Hulshoff Alle in politieke partijen Stadsgehoorzaal Stunt op verkiezingsavond Bekerstrijd bij tafeltennis ligt volkomen open Stien Kaiser ongenaakbaar PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 JANUARI 1967 De Leidse Stadsgehoorzaal zal op de avond van de verkiezingen voor de Tweede Kamer, op 15 februari, het toneel zijn van een voor de Sleutelstad ongekende politieke stunt, of zoals de initiatiefnemer Stadsgehoorzaaldirecteur L Milikan het noemt, een „happening", waarvan nagenoeg alle politieke partijen hun medewerking zullen geven. Met uitzondering alleen van de SGP, die op principiële gronden „nee" heeft moeten zeggen, zullen verder alle partijen deelname van de CPN en de Boerenpartij is thans nog niet zeker, doch wel waarschijnlijk hun kamp opslaan in de zalen en vertrek ken van het Stadsgehoorzaalcomplex. Voor zover ons bekend is dit ook een landelijke primeur, want in geen enkele verkiezing was het voor de kiezers mogelijk overwinnaars en verslagenen binnen dezelfde muren aan wezig te zien. einde-ervan verzekerd te zijn, dat het niveau van de Leidse inlassingen op het NTS-programma zo hoog mogelijk zal zijn. Het spektakel is voor een ieder toe gankelijk ook bezoekers zullen in de interviews betrokken worden en is erop gericht de kiezer van Leiden omgeving, die op de 15de februari van zijn democratisch recht gebruik heeft gemaakt, wat meer bij het resul taat van zijn uitgeoefende kiesrecht te betrekken. Hetzij in een kring van geestverwanten of bij tegenstanders, hetzij op „neutraal gebied" bij een kop koffie of een biertje in de grote die geheel als café-restaurant wordt ingericht en waar ook een aan tal beeldbuizen geplaatst zal worden. TV-REPORTAGES In grote trekken komt het hierop neer: alle partijen, die aan de verkie zingen deelnemen in de rijkskieskring Leiden, zullen in de Stadsgehoorzaal vanaf 's avonds acht uur verzameld zijn rond een groot aantal tv-toestel- len waarop dan de verkiezingsuitsla gen van de ANP-verkiezingsdienst gebracht zullen worden. Op minder interessante momenten in de NTS- uitzending, welke vermoedelijk weer tot ver na middernacht zal duren, zal een cameraploeg van Ligtvoet-Gan- getje onder leiding van een bekend politiek-tv-commentator korte repor tages vanuit de verschillende politieke hoeken in het gebouw gaan inlassen. PROMINENTEN Men Is tevens voornemens bekende landelijke prominenten uit te nodigen voor commentaren en toelichtingen. Van enkele groeperingen zijn de gas ten reeds bekend: voor de P.v.d.A. zullen de ex-ministers Samkalden en Vrolijk komen; de VVD-fractie van de Tweede Kamer vaardigt de kamer leden Portheine en Geertsema af; mi nister Bakker en dr. Geelkerken zijn aanwezig in de hoek van de AR; drie nog niet met naam bekende parle mentariërs van de CHU zullen aan wezig zijn, terwijl het verder vast staat, dat ook de KVP en de overige deelnemende partijen prominenten ter opluistering van het Leidse verkie- zingsfestijn zullen sturen. De tv-journalist, die de reportages" zal gaan geven en de interviews gaat afnemen, is nog niet bekend, maar het werkcomité heeft zich voorgenomen een bekende figuur aan te zoeken ten- LEIDSE UITSLAGEN Er gebeuren op de verkiezingsavond i vermoedelijk nog vele uren na middernacht nog meer aantrekkelijke dingen in de Stadsgehoorzaal. Met medewerking van het hoofdstembu reau in het Stadhuis komt elke uitslag van de stembureaus in Leiden en om geving zo spoedig mogelijk in de Stadsgehoorzaal. Hier worden ze