®a£eidóeSoti/ïo/nt ROOD-CHINA VANDAAG' CBS-DOCUMENTAIRE Syrië, vechtjas in Arabische wereld Speciale vertoning voor Johnson Dag Mieke t.v.-fantasie PAGINA 2 DE T.F.IDSE COURANT ZATERDAG 14 JANUARI 1967 Een onderschatte gewichtige zaak (W /BISTEREN hebben we een paar V*" kanttekeningen gemaakt over de te geringe aandacht, die naar onze mening de gevolgen van de Europese integratie in de actuele politieke stryd van Nederland krijgt. Begrijpelijk is natuur lijk wel, dat de Kamer zich liefst zo vrij mogelijk zou willen opstellen ten aanzien van de toezeggingen, die onze miniaters deze maand nog in Brussel moeten doen. In de eerste plaats zullen de consequenties nu eenmaal vooral voor rekening van de volgende regering komen en op de aard en het programma van die regering zijn de komende Kamerverkiezingen natuurlijk van in- Terecht heeft prof. Zijlstra evenwel erop gewezen, dat Nederland niet net kan doen alsof het op dit moment niet meer gebonden is aan het vorig jaar 'door het kabinet-Cals gegeven „ja"- woord. Het risico is Immers, dat de vijf partners in de E.E.G. dan toch doorgaan en Nederland in een geïsoleerde positie draven zonder dat het nog enige invloed kan uitoefenen op de tarieven zelf. Dit gevaar is geen fictie; de West- duitse regering immers is al van plan volgend jaar januari een omzetbelasting volgens het stelsel van de toegevoegde waarde te gaan invoeren. De gevolgen hiervan kunnen voor het Nederlandse bedrijfsleven ingrijpend zijn. DR is nog een reden waarom Neder- -*-J land moet zorgen dicht bij het vuur te blijven zitten. Onze regering, onder gerechtvaardigde druk van de Staten- Generaal, was het, die de afgelopen jaren bij herhaling heeft gepleit voor werke lijke bevoegdheden bij het Europese parlement, als directe controlemiddel op het beleid van de E.E.G.-commissie en de beslissingen van de ministerraad. Wanneer Nederland nu passief blijft, verspeelt 't tevens een van de weinige mogelijkheden om op „aankleding" van het Europees parlement te blijven aan dringen. In Parijs zal men" dan minder dan ooit bereid blijken op dit punt con cessies te doen. Met een toenemend risico, dat bijvoorbeeld de bestemming van Europese heffingen via de ge harmoniseerde tarieven een bijna oligarische kwestie wordt met de Brusselse organen en de Europese ministerraad als enige invloedrijke in stanties. Europa wacht dan of een verkeerde integratie of een doorlopende conflict situatie tussen de nationale parlementen en de E.E.G.-organen, de leden van de ministerraad in de eerste plaats. Vooral omdat de gevolgen van de verdere econmische integratie en fiscale harmonisatie ingrijpend kunnen zijn, is uitkijken op dit moment de boodschap. Wanneer zij zichzelf min of meer op non-actief stelt, neemt de Nederlandse regering grote risico's. TVTOG even terugkomend op een op- merking In ons artikel van gisteren: wanneer komt het moment, waarop po litieke partijen en regering bij het schetsen van mogelijkheden op sociaal- economisch terrein ook openlijk en con creet zullen wijzen naar datgene wat de Nederlandse gemeenschap als gevolg van het doorvoeren van de Europese integratie te wachten staat? Naar onze smaak wordt te veel ver zwegen, dat in het belang van een goede toekomst op langere termijn bepaalde offers op korte termijn onvermijdelijk zijn. Daardoor worden nu soms pro blemen opgelost op een manier, die binnen afzienbare tijd weer een ander probleem oproept: namelijk, dat In Ne derland niet de maatregelen genomen worden, die stroken met de con dities voor een goede Europese econo mische en sociale integratie. Nederland, dat terzake