Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Connally had Kennedy reis ontraden CELIBAAT NIET OP AGENDA CONCILIE Grote exportfraude Belgische schepen Negercongreslid mag zetel niet innemen V.S. VRAGEN OM BASES THAILAND Caféhouder neergestoken Kritiek van prof. Pompe op verhoor van politie WOENSDAG 11 JANUARI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 DALLAS (AP) Gouverneur John B. Connally heeft te kennen gegeven, dat hij niet heeft gewild, dat John F. Kennedy in november 1963, toen de pre sident vermoord en de gouverneur ge wond werd, naar Dallas zou komen. In een interview met de Dallas Times Herald zegt de gouverneur: „Ik herin nerde hem er aan, dat hij sinds de campagne van 1960 om politieke rede nen niet in Texas was geweest, en dat hij, als hij zou spreken op vier diners voor inzamelen van fondsen, ervan be schuldigd zou worden alleen maar naar Dallas te zijn gekomen om een hele boel geld mee te nemen. Het bezoek aan Texas, aldus Connally, was de wens van de president zelf. De verklaring van Connally was een reactie op verklaringen, die aangetrof fen worden in het controversiële ver slag van de moord in het boek ,,De dood van een president" van William Manchester. NAAR TEXAS VOOR JOHNSON Manchester schrijft dat vijf staande Democraten er bij Kennedy krachtig op hadden aangedrongen om in november 1963 Texas uit zijn agenda te schrappen, omdat er naar hun ge voelens een zeer gespannen sfeer ten opzichte van de president in de stad be stond. Manchester noemt Connally niet als een van degenen die de president een bezoek aan Dallas hadden afgeraden. Connally is de eerste minister van Ma rine onder Kennedy geweest. Hij trad af en toen hij zich kandidaat stelde voor het gouverneurschap. Volgens Man chester meende Kennedy zelf, dat het bezoek aan Dallas „lastig en onappe tijtelijk" was, maar hij deed het om politieke redenen. Johnson, toen vice-president, bracht het bezoek tot stand wegens zijn ver langen naar harmonie in de Democra tische partij van Texas. Connally heeft het boek van Manches ter niet gelezen, maar hij probeerde zich in het interview zijn contacten met de president en mevrouw Kennedy te herinneren en zei, dat deze heel „plezierig" hoewel kort waren geweest. Zij zaten tezamen in een auto in San Antonio, die naar het medische cen trum Brooke en terug naar het vlieg veld reed, in een toestel van de lucht macht dat naar Houston vloog en daar na weer tezamen in een auto naar het hotel. Connally zei: „We zeiden in de auto nog geen tien woorden tot elkaar en dan niets anders dan „Kijk eens" of „Het waait hard". „Nellyie (mrs. Connally) en ik wa ren heel attent voor haar (mevr. Ken nedy). Ik veranderde een paar keer met haar van plaats, zodat haar haar niet in de war zou waaien. In het vlieg tuig werd er in het geheel niets ge zegd", aldus Connally. Manchester schrijft dat mevrouw Ken nedy Connally niet mocht. Hij is een van die mannen och, ik weet 't niet. Ik kan het eenvoudig niet verdragen hem al die grote dingen over zichzelf te horen zeggen en hij schijnt je de he le dag te ergeren. Manchester schrijft dat Kennedy zijn vrouw vroeg haar vijandigheid ten opzichte van de gou verneur op zij te zetten, en dat deed ze. Connally zei in het interview dat het op zijn voorstel was dat mevrouw Kennedy haar man op zijn reis naar Texas vergezelde. Hij had Kennedy ge zegd dat zijn vrouw een grote troefkaart voor zijn verschijning in Houston en Dallas zou zijn en de president besloot toen dat zijn vrouw zou meegaan. Pastoraal beraad geheel openbaar Knoop op korte termijn doorgehakt (Van een onzer verslaggevers) DOORN Gisteren heeft het eerste beraad plaatsgehad tussen een veertig tal katholieke organisaties en de cen trale commissie van het pastoraal con cilie. Bedoeling van deze bijeenkomst was na te gaan, op welke wijze deze organisaties