dan via voorbedrukte aanplakbiljetten di rect bekend gemaakt. De kiezer zal dan 't resultaat van zijn eigen directe omgeving zien en toetsen aan de re sultaten van elders. Zo krijgt men dus provinciale en landelijke uitslagen vermeerderd met de „couleur locale". Vrij zeker is het, dat het politiek gebeuren in Leiden gedeeltelijk zal worden opgenomen in het programma van de NRUmet de NTS is eveneens contact opgenomen, maar een toezeg ging over opname in het schakelpro gramma, dat 's avonds wordt uitge zonden, kon niet worden gedaan. De NTS heeft reeds in november een planning gemaakt van het schakel programma, terwijl het materiaal ont breekt om nog een straalverbinding tot stand te brengen. Dameskampioenscluippen van Zuid-Holland in Ter Aar ADVERTENTIE KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek s cloppenburg Noordwijk helpt Indiase boeren Noordwijk heeft flink in de bus ge blazen voor de actie „Loop naar de pomp". Het eindbedrag van deze actie, die ten doel heeft tien pompen te kopen voor boeren in het Alleppey district in India, beloopt 20.892,27. ;t was een zuiver plaatselijk ini tiatief van Noordwijk om de door de droogte getroffen boerenbevolking van India te helpen. Veel steun aan het initiatief heeft gegeven de heer W. M. C. Isarin, die in India werkzaam is en het comité „een goed woord voor Noordwijk". Zij vonden enthousiaste steun bij de Noordwijkse jeugd, die bij een huis- aan-huis-collecte f 12.614,92 bijeen bracht. Een interne actie van de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen leverde nog eens 4.000.- op, de jeugdgroep „De Rank" bood 500.- aan, terwijl er aan giften nog een bedrag van meer dan 4000.- binnenkwam. Mr. Aalberse spreekt op propaganda-avond KVP-voorzitter mr. P. J. M. Aalberse zal donderdag 19 januari In Den Burcht te Leiden spreken op een propaganda- avond van de afdelingen Leiden, Oegst- geest, Leiderdorp, Hoogmade en Zoeter- woude. De heer F. v. d. Gun, vice-voor- zitter van de KVP, zal trachten even- in Leiden aanwezgi te zijn, maar zekerheid daaromtrent is nog te ver krijgen. Na de inleiding van mr. Aalberse zal ruimschoots gelegenheid tot het stel- n van vragen zijn. De bijeenkomst begint om 8 uur. (ADVERTENTIE) Het bestuur van de ijsclub „Lisser- broek" heeft kans gezien om in de zeer korte periode van vorst en berijdbaar ijs van de mooie ijsbaan in de Lisser- broek een nationale koppelwedstrijd te organiseren. Hieraan werd door 17 kop pels deelgenomen. Er waren ruim 500 toeschouwers. Het was een spannende strijd welke als volgt eindigde: 1 Kors- Van Hemert, Lisse; 2 Pennings-Zuider- duin, Nieuw Vennep-Lisse; 3 Van Eijk- Slingerland, Hazerswoude; 4 Van He- mert-Rijkaard, Leiderdorp. De verliezersronde werd gewonnen door Van Schooten, Noordwijk. (ADVERTENTIE) Voor j aar sker mis dag langer open Het Lunapark, een festijn dat sinds enige jaren onder auspiciën van de Leid- WV gehouden wordt Eerste Paasdag zal dit jaar reeds op de zaterdag voor Pasen geopend worden. De VW heeft aan het gemeentebe stuur verzocht de periode van het Luna park met een dag uit te breiden teneinde dezelfde exploitatiemogelijkheden te kun nen bieden als andere gemeenten, waar ook de kermissen op de zaterdag voor Pasen kunnen gaan draaien. De WV verwacht, dat door de verlenging van de termijn de belangstelling van de ker misexploitanten voor het Leidse Luna park nog zal stijgen. Als de standhouders een dag langer in Leiden kunnen werken zal bovendien het financiële