vaak anderen iets verweten heeft, moet ook op eigen tellen passen. (Eerste artikel in de krant van gis- Onder de titel „Rood China vandaag" zendt de NTS een indrukwekkende do cumentaire uit over het dagelijks leven van de Chinezen onder het bewind van Mao Tse Tung, welk filmverslag door de recente beroeringen in communis tisch China een bijzonder actueel ka rakter heeft gekregen. Omdat de Ame rikaanse televisiemaatschappij CBS zelf geen toestemming kreeg om in China te filmen, werden de opnamen gemaakt door een Duitse filmploeg, die in de zomer van 1966 een reportage- reis door Rood China maakte in de driehoek, die gevormd wordt door de steden Shanghai, Peking en de indus triestad Wuhan. Behalve in de drukke steden maakte de filmploeg ook opnamen in collectie ve boerderijen op het platteland, op een veerboot die de Jangtze bevaart en bezocht zij de huizen van Chinese families, waar zij zonder enige reser ve opnamen mocht maken. Aan het filmverslag zijn voorts authentieke op namen toegevoegd van een ontmoeting met een groep rode pioniers van de communistische beweging. Is dit objectieve filmverslag over het Rood China-van-nu op zichzelf al een belangrijk stuk voorlichting, het heeft nog bijzondere waarde gekregen door dat het commentaar op de filmbeelden list Hans Koningsberger, de redacteur buitenland van het Franse blad ,,Le Monde" Robert Guillain en de in Hong- kong wonende schrijfster-arts dr. Han Suyin. De in Amsterdam geboren schrijver Hans Koningsberger diende gedurende de laatste oorlog in het Brit se leger en woent thans in New York. wordt gegeven door drie auteurs die China meermalen hebben bezocht en dus in staat zijn vergelijkingen te ma ken. Het zijn de Nederlandse journa- Hij reisde na de oorlog 'door Rood Chi na, over welke tocht hij het boek „Lief de en haat in China" schreef. Hans Koningsberger toont zich, even als zijn mede-commentatoren, ver baasd over de enorme veranderingen die zich de laatste jaren onder het be wind van Mao in Rood China hebben voltrokken, met name in Shanghai. De ze eeuwenoude miljoenenstad, vroeger een broeinest van misdaad, opiumkitten en prostitutie, is nu aldus Konings berger een saaie stad geworden, waar uiterlijk alle „zondigheid" is ver dwenen. Robert Guillain maakte zijn eerste trip naar China in 1939. In 1949 was hij als correspondent in Shanghai, waar hij getuige was van de vestiging van het communistische regime. Na publi catie van zijn laatste boek, dat een ver slag geeft van zijn bezoek in 1955, werd hem voor tien jaar de toegang tot Rood China ontzegd. In 1965 werd hij opnieuw in China toegelaten. Guillain, die de ontwikkelingen in China over er periode van tientallen jaren uit eigen aanschouwing heeft kunnen volgen, herinnert zich nog de tijd dat op koude winterochtenden tal van doodgevroren en verhongerde kinderen in de straten van Shanghai lagen. Onder Mao is is daarin een grote verandering ten goe de gekomen. Guillain zegt: „Als je een Chinese boer vraagt of hij gelukkig is en hij antwoordt: „Ik heb vandaag ge noeg te eten gehad" dan betekent dat voor hem eigenlijk hetzelfde." De schrijfster dr. Han Suyin is van de drie het meest thuis in het land van Mao. Reizend op een Brits Hongkong- paspoort bezocht zij Rood China in de laatste tien jaar twaalf maal. Zij ver taalt ook de opmerkingen van de Chi nezen, die in de documentaire optre- De grote indruk, die deze documentai re op de Amerikaanse televisiekijkers heeft gemaakt, wordt nog onderstreept door het feit, dat het programma spe ciaal op diens verzoek voor president Johnson op het Witte Huis i" Washing ton werd veftoond. De Nederlandse be werking van „Rood China vandaag" is van Harry Hagendoorn. Zondag Ned II 20.30 uur. NEDERLAND I NTS: 18.45 uur: Pipo de clown. 