Philidor oppermachtig Nederland won slalom in skistrijd der Lage Landen SNA SPEELT DE ZIJL DE BEKERCOMPETITIE UIT Docos juniorenteams Leidenaars gooien hoge ogen Betaald voetbal in vogelvlucht Cycle-cross Leidse Swift-combinatie Drie nederlagen voor Betty Stöve BONA STARS START NIEUWE JAAR GOED LZG boekt winst Blokkeer haalde volleyreis niet Livia Kosta verzorgde eerste turntraining GELUKKIGE ZEGE VAN AD0 S.V.L. INCASSEERT EERSTE NEDERLAAG L.Z.C. boekt winst Oolftrofee (eindelek) Kieuw-Zeeland uit... PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JANUARI 1S61 Eerste waterpolowedstrijd met nieuwe spelregels Zaterdagavond was de Leidse Over dekte het strijdtoneel voor de wedstrijd in de KNZB-bckercompetitie tussen het Haagse SNA en de Zijl. De Hage naars, spelend in de derde klasse, had den de vijfde ronde bereikt door een grote 9-3 overwinning op de reserves van HZ PC, waarbij echter aange tekend moet worden dat HZ slechts met 6 man verscheen. Gezien deze om standigheden mocht het dan ook niet al te veel moeilijkheden opleveren voor onze stadgenoten zich naar de zevende ronde te spelen, daar de win naar van deze wedstrijd vrijgesteld was van de zesde ronde. Deze wed strijd zou dan ook tevens wel de laatste zijn, daar HZ PC als tegenstander was aangewezen. Het liep echter, zoals zo vaak bij sport, heel anders dan verwacht werd. In de eerste periode was het slechts Docos I mag zijn geluk gaan beproe ven in de degradatiepoule, die 21 janu ari van start gaat. In deze poule zijn behalve Docos nog verder ingedeeld: A.T.T.C., H.O.C., Ned. Lloyd 2, Never Despair en St. Servaas. Zij spelen een hele competitie en de 2 teams, die het laagst eindigen, degraderen automatisch naar de overgangsklasse. Alleen de juniorenteams kwamen de ze week aan bod. Docos I ging op be zoek bij St. H/TSB 3 en verloor daar met 6-4. Peter Rodenburg was welis waar zijn drie partijen, maar moest daarvoor éénmaal in de derde game een achterstand van 13-19 ombuigen in een voorsprong met 21-19. Aad Brouwei kwam tot een winstpartij. Team 2 behaalde een verdienstelijk gelijkspel tegen Phoenix 4. waar eerdei met 8-2 van verloren was. Docos 3 boekte volle winst tegen Avanti 5 (9-1). Team 4 was net aan de mindere van Avanti 4 (4-6). aan het veelvuldig juist ingrijpen van keeper Joop Bodt te danken, dat de 0 tegen voor de Zijl gehandhaafd bleef, terwijl de Leidenaars in de aanval geen enkel resultaat konden bereiken en niet verder kwamen dan balbezit op het middenveld. In de tweede speel tijd opende Loek van Kampen de score, maar zijn Haagse naamgenoot Simon wist vrij spoedig te nivelleren. Hoog tepunten waren er in de wedstrijd niet, daar beide aanvallen vrij statisch te werlj gingen met een vaste mid- voor. Loek van Kampen kreeg in de derde periode de kans de Zijl aan een voorsprong te helpen, maar zijn strafworp, toegekend na drie Haag se fouten, werd uitstekend uit het doel gehouden door de Bruin, Simon van Kampen benutte zijn kans beter en een fout van de Leidse achterhoede werd omgezet in een Haags doelpunt: 1-2. Loek van Kampen liet de stand echter weer gelijk worden, zodat de kansen voor een Leidse overwinning weer open leken. Joop de Haas scheen hiervoor de grondslag te leggen met een doelpunt zoals alleen bij hem mo gelijk is. De Zijl had echter het kruit verschoten: er kwamen nog wel kan sen, maar deze