risico ver minderd worden. Naar de mening van het college van b. en w. bestaat tegen openstelling op zaterdag van 14.0022.00 uur geen be zwaar. Aan de raad wordt voorgesteld het verzoek van de VW in te willigen. Zoals wij maandag jl. berichtten wordt in de t^ren van de herv. kerk van Hazerswoude een Oud heidkundig Museum ingericht. De toren, die door de gemeente beschikbaar werd gesteld aan de vorig jaar opgerichte oud heidkundige werkgroep, gaat zaken bevatten die uitsluitend betrekking hebben op de ge schiedenis van Hazerswoude, zo als areheologica, oude prenten, etsen, handschriften e.d. Men kan de werkgroep bij het ver wezenlijken van haar waarde volle streven steunen door zich als sympathisant op te geven bij Je secretaris der werkgroep, de heer C. Kroon, Raadhuisplein 2, Hazerswoude-dorp. Jan v. d. Hoorn plaatselijk kampioen Het kon dan nog net doorgaan, de wedstrijden voor het kampioen schap dames op de landijsbaan in Ter Aar. Vanaf zondagmiddag was de baan reeds opengesteld geweest voor de schaatsliefhebbers en in de morgen moest de wedstrijdbaan eerst een goede beurt hebben, waardoor de wedstrijd bijna een uur later begon dan was aange kondigd. Nadat voorzitter Hijdra de deelnemers had verwelkomd, speciaal de leden van de dames kernploeg, werd eerst de 500 me- ter voor deze dames gereden. Stien Kaiser bleek hier favoriet met een tijd van 53,3 sec. Cary Geyssen werd tweede in 54,9 en Bep Geys- sen derde in 55,3 sec. Willy Burg- meijer volgde direkt daarop met 55,4 en Wil Vel-de Beer met 55,9. Voor het eerst was er ook weer een meisje uit Ter Aar aan de start verschenen, Quirina van Tol, die deze stap had gewaagd in deze sterke ploeg. Zij eindigde als tiende in de tijd van 65.2 sec. Op de 1000 meter was Stien Kaiser ook duidelijk de meerdere overige deelneemsters, zij werd eerste met 1.58.8. Willy Burgmeije tweede in 1.59.4, direct gevolgd door Beb Geyssen in 1.59.8 en Wil de Beer in 2.01. Hoe langer de rit werd hoe beter Stien Kaiser er in scheen te komen, want op de 1500 meter liet zij alle anderen vrij ver achter zich. Deze rit wist ze, bij steeds minderd wordend ijs, te winnen in 2.57.6. Hier werd Wil de Beer tweede in 3.02.3, op de hielen gezeten door Beb Geyssen in 3.02.5, Willy Burgmeijer in 3.03.4 en Carry Geyssen in 3.03.8. Voor de heren waren er de wed strijden voor het kampioenschap van Ter Aar en het clubkampioenschap. Voor deze wedstrijd viel de deelname uit eigen plaats een beetje tegen. Willem Vermeulen (40) hield de eer van de oude glorie hoog: hij werd tweede van Ter Aar. Op de 500 meter werd G. Reijeveld eerste in 51.7, gevolgd door P. van Rijn in 51.8. De bekerhouder van I vorig jaar Jan v. d. Hoorn Gz. werd derde in 53.7, Kees v. d. Hoorn vierde j in 54.5, terwijl Willem Vermeulen vijfde wist te worden in 55.5. Op de 1500 meter finihste G. Reijne- veld als eerste in 2.52.6, Jan v. d. Hoorn werd tweede in 2.54.7, P. van Rijn derde in 2.55.8 en Wim Vermeu len vierde in 2.59.3. Op de 3000 meter gaven de mannen elkaar maar weinig toe. Hier reed Piet van Rijn een mooie rit in 6.14.2, direct gevolgd door Jan v. d. Hoorn in 6.14.3. Hier werd onze plaatsgenoot Hans Koeleman derde in 6.19.7 Wim Vermeulen werd vierde in 6 In het eindklassement dames werd Stien Kaiser kampioen van Zuid- Holland met 171.900, tweede Beb Geys sen met 176.033, derde Willy Burg meijer 176.233 en vierde Wil Vel - de Beer 177.167. Het eindklassement heren zag er als volgt uit: 1 P. van Rijn 172.767, 2 