18.50 uur: Nieuws in het kort. STER: 18.55 uur: Reclame-uitzending. KRO: 19.00 uur: De Flinstones, tv-se 19.25 uur: Openlucht-theater, circuspvogramma. STER: 19.56 uur: Reclame-uitzending. NTS: 20.00 uur: Journaal. STER: 20.16 uur: Reclame-uitzending. KRO: 20.20 uur: Het Gulden Schot, amusementsprogr. 21.20 uur: Moord in de Helmers- straat, tv-thriller. 22.05 uur: Brandpunt, actualitei tenrubriek. NTS: 22.45 uur: Tweede journaal. 22.50 uur: Sluiting. NEDERLAND II NTS: STER: 20.01 uur: Reclame-uitzending. AVRO: 21.10 uur: The man from Uncle, tv-serie. 21.50 uur: Televizier, actualiteitenrubriek. STER: 2.10 1 ANTENNE DEN van de aardige dingen van Mies- en-acene Is dat dit programma bij na steeds voortreffelijk aansluit bij het nieuws van de dag. Gisteren behoorde tot dat nieuws de Rotterdamse Gljs- brechtreL Mies had de hoofdpersonen aan een tafel: enkele leerlingen, boze leraar Dupuis, regisseur Henk Rlgters en Ned. Comediedirecteur Guus Oster. Het gesprek bracht géén verzoening overigens. De VARA was de avond begonnen met Fanclub. Daarin was een discussie op genomen over seksuele voorlichting en voorbehoedsmiddelen. We vonden dit, ook om de lacherige sfeer waarin het ADO en schaatsen in NTS-sport In het NTS-sportprogramma zal on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht worden besteed aan: de voetbal wedstrijden ADO-Xerxes in Den Haag Willem II—Sittardia in Tilburg en Vo- lendamNEC ln Tilburg en Volendam; de schaatswedstrijden tussen Noorse, Russische en Nederlandse rijders, die 't komende weekeinde in Hamar in Noor wegen worden gehouden; de Neder landse skikampioenschappen (slalom, afdaling en reuzenslalom) die in het Oostenrijkse Neustiot worden gehou den de Ralley van Monte Carlo, met name het passeren van de controlepost in Amsterdam in de nacht van zater dag op zondag: en de dames-basketbal wedstrijden Blue StarsAMVJ in Am sterdam. Zondag Ned. I. 19.30. gesprek gevoerd werd, niet gelukkig. De onderwerpen zijn natuurlijk wel van belang voor de groep waarvoor Fan club speciaal bedoeld ls, pakweg tus sen 14 en 20. Maar Fanclubfans zijn er óók onder véél jongere kijkers. Daar hadden de samenstellers rekening mee moeten houden. Geslaagd zonder meer was het muzi kale programma rónd Thérèse Steln- metz. Zy is met haar zeer veelzijdige aanleg en aantrekkeiyke verschijning geknipt voor t.v. Er waren pittige tek sten en goede medewerkers: Henk van Ulsen, de man die óók veel aankan, benevens Riek Schagen en Tonia die voldeden omdat zy niet boven eigen kracht behoefden te grijpen. Frans de Kok zorgde voor goede muziek; Ben de Jong voor een attractief regiebeeld. Achter het Nieuws had behalve een paar (Harster v.v.) onderwerpen ook de klassenstrijdbijl opgegraven in een commentaar op een circulaire die een textielfabriek aan haar werknemers deed toekomen. „Chantage" werd dat genoemd; Achter het Nieuws besteedde ook aandacht aan fabrieken die ge noodzaakt waren werknemers de straat op te sturen. Die hebben dat waar- schijnlljk óók per circulaire gedaan. Dat was géén chantage kennelijk, maar verkeerd beleid in de leiding. Niet effi ciënt genoeg gewerkt kennelijk. Vg. Kamerdebat omroepwet in t.v.