug te komen. Een vijfde Bet was nodig om de beslissing te bren gen. In deze vijfde set waren de MSV- dames oppermachtig. Met daverende smashes van mevr. Turk c.s. werd de toch echt niet zwakke DIO-verdediging ontregeld. De heer C. Tissing leidde de wedstrijd op een voortreffelijke manier. goede verstandhouding tussen werk gever en werknemer. Er werd nog ge wezen op het grote verloop onder de groep werknemers, waardoor de pen- §ioenering in gevaar komt en moei lijkheden op kan leveren. De beloning voor het werk kan de toets met an dere werknemers in andere bedrijven wel doorstaan. Hierover verschilden de inleiders en het forum niet van mening. Bij het forum, dat gevormd werd door de twee inleiders en de heren C. T. B. Maas en J. Buyck van het gewestelijk arbeidsbureau te Lisse, L. B. Roelofs, hoofdbestuurder van de Alg. Ned. Agrarische Bond. met als voorzitter de heer P. van Rooden uit Hillegom, werden vele vragen inge- Vanuit het forum werden de me thoden van vele seizoenarbeiders, die tijdens het seizoen grote weeklonen hebben en na afloop van het seizoen zich als werkloos melden en dan van het seizoenloon profiteren, als onjuist veroordeeld. Dat men bij de groot winkelbedrijven bloemen gaat verko pen is een voordeel van het bollenvak, maar als men ze niet tot en met ver zorgt, bestaat de mogelijkheid van na delige gevolgen. Niet op alles had het forum een pasklare oplossing, maar de belang stellenden waren daarvoor vol begrip. AQUARIUM VOOR „HET DORP Zaterdag J.l. loste bovengenoemde ver eniging van aquarium- en terrariumhou- ders uit Leiden en omgeving een oude be lofte in die ca. 4 jaar geleden gedaan was n.a-v. de bekende t.v.-aktle t.b.v. "Het Dorp". Nu van dit dorp het eerste gedeelte gereed Is en de bewoners er hun intrek hebben genomen, werd in een recreatie ruimte, het complete 250 liter water be vattende aquarium geplaatst. De bewo ners waren zeer ingenomen met dit prachtige stukje natuur en toonden dit door een gastvrij onthaal van hen die voor het plaatsen en Inrichten de reis naar Arnhem hadden ondernomen. Leden van de Arnhemse aquarlumver- eniging zijn zo vriendelijk om de verzor ging van het aquarium op zich te nemen zodat de bewoners de zekerheid hebben dat de schoonheid van deze kleine onder waterwereld blijvend goed tot zijn recht zal komen en kan bijdragen tot hun levensvreugde. KATWIJK DAMNIEUWS Deze week stonden bij de Damclub KDC de bordenwedstrijden weer in de volle belangstelling. Er werd zeer fel ge streden om de begeerde punten en er vielen nogal enkele verrassingen te no teren. In het eerste tiental moest Klin kenberg genoegen nemen met een neder laag tegen de sterk opkomende J. Scho- neveld Pz„ J. v. Duyvenbode kreeg de winst als het ware in de schoot gewor pen van de totaal uit vorm zijnde J. Schoneveld. J. Passchier boekte kostba re punten op Ar. v. Beelen, J. Godwaldt en H. Voorzaat deelden broederlijk de punten. De wedstrijd J. Zwaan-T. v.d. Plas vond geen doorgang wel wist v.d. Plas ln zijn inhaalpartij J. Passchier schaakmat te zetten. In het tweede tien tal wist J. Heemskerk zijn partij tegen L. M. Dijkstra in zijn voordeel te beslis sen. Ook Koelewijn boekte winst ten kos te van J. v. Sloten. J. Slootweg speelde C. v. Klaveren naar een nederlaag. A. Verhoog kon zijn goede vorm van de laatste tijd niet waarmaken en moest een nederlaag slikken tegen C. de Winter. Het nieuwe lid van KDC: J. Zaal startte op deze avond in clubverband met een overwinning op