het best haar inbreng voor het pastoraal concilie konden leveren. De vergadering werd bijgewoond door waarnemers uit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en België. In een inleidend woord schetste pa ter dr. Walter Goddijn O.F.M., die sa men met mgr. L. Rooyackers de ver gadering voorzat, nog eens de werk wijze van het concilie. Hij noemde de buitenlandse belangstelling adembene mend. Allerwegen toonde men respect voor ,,dat kleine Kerkje, dat in ieder reval iets doet" en dat probeert het iele kerkvolk bij de vernieuwing te be- ADVERTENTIE) 'ASPRO' nCrmicrofined' verdrijft uw pijn sneller! ■micro fined-'ASPRO* Dat betekent: 30x fijner samengesteld daardoor snellere opname In uw lichaam daarom nbg sneller herstel Hoofdpijn, verkoudheid, griep... 2 'ASPRO'* •o* .u It&rttuteek fit! Afcent voor werkzoekenden aantrekkelijk (Van onze correspondent HEERLEN De afgelopen dagen jn bij de poorten van de voormalige staatsmijn Hendrik vele tientallen men- verschenen, met het doel een van de ruim 600 „aangeboden" baantjes te veroveren. Vorige week verschenen in de Nederlandse kranten namelijk berich ten, als zou het NAVO-hoofdkwartler Afcent nog voor 600 tot 800 man werk hebben. Aangelokt door deze berichtgeving hebben nu reeds tientallen gemeend hun Blag te kunnen slaan. Wellicht dat ze wat teleurgesteld werden bij het zien van het inderhaast aangebrachte bord- ,Alle sollicitaties dienen te worden gericht aan Afcent, Brunssum". Pas deze week, om precies te zijn don derdag, zullen de eerste personeelsadver tenties verschijnen. Wat voor veleri wel licht een reden temeer zal zijn te solli citeren is de mededeling, dat het geno den salaris (in Nederlands geld uitbe taald) belastingvrij is. Gemeente geeft anti-rookcursus AKKRUM, (A.N.P.) De rokers van igaretten, sigaren en pijp kunnen bin nenkort terecht in de Friese plaats A.kkrum voor een anti-raokcursus. De nti-rooklessen zullen door de arts dr. A. Ferpstra worden gegeven in samenwer king met de gemeentelijke gezondhelds- ommissie van de gemeente Utingeradeel. 3e heer Terpstra heeft zich bereid yer- daard de cursus te geven omdat het iteeds toenemend aantal gevallen van longkanker hem verbijstert en hij de 'essen als een preventieve maatregel •oschouwt. trekken. Er zijn reeds contacten gelegd met de verschillende Europese bisschop penconferenties. Deze zullen regelmatig van de ontwikkelingen op de hoogte worden gehouden en worden uitgenodigd om een waarnemer naar het concilie te Met betrekking tot de agenda deelde pater Goddijn mee, dat er een zekere beperking school in de vraag, welke onderwerpen onder de competentie van de Nederlandse bisschoppen vallen. In dien er punten worden behandeld, die spanningen met Rome zouden kunnen oproepen, zal men door het zenden van een delegatie trachten tot uitwis seling van standpunten te komen. Deze contactname zal niet in het geheim maar in volle openbaarheid geschieden. De kwesties, die betrekking hebben op het leven en het werk van de pries ter, waaronder de kwestie van het celibaat, worden niet op de agenda van het concilie geplaatst, omdat over deze zaken na jaren van' overleg op zeer korte termen beslissingen kunnen wor den genomen. Opname in de concilie agenda zou alleen maar vertragend werken. Tegen deze gang van zaken werd door enkele aanwezigen bezwaar gemaakt, omdat genoemd overleg gro tendeels in het geheim heeft plaats gehad en aldus een zeer belangrijke kwestie aan het openbare beraad wordt onttrokken. Mgr. Rooyackers deelde hierop mede, dat hij de mogelijkheid wilde openhouden, om genoemde beslis singen alsnog tot onderwerp van het concilieberaad te maken, indien daaraan behoefte sou blijken te bestaan. Uitvoerig werd ook gesproken over de kwestie van de publiciteit. Namens de centrale commissie werd toegezegd, dat het concilieberaad zloh van begin