-reportage (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Maandag en dinsdag a.s. komt het ontwerp Omroepwet in de Tweede Kamer in behandeling. Van deze debatten zendt de N.T.S. op Nederland I samenvattingen uit op de volgende tijdstippen: maandag 16 januari van 18.15 tot 18.45 uur. Van 22.35 tot plm. 23 uur. Dinsdag 17 januari van 18.15 tot 18.45 en indien nodig van 22.40 tot plm. 23.00 uur. „Langs de lijn" zeer gevarieerd In de eerste aflevering van de NRU- sportrubriek Langs de Lijn wordt aan- dach besteed aan de voetbalwedstrij den FeijenoordDWS; AjaxFC Twen te; VolendamNEC; VVVFortuna Vlaardingen; Willem IISittardia. Er wordt verslag gedaan van de interland- crosscountry van de Bredase atletiek vereniging Sprint, van de tafeltennis wedstrijden om de Limburg-NTTB-cup in Roelofarendsveen, van de zaalhand balwedstrijd NilocEsca Vitesse Com binatie en er worden uitslagen meege deeld betreffende amateur en betaald voetbal, zaalhandbal en microkorfbal. In de tweede aflevering van Langs de Lijn (18.05 tot 18.30 uur) wordt ver volgd met de reportage van de tafel tenniswedstrijden in Roelofarendsveen. Voorts wordt een karakteristiek gege ven van de eredivisiewedstrijden en 'n overzicht an amateurvoetbal, micro- korfbal- en handbal. Zondag HUv. II, 14.30 uur en Hilv. I 18.05 uur. „Moord in de Helmerstraat" De KRO-televisie zendt zaterdag de vierde aflevering uit in de Trefferserie. Commissaris Oud en zijn mannen wor den geconfronteerd met een moord op een oude man in zijn huurkamer in de Helmerstraat. Aanvankelijk lijkt het op een laffe roofmoord, maar langzamerhand wordt het de politie duidelijk dat er een aan tal sporen door elkaar loopt. Marihua- nahandel? Chantage? Als ze op het punt staan de vermoe delijke dader te arresteren leidt een 2e moord naar de werkelijke moor denaar. Naast Butzelaar Groenier en Falkenhagen als het vaste politieteam, worden in deze aflevering belangrijke rollen gespeeld door Herbert Joeks, Fred Wiegman en Stine Lerou. De re gie van deze aflevering, geschreven door Martin Treffer, heeft Luc van Gent. Zaterdag Ned. I. 21.20 uur. IfERGELEKEN met socialistisch Syrië V lijken andere revolutionaire Arabi sche staten soms bolwerken van con servatisme, Terwijl vele Irakezen zich nog heimelijk verlustigen in de oude titels „pasja" en „bey" noemen de Syrische leiders elkaar „kameraad". Cairo veroordeelt Arabische koningen zoals Hoessein van Jordanië, maar Damascus spoort openlijk aan tot zijn omverwerping en biedt aan, rebellen tegen de troon te bewapenen. Syrische schooljongens gaan naar school in militaire uniformen van de studenten militie en het regime beweert, dat het 150.000 burgers hëeft ingelijfd in het „volksleger". Om wat het „een imperialistische on derneming" noemt te dwarsbomen, is Syrië zijn mede-Arablsche-revolutio- nalren voorbijgestreefd door vier buis leidingen in de woestijn, die eigendom van westerlingen waren, in beslag te nemen en althans tijdelijk zijn eigen olie-inkomsten van 28 miljoen dollar per jaar om hals te brengen. In de Syrische regering zit een com munistische minister, de enige in het Midden-Oosten. Toch is Syrië, dat onrustig en onhan delbaar maar ondanks rigoureuze economische beperkingen redelijk wel varend is, in het geheel geen com munistische staat. Het voornaamste doel van het mysterieuze Syrische regime, dat zich voor de ontwikkeling van het land geen meer dan gewone inspanning getroost, schijnt te zijn, eigen type socialisme en revolutie in de gehele Arabische wereld te doen zegevieren. Syrië valt de meer conservatieve Arabische staten onophoudelijk aan en bestookt inzonderheid het naburige Jordanië meedogenloos met propagan dacampagnes, ophitsingen tot opstand en gewapende sabotage-overvallen op Jordaans gebied. Syrië, waar een halve eeuw geleden het Arabische nationalisme is geboren. Is ook traditioneel de heethoofdige lei der van de Arabische