werden niet benut. Jan van Schijndel van SNA wist aan zijn bewaking te ontsnappen en kon Joep Harmsen lanceren. Dit gelijke spel was voor SNA al genoeg, maar Bert Martijn veroorzaakte een derde zware fout, die resulteerde in een strafschop voor Jan van Schijndel. Deze scoorde en bracht de winnende eindstand voor SNA op 3-4, hetgeen het einde bete kende voor de bekeravonturen van de Zijl. Ned. Jeugdkampioenschap De Scylla-jeugdspelers Ed Falleaux, Anton Will van Zoelen en Peter van Schie en het Treffers-lid Herman van Ruiten hebben dit weekeinde in Den Haag de tweede voorronde van de strijd om het Nederlands jeugdkam pioenschap tafeltennis overleefd. Dit viertal plaatste zich rechtstreeks voor de volgende selectie achtkamp en de kans dat hier nog een Scylla-speler bijkomt is zeer groot. De weg naar de finalewedstrijden is bijzonder lang. Via voorselecties in de afdeling volgt een districtsgewijze schifting, waarna uiteindelijk de acht sterkste spelers overblijven. In Den Haag maakte de „Leidse" afvaardiging echter duidelijk, dat zij dit jaar hoge ogen wil gooien. In poule A was het trio Ed Falleaux (ongeslagen), Anton Will van Zoelen en Herman van Ruiten sterk genoeg om de bovenste drie plaatsen (goed voor de volgende ronde) voor zich op te eisen en de Scylla-speler Karei Schie, die vierde werd, heeft ook een kansje om zich via een be slissingswedstrijd te klasseren. De Hagenaar Theo Wijnberg, die als favo riet was getipt, werd uitgeschakeld. Ook de Roelof arendsveense speler Fons van Ruiten kon het niet bol werken. In poule B (iets sterker) haalde al leen Peter van Schie de promotie- plaatsen. Achter Rob Joëls en junior kampioen Rob Hogendorp legde hij op de derde plaats beslag. Theo Bak ker (Scylla) en de Hagenaar Wage naar moeten nog onderling uitmaken wie met Karei van Schie mag gaan strijden om de laatste plaats in de volgende ronde. A. v. d. Zwet (Tref fers) is, daarentegen uitgeschakeld. Slttardla—l'SV EREDIVISIE (Tussen haakjes s DOS^SpartaltlarC Go Ahead—MVV FeJjenoordDWS Ajax—FC Twente GVAV—NAC EERSTE DIVISIE Eindhoven—Heracles Volendam—De^ Graafschap FC Den Bosch—Do Volewijcker SC Drente—DHC RBC—Volewijckers FC Zaanstreek—Ve Hermes DVS WllhelminaSC Cock van der Hulst heeft gistermor gen tijdens de zevende rit van de cycle-cross-competitie van de Leidse Swift-Combinatie nog eens duidelijk zijn goede vorm van dit ogenblik on derstreept. Op het hardbevroren parcours in de duinen nabij Noordwijkerhout reed de lange Zoeterwoudenaar in de slotfase van de strijd voor nieuwelingen en amateurs over 8 ronden zonder ogen schijnlijke inspanning al zijn tegen standers met groot gemak uit het wiel. Met bijna twee minuten achterstand "legde Peter de Jong vóór Joop Zoete melk, die met pech te maken had ge kregen, op de tweede plaats beslag. Bij de nieuwelingen eindigde Liek de Jong uit Leiderdorp na felle strijd met Bert van der Hulst als eerste. De uitslagen luiden: Amateurs: 1 C. van der Hulst (Zoe- terwoude); 2 P. de Jong (Roelofarends- veen): 3 J. Zoetemelk (Rijpwetering) 4 B. Kerkvliet (Roelofarendsveen). Nieuwelingen: 1 L. de Jong (Leider dorp); 2 B. van der Hulst (Zoeter- woude); 3 H. van der Berg (Leiden); 4 A. van der Lely (Koudekerk); 5 J. de Koning (Roelofarendsveen); 6 C. van der Bent (Voorhout); 7 W. Kleii (Leiden); 8 J. Zuiderduin (Kat wijk). Adspiranten A: 1 