Margriet huwen is geen luilekkerland Niet meer alleen in het grote paleis ER HUWDEN ZOMAAR TWEE JONGE MENSEN Blijde dag voor allen Prins Bernhard tot bruidspaar: 11 DEN HAAG (A.N.P.). Bij het déjeuner op het Huis ten Bosch heeft prins Bernhard het jonge paar als volgt toegesproken Bij jullie ondertrouw heeft de vader van de bruidegom jullie toegesproken en nu is het mijn beurt, als vader van de bruid. Pieter's vader sprak onder andere over de verschillende periodes in jullie leven sinds jullie elkaar ontmoetten en hij bracht daarbij naar voren, dat op die 10e december voor jullie opnieuw een periode was afgesloten en een nieu we was begonnen. Die nieuwe periode is maar een heel korte geweest, want zij werd vandaag, een maand la ter, alweer beëindigd. De bruidsdagen zijn voorbij, de periode van jullie huwe lijksleven gaat beginnen. Beste Pieter. Je bent nu definitief opgenomen in onze familiekring en mijn vrouw en ik heten je daarin hartelijk welkom. Er zullen misschien nogal wat mensen zijn, die denken dat je door je huwelijk met Margriet in een combinatie van para dijs en luilekkerland bent terechtgeko men. Dat je samen met Margriet een soort eigen paradijs zult ontdekken wil ik natuurlijk graag geloven en hoop ik ten zeerste, en hier aan deze lunch zou ik niet graag de kok willen tekort doen door te zeggen, dat luilekkerland ver weg is. maar onkanks dat geloof ik te mogen stellen dat het verre van waar is dat jij zou vinden dat je nu het doel en het summum van je levensverwach tingen hebt bereikt. Je staat nog aan het begin van je carrière. Ik wens je van harte de kracht en het doorzettings vermogen toe, om ondanks dit alles de juiste richting te vinden, daarbij in de beste zin gesteund door je vrouw, en natuurlijk door ons allemaal. Lieve Pletie. Je bent nu al de derde dochter, die ons huis verlaat en je moeder en Ik zul len je erg missen. Je hebt in .ons gezin «ltijd een heel speciale plaats ingeno men, vooral ook als gevolg van het feit, dat er tussen jou en je twee oudere rus- een tamelijk groot leeftijdsverschil zodat jij te klein was om veel met b te trekken, terwijl zij samen een span vormden dat alles altijd samen deed. Ik zie je nog voor me als parman> tige kleuter, rustig en geconcentreerd alleen spelend in dat grote huis, in een wereldje van jezelf. Tk heb je vaak in stilte bewonderd. Je bent nu vandaag getrouwd. Je hebt in Pieter de partner gekregen, waarmee je voortaan alles samen zult kunnen doen. Je strijd om je alleen te handhaven is voorbij. Samen ga je ver der. Ik ben ervan overtuigd, dat je er alles voor over zult hebben om je man gelukkig te maken en dat je jullie geluk altijd met al je krachten zult bescher men en bevorderen. Maar vergeet daar bij één ding niet. Je bent nu niet meer alleen, je hoeft nu niet meer alles zelf op te knappen. Aan Pieter zul je met een gerust hart heel veel over kunnen laten, ook wat betreft de zeer bijzonde re problemen die hem vooral in de eerstkomende jaren zullen worden ge steld. Bedenk daarbij wel. dat wij man nen per slot van rekening graag heel veel dingen zelfstandig doen en dat zal zeker bij jouw man ook zo zijn. Toespraak Pieter In antwoord op de toespraak van prins Bernhard heeft de heer Pieter van Vol lenhoven in een korte toespraak zijn schoonouders en ouders bedankt v alles wat zij voor prinses Margriet voor hem. zowel voor als tijdens hun verlovingstijd hebben gedaan. Tot zijn ouders zei de heer van Vollen hoven, dat kinderen ouders si onverwachte situaties kunnen plaatsen. Van de ouders wordt dan alle begrip geëist. Dat ouders een kostbaar bezit van kinderen zijn. hebben jullie mij doen beseffen. Tot prinses Margriet sprekend zij hij II te hopen haar blijvend gelukkig te l> nen maken en dat God hen verder mogen leiden, zoals hij dat tot nu steeds had gedaan. Op Soestdijk getekend in zelfgekocht felicitatieboek B.YARN (ANP) - Enkele honderden mensen hebben gisteren tussen negen uur 's morgens en drie uur 's