wereld ln haar haat tegen IsraëL Terwijl Egypte heeft erkend, dat de Arabieren niet gereed zijn voor een aanval op de Joodse staat, roept Syrië uitdagend om oorlog. Damascus is ook de enige Arabische hoofdstad, die de moed heeft gehad officieel steun te verlenen aan „Al Asslfa" (de „strijdkrachten yan de storm"), de geheime guerrilla-organi satie, die aanvallen op Israël organi- Voor Syrische extremisten is zelfs het huidige fiiupiciële geschil met de Westerse Iraakse petroleummaat- schappij niet zozeer een economische aangelegenheid als een ophitsing van andere Arabische landen tot het naas ten van Westerse oliemaatschappijen in het Midden-Oosten. Een groot deel van de rest van de energie van het regime schijnt te zijn gewijd aan zijn loutere voortbestaan. het stelde „Het regime is nu elf maanden aan de macht geen slecht record voor Syrië en het schijnt een zekere stabiliteit te hebben ver worven, al zou niemand verbijsterd zijn als hij, wanneer hij de radio zou aanzetten, zou vernemen dat er weer een staatsgreep had plaatsgevonden". Het voornaamste trio van de burger leiders lijkt meer op de directie van een ziekenhuis dan op een regering. Het hoofd van de staat, Noereddin Atassi een duidelijker titel heeft hij niet is een dokter, premier Yoessef Zayyen is een student in de medicij nen, die tot minister voor de Volksge zondheid is gebombardeerd en de minister van Buitenlandse Zaken, Ibrahim Makhes. is evenals het staats hoofd, dokter. Alle drie hebben tijdens de opstand van het F.L.N. tegen de Fransen in ziekenhuizen gewerkt en worden beschouwd als fanatieke revo- de vloek van alle regeringen ln Syrië, waar staatsgrepen veelvuldiger zijn dan verkiezingen en waar sinds 1949 meer dan een dozijn regimes door militaire opstanden in de gevangenis, balling schap of vergetelheid zijn terechtgeko men. De huidige heersers, die op 8 februari van het vorige Jaar aan de macht zijn gekomen door een bloedige staatsgreep, zijn een ingewikkeld mengsel van legerofficieren onder aanvoering van de eens afgezette generaal-majoor Salah Jadid en burgers van de socia listische Baath-partij. In Damascus lopen voortdurend ge ruchten. volgens welke een nieuwe strijd om de macht in voorbereiding zou zijn, maar zoals een diplomaat lutionalren en socialisten. De meeste grote zakenlieden van Syrië hebben het land verlaten. Vele zijn erin geslaagd hun bezit mee te nemen, sommige door vernuftige methoden als het verbergen van geld in de halsban den van jachthonden. Zegslieden noe men de kapitaalvlucht „fantastisch" en schatten dat de laatste paar jaar een bedrag van meer dan 250 miljoen dol lar uit het land is gesmokkeld. Maar in de schilderachtige bazaars te Damascus worden nog altijd levendige zaken gedaan en neringdoenden, hotel eigenaars en restauranthouders halen berustend de schouders op en zeggen: ..Het is niet zoals vroeger, maar het is niet al te slecht en er ls tenminste vrede". NEDERLAND I NTS: 15.30 uur: Monitor, ontspannings programma. 17.00 uur: Sluiting. CVK/IKOR/KRO/RKK: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling. CVK/IKOR: 19.05 uur: Dopen, discussie. NTS: 19.30 uur: Sport. 20.25 uur: HILVERSUM I; VARA: 20.05—20.45 uur: Metropole-show, stereo-programma 20.45—21.45 uur: Het einde van de regenboog, hoorspel 20.40—23.55 uur: Plein en publiek, amusementsprogr. HILVERSUM I VARA: 10.00—11.00 uur: Feest der herdenking, verzoekplaten AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal 14.20—16.30 uur: Concert door Radio Philharm. Orkest VARA: 17.30—17.50 uur: Het huis met de ge kroonde karnton, vervolghoorspel AVRO: 20.05—21.15 uur: La fille du tambour major, operette 21.55—22.25 uur: Pianoconcert door Dltta Bartók-Pasztori TROS: Nieuws in het kort. NCRV: 20.30 uur: Dag Mieke, amusementsprogr. 