A. Meskers (War mond); 2 L. Slingerland (Koudekerk). Adspiranten B: 1 L. Riethoven (Lei den); 2 A. van der Voet (Leiden); 3 L. van Dam (Leiden). Veteranen: 1 H. Lepelaar (Leiden) Snelschaakkampioenschappen voor teams Op de eerste zaterdag van het jaar Rohda 1 56; Hermes 2 54; Turn- MICROKORFBAL Voor de microcompetitie overgangs klasse C heeft Vicus Oriëntis zaterdag j.l. in Amsterdam een 55 gelijkspel bewerkstelligd tegen het Westzaanse Roda. Het was een gelijk opgaand duel met wisselende kansen, doch met deze uitslag konden beide partijen tevreden zijn. Voor onze stadgenoten scoorden Flip v. d. Meygaarden (2x) en een zeer produktieve Henny Bra- kel (3 x). De stand: Vicus Oriëntis 34; Danaiden 33, Roda 33; Swift 22; Sperwers 32. ZWARTEBATfDEXAMENS Zaterdagavond hebben in de Sport- academie te Overveen de heren K. Gie- en G. de Bolster, beide leerlingen Sportschool Luiten, met goed ge volg hun examen gedaan voor le Dan- graad (zwarte band). Belgisch atleet ernstig gewond BRUSSEL De Belgische atleet emï Clerck is gisteren ernstig bij ïrkeersongeluk gewond en de dokters houden er rekening mee dat dit het einde van zijn sportloopbaan zal bete kenen. Onderweg naar een internationa le veldloop in Ninove kwam hij met zijn aütó in botsing met een andere wagen. Met verwondingen aan hoofd en benen werd hij naar het ziekenhuis overge- SNA-keeper De Bruyn ziet zich ge passeerd door een doelpunt van Zijl speler L. van Kampen. SYDNEY Betty Stoeve, die vrijdag n een internationaal tennistoernooi in Sydney een eclatante overwinning be haalde op de Australische Lesley Tur- verloor zaterdag zowel in de finale het dubbel als het gemengd dub belspel. In het damesdubbelspel moes ten Betty Stoeve en Lidy Jansen-Venne- boer hun meerderen erkennen in de plaatselijke combinatie Sandra Waslham- Elizabeth Fenton: 97 36 57. In het gemengd dubbelspel verloren Betty Stoeve en haar Australische partner Fred Stolle met 36, 26 van de Au straliërs Lesley TurnerJohn Newcombe Fred Stolle heeft in Sydney zijn laat ste toernooi als amateur gewonnen, ieer hij tenminste binnenkort het aanbod om professional te worden aan- it. In de eindstrijd versloeg hij zijn landgenoot John Newcombe met 63 10—8. In de finale van het damesenkelspel kwam Betty Stoeve uit tegen de Austra lische Karen Krantzke, De Rotterdam- verloor met 46 3—6. Stiansen Noors schaatskampioen TRONDHEIM. Svein Erik Stiansen heeft in Trondheim voor de tweede achtereenvolgende maal de Noorse achaatstitel behaald. De 24-jarige accountant uit Oslo voegde aan zijn tweede plaatsen vai zaterdag op de 500 meter en de vijf kilometer, gisteren nog een eerste plaats op de 1500 meter en een derde plaats op de 10.000 m toe. waaraan hij ruimschoots genoeg had om eerste te worden. Het ijs van de baan in Trondheim was van niet al te beste, kwaliteit en scherpe tijden zijn er dan ook niet gereden. Een teleurstellend resultaat behaalde Per Willy Guttormsen die niet verder kwam dan de negende plaats. Eindstand: l. Stiansen 183,817 punten, 2. Maier 185,580, 3, Thomassen 185,650, 4. Tveter 185,722, 5 Eriksen 187,383. Wolfshohl voelde zich op sneeuw goed thuis WEST BERLIJN Huub Harings is gisteren tijdens een internationale cyclo cross in West-Berlijn als tweede geëin digd achter de Duitser Rolf Wolfshohl. De oud-wereldkampioen voelde zich op het besneeuwde parkoers bijzonder