tot eind In de volle openbaarheid zal voltrekken. Ook voorlopige rapporten zullen worden gepubliceerd, teneinde de gedachtenwissellng ln alle lagen van het kerkvolk op gang te brengen. „Er zal geen stap worden gezet en geen beslissing worden genomen, waarover niet ln het openbaar verantwoording zal worden afgelegd", aldus mgr. Rooy ackers. Hiermee werd alle grond ont nomen aan de kennelijk bestaande vrees, dat een deel van het beraad zich achter de schermen zou gaan voltrekken. Door de vertegenwoordigers van ver schillende organisaties werd de wens te kennen gegeven, dat het conventionele karakter van de katholieke organisaties ter discussie zou worden gesteld en dat ook vertegenwoordigers van niet-katho- lieke organisaties in het beraad zouden worden betrokken. In de kring van sociale organisaties bleek geen behoefte te bestaan aan adviseurs, die namens deze organisaties zouden optreden. Daarbij moest echter voldaan zijn aan drie voorwaarden i Er moest gezorgd worden voor de nodige pluriformiteit in de samenstelling der commissies, voor een volledige opening van alle zaken en voor de mogelijkheid om over rapporten een werkelijk open discussie te houden. Vertegenwoordigers van de jeugdorga nisaties brachten de wens naar voren, dat jeugdzaken niet in een aparte com missie zouden worden behandeld, maar dat in de verschillende commissies steeds een jeugdige adviseur zou wor den benoemd. Benoeming bisdom Rotterdam ROTTERDAM (KNP) De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft pater H. J. M. de Gruyter O.S.Cr, ontheven van zijn functie als kapelaan van de St.-Jorisparochie te Ridderkerk en benoemd tot conrector van de psy chiatrische inrichting „Santa Maria" te Noordwijkerhout. In Berlijn is Willy Brandt thans vice-kanselier en minister van Buitenlandse Zaken van de bonds republiek als burgemeester op gevolgd door Heinrich Albertz. De 61-jarige vroegere dominee heeft daarmee een van de moeilijkste burgemeestersambten ter wereld aanvaard. Hij is overigens goed op zijn taak voorbereid: sinds 1961 was hij plaatsvervanger van Brandt en hoogste pölitie-autoriteit als Jnnensenator" van de stad. Ned. lichter overvaren ANTWERPEN, (A.N.P.). De Neder landse lichter „Rabtin" is gisteravond om streeks 22.00 uur op de Schelde in de haven van Antwerpen ln aanvaring geko men met het 7610 ton metende Panamese schip „Naviro" en gezonken. De Neder landse kustvaarder „Paris" die in de buurt was. heeft twee opvarenden van de lichter kunnen oppikken. Er wordt echter nog een vrouw vermiBt. Daders overval Maastricht nog spoorloos (Van onze correspondent) MAASTRICHT De toestand van de beide heren Stegen, die maandagavond ernstig gewond raakten bij een misluk te overval ln hun bedrijf te Maastricht, ia thans redelijk. Zij hebben de operatie waarbij de kogels werden verwijderd, goed doorstaan. De Maastrichtse politie heeft nog geen daders kunnen aanhouden. Wel zijn er belangrijke tips binnengekomen die er toe bijdragen in een bepaalde richting te zoeken. Voornamelijk wordt gezocht naar die mensen, die kortelings uit in richtingen ontsnapten. Er bestaat zelfs een vermoeden dat de daders Maas trichtenaren zijn. Het onderzoek wordt tot nu toe bemoeilijkt omdat de beide heren Stegen nog steeds niet door de po litie konden worden ondervraagd, zodat de recherche alleen beschikt over de zeer vage getuigenverklaring van de kantoorjuffrouw mej. Reepmakers. Van daag zou de gerechtsarts dr. Holman de belde heren Stegen ondervragen, zo dat de politie dan over een exacter sig nalement van de daders komt te be schikken. Seotle op het stoffelijk overschot van de heer Peters, die dodelijk werd gewond door een kogel uit een flobertgeweer toen hij een stoel naar een der overvallers gooide, heeft uitgewezen, dat de kogel op een rib is afgeketst en vervolgens de aorta raakte waardoor een