21.05 uur: Oorlog en vrede, 22.20 uur: Dagsluiting. NTS: 22.25 uur: Tweede journaal. 22.30 uur: Sluiting. NEDERLAND II NTS: 19.00 uur: KRO: 19.30—20.30 uur: Zingening, muzikale happening 22.10—22.30 uur: Roulette, spelletje met platen 22.45—23.55 uur: Goal, muzikale sportrevue 23.10—23.55 uur: Relax, amusements programma HILVERSUM II KRO: 9.00—10.00 uur: Hoogmis uit Ens 13.30—14.00 uur: Radioprentenboek, jeugdprogramma NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 21.00—21.40 uur: Simba's stervan niet, vervolg-hoorspel 23.00—23.30 uur: Kruispunt, actueel religieus programma HILVERSUM m: KRO: 11.02—12.00 uur: Johan en de Alverman, tv-serie voor de jeugd. 19.30 uur: India mijn India, documentaire. 20.00 uur: Journaal. 20.05 uur: Dr. Kildare, tv-serie. 20.30 uur: Rood China vandaag, documentaire. 21.20 uur: De Inbraak bij de Am bassade, tv-serie. 22.05 uur: journaal. 22.10 uur: Sluiting. Radionieuwsdienst HILVERSUM I 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM II 7.00, 7.30, 8.00, 8.30. 12.30, 19.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM III Elk heel uur vanaf 9.00 Koffie met Kees, platenprogramma VARA: 13.07—13.45 uur: Pop-show, muzikaal programma 16.02—16.30 uur: Muzikaal allerlei 17.02—18.00 uur: Laat ie fijn zijn, pro gramma met Neder landse artiesten Radionieuwsdienst HILVERSUM I 8.00, 9.45, 13.00, 17.50, 20.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM O: 8.00, 12.30, 19.00, 22.30. 23.55. Radioprogramma Ankara-Madrid: platenprogr. voor buitenl. arbeiders 15.32 Rhythm and blues, 16.00 Nws. 16.02 Gevar. platenprogr.. 16.30 Voetbaltoto- uitslagen. 16.35 Dansmuziek voor de tieners, 17.00 Nieuws, verder tot 18.00 Nederlandse ogramma. 20.00 Nws, 20.05 Stereo: Metropolê-orkest, 21.45 Het einde van de regenboog, hoorspel. 21.45 Muzikale discussie, 22.30 Nieuws, 22.40 Plein en muziek, lichte programma, 23.55 Nieuws. II (298 m) KRO: 18.00 Stereo Nieuws, 19.10 Actualltel VERONICA 7.00 Ook goelemorgen. zegt Gerard de Vries. 9.00 Applaus van gisteren, vervlogen dagen; 9.30 rste pint... Vlaams progr. ïans, 10.00 Koffietijd met 11.00 North State presenteert: The Dutch Swing College Band, 11.15 Montagne ïdagse Veronica-klel; 12.00 -• aangeboden door Hahne- De zangeres-musicalster Mieke Bos (foto) is zondagavond de hoofdper soon in de televisie-fantasie „Dag Mie ke". Mieke Bos die nationale bekendheid kreeg als het jongste zusje uit het duo „De Selvera's, voorts de vrouwelijke hoofdrol in de theatermusical „The Sound of Music" speelde, in Duitsland veel succes oogstte als hoofdrolspeel ster in „Stop the World, I want tot get off" en die al vele keren op de Neder landse televisie te zien was zal dit seizoen nog enige „Dag Mieke"-pro- „Kamer 17" en „De inbraak bij de ambassade" „De inbraak bij de ambassade" (Up against a brick wall) 'is een nieuwe af levering uit de detectiveserie „De man in Kamer 17", waarin detective Olden- shaw en zijn medewerker Dimmock betrokken worden in de volgende ge beurtenissen. In de ambassade van Ma cedonië in Londen heerst grote opwin ding. Men is er juist bezig met het in richten van een schilderijententoonstel ling, als een door messteken gewonde man letterlijk de deur komt binnenval len en sterft. De ambassade geeft de zaak over aan de speurders van Ka mer 17. Men ontdekt dat het slachtof fer een Italiaanse mijnwerker is, die in Londen ergens onder de grond een tunnel heeft gegraven. Waar precies