goed thuis. In de tweede ronde nam Wolfshohl de leiding, waarna hij steeds verder van de anderen wegliep. Huub Harings finishte met een achterstand van 2 min en 23 sec. De Belgische wereldkampioen Eric de Vlaeminck staakte na een valpartij de strijd terwijl oud-titelhouder Renato Longo (It) met een ronde achterstand, de negende plaats bezette. De Leidse Bona Stars bewerkstellig den zondag tegen het Amsterdamse Giants een fraaie come-back. In tegen stelling tot de recente wedstrijden tegen Asvu en Excercitia ontbrak het de Leidenaren geen moment aan strijd lust. Vanaf het eerste fluitsignaal startten de Stars met een hoog tempo dat volgehouden werd tot de laatste seconde. De basisopstelling was opgelegd een soepel en bewegelijk aanvalsspel te spelen. Het lukte maar gedeeltelijk. De Giants-verdediging had weinig moeite de afstandschoten van de Stars van de ring te plukken. Toch lukte het de Leidenaren door André de Jong een kleine voorsprong te nemen. Coach Toth, die veel ervaring rijker is geworden op lezingen in Hongarije, wisselde wijselijk en bracht na 10 Cornell's winnaar van schaaktoernooi Eersel EERSEL De 24-jarige Belgische kampioen Cornells die tijdens de on langs gehouden schaakolympiade te Ha vana een meesterresultaat behaalde, is winnaar geworden van het internatio nale toernooi te Eersel. De uitslagen van de partijen van de laatste ronden zijn: Zesde ronde: Rellstab (W.Dld) Stumpers (Ned) 10; Cornelis (Belg) Limbos (Belg) (AOrbaan (Ned) Saemisch (W. Did) 'A Jfe. Zevende ronde. Seamisch— Littlewood (Eng) 1/2- V2, LimbosOrbaan 1—0, StumpersCornelis 01. De eindstand luidt: 1. Cornelis' 4%, 2. Lim'ios 3i,A, 3. Orbaan en Rellstab beiden 3, 5. Littlewood en Saemisch bei den 2%, 7. Stumpers 2. Waterpolotoernooi om „Kristallen Druppel" AMERSFOORT De Kikvorsen, het vertegenwoordigend Nederlands water- poloteam, heeft gisteren in Amersfoort het toernooi om de Van Haselenwissel- beker gewonnen dank zij betere doel- cijfers. In de laatste, wedstrijd van het toernooi verloren de Kikvorsen verras send van de Robben, die daardoor even eens op vier punten kwamen. De uitslagen van gisteren luiden: RobbenDuisburg 66 (03. 21. 41. 0—1); AZPC—Kikvorsen 4—7 (1—1. 0—1, 1—5, 2—1) AZPC—Duisburg 7—10 (1—1, 2—2, 2—5, 2—2); Robben—Kikvor sen 3—2 (1—0, 1—1, 9-0, 1—1). Eindstand: 1. Kikvorsen 4 pnt.: 2. Robben 4 pnt.; 3. Duisburg 3 pnt.; 4. AZPO 1 pnt. minuten Peter de Jong voor het eerst na zijn blessure binnen de lijnen. Het was meteen merkbaar. De aanval werd bijzonder bewegelijk en bood scoringskansen bij de vleet. Een grote afscheiding in de score werd echter verhinderd door het rustsig- naal (29—22). De tweede helft werd ingeluid met een Leids offensief. Een vlijmscherpe break bracht Kees Pley en Harry Stol tot fabuleuze acties. Het resultaat hier van was een voorsprong van 11 pun ten binnen vijf minuten. Het beloofde weer een ouderwetse breakwedstrijd te worden. Giants' coach Van der Plas zag dat ook én schakelde over op een man-to-man verdediging. De Leidse aanval paste zich uitstekend aan. Het breakspel werd afgebroken en een safe set-up werd opgezet. Ook in deze fase van de strijd kon Giants de Stars het scoren niet beletten. Te verrassend waren de geraffineerde acties van Cees den Hollander en Hans Kaper, die de score opjoegen naar de vijftig. Giants bleef echter volgen. Een grote