ernstige inwendige bloeding ontstond. Hoewel nog niet officieel door vader Sinatra bekend gemaakt, is het toch geen geheim meer dat zijn vrouw, Mia Farrow, in de komende zomer een baby verwacht. Foto: Mevrouw Sinatra verlaat de Yellow Finger Discotheek in Manhattan, in gezelschap van presidentsdochter Lynda Johnson. Belastinggelden gebruikt voor privé-uitstapjes WASHINGTON (Reuter) De omstre den democratische negerafgevaardigde Adam Clayton Powell heeft geen toe stemming gekregen zijn zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden In te nemen, hangende een onderzoek (ADVERTENTIE) Vier middelen In één tablet helpen elkaar en— doen wondertn! De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Onder een schoolbord waarop de agenda van het concilie staat uitgeschreven, zitten van links naar rechts: Th Loerakker en drs. Fidenttus OFM Cap, leden van het conciliesecretariaat, dr. Walter Goddijn t f 'i Herman Divendal, secretaris. i mgr. L. Rooyackers, Geen doelen meer dichtbij Hanoi WASHINGTON, (A.F.P./Rtr De Verenigde Staten zijn van plan spoedig met Thailand onderhandelingen te begin nen over een akkoord, waarbij de Ameri kanen toestemming krijgen om bases ln Thailand te gebruiken voor de achtmoto- rige straalbommenwerpers van het type B-52 die nu opereren van het eiland Goeam Ln de Stille Oceaan. Deze bom menwerpers worden gebruikt tegen doelen in Zuid-Vietnam en een enkele maal ook voor aanvallen op Noord-Vietnam. Volgens Amerikaanse functionarissen hebben de ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie goede hoop. dat de regering in Bangkok haar toestemming zal geven. De nieuwe basis Sattahip op 130 km. van de Thaise hoofdstad heeft twee rolbanen van resp. 3.300 en 3.100 m- die lang genoeg zijn voor de bommenwerpers. Daarentegen hebben de vliegers van Amerikaanse bommenwerpers opdracht voorlopig geen doelen dicht bij de Noord- vietnamese hoofdstad aan te vallen., zo is van ingelichte zijde in Washington ver nomen. De Verenigde Staten zouden hier toe hebben besloten in verband met de berichten over slachtoffers onder de bur gerbevolking en schade aan niet-militaire objecten en de golf van protesten die Drie Amerikaanse vrouwen die elf dagen ln Hanoi zijn geweest, hebben de Ameri kaanse regering beschuldigd van het voe ren van „een barbaarse terreu roorlog" tegen de bevolking van Noord-Vietnam. Zij zijn ervan overtuigd, zo zeiden zij op een persconferentie in New-York, dat de Noordvietnamezen, ondanks de verschrik kelijke uitwerking van de bombardemen ten, „tot het laatste kind" voor hun onaf hankelijkheid zullen vechten. De drie vrouwen zijn deze week in Ame rika teruggekeerd van hun bezoek aan Noord-Vietnam. dat zij brachten op uit nodiging van de vrouwenvereniging in Hanoi. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken had geen toestem ming voor de reis gegeven. Het grootste deel van hun bagage is bij terugkeer door de douane in beslag genomen. Incidenten aan Syrische grens TEL AVIV (AFP) Gisteren hebben zich op drie plaatsen aan de Syrisch- Israëllsche grens opnieuw incidenten voorgedaan, aldus een woordvoerder van het Israëlische leger. Dat gebeurde bij Tel Hillal, Djalabina en Taluffic, bij het meer van Tiberias. Van Syrische zijde werd mitrailleurvuur gegeven, dat door de Israëliërs werd beantwoord. Aan Isra ëlische zijde werd niemand getroffen. Israël heeft scherp geprotesteerd bij de V N.