G. Reijneveld 172.783, 3 Jan v. d. Hoorn Gz. 174.316, 4 Willem Vermeulen 178.600 en 5 Kees v. d. Hoorn 178.700. Als clubkampioen werd uitgeroepen G. Reijneveld, omdat hij in twee rit ten als eerste was geëindigd. Jan v. d. Hoorn Gz. werd opnieuw kampioen van Ter Aar. Toch een sterk staaltje dat Willem Vermeulen nog als tweede wist te eindigen in dit kampioenschap. Met een prettige toespraak overhan digde burgemeester Hogenboom de destijds door hemzelf beschikbaar ge stelde wisselbeker aan de kampioen van Ter Aar. Voorzitter Hijdra reikte de overige prijzen uit onder hartelijke gelukwensen. Coach P. Zwanenburg kreeg bloemen als herinnering deze wedstrijden. Alles over Top-form meubelen vertelt Hulshoff U bij Uw bezoek aan haar showrooms Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt Rijswijk: "In de Bogaard" ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Meerburgparochie krijgt bejaardensocieteit Eindelijk is het dan zover! Nadat door onverwachte moeilijkheden de opening een week was uitgesteld gaat a.s. dins dag de bejaardensocieteit voor Leider dorp en Zoeterwoude H.-R. beginnen. De deuren van „De Drie Eendjes" gaan om twee uur open en een staf van dames zal de bejaarden een hartelijk welkom bereiden. Aan alle bejaarden is intussen een uitnodiging verzonden. Maar door de uitgebreidheid van de parochie zou het mogelijk kunnen zijn dat er iemand geen uitnodiging heeft ontvangen. Het is nu eenmaal moeilijk om alle bejaarden in één keer te bereiken, dus ook zij die geen uitnodiging ontvangen hebben zijn van harte welkom. Het bestuur ver trouwt er op dat de sociëteit in een be hoefte zal voorzien en dat vele bejaar den van de gelegenheid gebruik zullen maken om een middag in de week uit de dagelijkse sleur te treden voor enige uren van gezellige ontspanning. Mocht eventueel door de grote belangstelling de zaal te klein blijken, dan zal er grotere ruimte gezocht worden. Pastoor J. Kragtwijk zal de opening verrichten. PAUZE ZIJ, DIE NOOIT GELUKKIG ZIJN Jean Pierre Chabrol behoort tot de meestgelezen moderne schrijvers In Frankrijk. Hij woont met zijn gezin er gens in de Cevennen. Voor het „Bra bants Dagblad" Is Jan Drummen by hem op bezoek geweest. „Ziet u," zei hij, „ik geloof niet ln God en lk ga er niet prat op. Als het geloof te koop was, zou ik het direkt gaan kopen". Volgens Chabrol zijn er drie soorten mensen: Zij die in God geloven; „zy kunnen gelukkig zijn". „zy, die ook gelukkig kunnen zyn, zijn zij die niet in God geloven, maar die niet nadenken („helaas de talrykste Tenslotte zij, die wel denken en niet in God geloven „en die nooit gelukkig kunnen zijn". God is een noodzaak? „Ja, ik geloof dat God een nood zaak is. Het is niet mogelijk dat de mens zich ermee tevreden stelt te zyn, zó te zijn, zonder zich af te vragen waarom, hoe zonder verder te kijken dan zijn kleine leven, dat tenslotte heel kort Is. En lk ben ervan overtuigd (Ik vertel dit allemaal vlug en wat onsamenhan gend), maar ik ben ervan overtuigd dat als men zich de moeite getroost de ta ken uit te diepen, men tot erkenning komt dat een van de bronnen van de wanorde, de excessen van onze tyd, en in het byzonder by de Jeugd, daar van daan komen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 5 jan. t/m 11 jan. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The Knack (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Li do: De papaver is een bedwelmende bloem (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Luxor: De stem van het water Geprolongeerd (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Studio: Persona (Geprol.) (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 700 en 9.15 uur Trianon: The professionals (14 jr.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Bloedritueel van de Zombies (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur KORRELTJE Hebt ge moeilijkheden, ga met uw gezicht naar de zon staan en alle schaduwen'vallen achter u. NTTB-cup en Limburg-coupe in Roelof arendsveense veilinghallen (Van verslaggevers) De stryd om de NTTB-cup en Lim burg-coupe, die zondagmiddag in de Roelofarendsveense veilinghallen wordt gehouden, is dit jaar pikanter dan ooit te voren. Naast de strijd om de bekers is er namelijk nog een ander (waar- schynlijk nog belangrijker) gevecht: de pogingen van Bert Onnes en Ursula Stuhlemeyer-Artz om zich evenals in 1963 aan het hoofd van de nationale tafeltenniselite te nestelen. Het is in middels wel bekend, dat de nu alweer 28-jarige Amsterdamse speler Bert On nes op het toernooiveld is terugge keerd. Na een wat sensationele „knie val" werd de speler die alles altyd be ter wist, weer in genade aangenomen: Onnes mag weer uitkomen in interna tionale wedstryden en maakt ook een kans op een plaatsje in de nationale selectie. Er is echter één maar aan ver bonden. Onnes moet, zo zegt bonds coach Ton Hoefnagel, bewijzen dat hy erbij hoort. Vóór april valt de beslissing. De krachtmeting in Roelofarendsveen vormt de eerste aanwyzing. COME-BACK VAN BERT ONNES? JAN v. d. HOORN Bert Onnnes is de enige fullprofta- feltennisspeler in Nederland. Hij is 28 jaar, getrouwd en vader. Zijn verant woordelijkheid is groter geworden en hoewel hij misschien nog net zo denkt als vroeger, handelt hij anders. De zevenvoudige kampioen van Ne derland, op 17-jarige leeftijd als won derkind bejubeld als de opvolger van de "grote" Cor du Buy, kwam in 1963 in conflict met de NTTB. De oorzaak zou zijn: Onnes had zich tydens de we reldkampioenschappen in Praag onbe- hoorlyk gedragen. Van het een kwam het ander en nadat Onnes in 1965 een proces tegen de NTTB had aangespan nen, barstte de bom: de Amsterdammer werd door de bond uitgesloten voor alle internationale wedstryden. Sinds 1963 heeft Onnes geen inter nationaal contact meer gehad. Nu hij weer in genade is aangenomen rijst de vraag: kan hij nog meekomen. "Neen" zeggen zijn sportieve concurenten. "On nes van voor het conflict bestaat niet meer." Maar Bert Onnes zelf gelooft daar niet in. "Ik ga dagelijks trainen dat de stukken eraf vliegen," zegt de Amsterdammer, die zijn brood vei> dient met het geven van trainingen (o.a. aan De Treffers in Roelofarends veen). Het eerste (kleine) succesje op de weg terug heeft Bert Onnnes inmid dels reeds geboekt. Hij plaatste zich voor de eindstrijd om de NTTB-cup door de voorwedsttfjd in Hilversum (waarvoor Gerard Bakker als beker houder om principiële redenen "Een bekerhouder moet rechtstreeks zyn cup kunnen verdedigen" bedankte) te win- Zondag in Roelofarendsveen volgt de tweede stap. Bert Onnes zal dan in eigen trainingshuis zyn krachten moe ten bewijzen. Gemakkeiyk zal dat niet BERT VAN DER HELM Staat er dus voor Onnes heel wat op het spel, hetzelfde geldt voor de drievoudige nationale kampioen uit Zoeterwoude, Bert Van der Helm. Als enige buitenstaander zal hy het in Roelofarendsveen tegen zeven Amster dammers op moeten nemen. Voor Van der Helm -tot nog toe niet zo best In