voor sprong was deze keer niet voor de Leidenaren weggelegd. Hiervan lag de oorzaak vooral in het zuivere af standschot van de hoofdstedelingen, die in de oud-Blue Stars-speler Bara- nyo (18 p.) hun grote troef hadden. Ook het trefzekere spel van Ad van Slingerland, die in de laatste minuten de gediskwalificeerde Hans van Ma meren verving, kon dat niet bewerk stelligen. Het eindresultaat van 65 47 is wel bevredigend en duidt in ieder geval aan dat de Stars hun in zinking weer te boven zijn. Scorers: A. de Jong en H. Stol 12 p., H. van Mameren 9 p., P. de Jong en K. Pley 8 p., A. van Slingerland en H. Kaper 6 p.. C. den Hollander 4 p Strafworpen: 149 64 °I< organiseert de Leidse Schaakbond al tijd de snelschaakkampioenschappen voor teams. Dit jaar hadden een zes tiental zestallen voor deze wedstrijd ingeschreven. Zij werden naar sterkte in twee klasse ingedeeld. Beter ware het geweest, indien de wedstrijdlei ding drie klassen had gevormd, zoals vorig jaar liet geval was. De krachts verschillen. vooral in de eerste klasse, bleken nu veel te groot. In deze eerste klasse ging de strijd, zoals gewoonlijk, tussen Philidor en LSG. Slechts Philidor B kon de lei ders, zij het op eerbiedige afstand, blij ven volgen. Philidor A bleek sterker te kunnen „vluggeren" dan de LSG- ers, die in de laatste ronde tegen Phi lidor aantraden met een achterstand van drie punten. Philidor toonde zich ook in deze krachtmeting supe rieur door met 4-2 te winnen, daar mee hun voorsprong tot vijf punten vergrotend. De eindstand in de eerste klasse: 1 Philidor A 35, 2 LSG A 30, 3 Phili- dorp B 26, 4 Voorschoten A 19JA. Philidor C 17JA, N Leithen A 14JA, 7 LSG B 13, B LSB-bestuur 12JA. In de tweede klasse konden meer teams naar de eerste prijs dingen. Sassenheim had lang de leiding, maar was tenslotte machteloos tegen Kat wijk en Alphen, waarvan Katwijk ten slotte met neuslengte zegevierde. Een team, bestaande uit jongeren, leverde een verdienstelijke prestatie door eervol als vierde te eindigen. De Leidsche Zwemclub heeft zich weer volkomen hersteld op het zaal- handbalveld. Het is tot nu toe nog slechts bij één nederlaag gebleven: gisteren moest ook het reserveteam Kwiek Sport de meerdere erken- in de Leidse „zwemmers". Van het begin af aan was LZC in de meer derheid en geen enkel moment is de overwinning in gevaar geweest. Voor al dankzij het grote aantal doelpunten van zweminstructeur Karei Caron (niet minder dan 10!) werd de score zeer hoog opgevoerd. Via 31, 53, 73 werd de ruststand 126 bereikt. Na het draaien was het lang rustig werd de score niet gewijzigd, waar de Hagenaars 137 op het score bord lieten noteren. Via de standen 1, 199 en 2012 werd tenslotte de eindstand 2112 bereikt. De Leid se treffers waren naast Caron van de hand van Ben Elsenaar (4x), Peter Onvlee (3x), Hans Parrel twee stuks en Vic Meyer en Jan Bredeveld ieder Stand: WIK 1 5—8; LZC 1 5—8; OEFENPARTIJ LOOPT SLECHT AF VOOR KLUIVERS: BEENBREUK lust 1 52; Kwiek Sport 2 52. De eindstand hier: 1 Katwijk 26, 2 Alphen 25; 3 Sassenheim 22JA, 4 LSB- jeugd 21 JA, 5 Voorschoten B 20, 6 Lei then B 19JA, 7 VTL 17, 8 Philidor D 16 JA Bij de prijsuitreiking mochten drs. M. D. Etmans (Philidor) en W. G. Binnendijk (Katwijk), die beiden een 100% score boekten, een extra-prijs in ontvangst nemen. Francoise Durr twee tennistitels rijker PERTH Francoise