weet men nog niet. Terwijl men op de ambassade licht in deze moordzaak probeert te brengen, zit in de garage er naast een drietal misdadigers te wachten op instructies van hun leider, Loader, die een gede tailleerd plan heeft uitgewerkt om de schilderijen via een ondergrondse tun nel uit de ambassade te roven. Dank zij de perfecte voorbereiding vindt de Inbraak inderdaad plaats. De misdadigers hebben evenwel geen, al thans onvoldoende rekening gehouden met de mannen van Kamer 17. Dat heeft enkele verrassingen tot gevolg, waarbij en passant ook de moord op de Italiaan wordt opgehelderd. De rol van Oldenshaw wordt weer ver tolkt door Richard Vernon, die van Dimmock door Michael Aldridge. Zondag Ned. IT, 21.20 uur. gramma's maken. In deze eerste show, die Jaap Mole naar schreef, treden behalve Mieke Bos ook op André Carrell, Herman v. Eelen, Fred Emmer, Piet Hendriks, 'n kinderballetgroep van de Stichting Balletacademie Nel Roos en het koor van de toneel- en operettevereniging Thalia" uit Amsterdam. Zondag Ned. I, 20.30 uur. Laatste deel van „Johan en de Alverman" De laatste aflevering van het bijzonder populair geworden vervolgverhaal voor de jeugd „Johan en de Alver man" komt zondag op het scherm. Het is tot nu toe nog nimmer voorgeko men, dat een Vlaamse produktie van de BRT in ons land zoveel succes oogst te. De nieuwe jeugdserie, waarvan de eerste uitzending plaatsvindt op zondag 22 januari is van Franse makelij en heet „Thierry la Fronde". Zondag Ned. II. 19 uur. NCRV brengt in twee afleveringen „Oorlog en vrede" Zonder voorbehoud mag de roman ..Oorlog en Vrede" van Tolstoi tot de hoogtepunten van de wereldliteratuur worden gerekend. Enige jaren geleden heeft de Engelse t.v.-maatschappij er een televisiebewerking van gemaakt, die vorig jaar werd bekroond met de Amerikaanse „Emmy Award". De NCRV gaat deze televisiebewerking op zondag- en donderdagavond in twee afleveringen, beide via het eerste net, uitzenden. Tolstoi schreef „Oorlog en Vrede" op het toppunt van zijn creatief talent. Het is een kruising van een historische i-oman en een kroniek van twee fami lies. Tegen de geschiedkundige achter grond de vergeefse opmars van Napoleon in Rusland schilderde Tolstoi een veelkleurig beeld van het leven in twee grote steden, in leger kampen en aan het hof, in buitenver blijven en .boerderijen en in vluchtelin genkampen en brandende huizen. Zondag Ned. I, 21.05 uur. VERONICA 7.00 Schoon Schip, een opge ruimd programma voor de (vrije) zaterdag morgen, vermoedelijk door Chiel Montagne waarin opgenomen: 9.00 Country en western- hits, 9.30 Hollandse Nieuwe, 10.00 Kookpunt, .45 Party-talentenjacht (U aangeboden door Gebr. Gerhards). 14.00 Veronica's Nederlandse Top-40. Gepresenteerd door Joost de Draayer. 16.00 Goud van oud en Tips voor de top. 17.00 Favorieten express. Een programma voor de hele familie. gepresenteerd door Tl- Company N.V., 13.00 U voelt zich thuis bij Hatéma, 13.15 Oud en nieuw met Rob Out, 13.45 Hammond-orgelparade, 14.00 Men vraagt en wij draalen, verzoekplatenprogr. voor het gehele gezin, gepresenteerd door Brugmans, 17.00 Paradepaardjes der lichte muziek door Chiel Montagne, 17.30 Kwartier gevarieerd, 17.45 De CBS-show, 18.00 In de Gilde Taverne, u aangeboden door de Gilde van het Gouden Glaasje, 18.15 Veronica's jukebox, druk op de knop... verzoekjes, 18.45 Ellada (Griekenland zingt!) door Dimltra, 22.00 Gevar. platen; 22.30 Alle remmen los. Veen. 24.00 Populaire muziek, 01.00 Sluiting. (Van 8.00 t Engelse _Top-20 (volgens r U. 22.00 Italiaans MIMO, 22.30 Cliff en Elvis- show. 23.00 Voetje van de vloer, door 20.00 