middags een ver geefse reis gemaakt om er op paleis Soest dijk hel tclieilatleregister te tekenen. Dooi nog onbekende oorzaak aas het felicitatie- register op paleis Soestdijk spoorloos, zodat de mensen onverrichterzake terugkeerden. Totdat omstreeks drie uur een van de aanwezigen zelf het initiatief in hanoen nam en bij een boekwinkel in Baam twee fellcitatiereglsters kocht. De tekening hiervan, die aanvankelijk in de Baanise vleugel van paleis Soestdijk zou geschie-, den, vond nu plaats in het wachtgebouw van de koninklijke marechaussee tegen over het paleis. Naar schatting zevenhonderd mensen uit alle delen van het land hebben er hun handtekening in geplaatst. Het huwelijk van prinses Margriet en mr. van Vollen- hoven is in Baarn overigens op sobere wijze gevierd. De gemeenteraad van de woonplaats van prinses Margriet had voor de leerlingen van de openbare scholen een bedrag van f 1850.uitgetrokken, waar voor aan de leerlingen van de openbare scholen een sinaasappel is uitgereikt. Op de Baarnse kleuterscholen werden oranje vouwbladen uitgedeeld. DANKWOORD Minister-president tot volk: KONINGIN EN PRINS j DEN HAAG (ANP) - Koningin Juliana en prins Bernhard hebben na het huwelijk I van prinses Margriet met mr. Pieler van j Vollenhovcn het volgende meegedeeld „Gezien het grote aantal gelukwensen, dat wi] deze laatste weken in het bijzon- I der naar aanleiding van het huwelijk van onze dochter Margriet ontvingen, is het ons onmogelijk een ieder hiervoor per- soon lijk onze dank te doen toekomen i Wij willen daarom angs deze weg allen. die jegens ons uiting gaven aan hun ge- voelens van vreugde en medeleven, van ganser harte danken voor hun blijken van warme belangstelling en sympathie Luxemburg schaft dienstplicht af LUXEMBURG, (Reuter) Luxem burg, dat 1800 dienstplichtigen en vijf honderd vrijwilligers in NAVO-verband heeft, zal de dienstplicht afschaffen. Dit heeft premier Werner dinsdag in het parlement bekend gemaakt. Luxemburg zal met de NAVO over de toekomst van zijn strijdmacht gaan praten. Het denkt aan een achthonderdtal beroepsmilitairen. DEN HAAG (A.N.P.) Prof. dr. H. J. Frietema heeft vandaag, na een 29- jarlge ambtsperiode, in Den Haag af scheid genomen als directeur van de nationale coöperatieve raad. Deze raad heeft ten doel de verspreiding en ver dediging van de coöperatieve gedachte en de bevordering van de belangen der coöperatieve vereniging. prinses Beatrix: prins Claus; prinses Alice, gravin van Athlone; koningin Juliana; prins Bernhard; Arnoud Jan de Beaufort; prinses Margriet; mr. P. van Vollenhoven; Coosje van der Hoeven; mevrouw J. G. van Vollenhoven- de Lange; P.- van Vollenhoven sr. prinses Margarethe van Denemarken; graaf Henri de Labord de Montpezat; prinses Christina van Zweden; mej. M. Michelin (vriendin en studiegenote van de koningin, getuige); prinses Irene; dr. L. J. M. Beel (vice-president van de raad van state, getuige); prins Carel Hugo; mej. F. M. Brandsma (bruids meisje); mr. F. A. Bierman (bruidsjonker); prinses Christina (bruidsmeisje); prins Aschwin zur Lippe Biesterfeld; Prins Charles van Luxemburg; prinses Simone zur Lippe Biesterfeld; jonk vrouwe C. C. V. baronesse Bentinck (bruidsmeisje); mr. J. O. L. baron van Boetzelaer (bruidsjonker); mr. Ph. J. J. M. Houben (bruidsjonker); mevrouw L. van Vollenhoven- van Ommeren; W. J. van Vollenhoven (broer bruidegom en getuige); kapitein W. F. J. Mörzer-Bruyns getuige, vertegenwoordiger koopvaardij); prof. mr. J. F. Rijpperda Wierdsma (oud-rector magnificus Leiden, getuige); mevrouw Haex-de Lange; I. mr. A. M. de Lange; dr. A. J. Ch. H. Haex; i. mevrouw De Lange-Boeke; i luitenant-generaal H. Schaper (chef militaire huis Hare Majesteit de Koningin, getuige). (toto Max Koot) Staatsieportret van het bruidspaar, auders en andere familieleden, bruids kinderen, bruidsmeisjes, bruids jonkers. getuigen en gasten, gisteren genomen op Huis ten Bosch.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 11