Durr heeft zater dag de damesenkelspeltitel van de ten niskampioenschappen van West-Austra- lië in Perth op haar naam gebracht. In de eindstrijd moest de Frangaise een ver beten strijd leveren tegen de kleine hard slaande Amerikaanse Rosemary Casals. Zij won tenslotte met 4—6 7—5 6—3. De eindstrijd van het gemengd dubbel spel was een pure Australische aangele genheid. Tony Roch en Gail Sherriff ze gevierden met 97, 64 over de combi natie Margaret Smith-Brian Bowman. De heren dubbelspeltitel ging naar de Australiërs Owen Davidson en Bill Bow- rey, die met 64 6—3 3—6 6—4 in de eindstrijd zegevierden over de Amerika nen Jim McManus en Jim Osborne. De Australische Davis-Cupspeler Tony Roche bracht de herenenkelspeltitel van West-Australië op zijn naam. In een spannend duel versloeg hij zijn landge noot Bill Bowrey met 6—3 1—6 9—7 9— 7. Frangoise Durr won bovendjen nog met de Australische Gail Sheriff met damesdubbelspel. Zij zegevioif-aen met 46 75 63 over het Amerikaanse duo Nancy Richey-Rosemary Casalb:. Basketballers verloren BARCELONA - ben gisteravond i derlaag geleden i tegen Juventud v het toernooi heb- De Flamingo' Barcelona een ne- de eerste wedstrijd or de achtste finales de Europese beker voor basketbalbekerwinnaars. De Haar lemse formatie verloor met 8449. De ruststand was 3317 in het voordeel van de Spanjaarden. Pedro Rodriguez naar Cooper/Maserati MEXICO De jeugdige Mexicaanse Dureur Pedro Rodriguez vorige week innaar van de Grote Prijs van Ziiid- Arfrika waarmee de strijd om de we reldtitel werd geopend, heeft een con tract getekend met Cooper-Maserati. Rodriguez zal in alle evenementen die deel uitmaken van de competitie om het wereldkampioenschap der coureurs (for mule 1-renwagens) voor de Engels- Italiaanse coalitie uitkomen. Voor de be langrijke sportwagenraces en wedstrij den voor Prototypes blijft Rodriguez verbonden aan Ferrari. Hij zal tenslotte :n ,Lola starten in Fortuma 2-wed- strijden. Wereldkampioen skispringen won vierschansentoernooi BISCHOFSHOFEN Bjoern Worko- la, tweevoudig wereldkampioen skisprin gen, is gisteren winnaar geworden het vierschansentoernooi. De 23-jarige Noor, die zich eerder op de schansen van Garmisch Partenkirchen en Inns bruck al oppermachtig toonde, zegevier de in de wedstrijd te Bischofshofen, het laatste onderdeel van het toernooi. De verkoper uit Trondheim kwam tot spron- van 102 en 104 meter en vergaarde 242,7 pnt. In het eindklassement werd hij met 910 punten onbereikbaar voor al zijn rivalen. De Oostenrijker Sepp Lich- tenegger werd met 847,6 punten tweede. TIRANA De Nederlandse volleybal kampioen Blokkeer heeft zaterdag de Albanese hoofdstad Tirana in wedstrijd voor de achtste finales vai toernooi om de Europese volleybalbe ker met 30 verloren van Olympia Ti De 5.000 toeschouwers, die de ander half uur durende wedstrijd bijwoondi zagen hun landgenoten zegevieren n 1510, 1511 en 159. De tweede wed strijd wordt 21 januari in Den Haag gespeeld. ARNHEM Livia Kosta, de Roe meense trainster, die het KNGV in ver band met de voorbereiding op de Euro pese kampioenschappen heeft aange trokken, verzorgde het afgelopen week einde op het CIOS in Arnhem de eerste training van een achttal Nederlandse topturnsters. Het is de bedoeling dat bij de volgen de training nog acht a tien jeugdturn- sters aan de groep worden toegevoegd. De