C. v. Duyn. De reeds en kele weken lid zijnde Rijsdam mocht het genoegen smaken het eerste winstpunt te behalen op Ab. v. Beelen. Tenslotte moest C. de Mol zijn meerdere erkennen ln de meer geroutineerde Am. v. Beelen. LANTAARPAAL GERAMD In de nacht van zaterdag op zondag is een autobestuurder uit Noordwijk op de Boulevard ter hoogte van perceel 89 tegen een lantaarnpaal opgereden. De oorzaak van deze botsing is nog niet bekend. De lantaarnpaal ging tegen de grond en de auto werd ernstig vernield. Persoonlijke ongevallen deden zich niet (ADVERTENTIE) PAUZE BEZETEN „Er is een verschil tussen de Hin does en ons, hetzelfde verschil als tussen de hulpwerkwoorden hebben en zijn. En ik geloof dat wij kiezen moeten tussen zijn en hebben De meesten onzer zijn bezeten van be gerigheid, van de drang tot hebben, tot bezitten. Maar dit gaat steeds ten koste van het zijn. Om te zijn, geloof ik, moet men weinig dingen hebben, weinig dingen, maar men moet ze goed kennen. En de vrijheid van de- geen die weinig bezit is groter Jean-Pierre Chobrol. LEIDSE BIOSCOPEN Camera Huwelijksreportage Pleter Mar- dag. 1, 2, 3, 4 uur, zondags ook 5 uur. Een getrouwde vrouw (volw.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur. Zondags 7.00 en 9.15 uur. Lido: De papaver is een bedwelmend* bloem 14 j. (prol.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De stem van het water a.l. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: The sandpiper (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Kiss the girls and make them die (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 mm. Rex: Maclste (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 16 jan. - Vee. - Aan voer 297 runderen. Prijs 320460 per kg geslacht gewicht. Handel rustig, avondviering. Anth. Clubhuis, 19.45 uur. Gemeenteraad van Leiden: 14.00 uur. R.K. Bond van Bejaarden - Toneel avond Anth. Clubhuis, 19.30 uur. ROTTERDAM 16 jan. Veemarkt Aan voer totaal 1150, weekaanvoer 1150. Prijzen extra kwal. le kwal. 2e kwal. en 3e kwal. slachtrunderen (ct. p. kg.) 435-465, 345-425. 355-370. 315-330. stie ren (ct. p. kg. alle kw.) 395-450, worst koeien (ct. p. kg.) 300-325. Marktoverzlchtslachtrunderen aanvoer korter, handel: willig, prijzen, Iets stlj- LEIDEN Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf Bernard z.v. B. Mul der en A. T. Goddijn; Esther Maria Ar- nolda Jansje Elisabeth d.v. H. J. de Vries en P. H. C. M. Zandbergen: Ar>- netta Christina d.v. C. Oskam en A. Voets; Bernard Eduard z.v. B. Wester- houd en C. C. v. Capel; Maria Helene d.v. P. de Groot en M. Groenenboom; Astrid Bernardlna Theodora d.v. J. P. M. v. Leeuwen en H. B. T. Barten. Gehuwd: J. Onderwater en J. J. Later- Ondertrouwd: H. M. Gravemaker en A. Overleden: W. Goedwald 72 jaar man, C. Feijt 46 jaar echtgenote van W. Voor- Leiderdorj) INKLIMMING BRACHT HONDERDEN GULDENS OP Zaterdagmorgen tussen 11.30 en 12 uur uur is een enveloppe met een inhoud van enige honderden guldens ontvreemd uit een slaapkamer van een woning aan de Berkenkade. De dader heeft zich toe gang verschaft door de openstaande ra men te klimmen. Alvorens ht) het geld meenam doorzocht hfj de hele linnen- B. en W. van Noordwijk willen seizoenregeling winkelsluiting wijzigen Tot nu toe gold voor Noordwyk de regeling van de openstelling van win kels in het seizoen op de zondagen als 1. in de maanden juni, juli en augustus: a. van 8 tot 12 uur voor winkels waar melk pleegt te worden ver- fa. van 12 tot 