uur, direct voor het hele uur: Nieuws en weerberichten). BRUSSEL Ned. (324 m) 18.00 Nieuws, 18.03 soldaten, 18.45 Sportberichten, 23.00 Dansmuziek, 23.55 Nieuws. ZONDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: 8.00 Nws, 8.18 Weer of geen weer, gevar, programma, (9.00 Sportmededellngen), 9.45 Nieuws, 10.00 Klassiek verzoekplatenprogr., 11.00 Stereo: Amusementsmuziek, 11.30 Actueel cabaret- programma, AVRO: 12.00 Bonte muzikale show, 13.00 Nieuws, 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.20 De Rally van Monie Carlo, 13.23 Knipperlicht: progr. voor alle weggebruikers, 14.00 Licht orkest. Klass. orkestmuziek, 9.35 Waterstanden, 9.40 Stereo: Gewijde muziek, 10.00 Voor de hulsvrouw, 11.00 Nieuws, 11.02 Voordracht, 11.20 Klass. en mod. muziek, 12.00 Orgelspel, 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Stereo: Licht instrumentaal ensemble, 13.00 Nieuws, actualiteiten, 13.20 Voor de middenstand, 13.25 Promenade-orkest, 14.00 Consumentenbelan gen, 14.15 Gram,, 14.25 Eén plus C hoorspel, 16.00 Nieuws, 16.02 Zest voor boven de zestig, 17.02 Ou 17.20 Filmmuziek, 17.45 Den Haag aan de lijn. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nw: 7.10 Dagopening, -- - i; VARA 18.30 Ster Walsorkest, 18.55 wijde muziek, 8.30 Nieuws, 8.32 Gra 9.00 Voor de zieken, 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.25, Theologische etherleergang, 11.00 Lichte gram.muziek, 12.22 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws, 12.40 Variant: actualiteiten, reportages en lichte muziek. 13.30 Orkest muziek en koorzang. 14.05 Schoolradio, 14.30 Stereo: Gevar. muzlekprogr., 15.00 Orkest muziek (klass.), 16.00 BIJ bel overdenk ine. 16 3" Mod. muziek. 17.00 Overheidsvoorlichting, lezing, 17.10 Voor de kleuters, 17.25 Voor de jeugd. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. HILVERSUM III (FM-kanalen en 240 m): Licht platenprogr.. Radiojournaal; TROS: 22.55 Voorgerecht. Nlei felicitaties, 23.10 Lichte muziek. NRU: Ni< HILVERSUM II (298 m) KRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Oostenrijkse hofmuziek (gr.), 8.55 Lezing. Llchtplatenprogr.. 13.00 ictuallteiten, 14.05 Gev: nws, actual.. 15.05 Klik opname van een stukje Nederland, Nieuws, actual., 16.05 Tienershow. 17.0 actualiteiten, verder tot 18.00 Verzoek programma. E VERONICA 7.00 Ook goelemorger Instrumentaal 22.00 Liedjesprogr., 22.30 Nieuws. 22.40 Bezin ning en gebed, 23.00 Actuele vraagstukken op religieus gebied. 23.30 Stereo: gram. muziek, KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Verknipt, ll.( Nieuws, 11.02 Gram., VARA: 12.00 Nieuws, zi.ju ver 12.02 Loco: een progr. zonder motief. 13.00 Alle rem Nieuws, 13.07 Dansorkest, 13.45 Elektronisch Gevarieei platenprogr. voor de buitenlandse arbeiders, tot 20.00 14.32 Harmonie-orkest, 15.00 Nieuws, 15.02 Nieuws c ek bij de lunch, o.l.v. Jan va»i Veen. Hierin: De Agenda. 14.00 Met Tineke een plaatje om. 15.00 Nederlands allerlei, door Chiel Montagne. 16.00 Hits uit zee, door Jan van Veen, met o.a. verzoekjes van scholen en scholleren. 17.30 De Polydor-show 18.00 Veronica's jukebox, druk op de knop orgelspel. 14.00 Nieuws. 14.02 Rome-Athene: verzoekjes. 19.00 Chiel Montagne zorgt voor RolUng-Stonesshow. 19.15 Joost mag het we ten. 20.00 Binnen zonder kloppen. Suhandi nodigt U uit en draait plaatjes uit zijn eigen discotheek met o.a. Indonesian Teenagercorner. 21.00 Rock. beat and boogie 21.30 Veronica's rhythm en blues hop. 22.30 Alle remmen los. door Jan van Veen. 24.00 Gevarieerde platen. 1.00 Sluiting. (Van 8.00

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2