training van de acht topturnsters is zo opgezet dat er elke keer enkelen afval len zodat tegen het voorjaar vier turn sters overblijvn, waaruit dan uiteinde lijk de twee Nederlandse vertegenwoor digsters en de reserve voor het in Am sterdam op 27 en 28 mei te houden kampioenschap worden gekozen. Zwitsers wonnen in Mexico QUADALAJARA Het Zwitserse n: tionale voetbalteam heeft gisteren i Quadalajara met 20 gewonnen van elftal van Mexico. Bij de rust was d stand 10. Het was de tweede wed strijd van de Helveten in Mexico. De eerste ontmoeting, donderdag gespeeld, leverde "en 30-zege voor de Mexica- 1 op. In het door schaatsenrijders beheerste Zuiderpark is star strijdend ten onder gaan. Hoewel Clement na 25 minuten een vroegtijdige tocht naar de kleedkamer moest maken hij toonde weinig waardering voor de leiding van de arbiter was de ploeg uit Velsen voor de rust zeker gelijkwaardig aan de F~ Ook na de hervatting toon de de aanval van ADO v nig schotvaardigheid. Als een combinatie tussen Hassie van Wijk en Dick Bond de lat geen redding had gebracht, was de kans groot geweest, dat niet ADO, doch Telstar de beide punten had ver overd. De aanvallen van dg gasten, die het accent uiter- 1 aard op dë verdediging ihoes- ten leggen, bleven gevaarlijk. Het was dan ook lichtelijk tegen de verhouding in dat ADO in de slotfase de volle winst behaalde. Mansveld schoot tegen de lat, waarna Houwaart weinig moeite had om de terugspringende bal achter doelman Stuy te wer- ADO-Telstar 2-1 (1-1); 7 Clement 0-1, 15 Mansveltl-1, 71 Houwaart 2-1; scheids rechter Lausberg; toeschou wers 7.000. Tijdens een gisteren op het nog al hard bevroren veld van Stormvogels IJmuiden gespeelde wedstrijd heeft Alphen-spil en aanvoerder Jan Kluivers zijn rechterbeen gebroken. Het ongeluk gebeurde in de tweede helft, bij een wat al te harde tackel de IJmuidense rechtsbuiten, die reeds meerdere malen daarvoor bik kelhard op de Alphense verdedigers as ingelopen. Jan Kluivers is, na in het Alphense ziekenhuis Rijnoord te zijn behandeld, naar zijn woning in Alphen vervoerd. Voor de Alphense ploeg een geduchte tegenvaller. Dit is nu reeds de tweede beenbreuk van een der eerste elftal spelers in dit seizoen. Eerder brak Toon van Willigen een been. SVL heeft zijn ongeslagen positie niet kunnen handhaven. Tegen een beter spelend Actief moesten onze stadgenoten met 1311 het onderspit delven. LZC heeft zijn - kleine - kam pioenskans in eigen hand gehouden door een ruime 2112 overwinning op de reserves van Kwiek Sport. Het Rotterdamse Actief heeft ge zorgd voor de eerste verliespunten van SVL. Een van de redenen was wel de betere conditie van Actief, welke werd bereikt door zeer grondig trainen tijdens de kerstvacantie. In deze periode hadden de Leidenaars daarentegen volkomen stil gestaan. Door het draaien van een hoog tempo wist Actief al spoedig een voorsprong van 61 te nemen, voordat SVL tot tegenactie over kon gaan. Verder dan een 74 ruststand kwam het voor lopig niet. Na het draaien ging SVL door en bereikte via 89 een voor sprong van 109. Hierna werd echter een strafworp aan Actief toegewezen, waardoor de stand gelijk werd. En kele ogenblikken later veroverde de Rotterdammers een 1011 voorsprong. Onze stadgenoten kwamen nog gelijk, maar de eindsprint van Actief was beter en zo werd het 1311. De Leid se doelpunten kwamen