18 uur voor de winkels waar plegen te worden verkocht: vlees en vleeswaren, brood, koek en banket, suikerwerk en choco lade, tabaksproducten, bloemen, De verpachting van parkeerterreinen te Noordwijk De exploitatie van de parkeerterreinen aan de Golfbaan, net Palaceplein en de Kon. Astridboulevard zyn verpacht aan de heer P. C. v. Dam te Noordwijk voor de volgende tijdvakken en bedragen: Golfbaan met rijwielstalling en Palace plein van 28 maart 1964 tot en met 27 maart 1967 tegen een pachtprijs van 10.000,— pe: nen aan de K. Tarieven De tot nu geldende tarieven waren: voor een rijwiel 15 ct., bromfiets of mo torfiets 25 ct., auto 50 ct„ autobus en vrachtwagen ƒ1,en voor een vracht wagen met aanhanger 2,B. en w. willen de tarieven voor het parkeren van auto's, bussen en vrachtwagens wat op- parkeerterrei- j trekken en wel voor auto's tot 1,en clboulevard van 1 voor autobussen en vrachtwagens 2, mei tot 1 oktober 1966 tegen een pacht- 1 met uitzondering echter, dat gedurende prijs van 35.000,- De pachtprijs had I de wintermaanden voor parkeerter- in beide gevallen plaats na onderhandse rein aan het Palaceplein het bewaarloon Inschrijving. Op grond van de ervaring op 50 ct. dient te worden gehandhaafd en van de overweging, dat de exploitatie ten behoeve van de ingezetenen, die in door de heer v. Dam in het verleden hoe- die omgeving voor kortere tijd gaan genaamd geen aanleiding tot klachten winkelen. Als tweede uitzondering wen- heeft gegeven, hebben b. en w. ook nu sen b. en w. voor de omwonenden van alleen de heer v. Dam benaderd voor het het parkeerterrein Golfbaan en hun gas- doen van een aanbieding voor de komen- i ten de mogelijkheid open te houden tegen de drie jaren voor alle genoemde par- een aantrekkelijk tarief een of meer par keerterreinen. Na enige onderhandelin- keerplaatsen te reserveren. De heer v. gen heeft de heer v. Dam zich bereid j Dam zal die mogelijkheid bieden tegen verklaard een pachtprijs te betalen van een vergoeding van 15,— per plaats en 30.000,per jaar. per seizoen. kunstvoorwerpen en antiquiteiten, souvenirs, foto-artikelen en prent briefkaarten, badartikelen, speel goed alsmede .voor de winkels, waarvoor 'n slijtvergunning geldt, van 21 maart tot en met 31 mei: van 8 tot 20 uur voor de winkels waar bloemen worden verkocht, voor winkels waar uitsluitend of ln hoofdzaak kokswaren worden ver kocht, echter uitsluitend voor de ver koop van deze waren: van 15 april tot en met 14 september van 0—1 uur en van 13 tot 24 uur, van 15 september tot en met 14 april van 13 tot 24 uur. van 21 maart tot en met 31 mei: van 8 tot 20 uur voor zover betreft het op zondag in de straathandel te koop aanbieden of verkopen van afgesne den bloemen. NIEUW VOORSTEL B. en w hebben na het Inwinnen van verschillende inlichtingen en adviezen j het volgende voorstel aan de raad voor- I gelegd: Het verbod om een winkel op zondag voor het publiek geopend te hebben zal niet gelden: a. in de periode van 21 maart tot 1 Juni: van 8 tot 20 uur voor de winkels waar bloemen plegen te worden ver kocht; b. in de periode van 1 april tot Lsep- tember: 1. van 812 uur voor de winkels waar melk wordt verkocht: 2. van 9—22 uur voor winkels op de kampeerplaatsen ln de zin van de verordening op het kamperen in de gemeente Noordwijk. 3. van 918 uur voor alle winkels, gelegen aan het winkelcentrum aan de Langevelderslag, 4. van 1218 uur voor alle overigs winkels.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3