-wapenstllstandscommissip AMERSFOORT (ANP) In een café aan de Bloemendaalsestraat in Amers foort is vannacht de 51-jarige caféhouder P. van Beek met een mes neergestoken. De dader, de 48-jarlge A. van de K. uit Amersfoort is in de loop van de nacht van zijn bed gelicht. Hij is nog niet ge- Tussen de caféhouder en Van de K. ontstond een vrij onbetekenende woor denwisseling, die er in resulteerde dat de heer Van Beek twee messteken met een klein slagersmes in de borst kreeg. Het mes drong 10 cm door, maar wonderlijk genoeg werden de longen niet geraakt. De heer Van Beek is overgebracht naar het „St.Elisabethsziekenhuis". Zijn toe stand ls vrij goed. Van de K. was over spannen en tevens onder Invloed van sterke drank toen hij de caféhouder de messteken toebracht. naar beschuldigingen dat hij belasting gelden heeft aangewend voor het maken van uitstapjes met eene voormalig schoonheidskoningin. Hij zou ook op on geoorloofde wijze zijn vrouw op de beta- lingslijst van het Congres hebben ge plaatst voor een bedrag van 20.000 dol lar per jaar. Het geld zou hij zelf heb ben opgestreken. Een commissie van onderzoek uit het Huis van Afgevaardigden stelt een derzoek in. Terwijl de afgevaardigden de zaak-Powell behandelden verzamel den zich enkele honderden vertoornde negers buiten het parlementsgebouw. Zij riepen tegen de regering-Johnson ge richte leuzen. Maandag zette de Demo cratische partij Powell, een predikant, uit zijn invloedrijke positie als voorzit ter van de commissie voor onderwijs en arbeid van het Huis van Afgevaardig den. Aanhangers van Powell beweren, dat hij het slachtoffer is van rassen scheiding. Demonstratie werklozen HOOGEVEEN (ANP) Voor de vrij dag in Hoogeveen te houden protest mars van werklozen worden circa dui zend deelnemers verwacht, voor grootste deel uit het noorden van land. Een groep werklozen uit Heerlen in Limburg heeft gezegd naar Hooge veen te komen om mee te demonstreren, terwijl adhesiebetuigingen zijn binnen gekomen o.m. uit Eelde, Arnhem en 'n aantal steden uit het westen van het In de optocht zal een tiental spandoe ken worden meegedragen. De demon stratie begint om twee uur op de markt, waarna men op het stadhuis aan de bur gemeester een petitie zal aanbieden. Vervolgens zal men een massaal pro test laten horen voor het bureau van sociale zaken. Tenslotte zal een demon stratie worden gehouden bij het gewes telijk arbeidsbureau. UTRECHT, (A.N.P Prof dr. W. P. J. Pompe, hoogleraar ln het strafrecht te Utrecht meent, dat de politie bij het afne men van verhoren aan verdachten niet altijd overeenkomstig de beroepsethiek handelt. „Het gebeurt wel eens dat aan een ontkennende verdachte door de politie wordt meegedeeld dat getuigen hem heb ben gezien bU het plegen van het deliet. terwijl zulks In feite niet het geval is geweest. Een dergelijk verhoor Is niet wegens dwang maar wegens bedrog vol gens de beroepsethiek ontoelaatbaar". De Utrechtse hoogleraar schrijft dit in het laatste nummer van het door het ministerie van Justitie uitgegeven alge meen politieblad. Prof. Pompe meent dat de politie er voor moet waken dat zij niet een schuldige maakt, maar de wer kelijke schuldige vindt- „Daarom moet de politie de rechten van de menselijke per soon eerbiedigen, ook bij verdachten, en dient men zich ervoor te hoeden bepaalde leden van de bevolking die al eerder wer den veroordeeld als minderwaardigen te behandelen", aldus prof. Pompe. Hij meent verder dat het bijna onmoge lijk is om bij een demonstratie waarvoor geen vergunning ls verleend, alle demon stranten afzonderlijk te verbaliseren. „In zo'n geval kan het duidelijk de voor keur verdienen een groot aantal demon stranten naar een verwijderd deel van de gemeente te voeren om daarmee een einde aan de demonstratie te maken". In zijn verhandeling over de beroeps ethiek van de politie zegt prof. Pompe tenslotte, dat de voorschriften Inzake de rechten en verplichtingen van de politie weinig concreet zijn en meestal wijzen op ethlBOhe hoedanigheden. Daarbij wordt volgens de hoogleraar ln het strafrecht veel overgelaten aan het persoonlijk in zicht van de betrokken politieambtenaar. NW-bond vraagt faillissement van werkgever UTRECHT (ANP) De bij het NVV aangesloten Nederlandse bond van ver- voerspersoneel heeft