van de hand van Kees Lucas, Walther Görtz, Hans Kagie en Jan Scvhuuring ieder twee maal, Frank Bonte, Ruud van Zijp en George Tiessema elk één doelpunt. Stand: Hellas 2 6—10; SVL 1 5—8; Actief 1 56; Meeuwen 1 53; Eridos 1 6—3; AAC '65 5—2. EINDZEGE TWEEMAAL VOOR ENGELAND VAL D'IScRE. Groot-Rrittannië is tweevoudig winnaar geworden vai Lage Landenwedstryd te Val d'Isère, waaraan volgens de traditie skiërs uit Groot-Brittannië, Denemarken, België Nederland deelnamen. By koud de thermometer wees 25 graden onder nul aan doch zonnig weer werd gisteren de slalom verwerkt. Vooral dank zy Wil lem Calkoen en Hans de Jong toonden de Nederlandse heren zich het sterkst op dit onderdeel. Groot-Brittannië had zaterdag zowel bij de dames als bij de heren reeds een ruime voorsprong genomen.. De uitslagen luiden: Afdeling dames (1.800 m, hoogteverschil 500 meter): 1. Patricia Murphy (GB) 1.17.33, 2. Barbara King (GB) 1.18.52, 3. Virginia Cox (GB) 1.18.56, 4. Ingrid Chrlstophersen (GB) .18.62, 5. Lucille de Brabander (Belg) 1.19.97, (Ned) 'eger (Ned) 1 slalom als in de reuzeslalom. Olympisch kampioene Marielle Goitschel verspeelde haar kans op een eervolle plaatsing toen zij zaterdag tijdens de slalom werd ge diskwalificeerd. Nancy Greene legde de beide manches van de slalom af in 79,33 sec. De Zwitserse Fernande Bochaty werd tweede in 79,43 sec. In de reuze slalom zegevierde de Canadese in 1 min 18,58 sec. De Westduitse Burgl Farbin- ger werd met 1.19,83 tweede. Perillat snelste ADELBODEN Franse skiërs voe ren de ranglijst aan na de eerste manche van de reuzeslalom, die deel uitmaakt van de internationale skiwedstrijden te Adelboden. Guy Perillat toonde zich gis teren de snelste. Hij legde het 1650 meter lange parkoers, waarin het hoogtever schil 410 meter bedroeg, af in 1 min 41,02 sec. Jean Claude Killy werd in 1.41.43 tweede en Georges Mauduit derde in 1.41.90. De Zwitser Edmund Brugg- mann werd na het Franse trio met 1.42.41 als vierde geklasseerd. TAURANGA De Nederlandse golf- speler Martin Roesink is achter de I Tony Jacklin op de tweede plaats eindigd in het toernooi om het golfkam- pioenschap van Nieuw-Zeeland voor professionals in Tauranga. Jacklin Roesink hadden na de vierde ronde bei een totaal van 274 slagen, zodat zij beslissingswedstrijd moesten spe- ?m jit te maken wie zich winnaar het toernooi mocht noemen. Jack lin kwam rond in 69 slagen, vier onder par, tegen onze landgenoot 75. De Au stralische kampioen Billy Dunk eindig de met een totaal van 277 slagen als der- Het is voor de eerste maal in de 41 jarige geschiedenis van het golftoer- het kampioenschap van Nieuw- Zeeland dat de trofee, die aan het kam pioenschap verbonden is, naar het bui tenland gaat. 3.007 pnt. Verrassing Amsterdam. De zaterdag op de OBERSTAUFEN - De 23-jarige Nan- Jaap Edenbaan gespeelde ijshockeywed. cy Greene heeft het afgelopen weekeinde strijd tuseen de Amstel Tijgers bij verrassing de alpinecombinatie van Straths, een Canadees legerteam uit de internationale skiwedstrjjden voor da- Iserlohn in Duitsland, is in een 55- mes te Oberstaufen gewonnen. De Cana- gelijkspel geëindigd. De tussenstanden dese studente zegevierde zowel In de I waren 21, 03, 31. mg (Ned) 1.35.83. België 15.964 pm uooitjes, ïroogtevei iblnatie (afdaling e O'Reilly 12.063 d

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8