vorm als zijn vorige triomfjaar- staat zyn plaats in het nationale team op het spel. Wie er dan ook met de door Gerard Bakker niet verdedigde Cup naar iiuis zal gaan- is onmogeiyk te voor spellen. DAMES Ook by de dames zal de strijd in het tuinderdorp fel zijn. Ursula Stuhle- meijer-Artz wil een grandioze come back. Tot op heden is zij daarin nog niet geélaagd. De hoofdklasse acht- kamp van de afdeling Den Haag werd voor haar een desillussie: nederlagen tegen Ellen Kort en Mary Van Ruiten. Een tweetal, dat er zondag opnieuw by zal zijn. Maar naast dit drietal zijn er nog wat kanshebsters: Annemarie Wynants en Mieke ten Broek. De (twee de) Roelofarendsveense speelster Nel ly Eist geest is tegen dit geweld kans loos. Voorafgaande aan de dit Jaar ui terst interessante stryd om de bekers, wordt de organisatie van De Treffers (gehard door het monster-Aardbeien- toernooi) zaterdagavond reeds op de proef gesteld, wanneer in het vei linggebouw de zeskampen in de hoofd en overgangsklasse van de afdeling Den Haag worden gehouden. Tafel- tennisminded Roelofarendsveen en verder Nederland staat een spannend weekeinde te wachten MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN 10 jan. Kaas Aan voer 12 partijen Goudse prys: 3,40- 3,60. Handel kalm. TER AAR 9 jan. Groenten Witlof Al 1,31, BI 1,21-1,25, 2 1,17, afwy- kend 79-1,16, witlof stek 54-76, andij vie 51, rode kool 14, uien 32, uien drielingen 14, spruiten export A 1,21, B 1,20, C 69, D 1,02, spruiten binnen land A 78-98, B 44-63, C 25 alles per R'VEEN, 10 jan. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 3653, Sim Rood 29 38, Sim Wit 36, Arthur 41, Keef er 37, Esperence 36, Rozen Garnette en Carol 4149, p. at. Troschrysanthen 1.35 1.65, Blauwe druifjes 3648, Freesia'a 801.45, Narcissen Early Glory 75— 1.15, Carlton 1.15, Fortuna 1.051.10, tulpen Apeldoorn 1.90, Christmas Gold 1.10, v. d. Eerden 1.551.65, Preludium 1.05—1.30, Lustige Wltwe 1.10—1.35, Wim van Est 1.35, Rose Copland 1.35 1.70, Karei Doorman 1.45-^1.50, Levant 1.10—1.30, Krelage 1.05—1.45, Blenda 1.30—1.35, Sulphur Triumph 1.10—1.15, Wintergold 1.051.25, Flower Court 1.15, Pink Trophy 1.201.25, gemengd 1.45 per bos. RIJNSBURG 10 jan. Bloemen Narcis sen: Carlton 100-125, Fortuna 90-110, Early Glory 70-100, Helios 70-95. Free- sia's: Aurora 150-175, Irene 100-150, White Swan 100-150, Stockholm 100-125, Golden Yellow 75-125. Tulpen: Apricot Beauty 240-255, Oxford 225-250, London 225-250, Apeldoorn 220-250, Prominen ce 200-220, Demeter 180-200, Copland 175-200, Golden Harvest 175-200, Christ mas Gold 140-150, Krelage 135-150, Pink Trophy 135-150, Levant 140-150, Winter Gold 135-150, Paul Richtèr 135-150, Lus tige Witwe 115-135, Preludium 90-115 alles per bos. Amaryllis 38-40 per kelk. Am Anjers: Rode Sim 31-36, Carry Sim 31-36, Witte Sim 30-35, Crowley Sim 30- 35, Rose Sim 25-34, Arthur 25-34, Tange rine 20-25. Hyacinten: Delfts Blauw 15- 21, Anne Marie 15-20, Pink Pearl 15-20, L' Innocence 14-18, Ostara 11-17 alles per stuk. Eucharis 145-150 per stuk. Em. pastoor v. d. Kolk van Leidsehendam bediend De zeereerw. heer J. F. v. d. Kolk (70), sinds maart 1964 emeritus pastoor van de parochie Petrus en Paulus, die sinds enige dagen in het ziekenhuis te Voorburg is opgenomen, is gisteren van het Heilig Sacrament van de zie ken voorzien. (ADVERTENTIE) KOOI» GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van peek cloppenburg

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3