het faillissement aangevraagd van de Amsterdamse re derij P. van Rijk en zoon, die verzuimd heeft zijn negen personeelsleden over december te betalen. Op 29 december ontving dit personeel de mededeling, dat het zich met in gang van die dag als ontslagen diende te beschouwen, aangezien er geen gel den voorhanden waren voor het betalen van lonen, vergoedingen en door kapi teins voorgeschoten onkosten over de cember. Volgens de aan de NBV gedane me-' dedelingen zouden de moeilijkheden zijn ontstaan, doordat de rederij Van Swie- ten NV, voor welke onderneming vier schepen van Van Rijk in charter voe ren, haar financiële verplichtingen te genover de firma Van Rijk en zoon niet zou zijn nagekomen. Volgens de NBV ls het „een meer dan schandalige" zaak dat door ver schil van mening over de verrekening van de „huurpenningen" tussen huur der en verhuurder van de vaartuigen de bemanning van vier schepen het fi nancieel slachtoffer dreigt te worden. ADVERTENTIE KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg Wijzigingpapieren bij grenzen bracht miljoenen op (Van onze correspondent) BRUSSEL De EEG-landcn en voor namelijk de Belgische staat zijn door landbouw exportfirma's In België, Duits land en Frankrijk voor een bedrag van zeker 200 miljoen Belgische franks (14 miljoen gulden) opgelicht. Door op frau duleuze wijze gebruik te maken van EEG-verordeningen voor landbouwpro- dukten. hebben de exporteurs de Bel gische staat de helft van dit bedrag, en de gezamenlijke EEG-landen de andere helft door de neus geboord. Vast staat, dat bij deze fraude op grote schaal geen Nederlandse exporteurs noch Nedcrland- schippers betrokken zijn. De mogelijkheid van fraude werd in februari 1966 ontdekt door de algemene inspectiedienst van het Nederlandse ministerie van Landbouw en Visserij, zo deelde een woordvoerder van dat minis- ADVERTENTIE) KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg terie ons mee. Een Belgisch schip, van uit Antwerpen vertrokken, passeerde toen Hansweert. Het was geladen met 400 ton mais voedermeel, bestemd voor een niet EEG-land, Volgens de papieren die bij de lading gevoegd werden, zou via Rotterdam als tussenhaven gevaren worden. Een eerste onderzoek bracht echter aan het licht dat het op de papie ren vermelde adres fictief was. De ver dere naspeuringen van de algemene controledienst leidden tot de conclusie dat het schip nimmer in Rotterdam was gearriveerd, maar dat op de Wester- schelde de koers gewijzigd was en het schip via Sas van Gent naar het Bel gische Zelzate was gegaan. Intussen was de opgave van de lading op de pa pleren veranderd: men vervoerde nu maiskiemboekenmeel, in Zelzate werd de lading in een ander schip gebracht, waarmee men weer een andere „ronde van Europa" .maakte, bijvoorbeeld langs Duitse havens of langs Delfzijl. De grote winst van de frauderende ex porteurs lag in het enerzijds in ontvangst nemen van 'n restitutie bedrag bij uit voer van een produkt, dat onder de EEG-verordeningen valt (zoals maisvoe- dermeel) en anderzijds in het niet behoe ven te betalen van een heffing bij invoer van een produkt dat niet onder de veror deningen valt (zoals maiskiemboeken meel). Op deze wijze streken de voor namelijk Belgische firma's, werkend met valse papieren, fictieve adressen (tot in Tanger toe) en het heen en weer varen met steeds dezelfde ladingen, miljoenen op. Op 22 februari 1966 stelde de algeme ne inspectiedienst in Den Haag de Bel gische economische inspectie op de hoog te. Het onderzoek dat daarna vanuit Brussel geleld werd en waarin de in spectie van België, Duitsland, Frank rijk en Nederland nauw samenwerkten, bracht de grote fraude aan het licht. Tot nu toe is men erin geslaagd 150 reizen van schepen te achterhalen, die bij het komplot betrokken zijn geweest.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5